ХТО ТАКІ МАВКИ? || Розбираємо міфологічний образ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 бер 2023
  • "Лісова пісня" Лесі Українки - без сумніву геніальний твір.
    У відео ми не критикуємо творчість української поетеси!
    Тут представлений детальний розбір мавки не як головної героїні твору, а як образ української міфології.
    У відео використано:
    - фрагменти офіційного трейлеру мультфільму:
    • «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ»....
    - фрагмент відеокліпу гурту MOTANKA- Verba
    • MOTANKA - Verba (Offic...
    __________
    Хочете підтримати розвиток україномовного християнського контенту?
    📢Поділіться будь-яким нашим відео на своїх сторінках в соц.мережах.
    Підпишіться на наш канал та залиште свій коментар (більше 7 слів)
    ♥️ Станьте нашим постійним меценатом на Патреоні / neboon
    💳 АБО підтримайте одноразово будь-якою сумою 4731 1856 2833 3814 (ПриватБанк)
    Ми в соц.мережах:
    / nebo-on-1150. .
    / nebo_on
    Дякуємо за вашу підтримку.
    Все буде Україна 🇺🇦

КОМЕНТАРІ • 228

  • @oleksandrshevchenko489
    @oleksandrshevchenko489 Рік тому +17

    неоднозначне питання. з одного боку - ви маєте рацію і варто знати коріння того чи іншого міфу чи образу. з іншого - символізм цього образу може змінюватися. і якщо язичницькі міфи, від яких з'явилася "мавка" дійсно, м'яко кажучи неприємні і не для дітей, то Леся Українка, спираючись на давні образи, створила свою історію, з іншими смислами і цінностями. а творці мультфільму вочевидь ще більше цю історію змінили, пересказавши на свій лад. тому навряд чи це "зло, що прикидається добром", скоріше злий образ, видозмінений для цієї історії.

  • @user-wo6ez9qp3z
    @user-wo6ez9qp3z Рік тому +7

    Дякую Богу, за вашу відвагу.
    Виносите ,ту темряву,на світло Божої правди.
    Сатани, завдання обманювати,лякати страхом,погубити.Так
    неведімся на його ловушки.Українська міфологія кишить міфами,казками байками, легендами цією бісовщиною.Подивіться казки про колобка,фею і
    .... .О ,нерозумні Українці, ЄВАНГЕЛІЮ відкинули правду Божу,а полюбили обман байки цього світу.Недаймо себе обманути, через казки,байки.Спротивляйтесь дияволові, і він утече,від нас. Бо ми ,всі діти Божі .
    Відкривайте дітям очі,вуха.Бо ,від незнання ,гине народ.

  • @irinavolyanyuk2668
    @irinavolyanyuk2668 Рік тому +37

    Щиро дякую за відео. Ви є світлом і сіллю в цьому світі. В відео ви запитали чи цікавить нас тема " ляльки- мотанки"? Дуже цікавить! Українці в і поза межами країни тепер з головою поринулися у виготовлення цієї дивної речі та ще й присвоїли їй назву, що це саме наше досягнення культури та народної творчості. Мені, як катехиту, досить важко переконати батьків відмовитися від таких майстер класів. Тому прошу вас ,якщо ваша ласка, зробити відео що до " ляльки - мотанки" ,а саме про те що вона такого небезпечного несе для кожного із нас. Щиро дякую.

  • @romanroman7270
    @romanroman7270 Рік тому +18

    Я не зрозумів посилу авторки. Це було пояснення хто такі мавки, чи це був "християнський" осуд культурного надбання, міфів і фольклору?

    • @neboon
      @neboon  9 місяців тому +2

      Це не був осуд. Це був погляд на культурну одиницю з точки зору релігії. Я не прошу відкидати нашу культуру, бо так насправді, у ВСЬОМУ є язичницькі елементи. То ж не будемо все відкривати. Культура завжди на часі! Але ми свідомі люди. І для християн розпізнавати, що добре, а що ні - важливо!

  • @korzun.omeliash
    @korzun.omeliash Рік тому +39

    Ну це ж саме треба знати дітям і про діда мороза та снігурку. Дуже добре, що Ви почали цю тему. Там ще багато всяких «сюрпризів». Все досліджуймо, доброго тримаймося ❤️

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +3

      Дякуємо! Ми вже робили відео про діда мороза ua-cam.com/video/_5zlJ1CRgic/v-deo.html

  • @WikipedUA
    @WikipedUA Рік тому +3

    Не претендую на теологічний дискурс, але хочу зауважити наступне.
    У часи свого активного поширення Християнська церква дуже охоче та активно користувала образи рідних вірувань тих народів, до яких приходила з посланням Христа. І навіть коли християни викорінювали рідні вірування мечем, то вони користувались символізмом, аби схилити людей на свій бік. Не згадаю точно, але десь на теренах Німеччини дерево, що для корінного населення уособлювало Ігдрасіль, зрубали, а на його пні збудували церкву :)
    У нас образи рідних Богів знайшли своє перевтілення у ликах Святих. Ну а міфологія з рідновірських часів гармонійно вписалась у релігійно-культурний наратив.
    То питання, чи потрібно зараз християнству боротись із проявами "язичництва", якщо на них можна спертись як на народну традицію? Бо у чистому вигляді вчення Христа не має українського контексту, Старий та Новий Завіти суперечать одне одному, а більшість вчення взагалі сформульовано Павлом, який базувався більше на платонізмі, ніж на вченні Христа.
    Не хочу, аби мій коментар виглядав як жбурляння своїм уставом у чужому монастирі. Я, хоч і не є християнином, але готовий підтримати Останній хрестовий похід, якщо такий оголосять (хоча частково його вже провадить ЗСУ :) )
    Але я до того, що чи варто вибивати з християнства те, що може стати йому опорою?

  • @flyingsnow4079
    @flyingsnow4079 Рік тому +8

    Зло це злі вчинки. А це вигадані персонажі з древніх міфів. Чого я маю ними перейматись?

  • @Natalia.Dengina_Shkytiak
    @Natalia.Dengina_Shkytiak 8 місяців тому

    Дякую за науку!!! Диявол не спить, то ми дрімаємо.

  • @irynakushnir3699
    @irynakushnir3699 Рік тому +25

    Слухаю і розумію, хто спалив Джордано Бруно. Людоньки, не божеволійте!
    Вважаю, що «Лісова пісня» Лесі Українки якраз деміфологізує українську культуру або, точніше, позбавляє її демонічного наповнення. Бо ми ніхто не знаємо про тих вбивць~навок, про які говорить нам авторка ролика, а навпаки, завдяки Лесі Українці сприймаємо створену нею Мавку як символ живої природи, яку треба берегти, з якою треба жити в гармонії. Твір нашої геніальної поетеси про значно глибші зв‘язки, які існують у світі між людиною і природою. Він про те, що кожне живе створіння має «душу» і покликане жити у співслужінні одне одному.
    А таким примітивним прочитанням глибоких сенсів, закладених у цьому творі, авторка перекреслює великі пласти літератури, народної творчості і всі казки. Так можна дійти до того, що вважати порушенням першої заповіді вірш «до мого фортепіано».

    • @nastyam7200
      @nastyam7200 Рік тому +3

      Щиро дякую за цей коментар. Ви висловили мої думки. Згодна із кожним вашим словом. ❤️

    • @Polysk
      @Polysk 10 місяців тому +1

      Цілком і повністю з вами НЕ погоджуюся. Вірш Лесі, "до мого фортепіано"- це символічне признання в коханні до улюбленного інструменту з яким вона прощається. Але не все що є геніальним, не є гріхом. Тим не менш, вся наша сучасна культура повністю перепутала поняття добра і зла. Якщо в творі Лесі більшість істот хочаб показали справжніми і злыми, як той самий буревісник, чи чорт, то в мультфільми людей зробили злодіями. Так, ми дійсно безжально відносилося до природи, але по перше, цього так і не показали в мультику, по друге це не означає, що треба було все догори дригом перегортати.
      Бо зараз діти почнуть думати, що нечисть то добре, а люди то зло. А потім, що? Потім обов'язково перегорнуться і інші речі, наприклад, мораль, чи правила поведінки.

    • @peaceandlove3225
      @peaceandlove3225 10 місяців тому +2

      По перше, почитайте трохи більше про Джордано Бруно, поза стереотипами. Досить здивуєтесь, як цього чорнокнижника іноді видають за мученика науки. По друге, авторка не засуджувала поему Лесі Українки чи цей мультик загалом, вона відразу сказала, що поважає цю творчість. Відео було лише про образ мавок і про те, що християнам треба пам'ятати його коріння. Слухайте уважніше, будь ласка.

  • @user-nz9mc2sy5f
    @user-nz9mc2sy5f Рік тому +2

    Христос воскрес! Щиро дякую за відео! Тепер можна дітям хоч трохи пояснити як все перекручується в світі!
    А , читаючи коментарі, видно що це питання є важливим для багатьох..
    Хай Господь благословляє Вашу працю!

  • @user-je2cu9uw9r
    @user-je2cu9uw9r Рік тому +4

    Цікаво, а чого тоді Володар Перснів широко визнається християнською книгою. Чи Хроніки Нарнії) Де купа міфологічних образів. Форма зовсім не головне! Головне ідеї, які автори хочуть передати у творі. У сучасному світі більшість людей сприймає міфи скоріше всього як казку. На мій погляд, що твір Лесі Українки, що мультфільм - чудові і несуть моральні уроки для суспільства. Мавка у "Лісовій пісні" подібна ельфам у Толкієна - символ первозданного природного стану людської душі, необтяженої матеріалістичною гріховністю, істота, яка мислить високими, духовними категоріями. Оригінальний сюжет "Лісової пісні" - про те як пріоритет нашим буднім справам над духовним розвитком руйнує душу, любов, віру, надію, усе, що робить нас людиною. І в результаті це виливається катастрофою у нашому житті - сім'ї, відносинах, матеріальному стані. Тож я вважаю, що літературна Мавка однозначно образ християнській і обов'язковий до вивчення кожним християнином!

    • @lubalehka7899
      @lubalehka7899 Рік тому +2

      Хроніки Нарнії передають красу і жертовність Христа через образ лева Аслана. Обидва автори були християнами

  • @user-fq8by4rl8n
    @user-fq8by4rl8n Рік тому +15

    "Язичницьке прижилось через культуру "... Це і є наша Культура і наші пращури. Так само, як для греків і всього світу грецькі міфи . Це і є частина нашої Культури, як би вам того не хотілося. А Ісайя то є наш пращур ?

    • @hellodolly6339
      @hellodolly6339 Рік тому

      Так, Ісайя є нашим - християнським - пращуром.

    • @user-fq8by4rl8n
      @user-fq8by4rl8n Рік тому +5

      @@hellodolly6339 з словника «Пращур - далекий предок, родоначальник». Наші пращури украінців по крові ‚ культурі і Землі - древляни, поляни, сіверяни, уличі… Всі вони були язичниками. Може таке з нами і відбувається, що недостатньо цінуємо своє коріння. Мультик, до речі, з художньо-образного боку жахливий.

    • @hellodolly6339
      @hellodolly6339 Рік тому +2

      @@user-fq8by4rl8n Я ціную древньослов'янську культуру як частину нашої історії, а світогляд в мене християнський.

    • @hellodolly6339
      @hellodolly6339 Рік тому +1

      @@user-fq8by4rl8n Так це не християни. Заблудші...

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +1

      @@user-fq8by4rl8n в хто ввм сказав, що проти нас воююють християни?

  • @user-bk3yb5cm1g
    @user-bk3yb5cm1g Рік тому +10

    Дякую за плідну працю ❤️
    Хай Господь провадить в нелегкому служінні!

  • @Polysk
    @Polysk 10 місяців тому +2

    Невже я зустріла людину, яка бачить, ЩО НЕ МОДНА ПЛУТАТИ ДОБРО ЗІ ЗЛОМ. Однозначно лайк і підписка!❤

  • @user-ri6sc7tn8n
    @user-ri6sc7tn8n Рік тому +11

    Дякую за відео! Саме ця тема мене цікавила після перегляду мультика. Наскільки він безпечний для перегляду для нас як для християн. Дякую

  • @user-ce1kr7mc6e
    @user-ce1kr7mc6e Рік тому +7

    Погоджуюся з кожним вашим словом!Дякую, що розкриваєте такі важливі теми.

  • @user-nw6vw5hr1y
    @user-nw6vw5hr1y Рік тому +4

    Багато інформації про язичницькі персонажі було знищено або дійшло до нашого часу під християнською редакцією. Можливо, класики української літератури вивчали цю тему значно глибше, ніж сучасні псевдоінтедектуали...
    Згадайте ще В.Симоненка та "Лебеді материнства", не дурніший, мабуть, був... А ще О.Олеся " Ніч на полонині" почитайте або подивіться.

  • @user-rv9xc2zj3t
    @user-rv9xc2zj3t Рік тому +7

    Це відео релігійного характеру?
    Не зрозуміло яку ви думку хотіли донести.

    • @peaceandlove3225
      @peaceandlove3225 10 місяців тому

      Так, це християнський канал

  • @user-do1co3nt3q
    @user-do1co3nt3q 8 місяців тому

    Дякую за таку сміливу позицію. Важливо нам усвідомлювати та робити правильний вибір в сторону християнської істини.

    • @neboon
      @neboon  8 місяців тому

      Dyakuyemo 🌿😘

  • @user-jv8oo7vb2c
    @user-jv8oo7vb2c Рік тому +29

    молодці ,що наважились сказати правду !

  • @user-sj5pm2xb1p
    @user-sj5pm2xb1p 7 місяців тому

    Катю,дуже дякую.

  • @oksanalyzak3184
    @oksanalyzak3184 Рік тому +1

    В мене були книги Олекси Воропая "Звичаї нашого народу", де детально описувалися традиції "русального" або "навського" Великодня. Наші предки, вже більше тисячоліття як християни зберігали перекази, а потім про них згадував Михайло Коцюбинський у "Тінях забутих предків". Зокрема, Іван боявся побачити спину Марічки. Мавки - швидше архетип, що зустрічається у більшості народів світу. Мені, як християнці, було дивно, як в українців поєдналися вірування та віра, але мавка нам може про щось людське говорити. Може, про втрачену юність, про якісь загублені мрії. Ніколи не була на стороні Мавки, але це - просто образ.

  • @evitaperon6705
    @evitaperon6705 Рік тому +6

    Серйозно?Ви думаєте, ніхто не знає,хто такі мавки?Тоді не треба читати казок взагалі.Бо ж і баба Яга,і кощій безсмертний,і змій горинич теж нечисть.Та ж сама русалонька,феї,чаклунки.То може з творами Гоголя теж треба бути обережними,щоб не порушити Божу заповідь?

    • @user-je8pi9dz4r
      @user-je8pi9dz4r Рік тому

      Саме так! Все, що не від Бога, то від диявола (то є нечисть). А порушувати Божі заповіді ніхто не забороняє, навіть сам Господь Бог. Він просто попереджає: або ти з Ним або з дияволом. Вибір робить кожен окремо і право на цей вибір дав нам Бог

  • @anca5780
    @anca5780 Рік тому +3

    Некоректна назва відео.Треба уточнювати "Що не так з мавкою з релігійної точки зору".Зло - московський патріархат який донедавна був для більшості православних -добром.А міфологічна істота, казочки це не зло.

  • @agibalova24
    @agibalova24 8 місяців тому

    Дуже цікаве відео! Хотілося б ще почути чому релігія це не лише здогадки? адже багато релігій в світі існує, то чому лише християнство ми вважаємо правильним, а інші всі світови релігії невірними? Дякую!

    • @neboon
      @neboon  8 місяців тому

      І мусульмани, і буддисти, індуїсти - всі вони впевнені в єдиноправильності своєї віри😎. Втім лише житття Ісуса на зе ді доведено науково. Завдяки апокрифам, туринській плащаниці та Біблії.

  • @user-km6fm2zh3d
    @user-km6fm2zh3d Рік тому +2

    Дякую, Катю, тобі за розбір міфологічного образу Мавки! Вкотре переконуюсь, що наша культура від віків аж дотепер є такою багатогранною і неоднозначною. Хоч вона є складним явищем зі своїми знаками запитання, у Христі ми здатні зрозуміти, де Правда, а де можуть бути двері для злого. Думаю, треба розрізняти вірування наших предків, які далеко заходили в своїх уявленнях про зло і добро, і літературних персонажів, наділених людськими чи духовними якостями і які несуть певні цінності. Такі, як Мавка Лесі Українки. Головне, не романтизувати образ, в який ми можемо зрештою повірити.

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      Дуже мудро підмічено! Дякуємо🌿

    • @user-km6fm2zh3d
      @user-km6fm2zh3d Рік тому

      Думаю, нам тепер в Україні орків, водяників і вовкулак вистачає... І то не міфологічних, а цілком реальних потвор. Які ходять в людській подобі, а насправді є поріддям зла.

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      @@user-km6fm2zh3d 🥺🥺🥺віримо і молимось всі, щоб це якнайшвидше закінчилось

  • @dmitrydimas3569
    @dmitrydimas3569 8 місяців тому

    Коментар і вподобайка для просування українського ютьюбу!

  • @user-du1nc2fk3i
    @user-du1nc2fk3i Рік тому +6

    Дякую. Ви, як завжди, на висоті 🚀

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      Дякуємо!

  • @user-du2kp1su1k
    @user-du2kp1su1k Рік тому +5

    Вилике дякую вам за пояснення, не мала часу щоб самій розібратись в символіці цього й інших мультфільмів, а діти запитують часто.

  • @ludmilaprilenska7645
    @ludmilaprilenska7645 Рік тому +7

    Так чекала і шукала такого відео- розбір❤ дякую!!!

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      Дякуємо!

  • @user-vr1vq7wx9t
    @user-vr1vq7wx9t Рік тому

    Дякую!
    Неодноразово просив священників, які ведуть блоги, щоб дали пояснення, щодо привабливості до поганського нашого люду. Ще один фільм "пекельна хоругва" також, підмінює поняття, видає лихого, за привабливе.

  • @Olga-lg9bs
    @Olga-lg9bs Рік тому +1

    Як на мене це не погано і недобре. Ми не можемо заперечити свою історію, культуру, а міфологія її частина, ляльки мотанки її частина, обряли які перейшли у християнство її частина. Ми маємо це знати, правильно розуміти і правильно пояснювати нашим дітям. Адже більшість казок та історій міфічні як у нас так і у всього світу. Людство шукало себе, свої зв'язки з новколишнім світом, це був їх спосіб дороги до непізнаного. Я думаю і Леся Українка в цей образ закладала вже не зовсім ті потяття, змісти ,форми як наші предки. Не знаю чи наше сриймання їх з переосмисленням, надання їм інших рис робить їх менш недобрими. Але ми і кошики на Пасху святимо і вербу і зілля і яйце - це все перенесені , переосмислені вірування наших предків. Тут мабуть запитань буде більше ніж відповідей...
    Минуле не змінеш, не забудеш, не заперечеш, треба міняти і впливати на майбутьнє. Казки і міф хай залишаються казками і міфами минулого, а християнські ціності хай творять наше майбутнє.

  • @user-jt1ho5ho2n
    @user-jt1ho5ho2n Рік тому

    Дякую дуже за вже готову інформацію, тепер не треба самій це аналізувати і збирати)
    Дякую за вашу працю і старання!
    Хай Бог благословить вас і вашу справу!❤

  • @user-mp7le4im7n
    @user-mp7le4im7n Рік тому +2

    Ви, Катю, підвели нас до цікавої думки: світ людей і світ міфічних істот може існувати паралельно, але переходити з одного в інший - це зрада. За зраду Лукаш замерзає, Мавка стає вербою. Так у Лесі Українки.
    Ваш погляд на мультфільм про Мавку-нявку надзвичайно цікавий. Тому підписуюсь на ваш канал і дякую вам

  • @nataliprotsiuk1380
    @nataliprotsiuk1380 Рік тому +1

    Дякую за Ваше дослідження!!! Я також вважаю, що потрібно розуміти значення слів, символів та образів. Але мультфільм, як розважальний жанр, фантастичний!!! Особливо музика!!!

  • @VeganUkrainian
    @VeganUkrainian Рік тому

    Не християнка за вірою, але теж здивувалась, що смертоносним міфологічним персонажем мавкою називається мила, наївна і піднесена дівчина)

  • @user-yx9fp7zt4o
    @user-yx9fp7zt4o Рік тому +1

    Дякую! Підтримую Вас на всі 💯!

  • @user-cl4mx7bb6n
    @user-cl4mx7bb6n Рік тому +1

    Дякую, вам❤

  • @user-uu4sc6or7f
    @user-uu4sc6or7f Рік тому +4

    Дякую за пояснення, чекаємо про ляльки мотанки

  • @airforceinua7690
    @airforceinua7690 Рік тому +3

    Все ясно, українська мавка це зло, а пророк Іссая - добро))

  • @oliaozhybko8070
    @oliaozhybko8070 Рік тому +4

    Ви молодець! Дякую Вам що робите це! Щодо ляльок мотанок то теж дуже негативно ставлюсь, і направду потрібно пояснювати дітям, а інколи і дорослим, що не все в нашій культурі добре, бо в духовному світі воно має своє погане значення. Ще раз дякую.

  • @user-yu3jo6ev6l
    @user-yu3jo6ev6l Рік тому +3

    Бог дав нам розум, а нам треба вчитися бути мудрими, бо диявол підступний.

  • @VeganUkrainian
    @VeganUkrainian Рік тому

    До речі, про українські "вуду" ляльки-мотанки дуже цікаво!!

  • @ulianakorpan2537
    @ulianakorpan2537 Рік тому +3

    Я ніколи якось не цікавилась міфологічними істотами і традиціями, але мультфільм дуже зацікавив, виглядає класна робота, то дуже добре що ти трохи роз'яснила, щоб мати на увазі як аналізувати головну персонажку і щоб бути обережним і щоб не затягнуло раптом в пастки

  • @user-hb8iv4nm5k
    @user-hb8iv4nm5k Рік тому +5

    Дякую! зараз дуже багато мультиків у яких нечисть показують як щось добре, миле... Треба дітей вчити...

  • @user-xv4br7jk7u
    @user-xv4br7jk7u Рік тому +3

    Катю дякуємо за роз'яснення і так дуже ще потрібно розібратися в цій ляльці-мотанці,бо я кажу,що це язичництво,а в нас в бібліотеці проходив майстер-клас,як робити її

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +1

      Дякуємо за довіру!

  • @user-wm4yp2gu4h
    @user-wm4yp2gu4h Рік тому +2

    Дякую за нагадування і Вашу працю.
    Правда завжди на часі.

  • @irafedoryshyn4736
    @irafedoryshyn4736 Рік тому +2

    Цікаво спостерігати як послідовники одної фантазії про реальність (християнство) пробує боротися із іншою фантазією про реальність (язичництво)😂😂😂😂😂 відверта маніпуляція категоріями і дуальністю, і відсутність розуміння, що таке ілюзії і як люди з ними взаємодіють. А ще цікава підміна понять. Так само добро гарно вміє користуватися злом. І в християнстві ціла купа таких прикладів😉

    • @user-je8pi9dz4r
      @user-je8pi9dz4r Рік тому

      Іринко, хай тебе Бог благословить!!!

  • @user-zl1gn4ep9s
    @user-zl1gn4ep9s Рік тому +8

    Дякую за Вашу працю.

  • @user-ei4gy7id9b
    @user-ei4gy7id9b Рік тому

    Я це зрозуміла ще в школі ,я сказала вчительці ,що я не можу читати "лісову пісню",бо я жила під лісом ,кожний день гуляла в лісі з дитинства і не бачила там нічого такого На це мені вчителька відповіла ,просто Леся Українка була тяжко хвора ,вживала ліки ,її просто пожаліли і тому опубліковали цей твір .

  • @user-yw3zc7yy6f
    @user-yw3zc7yy6f Рік тому +3

    Дякуємо Катю ,що відкриваєте світло на темряву❤️

  • @user-br6ug7kc7d
    @user-br6ug7kc7d Рік тому +5

    Зацікавило речення про те що більшість образів міфології це язичницькі образи🤔а що є не язичницькі ?
    І ще в дитинстві пам’ятаю десь читала що читати Гаррі Поттера гріх тому його так і не читала лише одну книгу, але ж є дуже багато книг чи мультфільмів де описуються фантастичні чи магічні речі, усі ми розуміємо що це лише фантастичний світ і зазвичай у таких творах чітко розділено добро і зло, закладена мораль і тд То як зрозуміти чи це добра казка чи вже ні ? Де ця межа🤔
    Дякую за відео

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +1

      Дякуємо! Гарне запитання… подумаємо про це

  • @olyabakerella852
    @olyabakerella852 Рік тому +11

    Так , очевидно , що Леся Українка і її твір займають велике значення у нашій культурі . І я не применшую її таланту. АЛЕ , думаю час нам оприділитися хто ми в першу чергу Християни чи Українці ? Що важливіше патріотизм чи духовність .
    Дякую Катруся , за вашу роботу ! І так , відео про ляльки мотанки однозначно буде актуальним . Бо пора про це говорити . Пора говорити про забобони і магію в церкві також . Про обряди на весіллях , похоронах і хрестинах які абсолютно суперечать християнству

    • @user-vs6ys2tu1z
      @user-vs6ys2tu1z Рік тому +1

      Про язичницькі традиції/забобони, що влились у християнство, і що це потрібно роз'язнювати та відмовлятись від цього, повністю погоджуюсь. АЛЕ хіба можна протиставляти християнство та патріотизм? Хіба християнин не має бути патріотом?

    • @olyabakerella852
      @olyabakerella852 Рік тому +2

      @@user-vs6ys2tu1z , звичайно, що християнин може і має бути патріотом. Я своє запитання веду до того , що на першому місці. Я пріоритетно патріотка своєї Країни чи послідовнця Христа ?
      Але я не є Богословом чи кимось дотичним до Богослов'я, тому моя думка , як і моє запитання може бути хибною

    • @noearth8220
      @noearth8220 Рік тому +3

      Ми в першу чергу УКРАЇНЦІ, бо Україна світська держава з вільним вибором віросповідання. І оці легенди і перекази - це наше рідне. А міфи про єврейського хлопчика, що воскрес - запозичене! Не навпаки.

    • @user-fu6pk6hc3p
      @user-fu6pk6hc3p Рік тому

      Українці!!!!! А НЕ ЄВРЕЇ

    • @olyabakerella852
      @olyabakerella852 Рік тому +3

      @@noearth8220 , ви маєте право так думати . Але думаю , не доречно узагальнювати і присвоювати вашу позицію всім українцям .

  • @user-do9yp1gu3l
    @user-do9yp1gu3l Рік тому +3

    Дякую за відео, дуже потрібне в наш час. Прохання зняти ще відео про ляльки мотанки, бо про них ще й в школах дітей вчать((

  • @user-iw9zo9lb1j
    @user-iw9zo9lb1j Рік тому +1

    Дякую, цікаво. І про забобони обов'язково

  • @user-lm8md3bk1i
    @user-lm8md3bk1i Рік тому +2

    Дякую!!!

  • @Women_P._
    @Women_P._ Рік тому +1

    Дякую Катю
    Розділяю думку
    Є світ є темрява
    І це головне що потрібно розрізняти .
    А тим паче донести до дітей .
    Бог є Правда та світ а демони це те що протилежне тоб то зло .
    А мавка в християнському сенсі то є зло .

  • @user-tx8wt9ej3c
    @user-tx8wt9ej3c Рік тому +8

    Мавка, це легенда, яку написали люди. Біблія, на яку посилається християнство, це також легенда яку написали люди. Так, думаю, у мультику трохи перебільшено про доброту мавок. Проте і у біблії, перебільшували про людські можливості і сили людей.
    А легенди це легенди.

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +9

      Біблія - це не легенда. Існування Ісуса доведено історично та науково. Але прийняти цю правду можна лише під дією Святого Духа. Розумом зрозуміти це неможливо.

  • @olesiabilinska5667
    @olesiabilinska5667 Рік тому +7

    Цікава тема і хороший розбір але я рахую що і в прадавніх віруваннях теж не все погано. Християнство як на мене, це змінена релігія пращурів. Адаптація до обставин. Про мавку з міфології багато не знала , дякую.

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +4

      Християнство - це не адаптована дійсність наших пращурів. Це абсолютно нова історія про монобога. Вже це було новаторським.
      Зовсім інше питання, в який спосіб нашим пращурам насаджували зристиянство. Але по факту це було майже насильницько.
      Християнство прийняли, але вірування не «почистили». Ці два світи швидко адаптувались в один. І різні божки і повір’я перекочували у культуру.

    • @user-fu6pk6hc3p
      @user-fu6pk6hc3p Рік тому

      Це не змінена а рабська релігія

    • @user-bl9bt8ly2u
      @user-bl9bt8ly2u Рік тому

      Християнство - це не витвір людей, це правда, що випливає з Божого Об'явлення.

  • @juliakvasnytska8467
    @juliakvasnytska8467 Рік тому +5

    Це лише міфологія. Ми християни не повинні сприймати це все у серйоз. Надавати їм силу чи ще щось. Українські казка, байки, страшки. Мультик дуже сподобався. Дуже добрий. Хоч там використали усіх міфічних істот. Я ж розділяю справжнє життя і видумки.

  • @olgagawronska-dumych5328
    @olgagawronska-dumych5328 Рік тому +1

    Дякую❤

  • @user-yh9ms6hd4k
    @user-yh9ms6hd4k Рік тому

    Дякую Вам! 😇

  • @EnMaandBooks
    @EnMaandBooks Рік тому +3

    дякуємо щиро за працю!

  • @Veselka39
    @Veselka39 Рік тому +1

    Дякую !

  • @user-vy6mo3cn1q
    @user-vy6mo3cn1q Рік тому

    👍

  • @user-ps6gh1nj3c
    @user-ps6gh1nj3c Рік тому +3

    Дуже змістовно.Дякую

  • @TheGaluchanun
    @TheGaluchanun Рік тому

    Дякую за відважну повноту Доброї Новини.

  • @user-wo6ez9qp3z
    @user-wo6ez9qp3z Рік тому +4

    Дай Бог, вам здоров'я , щастя Божого благословення,що відкриваєте дітям, людям ,очі,вуха. Бо так вірять тим казкам діти, і не розуміють,яке зло за тим стоїть.

  • @igorsmirnov7016
    @igorsmirnov7016 10 місяців тому

    Мені цікаво, а що ви думаєте тоді про християнських екзорцистів? Теж певні обряди і т.д. А те що в Старому Завіті теж в християн є жертвоприношення і т.д.
    Ну і те, що екзорцисти теж вивчають магію для протидії? Власне, тому їм і забороняли сім'ї заводити, щоб нечисть не містилась і т.п.
    Ну і куди ж про те, що загальна Біблія скорочена, а так там є цілі розділи про видів ангелів і демонів, домовленостей з ними і т.п.

  • @voloshka1001
    @voloshka1001 Рік тому

    У Прощену Неділю на літургії чула від отця на проповіді 10 (якщо не помилилась в кількості) заповідей прощення. Половинц з них запам'ятала, а половину ні. Але дуже відгукнулись мені. Не можу знайти інформацію, де вони б були у письмовому виді. Яка Ваша думка стосовно цього?
    Прошу вибачення що по іншій темі.

  • @user-rs9br3tn4x
    @user-rs9br3tn4x Рік тому +3

    Так цікаво, коли "християни" присвоїли собі так звані "християнські цінності" - в язицництві були ті ж саме "цінності" просто язичники (😱ОТ ХАЛЕПА😱) не знали, що вони "християнські". Боже з праведним не плутайте, шановна.

  • @user-fu6gj2th7m
    @user-fu6gj2th7m Рік тому +1

    Не зрозумів посилу відео.
    Використання образу мавки погане, бо це суперечить 1 заповіді?
    Використання язичницьких елементів в обрядах також погані і вони суперечать 1 заповіді?

  • @user-tm6sv1fu6r
    @user-tm6sv1fu6r Рік тому +5

    Але не слід плутати художній світ з реальним. Думаю, в сучасному світі вже ніхто не вірить ні в мавок, ні в русалок, ні в лісовиків

    • @user-br6ug7kc7d
      @user-br6ug7kc7d Рік тому +5

      Я теж роздумую чи вартує до всього одразу ставитись так… часом казка це лише казка і часом те що було колись і в що вірили варто лишити позаду… як наприклад мотанки, я ніколи не задумувалась що вони означають доки тут про них не згадали для мене це просто сувенір, так само можна докопатися до вишиванки що колись вони були оберегом на них вишивали різні символи , але для людини яка вірить в Бога вишиванка це просто сорочка а мотанка це просто іграшка… так само багато Різдвяних традицій у нас теж ніби пішли ще з язичництва але якщо в це вкладати добрі сенси то чи шкодить воно комусь 🤷🏻‍♀️

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      Може й не вірить, Алк їхнє значення треьа знати

    • @user-tx8wt9ej3c
      @user-tx8wt9ej3c Рік тому

      У сучасному світі і у християнство люди вже не вірять. Що то, що то є легендою

  • @eygeniyakret1948
    @eygeniyakret1948 Рік тому +2

    Дуже пізнавально) якраз плануємо із донькою подивитися цей мультфільм.

  • @VitalyKondrahin
    @VitalyKondrahin Рік тому

    Дякую за таке роз’яснення. Дуже шукав ❤

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      Дякуємо😍

  • @ivanvideographer20
    @ivanvideographer20 Рік тому +5

    Дякую, за те, що кажете правду і відкриваєте підтексти, які заховані під гарною "обгорткою"!

    • @neboon
      @neboon  Рік тому

      Дякуємо!

  • @Veselka39
    @Veselka39 Рік тому

    І Вам гарного дня !

  • @anjakch3626
    @anjakch3626 Рік тому +6

    Дуже вчасно роз'ясняти нашим людям все що несе шкоду, завуальовоне під добро.

  • @frantsuzol
    @frantsuzol Рік тому

    Дуже цікаво!

  • @walentynamamajewa9978
    @walentynamamajewa9978 Рік тому

    Дякуємо за роз'яснення

  • @mymohitkit
    @mymohitkit Рік тому

    Це схоже більше схоже на параною.
    Цікаво, що б сказали про "Принца Єгипту".

  • @alextrigger8199
    @alextrigger8199 Рік тому +5

    дуже пізнавально - чекаємо відео про орків, хоббітів та єдинорогів

  • @ruslandonec
    @ruslandonec Рік тому +6

    Важлива просвітницька інформація - це взяти словник і подивитися правильний наголос в імені "Лукаш". Авторці каналу теж раджу просвітитись.

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +1

      Дякуємо!

  • @dolfrobelli5783
    @dolfrobelli5783 Рік тому +1

    Сильно

  • @user-lo7qn7bb8m
    @user-lo7qn7bb8m Рік тому +1

    Ці подробиці цікавлять лише профільних спеціалістів решті потрібне шоу з хепіендом.

  • @user-ej2lc5hy1v
    @user-ej2lc5hy1v Рік тому +4

    Майже все правильно, але пірніть глибше до наших пращурів, які поклонялись природі, які жили по конах Миротворення, а не заКонами . На її тілі проявлються знаки Трипілля. Тому вважаю, що це все дохристиянські часи. А звичаї прабатьків не слід вважати поганськими. Ніч Сварога закінчилась. Доброго ранку всім, хто прокинувся. Дякуйте Матінці Сирій Землі, бо їй надто болить зараз.

    • @user-je8pi9dz4r
      @user-je8pi9dz4r Рік тому +1

      Дякуймо Господу Богу, що можемо ходити по цій землі. І писати тут коментарі і..... за все)

    • @user-ej2lc5hy1v
      @user-ej2lc5hy1v Рік тому

      @@user-je8pi9dz4r Подяка, то найближчий шлях до Творця ! Дякуємо, що всі ми тут . Дякуємо, що живі, дякуємо, що пишемо, дякуємо, що бачимо, дякуємо за природу, дякуємо за все, що зустрічаємо на своєму життєвому шляху. Дякуємо за новий досвід

  • @senyorralkos1432
    @senyorralkos1432 11 місяців тому

    Як каже моя теща - понаробили ловушок на дітей!

  • @user-rd4go1kl7e
    @user-rd4go1kl7e Рік тому

    Дякую вам за тлумачення

  • @mykolalunyo8605
    @mykolalunyo8605 Рік тому +2

    Мені дуже, дуже подобається ваша діяльність.. Сам я, поки що, не можу бути зразковим лідером у викоріненні язичництва з нашого суспільства, але мені приємно брати приклад із вас - зразкових сучасників практичного християнства. Дякую за те, що ідете попереду!

  • @OleksiiHuska
    @OleksiiHuska Рік тому

    Дякую за правду і реальність

  • @user-ms4mn4md9j
    @user-ms4mn4md9j Рік тому

    Дякую за відео

  • @user-ij3mt5dk5t
    @user-ij3mt5dk5t Рік тому +1

    А як щодо походження кошика з ковбасою, яйцями і бабкою на ВЕЛИКДЕНЬ, якщо Пасха це Ісус? Чи ялинка на РІЗДВО? Це ж теж язичницькі ритуали!!!

  • @vladimirs3779
    @vladimirs3779 Рік тому +1

    Тепер буду очікувати український фільм жахів чи принаймні драму про Мавку...

  • @voloshka1001
    @voloshka1001 Рік тому +1

    Хотіла б від Вас відео про ляльок-мотанок.)

  • @evelina.buriy.
    @evelina.buriy. Рік тому +6

    Катю ви точно не задалеко зайшли,дякую за відео! Рада,що про це говорять!

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +1

      Дякуємо!❤

  • @user-uk9mo7ue8b
    @user-uk9mo7ue8b Рік тому +1

    Чекаю на ваші роздуми про ляльки мотанки

  • @user-xt4lf7yd9o
    @user-xt4lf7yd9o Рік тому +5

    Як завжди, дякую за працю. Тема потрібна і важлива

  • @lubalehka7899
    @lubalehka7899 Рік тому

    Молодець, Катерино, все вірно.

  • @romanroman4764
    @romanroman4764 Рік тому +2

    людина, що вірить в один міфічний персонаж, застерігає від іншого міфічного персонажу 🙂

  • @user-nz5qv2en5f
    @user-nz5qv2en5f Рік тому +16

    Привіт. Вважаю, що ви вчинили відважно) я згідна з вами. Ворога треба знати в лице і називати по імені. Хай Господь надихає вас і надалі)

    • @neboon
      @neboon  Рік тому +2

      Дякуємо!