Hát ez aztán szép teljesítmény amit letettél ide az asztalra... több szempontból is..! Hálás vagyok érte, mert ahogy azt a videóban is mondtad, vannak olyanok akik ezt a túrát nem tudják teljesíteni ha még kíváncsiak is, mert a lustaság nagyobb úr.. én azt szeretném hozzátenni, hogy olyanok is vannak akik szeretnék de sajnos már az erő nincs meg hozzá... Szóval ezúton köszönöm szépen! Remélem ezt a videót sokan el is tudják menteni, hogy "véletlenül"!!! nyom nélkül ne tudjon törlődni... és hogy az utókor lelkes fiataljainak biztos támpontot jelentsen abban, hogy majd akkor minden a megfelelő helyére kerüljön! Úgyhogy én ezúton is köszönöm szépen a makacs kitartásodat, az energiádat, és minden olyan áldozatodat, aminek hála ez a dokumentum megszülethetett..!
Nagyon köszi, nem hiszem el, hogyha nagyobb nyilvánosságot kapna a dolog nem lehetne ezt a területet feltárni. Jó lenne egy lidaros felvétel is a környékről. Igaz, hogy a Habsburgok szétrombolták az egészet, de biztosan lehetne érdekes leleteket még találni. Még bízom benne, hogy lesz itt még hivatalos feltárás. Itt meg ne mondja senki, hogy ezek természetes képződmények...
A hivatalos feltárást jobb lesz későbbre halasztani, amikor nem azok lesznek hivatalosak, akik ma azok. A leletek biztonsága (már, amelyek megmaradtak) érdekében.
When I watch your videos its like watching an opera, I can't understand the language, but I manage to pick up on what's happening, and it is still very enjoyable. 😊
The Habsburgs and the Turks destroyed this wonderful city in the heart of Europe. That was the middle of the world. Today, only the ruins remain. Sections can be used to identify ruins. History books don’t write about it. The history of the Hungarians was falsified. That's the proof here. Medieval accounts write about this and not about today's Budapest. 50km away from this place.
Fantasztikus élmény volt köszönöm! De aztán jól fel is húztam magam azon, hogy még mindig alig történik valami a történelmünk tisztázása érdekében! Valami nagyon komoly dolog lehet az ok, ha ennyire lapítanak. Megmaradt országunk még mindig számtalan csodát rejt. Köszönöm, hogy ezzel foglalkozol!!!!!
Hol vár álott most kőhalom... köszönöm ezt a videót is és csak így tovább Árpád! Az irígy kutyák meg pukkadjanak meg és az öreg isten adja meg ,hogy kiderüljön az igazság és végre a munkásságod e el kelljen ismerjék az írástudók meg hamisítók is.. És sikerekben gazdag boldog új évet és sok erőt,egészseget és kitartást neked..🍀🙏🏽💪💪
Köszönöm a türelmedet és a munkádat ,erőfeszítéseidet. áldásos erők.. ! De hát tudhatjuk hogy a féreg az rág! és már jó idelye rág. de 1702-ben csak kiadta a rendelkezést Ferdinánd a parazita vérszívó... és a magyar ősi várakat és szent helyeinket ..robantsátok. persze a török is ezzel a célell indult meg.. ja hogy a királyi könyvtár és egyebek fel égetése volt a cél... nem hiba finanszirozta a Velencei...dózséééé! de hát na.... és Szatmári béke is csak rizsa! mert utánna tovább folyt a pálosok felszámolása... és tudjuk... de még 1800 évek is a nagy Germanisztikai hullám ban is... a terület és a domborzat felismerhetetlenségig szét van bombázva! ebből nem könnyű újra életett pumpálni..! De köszönöm hogy legaálább láthatóak azok amiket a gondos rombolás meg hagyott.igen lehet következtetni hogy még most is félnmek hogy ha felébred az igaz magyar erő... mi lesz..! hát tudjuk! kapcsolat lesz az jó istennel és kegyelmével..! Szóval..4 ügyesség és bátorság! köszi... megint....
Nem vagyok meggyőzve, hogy ez valóban Ős Buda. Persze minden lehetséges. Egy biztos, amit ma hívunk Budának az nem más, mint a középkori PestÚjhegy. A mai Visegrád valószínűleg csak egy elővárosa volt a középkori Visegrádnak Esztergomnak semmi köze a középkori Esztergomhoz, ez is biztos, nem beszélve Fehérvárról, amit manapság a legótvarabb hamisítással próbálnak Székesfehérvárra helyezni, III. Béla és a felesége igazi csontjaira cserélték ki az ott 1848-ban talált kis púpos bűnöző meg a lánya holttestét ezeken végeztek genetikai vizsgálatot. A mai Székesfehérváron nem volt semmiféle Szent István bazilika, az egy római fürdő, se királysírok csupa hazugság az egész. Galeotto, Bonfini, valamint Bél Mátyás Buda visszafoglalásáról írt művéből is egyértelműen kimutatható mindez. Ettől függetlenül kívánok sok sikert a kutatáshoz!
Köszönöm szépen hogy elkészítette ezt a nagyon érdekes és izgalmas videót, hát valóban én sem tudom hogy miért nem lehetett feltárni és a régészeink mi a csudára várnak ? Nyilván pénzre (is), de egy nemzet emléke nem lehet pénz kérdés . . .
@@borbsm Buda mindig ott volt, ahol a királyi udvar. Amikor a mai Esztergomban a királyi városban, akkor az volt Buda városa. Amikor Esztergomban a várhelyen Fehérváron vagyis ALBA-ban, a palotában, akkor az volt Buda palota. Amikor itt a mai Szamárhegynek nevezett helyen a Buda várban, akkor itt.... De valahogy mindenki egy, és csakis egy helyszínen gondolkodik és ezért nem stimmelnek a beszámolók, ha egy helyre akarják tenni.
Pillanatnyilag jobb, ha minden, ami még megmaradt a föld alatt, ott is marad. Ott van a legnagyobb bizonságban. Egyszer majd minden megmutatkozik magától, amikor eljön az ideje. Még nem jött el, sőt.
Köszönjük a dokumentàciót. Remèlem lesz ŕà pènz ès akarat a feltàràsokra mèg a mi èletünkben. De mièrt nem visz 1 tàrsat a kiràndulàsokra? A Burda elnevezès, nem lehetett szàndèkos ferditès? Isten àldja Önt ès a csalàdjàt.
A hegytetőtől nem messze van egy kis tó. www.google.com/maps/@47.8102018,18.7990234,74m/data=!3m1!1e3 Vagy lennek a tavakhoz, esetleg a Dunához, de a Csenkei-patak is számításba jöhet. A II.világháborúban egy kúton osztoztak a haderők a hegyen.
Hát van még mit felfedeznem! :D Örülök, hogy rátaláltam videóidra, s rád. Nem rég voltunk Pilisben, itt sajnos még nem. Zsivány sziklákról mi a véleményed? Szerintem azok is egy várnak a falai lehettetek valamikor, eléggé építettnek tűntek első benyomásra.
A Zsivány-szikláknál van néhány barlang. Az egyik a hideg lyuk, a másik be van tömedékelve bitumenes parafával. A szikláknál meg lefolyik a talaj valami nagy üregbe.
Most jártam ott én is, van is ott egy nagyobb barlangrendszer, sőt legenda is szól róla, hogy a hegy gyomrában, pálos szerzetesek élnek, s megállt az idő odalenn. A föld feletti részek érdekelnének elsősorban, szerintem azok a hatalmas sziklák, egy régi erődítmény romjai lehetnek, nekem eléggé úgy tűnik, hogy épített falakkal van dolgunk.
@@emanacio Jó napot Árpád. Már régóta követem munkásságodat. Ez a film is csodálatos ,érdekes volt. A legközelebbi túrán én is szeretnék résztvenni. Nemtudom hogy ez a cím amire irok ez publikus e . Kellene egy elérhetőség privátban. Kérlek írj vissza ha személyes. Köszönöm. Ferenc
ua-cam.com/video/56AUv7xJN9U/v-deo.html Itt épp azt mutatod a metszeten, hogy hol van a lépcsősfürdő rajta. Nos, a metszetről semmi nem látszik, ami ezt a lépcsős fürdőt igazolná. El kéne magyarázni, hogy miért gondolog, hogy ott van ábrázolva, mert a metszetből nem látható. Ha úgy tetszik, bemondásra van közölve, higyjük el és kész. A kifolyó vizet meg szerintem egy úttal azonosítod. Annyira egyetlen metszet készítő se lehetett slendrián, hogy dombok közt le-föl kanyargó útvonalra rajzolt be egy vízfolyást, ráadásul olyan széls, mint egy folyó. Az szerintem egy út.
Remek videó, klassz információkkal. Jómagam csak egyszer jártam a terepen, de az egy kicsit lehangolt. Részben a számomra túl "kevés" rom, részben a dunai oldal túl meredek domborzata kicsit kétségessé teszi egy ilyen léptékű építmény elhelyezését a területen. A metszeteken látható épületek a dunai oldalon egyszerűen legurultak volna a hegyről, olyan meredek. Épeszű ember oda nem telepített volna várost, ami ilyen nehezen járható-mászható. Esztergom felé a terület már lankásabb, ott valóban el tudok képzelni egy kiszolgáló várost, ami középkori fa és vályogházak esetén nyom nélkül eltűnhet az évszázadok alatt, visszasímulva a természetbe. A tíz méteres, faragott fal a dunai oldalon az nem római eredetű? A Szamárhegy a Limes vonalán állt, kézenfekvő, hogy a rómaiak is tettek oda építményeket, amik lepusztulva ma középkori bástyának tűnhetnek. Feltárás esetén pl. azt kéne csontig kiásni a padlószintig, csakúgy, mint a hegytető "templomát", ami ma csak egy faágakkal eltömődött saras gödör. A metszetek alapján ezeknek az egykori épületeknek sokkal több faragott építőeleme kellett, hogy legyen, aminek a területen semmi komolyabb nyoma. Magyarán szerintem a hegyen túl kevés a régi kőművesek munkája! Ami van, az zömében csak egyszerű, görgeteg kövekből rakott szimpla fal, nem román, vagy kora-gótikus stílusú maradvány. A lenti kurgán noha domborzata feltűnő, talajszelvényében tudomásom szerint nem mesterséges képződmény. Jártam a pomázi Holdvilág árokban is és Sashegyi kutatása Árpáddal kapcsolatban ott igen meggyőzőnek tűnik. Különösen a kurgán és a fölötte talált 4, kőfalba vérrel beitatott vörös sáv. Annak a kőfalnak is hasonló szálkás vésete van, mint itt a dunai oldalon, de az ókori eredetű. Természetesen a dolog egy sor kérdést felvet: Ha Fehérvár nem a mai Székesfehérvár, akkor kinek a csontjai vannak III. Béla néven a Mátyás templomban? Ha az Árpádok genetikáját ma ezekre a csontmintákra építik, akkor félremehet a teljes genetikai kutatás. (Ilyen formán a tihanyi királycsontok meggyőzőbbek, eredetibbek lehetnek.) A Habsburgokat olyan szinten értem meg, hogy ha annakidején ők voltak a királyok, akkor egy török korban lerombolt és elhagyott régi város az ő szemükben nem volt több mint szimpla kőbánya, amit a lepusztult ország újjáépítéséhez kellett gyorsan felhasználni. Akkor is, ha saját területen is felhasználták. Ott volt a Duna, könnyű volt a szállítás. Ugyanez történt a római épületekkel is szerte Európában. Nem összedőltek (hisz még ma is állnának), hanem szimplán lebontották őket építőanyagnak. Nem történelemhamisítás miatt, hanem pusztán ilyen egyszerű, prózai okokból. A magyar identitástudattal egészen 1848-ig nem volt gond, ez pedig nem elhordott kövekre épült már akkor sem. Ahol a népléleknek fontos a múlt és az eredet, ott nincs szükség kövekre. Viszont ha a néplélek elszakad a múltjától, akkor 3-4 generáció alatt mítosszá válik minden és az egykori építkezések ma szándékos történelemhamisításnak tűnhetnek, noha akkor nem azok voltak. (Most a hivatásosok ellenállását ne keverjük ide, akiknek ma ciki lenne beismerni, hogy végig hamis úton jártak.) A Szamárhegyen amúgy magam részéről olyan nagy történelmi titkokra és kincsekre nem számítok, amik alapjaiban írnák át népünk történelmét. Akkor sem, ha egykor tényleg királyi központként funkcionált. Azt tudjuk, hogy a királyok Budán uralkodtak. Nem igazán értem, hogy annak milyen komolyabb történelmi, identitásbeli jelentősége lenne, ha kiderülne, hogy nem itt, hanem kicsit arrébb, esetleg több helyet is Budának neveztek az idők során. A sokezer éves múltunkat eléggé ismerjük már ahhoz, hogy egykori elhagyott és lebontott várak elhelyezkedésének kérdései ezen lényegileg ne változtassanak semmit. A természetes és persze érthető emberi kíváncsiságnak szerintem itt nagyobb szerepe van, mint a magyar identitástudat kérdésének. Persze hajrá, derüljön csak ki az igazság!
Ehhez csak annyit tennék hozzá hogy a királyok nem kizárólag Budán uralkodtak. IV. Béla helyezte a királyi udvart Budára. Előtte Esztergom, illetve a Dunakanyar térsége volt a királyi székhely. Sőt, IV. Béla és utódai sem szakadtak el végleg eme tájtól. Persze ezzel nem azt mondom hogy Szamárhegyen királyi székhely volt. Szamárhegy Zamárd település szőlőhegye volt.
@@frankkuszala1239 A videók alapján sokan elindulnak és meg is találják a romokat. de ha kell tudok segíteni. Csoport még nem jelentkezett. Hányan jönnének?
Vannak természeti jelenségek, természeti képződmények, mint például a gejzír. Az felviszi a vizet a hegy tetejére is. Akár itt, akár a Vaskapu hegy csúcsára, ha már ott is van egy kút.
4.Béla helyezi át a királyi székhelyet Budára Esztergomból. Az a palota, amiről a török Cselebi beszámol az a várhegyen volt. Azok az oroszlánok, amik Budán voltak, azok a várárokban voltak a Sötét kapu (ma alagút) -nál A mai a Pest új hegyi vár csak később lesz Buda, mert Visegrád is volt Buda Felicián merényletekor.
Tehát amit Gárdonyi is ír, Buda bevétele (törökök által) az valójában a mai Esztergom? Szuper lenne egy közös kirándulás a helyszínen, ha kapható vagy rá....
Valójában a Habsburgok rombolják földig a valódi Budát és Fehérvárat is. A mai Buda sosem volt Buda, csak el kell olvasni Szulejmán naplóját mit ír, vagy akár a török forrásokat Fehérvárról, akár Visegrádról, azoknak a csodáknak nyoma sincs a mai napság. Valójában az történt, hogy ezeket a Habsburgok úgy tüntették el, hogy a települések és a földrajzi helyek neveit összekeverték, például a mai Csepel sziget volt a Margit sziget, és még sok más nevet is áthelyeztek máshová, hogy az általuk szétrombolt csodálatos Budát és Fehérvárat a magyarok soha többé ne találják meg.
@@emanacio Okos kitérés a válasz alól! De a hozzászóló nem azt kérdezte mi volt, vagy mi nem volt Gárdonyi Géza, hanem azt hogy a mostani Buda megegyezik-e az 1541-ben törökök által elfoglalt várossal? Én mondjuk személy szerint nem hiszek ebben az Ősbuda a mai Esztergom közelében lenne vagy bárhol a Pilisben eldugva teóriákkal. Valóban lehettek régi települések erődök, mint ahogy a Bükkben is vannak, de ebből még vitathatatlan bizonyíték nem származik hogy itt vagy ott van "Ősbuda". Tudom hogy a történelmünket nagyon meghamisították, de hála a Magyarság Kutató Intézetnek kezdjük újraértelmezni. Véleményem szerint a mai Várnegyedben folyó kutatások elég bizonyítékkal szolgálnak az eltűnt Buda hollétéről. Nem kötekedésből írok csak feltűnt hogy ügyesen kitért a László Bósza kérdései alól. Köszönöm!
Kedves Emanacio, a tegnapi nap írtam ide egy kommentet arról, hogy lehetséges-e az, hogy Ön nem a régi Buda várát, hanem egy több helyen is említett török kori erőd romjait találta meg a Szamárhegyen? Illetve mivel tudja igazolni, hogy a falak nem ehhez az erődhöz tartoztak, hanem Ősbudához? Én magam is voltam kint a helyszínen. Viszont a UA-cam értesített is, hogy a tegnapi kommentemet valaki eltávolította, így még mindig nem tudtam meg, hogy mit szól a Szamárhegyi erődhöz. Esetleg örülnék neki, ha megtudná válaszolni ezt a kérdésemet! Válaszát előre is köszönöm! További jó kutatást.
A kommentjét nem töröltem. Érdekes gondolat, hogy török kori erődnyoma lenne a budai vár. Ha van róla metszet és a metszet szerint az épületek romjai fellelhetőek azon a helyszínen, ahol a metszetkészítő ábrázolja, akkor nem nevezném török korinak. A metszetek BUDA feliratúak! És nem török kori erődítmény nevet viselnek. A Szamárhegyen nem találta török kori dolgot, mert az ókori és középkori. A jobb és gyors átláthatóságban segít a "zenés kirándulás " című videóm.
@@emanacio értem. Ön a Budavár falait, bástyáit és egyéb romjait stb. találta meg. Akkor viszont Ön szerint hol van a Szamárhegy régi középkori erődjének romja, a Zamárdvár romja? Vagy lehet hogy van átfedés a két rom között?
@@antaltozser4531 Ecilburg vagy Ezelburg , esetleg Etelburg, ami Attila? Elég egy betűt szándékosan félreírni és Attilából máris szamár szó lesz. Mi a különbség a vár és a város között? Ez relatív, mert akár egyetlen nagy épület is várként van említve. Talán egyszerűbb a királyi törvények alapján nyomozni! Mondjuk hány házzal rendelkező településnek kellett építenie egy templomot vagy kápolnát , és mindjárt meglesz, hogy hol volt 49 templom, kápolna, egyházi létesítmény,....
@@emanacio Tudom hogy népszerű az elgondolás, miszerint az Eczilburg elnevezésből lett volna Eselsberg, azaz Szamárhegy. Csak itt van néhány logikai bukfenc. Tételezzük fel, Zamárd település volt Attila városa. Ezt a magyarok sosem hívták Ecilburgnak. Így a németek hívták. Mint ahogy Esztergomot Grannak, Visegrádot Plindenburgnak. Mivel a magyarok nem hívták Ecilburgnak így nem is válhatott belőle Eselsberg. A Szamárhegy Zamárd település része volt...nem, nem Buda...Zamárd. A Szamárhegy pedig Zamárdhegy néven szerepel a középkori oklevelekben. Egyébként a Zamárdhegy alak szerepel még 20. század eleji anyakönyvi bejegyzésben is. Tehát a Zamárdhegy és Zamárd település neve torzult Szamárheggyé és Szamarottá az újkorban.
@@egom-history7717 Ennyi. Ideje lenne már egy kiadós korházi kezelés emanáció pajtásnak. Hátha kidolgoznák belőle az élhetetlen hülyeségeit és téveszmék sorozatát. Nagyjából azon a szinten van, mint Tihanyi a telefonos gerincműtétjével.
@@andrasm.5119 Nem vagyok egyik sem azok közül akiket felsorolt, pusztán arról van szó hogy vannak dolgok amiket lehet bizonyítani és vannak amiket nem. Például azt lehet bizonyítani hogy a mai Szamárhegy a középkorban Zamárd település része volt. Erről oklevelek serege tanúskodik. Buda nevű településről a Dunakanyarban ugyanakkor nincsenek írásos források. Az is tény viszont hogy Attila, Baján és Árpád illetve utódai székhelyei a Dunakanyarban voltak. Esztergom, Pilismarót, Dömös, Visegrád térségeiben. Mi következik ebből? Hogy Attila városa nem egyenlő Budával illetve a mai Óbudával. Anonymus ezen állítása nem igaz, tekintve hogy Kézai Pannónia elfoglalását egészen másként mesélte el mint Anonymus, aki maga is elmondja hogy felkérésre írta a művét. Egyébként Kézai verziójára vannak régészeti bizonyítékok. Tehát nem vagyok az ön által említett tolvaj meg egyebek, pusztán érdekelnek a tények is.
@@egom-history7717 dehogynem, leletek eltüntetői, szétlopói, történelemhamisítók, hazaárulók, ha hazátok lenne... LIDAR mennyibe is kerülne? Ezer milliárdok mta-s történelemhamisításra, rákosi propagandára narancsbolsevikoknál is , de erre érdekes nincs pénz, pedig filléres dolog és akkor valóban Emanacio-ék arcába lehetne vágni hogy hazudik, nem kell egy ásót sem a földbe nyomni..... nickname elárult....B Sz-nek, LIDAR!!!! ennyi.....azért az hogy kerülik ezt a helyet az mta-sok, és egy LIDAR vizsgálat nem történt meg pedig csilliárdok mennek hozzájuk az mindent elárul.... az afgán őshaza egy sivatagban, meg előadás Balatonfüreden hogy Árpád is kazár volt, és magyarul sem tudtak.... estig lehetne sorolni.... narancs,vagy vörösbolsevik, nem volt rendszerváltás , ahogy az mta-ban sem.... majd lesz elszámoltatás, teljeskörű.....
A szívem szakad meg ezt látván, hogy mit tettek az ősi szent magyar várral. Sajnos ezt direkt rombolták le, hogy írmagja se maradjon. Mutassa meg magát az Úr, és az ő igazságát a magyar - hun népnek ! Áldás az utadra és a tevékenységedre.
@@bsz9256 A megnyilvánulása, a stílusa megmutatja, hogy kinek kéne tanulnia. Semmit sem tud a magyar ősi útról, és ez nagy szégyen ! Azt is meg kéne tanulnia, hogy tiszteletben tartja mások véleményét ! Minek szólt hozzá, szerintem maga se tudja, csak az egoját döngeti. Inkább törölje, mert magát minősíti vele.
@@gyogyulj.most.tanfolyamok Idióta, tanuljon már végre történelmet! Innen meg takarodjon. Egy szinten van emanáció úrral, akit legjobb esetben is elmegyógyintézetbe kellene záratni a sok faszsága miatt. Barom.
A filmben látható bástyának, várfalnak nevezett objektumok jelentős része geológus szemmel nézve természetes vulkáni képződmény, vulkáni agglomerátum (nem konglomerátum, ahogyan az a filmben elhangzik). Néhány helyen látszanak az emberi kéz nyomai, a szabályos, simára faragott felületek, párkányok, szerszámnyomokkal. Az hogy ezeket miért vésték a sziklába, mi volt a céljuk, annak kiderítése érdekes feladat.
Pont ilyet írtam én is! A " fürdő" szerintem egy kőbánya, ha figyeled, még a köbányászkodás nyomait is lehet látni, az egyik tereplépcsőn! A fiatalember beleesett abba a hibába, hogy azt szeretné látni amit gondol!
Azért az az emberi lábszár csont oda ver!! Te meg be dugod a lyukba a madaraknak :D :D Amúgy imádtam ezt a videót!! Én alföldi gyerek vagyok így semmi ismeretem a Buda környéki dolgokról és leletekről. De mi a pontos oka annak, hogy ennyire csendesítik azt, hogy ez ki derüljön? Mi értelme van a történelem mutyizásának?
A csont nem emberi csont. Amikor kiderül, hogy a világ legősibb népe a Szkíta, akik egyenes ágon a magyarok, akkor egy kicsit másképpen dobog az ember szíve. Más népek a kultúrájukkal még a béka segge alatt sem voltak. Így ennek tudatában talán érthető más népek támadása bármilyen ürüggyel, miközben nincs mögötte semmi. Ez a térség valójában a civilizáció és az emberiség bölcsője.
@@emanacio Itt ahol élek, (Csongrádmegye-Csanádpalota) Itt is találtak szkita kurgánokat, temetőket, de besenyő temetőket is. Csanádpalota területén volt régen europa legnagyobb földvára is ami egészen romániába át nyúlt. De itt így nincs nyoma ezeknek, csak ha nagyon komoly füldminkával a tajal felső rétegéből legalább 1 méter el lenne távolítva. Iszonyat sok szkíta tárgy, csont és egyéb kerül elő a szántóföldeken amiket a munkagépek forgatnak ki.
A ma Szamárhegynek nevezett terület kb 1'500'000m2. A Lidar csak annyit tud, hogy leveszi a fákat és láthatóvá válnak a falak. És a metszetekkel fedést mutatnának. De ha készült is , ezt nem merik nyilvánosságra tenni.
@@emanacio Akkor egy pár nagyságrenddel alábecsültem.. Próbálok egy céggel beszélni, hogy mennyibe kerülne egy felmérés. Gondolom hogy ha már a Buda területe meglenne már az egy előrelépés lenne.
@@emanacio Mondod, hogy a Lidar "csak" annyit tud hogy láthatóvá tenné a falakat. De pont ez kellene nem? És mi van ha egy magán személy csinálná meg a felmérést?? Minek kell ehhez valami akadémia és társaik?
Ezt a túrát már 6 évvel ezelőtt is bemutatták kicsit több infóval. ua-cam.com/video/S06LkxgHCJc/v-deo.html Nyilván ez a tény a készítő munkáját nem öregbíti.
A belinkelt videóban szereplő "kutatók" egyike az a fusion aki ebben a videóban is nyomja a hülyeségeit. A másik "kutató" pedig Peregrinus, valódi nevén Eördögh Árpád.
Bocsi, nagyon tisztellek, de ez a "lépcsős fürdő", nekem nagyon egy kőbányának tűnik! Mert amiről te azt állítod, hogy várfal, az természetes kőzet! Szerintem vulkánikus, breccsa!!!
A "virtuális kirándulás" videómban a metszetek szerint van modellezve. És ez a videó a terepbejárás. De legyen hited szerint, hogy mi a kőbánya! Én a meggyőződésben jobban hiszek, mert így a tudásom nem mások hitére és hiszékenységén alapszik. Javasolnám , ha van időd ellenőrizd a terepen, mert nem akarok senkit sem meggyőzni, azt megteszi maga a helyszín.
Helló, érdekes kutatás lenne, de van néhány bibi. Például, az a híres neves metszet, amiről a videó elején igyekszel bemutatni, hogy mit fogsz bejárni, az nem más, mint a mai és egyetlen Budai Várnegyed hátsó nézetből, tehát Nyugat felől nézve, mondjuk a mai Svábhegy környékéről ábrázolva, a metszeted jobb szélén a mai Gellért hegy, az a völgy a Tabán és a mai Erzsebet híd előtti rész, a Döbrentei tér környéke, a metszeten a vártól balra meg maga Buda városa. Azért nem sík a szembe oldal, mert vélhetően -ismerve a középkori térkép ábrázolások torz mivoltát- vélhetően a szerző az Északi-középhegység Pest feletti részeit is oda varázsolta, that's easy. De egyébként, ha egy geológust megkérsz az általad bemutatott "várfalak" elemzésére, lehet, hogy élből kinevet, hogy várfalaknak nevezed az évek alatt a természeti változások, illetve esetlegesen az elmúlt évszázadokban a környéken építkező, pl. Pálos szerzetesek által kivályt, kibányászott sziklafalakat. Szép sztori ez az Ősmagyar Attila vár meg Ősbuda a Pilisben, de pont annyira valós, mint a biblia. Ne érts félre, nem bánom ki miben hisz, de egy kis földrajzi hozzáértés az ősmagyar elvakultság mellett nem árt, ha már történelmet kutatunk. Tévedhetek, ember vagyok, de nem hiszem ;) Üdv, egy gondolkodó hazafi.
Szia! Nem te vagy az egyetlen, aki ezt gondolja. Viszont nem tudja bizonyítani az állítását. :) A geológus sztori 2013-ban megvolt. A helyszíni bejárások alkalmával a GPS pontokat rögzítette, majd modellezte. Azt mondta, hogy nincs tévedés. Ezek a metszetek valóban ezt a várost ábrázolják. De mindenki azt hisz amit akar, és arról győződik meg, amiről többet akar megtudni. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy HISZ valamit , vagy TUD. És a tudása hiszékenységen áll vagy tapasztaláson.
@@emanacio Hát magad sem bizonyítasz az égvilágon semmit, kapkodod a kamerát meg néha egy-egy valótlan tényt közölsz, de eleget téve kívánalnadnak, írásom alapján kettő dolgot kellene bizonyítanom: 1. A videó eleji metszet-másolatod: bárhogy is nézed, forgatod azt a papírlapot, a rajta szereplő ábra a napnál is világosabb, hogy a jelenlegi budai várnegyedet ábrázolja, a kommentemben leírtam, hogy mit és hogyan láthatsz rajta, a korabeli ábrázolásokról megannyi hiteles forrás van a neten, egészen modern számítógépes rekonstrukciók is, amelyek igazolják, hogy mit ábrázol a rajzod és a google maps is a segítségedre lehet ebben, így teljesen egyértelmű, hogy nem az általad kutatott szamárhegyi helyszín van oda rajzolva. Némi energiával meggyőződhetsz róla, hogy már bizonyítottam is, amit leírtam. ;) 2. A második bizonyítandó állításom, a különös formájú sziklák és hegyoldalak a Pilisben. Geológiailag is erősen megkérdőjelezhető a történet. Tudvalevő, hogy a hegyek mozognak, a természet ereje hat a sziklafalakra, képesek arra, hogy egészen "emberi tevékenységére" utaló formákat felvegyenek csupán a természet változásai miatt is, törnek, zúzódnak, kopnak, stb. Ugye ebben egyetértünk?! Voltak/vannak földrengések, zivatarok, stb + plusz ugye az ember keze által megbolygatott természet már sosem lesz a régi. ;) Ugye az egykori kőbányákra gondolok. Szintén ismert és több forrás van róla, hogy annak idején rengeteget építkeztek, többek közt a Pálosok is a környéken, de akár vehetjük a teljes középkort a magyar állam létezése óta, a környék mindvégig lakott volt, így rengeteg épület volt fellelhető, vagy egykori épület romja van a mai napig megtalálható a Pilisben is. Márpedig valahonnan ki kellett termelni az építőanyagot és bizony a középkorban is már elég aktív dolog volt a bányászat, az építőanyag előállítása. Így természetesen nem elképzelhetetlen, hogy volt a helyszínen is egy-egy épület, aminek van nyoma, de! Egy ekkora grandiózus királyi vár, a hozzá tartozó gazdasági épületekkel, istállókkal, a várat körbevevő falu, település még akkor sem tűnhetett volna el ennyire nyom nélkül, ha történetesen a császáriak szinte mindent felrobbantottak a 17-18. század során, így némi gondolkodással könnyen be lehetne látni, hogy a Szamárhegy és az úgynevezett Ős Buda projekt nem igazán mocorog a realitás talaján. Tehát, épületek nyoma elképzelhető, midőn a kőbányákhoz akár tartozhatott egy-egy épület, kőraktár, stb. de egy ekkora királyi vár-komplexum szinte kizárt. Ugye ha jobban belegondolsz, ez is eléggé bizonyítottnak hat. ;) Nem kell feltétlen készpénzek venni, amit anno Kézai, Anonymus a Gestáikban papírra vetettek, vagy a korabeli okleveleket, török irományokat is lehet bullshitnek venni, de hidd el, ha az általatok állított dolgok valósak lennének, már régesrégen rájuk találtak volna! Árpádék magyar révi átkelése, Fejérvár létezése, Árpád vagy Attila sírja, olyan réges-régen történtek, nem beszélve arról, hogy a róluk szóló források is legalább 200, de inkább 300 évvel a honfoglalás után íródtak nagyrészt szóbeszéd alapján. Így inkább a tudomány fejlődése fog választ adni mindezen dolgokra, mint pár elképzelt történelmi eseményre alapuló tévhit. Persze az ilyen-olyan dologban hívő emberek bármit be tudnak maguknak magyarázni, így ezt is, akár teljesen szembe menve a valósággal, de ugye a hit, az még nem jelent tudást! ;) Na de ez szubjektív vélemény, ugye abban hisz mindenki, amiben akar ;)
@@croato_doesnt_exist 1, A napnál is világosabb? Budapesten mikor sütött a nap északról? És hol vannak a hegyek, amik lefutnak a Dunáig? Ennyire jól megdumálták az embereket.
@@emanacio "a napnál is világosabb", tudod, ez egy kifejezés, ami annyit jelent, hogy teljesen egyértelmű! ☝🏻 A hegyek ábrázolásáról is írtam a legelső kommentben, nem lehet részletről-részletre tűpontos hitelességűnek venni egy középkori metszetet, hisz nagyrészük torzít, akár a középkori térképek, sok esetben fiktíven "kiszínezett", csak a legfőbb és legegyértelműbb részletek hitelesek, ez esetben a Budai várnegyed, attól balra a Buda városa, tehát az előtér. A Budai várral szembeni hegyek a rajzon vélhetően a Börzsöny és az Északi-Középhegység ábrázolása Pest mögött, torzítva, közelebb hozva.
@@emanacioA metszetek, amelyeket megmutat, egészen biztos, hogy a középkor óta ugyanazon a helyen lévő budai várat ábrázolják. Minden eddig végzett feltárás ezt bizonyítja. A várfalak, az egyházi épületek, a polgári lakóházak és a királyi palota maradványai is. Amennyiben tegyük fel, hogy Önnek van igaza, mivel magyarázza a budai várhegyen előkerült maradványokat, mihez lehet azokat kötni, ha nem a középkori Budához? Válaszát előre is köszönöm.
Ha nem győződtél meg személyesen dolgokról, ne alkoss véleményt ! Előfordul ugyanis, hogy alulmaradsz . A hit a hiszékenységen alapszik. A tudás viszont meggyőződésen!
A magyarok egyenesági királyai építtették. Hogy kik voltak? Nos a sor elején Nimróddal és Noéval kezdődik. De korábban is éltek itt. Ez a budai vár, ami védelmi céllal épült Rombolta a török, de legfőképpen a habsurg, az 1. vh, a 2. vh.,...
Nemes gondolat! de had idézzek a Legényanya című filmből.: "Béláim ! Gondolkozzunk! Hová tesszük azt a sok földet?" Bár a magasságpont melletti templom nincs mélyen.
@@emanacio Pont ezért. Nem az egészet kell emberi erővel megoldani, hanem cáfolhatatlan bizonyítékot felmutatni. Aztán majd lesz valami, de ha csak minden alkalommal amikor arra túrázol 2 lapát földet mozgatsz meg előbb utóbb csak elkezdődik. De tényleg egy délutánnyi ásást én is bevállalok.
@@emanacio Az ostromlók csak jelképesen tudnak valamit porig rombolni, pláne, ha az akkora, mint egy vár. Ráadásul nincs is értelme annyi robbanóanyagot elfecsérelni úgy, hogy közben nem nyernek vele semmit. Ennek nincs semmi értelme, hiszen bár elég sok lőport elő tudtak állítani, de az még így is kevés lett volna egy vár teljes elpusztításához, pláne úgy, hogy az akkori "robbanóanyagoknak" sokkal kisebb volt a hatóereje, mint pl. a dinamitnak, amit akkor még nem is ismertek. A másik, hogy gond van a terepviszonyokkal. Ha le is tudtak volna rombolni szinte nyom nélkül egy ekkora várat, akkor is nagy kiterjedésű sík területekkel és alapokkal kellene találkozni mindenhol, tele jól láthatóan mesterségesen megmunkált kövekkel. Ezek hiánya, és a természetes domborzat esetleges újbóli kialakulása, talaj és természetes kőzetek újbóli megjelenése, elég komoly kérdéseket vetnek fel. Ráadásul a korabeli lőpor az alapokat nemigen tudta lerombolni. Ha sikerült is pl. a vártornyokban tárolt lőporraktárat telibe találni és felrobbantani, bár az épület szétrepült a benne tárolt max. pár mázsa lőporrobbanástól, de az alapok szinte mindig sértetlenek maradtak, ezért is tudták újraépíteni őket. Van esetleg valami tényleg megdönthetetlen lelet, amit még találtál? Ágyúgolyók, esetleg fegyvermaradványok stb. amiket kétségtelenül a középkorhoz lehet kötni, és korabeli régészeti leletnek lehet nevezni?
@@istvankocsis5507 Ez a terület még két világháborút megélt. A terepen több taposóakna, bomba is előkerült. A lényeges dolgok a föld alatt találhatók. Egy ásó és csákány csodákra képes. Pl egy hegyen, ami szikla, nem kell alapot ásni, csak le kell síkolni a padlószintet. A leleteket tekintve régebben tettem fel róla videót.
Van egy alapvető gyengesége az érveléseidnek, hogy nem szoktál világosan magyarázni és bizonyítani. Ha egy metszeten mutatod a felismerendő tájat, el van kapkodva, hadarva, zavaros és követhetetlen a magyarázat. Itt olyan is volt, hogy szabad kezed nem lévén, nem mutattál semmit a metszeten, csak mondtad, hogy mi hol van. Ha egy romot mutatsz, épp hogy rákacsintasz a kamerával és már rázod is tovább a képet. Ennél sokkal több odafigyelés kéne a bizonyítékokra. Nem azt mondom ezzel, hogy téves az elméleted, hanem, hogy alig hagysz rá lehetőséget, hogy megértsük, fölfogjuk és eldöntsük egyetértünk-e.
A virtuális kirándulás című videóm talán segít ebben a hiányosságban, segít a rálátásban. Bár az a videó jóval korábbi ua-cam.com/video/UuEwsOgtUg8/v-deo.html
Te nem Ős Budát találtad meg , még mindig nem tudtál le tenni az asztalra csont leletet, szakvéleményel alátámasztva, hol van Árpád sírja sehol , ez nagyon gyenge Árpi , ülj le egyes .
@@belasaska4269 Szerintem nem pofázni kellene, hanem kimenni a terepre és meggyőződni dolgokról. És utána talán lehet véleményt mondani! De magának felesleges, gondolom felmentése van!
Hát ez aztán szép teljesítmény amit letettél ide az asztalra... több szempontból is..! Hálás vagyok érte, mert ahogy azt a videóban is mondtad, vannak olyanok akik ezt a túrát nem tudják teljesíteni ha még kíváncsiak is, mert a lustaság nagyobb úr.. én azt szeretném hozzátenni, hogy olyanok is vannak akik szeretnék de sajnos már az erő nincs meg hozzá... Szóval ezúton köszönöm szépen! Remélem ezt a videót sokan el is tudják menteni, hogy "véletlenül"!!! nyom nélkül ne tudjon törlődni... és hogy az utókor lelkes fiataljainak biztos támpontot jelentsen abban, hogy majd akkor minden a megfelelő helyére kerüljön! Úgyhogy én ezúton is köszönöm szépen a makacs kitartásodat, az energiádat, és minden olyan áldozatodat, aminek hála ez a dokumentum megszülethetett..!
ua-cam.com/video/x7rHUTBKfWQ/v-deo.html
Nagyon köszi, nem hiszem el, hogyha nagyobb nyilvánosságot kapna a dolog nem lehetne ezt a területet feltárni. Jó lenne egy lidaros felvétel is a környékről. Igaz, hogy a Habsburgok szétrombolták az egészet, de biztosan lehetne érdekes leleteket még találni. Még bízom benne, hogy lesz itt még hivatalos feltárás. Itt meg ne mondja senki, hogy ezek természetes képződmények...
Lehet bérelni LiDAR os drone-t. Itt európában asszem angliában, németországban elérhető.
@@andrasmartonfarkas összedobjuk csak ne vedd bele sem a narancs sem a vörösbolsevikokat mert elszabotálják.......
@@andrasmartonfarkas Angliàban ès Nèmetorszàgban?
Bizonyàra 1 napi bèrlès is 1 vagyon lenne, nem beszèlve az oda-vissza szàllítàsról.
A hivatalos feltárást jobb lesz későbbre halasztani, amikor nem azok lesznek hivatalosak, akik ma azok. A leletek biztonsága (már, amelyek megmaradtak) érdekében.
@@gr.gr.9886 ua-cam.com/video/x7rHUTBKfWQ/v-deo.html
Köszönöm szépen ezt a felvételt !Nagyon szeretem a törtenelmi eseményeket ! Maradok tisztelettel 🙏
When I watch your videos its like watching an opera, I can't understand the language, but I manage to pick up on what's happening, and it is still very enjoyable. 😊
The Habsburgs and the Turks destroyed this wonderful city in the heart of Europe. That was the middle of the world. Today, only the ruins remain. Sections can be used to identify ruins.
History books don’t write about it. The history of the Hungarians was falsified. That's the proof here. Medieval accounts write about this and not about today's Budapest. 50km away from this place.
ua-cam.com/video/y78cdAzFWNs/v-deo.html
Fantasztikus élmény volt köszönöm!
De aztán jól fel is húztam magam azon, hogy még mindig alig történik valami a történelmünk tisztázása érdekében! Valami nagyon komoly dolog lehet az ok, ha ennyire lapítanak. Megmaradt országunk még mindig számtalan csodát rejt.
Köszönöm, hogy ezzel foglalkozol!!!!!
ua-cam.com/video/x7rHUTBKfWQ/v-deo.html
Köszönöm! Csodálatos felvételek.
Szeretném megköszönni a nagyszerű videókat, amelyeket az elmúlt időszakban láthattam!
Szívesen!
@@emanacio a hegyek olvadt vöröstégla épületek
kösz
Köszönöm,szívesen elmennék egy ilyen kirándulásra.
Írja meg, hogy mikor szeretne kirándulni és megoldjuk, hogy mindezt a saját szemével lássa és tapasztalja.
@@emanacio Köszönöm,hogy írt ,Cegléden lakom és 65 éves vagyok. Nagy a távolság ahhoz,hogy megvalósuljon ez a kirándulás.üdvözlettel Kovács Erzsébet.
@@erzsebetkovacs7515 akkor minek irta, h elmenne?
@@gr.gr.9886 Bocsánatot kérek!
Köszönjük Mr. Fusion! Értékes munkát végzel....
ua-cam.com/video/x7rHUTBKfWQ/v-deo.html
Csodálatos gyönyörű város volt !
Köszönöm a rengeteg utánajárást "aki nem hiszi az járjon utána".
Nagyszerű videó , köszönet érte !
Nagyon erdekes, koszonom a videot.
Köszönöm, nagyon szép és érdekes volt. Szomorú, hogy az illetékesek számára az objektív tények nem léteznek.
Köszönöm a videót. Tavaly ugyan ezt az útvonalat és romokat bejártuk. Hajszálpontosan . Kísérteties volt és olyan mintha újból ott lettem volna.
Ezek szerint a "Virtuális kirándulás " című videó nem volt hiábavaló.
@@emanacio Az ön munkája abszolút nem hiábavaló! Sőt! Kiemelkedő és eredményes.
@@emanacio ua-cam.com/video/afZ_IJuQp7U/v-deo.html
Hol vár álott most kőhalom... köszönöm ezt a videót is és csak így tovább Árpád!
Az irígy kutyák meg pukkadjanak meg és az öreg isten adja meg ,hogy kiderüljön az igazság és végre a munkásságod e el kelljen ismerjék az írástudók meg hamisítók is..
És sikerekben gazdag boldog új évet és sok erőt,egészseget és kitartást neked..🍀🙏🏽💪💪
Hálás köszönet a videóért!
ua-cam.com/video/y78cdAzFWNs/v-deo.html
Köszönöm a türelmedet és a munkádat ,erőfeszítéseidet. áldásos erők.. ! De hát tudhatjuk hogy a féreg az rág! és már jó idelye rág. de 1702-ben csak kiadta a rendelkezést Ferdinánd a parazita vérszívó... és a magyar ősi várakat és szent helyeinket ..robantsátok. persze a török is ezzel a célell indult meg.. ja hogy a királyi könyvtár és egyebek fel égetése volt a cél... nem hiba finanszirozta a Velencei...dózséééé! de hát na.... és Szatmári béke is csak rizsa! mert utánna tovább folyt a pálosok felszámolása... és tudjuk... de még 1800 évek is a nagy Germanisztikai hullám ban is... a terület és a domborzat felismerhetetlenségig szét van bombázva! ebből nem könnyű újra életett pumpálni..! De köszönöm hogy legaálább láthatóak azok amiket a gondos rombolás meg hagyott.igen lehet következtetni hogy még most is félnmek hogy ha felébred az igaz magyar erő... mi lesz..! hát tudjuk! kapcsolat lesz az jó istennel és kegyelmével..! Szóval..4 ügyesség és bátorság! köszi... megint....
Nahyo köszönöm!!!!!
Most már tudom, hogy mit csodált Szulejmán órák hosszat a Duna partjáról.
Minél többet tudok annál jobban tudom, hogy nem tudok semmit... Mivel tömik az iskolában a fejünket ?
Nagyon messze van !
Még már idős vagyok ! De mindég kirándultunk!
Nem vagyok meggyőzve, hogy ez valóban Ős Buda. Persze minden lehetséges.
Egy biztos, amit ma hívunk Budának az nem más, mint a középkori PestÚjhegy. A mai Visegrád valószínűleg csak egy elővárosa volt a középkori Visegrádnak Esztergomnak semmi köze a középkori Esztergomhoz, ez is biztos, nem beszélve Fehérvárról, amit manapság a legótvarabb hamisítással próbálnak Székesfehérvárra helyezni, III. Béla és a felesége igazi csontjaira cserélték ki az ott 1848-ban talált kis púpos bűnöző meg a lánya holttestét ezeken végeztek genetikai vizsgálatot. A mai Székesfehérváron nem volt semmiféle Szent István bazilika, az egy római fürdő, se királysírok csupa hazugság az egész. Galeotto, Bonfini, valamint Bél Mátyás Buda visszafoglalásáról írt művéből is egyértelműen kimutatható mindez.
Ettől függetlenül kívánok sok sikert a kutatáshoz!
Köszönöm szépen hogy elkészítette ezt a nagyon érdekes és izgalmas videót, hát valóban én sem tudom hogy miért nem lehetett feltárni és a régészeink mi a csudára várnak ? Nyilván pénzre (is), de egy nemzet emléke nem lehet pénz kérdés . . .
Az új stadionokra! :)
Folyamatosan motoszkál bennem hogy lehet a régi mondás is erre utal : " Nem oda Buda ! " - hmm . . . 😀
@@borbsm Buda mindig ott volt, ahol a királyi udvar. Amikor a mai Esztergomban a királyi városban, akkor az volt Buda városa. Amikor Esztergomban a várhelyen Fehérváron vagyis ALBA-ban, a palotában, akkor az volt Buda palota. Amikor itt a mai Szamárhegynek nevezett helyen a Buda várban, akkor itt....
De valahogy mindenki egy, és csakis egy helyszínen gondolkodik és ezért nem stimmelnek a beszámolók, ha egy helyre akarják tenni.
Pillanatnyilag jobb, ha minden, ami még megmaradt a föld alatt, ott is marad. Ott van a legnagyobb bizonságban. Egyszer majd minden megmutatkozik magától, amikor eljön az ideje. Még nem jött el, sőt.
Köszönjük a dokumentàciót. Remèlem lesz ŕà pènz ès akarat a feltàràsokra mèg a mi èletünkben.
De mièrt nem visz 1 tàrsat a kiràndulàsokra?
A Burda elnevezès, nem lehetett szàndèkos ferditès?
Isten àldja Önt ès a csalàdjàt.
Szerintem is jó lenne, ha nem egyedül járkálna! Nehogy beessen valami lyukba, beszakadjon alatta, s beessen a pincébe, alagútba! Köszönjük a munkáját!
Nagyon érdekesnek tartom hogy nincsen patak nagyon száraz Erdő !se forrás ! Holisznak az állatok !
A hegytetőtől nem messze van egy kis tó.
www.google.com/maps/@47.8102018,18.7990234,74m/data=!3m1!1e3
Vagy lennek a tavakhoz, esetleg a Dunához, de a Csenkei-patak is számításba jöhet.
A II.világháborúban egy kúton osztoztak a haderők a hegyen.
@@emanacio Köszönöm szépen 🙏 Nagyon izgultam hogy megne csússzon !olyan közel volt a mélység ! Minden jót jó egészséget kívánok !
@@anikofarkas7756 Ha néhányan tudnák, hogy milyen magasan vannak a Föld középpontjától , egész nap kapaszkodnának.😀
ua-cam.com/video/S06LkxgHCJc/v-deo.html
23:31 ahol isznak az állatok.
Hármas halom kirajzolódott a felvételen !
Hát legközelebb ássa el legalább meg marad. Mert így eltüntetik. A gonoszok !
Hát van még mit felfedeznem! :D Örülök, hogy rátaláltam videóidra, s rád. Nem rég voltunk Pilisben, itt sajnos még nem. Zsivány sziklákról mi a véleményed? Szerintem azok is egy várnak a falai lehettetek valamikor, eléggé építettnek tűntek első benyomásra.
A Zsivány-szikláknál van néhány barlang. Az egyik a hideg lyuk, a másik be van tömedékelve bitumenes parafával. A szikláknál meg lefolyik a talaj valami nagy üregbe.
Most jártam ott én is, van is ott egy nagyobb barlangrendszer, sőt legenda is szól róla, hogy a hegy gyomrában, pálos szerzetesek élnek, s megállt az idő odalenn. A föld feletti részek érdekelnének elsősorban, szerintem azok a hatalmas sziklák, egy régi erődítmény romjai lehetnek, nekem eléggé úgy tűnik, hogy épített falakkal van dolgunk.
@@emanacio Jó napot Árpád. Már régóta követem munkásságodat. Ez a film is csodálatos ,érdekes volt. A legközelebbi túrán én is szeretnék résztvenni. Nemtudom hogy ez a cím amire irok ez publikus e . Kellene egy elérhetőség privátban. Kérlek írj vissza ha személyes. Köszönöm. Ferenc
ua-cam.com/video/56AUv7xJN9U/v-deo.html
Itt épp azt mutatod a metszeten, hogy hol van a lépcsősfürdő rajta.
Nos, a metszetről semmi nem látszik, ami ezt a lépcsős fürdőt igazolná.
El kéne magyarázni, hogy miért gondolog, hogy ott van ábrázolva, mert a metszetből nem látható. Ha úgy tetszik, bemondásra van közölve, higyjük el és kész.
A kifolyó vizet meg szerintem egy úttal azonosítod.
Annyira egyetlen metszet készítő se lehetett slendrián, hogy dombok közt le-föl kanyargó útvonalra rajzolt be egy vízfolyást, ráadásul olyan széls, mint egy folyó. Az szerintem egy út.
Üdvözlöm! Ezek a képek-metszetek honnan valók, meg lehet venni a másolatokat valahol?
Az Atilla kurgán mai szintje 25 m - rel magasabb, mint a mellette lévő patak szintje.
Amit nekünk felrobbantottak ugyan úgy kéne nekik is eltüntetni !
Remek videó, klassz információkkal. Jómagam csak egyszer jártam a terepen, de az egy kicsit lehangolt. Részben a számomra túl "kevés" rom, részben a dunai oldal túl meredek domborzata kicsit kétségessé teszi egy ilyen léptékű építmény elhelyezését a területen. A metszeteken látható épületek a dunai oldalon egyszerűen legurultak volna a hegyről, olyan meredek. Épeszű ember oda nem telepített volna várost, ami ilyen nehezen járható-mászható. Esztergom felé a terület már lankásabb, ott valóban el tudok képzelni egy kiszolgáló várost, ami középkori fa és vályogházak esetén nyom nélkül eltűnhet az évszázadok alatt, visszasímulva a természetbe. A tíz méteres, faragott fal a dunai oldalon az nem római eredetű? A Szamárhegy a Limes vonalán állt, kézenfekvő, hogy a rómaiak is tettek oda építményeket, amik lepusztulva ma középkori bástyának tűnhetnek. Feltárás esetén pl. azt kéne csontig kiásni a padlószintig, csakúgy, mint a hegytető "templomát", ami ma csak egy faágakkal eltömődött saras gödör. A metszetek alapján ezeknek az egykori épületeknek sokkal több faragott építőeleme kellett, hogy legyen, aminek a területen semmi komolyabb nyoma. Magyarán szerintem a hegyen túl kevés a régi kőművesek munkája! Ami van, az zömében csak egyszerű, görgeteg kövekből rakott szimpla fal, nem román, vagy kora-gótikus stílusú maradvány. A lenti kurgán noha domborzata feltűnő, talajszelvényében tudomásom szerint nem mesterséges képződmény. Jártam a pomázi Holdvilág árokban is és Sashegyi kutatása Árpáddal kapcsolatban ott igen meggyőzőnek tűnik. Különösen a kurgán és a fölötte talált 4, kőfalba vérrel beitatott vörös sáv. Annak a kőfalnak is hasonló szálkás vésete van, mint itt a dunai oldalon, de az ókori eredetű. Természetesen a dolog egy sor kérdést felvet: Ha Fehérvár nem a mai Székesfehérvár, akkor kinek a csontjai vannak III. Béla néven a Mátyás templomban? Ha az Árpádok genetikáját ma ezekre a csontmintákra építik, akkor félremehet a teljes genetikai kutatás. (Ilyen formán a tihanyi királycsontok meggyőzőbbek, eredetibbek lehetnek.) A Habsburgokat olyan szinten értem meg, hogy ha annakidején ők voltak a királyok, akkor egy török korban lerombolt és elhagyott régi város az ő szemükben nem volt több mint szimpla kőbánya, amit a lepusztult ország újjáépítéséhez kellett gyorsan felhasználni. Akkor is, ha saját területen is felhasználták. Ott volt a Duna, könnyű volt a szállítás. Ugyanez történt a római épületekkel is szerte Európában. Nem összedőltek (hisz még ma is állnának), hanem szimplán lebontották őket építőanyagnak. Nem történelemhamisítás miatt, hanem pusztán ilyen egyszerű, prózai okokból. A magyar identitástudattal egészen 1848-ig nem volt gond, ez pedig nem elhordott kövekre épült már akkor sem. Ahol a népléleknek fontos a múlt és az eredet, ott nincs szükség kövekre. Viszont ha a néplélek elszakad a múltjától, akkor 3-4 generáció alatt mítosszá válik minden és az egykori építkezések ma szándékos történelemhamisításnak tűnhetnek, noha akkor nem azok voltak. (Most a hivatásosok ellenállását ne keverjük ide, akiknek ma ciki lenne beismerni, hogy végig hamis úton jártak.) A Szamárhegyen amúgy magam részéről olyan nagy történelmi titkokra és kincsekre nem számítok, amik alapjaiban írnák át népünk történelmét. Akkor sem, ha egykor tényleg királyi központként funkcionált. Azt tudjuk, hogy a királyok Budán uralkodtak. Nem igazán értem, hogy annak milyen komolyabb történelmi, identitásbeli jelentősége lenne, ha kiderülne, hogy nem itt, hanem kicsit arrébb, esetleg több helyet is Budának neveztek az idők során. A sokezer éves múltunkat eléggé ismerjük már ahhoz, hogy egykori elhagyott és lebontott várak elhelyezkedésének kérdései ezen lényegileg ne változtassanak semmit. A természetes és persze érthető emberi kíváncsiságnak szerintem itt nagyobb szerepe van, mint a magyar identitástudat kérdésének. Persze hajrá, derüljön csak ki az igazság!
Ehhez csak annyit tennék hozzá hogy a királyok nem kizárólag Budán uralkodtak. IV. Béla helyezte a királyi udvart Budára. Előtte Esztergom, illetve a Dunakanyar térsége volt a királyi székhely. Sőt, IV. Béla és utódai sem szakadtak el végleg eme tájtól. Persze ezzel nem azt mondom hogy Szamárhegyen királyi székhely volt. Szamárhegy Zamárd település szőlőhegye volt.
@@egom-history7717 ua-cam.com/video/y78cdAzFWNs/v-deo.html
Miért nem csinálsz saját saját videót?
Nagyon szépen köszönöm Árpád. A következő túrán én is szeretnék résztvenni. Légyszi irj egy elérhetőséget. Köszönöm. Ferenc
Írja meg, hogy mikor szeretne kirándulni és megoldjuk, hogy mindezt a saját szemével lássa és tapasztalja.
@@emanacio ne kettesben, ha meg lesz hirdetve jóval előtte, sztem
1 kis edzett túra csoport is Önnel tartana.
@@gr.gr.9886 Általában úgy történik a terepbejárás, hogy egy társaságot egy napra összeszednek és én igazodok hozzájuk.
@@emanacio Köszönöm a válaszát. Nekem akár most hétvégén is jó lenne. Most hétvégén indulna egy csoport? Előre is köszönöm válaszát. Ferenc
@@frankkuszala1239 A videók alapján sokan elindulnak és meg is találják a romokat. de ha kell tudok segíteni. Csoport még nem jelentkezett. Hányan jönnének?
A hegytetőn lévő fürdőbe honnan folyt le forróvíz?
Vannak természeti jelenségek, természeti képződmények, mint például a gejzír.
Az felviszi a vizet a hegy tetejére is. Akár itt, akár a Vaskapu hegy csúcsára, ha már ott is van egy kút.
🍀👍🍀
Szuper a videó. Ez az a Buda amit a török csellel bevesz, vagy az már a mai? Melyik uralkodó és mikor költözik át a mai Budai várba?
4.Béla helyezi át a királyi székhelyet Budára Esztergomból. Az a palota, amiről a török Cselebi beszámol az a várhegyen volt. Azok az oroszlánok, amik Budán voltak, azok a várárokban voltak a Sötét kapu (ma alagút) -nál
A mai a Pest új hegyi vár csak később lesz Buda, mert Visegrád is volt Buda Felicián merényletekor.
Tehát amit Gárdonyi is ír, Buda bevétele (törökök által) az valójában a mai Esztergom? Szuper lenne egy közös kirándulás a helyszínen, ha kapható vagy rá....
@@laszlobosza2421 Gárdonyi nem volt sem régész, sem történész. A forrásai nincsenek megjelölve
Valójában a Habsburgok rombolják földig a valódi Budát és Fehérvárat is. A mai Buda sosem volt Buda, csak el kell olvasni Szulejmán naplóját mit ír, vagy akár a török forrásokat Fehérvárról, akár Visegrádról, azoknak a csodáknak nyoma sincs a mai napság.
Valójában az történt, hogy ezeket a Habsburgok úgy tüntették el, hogy a települések és a földrajzi helyek neveit összekeverték, például a mai Csepel sziget volt a Margit sziget, és még sok más nevet is áthelyeztek máshová, hogy az általuk szétrombolt csodálatos Budát és Fehérvárat a magyarok soha többé ne találják meg.
@@emanacio Okos kitérés a válasz alól! De a hozzászóló nem azt kérdezte mi volt, vagy mi nem volt Gárdonyi Géza, hanem azt hogy a mostani Buda megegyezik-e az 1541-ben törökök által elfoglalt várossal? Én mondjuk személy szerint nem hiszek ebben az Ősbuda a mai Esztergom közelében lenne vagy bárhol a Pilisben eldugva teóriákkal. Valóban lehettek régi települések erődök, mint ahogy a Bükkben is vannak, de ebből még vitathatatlan bizonyíték nem származik hogy itt vagy ott van "Ősbuda". Tudom hogy a történelmünket nagyon meghamisították, de hála a Magyarság Kutató Intézetnek kezdjük újraértelmezni. Véleményem szerint a mai Várnegyedben folyó kutatások elég bizonyítékkal szolgálnak az eltűnt Buda hollétéről. Nem kötekedésből írok csak feltűnt hogy ügyesen kitért a László Bósza kérdései alól. Köszönöm!
Kedves Emanacio, a tegnapi nap írtam ide egy kommentet arról, hogy lehetséges-e az, hogy Ön nem a régi Buda várát, hanem egy több helyen is említett török kori erőd romjait találta meg a Szamárhegyen? Illetve mivel tudja igazolni, hogy a falak nem ehhez az erődhöz tartoztak, hanem Ősbudához?
Én magam is voltam kint a helyszínen. Viszont a UA-cam értesített is, hogy a tegnapi kommentemet valaki eltávolította, így még mindig nem tudtam meg, hogy mit szól a Szamárhegyi erődhöz. Esetleg örülnék neki, ha megtudná válaszolni ezt a kérdésemet!
Válaszát előre is köszönöm! További jó kutatást.
A kommentjét nem töröltem.
Érdekes gondolat, hogy török kori erődnyoma lenne a budai vár. Ha van róla metszet és a metszet szerint az épületek romjai fellelhetőek azon a helyszínen, ahol a metszetkészítő ábrázolja, akkor nem nevezném török korinak.
A metszetek BUDA feliratúak! És nem török kori erődítmény nevet viselnek.
A Szamárhegyen nem találta török kori dolgot, mert az ókori és középkori.
A jobb és gyors átláthatóságban segít a "zenés kirándulás " című videóm.
@@emanacio értem. Ön a Budavár falait, bástyáit és egyéb romjait stb. találta meg. Akkor viszont Ön szerint hol van a Szamárhegy régi középkori erődjének romja, a Zamárdvár romja? Vagy lehet hogy van átfedés a két rom között?
@@antaltozser4531 Ecilburg vagy Ezelburg , esetleg Etelburg, ami Attila?
Elég egy betűt szándékosan félreírni és Attilából máris szamár szó lesz. Mi a különbség a vár és a város között? Ez relatív, mert akár egyetlen nagy épület is várként van említve. Talán egyszerűbb a királyi törvények alapján nyomozni!
Mondjuk hány házzal rendelkező településnek kellett építenie egy templomot vagy kápolnát , és mindjárt meglesz, hogy hol volt 49 templom, kápolna, egyházi létesítmény,....
@@emanacio Tudom hogy népszerű az elgondolás, miszerint az Eczilburg elnevezésből lett volna Eselsberg, azaz Szamárhegy. Csak itt van néhány logikai bukfenc. Tételezzük fel, Zamárd település volt Attila városa. Ezt a magyarok sosem hívták Ecilburgnak. Így a németek hívták. Mint ahogy Esztergomot Grannak, Visegrádot Plindenburgnak. Mivel a magyarok nem hívták Ecilburgnak így nem is válhatott belőle Eselsberg. A Szamárhegy Zamárd település része volt...nem, nem Buda...Zamárd. A Szamárhegy pedig Zamárdhegy néven szerepel a középkori oklevelekben. Egyébként a Zamárdhegy alak szerepel még 20. század eleji anyakönyvi bejegyzésben is. Tehát a Zamárdhegy és Zamárd település neve torzult Szamárheggyé és Szamarottá az újkorban.
@@egom-history7717 Ennyi. Ideje lenne már egy kiadós korházi kezelés emanáció pajtásnak. Hátha kidolgoznák belőle az élhetetlen hülyeségeit és téveszmék sorozatát. Nagyjából azon a szinten van, mint Tihanyi a telefonos gerincműtétjével.
A Szamárhegy eredeti neve Atilla hegye. Németül Ezilberg. A katonai felméréskor torzult el Eselbergre. Majd ezt fordítotték vissza magyara.
Zamárdhegy az eredeti neve.
@@egom-history7717 mta-s történelemhamisító tetszik lenni mint hungaianhistory 1-2-3 stb? neparázzki, mikkamakkja meg hasonló hazaáruló, tolvaj?
@@andrasm.5119 Nem vagyok egyik sem azok közül akiket felsorolt, pusztán arról van szó hogy vannak dolgok amiket lehet bizonyítani és vannak amiket nem. Például azt lehet bizonyítani hogy a mai Szamárhegy a középkorban Zamárd település része volt. Erről oklevelek serege tanúskodik. Buda nevű településről a Dunakanyarban ugyanakkor nincsenek írásos források. Az is tény viszont hogy Attila, Baján és Árpád illetve utódai székhelyei a Dunakanyarban voltak. Esztergom, Pilismarót, Dömös, Visegrád térségeiben. Mi következik ebből? Hogy Attila városa nem egyenlő Budával illetve a mai Óbudával. Anonymus ezen állítása nem igaz, tekintve hogy Kézai Pannónia elfoglalását egészen másként mesélte el mint Anonymus, aki maga is elmondja hogy felkérésre írta a művét. Egyébként Kézai verziójára vannak régészeti bizonyítékok. Tehát nem vagyok az ön által említett tolvaj meg egyebek, pusztán érdekelnek a tények is.
@@egom-history7717 Végre egy értelmes ember.
@@egom-history7717 dehogynem, leletek eltüntetői, szétlopói, történelemhamisítók, hazaárulók, ha hazátok lenne... LIDAR mennyibe is kerülne? Ezer milliárdok mta-s történelemhamisításra, rákosi propagandára narancsbolsevikoknál is , de erre érdekes nincs pénz, pedig filléres dolog és akkor valóban Emanacio-ék arcába lehetne vágni hogy hazudik, nem kell egy ásót sem a földbe nyomni..... nickname elárult....B Sz-nek, LIDAR!!!! ennyi.....azért az hogy kerülik ezt a helyet az mta-sok, és egy LIDAR vizsgálat nem történt meg pedig csilliárdok mennek hozzájuk az mindent elárul.... az afgán őshaza egy sivatagban, meg előadás Balatonfüreden hogy Árpád is kazár volt, és magyarul sem tudtak.... estig lehetne sorolni.... narancs,vagy vörösbolsevik, nem volt rendszerváltás , ahogy az mta-ban sem.... majd lesz elszámoltatás, teljeskörű.....
Mostanában tervezem idelátogatni. Szeretném bejárni hasonlóképpen. szervez túrát esetleg?
március közepe?
A szívem szakad meg ezt látván, hogy mit tettek az ősi szent magyar várral. Sajnos ezt direkt rombolták le, hogy írmagja se maradjon. Mutassa meg magát az Úr, és az ő igazságát a magyar - hun népnek ! Áldás az utadra és a tevékenységedre.
@@bsz9256 A megnyilvánulása, a stílusa megmutatja, hogy kinek kéne tanulnia. Semmit sem tud a magyar ősi útról, és ez nagy szégyen ! Azt is meg kéne tanulnia, hogy tiszteletben tartja mások véleményét ! Minek szólt hozzá, szerintem maga se tudja, csak az egoját döngeti. Inkább törölje, mert magát minősíti vele.
@@gyogyulj.most.tanfolyamok Idióta, tanuljon már végre történelmet! Innen meg takarodjon. Egy szinten van emanáció úrral, akit legjobb esetben is elmegyógyintézetbe kellene záratni a sok faszsága miatt. Barom.
A filmben látható bástyának, várfalnak nevezett objektumok jelentős része geológus szemmel nézve természetes vulkáni képződmény, vulkáni agglomerátum (nem konglomerátum, ahogyan az a filmben elhangzik). Néhány helyen látszanak az emberi kéz nyomai, a szabályos, simára faragott felületek, párkányok, szerszámnyomokkal. Az hogy ezeket miért vésték a sziklába, mi volt a céljuk, annak kiderítése érdekes feladat.
Pont ilyet írtam én is! A " fürdő" szerintem egy kőbánya, ha figyeled, még a köbányászkodás nyomait is lehet látni, az egyik tereplépcsőn! A fiatalember beleesett abba a hibába, hogy azt szeretné látni amit gondol!
Lábunk alatt a történelem!
Azért az az emberi lábszár csont oda ver!! Te meg be dugod a lyukba a madaraknak :D :D Amúgy imádtam ezt a videót!! Én alföldi gyerek vagyok így semmi ismeretem a Buda környéki dolgokról és leletekről. De mi a pontos oka annak, hogy ennyire csendesítik azt, hogy ez ki derüljön? Mi értelme van a történelem mutyizásának?
A csont nem emberi csont.
Amikor kiderül, hogy a világ legősibb népe a Szkíta, akik egyenes ágon a magyarok, akkor egy kicsit másképpen dobog az ember szíve. Más népek a kultúrájukkal még a béka segge alatt sem voltak. Így ennek tudatában talán érthető más népek támadása bármilyen ürüggyel, miközben nincs mögötte semmi.
Ez a térség valójában a civilizáció és az emberiség bölcsője.
@@emanacio Itt ahol élek, (Csongrádmegye-Csanádpalota) Itt is találtak szkita kurgánokat, temetőket, de besenyő temetőket is. Csanádpalota területén volt régen europa legnagyobb földvára is ami egészen romániába át nyúlt. De itt így nincs nyoma ezeknek, csak ha nagyon komoly füldminkával a tajal felső rétegéből legalább 1 méter el lenne távolítva. Iszonyat sok szkíta tárgy, csont és egyéb kerül elő a szántóföldeken amiket a munkagépek forgatnak ki.
@@jordy19861 miért nem jelented ,a régészetnek vagy valami hivatalnak akkor?
De miért? Miért tiltott vagy elhallgatott ez a sztori? (Majd nézek még videókat öntől ez az első. Like feliratkoztam meg miegymás!
A történelmet az tudja hamisítani, aki feljegyzi.
Az egyház viszont feljegyezte.
Kedves @emanacio , hány négyzetméter területet kellene Lidarozni? Én G. Earth szerint olyan 700-ra saccolok.
Illetve a Lidar adna-e nyomós eredményt?
És persze nagyon köszi ezt a kirándulást. Legalább tudom, hogy jó helyen járkáltam én is amikor több évvel ezelőtt felhoztad ezt a helyszínt.
A ma Szamárhegynek nevezett terület kb 1'500'000m2. A Lidar csak annyit tud, hogy leveszi a fákat és láthatóvá válnak a falak. És a metszetekkel fedést mutatnának. De ha készült is , ezt nem merik nyilvánosságra tenni.
@@emanacio Akkor egy pár nagyságrenddel alábecsültem.. Próbálok egy céggel beszélni, hogy mennyibe kerülne egy felmérés. Gondolom hogy ha már a Buda területe meglenne már az egy előrelépés lenne.
@@Gregi76 Talán ha nem stadion épülne az adónkból, vagy az akadémia felállna a bársonyszékéből...
@@emanacio Mondod, hogy a Lidar "csak" annyit tud hogy láthatóvá tenné a falakat. De pont ez kellene nem? És mi van ha egy magán személy csinálná meg a felmérést?? Minek kell ehhez valami akadémia és társaik?
Szia! A hétvégén megyünk a környékre az lenne a kérdésem, hogy lesz-e esetleg szervezett túra, ha igen 4 fővel szívesen mennénk veled.
Sajnos ezt a hétvégét nem kirándulással töltöm.
Sajnálom, azért segítséget kérhetek ,hogy honnan induljunk ,kocsival hol tudunk megállni?
@@ildimeszaros8785 Virtuális kirándulás videóm:
ua-cam.com/video/UuEwsOgtUg8/v-deo.html
Ezen rajta vannak a romok pozíciói
Köszönöm
Ezt a túrát már 6 évvel ezelőtt is bemutatták kicsit több infóval.
ua-cam.com/video/S06LkxgHCJc/v-deo.html
Nyilván ez a tény a készítő munkáját nem öregbíti.
A belinkelt videóban szereplő "kutatók" egyike az a fusion aki ebben a videóban is nyomja a hülyeségeit. A másik "kutató" pedig Peregrinus, valódi nevén Eördögh Árpád.
Elképesztő hogy nem törődnek a múltunkat törtenelmünkel !
Segítene, ha elmondaná a videó, hogy mégis hol a fenében járunk?
www.google.hu/maps/@47.8093578,18.8018284,1191m/data=!3m1!1e3
Árpád a Szamárhegyen járt és előadta a teljesen légbőlkapott állításait, miszerint eme hely Ősbuda. Holott a valóságban Zamárd település.
És ki vagy mi pusztította el ezt a várat? Ha a Habsburgok akkor ottani levéltárakban nincsen erről a várrol dokumentumok?
Kicsit a török, legnagyobb mértékben a habsburg, és volt két világháború
Bocsi, nagyon tisztellek, de ez a "lépcsős fürdő", nekem nagyon egy kőbányának tűnik! Mert amiről te azt állítod, hogy várfal, az természetes kőzet! Szerintem vulkánikus, breccsa!!!
A "virtuális kirándulás" videómban a metszetek szerint van modellezve. És ez a videó a terepbejárás.
De legyen hited szerint, hogy mi a kőbánya!
Én a meggyőződésben jobban hiszek, mert így a tudásom nem mások hitére és hiszékenységén alapszik.
Javasolnám , ha van időd ellenőrizd a terepen, mert nem akarok senkit sem meggyőzni, azt megteszi maga a helyszín.
@@emanacio Nézd, nagyon régi erdőjáró ember vagyok, nem akarlak megsérteni, de biztosan tudom, hogy nincs igazad! És ez nem hit kérdése!!
Helló, érdekes kutatás lenne, de van néhány bibi. Például, az a híres neves metszet, amiről a videó elején igyekszel bemutatni, hogy mit fogsz bejárni, az nem más, mint a mai és egyetlen Budai Várnegyed hátsó nézetből, tehát Nyugat felől nézve, mondjuk a mai Svábhegy környékéről ábrázolva, a metszeted jobb szélén a mai Gellért hegy, az a völgy a Tabán és a mai Erzsebet híd előtti rész, a Döbrentei tér környéke, a metszeten a vártól balra meg maga Buda városa. Azért nem sík a szembe oldal, mert vélhetően -ismerve a középkori térkép ábrázolások torz mivoltát- vélhetően a szerző az Északi-középhegység Pest feletti részeit is oda varázsolta, that's easy.
De egyébként, ha egy geológust megkérsz az általad bemutatott "várfalak" elemzésére, lehet, hogy élből kinevet, hogy várfalaknak nevezed az évek alatt a természeti változások, illetve esetlegesen az elmúlt évszázadokban a környéken építkező, pl. Pálos szerzetesek által kivályt, kibányászott sziklafalakat.
Szép sztori ez az Ősmagyar Attila vár meg Ősbuda a Pilisben, de pont annyira valós, mint a biblia.
Ne érts félre, nem bánom ki miben hisz, de egy kis földrajzi hozzáértés az ősmagyar elvakultság mellett nem árt, ha már történelmet kutatunk.
Tévedhetek, ember vagyok, de nem hiszem ;)
Üdv, egy gondolkodó hazafi.
Szia! Nem te vagy az egyetlen, aki ezt gondolja. Viszont nem tudja bizonyítani az állítását. :)
A geológus sztori 2013-ban megvolt. A helyszíni bejárások alkalmával a GPS pontokat rögzítette, majd modellezte.
Azt mondta, hogy nincs tévedés. Ezek a metszetek valóban ezt a várost ábrázolják.
De mindenki azt hisz amit akar, és arról győződik meg, amiről többet akar megtudni.
Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy HISZ valamit , vagy TUD. És a tudása hiszékenységen áll vagy tapasztaláson.
@@emanacio
Hát magad sem bizonyítasz az égvilágon semmit, kapkodod a kamerát meg néha egy-egy valótlan tényt közölsz, de eleget téve kívánalnadnak, írásom alapján kettő dolgot kellene bizonyítanom:
1. A videó eleji metszet-másolatod: bárhogy is nézed, forgatod azt a papírlapot, a rajta szereplő ábra a napnál is világosabb, hogy a jelenlegi budai várnegyedet ábrázolja, a kommentemben leírtam, hogy mit és hogyan láthatsz rajta, a korabeli ábrázolásokról megannyi hiteles forrás van a neten, egészen modern számítógépes rekonstrukciók is, amelyek igazolják, hogy mit ábrázol a rajzod és a google maps is a segítségedre lehet ebben, így teljesen egyértelmű, hogy nem az általad kutatott szamárhegyi helyszín van oda rajzolva. Némi energiával meggyőződhetsz róla, hogy már bizonyítottam is, amit leírtam. ;)
2. A második bizonyítandó állításom, a különös formájú sziklák és hegyoldalak a Pilisben. Geológiailag is erősen megkérdőjelezhető a történet. Tudvalevő, hogy a hegyek mozognak, a természet ereje hat a sziklafalakra, képesek arra, hogy egészen "emberi tevékenységére" utaló formákat felvegyenek csupán a természet változásai miatt is, törnek, zúzódnak, kopnak, stb. Ugye ebben egyetértünk?! Voltak/vannak földrengések, zivatarok, stb + plusz ugye az ember keze által megbolygatott természet már sosem lesz a régi. ;)
Ugye az egykori kőbányákra gondolok. Szintén ismert és több forrás van róla, hogy annak idején rengeteget építkeztek, többek közt a Pálosok is a környéken, de akár vehetjük a teljes középkort a magyar állam létezése óta, a környék mindvégig lakott volt, így rengeteg épület volt fellelhető, vagy egykori épület romja van a mai napig megtalálható a Pilisben is. Márpedig valahonnan ki kellett termelni az építőanyagot és bizony a középkorban is már elég aktív dolog volt a bányászat, az építőanyag előállítása.
Így természetesen nem elképzelhetetlen, hogy volt a helyszínen is egy-egy épület, aminek van nyoma, de!
Egy ekkora grandiózus királyi vár, a hozzá tartozó gazdasági épületekkel, istállókkal, a várat körbevevő falu, település még akkor sem tűnhetett volna el ennyire nyom nélkül, ha történetesen a császáriak szinte mindent felrobbantottak a 17-18. század során, így némi gondolkodással könnyen be lehetne látni, hogy a Szamárhegy és az úgynevezett Ős Buda projekt nem igazán mocorog a realitás talaján.
Tehát, épületek nyoma elképzelhető, midőn a kőbányákhoz akár tartozhatott egy-egy épület, kőraktár, stb. de egy ekkora királyi vár-komplexum szinte kizárt. Ugye ha jobban belegondolsz, ez is eléggé bizonyítottnak hat. ;)
Nem kell feltétlen készpénzek venni, amit anno Kézai, Anonymus a Gestáikban papírra vetettek, vagy a korabeli okleveleket, török irományokat is lehet bullshitnek venni, de hidd el, ha az általatok állított dolgok valósak lennének, már régesrégen rájuk találtak volna!
Árpádék magyar révi átkelése, Fejérvár létezése, Árpád vagy Attila sírja, olyan réges-régen történtek, nem beszélve arról, hogy a róluk szóló források is legalább 200, de inkább 300 évvel a honfoglalás után íródtak nagyrészt szóbeszéd alapján.
Így inkább a tudomány fejlődése fog választ adni mindezen dolgokra, mint pár elképzelt történelmi eseményre alapuló tévhit.
Persze az ilyen-olyan dologban hívő emberek bármit be tudnak maguknak magyarázni, így ezt is, akár teljesen szembe menve a valósággal, de ugye a hit, az még nem jelent tudást! ;)
Na de ez szubjektív vélemény, ugye abban hisz mindenki, amiben akar ;)
@@croato_doesnt_exist 1, A napnál is világosabb? Budapesten mikor sütött a nap északról? És hol vannak a hegyek, amik lefutnak a Dunáig?
Ennyire jól megdumálták az embereket.
@@emanacio
"a napnál is világosabb", tudod, ez egy kifejezés, ami annyit jelent, hogy teljesen egyértelmű! ☝🏻
A hegyek ábrázolásáról is írtam a legelső kommentben, nem lehet részletről-részletre tűpontos hitelességűnek venni egy középkori metszetet, hisz nagyrészük torzít, akár a középkori térképek, sok esetben fiktíven "kiszínezett", csak a legfőbb és legegyértelműbb részletek hitelesek, ez esetben a Budai várnegyed, attól balra a Buda városa, tehát az előtér.
A Budai várral szembeni hegyek a rajzon vélhetően a Börzsöny és az Északi-Középhegység ábrázolása Pest mögött, torzítva, közelebb hozva.
@@emanacioA metszetek, amelyeket megmutat, egészen biztos, hogy a középkor óta ugyanazon a helyen lévő budai várat ábrázolják. Minden eddig végzett feltárás ezt bizonyítja. A várfalak, az egyházi épületek, a polgári lakóházak és a királyi palota maradványai is. Amennyiben tegyük fel, hogy Önnek van igaza, mivel magyarázza a budai várhegyen előkerült maradványokat, mihez lehet azokat kötni, ha nem a középkori Budához? Válaszát előre is köszönöm.
Ennyi baromságot. Erről a térképről bármit el lehet mondani,csak azt nem,hogy egyezik a helyszínnel. Így,úgy kell nézni...de sehogy nem jön össze.
Ha nem győződtél meg személyesen dolgokról, ne alkoss véleményt !
Előfordul ugyanis, hogy alulmaradsz .
A hit a hiszékenységen alapszik.
A tudás viszont meggyőződésen!
Na ennek a tudásnak vagytok híján! Nem tudom mi rosszabb,a tudatlanságotok vagy az esetleges mögötte meghúzódó szánt szándék.
Fogadj Isten !
Nem lehet ezekre a helyekre beleasni? Bizonyitekul a multunkra?
Csak az illetékeseknek meggyőződniük!
Ki a jo isten epitette ezt annó?es ennyit ilyen terepen.sőt miert?es ki miert pusztitotta el?
A magyarok egyenesági királyai építtették.
Hogy kik voltak? Nos a sor elején Nimróddal és Noéval kezdődik. De korábban is éltek itt.
Ez a budai vár, ami védelmi céllal épült
Rombolta a török, de legfőképpen a habsurg, az 1. vh, a 2. vh.,...
5:36 - Várfal??? A Bükkben mutatok neked kétszáz hajszálpontosan ugyan ilyet. Te tényleg egy alternatív valóságban élsz.
A középkori Buda ott volt ahol ma van-meg kell nézni alapo.an.Minden beazono.ítható.
Azért volt Pest Új Hegyi Vár a neve? És ezért volt más a pecsétje is, amin szerepelt az Új Pest név?
Igen az volt a neve, de ez nem válzoztat azon amit írtam.
Ássuk ki...
Nemes gondolat! de had idézzek a Legényanya című filmből.: "Béláim ! Gondolkozzunk! Hová tesszük azt a sok földet?"
Bár a magasságpont melletti templom nincs mélyen.
@@emanacio Pont ezért. Nem az egészet kell emberi erővel megoldani, hanem cáfolhatatlan bizonyítékot felmutatni. Aztán majd lesz valami, de ha csak minden alkalommal amikor arra túrázol 2 lapát földet mozgatsz meg előbb utóbb csak elkezdődik. De tényleg egy délutánnyi ásást én is bevállalok.
Csatlakozom
En konkretan itt lakom (Akacos utca) de ezt nem tudtam
Minden erdekel ezzel kapcsolatban, feltarasban bejarasban szivesen reszt veszek
Az a baj, hogy a metszet mást mutat. Hol az a nagy folyó amit szemből mutat? Te meg háttal állsz a dunának... 😂
A második metszet a mai Helemba szigetről készült. Előtte folyik e Duna.
Vagy melyik metszettel van gond?
@@emanacio az első metszet 2:46 nál
@@MoonWalkersbin Az egy panorámakép metszetből egy részlet. talán aki nem tudja, számára lehet furcsa.
Buda vulgo ofen a címe
Nagyon jó videó de mi a magyarázat arra hogy ez az egész királyság ilyen szinten vált semmivé néhány faldarab egy ekkora városból az elég durva..
Ostromolta ezt a török, majd a haburg porig , majd a maradékot az első világháború, aztán a második világháború,...
@@emanacio így igaz !! nem bírják a szkítaságunkat !!!!!!!!
@@emanacio Az ostromlók csak jelképesen tudnak valamit porig rombolni, pláne, ha az akkora, mint egy vár. Ráadásul nincs is értelme annyi robbanóanyagot elfecsérelni úgy, hogy közben nem nyernek vele semmit. Ennek nincs semmi értelme, hiszen bár elég sok lőport elő tudtak állítani, de az még így is kevés lett volna egy vár teljes elpusztításához, pláne úgy, hogy az akkori "robbanóanyagoknak" sokkal kisebb volt a hatóereje, mint pl. a dinamitnak, amit akkor még nem is ismertek.
A másik, hogy gond van a terepviszonyokkal. Ha le is tudtak volna rombolni szinte nyom nélkül egy ekkora várat, akkor is nagy kiterjedésű sík területekkel és alapokkal kellene találkozni mindenhol, tele jól láthatóan mesterségesen megmunkált kövekkel. Ezek hiánya, és a természetes domborzat esetleges újbóli kialakulása, talaj és természetes kőzetek újbóli megjelenése, elég komoly kérdéseket vetnek fel. Ráadásul a korabeli lőpor az alapokat nemigen tudta lerombolni. Ha sikerült is pl. a vártornyokban tárolt lőporraktárat telibe találni és felrobbantani, bár az épület szétrepült a benne tárolt max. pár mázsa lőporrobbanástól, de az alapok szinte mindig sértetlenek maradtak, ezért is tudták újraépíteni őket.
Van esetleg valami tényleg megdönthetetlen lelet, amit még találtál? Ágyúgolyók, esetleg fegyvermaradványok stb. amiket kétségtelenül a középkorhoz lehet kötni, és korabeli régészeti leletnek lehet nevezni?
@@istvankocsis5507 Ez a terület még két világháborút megélt. A terepen több taposóakna, bomba is előkerült. A lényeges dolgok a föld alatt találhatók. Egy ásó és csákány csodákra képes. Pl egy hegyen, ami szikla, nem kell alapot ásni, csak le kell síkolni a padlószintet. A leleteket tekintve régebben tettem fel róla videót.
@@emanacio Köszi, rákeresek!
Van egy alapvető gyengesége az érveléseidnek, hogy nem szoktál világosan magyarázni és bizonyítani.
Ha egy metszeten mutatod a felismerendő tájat, el van kapkodva, hadarva, zavaros és követhetetlen a magyarázat. Itt olyan is volt, hogy szabad kezed nem lévén, nem mutattál semmit a metszeten, csak mondtad, hogy mi hol van.
Ha egy romot mutatsz, épp hogy rákacsintasz a kamerával és már rázod is tovább a képet.
Ennél sokkal több odafigyelés kéne a bizonyítékokra.
Nem azt mondom ezzel, hogy téves az elméleted, hanem, hogy alig hagysz rá lehetőséget, hogy megértsük, fölfogjuk és eldöntsük egyetértünk-e.
A virtuális kirándulás című videóm talán segít ebben a hiányosságban, segít a rálátásban.
Bár az a videó jóval korábbi
ua-cam.com/video/UuEwsOgtUg8/v-deo.html
vulkáni poop
Osztom amerre csak tudom.
Ez a felfedezésem szerintem fontosabb :
ua-cam.com/video/FMcjNOxaqrc/v-deo.html
Két és fél óra az életemből erre a nagy semmire.
Nem tehetek arról, hogy nem érdekel a magyarok történelme.
Minek nézte végig? A Barátok közt érdekesebb.
1nap nem ér annyit az életedből, mint ezen videóból 1 tizedmásodperc!!!
Te nem Ős Budát találtad meg , még mindig nem tudtál le tenni az asztalra csont leletet, szakvéleményel alátámasztva, hol van Árpád sírja sehol , ez nagyon gyenge Árpi , ülj le egyes .
@@belasaska4269 Szerintem nem pofázni kellene, hanem kimenni a terepre és meggyőződni dolgokról. És utána talán lehet véleményt mondani!
De magának felesleges, gondolom felmentése van!