Witam serdecznie. Ja posiadam takie SKS do swojej szutrowki. Ja oceniam je bardzo dobrze. Można w każdym momencie zdemontować. Są odporne na złamania, odkształcenia itp(przeżyły kilka upadków rowerowych). Jeden minus w stosunku to błotników mocowanych na sztywno. Co jakiś czas trzeba robić korektę ustawienia. No ale plusów jest jest bardzo dużo :-)
Fajne błotniki praktyczne . Mam podobne i są super 🚲 Dzięki za kolejny super film 🌞🚲 Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości oraz sukcesów . Pozdrawiamy serdecznie całą ekipę . Pozdrawiamy z CHICAGO 🇵🇱🚲🌞🇵🇱
Dziś instalowałem. Instrukcja do bani ta dodana. Musiałem kilka filmów w tym wąż podejrzeć. Mogli dać ze 2 paski gumowe więcej. Będę pisał do producenta bo rzep to trochę lipa. Nie mniej lepszych sztywnych nie widziałem do mtb 29er. Do superior Xp909 weszły ideolo, jedynie prety musiałem ustawić.
Do sportowego mtb 29 bez mocowan kupilem komplet z przodu mocowany gumowym klinem do tej absurdalnej (dlaczego tam nie ma korka?) dziury nad amorem i to jest slabe rozwiazanie, ale nie z powodu mocowania, bo akurat mocowanie sie trzyma w terenie, co juz sprawdzilem. Jedna czesc blotnika juz zgubilem w gorach, bo jest to wsuwane w owo mocowanie i potrafi niestety z czasem wyskoczyc, blotnik nic nie chronil chlapanego amora, cala dolna rura ramy w blocie, tyle ze na pysk nie chlapalo. Rower wyglada jak motocykl motocrosowy, tak wysoko byl przedni blotnik. Z tylu mam mocowanie do sztycy i plecy calkiem czyste, ale znowu cale bloto wali w rame, suport, zapewne spada tez w naped, dobrze ze nie mam przedniej przerzutki. Slowem jednak mega szajs i nie polecam w rekreacji, bo i tak rower w blocie. Tutaj z sks powinno byc duzo lepiej, ale jak widac niezwykle ciasno jest jak na agresywny mtb i moze byc problem z ciezkim blotem, a przede wszystkim wpadajacymi tam kamieniami i ocieraniem sie o opone, mam 2,25 cala, ale rozwazam 2.4 na tyl. Sks tylni nie jest co szokuje pelny, trudno to zrozumiec w takiej koncepcji, musialbym zrobic prowizorke wydluzajaca zeby bloto spadalo tak jak powinno w normalnym rowerze, a nie walilo w suport, lancuch na blacie... Trzeba tez dodac chlapacz na przod jezeli oczywiscie noga nie bedzie o niego zahaczala, musi byc i tak miekki na wszelki wypadek. Tylko pelne blotniki w pelni uchronia mtb przed poteznym ubloceniem ramy, napedu. Oczywiscie paru kropel blota nie licze tu i tam, cudow nie ma, kupie zatem kolejne blotniki, bo nie znosze mycia mtb, ktore przeciez tez ma wplyw na trwalosc rowera. Wczoraj jechalem bez blotnikow w deszczu, ale z tylu torba mnie chronila, tzn plecy, a przod nie, wiec na asfalcie chlapalo mi w oczy, okulary... Super sprawa.
Błotniki z tej serii, jest ich kilka, są świetnie sztywne dzięki przetłoczeniu na całej długości, a gniazdo na blaszaną wsuwkę ukryte. Niestety dziś oznacza to duże ograniczenia w zastosowaniu. Profil błotnika przez to jest bardzo wysoki. W rowerach MTB montuje się opony mocno wypełniające dostępne między widełkami miejsce. To oznacza że te błotniki nie zmieszczą się wam na wysokość bez wymiany opon na mniejsze w zimie. Praktycznie tylko w przypadku rowerów plusowych, gdzie opona w standardzie ma 2,6" a rower mieści 2,8-3,0" te błotniki SKS wejdą bez problemu. Wiem z doświadczenia. Tu w teście też nie było super i miejsca na błoto było za mało.
Siema, extra video 👌🏻 dzieki 🙏🏼 czy te blotninki pasowalyby do Trek Marlin 6? Zastanawiam sie nad tymi blotnikami albo SKS bluemels 75 U Long version. Pozdro
@@swiatwolanas tak zamontowalem SKS Bluemels 75 U Long. Troche musialem przerobic sposob montowania uzywajac opasek zaciskowych i obejm na przedni widelec ale jestem zadowolony. Wszystko gra I buczy bardzo dobrze 😉
TJ TOMO mozna zdemontowac ale musialbym przeciac zaciski i uzyc nowych przy ponownym montowaniu. Ja raczej nie sciagam bo to raczej nie jest "5min job"
Mam pytanie, na stronie producenta widnieje że te błotniki ważą nawet 580g. Co powoduje że są aż tak ciężkie? W porównaniu do innych które są nawet o połowę lżejsze.
Szczerze, nie mamy pojęcia. Być może to, że tworzywo jest dosyć grube i błotniki dzięki temu są sztywne i solidne. Dodatkowo są tu też druty, które tez swoje ważą. Nie analizowaliśmy masy pod kątem porównywania jej do innych producentów. Wrażenia były natomiast takie, ze jeśli Veloflexxy pasują do jakiejś ramy to zapewniają super stabilność i ochronę. No i co ważne, każde kolejne założenie jest już szybkie i łatwe. Pierwsze trochę trwało.
W Romecie Mustang Evo niestety ten cud techniki jest nie do zamontowania. Dziwna Sprawa, ,że pod widelcem Rock Shock Recon Gold brak miejsca na błotnik i to przy oponie 2.1 (opona ociera o błotnik,). Z tyłu w ogóle nie ma opcji, gięta rura podsiodłowa nie pozwala na włożenie błotnika z opcją montażu koła. Gdyby element mocujący błotnik do podsiodłówki (ten łapacz rury na gumkę) był regulowany na długość to okej, niestety nie wiem po kij jest on tak długi, totalnie bez sensu... Tylne widełki w Romecie maja wspawany element wzmacniający, niestety Inżyniery z Rometa wspawali go za nisko a mogli dać go z 1 cm wyżej i błotnik by można było na tyle zamontować. ( po ich lekkich modyfikacjach we własnym zakresie). Niestety nie pasuje do każdego MTB. Szkoda...
Wypadałoby powiedzieć prawdę a propos recenzji produktu. Przedni błotnik jest za krótki o kilka centymetrów. Mimo kilku prób ustawienia błoto spod przedniego koła chlapie na buty. Natomiast tylny błotnik ze względu na regulowaną część hałasuje na każdym wyboju.
No cóż. Generalnie nie ma na rynku perfekcyjnych błotnikow do górali szczególnie z full suspension i oponami 2.6 oraz grubszych. po każdej jeździe w deszczu błocie zarówno rower jsk i rowerzysta są ufajsani jak land rover po camel trophy.
Jeden wjazd w kałużę i opinia wydana? Proponuję trochę pojeździć po lesie w błocie i dopiero wtedy wydać opinię. Tył jest spoko, po ostrej i szybkiej jeździe na plecach ani kropki, ale przód... Od butów do łydki wszystko w błocie (polecam pokrowce na buty), kolano i połowa uda w kropkach, tak więc słaba ochrona.
Błotniki z takimi gumkami mam już od miesiąca. Kupiłem pewne akcesoria od Sport Arsenal na szybkozamykacz do mocowania błotnika, chociaż jeszcze nie ich testowałem i nawet nwm czy pasują. Co do gumek, to czego można się spodziewać po gumkach?
Nie najgorsze grunt ze spelniaja swoja role natomiast no coz wystarczy tak naprawde chlapacz z przodu i do tego blotnik na tyl mocowany do sztycy siodelka nie bedzie idealnie natomiast szybkosc i prostota montarzu oraz brak koniecznosci ewentualnej zmiany opon na mniejsze jak dla mnie wygrywaja , no i wg mnie szpeca jednak rower .Pozdrawiam
Polemizowalbym, mam taki tylni na sztyce, *motocrosowy" na przod i jest to slabe, tylko pelny w pelni chroni. Coz z tego ze zle wyglada, mi to wisi, byle byl trwaly i spelnial swoja role, teraz blotniki mam ladne nawet kolorem pasuja do ramy, a rower kilogram ciezszy od blota.
@@marekk1337 Marku jesli chodzi o mnie to nie oczekuje od roweru gorskiego smigajac po blotnistych szlakach ze wyjde z tego piekny i czysty ale jesli nie chce mied tylka i plecow w blocie no i tak samo z twarza to taki na sztyce i ten montowany chocby btwin pod rame na gumkach jak dla mnie tanio szybko a i role spelnia :)pozdrawiam :)
Understood very few words, but thanks for informative video! was useful to see how they're attached to a bike :)
Witam serdecznie. Ja posiadam takie SKS do swojej szutrowki. Ja oceniam je bardzo dobrze. Można w każdym momencie zdemontować. Są odporne na złamania, odkształcenia itp(przeżyły kilka upadków rowerowych). Jeden minus w stosunku to błotników mocowanych na sztywno. Co jakiś czas trzeba robić korektę ustawienia. No ale plusów jest jest bardzo dużo :-)
Fajnie i na temat. W dodatku dobrą polszczyzną o co nie jest ostatnio łatwo. Pozdrawiamy
No i takie powinny być błotniki. A nie jakieś dyndadełka z tyłu.
Dopasowanie super.
Ciekawe jak wygląda montaż w przypadku roweru crossowego z bagażnikiem. Czy też później łatwo zakładać i zdejmować ?
Fajne błotniki praktyczne . Mam podobne i są super 🚲 Dzięki za kolejny super film 🌞🚲 Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości oraz sukcesów . Pozdrawiamy serdecznie całą ekipę . Pozdrawiamy z CHICAGO 🇵🇱🚲🌞🇵🇱
Dziś instalowałem. Instrukcja do bani ta dodana. Musiałem kilka filmów w tym wąż podejrzeć. Mogli dać ze 2 paski gumowe więcej. Będę pisał do producenta bo rzep to trochę lipa. Nie mniej lepszych sztywnych nie widziałem do mtb 29er. Do superior Xp909 weszły ideolo, jedynie prety musiałem ustawić.
ja mam miniony 2,6 i pasuje wszystko przód jak i tył
Można to zamontować jeżeli jest bagażnik i sakwy ?
Do ramy karbonowej nie pasują przynajmniej do Romet Monsun 2019, za ciasno przy suporcie i rurka jest za szeroka, tak samo wieniec tylnego trójkąta
Do sportowego mtb 29 bez mocowan kupilem komplet z przodu mocowany gumowym klinem do tej absurdalnej (dlaczego tam nie ma korka?) dziury nad amorem i to jest slabe rozwiazanie, ale nie z powodu mocowania, bo akurat mocowanie sie trzyma w terenie, co juz sprawdzilem. Jedna czesc blotnika juz zgubilem w gorach, bo jest to wsuwane w owo mocowanie i potrafi niestety z czasem wyskoczyc, blotnik nic nie chronil chlapanego amora, cala dolna rura ramy w blocie, tyle ze na pysk nie chlapalo. Rower wyglada jak motocykl motocrosowy, tak wysoko byl przedni blotnik. Z tylu mam mocowanie do sztycy i plecy calkiem czyste, ale znowu cale bloto wali w rame, suport, zapewne spada tez w naped, dobrze ze nie mam przedniej przerzutki. Slowem jednak mega szajs i nie polecam w rekreacji, bo i tak rower w blocie. Tutaj z sks powinno byc duzo lepiej, ale jak widac niezwykle ciasno jest jak na agresywny mtb i moze byc problem z ciezkim blotem, a przede wszystkim wpadajacymi tam kamieniami i ocieraniem sie o opone, mam 2,25 cala, ale rozwazam 2.4 na tyl. Sks tylni nie jest co szokuje pelny, trudno to zrozumiec w takiej koncepcji, musialbym zrobic prowizorke wydluzajaca zeby bloto spadalo tak jak powinno w normalnym rowerze, a nie walilo w suport, lancuch na blacie... Trzeba tez dodac chlapacz na przod jezeli oczywiscie noga nie bedzie o niego zahaczala, musi byc i tak miekki na wszelki wypadek. Tylko pelne blotniki w pelni uchronia mtb przed poteznym ubloceniem ramy, napedu. Oczywiscie paru kropel blota nie licze tu i tam, cudow nie ma, kupie zatem kolejne blotniki, bo nie znosze mycia mtb, ktore przeciez tez ma wplyw na trwalosc rowera. Wczoraj jechalem bez blotnikow w deszczu, ale z tylu torba mnie chronila, tzn plecy, a przod nie, wiec na asfalcie chlapalo mi w oczy, okulary... Super sprawa.
Błotniki z tej serii, jest ich kilka, są świetnie sztywne dzięki przetłoczeniu na całej długości, a gniazdo na blaszaną wsuwkę ukryte. Niestety dziś oznacza to duże ograniczenia w zastosowaniu. Profil błotnika przez to jest bardzo wysoki. W rowerach MTB montuje się opony mocno wypełniające dostępne między widełkami miejsce. To oznacza że te błotniki nie zmieszczą się wam na wysokość bez wymiany opon na mniejsze w zimie. Praktycznie tylko w przypadku rowerów plusowych, gdzie opona w standardzie ma 2,6" a rower mieści 2,8-3,0" te błotniki SKS wejdą bez problemu. Wiem z doświadczenia.
Tu w teście też nie było super i miejsca na błoto było za mało.
Da radę je zamontować przy hamulcu v-brake?
gdzieś w PL można kupić?
Mam opony 27.5/2.8 jakie najlepiej błotniki zbliżone do pełnych polecacie. Te na filmiku byłyby OK gdyby ogarniały na szerokość 2.8 do 3.0.
Wystarczylo prawdopodobnie Zamienic pręty przód by wystarczył a tył nie wymagałby docinania
Siema, extra video 👌🏻 dzieki 🙏🏼 czy te blotninki pasowalyby do Trek Marlin 6? Zastanawiam sie nad tymi blotnikami albo SKS bluemels 75 U Long version. Pozdro
Też myśle nad veloflexx albo bluemels do swojego xcalbre 7 mam kola 29 .
Czy zamontowałeś u siebie ?
Które? Jak się sprawują?
@@swiatwolanas tak zamontowalem SKS Bluemels 75 U Long. Troche musialem przerobic sposob montowania uzywajac opasek zaciskowych i obejm na przedni widelec ale jestem zadowolony. Wszystko gra I buczy bardzo dobrze 😉
@@bartkuk1 o to super .
A szybko się demontuje czy masz może zamontowane na stałe?
TJ TOMO mozna zdemontowac ale musialbym przeciac zaciski i uzyc nowych przy ponownym montowaniu. Ja raczej nie sciagam bo to raczej nie jest "5min job"
Zdejmujecie te blotniki na lato?
tak
Mam pytanie, na stronie producenta widnieje że te błotniki ważą nawet 580g. Co powoduje że są aż tak ciężkie?
W porównaniu do innych które są nawet o połowę lżejsze.
Szczerze, nie mamy pojęcia. Być może to, że tworzywo jest dosyć grube i błotniki dzięki temu są sztywne i solidne. Dodatkowo są tu też druty, które tez swoje ważą. Nie analizowaliśmy masy pod kątem porównywania jej do innych producentów. Wrażenia były natomiast takie, ze jeśli Veloflexxy pasują do jakiejś ramy to zapewniają super stabilność i ochronę. No i co ważne, każde kolejne założenie jest już szybkie i łatwe. Pierwsze trochę trwało.
W Romecie Mustang Evo niestety ten cud techniki jest nie do zamontowania. Dziwna Sprawa, ,że pod widelcem Rock Shock Recon Gold brak miejsca na błotnik i to przy oponie 2.1 (opona ociera o błotnik,). Z tyłu w ogóle nie ma opcji, gięta rura podsiodłowa nie pozwala na włożenie błotnika z opcją montażu koła. Gdyby element mocujący błotnik do podsiodłówki (ten łapacz rury na gumkę) był regulowany na długość to okej, niestety nie wiem po kij jest on tak długi, totalnie bez sensu... Tylne widełki w Romecie maja wspawany element wzmacniający, niestety Inżyniery z Rometa wspawali go za nisko a mogli dać go z 1 cm wyżej i błotnik by można było na tyle zamontować. ( po ich lekkich modyfikacjach we własnym zakresie). Niestety nie pasuje do każdego MTB. Szkoda...
Wypadałoby powiedzieć prawdę a propos recenzji produktu. Przedni błotnik jest za krótki o kilka centymetrów. Mimo kilku prób ustawienia błoto spod przedniego koła chlapie na buty. Natomiast tylny błotnik ze względu na regulowaną część hałasuje na każdym wyboju.
No cóż. Generalnie nie ma na rynku perfekcyjnych błotnikow do górali szczególnie z full suspension i oponami 2.6 oraz grubszych.
po każdej jeździe w deszczu błocie zarówno rower jsk i rowerzysta są ufajsani jak land rover po camel trophy.
Jeden wjazd w kałużę i opinia wydana? Proponuję trochę pojeździć po lesie w błocie i dopiero wtedy wydać opinię.
Tył jest spoko, po ostrej i szybkiej jeździe na plecach ani kropki, ale przód... Od butów do łydki wszystko w błocie (polecam pokrowce na buty), kolano i połowa uda w kropkach, tak więc słaba ochrona.
Szkoda tylko, że gumki się szybko rozciągają. Lepiej zaopatrzyć się w mocowania do błotników na oś koła i wtedy kombinować 🤪
Na sztywne osie?
Błotniki z takimi gumkami mam już od miesiąca. Kupiłem pewne akcesoria od Sport Arsenal na szybkozamykacz do mocowania błotnika, chociaż jeszcze nie ich testowałem i nawet nwm czy pasują. Co do gumek, to czego można się spodziewać po gumkach?
Nie najgorsze grunt ze spelniaja swoja role natomiast no coz wystarczy tak naprawde chlapacz z przodu i do tego blotnik na tyl mocowany do sztycy siodelka nie bedzie idealnie natomiast szybkosc i prostota montarzu oraz brak koniecznosci ewentualnej zmiany opon na mniejsze jak dla mnie wygrywaja , no i wg mnie szpeca jednak rower .Pozdrawiam
Polemizowalbym, mam taki tylni na sztyce, *motocrosowy" na przod i jest to slabe, tylko pelny w pelni chroni. Coz z tego ze zle wyglada, mi to wisi, byle byl trwaly i spelnial swoja role, teraz blotniki mam ladne nawet kolorem pasuja do ramy, a rower kilogram ciezszy od blota.
@@marekk1337 Marku jesli chodzi o mnie to nie oczekuje od roweru gorskiego smigajac po blotnistych szlakach ze wyjde z tego piekny i czysty ale jesli nie chce mied tylka i plecow w blocie no i tak samo z twarza to taki na sztyce i ten montowany chocby btwin pod rame na gumkach jak dla mnie tanio szybko a i role spelnia :)pozdrawiam :)