Dobré video. Tradiční japonská truhlařina/tesařina je pojem a nebojím se říct, že japonští dědové to dotáhli dál než jejich evropští kolegové ;-) Taky to byli vynikající nástrojaři a brusiči.
Japončíci to snad ve všem dotáhli dál, pro mě hooodně zajímavej národ a zem :) a já osobně pracuji v oboru Truhlář,umělecký řezbář a zbožňuju japonské nástroje práce jde s nima jako po másle a hlavně s nima lechce dosáhnete přesnosti a čistotě řezu
Mám stejné typy jako ve videu už několik let, naprosto doporučuji, postačí prakticky na všechny práce a začátečníkům - nebojte se, učení s tímhle hustym vercajkem jde samo
Přesně tak. Jsou perfektní ale jsou úplně jiné než známe západní typ pily. Ale je třeba dělat vše tak trochu obráceně. Řeže se k sobě a odzadu. A když se řeže deska, tak se vlastně řeže odspodu. Je to úplně jinak než jsme znali. :) Vodorovně ležící materiál je dobrý na horní tlak u západní pily. Japonskou pilkou je lepší řezat směrem dolů materiál stojící. Nemaje precisní ponorku ale pouze mafla, často říznu překližku jap. pilou ručně. Časově nastejno a řez mám taky rovný a čistší. Je dobré si vzadu udělat zářez, ten pak pilu vede. U ukázky toho ležatého řezu vám to vzadu ujíždí, protože vzadu nebyl udělán vodící zářez. :) Ještě je dobré dodat, že japonské pily nemají "šraňk" zubů do stran (proto západní pily se šraňkem vaklají a jsou nepřesné). Proto to ztenčení plechu uprostřed. Řez zuby bez šraňku udělá krásný tenký řez, který pilový list krásně vede. A o tom to je. Prostě to je domyšlené a ověřené staletími. Evropan nebo amík, který je chce používat, se to prostě musí naučit. Začátečníkům bych na první pokusy doporučil levný model z Lidlu - není to 100% japonská pila, ale je škoda prvními pokusy zničit drahou pilku. Protože každý to v počátku kazí a list dostává zabrat. :)
Dobrý den, hezké video. Malinko bych doplnil, že při učení a pracování s rybou je důležité mít pevné předloktí. Jeden celek s pilou. A je důležité řezat nejdřív pomalu a to zuby které jsou nejbližší k rukojeti. Ty jsou vzhledem k celkovým rozměrům nejmenší a působí na materiál skoro jako kobercový nůž. Předřeže materiál. A pak je vhodné řezat vhodnou rychlostí. Při moc rychlém řezání se konec pily dá až rozvibrovat a to má za následek seknutí pily při pohybu od sebe. Může dojít k ohnutí pily. Jak jste zmínil na příčné řezy jsou u základní verze ryoby tzv. trapézové tvrzené zuby a na podélné řezy ( po vláknech ) tzv. trojhranné neboli vlčí zuby. Já jsem levák a nemohl jsem pracovat s našimi pilami, které využívají práci tahem směrem od sebe. Proto pila s tahem směrem k sobě. A s heslem: netlač na pilu se s japonskýma pilami pracuje krásně. Pěkný den PS: není nerezová magnet nerez nepřitahuje. Je leštěná.
Ahoj máš skvělý videa ale teď s Tebou musím nesouhlasit.Mám tři pily od této firmy,vydrží opravdu dlouho ostré ale když se ztupí tak je potřeba nabrousit (nevyhodit)a světe div se jde to,dokonce i našraňkovat. Po zkušenosti s diamantovým pilníkem(celkem dobrý) jsem zkusil pilník jehlový po otci ,cca stáří pilníku 40 let je lepší než diamanťák a řeže se dál.Je vyrobena z úžasného materiálu který hodně vydrží a dá se dobře nabrousit.Musí se při broušení do toho vložit trochu preciznosti zvláště pak u zubů se třemi úhly.Ahoj Danius
Ola.Super video.Používám Gyokucho už dva roky a až na ty začátky,než mi padli do ruky jsou fakt super.To že jsou fakt tvrdýho materialu můžu potvrdit.Měl jsem malinkou 125 mm dlouho oboustranou pilku a když se mi zasekla,tak tahem dopředu se ohnula a prdla.(moje chyba).Ale používám jí do ted :).Nejčastěji to řežu ve svěřáku,kolmo k hoblici,ale taky neni špatný si to položit na stůl a řezat to v dřepu.Pokud je potřeba přeříznout material rychle,je lepší držet pilu obouma rukama..At to řeže!! :)
Hledal jsem něco, čím bych řezal KVH hranoly 100x100 a koupil jsem ryobu Gyokucho 270. Opravdu to chce trochu cviku, ale myslím si, že už mi to s ní celkem jde, a to jsem předtím vlastně nikdy ruční pilou pořádně neřezal. Určitě je dobré pilu pravidelně olejovat (např. kaméliovým olejem), pak se s ní řeže jedna báseň. Díky za video.
Zdravim :) Já Japonský pilky objevil už před asi tak +- 18ti rokama, když jsem nastupoval na učňák truhlář/nábytkář. Dostali jsme seznam vercajku co si máme pořídit a já si koupil místo čepovky Japonskou pilku (kterou mi mistr zakázalpoužívat) . Je to skvělej kousek nářadí, koupil jsem si jí přesně pro to co jsi popisoval, ty zuby směřující k držadlu, přišlo mi to mnohem praktičtější a efektivnější než klasická čepovka, která je má kolmo na materiál.
No jasně - nedá se nabrousit, takže furt dokupovat nový. Samozřejmě že nabrousit se dá i tahle, počítejte 2 hodiny na jednu stranu. Navíc nerez není nijak tvrdá oproti klasické nástrojové oceli. Běžně pily brousím ručně, vydrží mi to asi rok - i více podle toho jaké dřevo řežu - většinou tvrdé. I jap. pilka se hodí, je to dobrá věc, na YATO 250 Kč, já jsem svoji kupoval za 120 Kč, nenechte se zblbnout něčím předraženým.
Nabroušení ryoby v Japonsku stojí něco přes 1000 kč u pily za několik tisíc to význam má, ideálně samozřejmě, když se dá dohromady více pil a pošle se to tam najednou.
šla by japonská pila použít pro řežání kostí? myslím tím místo řeznické pily.. chápu, že to není primárně určené pro režání kostí, ale jen jestli by to šlo..
@@autokara9833 no tak že youtubeři v tomto žánru si těžko vydělají tolik aby je to živilo.Nebo znáš nějaké kteří by měli alespoň desetinné výdělky jako Peew die pie?
ryobu 300 jsem si pořídil už v roce 2009 v tomto eshopu -cestadreva.cz/page/obchod/index- mají na tuto značku nejlepší ceny v čr ,postupně jsem zjistil že na některé práce je potřeba menší pilka s jemnými zuby - takže jsem koupil ryobu 180 , akorát tyto pily jsou pouze na suché dřevo , pokud jsou trámy syrové tak to nefunguje, tu ,,300,,ku jsem naostřil asi dvakrát pomocí diamantového jehlového pilníku ,potom jsem ji skřípnul při řezání starého trámu v krovu takže se plátek musel vyměnit,u této pily jde list nabrousit snadno protože má poměrně velké zuby,u 180 ky to jde taky ,ale je to ,,šušnárna a každý to jen tak nezvládne pokud nemá pevnou ruku při vedení pilníku -ale jde to tak max 3 krát a potom už se ty zoubečky opotřebují a nebude to řezat tak jak by mělo. jinak na podélné řezání velkých kusů -i 30 cm silných používám www.truhlarske-nastroje.cz/katalog/rucni-naradi-8/rucni-japonske-pilky-212/japonska-pilka-kobiki-deluxe-ripcut-450-mm-1396.html a zvládne i mokré dřevo bez ucpávání a dalších problémů které vznikají při řezání mokrého dřeva pilami ryoba.lze takéji nabrousit bězným pilůníken s jemným sekem ,není tak tvrdá jako ryoba , ale není pružná takže při ohnutí nebo jiné nehodě se může zlomit - u pily ryoba jsou tvrzeny pouze zuby - stejně jako u pil značky ,,silky,,ale u těch kovanýchpil je tvrzený celý list takže se s tím musí počítat..... a ještě používám další 3 japonské pily značky ,,silky ,, a to na řezání silných trámů , kácení stromů a ořezávání větví ua-cam.com/video/ih6tmMoeWN0/v-deo.html doporučuji pro ty kdo chtějí něco silného ,,přefiknout a chtějí se vyhnout kraválu a smradu,a navíc tato pila funguje vždy a všude spolehlivě bez ohledu na počasí a stav akumulátoru a bez benzínu- takže pokud je v předpovědi počasí hlášen silný vítr tak pokud někam jedu tak ji vozím s sebou ....a navíc je velni snadno skladná dále používám tuto ... ua-cam.com/video/ZQccspmrvgg/v-deo.html a kde se nedá dosáhnou ze země nebo z žebříku tak na to mám tuto ua-cam.com/video/gLVgFZpN2jo/v-deo.html a ty pily od silky jsem pořídil zde : www.igm.cz/kategorie/rucni-naradi/rucni-japonske-pily/ www.worksafety.cz/arboristika/pily-nuzky-a-sekery/
Doporučuji prostudovat psaní číslovek a uvozovek a potom až psát o technických věcech. By mě zajímalo co to je za pilky: ryobu 180 ky a ryobu 300 ku, ať hledám jak hledám, žádné takové pilky neexistují. Také mám japonské pilky , mám Ryobu 180 a Ryobu 300, u 180 naostřuji zuby také pilníkem a tu 300 jsem také dvakrát naostřil pilníkem. Prosím o odkaz na ty japonské pilky ryobu 180 ky a 300 ku, rád bych si je také pořídil. Dočetl jsem se že máte celkem čtyři pilky, ryobu 300, ryobu 180, ryobu 300 ku a ryobu 180 ky. Ryobu 300 ku a 180 ky už jste ostřil a ty dvě ostatní ještě ne? Mají snad kvalitnější ostří?
@@jiri3925 v komentáři jsem to napsal tak jak to tam je uvedené protože v tomto případě považuji za lepší způsob nevypisovat ty číslovky slovně , když pily mají velikost označenou číslem ,takže by to jinak bylo ,, u stoosmdesátky ,,a třístovku a někdo by to mohl myslet jinak . to nejsou nějaké jiné pilky jak sis mohl myslet, asi se to u vás používá jinak já považuji za důležité že jsou informace obsahově správně , aby tam nebyly uvedené nesmysly a neřeším pokud někdo něco nenapíše úplně dopuntíku přesně , hlavně že se dozvím to co mělo textem být dáno najevo
Ahoj, bohuzel kdykoli jsem se snazil neco si pujcit na otestovani ze Stihlu tak jsem dostal odpoved ze oni si preji aby jejich veci testovaly jen "overene" instituce typu dTest. Smutnej pribeh zabednenosti jejich marketingu 😕
Diky za info. Bolo by asi dobré spomenúť aj iné kvalitné značky, Gyokucho som v našich e-shopoch (Slovesko) nenašiel. Takže pokiaľ viete iné dobré značky, dajte vedieť.
:-) ten přípravek na přesný řez to je supr vychytávka, já začal též v 18 roce kdy jsem koupil supr-dupr japonku v lajdlu :-) na absolutní hobby nástroj řeže neuvěřitelně a dražší do práce nedám,někteří jsou kopyta bez mozku a to je pak těžké :-) řežu s ní smrk buk dub sibiřský modřín i borovici,OSB desky, polystyren i plasty :-) pravda už je skoro tupá po 3 letech, mám i druhou jejich sadu s 2 menšími a jemnějšími zuby s obdobným využitím a krásně seříznou i niple či zátky když trčí v ploše, 1mm není problém a je to rychleji než obrousit :-) takže na závěr domů klidně kvalitnější ale do práce raději parkynzna :-) p.s. je neuvěřitelné kolik toho pilkami nařežu když vlastně stavím modulové domky z lodních kontejnerů nebo svařovaných skeletů - čili ze železa :-)
Je to jen nerezova povrchova uprava. Spravne to je "nerezavejici oceli". Proste kdyz clovek toci videa tak ne vzdy vsechno rekne spravne. Tak to proste je. Stejne tak jsou laserove kaleny zuby a brouseny jsou "jen" pomoci laserem rizenych brusnych stroju.
@@HustejVercajk jo ja se jen ptam jelikoz jsem lajk a od malicka slycham ze nerez neni magneticka tak si pri sledovani videa rikam ze jste se zde musel porusit nejake fyzikalni zakony😀 Ted uz to studuju na googlu. Dekuji za odpoved.
@@myskaspeedy To urcite, ale jen v Bradavicich. V nasem svete fyzikalnich zakonu existuje jen feriticka nerez, nebo nerez se zbytkovym magnetismem a ty jsou castecne magneticke. Na ostatni typy nerezi potrebujete ty Bradavicke carodejne magnety.
Je to pila jako každá jiná takže dajů, ale ty pilky nejsou primárně dělané na mokré dřevo. Na to jsou zahradnické pily. Já mám takovou zasouvací od Fiskars a ta řeže větve fantasticky.
Na jaře jsem si ze zvědavosti koupil v lidlu "Japonskou" pilku a ač se nedá srovnat s original japan, tak už ničím jiným neřežu. Většina pilek mi podřezávala nebo se zasekávala při hlubším řezu a tahle jede krásně rovně a rychle.
Dávnejšie som si kúpil takú malú v lidli s dvoma plátkami a rezala úžasne až kým som s ňou neprešiel po zabudnutom klinci v dreve ... ešteže mám druhý list...ale skúsim aj takú originálnu, len nejakú dobrú zohnať. Ak máte nejaký tip ma pilku na Sk, dajte vedieť
Znate prislovi "netlac na pilu"?To je proto,ze tradicni evropske pily byly taky k sobe nebo "neutralne" u obourucnich. Ta jakoze evropska je zalezitost ostrovu a zapadni evropy...
Nesmysl. Ano. Obouruční pily jsou neutrální. Velké rámovky jsou neutrální, lze řezat oběma směry. Ale... "Netlač na pilu" se neříká proto, že byly taky "řez tahem". Říká se to proto, že pily západního typu (s řezáním tlakem) mají "šraňk" rozehnuté zuby, dělá to řez s velkou vůlí a při velkém tlaku to hned začne ujíždět. A to se týká i těch neutrálních dvojmužných. Vysvětleno mi v době mého mládí mým dědečkem tesařem. :)
Protože můžeš využít hmotnosti těla. Na hrubé a rychlé řezy je pořád praktičtější "evropská" pila. Používám už dlouhé roky oba typy a nikdy bych neřekl, že "od té doby jinou nepoužívám". Každá má své.
Je to úplně jiné. Zuby evropské pily mají "šraňk" (střídavě vyhnuté zuby) aby list v řezu nedrhnul. Což ale způsobuje nečistý řez a velkou vůli a tím i nepřesnost. Japonská pila nemá šraňk a list je precizně veden v tenkém řezu. Takže o zadní část, která vede list, se nemusím starat a koriguji jen přední část řezu.
Dobré video. Tradiční japonská truhlařina/tesařina je pojem a nebojím se říct, že japonští dědové to dotáhli dál než jejich evropští kolegové ;-) Taky to byli vynikající nástrojaři a brusiči.
Japončíci to snad ve všem dotáhli dál, pro mě hooodně zajímavej národ a zem :) a já osobně pracuji v oboru Truhlář,umělecký řezbář a zbožňuju japonské nástroje práce jde s nima jako po másle a hlavně s nima lechce dosáhnete přesnosti a čistotě řezu
ja vzdycky rikam, ze to co my dotahli na profesionalni uroven, japonci povysili na umeni. :)
Parádní! Moc hezky řečeno!! Děkuji;)
Pěkný video. Díky. 😉
Stále kvalitný materiál na ktorý sa dá dobre pozerať. Všetko má hlavu a pätu 👌👍 congr. Len tak ďalej ;)
Diky uz jsem si ji diky tobě taky pořídil a je to nejlepší pilka na dřevo co jsem kdy v ruce měl.
Robíš kvalitné videá ☺️ dobre sa na to pozerá.
Děkuju :)
Děkuji #hustejvercajk. Pila koupená a lepší jsem v ruce nedržel.
Skvělé video. Líbí se mi! Japonskou pilku si koupím a vyzkouším. Hustej Vercajk samozřejmě Chválím!
Mám stejné typy jako ve videu už několik let, naprosto doporučuji, postačí prakticky na všechny práce a začátečníkům - nebojte se, učení s tímhle hustym vercajkem jde samo
super
Zrovna ked som premyslal o kupe japonskej pilky :) Dakujem za video, skvele nacasovanie!
Určitě si ji kup, je to fakt radost s tim pracovat. :) A diky za like a sdileni :)
Přesně tak. Jsou perfektní ale jsou úplně jiné než známe západní typ pily.
Ale je třeba dělat vše tak trochu obráceně. Řeže se k sobě a odzadu. A když se řeže deska, tak se vlastně řeže odspodu. Je to úplně jinak než jsme znali. :)
Vodorovně ležící materiál je dobrý na horní tlak u západní pily. Japonskou pilkou je lepší řezat směrem dolů materiál stojící. Nemaje precisní ponorku ale pouze mafla, často říznu překližku jap. pilou ručně. Časově nastejno a řez mám taky rovný a čistší.
Je dobré si vzadu udělat zářez, ten pak pilu vede. U ukázky toho ležatého řezu vám to vzadu ujíždí, protože vzadu nebyl udělán vodící zářez. :)
Ještě je dobré dodat, že japonské pily nemají "šraňk" zubů do stran (proto západní pily se šraňkem vaklají a jsou nepřesné). Proto to ztenčení plechu uprostřed. Řez zuby bez šraňku udělá krásný tenký řez, který pilový list krásně vede. A o tom to je. Prostě to je domyšlené a ověřené staletími. Evropan nebo amík, který je chce používat, se to prostě musí naučit.
Začátečníkům bych na první pokusy doporučil levný model z Lidlu - není to 100% japonská pila, ale je škoda prvními pokusy zničit drahou pilku. Protože každý to v počátku kazí a list dostává zabrat. :)
Dik za ten odkaz…
Dobrý den, hezké video. Malinko bych doplnil, že při učení a pracování s rybou je důležité mít pevné předloktí. Jeden celek s pilou. A je důležité řezat nejdřív pomalu a to zuby které jsou nejbližší k rukojeti. Ty jsou vzhledem k celkovým rozměrům nejmenší a působí na materiál skoro jako kobercový nůž. Předřeže materiál. A pak je vhodné řezat vhodnou rychlostí. Při moc rychlém řezání se konec pily dá až rozvibrovat a to má za následek seknutí pily při pohybu od sebe. Může dojít k ohnutí pily. Jak jste zmínil na příčné řezy jsou u základní verze ryoby tzv. trapézové tvrzené zuby a na podélné řezy ( po vláknech ) tzv. trojhranné neboli vlčí zuby. Já jsem levák a nemohl jsem pracovat s našimi pilami, které využívají práci tahem směrem od sebe. Proto pila s tahem směrem k sobě. A s heslem: netlač na pilu se s japonskýma pilami pracuje krásně. Pěkný den
PS: není nerezová magnet nerez nepřitahuje. Je leštěná.
Ahoj máš skvělý videa ale teď s Tebou musím nesouhlasit.Mám tři pily od této firmy,vydrží opravdu dlouho ostré ale když se ztupí tak je potřeba nabrousit (nevyhodit)a světe div se jde to,dokonce i našraňkovat. Po zkušenosti s diamantovým pilníkem(celkem dobrý) jsem zkusil pilník jehlový po otci ,cca stáří pilníku 40 let je lepší než diamanťák a řeže se dál.Je vyrobena z úžasného materiálu který hodně vydrží a dá se dobře nabrousit.Musí se při broušení do toho vložit trochu preciznosti zvláště pak u zubů se třemi úhly.Ahoj Danius
Ola.Super video.Používám Gyokucho už dva roky a až na ty začátky,než mi padli do ruky jsou fakt super.To že jsou fakt tvrdýho materialu můžu potvrdit.Měl jsem malinkou 125 mm dlouho oboustranou pilku a když se mi zasekla,tak tahem dopředu se ohnula a prdla.(moje chyba).Ale používám jí do ted :).Nejčastěji to řežu ve svěřáku,kolmo k hoblici,ale taky neni špatný si to položit na stůl a řezat to v dřepu.Pokud je potřeba přeříznout material rychle,je lepší držet pilu obouma rukama..At to řeže!! :)
Hledal jsem něco, čím bych řezal KVH hranoly 100x100 a koupil jsem ryobu Gyokucho 270. Opravdu to chce trochu cviku, ale myslím si, že už mi to s ní celkem jde, a to jsem předtím vlastně nikdy ruční pilou pořádně neřezal. Určitě je dobré pilu pravidelně olejovat (např. kaméliovým olejem), pak se s ní řeže jedna báseň. Díky za video.
super video, pomohlo mi to pri rozhodovani. diky moc :)
Super. Pěkne video :)
Zdravim :) Já Japonský pilky objevil už před asi tak +- 18ti rokama, když jsem nastupoval na učňák truhlář/nábytkář. Dostali jsme seznam vercajku co si máme pořídit a já si koupil místo čepovky Japonskou pilku (kterou mi mistr zakázalpoužívat) . Je to skvělej kousek nářadí, koupil jsem si jí přesně pro to co jsi popisoval, ty zuby směřující k držadlu, přišlo mi to mnohem praktičtější a efektivnější než klasická čepovka, která je má kolmo na materiál.
Dobrý, a ruční na kov jsou také?
No jasně - nedá se nabrousit, takže furt dokupovat nový.
Samozřejmě že nabrousit se dá i tahle, počítejte 2 hodiny na jednu stranu.
Navíc nerez není nijak tvrdá oproti klasické nástrojové oceli.
Běžně pily brousím ručně, vydrží mi to asi rok - i více podle toho jaké dřevo řežu - většinou tvrdé.
I jap. pilka se hodí, je to dobrá věc, na YATO 250 Kč, já jsem svoji kupoval za 120 Kč, nenechte se zblbnout něčím předraženým.
Jsou fakt parádní :D ! máme ji na praxi a není nic lepšího ! jednou jsme ji rozbily a 800 za list :D celkem drahá záležitost :D ale vyplatí se
Nabroušení ryoby v Japonsku stojí něco přes 1000 kč u pily za několik tisíc to význam má, ideálně samozřejmě, když se dá dohromady více pil a pošle se to tam najednou.
Boží!
šla by japonská pila použít pro řežání kostí? myslím tím místo řeznické pily.. chápu, že to není primárně určené pro režání kostí, ale jen jestli by to šlo..
A proč by to nešlo?
Hezká a upřímná recenze
Díky za tvá videa.Preji ti aby jsi se tím jednou mohl živit jako UA-camr bohužel ti co mají rádi manuálním práci ubývají.
A nato si prisel jak?
@@autokara9833 no tak že youtubeři v tomto žánru si těžko vydělají tolik aby je to živilo.Nebo znáš nějaké kteří by měli alespoň desetinné výdělky jako Peew die pie?
@@jangieraczka9326 ja mylel to ze si napsal ze lidi s manualni praci ubývaj
@@autokara9833 no to jsem se úplně dobře nevyjádřil.Lépe řečeno není jich tolik aby ta sledovanost byla taková aby ho to uživilo.
@@jangieraczka9326 vtom případě souhlasim
ryobu 300 jsem si pořídil už v roce 2009 v tomto eshopu -cestadreva.cz/page/obchod/index- mají na tuto značku nejlepší ceny v čr ,postupně jsem zjistil že na některé práce je potřeba menší pilka s jemnými zuby - takže jsem koupil ryobu 180 , akorát tyto pily jsou pouze na suché dřevo , pokud jsou trámy syrové tak to nefunguje,
tu ,,300,,ku jsem naostřil asi dvakrát pomocí diamantového jehlového pilníku ,potom jsem ji skřípnul při řezání starého trámu v krovu takže se plátek musel vyměnit,u této pily jde list nabrousit snadno protože má poměrně velké zuby,u 180 ky to jde taky ,ale je to ,,šušnárna a každý to jen tak nezvládne pokud nemá pevnou ruku při vedení pilníku -ale jde to tak max 3 krát a potom už se ty zoubečky opotřebují a nebude to řezat tak jak by mělo.
jinak na podélné řezání velkých kusů -i 30 cm silných používám www.truhlarske-nastroje.cz/katalog/rucni-naradi-8/rucni-japonske-pilky-212/japonska-pilka-kobiki-deluxe-ripcut-450-mm-1396.html
a zvládne i mokré dřevo bez ucpávání a dalších problémů které vznikají při řezání mokrého dřeva pilami ryoba.lze takéji nabrousit bězným pilůníken s jemným sekem ,není tak tvrdá jako ryoba , ale není pružná takže při ohnutí nebo jiné nehodě se může zlomit - u pily ryoba jsou tvrzeny pouze zuby - stejně jako u pil značky ,,silky,,ale u těch kovanýchpil je tvrzený celý list takže se s tím musí počítat.....
a ještě používám další 3 japonské pily značky ,,silky ,,
a to na řezání silných trámů , kácení stromů a ořezávání větví
ua-cam.com/video/ih6tmMoeWN0/v-deo.html
doporučuji pro ty kdo chtějí něco silného ,,přefiknout a chtějí se vyhnout kraválu a smradu,a navíc tato pila funguje vždy a všude spolehlivě bez ohledu na počasí a stav akumulátoru a bez benzínu- takže pokud je v předpovědi počasí hlášen silný vítr tak pokud někam jedu tak ji vozím s sebou ....a navíc je velni snadno skladná
dále používám tuto ...
ua-cam.com/video/ZQccspmrvgg/v-deo.html
a kde se nedá dosáhnou ze země nebo z žebříku tak na to mám tuto
ua-cam.com/video/gLVgFZpN2jo/v-deo.html
a ty pily od silky jsem pořídil zde :
www.igm.cz/kategorie/rucni-naradi/rucni-japonske-pily/
www.worksafety.cz/arboristika/pily-nuzky-a-sekery/
A koho to zajima stejne to nikdo nebude cely číst
je zajímavé jak nemáte pravdu :)
999999999 88888888 cetl jsem to cely a pomohlo mi to :)
Doporučuji prostudovat psaní číslovek a uvozovek a potom až psát o technických věcech.
By mě zajímalo co to je za pilky: ryobu 180 ky a ryobu 300 ku, ať hledám jak hledám, žádné takové pilky neexistují. Také mám japonské pilky , mám Ryobu 180 a Ryobu 300, u 180 naostřuji zuby také pilníkem a tu 300 jsem také dvakrát naostřil pilníkem. Prosím o odkaz na ty japonské pilky ryobu 180 ky a 300 ku, rád bych si je také pořídil. Dočetl jsem se že máte celkem čtyři pilky, ryobu 300, ryobu 180, ryobu 300 ku a ryobu 180 ky. Ryobu 300 ku a 180 ky už jste ostřil a ty dvě ostatní ještě ne? Mají snad kvalitnější ostří?
@@jiri3925
v komentáři jsem to napsal tak jak to tam je uvedené protože v tomto případě považuji za lepší
způsob nevypisovat ty číslovky slovně , když pily mají velikost označenou číslem ,takže by to jinak bylo ,, u stoosmdesátky ,,a třístovku a někdo by to mohl myslet jinak . to nejsou nějaké jiné pilky
jak sis mohl myslet, asi se to u vás používá jinak
já považuji za důležité že jsou informace obsahově správně , aby tam nebyly uvedené nesmysly a
neřeším pokud někdo něco nenapíše úplně dopuntíku přesně , hlavně že se dozvím to co mělo
textem být dáno najevo
Videa jsou OK, jen nápad: co zkusit motorovou pilu na beton od STIHL GS 461? Jen tak dál. Super.
Ahoj, bohuzel kdykoli jsem se snazil neco si pujcit na otestovani ze Stihlu tak jsem dostal odpoved ze oni si preji aby jejich veci testovaly jen "overene" instituce typu dTest. Smutnej pribeh zabednenosti jejich marketingu 😕
@@HustejVercajk, tak to jsou opravdu blbci. Díky těmhle reportáží by se mohly zviditelnit více. O týhle pile jsem se dozvěděl čistě náhodně. Škoda
Diky za info. Bolo by asi dobré spomenúť aj iné kvalitné značky, Gyokucho som v našich e-shopoch (Slovesko) nenašiel. Takže pokiaľ viete iné dobré značky, dajte vedieť.
Hodne rozsirene jsou Silky ale me moc nesedla do ruky ta jejich rukojet. Ale to je asi jen vec osobniho vkusu.
Tento obchod ti to pošle aj na slovensko www.rutlands.co.uk/sp+hand-tools-saws-japanese-saw-sets-gyokucho-set-of-3-japanese-hand-saws-rutlands+jp1173
:-) ten přípravek na přesný řez to je supr vychytávka, já začal též v 18 roce kdy jsem koupil supr-dupr japonku v lajdlu :-) na absolutní hobby nástroj řeže neuvěřitelně a dražší do práce nedám,někteří jsou kopyta bez mozku a to je pak těžké :-) řežu s ní smrk buk dub sibiřský modřín i borovici,OSB desky, polystyren i plasty :-) pravda už je skoro tupá po 3 letech, mám i druhou jejich sadu s 2 menšími a jemnějšími zuby s obdobným využitím a krásně seříznou i niple či zátky když trčí v ploše, 1mm není problém a je to rychleji než obrousit :-) takže na závěr domů klidně kvalitnější ale do práce raději parkynzna :-) p.s. je neuvěřitelné kolik toho pilkami nařežu když vlastně stavím modulové domky z lodních kontejnerů nebo svařovaných skeletů - čili ze železa :-)
Mohu se zeptat jak je mozne kdyz je ta pila vyrobena z nerezove oceli jak je mozne ze drzi na pripravku s magnety? Dekuji
Je to jen nerezova povrchova uprava. Spravne to je "nerezavejici oceli". Proste kdyz clovek toci videa tak ne vzdy vsechno rekne spravne. Tak to proste je. Stejne tak jsou laserove kaleny zuby a brouseny jsou "jen" pomoci laserem rizenych brusnych stroju.
@@HustejVercajk jo ja se jen ptam jelikoz jsem lajk a od malicka slycham ze nerez neni magneticka tak si pri sledovani videa rikam ze jste se zde musel porusit nejake fyzikalni zakony😀 Ted uz to studuju na googlu. Dekuji za odpoved.
Pro info: existují i magnety na nerezavějící oceli.
@@myskaspeedy To urcite, ale jen v Bradavicich. V nasem svete fyzikalnich zakonu existuje jen feriticka nerez, nebo nerez se zbytkovym magnetismem a ty jsou castecne magneticke. Na ostatni typy nerezi potrebujete ty Bradavicke carodejne magnety.
nechapem preci nerobia nasi tak isto tie pilky.. asi to vyskusam lebo fakt nemam rad eu pilky. Dakujem za informacie
Mohu se zeptat. kde jste pilu pořídil? na internetu všude vidím japonské pily ale ne od značky gyokucho.
Dobrý den, tady ji mají :) www.cestadreva.cz/
Fajne intro.
Dobrý den, měli by jsme zájem o provedení testů našich produktů, více www.hrackarnaprochlapy.cz. Díky Král 603704433
Dajú sa s tým píliť konáre ?
Je to pila jako každá jiná takže dajů, ale ty pilky nejsou primárně dělané na mokré dřevo. Na to jsou zahradnické pily. Já mám takovou zasouvací od Fiskars a ta řeže větve fantasticky.
Na jaře jsem si ze zvědavosti koupil v lidlu "Japonskou" pilku a ač se nedá srovnat s original japan, tak už ničím jiným neřežu. Většina pilek mi podřezávala nebo se zasekávala při hlubším řezu a tahle jede krásně rovně a rychle.
Taky mohu potvrdit nechápu co umí.Fakt mě láká si pořídit opravdovou Japan protože to co dokáže ta z Lidlu to je neuvěřitelné že
Lidl pilka dobrá pro zaučení. :)
Dávnejšie som si kúpil takú malú v lidli s dvoma plátkami a rezala úžasne až kým som s ňou neprešiel po zabudnutom klinci v dreve ... ešteže mám druhý list...ale skúsim aj takú originálnu, len nejakú dobrú zohnať. Ak máte nejaký tip ma pilku na Sk, dajte vedieť
とても素敵な
taky mám jednu doma a nedám na ni dopustit, nic lepšího jsem v ruce neměl, krásně řeže, žádné otřepy, rovný řez, není co vytknout
Znate prislovi "netlac na pilu"?To je proto,ze tradicni evropske pily byly taky k sobe nebo "neutralne" u obourucnich. Ta jakoze evropska je zalezitost ostrovu a zapadni evropy...
Nesmysl.
Ano. Obouruční pily jsou neutrální. Velké rámovky jsou neutrální, lze řezat oběma směry.
Ale... "Netlač na pilu" se neříká proto, že byly taky "řez tahem". Říká se to proto, že pily západního typu (s řezáním tlakem) mají "šraňk" rozehnuté zuby, dělá to řez s velkou vůlí a při velkém tlaku to hned začne ujíždět. A to se týká i těch neutrálních dvojmužných. Vysvětleno mi v době mého mládí mým dědečkem tesařem. :)
Našiel som presne takú u nás v obchode za £25. V pondelok idem skusit
U nás na praxi v truhlárně sme si pořídili Dozuki a je výborná. Čistý, rovný řezy. Na japonský pilky si nemůžu stěžovat.
Nikdy jsem nepochopil, proč se řeže od sebe
Protože můžeš využít hmotnosti těla. Na hrubé a rychlé řezy je pořád praktičtější "evropská" pila. Používám už dlouhé roky oba typy a nikdy bych neřekl, že "od té doby jinou nepoužívám". Každá má své.
myslis ze by som si to vedel vyrobit z nasej europskej pilky keby ze preorbim madlo na opacnu stranu? aby som rezal v tahu...
Je to úplně jiné. Zuby evropské pily mají "šraňk" (střídavě vyhnuté zuby) aby list v řezu nedrhnul. Což ale způsobuje nečistý řez a velkou vůli a tím i nepřesnost. Japonská pila nemá šraňk a list je precizně veden v tenkém řezu. Takže o zadní část, která vede list, se nemusím starat a koriguji jen přední část řezu.
Nerez pila a drží ji magnet. Nikdo mi za to neplatí. No groteska
Ahoj, nerikam ze je z nerezu ale nerezoveho materialu cimz mam na mysli povrchovou upravu. Jsem rad ze te video pobavilo :)
Každej dělá génia ale jsou slitiny nerezu které jsou magnetické a slitiny které magnetické nejsou