Tök jó volt ez a sorcery széria. Ezeket a hamis varázslatokat nem értettem, mire volt jó, oké, hogy kontroll, de azért egy varázsló hurcol magával varázslatot segítő tárgyakat ami lehet könyv is. Meg a varázsló játszásnál a -2 kezdeti ügyességpont oké, de jobb lett volna, ha kicsit upgrad-elik a rendszert, mondjuk mana-pontok bevezetésével, és kicsit komolyabb varázslatrendszerrel, hamár eleve 4 kötet, és a leghosszabb sztori.
Louis Monster szerencsére a királyok koronájában már volt értelme a varázslatoknak, meg ha jól emlékszem a hét sárkánykígyóban is fontos szerepe volt a vége felé...nagyon szerettem ezt a sorozatot én is...
@@fantaziavilag2088 Jaja, ezért lett volna jó még egy, varázslathoz köthető pontértéket kidolgozni, hogy maga a varázslás kijátszása a harcban önmagában izgalmas legyen. Mert harc közben így elég volt mérlegelni, hogy milyen erős az ellenfél, kb mennyi kört veszítenél, és akkor inkább 4 ép-ért lecsapod tűzgolyóval. Na ehelyett egy dinamikus rendszer lett volna jó. Ki tudja, lehet, hogy még egy rpg szabályrendszert is ki lehetett volna alakítani. A Titánhoz hozzádobva egy tabletop szabályrendszert, nem feltétlen D&D bonyolultságút. Régen gondolkodtunk ilyenen, amikor a Titán világára saját kalandokat találtunk ki.
A 6 pont szerintem is reális. Érződik a bevezető jelleg. A kamumágiák szerintem egy kontroll, hogy tényleg megjegyeztük-e (más kérdés, hogy aki nem jegyzi meg, az vajon becsülettel levonja-e az ÉP-ket :) ). Egyébként érdekesség - spoiler nélkül - hogy minden epizódban volt egy olyan varázslat, ami különösen hatékony volt és vagy 2-3 alkalommal bevetettem jól. Ebben bambuszfurulyás táncos egyébként.
András Szabó szerintem is itt meg tesztelget minket Jackson🙂 én itt azt hiszem a végén alkalmaztam talán az erő varázslatot a vízözönnél, az működött, de azt hiszem az sem a jó útvonal, legalábbis nem a legrövidebb... Ma el is kezdem Kharét😎
Elég ez a nehézség. Azt nem is tudtam, hogy ennek a végén van a kulcs Kharéhoz. Máshogyan emlékeztem.
Tök jó volt ez a sorcery széria. Ezeket a hamis varázslatokat nem értettem, mire volt jó, oké, hogy kontroll, de azért egy varázsló hurcol magával varázslatot segítő tárgyakat ami lehet könyv is.
Meg a varázsló játszásnál a -2 kezdeti ügyességpont oké, de jobb lett volna, ha kicsit upgrad-elik a rendszert, mondjuk mana-pontok bevezetésével, és kicsit komolyabb varázslatrendszerrel, hamár eleve 4 kötet, és a leghosszabb sztori.
Louis Monster szerencsére a királyok koronájában már volt értelme a varázslatoknak, meg ha jól emlékszem a hét sárkánykígyóban is fontos szerepe volt a vége felé...nagyon szerettem ezt a sorozatot én is...
@@fantaziavilag2088 Jaja, ezért lett volna jó még egy, varázslathoz köthető pontértéket kidolgozni, hogy maga a varázslás kijátszása a harcban önmagában izgalmas legyen. Mert harc közben így elég volt mérlegelni, hogy milyen erős az ellenfél, kb mennyi kört veszítenél, és akkor inkább 4 ép-ért lecsapod tűzgolyóval. Na ehelyett egy dinamikus rendszer lett volna jó.
Ki tudja, lehet, hogy még egy rpg szabályrendszert is ki lehetett volna alakítani. A Titánhoz hozzádobva egy tabletop szabályrendszert, nem feltétlen D&D bonyolultságút. Régen gondolkodtunk ilyenen, amikor a Titán világára saját kalandokat találtunk ki.
A 6 pont szerintem is reális. Érződik a bevezető jelleg. A kamumágiák szerintem egy kontroll, hogy tényleg megjegyeztük-e (más kérdés, hogy aki nem jegyzi meg, az vajon becsülettel levonja-e az ÉP-ket :) ).
Egyébként érdekesség - spoiler nélkül - hogy minden epizódban volt egy olyan varázslat, ami különösen hatékony volt és vagy 2-3 alkalommal bevetettem jól. Ebben bambuszfurulyás táncos egyébként.
András Szabó szerintem is itt meg tesztelget minket Jackson🙂 én itt azt hiszem a végén alkalmaztam talán az erő varázslatot a vízözönnél, az működött, de azt hiszem az sem a jó útvonal, legalábbis nem a legrövidebb...
Ma el is kezdem Kharét😎
Hát annak a manticore-nak nézd meg már az értékeit. Ja semmi különös mi?