Білозірська гімназія про День Європи. 9 травня 2024 року

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 тра 2024
  • Після Другої світової лідерам європейських країн потрібен був гарний план, щоб припинити війни.
    Жан Моне (Jean Monnet), французький політекономіст і дипломат, багато думав про це й палко вірив в ідею повномасштабного європейського об'єднання - політичного, військового та економічного.
    Роберт Шуман (Robert Schuman), міністр закордонних справ Франції того часу, 9 травня 1950 року проголосив ідею Моне у своїй знаменитій промові, яка видалась переконливою лідерам Франції, Німеччини, Бельгії, Італії, Люксембургу та Нідерландів, які 1951 року утворили Європейське об'єднання вугілля та сталі, а вже 1957 створили інший союз, "Європейську економічну спільноту", кількість членів якої склала вже 15 членів.
    Співробітництво було таким багатогранним і об'єднувало своїх членів так тісно, що 1992 року було вирішено заснувати Європейський Союз.
    Зараз до його складу входить 27 країн.
    Символом досконалости, повноти та єдности є Прапор Європейського Союзу: коло із 12 золотих зірок на блакитному тлі. У різних традиціях 12 є символічним числом, що означає абсолютну досконалість.
    Славень Європейського Союзу є гімном усієї Європи, не тільки ЄС, Музикою славня є "Ода до радости" - частина 9 симфонії Людвига Ван Бетховена, яка завершена 1824 року.
    Столицею ЄС є місто Брюссель (столиця Бельгії), де перебувають керівні органи союзу. Щорічно 9 травня в Брюсселі, а також в інших містах країн-учасниць ЄС, відбуваються святкові урочистості з нагоди Дня Європи.
    Україна поки що не входить до Європейського Союзу, але прагне бути там. Сьогодні ЄС й Україна мають спільний кордон та, як безпосередні сусіди, прагнуть посилювати свою взаємодію.
    Згідно з Указом Президента України №266/2023 Про День Європи 9 травня ми відзначаємо День Європи.
    Українці прагнуть до ЄС й розпочинають Європу із себе, адже для того, щоб змінити щось навколо, ми маємо змогу змінити перш за все себе.

КОМЕНТАРІ •