Test || 2005 Volvo XC90 2.9 T6 - #46

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 січ 2019
  • Instagram'dan sorduğumuz "Arada Japon dışına çıkalım mı?" sorusuna yanıtınız ve "İsveç Çeliği" şıkkını istemeniz doğrultusunda #Volvo #XC90'nın testini gerçekleştirdik. Bu sefer yanımızda ise çok sevdiğim ve başarılı bulduğum arkadaşım Muharrem Gökçe yanımda. Videonun ilk bölümünü kanalımızdan izlerken ikinci bölümünü ise Muharrem Gökçe'nin kanalından izleyebileceksiniz.
    • Volvo Xc90 T6 AWD Test...
    / smg0505
    Aracı tedarik etmemizde yardımcı olan Ms-Car'a teşekkür ederiz.
    ms-car.sahibinden.com/
    İyi seyirler.
    Bize diğer mecralarımızda da takip edebilir, yorumda, katkıda bulunabilirsiniz
    www.jdmspiritturkey.com
    / jdmspiritturkey
    / jdmspiritturkey
    / jdmspiritturkey
  • Авто та транспорт

КОМЕНТАРІ • 64

•  5 років тому +2

Emeğine sağlık hocam. Keyifli bir test oldu

• @canossoertas4363
    @canossoertas4363 4 роки тому

çok iyi yerlere gelmen dileğiyle

• @isbilgic
    @isbilgic 5 років тому

Teşekkürler gayet güzel bir video olmuş

• @mbicer
    @mbicer 3 роки тому +4

2.9 T6 motor hakkındaki en önemli gerçek: GM üretimi şanzıman kesinlikle sorun çıkartıyor. Bunu UA-cam'daki neredeyse tüm yabancı videoları izlemiş biri olarak söylüyorum.

• @kopruluzade6735
    @kopruluzade6735 4 роки тому

Ikili guzel olmus

• @erhancetinkaya2571
    @erhancetinkaya2571 Рік тому

• @ozkancicek5203
    @ozkancicek5203 3 роки тому +1

Ben bindim cok.guvenilir konfor hiz atiklik super otesi

• @arifgunduz2846
    @arifgunduz2846 5 років тому +3

Harika iş çıkartmışsınız. Tebrikler. Bende 2004 S80 vardı aynı motora sahip. Subap zamanlaması ile beraber benim bildiğim diger bir detay şehir ici yakıt tüketimini azaltmak ve motor ömrünü uzatmak doğrultusunda 80 km ye kadar tek turbo çalıştırdığı. Sonrasında çift turbo ile devam ettiği. Bu doğru bilgimidir? Ayrıca bu motorlar bir kez rektefiyeye giriyor ve bu işlemi de nadir bulunan bu motoru bilen iyi ustalar tarafından yapılıyor. Bu sebeple genelde sandık motor ile yeni motor takılıyor.

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  5 років тому

Doğrudur bir turbo belli bir devirde çalışıyor diğeri de diger devir araliginda calosiyordur. Rektefiyeyi bilemeyecegim.

• @B.tanverdi
    @B.tanverdi 2 роки тому

Hocam benzin yakımı nasıl bu araçların

• @erkulyldz4760
    @erkulyldz4760 Рік тому

Merhaba şanzıman ile net bilgiler verebilecek arkadaş varmı tecrübeli bu araçı yıllardır kullanmış - ve+ nelerdir.teşekkür ederim şimdi den.

• @agnostichuman7369
    @agnostichuman7369 5 років тому

Sevdim ben bu ikiliyi :)

• @yigitmert4232
    @yigitmert4232 5 років тому +1

Eline saglik.. Mazda 6 da insallh gelir sana accordla olan videonuzuda birlestirip arka arkaya izleyecegim.. Emeginize saglik

• @jdmspiritturkey

Mazda 6 yakında. soracaklariniz için instagram hesabimizi takip edin videoya siz de katkida bulunun 👍

• @ahmetyeseviyucel1322
    @ahmetyeseviyucel1322 3 роки тому +3

Hocam İyi günler bende de XC90 2.9 T6 2004 model var şuan için şanzuman motor 4 çeker kusursuz ancak bana şanzumanı hassas dediler ancak her araca diyorlar bunu düzgün kullanan birisi için şanzumanın ömrü kaç bin km teşekkürler

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  3 роки тому +1

Düzgün kullanıldıktan sonra tork konvertorlu şanzımana oek bir şey olmaz. Şanzımana hassas diyen dsg kullanmamış anlaşılan 😂

• @ahmetyeseviyucel1322
      @ahmetyeseviyucel1322 3 роки тому

@@jdmspiritturkey Hocam çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Aracımdan çok memnunum çok seviyorum satmak ta istemiyorum o yüzden danışmak istedim iyi günler dilerim ☺️

• @ArslanGazi7
      @ArslanGazi7 8 місяців тому

Merhabalar bende 2.9 t6 almak istiyorum. Tavsiye eder misiniz

• @sirocco03
    @sirocco03 5 років тому

bu aracin lpg uyumu hakkinda bilgisi olan var mi, cift turbo olayi lpg de sorun problem cikariyormu?

• @jdmspiritturkey

Videonun ikinci bölümü olan Muharrem Gökçe kanalindaki kısmının sonunda sorunun cevabı var.

• @loppaz1
    @loppaz1 3 роки тому

6.50 sn de bu XC90 ı emsalleri olarak c segmenti Jetta ile filan karşılaştırıyor. SUV, c segmentine emsal mi? Ya da ben mi yanlış anlıyorum.

• @ibrahimagca803
    @ibrahimagca803 7 місяців тому

İçeri ses alma rüzgar sesi nasıl kullanan arkadaşlar varmı

• @orhanokantekin1362
    @orhanokantekin1362 4 роки тому

Anlatım guzel fakat sevilen yer anlatıma uygun degil çokses var dikkat dağılıyor +aracı ayrıca arazi dede deneseydiniz daha iyi olurdu elinize saglık...

• @volkanyildirim2320
    @volkanyildirim2320 5 років тому +2

Merhaba bekledigim bir videodu 2.9 t6 xc90 2004 model sahibiyim bugün aldım aracımı faydalı bilgiler oldu 3. Sıra koltukları kapatamadım yalnız bununla ilgili bir video yada yardımcı olma şansınız varmı

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  5 років тому +1

20:18 e baktınız mi? oturma yerini aşağı arkaya kaydırıp sirtligi yatirmaniz gerekiyor.

• @volkanyildirim2320
      @volkanyildirim2320 5 років тому

@@jdmspiritturkey baktımda kapanış kısmını göremedim sağdaki kolu çektiğimde altı sokuyorum içeri üst yatmıyor

• @volkanyildirim2320

@@jdmspiritturkey sol 3. Sıra koltugu yatırdım altı yatırınca üst yaslanma olan kısım geliyor yatıyor ama diğer koltuğun yaslanma kısmı yatmıyor

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  5 років тому +1

yatmıyorsa birşey sıkışıyor olabilir. veya mekanizmasında sorun olabilir. servise gitseniz para almazlar diye düşünüyorum. :)

• @volkanyildirim2320

@@jdmspiritturkey dostum bişey daha rica edeceğim motor yağı kaç litre koymamız gerekiyor bu araca 5 30 edge castrol ?

• @fatihozdemir9814
    @fatihozdemir9814 2 роки тому

Ray değil portbagaj demiri

• @akifkaplan4551
    @akifkaplan4551 5 років тому +2

Sence abi touaregde kullandın xc90 da hangisi daha konforlu

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  5 років тому +2

touareg'te daha konforlu hissediyorsun ama volvo'da da hiç bozulmayacakmış yapısı olduğundan daha mantıklı. ama benim tercihim fx35 olur :)

• @akifkaplan4551
      @akifkaplan4551 5 років тому

@@jdmspiritturkey teşekkürler

• @eegperformance9212
    @eegperformance9212 4 роки тому

3. sira koltuklari var bu xc90 benzinlilerde bizim vardi 3.2 benzinli...

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  4 роки тому

opsiyonelmiş sonradan öğrendiğim kadarıyla

• @mbicer
    @mbicer 3 роки тому

Arka park sensörü var mıdır?

• @jdmspiritturkey
      @jdmspiritturkey  3 роки тому +1

Sanki vardı çok hatirlayamadim.

• @mbicer
      @mbicer 3 роки тому

Geçen hafta çok ciddi bir kaza atlattık ailemle.. kaza anı aklımızdan gitmiyor. Ne yapıp edip bu tür bir araç almaya niyetlendik. T6 kasa harika, ama şanzıman ve tüketim problem... Yüksek kilometreli de olsa 2.5 D5 alacağız sanırım.. motor ve mekanik problemleri gözüm göremiyor.. teşekkürler

• @dundarcalskan
    @dundarcalskan 2 роки тому +1

4 YANLIŞ bilgi verilmiş.
    1.si 2.4 d5 dizel araçların geneli otomatik viteslerde 6 ileri. 5 ileri DEĞİL. 163 hp lik 2002-2004 ilk çıkanlan 163 hp lerde 5 ileri olduğunu öğrendim. 185-200 hp lik okanlar 6 ileri.
    2.si iihs de o dökülen araçların zamanındaki testlerinde volvonun araçları kabul edilebilir seviyede GEÇMEDİ. Volvolar iyi diye tabir edilen good ile geçti, bu good en iyi derece ki xc90 2004 modeli ile iihs den top safety ödülü aldı.
    3.sü araçtaki cd çaların mp3 özelliği YOK. Truck çalıyor sadece. 20 şarkı ile sınırlamamak için o cd gözüne 6 tane truck çalan müzik cd si koyabiliyorsunuz.
    4.sü de herhangi bir otomotaik yanan farlarımız yok maalesef diyorsunuz da zaten gerek YOK zira Volvoların farları kapalı konumda bile araç kontağını çevirdiğiniz an HEP YANIYOR.
    Arabayı tanımadan kağıt üstünden bilgi edinip (onu da yanlış edinmişsiniz) bi tanede emanet araba bulup yorum yapıyorsunuz.

• @supernotnatural
      @supernotnatural Рік тому

2.4 d5 163 var bende 5 ileri vites. Kafan iyi sanırım. Benim araç 2003 model. Tr de tek çünkü ithal.
      2010 civarında değişmiş olabilir. Video 2005.

• @dundarcalskan
      @dundarcalskan Рік тому

@@supernotnatural 2002-2004 arasında ilk çıkan seride 5 ileri otomatik var sonraki modellerde 6 ileri. Zaten sonrasında da 185 ho ve 200 hp diye motor performansını deyiştiler.

• @supernotnatural
      @supernotnatural Рік тому

163 HP'lik versiyon hiçbir zaman TR'de olmadı ve 2006 sonuna kadar bu üretildi.
      Kendin 163-185 farketmez hepsi 6 ileri diye yazan sensin.
      İlk yazdığını oku.
      2012 volvo c70'de
      2006 xc90'da da bu şanzımanı bulmak mümkün. s40,s60,c70, bir sürü volvo modelinde bu 5 ileri vardı.

• @dundarcalskan
      @dundarcalskan Рік тому

@@supernotnatural doğrudur Türkiye de 6 ilerisi gelmemiş demek ki. Tabi sizin dediğinize tabi olarak söylüyorum bunu. Ben İspanyada bu aracın 6 ileri otomatik vitesli olanını kullandım Türkiye de ise 185 hp + polestar olanını kullandım o da 6 ileri otomatik idi 200 hp lik olanlarda 6 ileri otomatik

• @fenerbahcecumhuriyeti8035
    @fenerbahcecumhuriyeti8035 5 років тому +3

Daha sakin ve trafik olmayan yerde cekim yapsaydiniz keske, basarilar

• @isacansiran6232
    @isacansiran6232 2 роки тому

2021 baksın araba.150bin tl

• @transportercaravelle9968
    @transportercaravelle9968 4 роки тому

Bu kasa baya boş bizde vardı ön ablem filan daha yeniydi jantlar daha inceydi arka stoplar daha yeni ydi bizdeki 2010 modeldi ahşap direksiyon 2.4 d5 200 HP

• @Sii632
    @Sii632 3 роки тому

Daha sesli biyerde cekseydiniz

• @Health.by.Rashad.Alaskarov
    @Health.by.Rashad.Alaskarov 2 роки тому

Radyo dinler gibi oldum. Kendisi bakıyor ama göstermiyor.