2013-ban én is ilyen tetőt rendeltem a házamra. A legjobb választás! A szarufa végek és az arra kerülő hajópadló a beépítés előtt kapott 3 réteg vékonylazúrt, így nem csak a látható részek kapnak védelmet a párával szemben és nem fog vetemedni.
Ha az igényes ácsmunkát értékeled, ajánlom ennek a szakinak a videóit. A szememben, egy Isten! Nincs laptopja, nincs villannyal működő gépe. De két szarufát nem csak egymás mellé teszi, majd összecsavarozza, hanem összeácsolja őket kéziszerszámmal! ua-cam.com/video/26LbQpPj3ds/v-deo.html
Digitalizálás,itt is átveszi a kézi munka szerepét lassan.Szép jó ,gyors,minnél kevesebb idő ,kevesebb ember,lassan elfelejtünk kreatívnak lenni.Lassan kimarad a szakik által hozzáadott érték. Ez van fejlődik minden.Szép gépmunka.Ennyi.
a számitógép mögött is kreatívnak kell legyél annyi külömbséggel, hogy nem szakad le a hátad 40 éves korodra, nem a helyszint furészporozod össze, nem ott zajongsz 1-2 teljes napot.
Arra lennék kíváncsi, hogy mit csinál a CNC azokkal a gerendákkal aminek vagy hasa van, vagy görbe, vagy ami a legrosszabb csavarodott? Amikor a pakettból ki van válogatva akkor a legszebbek, legegyenesebbek kerülnek ki, de pár nap után ezek is vetemednek, még akkor is ha helyesen van tárolva. Nem kötekedés képpen, de tényleg kíváncsi vagyok.
Az előre legyártott tetőszerkezet zseniális. Ezt a minőséget a hagyomànyos technológiával csak sokkal hosszabb idő alatt lehet előállítani. A hasonló minőségű, és időben is elfogadható szerkezet kulcsa a mérethelyes, egyengetett, vastagolt faanyag. A pontatlanságok döntő többsége az elmúlt időszak, mondjuk 50 év, alatt kialakult munkakultúrában keresendő. Zseniális fakötéseket lehet találni 80 - 100 éves tetőkön, de azt nincs átlag megrendelő aki ki tudná fizetni mostanában. Akkor a ráfordított idő kompenzálta a felhasznált anyagok méretproblémáit, most megfordult a helyzet, az anyagpontosság, és az ahhoz felhasznált technológia teszi lehetővé a hasonló szerkezetek gyorsabb kivitelezését. A technológiai fejlődés utoléri végre ezt a szegmenst is, az igényes famegmunkálás megjelenik itt is. Bár gépi munkával, de újra elérhetővé válik az átlag számára is.
És a legdrágább, a munkahelyi minőségi élőmunkaigény csökken. A tető alatt, rossz időben is, éjjel-nappal lehet az anyagot előállítani. A tetőn ez nem megy a szabadban.
Van egy csatorna itt youtube-n, az ÁcsBudapest!! Na ők ezt a fakötést elkészítették, sőt be is mutatták hogy mérték fel, hogy rajzolták és vágták ki!! Ők is nagyon profik!! 😉
Szép munka! Ilyet már jó ideje egy fiatal ács munkáiban látok,habár ő nem itthon dolgozik,hanem Ausztriában! Ha érdekelnek a videói,kizárólag szakmai videói is vannak,ahol a szerkesztéseket számolásokat mutatja be! Nagyon patent munkájuk van! Jakub Ács néven vannak fent videói! :)
Nekem sem szakmám de nagyon de tényleg nagyon pontos munka üdv .a mesterének...én is elmennek szakmát tanulni hozzályuk csak elég messze van Székesfehérvár...
Jók a videók. Annyit szeretnék csak hozzáfűzni hogy a közép szelement a sarokpontoknál szélesebb oszloppal illene alátámasztani, hogy a középszelemen rövid szakaszát ahonnan alulról van a lapolás kivágva jobban alátámasszon. Mivel így csak az anyag fele tart a lapolás kivágása miatt. Teherhordás szempontjából lefelezte a keresztmetszetet.
Sziasztok, boldog Karácsonyt mindenkinek! Igazán nem szeretnék unneprontó lenni, és minden tiszteletem az ács mestereké, de azért nem annyira szépek ezek a fakotések, mint amennyire ez itt elo van adva. Ahugy láttam egyes helyeken fél centi is van benne. Na mindegy, ennyi hibával még a zongora is szól.További szép estét!
Egyetlen egy kötés volt kicsit pontatlan. A tobbi100% -ban ok. Ez nem zongoraszékcsapolás, ez kérem tető! Szóval ha minden tető ilyen lenne, nem sok munkám Lenne !
@@SzakiEllenor Udvozlom, higgye el nekem, hogy pontosan tudom, hogy mi az a teto. Ën nem az ácsmesterek munkáját akartam leszólni, csak azt szerettem volna megjegyezni, hogy ez a videó egy kicsit elfogultra sikeredett. Ettol eltekintve jók a videói, gratulálok hozzá. További szép napot!
CNC-vel szabott gerendák.Nem újkekeletü technológia. A gond akkor van, ha a derékszög vagy a sík nem pontos. Valamint valakinek meg kell csinálni számítógépen is a szerkezetet rajzát, mert a tervező általában nem olyan a formátumban készíti, amiből NC programot is le lehet generálni. A másik probléma hogy idehaza nagyon frissen vágott anyagot lehet beszerezni. Senki sem költ drága szárítási eljárásra. A műszárítás akár több hetes folyamat is lehet meleglevegővel. Vizesen vágják a fűrésztelepek meg az anyagot. A fa folyamatosan szárad, vetemedik, így ha legyártanak egy tetőt előre, már pár nap után nem lesz pontos méretű egyetlen gerenda sem. Ez itt a videoban is folyamatosan téma. A repedezett gerendák helyett használhatnának már műszárított, ragasztott BSH-t vagy KVH-t ami lényegesen drágább alapanyag, de lényegesen jobb is. A sima fűrészárukba gyakran belekerül a bél, a kéreg, gyantatok, göcs. Ragasztott gerendáknál a fahibákat kivágják. A talpfák alá bitumenes lemezt rakhattak volna. A taréjszelemennel lesz még küzdelem. :) Fakötésekben a japánok verhetetlenek: ua-cam.com/video/0lY07rSSH6w/v-deo.html Boldog karácsonyt mindenkinek!
Ilyen horgos kötést láttam itthon a 120 éves házunk kötőgerendájában. Sajnos a II. világháború megrongálta a rá támaszkodó székoszlopot. A megerősítési terhez készülő felmérés során találkoztam vele.
Szépen van vágva,szép kötések meg minden. De az a sok szétrepedt faközép beépítve... Biztos 10 év múlva is jó lesz,meg jövőre is ha megszárad az anyag.
Tető szép, de 11:16 -nál elég kevésnek találom a szarfa ráültetést a talpszelemenre. Pár videóknál ezt kifogásoltad Te is. Mennyi itt az elvárás? Legalább a fele a talpszelemen szélességének?
Basszus. Ugyan Így nézett ki minőségben annak az iskola tetőjének a minősége, ahol dolgoztam! (most lesz 100 éves) szerk:eredeti tetőben nincs csavar se, hanem ékelések.
Öröm volt nézni, hogy nem beülteti az él és vápaszarufát, hanem letöri a tetejét. Ha lehetne csinálni egy videót a kész tetőről az jó lenne. Kiváncsi lennék, hogy fekszenek ott a dolgok. Gondolom nem lesz deszkázva mert nem lesz beépítve ha ilyen alacsonyan lesznek a fogópárok.
Ennél a videónál kíváncsi lennék arra hogy ez a csapolás vagy mi csak simán srégen vagy teszek bele egy fogat hogy terhelhetőség vért Mi az eltérés légyszíves ennek járjál utána Előre is köszönöm meg szépen mutat nem biztos hogy a terhelt úgy viszi Hát ahogy kell
Nálam 30 évvel ezelőtt így készítette el az ács a tetőt, egy L alakú házon. Akkor még számítógép sem volt. Az ács már akkor 1 évre előre vállalt munkát. Akkoriban mindenkinek leesett az álla amikor meglátták a tetőm.
@@SzakiEllenor Meglepődnél, hogy még akkori időkhöz képest is milyen olcsó volt az ács. Egy állandó embere volt és egy tanulója. 2 hét alatt rakták fel a mindkét végén csapott tetőt az L alakú házra aminek hosszabb szára 18 m volt a rövidebb pedig 16 m. Az L betű hosszabb része 8 m széles a rövidebb pedig 6,50 m. 70 000 ft-ot fizettem akkor a tényleg profi munkáért.
Kedves Péter, hasonló tetőt gyártattam tavaly Szegeden, ami szintén kivételes minőség, ugyan ezekkel a megoldásokkal, negatívok is bemarva stb. Nekem annyi "elcseszésem" lett vele, hogy nem az ácsokkal rakattam össze, hanem a kőműveseimmel és minimális hibákat követtek el. Lényegében a "csonka" szarufáim nekem nem ülnek fel a talpszelemenre, hanem csak az élszarufához csatlakoznak és csak 1-1 panel csavarral rögzítették. Homlokdeszkát (orr deszkát) nem tették fel a kivitelezés végén, illetve a dobozolásnak nem készítették elő a deszkázás a szarufáktól a falig, és ezek összességének köszönhetően a pozitív sarkoknál "megült" minden csonka szarufa kicsit. Zavaró látvány egy ilyen minőségű tetőnél. Főleg úgy hogy most jöhet a takec munka.. Kőművesen azt ajánlotta, hogy "visszaemelik kicsit a megsüllyedt részeket és kap még panel csavart, plusz megcsinálják a deszkázásokat. Ön szerint ez helyes eljárás súllyal a tetején? Attól félek a kárminál nehogy elrepedjen, ha túlemelik.
Gyönyörű munka! A gyártás és a kivitelezés egyaránt. De nem látni hogy ez kezelt fa? Vagy natúr? Amit egyébként kétlek mert blama lenne egy ennyire profi munkánál.
A karpánt nem arra van hogy csökkentse a derékszelemen fesztávolságát, hanem arra hogy a szelemen ne induljon el a hosszanti irányában ha tolja valami, pédául a szél. Okés hogy tényleg a fésztávot is csökkenti merő véletlen folytán, de félrevezető azt mondani hogy arra van.
Kedves Péter! Egy ilyen vasbeton födémet, hogy lehet helyesen leszigetelni? Párázáró fólia kell-e a szigetelés(kőzetgyapot) alá? Ahogy látom itt sincs szellőztető rendszer a házban. Valamint az állószéklábakat hogy lehet szakszerűen körül szigetelni? Válaszát előre is köszönöm!
Szerintem nincs baj azzal hogy az ács munka is digitalizálódik, gépesedik, minden szakma így fejlődik, ez az élet, a régi asztalosok is biztos mórgolódtak amikor megjelentek azelső fűrészgépek, gyalugépek, hogy így meg úgy, elfelejtünk gyalulni.... na aztán? Mi lett, semmi, ugyanúgy megy tovább a világ, a gyaluk meg mennek a múzeumba...
Valószínű ez lesz a jövő igaz kb 10-20 év de egyszer ez lesz Miért van gv lemez a talpszelemen alatt? Találkoztam egy helyen ezzel de nem igazán látom értelmét
@@SzakiEllenor Én nem is a maga részéről kérdezem hanem h emberek miért akarnak betonbunkerben lakni mikor elég lenne a sima fafödém is!Ami ugye nem kevéssel olcsóbb!
Szia tényleg szép az ácsmunka. az I-gerendás kiváltáshoz lenne kérdésem. Ha el van fordítva az I-gerenda, hogy H-betűt alkot és úgy van beleültetve, a talpszelemen, az jó? Vagy az I-gerendának, mindenféleképpen a talpával lefelé kell néznie. Mint ahogy itt a videóban is van. Szerkezetileg, így szakszerű?
Üdvözlöm mester úr Egy kérdéssel fordulnék önhöz Mégpedig A kérdés az volna hogy egy 15 fokos dőlésszögű terasztető N cserepeslemez fedést szeretnénk Végezni megmaradt anyagokból otthon házilag saját magunknak de csak egy centiméteres hozzávaló csavarok vannak idehaza Méretük alapján ezek elegendőek e a cserepeslemez lefogatása hoz az 1 cm nem a csavar hossza hanem az megy a fába köszönöm szépen válaszát előre is csak attól félünk hogy nem elég ez a csavar
@@SzakiEllenor üdvözlöm közben megtudtam a csavar eredeti méretét 15 mm Ez is kevés b? Úgy gondolja hogy ezzel nem lehet Lefogatni a cserepes lemezt? Vagy esetleg előírás hogy nem lehet ezzel a mérettel rögzíteni a cserepes lemezt? Köszönöm szépen előre is válaszát
@@patrikorsos5093 Lefogatni le lehet, csak az első szél elviszi a lemezed. Ha szerencséd lesz nem vágja át senki nyakát. Ne kockáztass. Pár ezer forint csak.
@@SzakiEllenor Jó a kötés, de oszlop fölé teljesen felesleges. Inkább mondjuk élszaru toldására való. Esetleg ha valamilyen oknál fogva nem oszlop felett van a szelemen toldva.
2003-ban egy ács vállalkozónk vetette fel az előregyártott fedélszék ötletét. Az összes szaki kiröhögte, mondván a helyszínen így is, úgy is alakítani kell. Rá két évre kiutazott az USA-ba egy vendégmunkára, megemlítette az ottani buildmaster-nek, egy évre rá már nem győzték a megrendelést. Szóval annyira azért nem új ez a dolog, csak kevesen tudták mostanáig lefejleszteni/lefejlesztetni a szoftvert hozzá.
3 роки тому+16
Pontosan! Annyira nem új dolog. Én 11 éve a műhelyben szabom a tetőszerkezetet. Igaz nem CNC-vel, de a házat akkor látom először amikor ki visszük a leszabott tetőt.
@@SzakiEllenor mindazonáltal jó látni, hogy van még reménye az igényes, patika munkára való igénynek és a szakma becsülete talán még visszahúzható a béka segge alól. 😚
Nem hiszem, hogy nagyon elterjedne ez a módszer. Sorozatgyártásban van létjogosultsága, de egyedi tetőknél szerintem nem hatékony alternatívája a szakmunkának. Szerintem amit Jakubács Daniék és még sokan mások csinálnak, zsinórpad vagy rajz alapján leszabás életszerűbb. Ha meg előregyártott tető, akkor az előregyártott szerkezet elemekből jóval hatékonyabban lehet dolgozni. Ajtógyártók, bútorgyártók régóta használnak NC gépeket, de azok sorozatban használják ugyan azt a néhány programot váltogatva a gépet. Azon kívűl nincs olyan méretpontossági igény, mint pl. a szerszámgyártóknál a mikronos mérettűrések, amik indokolnák az automata gépek használatát. A töbszázmilliós géppark, a magasan képzett CNC kezelő igény nagyon megdráígítja a folyamatot. Mint itt is írták kommentben, felvonultak lerakták a talpszelemeneket, aztán jött valaki felmérni a területet, és onnan 3 hét múlva állt rendelkezésre az alapanyag. Egy ekkora tetőt egy 3 fős brigád, 2 hét alatt kényelmesen készre megcsinál, tetőfedéssel, csatornával és megfelelő minőségben. Vannak ácsipari kéziszerszámok amivel lehet gyorsan jóminőségben dolgozni (kármi maró, merülő körfűrész, stb). Az összelegózáshoz meg amúgy is kell szakmunkás, és ha számolunk időben és pénzben többe kerül.
A favédőszer szintelen anyag, és vizesbázisú festékhez keverhető. Azért kevernek hozzá "olcsó" festéket, hogy a vevő lássa, hogy valóban lekezelték. Bórsav 5 tömeg% és dinátrium-tetraborát-dekahidrát 3 tömeg% keveréke. Gyártói előírás, hogy a fanyag nedvességtartalma kezeléskor nem lehet 15%-nál magasabb, mert máskülöben száradásnál megreped az anyag, és akkor a repedésbe be tud jutni a gomba és a rovar is. Itt a gerendák repednek, látszik a videon. Mivel a védőszer a környezetre és élő szervezetre nézve veszélyes, és mérgező, ezért a kezelt felületet nem célszerű gyalulni, vágni, csiszolni stb. mert a forgács is tartalmaz az anayagból, és az így keletkezett hulladékot szakszerűen kell kezelni! Megmunkáláskor megfelelő elszívást és munkavédelmi eszközöket (maszkot, légzőkészüléket, védőkesztíűt) kell biztosítani a dolgozóknak, és meg kell akadályozni hogy a környezetbe jusson. Óvatosan használjátok az anyagot, mert rákot, nemzőképtelenséget okoz, és terhes nők esetében a magzatba is átjut! Sajnos idehaza nem sokat törődnek az egészségvédelemmel, a környzetvédelemmel még annyit sem. A múltkor bementem egy fatelepre, és a szabadban felállított teknőbe merítgette két munkás targoncával a faanayagot; majd kivették a teknőből és a puszta földre letették két lécre az egészet. Kérdeztem tőlük, hogy nem féltik az egészségüket? Azt mondták ezt mindenhol így csinálják... A dinátrium-tetraborát-dekahidrát növényvédőszerkben kártevőírtásra is használják. Ma már a nyugati traktorok légkondicionált túlnyomásos zárt fülkével szereltek. A '90-es évekig az MTZ-re épülő mezőgazdaságban dolgozó traktorosok nem nagyon élték meg a nyugdíjkorhatárt.
Sajnos igy veszitjük el a szakembereket és ami a fontos a TUDÁST.A gépek pontosan kivágnak mindent ,igy elmarad a helyszini szerkesztés,szabás.Akinek van egy kis technikai érzéke az ősszerakja a tetőt a számozott fák és a kapott rajz alapján.Ettől függetlenül nem egy hiba látható a stiftek és kármik kivágásánál.
@@SzakiEllenor Ez is igaz!De ha benézünk a szakiskolákba akkor látjatjuk,hogy nincs tanuló utánpótlás!Eröltetik a tőbb százezer forintos Okj-s képzéseket.Amiről 3-4 hónsp után kap egy A4-es papirt,hogy szakmunkás.Eljőn hozzám jelentkezni munkára és amikor megkérdezem,hogy tudna-e csinálni kítűzést derékszőget átlót akkor hárit,hogy ilyet nem tanultak.Ma aki jó szakember az vállalkozó,aki rossz az külföldön van mint hentes,aki még roszabb azt alkalmazzák cégek akiknek teljesen mindegy,hogy mit tud.Ezek a kontárok amiből évről évre tőbb van.Igy nincs az épitőiparban bizonyos szakmáknak becsülete.
@@kftvalbau8836 (nem tartozik a tető témához, de van 40 éves bolti eladónő ismerősöm, aki pajzsmirigy rákkal rokkantnyugdíjjas, de símán megszerezte a kőműves szakmunkás bizonyítványt téli, pár hónapos OKJ-s tanfolyamon)
@@SzakiEllenor Ezt most személyes sértésnek vettem és minden kollégám nevében kikérem magamnak....:DDD Na jó, viccet félretéve azért ez tényleg erős kijelentés volt.
Biztos jók ezek a gépek, de nem ártott volna az alapanyagra is odafigyelni. Nagyapám biztos rosszul lenne, ha meglátná ezt a fát. Ezelőtt tüzelni használták nálunkfele az ilyet…
Mikor oda mentem egy ház felújításhoz és megkért a burkoló hogy segítsek kicsapni csak én nem tudtam mi merre hogy működik és hát nem a ponthoz raktam.. De már tudom mi a helyzet 😃😃😃
Ismerem a problémát. Ezért mogorva vén fószerként csak régi tapasztalt kolégával vagyok hajlandó felmérni és kitűzni. . . . . . .Mert én is megfizettem már a tanulópénzt!
@@pittzs1 A faanyagvédő szerek színtelenek. Azért vannak színezve, hogy látszódjon le van kezelve. Azt a zöld színt egy sima zöld festék adja, nincs köze a konkrét védelemhez. Szín nélkül is lehet védett egy fa és színesen is lehet védelem nélkül.
Na itt a példa, hogyan lehet, de inkább már kell megcsinálni egy tetőt. Nagyon profi a csapat. Ha jól értettem, nem az ácsok készítik el a marásokat, gyalulást, hanem egy cég/vállalkozás csinálja. Lehetne tudni a dég nevét esetleg ?
Ez a robotizació és az automatikus gyártósor... Egy robot : Túlórázik zokszó nélkül, nem megy el szabira, nem megy el szülni, nem betegszik meg ( csak úgy ), nem kell utána járulékokat fizetni ( maximum villanyszámla és karbantartási költségek ), és ha megöregszik kicseréled másikra. Aki látni akarja a jövőt ami a valóságban a jelen az menjen el egy vezetett gyárlátogatásra a Győri Audi gyárba az 50-es karosszéria csarnokba...nem nagyon van már ott ember, félelmetes de szinte mindent a robotok csinálnak, egy komplex és számítógépes vezérlésű automatikus rendszerrel. Ez a jövő ha tömeg termelésről van szó. Amennyiben szakember illetve szakmunkás kell, akkor azok maradnak meg a piacon akik tudnak pluszt letenni az asztalra. És ezeket az embereket bizony meg is kell fizetni.
Derékszelemenek sarokkötése szerintem egy szakmunkásvizsgán azonnali bukás, Csavarkötések nem mindenhol jó szögben készültek. Gondolom a karpántok is csak Csavarkötést kaptak. Nagyon nagy baj, hogy itt tartunk.Ezt már egy jól kivitelezett tetőnek kell nevezni. Őszintén sajnálom. Egyébként a mai világban valóban ez is csoda.
Üdv a talpszelemen csavarozására gondolt? Nekem azon tűnt fel, hogy nem tengelyvonalba esnek. Kb 20éve láttam egy ilyen nyeregtetős házat, ahol a talpszelemen kiszakadt és kifordúlt a terhelés alatt. Lehetett újra kezdeni....
Azért van sok forgács, mert ha már ott voltak az ácsok, akkor megkértem hogy gyaluljanak meg egy két deszkát nekem plusszba, meg vágjanak méretre. A szél pedig nagyon fújt és kupacokba rendezte a forgácsokat.
Megrendeléstől számítva 3 hét volt a szállítás. Darus autó hozta és oda pakolta ahova kértük. Egy része ment a födémre, egy része pedig a földre raklapokra. Az árakról pedig annyit, hogy be kell kérni ajánlatokat mivel más és más árakon dolgoznak a szakik. Ez egy 340-350 m2-es összetett tető.
@@tbeebacsi A gyártó kapacitás és az anyag előre leköthető. A födém elkészülte után jön egy QURVAPONTOS felmérés a födémen minden irányban, szintben. Ez alapján véglegesítik a számítógépen lévő terveket, és másnap indulhat a gyártás.
@@lajosantal1496 "Ez alapján véglegesítik a számítógépen lévő terveket, és másnap indulhat a gyártás." Na itt vannak a járulékos költségek. Kell egy mérnökember aki módosítja a rajzokat, aztán következik egy gyártástechnológus, aki elkészíti a műhelyrajzokat.
Basszus...😲 de jó volt ácsként látnom ezt az igényes munkát.
Köszönjük a bemutatást.
További jó munkát és kellemes ünnepeket kívánok Mindenkinek!
Ez is igényes munka! ua-cam.com/video/2TcARfChhbE/v-deo.html
bakker, pár tetőszerkezetet láttam már, de ez valami nagyon precíz, profi munka, ez nem semmi....
Ács Budapest munkáit szoktam követni. Az valami szemet gyönyörködtető munkák! Érdemes megnézni!
Az ácsok krémje !
Igen. Annyi negativum hogy amerikai könnyüszerkezetes házakat is készitenek. És hozzák magukkal az ottani gondokat. Umúgy valóban jók.
2013-ban én is ilyen tetőt rendeltem a házamra. A legjobb választás! A szarufa végek és az arra kerülő hajópadló a beépítés előtt kapott 3 réteg vékonylazúrt, így nem csak a látható részek kapnak védelmet a párával szemben és nem fog vetemedni.
Ez a jövő! Pontosabban már a jelen!
Ez a múlt......ezeket a klasszikus fakötéseket régen kézzel készítették, és ma már gépesítve a jelen.
Faipari Szakmával rendelkezem, Viszont Ez A Tető Egy Csodálatos Munka Gratulálok Nektek 🙏🙏🙏
Nem a szakmám, laikusként is leesett az állam, jó volt látni egy ilyen igényesen elkészített tetőszerkezetet.
Ha az igényes ácsmunkát értékeled, ajánlom ennek a szakinak a videóit. A szememben, egy Isten! Nincs laptopja, nincs villannyal működő gépe. De két szarufát nem csak egymás mellé teszi, majd összecsavarozza, hanem összeácsolja őket kéziszerszámmal! ua-cam.com/video/26LbQpPj3ds/v-deo.html
Szep munka , tisztelet a acsmesternek 👍
Na ez már szakmunka! Ez a tető életre szól! Ez az építóipar lényege ha jól csinálod egy életen át ki szolgál!
Ha meg még jobban, akkor több életet is.. 😇ua-cam.com/video/2TcARfChhbE/v-deo.html
Ez igen szép munka!
Büszke lehet rá a csapat!
Boldog karácsonyt mindenkinek
Digitalizálás,itt is átveszi a kézi munka szerepét lassan.Szép jó ,gyors,minnél kevesebb idő ,kevesebb ember,lassan elfelejtünk kreatívnak lenni.Lassan kimarad a szakik által hozzáadott érték. Ez van fejlődik minden.Szép gépmunka.Ennyi.
:( :( :(
a számitógép mögött is kreatívnak kell legyél annyi külömbséggel, hogy nem szakad le a hátad 40 éves korodra, nem a helyszint furészporozod össze, nem ott zajongsz 1-2 teljes napot.
Jó napot Péter azt hitem hogy ma már csak én akarok igazi ács munkát végezni. Jó látni hogy más is.
Arra lennék kíváncsi, hogy mit csinál a CNC azokkal a gerendákkal aminek vagy hasa van, vagy görbe, vagy ami a legrosszabb csavarodott? Amikor a pakettból ki van válogatva akkor a legszebbek, legegyenesebbek kerülnek ki, de pár nap után ezek is vetemednek, még akkor is ha helyesen van tárolva. Nem kötekedés képpen, de tényleg kíváncsi vagyok.
Az előre legyártott tetőszerkezet zseniális. Ezt a minőséget a hagyomànyos technológiával csak sokkal hosszabb idő alatt lehet előállítani. A hasonló minőségű, és időben is elfogadható szerkezet kulcsa a mérethelyes, egyengetett, vastagolt faanyag. A pontatlanságok döntő többsége az elmúlt időszak, mondjuk 50 év, alatt kialakult munkakultúrában keresendő. Zseniális fakötéseket lehet találni 80 - 100 éves tetőkön, de azt nincs átlag megrendelő aki ki tudná fizetni mostanában. Akkor a ráfordított idő kompenzálta a felhasznált anyagok méretproblémáit, most megfordult a helyzet, az anyagpontosság, és az ahhoz felhasznált technológia teszi lehetővé a hasonló szerkezetek gyorsabb kivitelezését. A technológiai fejlődés utoléri végre ezt a szegmenst is, az igényes famegmunkálás megjelenik itt is. Bár gépi munkával, de újra elérhetővé válik az átlag számára is.
És a legdrágább, a munkahelyi minőségi élőmunkaigény csökken. A tető alatt, rossz időben is, éjjel-nappal lehet az anyagot előállítani. A tetőn ez nem megy a szabadban.
Nagyon szép, de ne feledjük, hogy 100 évvel ezelőtt más volt a fa minősége. Szuperek ezek a gépek, de a silány anyagminőséget nem pótolják.
@@szabolcs8349 tovabbra is fontos, miből dolgozunk!
Profi munka!👌👌👍
Van egy csatorna itt youtube-n, az ÁcsBudapest!! Na ők ezt a fakötést elkészítették, sőt be is mutatták hogy mérték fel, hogy rajzolták és vágták ki!! Ők is nagyon profik!! 😉
Viszot Ők kézzel is megcsinálják nap mint nap ugyanezt.
Itt egy "igazi" palló toldás: ua-cam.com/video/yw52OTdkRpI/v-deo.html
profi munka,jó volt nézni
7:30-nál : Nyomóerő felvételére nem fogópárt kell alkalmazni, hanem torokgerendát!
Szép munka! Ilyet már jó ideje egy fiatal ács munkáiban látok,habár ő nem itthon dolgozik,hanem Ausztriában! Ha érdekelnek a videói,kizárólag szakmai videói is vannak,ahol a szerkesztéseket számolásokat mutatja be! Nagyon patent munkájuk van! Jakub Ács néven vannak fent videói! :)
megnézem! hallottam róla!
Én az Ácsbudapest UA-camján látok ilyen pontos munkát pedik ők kőrfűrészel építenek egész házakat.
Gyönyörű munka! Kár, hogy ritkaságszámba megy ez a precíz kivitelezés!
Nekem sem szakmám de nagyon de tényleg nagyon pontos munka üdv .a mesterének...én is elmennek szakmát tanulni hozzályuk csak elég messze van Székesfehérvár...
Gyönyörű munka.
Profik👍👍
Köszönet a videókért, Péter! Boldog karácsonyt kívánok 🎄
Jók a videók. Annyit szeretnék csak hozzáfűzni hogy a közép szelement a sarokpontoknál szélesebb oszloppal illene alátámasztani, hogy a középszelemen rövid szakaszát ahonnan alulról van a lapolás kivágva jobban alátámasszon. Mivel így csak az anyag fele tart a lapolás kivágása miatt. Teherhordás szempontjából lefelezte a keresztmetszetet.
Szia Szaki az én házam ugyan ez a szisztéma a barátom és koléga ö szögmérövel dolgozik a rajz és statikus ki irás alapjá és tökéletes lett a tető.
Ezt igazan jó volt nézni. A rengeteg rossz után, ez gyönyörű volt. Most már csak tényleg falazast kellene így valahogy előre gyártani.
Az már régen létezik, Leier kéregfal.
De jó lenne minden építkezésen ilyet látni. Nagyon komoly igényes munka. Bármennyibe kerül, megéri az árát mert ez tényleg egy életre fog szólni.
Ez nem occó, nem a minőség számít manapság, hanem hogy legyen occó
Ez zseniális.
Ez már igen. Bár csak a falazóanyagok is ilyen pontosan kivitelezett lennének. De sem a phorotherm sem a leier meg sem közelíti ezt a pontosságot.
Az Ács Budapest , ugyanígy képzi a fatoldásokat hosszú szakaszokon. Bár a közepén nincs a duplaékes feszítés. De amúgy szép munka. 🤗🖖
Sziasztok, boldog Karácsonyt mindenkinek! Igazán nem szeretnék unneprontó lenni, és minden tiszteletem az ács mestereké, de azért nem annyira szépek ezek a fakotések, mint amennyire ez itt elo van adva. Ahugy láttam egyes helyeken fél centi is van benne. Na mindegy, ennyi hibával még a zongora is szól.További szép estét!
Egyetlen egy kötés volt kicsit pontatlan. A tobbi100% -ban ok. Ez nem zongoraszékcsapolás, ez kérem tető! Szóval ha minden tető ilyen lenne, nem sok munkám
Lenne !
@@SzakiEllenor Udvozlom, higgye el nekem, hogy pontosan tudom, hogy mi az a teto. Ën nem az ácsmesterek munkáját akartam leszólni, csak azt szerettem volna megjegyezni, hogy ez a videó egy kicsit elfogultra sikeredett. Ettol eltekintve jók a videói, gratulálok hozzá. További szép napot!
A mi tetőnket 2011 kézzel ácsolták hasonló mínőségben. Minden csapolva!
CNC-vel szabott gerendák.Nem újkekeletü technológia. A gond akkor van, ha a derékszög vagy a sík nem pontos. Valamint valakinek meg kell csinálni számítógépen is a szerkezetet rajzát, mert a tervező általában nem olyan a formátumban készíti, amiből NC programot is le lehet generálni.
A másik probléma hogy idehaza nagyon frissen vágott anyagot lehet beszerezni. Senki sem költ drága szárítási eljárásra. A műszárítás akár több hetes folyamat is lehet meleglevegővel. Vizesen vágják a fűrésztelepek meg az anyagot. A fa folyamatosan szárad, vetemedik, így ha legyártanak egy tetőt előre, már pár nap után nem lesz pontos méretű egyetlen gerenda sem. Ez itt a videoban is folyamatosan téma.
A repedezett gerendák helyett használhatnának már műszárított, ragasztott BSH-t vagy KVH-t ami lényegesen drágább alapanyag, de lényegesen jobb is. A sima fűrészárukba gyakran belekerül a bél, a kéreg, gyantatok, göcs. Ragasztott gerendáknál a fahibákat kivágják.
A talpfák alá bitumenes lemezt rakhattak volna. A taréjszelemennel lesz még küzdelem. :)
Fakötésekben a japánok verhetetlenek: ua-cam.com/video/0lY07rSSH6w/v-deo.html
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Van alatta bitumenes lemez!
Nem újkeletű, de élőben nem láttam, mert egyáltalán nem általános dolog ugyan, de még kevesen használják .
@@SzakiEllenor Ok. A videon nem látszik.
A számítógépről egyből a szeglemezes tetőszerkezet ugrott be.
Ilyen horgos kötést láttam itthon a 120 éves házunk kötőgerendájában. Sajnos a II. világháború megrongálta a rá támaszkodó székoszlopot. A megerősítési terhez készülő felmérés során találkoztam vele.
Itt nem gond hogy kezeletlen minden fa? :O De gyönyörű munka!
Ugyanez volt az első gondolatom... de 3:51-nél azt mondja le van kezelve.
Szépen van vágva,szép kötések meg minden. De az a sok szétrepedt faközép beépítve... Biztos 10 év múlva is jó lesz,meg jövőre is ha megszárad az anyag.
Ez van! De egyébként teljesen jó a tető e. De lehet venni műszáritott anyagot, de ahhoz nem akármilyen bankszámla kell
Tető szép, de 11:16 -nál elég kevésnek találom a szarfa ráültetést a talpszelemenre. Pár videóknál ezt kifogásoltad Te is. Mennyi itt az elvárás? Legalább a fele a talpszelemen szélességének?
Basszus. Ugyan Így nézett ki minőségben annak az iskola tetőjének a minősége, ahol dolgoztam! (most lesz 100 éves)
szerk:eredeti tetőben nincs csavar se, hanem ékelések.
Szép meg minden bár nekem van nem egy nem kettő ács ismerősöm akik cnc nélkül ennél külömbet csinálnak.
Ebben biztos voltam! Mindig vannak lyobb szagembek!
Hát én láttam már itt a UA-cam is és kézzel csináljak a fiúk !
Öröm volt nézni, hogy nem beülteti az él és vápaszarufát, hanem letöri a tetejét. Ha lehetne csinálni egy videót a kész tetőről az jó lenne. Kiváncsi lennék, hogy fekszenek ott a dolgok. Gondolom nem lesz deszkázva mert nem lesz beépítve ha ilyen alacsonyan lesznek a fogópárok.
Lesz!
Gondolom nem mondok újdonságot, de régen az ácsok begyalulták a vápát, csak mostanában ment ki a divatból.
@@tbeebacsi hat a Gábor könyvben én is láttam, de az is van 50 éves
Ha tudtam volna hogy létezik ilyen és van rá idő akkor ilyet gyártattam volna! Majd a következő háznál…
Ennél a videónál kíváncsi lennék arra hogy ez a csapolás vagy mi csak simán srégen vagy teszek bele egy fogat hogy terhelhetőség vért Mi az eltérés légyszíves ennek járjál utána Előre is köszönöm meg szépen mutat nem biztos hogy a terhelt úgy viszi Hát ahogy kell
ezt a barátod készitette, gratula hozzá, sok szarufa forditva van
Nem vagyok építész, de szerintem nem jó ha a talpszelemeneket közvetlenül betonra teszik . Én megköveteltem a beton és a fa közé tegyenek GV lemezt.
Mi történt a mérnök Úr körmével?
Nálam 30 évvel ezelőtt így készítette el az ács a tetőt, egy L alakú házon. Akkor még számítógép sem volt.
Az ács már akkor 1 évre előre vállalt munkát. Akkoriban mindenkinek leesett az álla amikor meglátták a tetőm.
Nem mindegy, az acsnak hány munka órája ment el erre . Michelangeloval sem érte meg széklábat faragtatni
@@SzakiEllenor Meglepődnél, hogy még akkori időkhöz képest is milyen olcsó volt az ács.
Egy állandó embere volt és egy tanulója. 2 hét alatt rakták fel a mindkét végén csapott tetőt az L alakú házra aminek hosszabb szára 18 m volt a rövidebb pedig 16 m. Az L betű hosszabb része 8 m széles a rövidebb pedig 6,50 m. 70 000 ft-ot fizettem akkor a tényleg profi munkáért.
Kedves Péter, hasonló tetőt gyártattam tavaly Szegeden, ami szintén kivételes minőség, ugyan ezekkel a megoldásokkal, negatívok is bemarva stb. Nekem annyi "elcseszésem" lett vele, hogy nem az ácsokkal rakattam össze, hanem a kőműveseimmel és minimális hibákat követtek el. Lényegében a "csonka" szarufáim nekem nem ülnek fel a talpszelemenre, hanem csak az élszarufához csatlakoznak és csak 1-1 panel csavarral rögzítették. Homlokdeszkát (orr deszkát) nem tették fel a kivitelezés végén, illetve a dobozolásnak nem készítették elő a deszkázás a szarufáktól a falig, és ezek összességének köszönhetően a pozitív sarkoknál "megült" minden csonka szarufa kicsit. Zavaró látvány egy ilyen minőségű tetőnél. Főleg úgy hogy most jöhet a takec munka.. Kőművesen azt ajánlotta, hogy "visszaemelik kicsit a megsüllyedt részeket és kap még panel csavart, plusz megcsinálják a deszkázásokat. Ön szerint ez helyes eljárás súllyal a tetején? Attól félek a kárminál nehogy elrepedjen, ha túlemelik.
Haaat, lehet egy Acs jó lenne ha látná.
kikérem magamnak, nekem van időm s energiám :) de nem számítógéppel vezérelve, hanem kézifűrész, véső, kalapács
Gyönyörű munka! A gyártás és a kivitelezés egyaránt.
De nem látni hogy ez kezelt fa? Vagy natúr? Amit egyébként kétlek mert blama lenne egy ennyire profi munkánál.
A karpánt nem arra van hogy csökkentse a derékszelemen fesztávolságát, hanem arra hogy a szelemen ne induljon el a hosszanti irányában ha tolja valami, pédául a szél. Okés hogy tényleg a fésztávot is csökkenti merő véletlen folytán, de félrevezető azt mondani hogy arra van.
Ezt figyeld meg: nem csak, hanem is! Oks?
Üdvözlöm. Miért nem kezelt (zöld) a faanyag?
Kezelt az a faanyag, csak sok helyen kevés mérget használnak sok festékkel. Itt ez fordítva van.
Holena Tető😉
Kedves Péter!
Egy ilyen vasbeton födémet, hogy lehet helyesen leszigetelni?
Párázáró fólia kell-e a szigetelés(kőzetgyapot) alá?
Ahogy látom itt sincs szellőztető rendszer a házban.
Valamint az állószéklábakat hogy lehet szakszerűen körül szigetelni?
Válaszát előre is köszönöm!
Javaslom a mikrofont levenni és az interjúalany szájához emelni, hogy hallani is lehessen, mit mond. Érdekelt volna.
kösz! beüzemelés alatt volt még, és rosszul állítottam be! Felirat viszont van!
Szerintem nincs baj azzal hogy az ács munka is digitalizálódik, gépesedik, minden szakma így fejlődik, ez az élet, a régi asztalosok is biztos mórgolódtak amikor megjelentek azelső fűrészgépek, gyalugépek, hogy így meg úgy, elfelejtünk gyalulni.... na aztán? Mi lett, semmi, ugyanúgy megy tovább a világ, a gyaluk meg mennek a múzeumba...
Katarzikus!
Hát örülök hogy Önnek tetszik, meg hogy Magyarországon is kezdenek ilyent összerakni de azért még kell iparkodni hogy tökéletes legyen.
Ilyet itt nálunk a Farkasfa.Kft is csinál!! Barátomnak ők csinálták a tetőszerkezetet!!
Csak össze kellett legózni!! Nagyon profi!!
Valószínű ez lesz a jövő igaz kb 10-20 év de egyszer ez lesz
Miért van gv lemez a talpszelemen alatt?
Találkoztam egy helyen ezzel de nem igazán látom értelmét
Ez már régóta így működik.
Annyi lenne a kérdésem h miért kell kidobni a pénzt vasbeton födémre ha ugysem tetőteres az épület,gondolm,mivel említette h alacsony a tető!?
Ez a megrendelő döntése volt. Én nem szoktam a vasbeton födémet erőltetni. Szerintem ez a téma egy külön videót megér majd!
@@SzakiEllenor Én nem is a maga részéről kérdezem hanem h emberek miért akarnak betonbunkerben lakni mikor elég lenne a sima fafödém is!Ami ugye nem kevéssel olcsóbb!
Szia tényleg szép az ácsmunka. az I-gerendás kiváltáshoz lenne kérdésem. Ha el van fordítva az I-gerenda, hogy H-betűt alkot és úgy van beleültetve, a talpszelemen, az jó? Vagy az I-gerendának, mindenféleképpen a talpával lefelé kell néznie. Mint ahogy itt a videóban is van. Szerkezetileg, így szakszerű?
A talpfa nincs lefurva.
Semmi extra. Mindig így csináljuk.
Üdvözlöm mester úr
Egy kérdéssel fordulnék önhöz
Mégpedig A kérdés az volna hogy egy 15 fokos dőlésszögű terasztető N cserepeslemez fedést szeretnénk
Végezni megmaradt anyagokból otthon házilag saját magunknak de csak egy centiméteres hozzávaló csavarok vannak idehaza
Méretük alapján ezek elegendőek e a cserepeslemez lefogatása hoz az 1 cm nem a csavar hossza hanem az megy a fába köszönöm szépen válaszát előre is csak attól félünk hogy nem elég ez a csavar
AZ a csavar rövid lesz szerintem!
@@SzakiEllenor üdvözlöm közben megtudtam a csavar eredeti méretét
15 mm
Ez is kevés b?
Úgy gondolja hogy ezzel nem lehet
Lefogatni a cserepes lemezt?
Vagy esetleg előírás hogy nem lehet ezzel a mérettel rögzíteni a cserepes lemezt?
Köszönöm szépen előre is válaszát
@@patrikorsos5093 Lefogatni le lehet, csak az első szél elviszi a lemezed. Ha szerencséd lesz nem vágja át senki nyakát. Ne kockáztass. Pár ezer forint csak.
itt németben minden tetőt így csinálnak már elég régóta csak ragasztott fából !!!!!
az a szék szelemen csapolás nem jo valamelyik okos ki találta mer jol néz ki, de nem tölti be a szerepét
MI nem jó?
@@SzakiEllenor Jó a kötés, de oszlop fölé teljesen felesleges. Inkább mondjuk élszaru toldására való. Esetleg ha valamilyen oknál fogva nem oszlop felett van a szelemen toldva.
2003-ban egy ács vállalkozónk vetette fel az előregyártott fedélszék ötletét. Az összes szaki kiröhögte, mondván a helyszínen így is, úgy is alakítani kell. Rá két évre kiutazott az USA-ba egy vendégmunkára, megemlítette az ottani buildmaster-nek, egy évre rá már nem győzték a megrendelést. Szóval annyira azért nem új ez a dolog, csak kevesen tudták mostanáig lefejleszteni/lefejlesztetni a szoftvert hozzá.
Pontosan! Annyira nem új dolog. Én 11 éve a műhelyben szabom a tetőszerkezetet. Igaz nem CNC-vel, de a házat akkor látom először amikor ki visszük a leszabott tetőt.
@ regen ez ugye a zsinorpadon ment mindez
Igen, ez nekünk uj még
@@SzakiEllenor mindazonáltal jó látni, hogy van még reménye az igényes, patika munkára való igénynek és a szakma becsülete talán még visszahúzható a béka segge alól. 😚
Nem hiszem, hogy nagyon elterjedne ez a módszer. Sorozatgyártásban van létjogosultsága, de egyedi tetőknél szerintem nem hatékony alternatívája a szakmunkának. Szerintem amit Jakubács Daniék és még sokan mások csinálnak, zsinórpad vagy rajz alapján leszabás életszerűbb. Ha meg előregyártott tető, akkor az előregyártott szerkezet elemekből jóval hatékonyabban lehet dolgozni.
Ajtógyártók, bútorgyártók régóta használnak NC gépeket, de azok sorozatban használják ugyan azt a néhány programot váltogatva a gépet. Azon kívűl nincs olyan méretpontossági igény, mint pl. a szerszámgyártóknál a mikronos mérettűrések, amik indokolnák az automata gépek használatát.
A töbszázmilliós géppark, a magasan képzett CNC kezelő igény nagyon megdráígítja a folyamatot. Mint itt is írták kommentben, felvonultak lerakták a talpszelemeneket, aztán jött valaki felmérni a területet, és onnan 3 hét múlva állt rendelkezésre az alapanyag. Egy ekkora tetőt egy 3 fős brigád, 2 hét alatt kényelmesen készre megcsinál, tetőfedéssel, csatornával és megfelelő minőségben. Vannak ácsipari kéziszerszámok amivel lehet gyorsan jóminőségben dolgozni (kármi maró, merülő körfűrész, stb). Az összelegózáshoz meg amúgy is kell szakmunkás, és ha számolunk időben és pénzben többe kerül.
Faanyag kezelese itt utolagos lesz?
Alig van színe, de le lett kezelve . Ahol Gyalult, ott látszik hogy más a színe
Koszonom! Egy remekmu ez a szerkezet!
A favédőszer szintelen anyag, és vizesbázisú festékhez keverhető. Azért kevernek hozzá "olcsó" festéket, hogy a vevő lássa, hogy valóban lekezelték.
Bórsav 5 tömeg% és dinátrium-tetraborát-dekahidrát 3 tömeg% keveréke. Gyártói előírás, hogy a fanyag nedvességtartalma kezeléskor nem lehet 15%-nál magasabb, mert máskülöben száradásnál megreped az anyag, és akkor a repedésbe be tud jutni a gomba és a rovar is. Itt a gerendák repednek, látszik a videon.
Mivel a védőszer a környezetre és élő szervezetre nézve veszélyes, és mérgező, ezért a kezelt felületet nem célszerű gyalulni, vágni, csiszolni stb. mert a forgács is tartalmaz az anayagból, és az így keletkezett hulladékot szakszerűen kell kezelni! Megmunkáláskor megfelelő elszívást és munkavédelmi eszközöket (maszkot, légzőkészüléket, védőkesztíűt) kell biztosítani a dolgozóknak, és meg kell akadályozni hogy a környezetbe jusson.
Óvatosan használjátok az anyagot, mert rákot, nemzőképtelenséget okoz, és terhes nők esetében a magzatba is átjut!
Sajnos idehaza nem sokat törődnek az egészségvédelemmel, a környzetvédelemmel még annyit sem. A múltkor bementem egy fatelepre, és a szabadban felállított teknőbe merítgette két munkás targoncával a faanayagot; majd kivették a teknőből és a puszta földre letették két lécre az egészet. Kérdeztem tőlük, hogy nem féltik az egészségüket? Azt mondták ezt mindenhol így csinálják...
A dinátrium-tetraborát-dekahidrát növényvédőszerkben kártevőírtásra is használják. Ma már a nyugati traktorok légkondicionált túlnyomásos zárt fülkével szereltek. A '90-es évekig az MTZ-re épülő mezőgazdaságban dolgozó traktorosok nem nagyon élték meg a nyugdíjkorhatárt.
@@tbeebacsi ez sajnos így van
@@SzakiEllenor Van alternativ kezelesi mod esetleg ami elfogadott? Pl. Egetes?
Ennek a minőségimunkának kéne lenni az alapnak, ennél rosszabb elfogadhatatlanabb nálam. Ezeket a szakikat hívom én ácsnak,és ők a mesterek.
Te teljesen hülye vagy....
Ha jol latom akkor ez sem kezelt fabol keszult. Vagy rosszul latom?
mondtam is, ez natúr rigófüttyös...
Sajnos igy veszitjük el a szakembereket és ami a fontos a TUDÁST.A gépek pontosan kivágnak mindent ,igy elmarad a helyszini szerkesztés,szabás.Akinek van egy kis technikai érzéke az ősszerakja a tetőt a számozott fák és a kapott rajz alapján.Ettől függetlenül nem egy hiba látható a stiftek és kármik kivágásánál.
A szakembereket 30 éve vesztettünk el , amikor megszűnt a tisztességes szakmunkás képzés …
@@SzakiEllenor Ez is igaz!De ha benézünk a szakiskolákba akkor látjatjuk,hogy nincs tanuló utánpótlás!Eröltetik a tőbb százezer forintos Okj-s képzéseket.Amiről 3-4 hónsp után kap egy A4-es papirt,hogy szakmunkás.Eljőn hozzám jelentkezni munkára és amikor megkérdezem,hogy tudna-e csinálni kítűzést derékszőget átlót akkor hárit,hogy ilyet nem tanultak.Ma aki jó szakember az vállalkozó,aki rossz az külföldön van mint hentes,aki még roszabb azt alkalmazzák cégek akiknek teljesen mindegy,hogy mit tud.Ezek a kontárok amiből évről évre tőbb van.Igy nincs az épitőiparban bizonyos szakmáknak becsülete.
@@kftvalbau8836 (nem tartozik a tető témához, de van 40 éves bolti eladónő ismerősöm, aki pajzsmirigy rákkal rokkantnyugdíjjas, de símán megszerezte a kőműves szakmunkás bizonyítványt téli, pár hónapos OKJ-s tanfolyamon)
@@SzakiEllenor Ezt most személyes sértésnek vettem és minden kollégám nevében kikérem magamnak....:DDD Na jó, viccet félretéve azért ez tényleg erős kijelentés volt.
@@alfonzsenki1905 mire gondolsz?
Még ilyet sem láttam, hogy az élszarufa felső síkját a tetősíkhoz vágják! Odaba$z, 10/10.
Hufnágel Pistinek a rokona a Hufnágel János? :o) bocs.
Egyértelműen! :-) Sőt, én ismerek Gyurit, Erzsit, kiterjedt a család!
nem baj ,hogy néhol a fa szét/meg van hasadva? Legalábbis úgy látszik a videón.
Nem.
Németországba már régen ezzel a technologiával dolgoznak jó elvagyunk maradva
Annyira azért nem vagyunk elmaradva! Ha làtnad as Angol építőipari technológiàkat akkor azt látnàd hogy hozzájuk képest mi űrtechnológiàt használunk
Szép munka ! Elérhetősége az ácsoknak elérhető valahol ?
users.atw.hu/hufnageljanos/
@@SzakiEllenor köszönöm .
a fogo párok viszont rossz helyre kerülnek
Profi minden?nincs lekezelve,nem baj?
Biztos jók ezek a gépek, de nem ártott volna az alapanyagra is odafigyelni. Nagyapám biztos rosszul lenne, ha meglátná ezt a fát. Ezelőtt tüzelni használták nálunkfele az ilyet…
Azért kezeljük helyen a dolgot: ez tető! Annak pedig bőven jó ez az anyag, különösen mostanában!
A karpàntolnàl van csap?
igen!
Mikor oda mentem egy ház felújításhoz és megkért a burkoló hogy segítsek kicsapni csak én nem tudtam mi merre hogy működik és hát nem a ponthoz raktam.. De már tudom mi a helyzet 😃😃😃
Ismerem a problémát. Ezért mogorva vén fószerként csak régi tapasztalt kolégával vagyok hajlandó felmérni és kitűzni. . . . . . .Mert én is megfizettem már a tanulópénzt!
@@lajosantal1496 Azt igaz nem írtam hogy nekem közöm nem volt ahhoz aki kicsapta mert én ablakpárkányt raktam be.. 😃
@@adamberes2900 Igen! Ezt sejtettem az írásodból. És Boldog Új Évet!
@@lajosantal1496 Köszönöm! Viszont!
Nagyon szép munka!!
A fa anyagot mivel kell le kezelni gomba ellen ?
Pl. Bochemit vagy Tetol rovar- és gombamentesítő szerekkel.
S nem csak zöld, de színtelen Bochemit is létezik. Én utóbb már ezt vettem.
@@pittzs1 A faanyagvédő szerek színtelenek. Azért vannak színezve, hogy látszódjon le van kezelve. Azt a zöld színt egy sima zöld festék adja, nincs köze a konkrét védelemhez. Szín nélkül is lehet védett egy fa és színesen is lehet védelem nélkül.
Na itt a példa, hogyan lehet, de inkább már kell megcsinálni egy tetőt. Nagyon profi a csapat. Ha jól értettem, nem az ácsok készítik el a marásokat, gyalulást, hanem egy cég/vállalkozás csinálja. Lehetne tudni a dég nevét esetleg ?
Holena tető. Látható a papír címkén.
ott van a cimken
Összekötők hiányoznak
Hufnágel? :d
létező név! nem vicc!
Ez a robotizació és az automatikus gyártósor...
Egy robot :
Túlórázik zokszó nélkül, nem megy el szabira, nem megy el szülni, nem betegszik meg ( csak úgy ), nem kell utána járulékokat fizetni ( maximum villanyszámla és karbantartási költségek ), és ha megöregszik kicseréled másikra.
Aki látni akarja a jövőt ami a valóságban a jelen az menjen el egy vezetett gyárlátogatásra a Győri Audi gyárba az 50-es karosszéria csarnokba...nem nagyon van már ott ember, félelmetes de szinte mindent a robotok csinálnak, egy komplex és számítógépes vezérlésű automatikus rendszerrel.
Ez a jövő ha tömeg termelésről van szó.
Amennyiben szakember illetve szakmunkás kell, akkor azok maradnak meg a piacon akik tudnak pluszt letenni az asztalra.
És ezeket az embereket bizony meg is kell fizetni.
Ezt nem véletlenül az Ácsfa csinálta?
Holena Tető (nem holec) . 5:30-nál látható a karpánton.
Egyébként nekem az Ács-fa Kft. készítette, ők is jók!
Derékszelemenek sarokkötése szerintem egy szakmunkásvizsgán azonnali bukás, Csavarkötések nem mindenhol jó szögben készültek. Gondolom a karpántok is csak Csavarkötést kaptak. Nagyon nagy baj, hogy itt tartunk.Ezt már egy jól kivitelezett tetőnek kell nevezni. Őszintén sajnálom. Egyébként a mai világban valóban ez is csoda.
azt hittem hogy Huffnáger Pisti :D
Azért meg nézném, minden századik munkád után, mennyire vagy 100%. Számítógépes rendszer, nem számol faanyag csavarodást.
Nem olcsóbb betonból megcsinálni? ua-cam.com/video/txCE7lDXMPc/v-deo.html
azok a csavarok nyirora vannak téve ami nagy hiba
Üdv a talpszelemen csavarozására gondolt? Nekem azon tűnt fel, hogy nem tengelyvonalba esnek. Kb 20éve láttam egy ilyen nyeregtetős házat, ahol a talpszelemen kiszakadt és kifordúlt a terhelés alatt. Lehetett újra kezdeni....
Ha legózni tud az ember kész is
Nekem nagyon tetszik 1 kivétellel a lamberiat nem vágjuk bele inkább felvastagitunk
Na, ez megint megosztó! Akkor ugyanis a beszellőző keresztmetszet csökken!
lamberia vastagság minden szarufara rakódik így nincs csökkenés
Jó azért hogy egy két dologhoz nyultak hoza ahoz azért túl sok a forgács ..
Jó az észrevétel, bár szerintem ilyen keresztmetszeteknél hamar összejön ennyi forgács.
Azért van sok forgács, mert ha már ott voltak az ácsok, akkor megkértem hogy gyaluljanak meg egy két deszkát nekem plusszba, meg vágjanak méretre. A szél pedig nagyon fújt és kupacokba rendezte a forgácsokat.
ua-cam.com/video/yb5JbwnLKGU/v-deo.html
Mindig is csodáltam az ácsokat, így feljelentkeztem egy ÁCS rovatra, aki épp Ausztriában dolgozik
Sokkal drágább mint egy helyszínen vágott tető?
Drágább és hosszabb idő, mert megrendeli, megrajzolja, gyártásba küldik aztán lehet várni rá.
Megrendeléstől számítva 3 hét volt a szállítás. Darus autó hozta és oda pakolta ahova kértük. Egy része ment a födémre, egy része pedig a földre raklapokra. Az árakról pedig annyit, hogy be kell kérni ajánlatokat mivel más és más árakon dolgoznak a szakik. Ez egy 340-350 m2-es összetett tető.
Nyilván nem akkor rendeled meg, amikor már kész a födém/koszorú, hanem még előtte
@@tbeebacsi A gyártó kapacitás és az anyag előre leköthető. A födém elkészülte után jön egy QURVAPONTOS felmérés a födémen minden irányban, szintben. Ez alapján véglegesítik a számítógépen lévő terveket, és másnap indulhat a gyártás.
@@lajosantal1496 "Ez alapján véglegesítik a számítógépen lévő terveket, és másnap indulhat a gyártás." Na itt vannak a járulékos költségek. Kell egy mérnökember aki módosítja a rajzokat, aztán következik egy gyártástechnológus, aki elkészíti a műhelyrajzokat.