Szia 3~4db fa van még égy kicsi Nagyrédén van akkinek vagy 30db van‼️ nekem a ződ burok is kellenne befőzni ‼️ Nagyréde 3214 Dobó út Erzsébet Bessenyei Kovácsné szeretnék a 4db fát kető nagyfát megvédeni‼️ ‼️❓Tudol segíteni és mennyi re fáj ez nekem ❓zőld Dijó betegsége ‼️ 🌹Kőszőnőm a választ 🌹
Először is nagyon megható a szándék és a lényegre koncentrálás. Én azt hallottam, nem közvetlenül, egy idős diótermesztő összehúzza a diólevelet ősszel a fa alá és jól beledolgozza a földbe (belerotál). Így védi meg.
A levél összehúzása fontos a különböző kártevők és gomba betegségek miatt. A légy lárvája a talajban telel át, így arra nincs hatása. Magyarországon kb 10-12 éve jelent meg és nyugat felől szépen terjedt az országban, így az idős kollégának ugyanannyi tapasztalata van a legyél kapcsolatban, mint a fiatalnak. Otthon megoldható és ajánlott is a lehullott levél összegyűjtése, a fent említett okok miatt, egy ültetvényen nehezen megvalósítható. De sokat segít ha ősszel tyúkok vannak a diófa alatt, azok is összeszedik a leeső lárvákat, mielőtt beássák magukat a földbe. De sajnos nem megoldás ez sem, mert jövőre jön a szomszéd fájáról. Külföldön kísérleteznek a diofák ( méreggel való) beoltásával, de Koszi ebből én nem kérek. A maradok a saját megoldásomnál.
@@barbiebarbie2063 kedves Barbi! Nagyon köszönöm ezeket a szép szavakat, ezek mindig igazolják, hogy jó úton járok, és ez mindig jó érzéssel tölt el. A beoltásban egyetértek veled ráadásul úgy a fa minden sejtjébe eljut a méreg, így is eszünk eleget nem kell még több. Ha csatlakozni szeretnél a teszthez akkor írj egy e-mailt A videó vége felé látszik.
Szerintem nem kell szégyenkezned akkor sem ha el akarod ezt adni. Valamit, gondolom sok munkával kifejlesztettél, teszteltél, nem szégyen akár beszerzési költségen felül eladni. Mi jól járunk mert viszonylag környezetkímélő megoldásunk lesz a diólégy ellen, te meg pénzt kereshetsz. Mindenki jól jár👍
Nem azért nem árulom, mert akkor az szégyenkezésre adna okot, hanem azért mert nincs abban a fázisban a termék. Nálam és akik eddig próbálták ( technológiát betartva használták) jól működött, megvédte a termést. Valószínűleg mindenhol működik, de a “valószínűleg” nekem nem elég és 100%-os bizonyosság kell ahhoz, hogy ki tudjam azt mondani, hogy igen, ez mindenhol működik, vagy ha szükség van, akkor fejlesszem a receptúrát.
@@gyulaorban4459 Ugyanúgy, mint a boltban, a teljes felhasználási előírást elküldöm, mindent megadok, amit a boltban. De gondolom a boltban Önnek sem adnak a termékhez recepturát, ha pedig igen, akkor meg kell csinálni, semmi gond nincs. Vagy meg kell a boltban venni, nekem az nagyon drága (meg szerintem még sokaknak) főleg úgy, hogy a saját fejlesztés olcsóbb és jobban is hat. Én csak lehetőséget kínálok, nem kötelező senkinek, semmi. szép napot Önnek!
Ez így van! Csak sajnos jövőre a szomszédból újra átrepül ( mert jól repülnek) és a tyúkok csak azt tudják felszedni, ami már kifejlődött és tönkretette a termést, majd lehullott, hogy a talajban teleljen át!
Van csoda szer tapasztaltam hatásos és nem kell fujni hetente meg időjárástól függően. Elég havonta 1 szer mert 30 napos a hatása cseresznyére dióra . Varrant 200 sl a neve . Szívesen puszi ;) nekem bejött. Aki nem hiszi próbálja ki.
Az én technológiám célirányosan az imágót öli, az összes többivel lemérgezel mindent és ha szerencséd van, akkor a légy is kap. Varrant 200 sl nem engedélyezett dióban ( nem véletlenül), csúcsirányban a növényben terjed, így a dióba is belekerül. Hatásossága érdekében komoly mennyiség szívódik fel sajnos. Én ezt nem enném meg, de mindenki úgy kezeli az élelmiszerét, ahogy akarja. Szíve joga. 🤔
Warrant 200 SL 1 l Gyártó : FMC Cikkszám: T09455 A Warrant 200 SL rovaröl permetezőszer 2018. december 19. napja után kizárólag zárt termesztő berendezésben használható fel, ennek értelmében burgonyában 2018. december 19. után TILOS felhasználni, valamint a zárt termeszt berendezésben kezelt (dísznövények, paprika, paradicsom, tojásgyümölcs, uborka, cukkini, tök) kezelt növényeket, ide sorolva...
Tisztelt diótermelő! szeretnék csatlakozni önhöz,van egynagy diófám az utcán,38 éves.Én 81 éves növényvédő szakmérnök vagyok,de még nem tudtam a mostanival 2 éve medvédeni a diófámat ettől a dióburok fúrólégytől. Május 23-án permeteztem a diófa alját felgereblyézés utá n mospilánnal,majd artissal.Mészhidrátot és fahamut szórtam ki a földre megelőzésképpen,Juljus 9-én találtan 4 sárgalapőn 1 fúrólegyet.Permeteztem 50g combi protect +1g mospilan+3-4 liter .víz,Sajnos az állíthatőfűvókátnagy cseppekre állítottam,de nem pisílésre,ami már tudom, hiba volt,Augusztus elsején megismételtem a permetezést,ekkör a sárga lapokoh 6-6 fúrólegset találtam. Most szept 21.-én az összes dió fekete,kudarcot vallottam.kérem sgítsen tanáccsal! sajnos a környéken is van diófa!
@@barnabasvarcog Tisztelt Uram! - teljesen felesleges a saját fa alatt küzdeni a legyek ellen. Idő, energia és pénz pazarlás. Ugyanis a kikelt imagók ( legyek) a kikelés helyétől simán repülnek 20-30km-t is. Tehát biztos eljut önhöz. - a permetlé keverési aránya helytelen. 5% csali és kb permet literenként 1,25g mospilan kellene. Ön az említett szerből és a rovalölö szerből is keveset használt. A csatornámon rengeteg videó van a témában, a videók alatt e-mailes elérhetőség is. Ha van még kérdése, akkor e-mailben vegye fel velem a kapcsolatot.
Nekem 25 éves fáim vannak, már elég magas a korona. Van motoros permetezőm 6 m-ig (függőlegesen) fúj. Ezzel nem érem el a tetejét. Mi a megoldás? Vagy nem nem kell az egész fát?
Engem az érdekelne, hogy más rovarokra, pl. méhek, nem káros-e a szer. Van erről vmilyen tapasztalat? Nekünk egy 40-50 éves fánk van és egy csemetéje, így érdekelne ez a szer. Köszönöm.
@@annami1973 sima házi legyet és néha katicát láttam elpusztulva a fán! Hogy ettől vagy sem, az nem bizonyítható, de szerintem a csalitól . Több év alatt méheket sosem láttam elpusztulva, pedig van a környéken méhészet.
Tapasztalatom nincs, nem próbáltam, mert nincs értelme. A saját fád alatt nem telel át a légy, de mivel 30-40km-t képes repülni következő tavasszal, mi lesz a szomszéd fája alatt, a másik utcában, az utak mellett a sok szórvány dióval, vagy bármivel ami 20-30-40km-én belül van?????
Üdvözlöm Meg lehetne tudnom mi az a barna vegyszer és mennyiért lehetne hozzá jutni nekem is van diósom már nem mai 97-ben ültettem Milotai de kínlódok a burok léggyel 20 fám van most ültetek 2 db Pekán diót Várom válaszát Tisztelettel : Pista Láttam a videóit
@@istvangalo1639 Természetesen kedves Pista! Ha az idejéből kitelik és nem túl fárasztó az Ön számára, akkor olvassa el a videó alatt a leírást! További szép napot kívánok!
Üzletben vettem sárga lapot+permetszert (por) most nem tudom a nevét,mert a telken van.Tökéletesen véd a dögök ellen.Gazdaboltban vagy Mezőgazdasági üzletben kapható.
Dehogynem!!! Nagyon is sokat! Meg kell akadályozni,hogy bejusson a földbe és télre be tudjon bábozódni. Ezt megakadályozhatod egy fekete fóliával amit a fa alá terítesz, megakadályozhatod baromfival. A probléma az hogy így a te fád alul már nem fog kikelni több légy viszont mivel több kilométert képes repülni azért biztos lehetsz benne, hogy több kilométeres körzetben lesz egy diófa ahol ezt nem végzik el. Tehát nem sokat ér! 🙁
Nem marad a burokban. Legalább is nem mind. A talajban húzódnak meg. Levettem egyet a fáról és elkezdtek kimászni belőle. Rengeteg volt egy darabban. De a földről felvett félig elfeketedett hélyban is volt bőven.
Kedves Miklós! A rovarölőszer a teljes permetszernek a permetezéskor kb 1 ezreléke. Ez lehet pl. mospilan, coragen 20, én ezekkel használom, volt más amelyikkel viszont csapadékot képezett az oldat, Pont ez a lényeg, hogy a többi összetevője miatt hatékony, amik nem mérgezőek, élelmiszer-ipari alapanyagok és segédanyagok, ezeknek egy része csak külföldről ( EU-n kívülről) szerezhetőek be számomra, hosszas levelezés, szállitás intézése, vámolás, stb után. Mert megeszi a légy, nem pedig kontakt módon hat. Ha rákeres a neten, akkor találni fog gyári megoldást is, 2-2,5x-es áron. És valószínűleg ott sem küldik el önnek a recepturát, ha megveszi, de meg kell próbálni! És ez csak az egyik része, a technológiai fegyelem ugyanilyen fontos, mert különben nem lesz sikeres a védekezés, de a videóban sokmindent elmondok.
2 éve 10-bol 1volt jó, aztán 3, aztán 5-6. Alakul ez csodaszer nélkül is! Egyébként is ez az invaziv fajok jellegzetessége. Megjelenik, tulszaporodik, összeomlik. Aztán már a természetes ellensége is megjelenik, és beáll egy egyensúly. A fa is megtanul védekezni, ha nem agyon nemesített fajta. Türelem 1-2 évtized nem a világ. Lehet kapkodni csodaszerekert, de ha nem ebből élsz felesleges. Általában kiderül, hogy nincs csoda, vagy van csoda, de az nagyobb problémát okoz, vagy van csoda, de 2 naponta fújni kell....
Ez valóban jó hír, bár én pont az ellenkezőjét hallom mindenhol, hogy évről évre nagyobb a pusztítás. Sajnos invazív kártevő, így nincs természetes ellensége még. Nagyon közeli rokona a “mi” cseresznyelegyünknek, sajnos ott sincs igazán hatásos természetes megoldás pedig őshonos faj. Viszont a cseresznyelégy rajzása rövid és jól behatárolható, így jól irtható míg a dióburok légy júnitól szeptember közepéig rajzik és fertőz. Tehát számomra marad a videóban lévő megoldás, szezononként 4-6x kezeléssel, időjárástól függően. De örülök, ha te mást tapasztalsz, talán elindul vmi. Merre van a diófa?
@@Goethetractor Közép Mo. Kalocsa környéke. Dunai ártér. Az ártérben is rengeteg diófa van, és ott is javuló tendenciát látok. Nem tudom számít-e valamit, de ezek már nem egy két éves csemeték. Ennek ellenére sok sikert a légy ritkítasahoz! Marha szemtelenek...
A dióburok fúrólégy nyugatról jött be és ott nem tapasztalják a javulást, természetes ellenség sem jelent meg. Szóval a tapasztalatod max lokálisan működik, de nem általánosítani.
Nagyon jó végre valami használható de nem pusziért ahogy említetted. Ha valóban összefognának a diósok nem kellene e-mailt írni stb. csupán közkincsé tennétek. Van más megoldás és szívesen leírom annak ellenére, hogy nem lesz benne egyetértés. A talajt meszezni kell a fa körül így ez az eljárás egyéb mást is vonz magával. Kedves videó készítő egy újabb ötlet amit tovább gondolhatsz. Ha nincs rá időd, energiád vagy másoknak reméljük, hogy idén Magyarországon is publikálják.
Errol szól a videó, hogy a jelenlegi drága megoldástól van sokkal olcsóbb, de ehhez az alapanyagokat nekem is meg kell vennem, van amit külföldről, vámoltatni, szállítani, stb. Ezért nem tudom odaadni ingyen ( puszira). Elképzelhető, hogy a meszezés is egy járható út. Két kérdésem lenne. Mi lesz a talajjal a meszezett területen, ha ennyire eltoljuk a normális PH-tol? Hogy oldható meg ez egy több hektáros területen. De mint gondolatébresztő nem rossz, ha valakinek van tapasztalat, és megosztja, kíváncsian várom.
3 місяці тому
Teszteled már egy 10 15 m magas hatalmas diófán? Engem ezek a tesztek érdekelnek részletesen.
Igen! Rajtam kívül szinte mindenki nagy fákon teszteli. Nem kell teljes fedés, mert az anyag csalogatja a legyeket, amik amúgy is elég intenzíven repkednek a fán belül és a fákon kívül is.
3 місяці тому
@@Goethetractor Köszi a gyors választ. Milyen eredményt értek el nagy fákon?
Ez nagyon sokmindentől függ. A két legfontosabb, a technológia betartása és hogy mennyire volt fertőzött a fa. Nagyon fertőzött fáknál napi több 100 légy is kibújhat, itt az első évben még jelentős kártétel is lehet, de 1-2 alatt minimalizálni lehet. De van akinél már elő évben is szinte hibátlan a termés. Sajnos még az okokat nem tudom. Valóban betartja a technológiát, vagy csak mondja, eső után a leghamarabb újra kijuttatja a csalit vagy sok idő telik el. Sajnos nem vagyok ott, csak a vissza érkező beszámolókból próbálom összerakni a képet és ok-okozati összefüggést keresni. De nagy általánosságban elmondható már az elő évben is a szép eredmény, de kivételek mindig lehetnek.
3 місяці тому
@@Goethetractor Köszönöm a gyors választ. Esetleg próbálkoztál már olyan fejlesztéssel, hogy valami gyanta féle, méhviasz, olaj hozzáadásával vízlepergető hatása is legyen a cseppeknek? Talán ritkább permetezés is elég lenne?
Ez egy jó megoldás, ha az ország összes fája alá tudsz tenni! Ha nem, akkor: - mire lehull a nyű a földre, hogy elkezdjen bebábozódni és átteleljen, addigra a termésed sajnos már kuka, és ha azt mondod, ok, nem tud bebábozódni, jövőre majd kész termes, akkor jön a következő pont. - jövőre jobb esetben a te fád alól nem jön ki imágó, de sajnos ezek a legyek nagyon jól repülnek, akar több km-t is, ilyen távolságban pedig biztos lesz egy fa, ami alatt nem takarták. Ezért tudták kb. 10 év alatt belakni a teljes Kárpát -medencét.
Videók alapján 3 éve van dió ültetvényed és évek óta kisérletezel. Eme évek száma ezek szerint maximum három. Valamit árulsz valamennyiért és puszira higyje el az ember, hogy működik. OK, persze :) Inkább tedd mindenki számára elérhetővé a receptet és ne egy reklámvideót készíts. Válasszal ne fárajd, nem hiszem, hogy olvasni fogom.
A csatolt videó 2016. Szeptemberi és 0:35 nél már látszanak a 2 éves csemeték. Tehát lassan minimum 8 éves lesz. ua-cam.com/video/Z-sK9sDmg_g/v-deo.html De ha értenél hozzá és megnézed a fák méretét, akkor nem írnál ilyen butaságot. Már 2016 ban van több videó, ahol látszik a diós. Neked semmit nem kell elhinned, így a receptúrát sem hinnéd el gondolom. 🤣 magadnak higyj, nézd meg az elmúlt évek szüretét és látszik, hogy nincs fekete dióm. Pl: 🍈 Diószüret 2022 ua-cam.com/video/-Fso5XPcEDI/v-deo.html.
Persze , tegye fel a receptet , majd valami ingyenélő csinál belőle üzletet ! :-( Egyáltalán nem az eladásról szól az egész , neked hány diófád van és mit találtál ki eddig az légy ellen ! :-( Utálom az unatkozó , sz@rakodó alakokat ! :-(
Oké müködik a dolog. De azért hadd kérdezzem. Ha valamit személyesen de a videóban az arcom nem látszik. Pedig kB 10 peres a felvétel. Ott nekem valami nem kóser. Ha hiteles akarsz lenni mutasd meg magad. Név lakcim. Ezt közzé teszed. Akkor engem is érdekel a tálalmányod. Addig bocsi.
Semmi probléma! Megértelek! Szép napot. Ui.:azért ez egy 10 éves csatorna, több ezer feliratkozóval, és majdnem 200 videóval. És ez valóban nem kóser, ez egy magyar csatorna! 🇭🇺
Mielőtt írnál nézd végig a videót!!! Olvasd el a leírást, sok időt megspórolsz magadnak és nem utolsó sorban nekem is. 😉 Köszi
Szia 3~4db fa van még égy kicsi
Nagyrédén van akkinek vagy 30db van‼️ nekem a ződ burok is kellenne befőzni ‼️ Nagyréde 3214
Dobó út Erzsébet Bessenyei Kovácsné szeretnék a 4db fát kető nagyfát megvédeni‼️ ‼️❓Tudol segíteni és mennyi re fáj ez nekem ❓zőld Dijó betegsége ‼️
🌹Kőszőnőm a választ 🌹
@@erzsebetbessenyei1038 Tarts inkább tyúkot!!
@@mrsimaskateés mit csinál a peteérett szomszédból berüpülő léggyel a tyúk?🤔
Köszönöm végig néztem de nem találom hova lehetne írni Köszönöm ha meg adná milyen címre ?
@@istvangalo1639 szerintem a videó alatt a leírásban van egy e-mail cím, oda tud írni!
Köszi a videót! Nagyon érdekelne ez a szer. Írtam.
Először is nagyon megható a szándék és a lényegre koncentrálás. Én azt hallottam, nem közvetlenül, egy idős diótermesztő összehúzza a diólevelet ősszel a fa alá és jól beledolgozza a földbe (belerotál). Így védi meg.
A levél összehúzása fontos a különböző kártevők és gomba betegségek miatt. A légy lárvája a talajban telel át, így arra nincs hatása. Magyarországon kb 10-12 éve jelent meg és nyugat felől szépen terjedt az országban, így az idős kollégának ugyanannyi tapasztalata van a legyél kapcsolatban, mint a fiatalnak. Otthon megoldható és ajánlott is a lehullott levél összegyűjtése, a fent említett okok miatt, egy ültetvényen nehezen megvalósítható. De sokat segít ha ősszel tyúkok vannak a diófa alatt, azok is összeszedik a leeső lárvákat, mielőtt beássák magukat a földbe. De sajnos nem megoldás ez sem, mert jövőre jön a szomszéd fájáról. Külföldön kísérleteznek a diofák ( méreggel való) beoltásával, de Koszi ebből én nem kérek. A maradok a saját megoldásomnál.
@@barbiebarbie2063 kedves Barbi! Nagyon köszönöm ezeket a szép szavakat, ezek mindig igazolják, hogy jó úton járok, és ez mindig jó érzéssel tölt el. A beoltásban egyetértek veled ráadásul úgy a fa minden sejtjébe eljut a méreg, így is eszünk eleget nem kell még több. Ha csatlakozni szeretnél a teszthez akkor írj egy e-mailt A videó vége felé látszik.
Gratulálok... mindenhez is... én is jelentkeznék... írok mailben... köszönöm.
Szerintem nem kell szégyenkezned akkor sem ha el akarod ezt adni. Valamit, gondolom sok munkával kifejlesztettél, teszteltél, nem szégyen akár beszerzési költségen felül eladni. Mi jól járunk mert viszonylag környezetkímélő megoldásunk lesz a diólégy ellen, te meg pénzt kereshetsz. Mindenki jól jár👍
Nem azért nem árulom, mert akkor az szégyenkezésre adna okot, hanem azért mert nincs abban a fázisban a termék. Nálam és akik eddig próbálták ( technológiát betartva használták) jól működött, megvédte a termést. Valószínűleg mindenhol működik, de a “valószínűleg” nekem nem elég és 100%-os bizonyosság kell ahhoz, hogy ki tudjam azt mondani, hogy igen, ez mindenhol működik, vagy ha szükség van, akkor fejlesszem a receptúrát.
Szia,szuper,köszi,majd jelentkezem!Gyuri
Szia!
Köszönöm szépen a videót, írtam e-mailt! 🙂
Már nagyon vártam ezt a terméket. Írtam emailt
Szia, ment a válasz! 🤣👍🏻
Az üzletben mindent elmondanak a szerről és nem titkolóznak mint a videóban!
@@gyulaorban4459 Ugyanúgy, mint a boltban, a teljes felhasználási előírást elküldöm, mindent megadok, amit a boltban. De gondolom a boltban Önnek sem adnak a termékhez recepturát, ha pedig igen, akkor meg kell csinálni, semmi gond nincs. Vagy meg kell a boltban venni, nekem az nagyon drága (meg szerintem még sokaknak) főleg úgy, hogy a saját fejlesztés olcsóbb és jobban is hat. Én csak lehetőséget kínálok, nem kötelező senkinek, semmi. szép napot Önnek!
szuper, köszi a videót
Szervusz az elozo bejegytes atirzam ❤❤
Szívesen kipróbálnám a szert a 4 db nagyméretű diófámra én ugyanis már feladtam a dióburokfúró légy elleni védekezést.
nézd végig a videót és írj emailt.
@@Goethetractor 12 kózepes fát szeretnék megvédeni csatlakozom a csapathoz Lajos
@@lajosuhrin425 Szia Lajos! Nézd végig a videót és írj e-mailt!
Szia! Én is írtam. :-)
A tyukok is nagyon szeretik a larvakat
Ez így van! Csak sajnos jövőre a szomszédból újra átrepül ( mert jól repülnek) és a tyúkok csak azt tudják felszedni, ami már kifejlődött és tönkretette a termést, majd lehullott, hogy a talajban teleljen át!
Szia! Nagyon tetszett a videó.Irtam e- mailt.
Van csoda szer tapasztaltam hatásos és nem kell fujni hetente meg időjárástól függően. Elég havonta 1 szer mert 30 napos a hatása cseresznyére dióra . Varrant 200 sl a neve . Szívesen puszi ;) nekem bejött. Aki nem hiszi próbálja ki.
Az én technológiám célirányosan az imágót öli, az összes többivel lemérgezel mindent és ha szerencséd van, akkor a légy is kap. Varrant 200 sl nem engedélyezett dióban ( nem véletlenül), csúcsirányban a növényben terjed, így a dióba is belekerül. Hatásossága érdekében komoly mennyiség szívódik fel sajnos. Én ezt nem enném meg, de mindenki úgy kezeli az élelmiszerét, ahogy akarja. Szíve joga. 🤔
Warrant 200 SL 1 l
Gyártó :
FMC
Cikkszám:
T09455
A Warrant 200 SL rovaröl permetezőszer 2018. december 19. napja után kizárólag zárt termesztő berendezésben használható fel, ennek értelmében burgonyában 2018. december 19. után TILOS felhasználni, valamint a zárt termeszt berendezésben kezelt (dísznövények, paprika, paradicsom, tojásgyümölcs, uborka, cukkini, tök) kezelt növényeket, ide sorolva...
Két éve nem terem szinte semmit az egyszál diófánk, engem is érdekelne az eljárás/szer.
Nézd végig a videot
Szia érdekelne a szer.
Kérlek nézd végig a videót és írj e-mailt
Szia! Én csak most gondolkozok diófa ültetésen, mert a dió az egyik legtáplálóbb termés. Viszont nagyon tetszik a környék. Hol van helyileg?
Szia, Dunántúlon.
Tisztelt diótermelő! szeretnék csatlakozni önhöz,van egynagy diófám az utcán,38 éves.Én 81 éves növényvédő szakmérnök vagyok,de még nem tudtam a mostanival 2 éve medvédeni a diófámat ettől a dióburok fúrólégytől. Május 23-án permeteztem a diófa alját felgereblyézés utá
n mospilánnal,majd artissal.Mészhidrátot és fahamut szórtam ki a földre megelőzésképpen,Juljus 9-én találtan 4 sárgalapőn 1 fúrólegyet.Permeteztem 50g combi protect +1g mospilan+3-4 liter .víz,Sajnos az állíthatőfűvókátnagy cseppekre állítottam,de nem pisílésre,ami már tudom, hiba volt,Augusztus elsején megismételtem a permetezést,ekkör a sárga lapokoh 6-6 fúrólegset találtam. Most szept 21.-én az összes dió fekete,kudarcot vallottam.kérem sgítsen tanáccsal! sajnos a környéken is van diófa!
@@barnabasvarcog Tisztelt Uram!
- teljesen felesleges a saját fa alatt küzdeni a legyek ellen. Idő, energia és pénz pazarlás. Ugyanis a kikelt imagók ( legyek) a kikelés helyétől simán repülnek 20-30km-t is. Tehát biztos eljut önhöz.
- a permetlé keverési aránya helytelen. 5% csali és kb permet literenként 1,25g mospilan kellene. Ön az említett szerből és a rovalölö szerből is keveset használt.
A csatornámon rengeteg videó van a témában, a videók alatt e-mailes elérhetőség is. Ha van még kérdése, akkor e-mailben vegye fel velem a kapcsolatot.
Kérném a leirást
.
Olvasd el kérlek a videó alatt a leírást és tudni fogsz mindent.
👍
Nekem 25 éves fáim vannak, már elég magas a korona. Van motoros permetezőm 6 m-ig (függőlegesen) fúj. Ezzel nem érem el a tetejét. Mi a megoldás? Vagy nem nem kell az egész fát?
Szia Tamás! Nézd kérlek végig a videót, a kérdéseidre választ kapsz. Ha mégsem vagy biztos benne, akkor írj e-mailt.
@@Goethetractor Esküszöm megnéztem, ezek szerint nem figyeltem. Ismétlés a tudás anyja 😀
👍🏻🙏🏻👏
Engem az érdekelne, hogy más rovarokra, pl. méhek, nem káros-e a szer. Van erről vmilyen tapasztalat? Nekünk egy 40-50 éves fánk van és egy csemetéje, így érdekelne ez a szer. Köszönöm.
@@annami1973 sima házi legyet és néha katicát láttam elpusztulva a fán! Hogy ettől vagy sem, az nem bizonyítható, de szerintem a csalitól . Több év alatt méheket sosem láttam elpusztulva, pedig van a környéken méhészet.
Szia!
Már bocsi, de nem találom az emil címedet (biztos én vagyok az ügyetlen). Hogy lehetne hozzájutni? Köszi. Z
Nézd végig a videót!
Gombaspórás talajfertőtlenítőkről mi a vélemény, tapasztalat.
Tapasztalatom nincs, nem próbáltam, mert nincs értelme. A saját fád alatt nem telel át a légy, de mivel 30-40km-t képes repülni következő tavasszal, mi lesz a szomszéd fája alatt, a másik utcában, az utak mellett a sok szórvány dióval, vagy bármivel ami 20-30-40km-én belül van?????
@@Goethetractor azt gondoltam helyhez kötött rovar mint a szúnyogok, a bögöly és kullancslegyek.
@@janosszegedi2539 sajnos nem. 2011 ben jelent meg Kőszegen, 2020ban már Nyíregyházán fokták.
Ezt úgy értem hogy a kikelés helyén marad, nem vándorol táplálék után. Csak az időjárás segíti a terjedését.
@@janosszegedi2539 ha a kilépés helyen maradna, akkor 9 év alatt nem tudna megtenni 400km-t. Sajnos.
Üdvözlöm Meg lehetne tudnom mi az a barna vegyszer és mennyiért lehetne hozzá jutni nekem is van diósom már nem mai 97-ben ültettem Milotai de kínlódok a burok léggyel 20 fám van most ültetek 2 db Pekán diót Várom válaszát Tisztelettel : Pista Láttam a videóit
@@istvangalo1639 Természetesen kedves Pista! Ha az idejéből kitelik és nem túl fárasztó az Ön számára, akkor olvassa el a videó alatt a leírást! További szép napot kívánok!
Pár napja törtük meg a tavalyi termést és nem volt benne férges egy sem!
A dioburok légy nyűve nem megy bele a dióba, ami bele megy az pl az almamoly 2,3. Generacioja
Üzletben vettem sárga lapot+permetszert (por) most nem tudom a nevét,mert a telken van.Tökéletesen véd a dögök ellen.Gazdaboltban vagy Mezőgazdasági üzletben kapható.
Ez valóban jó hír! Még ha neve sincs ennek a pornak. 🙂
Érdekelne a neve. Köszönöm!
Nincs ilyen engedélyezett szer a növényvédőszerek között.
Mospilan
Nekem laikusnak az lenne a kérdésem, hogyha ez a légy a lehulló diókban telel át,akkor nem lehet a földön kezdeni vele valamit?
Dehogynem!!! Nagyon is sokat! Meg kell akadályozni,hogy bejusson a földbe és télre be tudjon bábozódni. Ezt megakadályozhatod egy fekete fóliával amit a fa alá terítesz, megakadályozhatod baromfival. A probléma az hogy így a te fád alul már nem fog kikelni több légy viszont mivel több kilométert képes repülni azért biztos lehetsz benne, hogy több kilométeres körzetben lesz egy diófa ahol ezt nem végzik el. Tehát nem sokat ér! 🙁
A fóliába összegyűjtöttet azonnal elégetni? Csak egy ötlet.
Nem marad a burokban. Legalább is nem mind. A talajban húzódnak meg. Levettem egyet a fáról és elkezdtek kimászni belőle. Rengeteg volt egy darabban. De a földről felvett félig elfeketedett hélyban is volt bőven.
Így van. A talaj felső rétegében bábozódik be és telel át.
És miért nem lehet a rovar olo szer nevét megadni , megveszem,keverem és használom!
Kedves Miklós! A rovarölőszer a teljes permetszernek a permetezéskor kb 1 ezreléke. Ez lehet pl. mospilan, coragen 20, én ezekkel használom, volt más amelyikkel viszont csapadékot képezett az oldat, Pont ez a lényeg, hogy a többi összetevője miatt hatékony, amik nem mérgezőek, élelmiszer-ipari alapanyagok és segédanyagok, ezeknek egy része csak külföldről ( EU-n kívülről) szerezhetőek be számomra, hosszas levelezés, szállitás intézése, vámolás, stb után. Mert megeszi a légy, nem pedig kontakt módon hat. Ha rákeres a neten, akkor találni fog gyári megoldást is, 2-2,5x-es áron. És valószínűleg ott sem küldik el önnek a recepturát, ha megveszi, de meg kell próbálni! És ez csak az egyik része, a technológiai fegyelem ugyanilyen fontos, mert különben nem lesz sikeres a védekezés, de a videóban sokmindent elmondok.
2 éve 10-bol 1volt jó, aztán 3, aztán 5-6. Alakul ez csodaszer nélkül is! Egyébként is ez az invaziv fajok jellegzetessége. Megjelenik, tulszaporodik, összeomlik. Aztán már a természetes ellensége is megjelenik, és beáll egy egyensúly. A fa is megtanul védekezni, ha nem agyon nemesített fajta. Türelem 1-2 évtized nem a világ. Lehet kapkodni csodaszerekert, de ha nem ebből élsz felesleges. Általában kiderül, hogy nincs csoda, vagy van csoda, de az nagyobb problémát okoz, vagy van csoda, de 2 naponta fújni kell....
Ez valóban jó hír, bár én pont az ellenkezőjét hallom mindenhol, hogy évről évre nagyobb a pusztítás. Sajnos invazív kártevő, így nincs természetes ellensége még. Nagyon közeli rokona a “mi” cseresznyelegyünknek, sajnos ott sincs igazán hatásos természetes megoldás pedig őshonos faj. Viszont a cseresznyelégy rajzása rövid és jól behatárolható, így jól irtható míg a dióburok légy júnitól szeptember közepéig rajzik és fertőz. Tehát számomra marad a videóban lévő megoldás, szezononként 4-6x kezeléssel, időjárástól függően. De örülök, ha te mást tapasztalsz, talán elindul vmi. Merre van a diófa?
@@Goethetractor Közép Mo. Kalocsa környéke. Dunai ártér. Az ártérben is rengeteg diófa van, és ott is javuló tendenciát látok. Nem tudom számít-e valamit, de ezek már nem egy két éves csemeték. Ennek ellenére sok sikert a légy ritkítasahoz! Marha szemtelenek...
A dióburok fúrólégy nyugatról jött be és ott nem tapasztalják a javulást, természetes ellenség sem jelent meg. Szóval a tapasztalatod max lokálisan működik, de nem általánosítani.
Nagyon jó végre valami használható de nem pusziért ahogy említetted.
Ha valóban összefognának a diósok nem kellene e-mailt írni stb. csupán közkincsé tennétek.
Van más megoldás és szívesen leírom annak ellenére, hogy nem lesz benne egyetértés.
A talajt meszezni kell a fa körül így ez az eljárás egyéb mást is vonz magával.
Kedves videó készítő egy újabb ötlet amit tovább gondolhatsz.
Ha nincs rá időd, energiád vagy másoknak reméljük, hogy idén Magyarországon is publikálják.
Errol szól a videó, hogy a jelenlegi drága megoldástól van sokkal olcsóbb, de ehhez az alapanyagokat nekem is meg kell vennem, van amit külföldről, vámoltatni, szállítani, stb. Ezért nem tudom odaadni ingyen ( puszira). Elképzelhető, hogy a meszezés is egy járható út. Két kérdésem lenne. Mi lesz a talajjal a meszezett területen, ha ennyire eltoljuk a normális PH-tol? Hogy oldható meg ez egy több hektáros területen. De mint gondolatébresztő nem rossz, ha valakinek van tapasztalat, és megosztja, kíváncsian várom.
Teszteled már egy 10 15 m magas hatalmas diófán? Engem ezek a tesztek érdekelnek részletesen.
Igen! Rajtam kívül szinte mindenki nagy fákon teszteli. Nem kell teljes fedés, mert az anyag csalogatja a legyeket, amik amúgy is elég intenzíven repkednek a fán belül és a fákon kívül is.
@@Goethetractor Köszi a gyors választ. Milyen eredményt értek el nagy fákon?
Ez nagyon sokmindentől függ. A két legfontosabb, a technológia betartása és hogy mennyire volt fertőzött a fa. Nagyon fertőzött fáknál napi több 100 légy is kibújhat, itt az első évben még jelentős kártétel is lehet, de 1-2 alatt minimalizálni lehet. De van akinél már elő évben is szinte hibátlan a termés. Sajnos még az okokat nem tudom. Valóban betartja a technológiát, vagy csak mondja, eső után a leghamarabb újra kijuttatja a csalit vagy sok idő telik el. Sajnos nem vagyok ott, csak a vissza érkező beszámolókból próbálom összerakni a képet és ok-okozati összefüggést keresni. De nagy általánosságban elmondható már az elő évben is a szép eredmény, de kivételek mindig lehetnek.
@@Goethetractor Köszönöm a gyors választ. Esetleg próbálkoztál már olyan fejlesztéssel, hogy valami gyanta féle, méhviasz, olaj hozzáadásával vízlepergető hatása is legyen a cseppeknek? Talán ritkább permetezés is elég lenne?
Sajnos bármi ilyen anyag korlátozza a kipárolgását, így jelentősen csökken a csalogató hatása. Pl tapadásfokozót is emiatt nem lehet használni.
Tegyél a földre nejlont a peték ne kerüljenek a földbe es tavaszra ne fejlődjön ki légy.
Ez egy jó megoldás, ha az ország összes fája alá tudsz tenni!
Ha nem, akkor:
- mire lehull a nyű a földre, hogy elkezdjen bebábozódni és átteleljen, addigra a termésed sajnos már kuka, és ha azt mondod, ok, nem tud bebábozódni, jövőre majd kész termes, akkor jön a következő pont.
- jövőre jobb esetben a te fád alól nem jön ki imágó, de sajnos ezek a legyek nagyon jól repülnek, akar több km-t is, ilyen távolságban pedig biztos lesz egy fa, ami alatt nem takarták. Ezért tudták kb. 10 év alatt belakni a teljes Kárpát -medencét.
@@Goethetractor értem köszi. Hát sajnálom akkor
Sok sok duma, kevés információ.
🤣👍🏻😘
Videók alapján 3 éve van dió ültetvényed és évek óta kisérletezel. Eme évek száma ezek szerint maximum három. Valamit árulsz valamennyiért és puszira higyje el az ember, hogy működik. OK, persze :) Inkább tedd mindenki számára elérhetővé a receptet és ne egy reklámvideót készíts. Válasszal ne fárajd, nem hiszem, hogy olvasni fogom.
A csatolt videó 2016. Szeptemberi és 0:35 nél már látszanak a 2 éves csemeték. Tehát lassan minimum 8 éves lesz. ua-cam.com/video/Z-sK9sDmg_g/v-deo.html
De ha értenél hozzá és megnézed a fák méretét, akkor nem írnál ilyen butaságot. Már 2016 ban van több videó, ahol látszik a diós. Neked semmit nem kell elhinned, így a receptúrát sem hinnéd el gondolom. 🤣 magadnak higyj, nézd meg az elmúlt évek szüretét és látszik, hogy nincs fekete dióm. Pl: 🍈 Diószüret 2022
ua-cam.com/video/-Fso5XPcEDI/v-deo.html.
Persze , tegye fel a receptet , majd valami ingyenélő csinál belőle üzletet ! :-( Egyáltalán nem az eladásról szól az egész , neked hány diófád van és mit találtál ki eddig az légy ellen ! :-( Utálom az unatkozó , sz@rakodó alakokat ! :-(
Oké müködik a dolog. De azért hadd kérdezzem. Ha valamit személyesen de a videóban az arcom nem látszik. Pedig kB 10 peres a felvétel. Ott nekem valami nem kóser. Ha hiteles akarsz lenni mutasd meg magad. Név lakcim. Ezt közzé teszed. Akkor engem is érdekel a tálalmányod. Addig bocsi.
Semmi probléma! Megértelek! Szép napot.
Ui.:azért ez egy 10 éves csatorna, több ezer feliratkozóval, és majdnem 200 videóval.
És ez valóban nem kóser, ez egy magyar csatorna! 🇭🇺
Ez nem egy " társkereső oldal " ! :-) A " korrupt , hazug politikusok " , mennyivel " kóserebbek " , hogy naponta látod , a (pof)képüket ? :-(