Книги, які я прочитала в березні 2024 року! Книжкові розчарування і найкраща книга місяця!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 13

  • @Yaroslav_kozak
    @Yaroslav_kozak 7 місяців тому

    Дякую за огляд. Було дуже цікаво 🎉

  • @yuriyburov2685
    @yuriyburov2685 7 місяців тому +1

    дякую, дуже цікавий огляд прочитаного. Як тільки у вас вистачає часу на таке інтенсивне читання?

  • @iravolkhovska5268
    @iravolkhovska5268 7 місяців тому +1

    Теж в березні почала читати «Бріджертонів», одразу після того, як додивилася перший сезон. Прочитала 20 % і зависла. Щось в ній не те. Серіал сподобався набагато більше через атмосферу: інтер'єри, сукні, хімія між акторами. Навіть не знаю, чи буду читати другу частину, бо виглядає і справді так, що екранізація краща. «Персеполіс» дуже зацікавив з огляду 😊

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  7 місяців тому +1

      Так, перша частина Бріджертонів так собі, ось другу зараз читаю - йде нормально, чи то я вчиталась, чи вона справді краще написана. Але інтер'єрів і суконь все ще немає 😅😂

  • @sobachyibuddha
    @sobachyibuddha 7 місяців тому +1

    жаль, що не дуже вдало познайомились з маґою наґати( "мій лесбійський досвід самотности" набагато краща, як на мене. дякую за відео!)

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  7 місяців тому

      дякую, можливо просто я зловила цей "депресивний" вайб, а я таке не дуже люблю

  • @Neurodrive
    @Neurodrive 7 місяців тому

    Класний огляд, дякую ❤
    В мене таке саме враження від манги Наґати Кабі було, тема алкоголізму не зачепила. «Мій лесбійський досвід самотности» теж читав, трохи більше сподобалась, але не на багато.
    Теж планую «Ідеальний шторм» прочитати через тему хакерів, але багато не очікую, бо знаю, що вона не те щоб професійна в плані IT нюансів.
    Від «Посібника» прикольні враження, лайтовий підлітковий/YA детективчик, з кайфом прочитався.

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  7 місяців тому +1

      Супер, дякую, що поділились❤

  • @Dzindzilyaka
    @Dzindzilyaka 7 місяців тому

    Іран, про який пише Сатрапі, це зовсім не той Іран в якому жило 99 відсотків звичайних іранців. Саме тому і виникло антишахське постання і прихід до влади аятол. Сатрапі це представниця досить міцного середнього класу, якщо це можна так назвати. Ця книжка....вона покликана і далі продукувати цей міф про чудовий Іран, який вони втратили. Ось була супер країна, цивілізована, освіта, кіно, музика...тощо, а потім прийшли злі аятоли та все зруйнували. Але чомусь не виникає питання, а на кого ж ці аятоли спиралися і чому їх підтримала більшість населення. Я впевнений, що сатрапі дійсно сумує за тим "своїм" Іраном, бо у неї все було класно. І освіта і музика, і кіно, і одяг модний. Але проблема в тому, що більшість населення Ірану це було сільське населення у злиднях без прав, освіти і їжі. Єдине місце куди вони могли ходити - це була мечеть, де були проповідники, які їм розповідали хто винен і що з цим робити. В той час як меншість шикувала, шах влаштовував найдорожчі у світі вечірки. Батьки сатрапі це представники якраз тої меншості у якої було все ок. Саме тому вона без проблем виїхала до Німеччини, Франції, США та отримувала там освіту і вела нормальне життя. І зараз вона так сумує за тим міфічним Іраном, який вони втратили.

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  7 місяців тому

      Дякую за пояснення, я казала в відео, що не розбираюсь в цій темі. Але умовно для життя звичайної сільської жінки чи не стало ще гірше після того, як до влади прийшли ультра консервативні мусульмани?

    • @Dzindzilyaka
      @Dzindzilyaka 7 місяців тому

      @@zakladkabooks Я не до того, стало чи не стало краще. Я про те, що ця книжка продукує міф. З таким же успіхом дочка якогось комуністичного функціонера може написати книжку про совок який "вони" втратили, бо у умовної неї все було - спец магазини, одяг, освіта, доступ до "дефіциту" тощо. І це прочитиє якийсь читач/ка на якомусь заході і у нього/неї складеться враження, що в совку було класно.
      Або вся ця біла еміграція, яка нила і ниє за раісєй, яку вони втратили...бали, шампанське і хруст французкої булки. Чи дійсно вони сумують за тими вонючими балами? так звичайно, а те що там 99% населення це злиденні безправні селяни....то кого то хвилює. Дивно чому вони підтримали комуняк....все ж було так класно. Мабудь звичайним людям було недостатньо балів і булок. Ви не перша, від кого я чую приблизно однакові формулювання: була нормальна країна, а потім прийшли злі аятоли і все зруйнували. Ви ж не пішли читати історію ірану і розбиратися, а що там власне відбулося в тому ірані. Ви прочитали за великим рахунком пропагандиську книжку, повірили авторці на слово і у вас в голові склалася картинка. Я без претензій і повчань, просто ця книжка мене бісить і кумарить, тому що вона показує все з однієї сторони. Я тут взагалі не говрю про права і становище жінок.

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  7 місяців тому

      @@Dzindzilyaka дякую за вашу відповідь, я і не казала, що розбираюсь в цій темі. У мене ще наклалось враження після книг Халеда Хосейні, там також схожа історія, що "стало гірше після того, як прийшли ультраотродоксальні мусульмани. Але тут здається, як цитувати класика "що то х*ня, що то х*ня"😅

    • @Dzindzilyaka
      @Dzindzilyaka 7 місяців тому

      @@zakladkabooks Я до вас ніяких претензій не висуваю)) у мене претензії до книжки. Тому що вона продукує міф. Щоб розуміти, що там власне в тому ірані відбувалося і чому відбувалося саме так, треба йти читати історію, або дивитися щось історичне, морочити собі голову, вникати. Я розумію, що більшості це взагалі не цікаво, коли є класна книжка, яка дає прості відповіді на складні питання.