1014D updat firmwer V-3.0 (přepiš bin na FSI-1014)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 січ 2024
  • techcorner.tv/eletronics/tuto...
    Kdo ma verzi v3.0 tak se ho to už netýká a ano je potřeba přejmenovat soubor na FSI-1014.bin jinak soubor mám tak si napište do mejlu první verze A kom se posune obraz tak pak verze B byli dva displeje
    Schema a jiné github.com/pecostm32/FNIRSI-1...
    Přímá podpora PayPal platba je zcela dobrovolná děkuji za podporu
    streamelements.com/marekfrajt...

КОМЕНТАРІ • 15

  • @NikiBretschneider
    @NikiBretschneider 6 місяців тому +6

    U těch UNI-T indikuje automatické vypnutí ikona hodin v rohu. Pokud se při zapínání podrží některé z tlačítek, ikona zmizí a automatické vypínání se nekoná. Občas se to hodí. Bývá to popsané i v manuálu.
    Z osciloskopu FNIRSI bych měla hrůzu. V minulosti dělali kusy, které měly řádově menší vzorkovací kmitočet než byl udávaný, což mi připadalo celkem nechutné, zvláště v situaci, kdy ta věc by byla cenově konkurenceschopná ikdyby udali skutečné parametry.
    Buď jsem si nevšimla, nebo to nikde nezobrazuje vzorkovací kmitočet. Ten se pochopitelně mění s časovkou, takže je definitivně potřeba ho vidět kvůli aliasingu. To není problém jenom tohoto stroje, je to obecnější, ale to neznamená, že to není otravné.
    Vysoce citlivý 1MΩ vstup je spíš bolest, totiž šum. Množství šumu roste s kmitočtovou šířkou, proto čím větší šířka pásma, tím tupější vstup, potud je to jednoduchá matematika. S citlivým vstupem nastává problém. Jistě, nejcitlivější rozsah má katastrofální šum, protože nějaký zesilovač na vstupu má obrovské zesílení. A teď jde o to jakým způsobem se do toho bude sahat v momentě, kdy citlivost vstupu začnu snižovat, přesněji řečeno vztah mezi vstupním attenuátorem a zesílením. Většinou je to totiž tak, že za dva citlivé rozsahy, které reálně použiji málokdy, platím zvýšeným šumem na dalších rozsazích, no a pak přichází otázka, zda to opravdu potřebuji, případně, jestli by nebylo lepší řešení s aktivní sondou.

    • @marekOK2SJF
      @marekOK2SJF  6 місяців тому +1

      Tak sem moc rád za vyčerpávající odpověď a hledím jak puk že i holky ženy prostě baby zajímá elektronika smekám a sem v úžasu tak štěstí zdraví v novém roce a ať se daří :-)

  • @josefstrejc774
    @josefstrejc774 6 місяців тому +2

    Děkuji za video na toto téma a jen bych se zeptal zda by místo toho napájení z baterie ( 100 % oddělené to chápu ) nebylo stejně oddělené napájení s použitím spínaného zdroje s odpovídajícím napětím a výkonem ?

  • @atlanko1
    @atlanko1 6 місяців тому +2

    Skor by ma zaujimalo ci uz vyriesili ten zobrazivaci problem. Zober potak, pripoj 300mV na bezec daj osciloskop a meraj napatie. Pozeraj od akeho napetia zacne stupat ciara na osciloskope na rozsahu 100mV

    • @NikiBretschneider
      @NikiBretschneider 6 місяців тому

      Ježiš tohle by mě nikdy nenapadlo zkoumat. Předpokládám, že to nebude fungovat tak jak by člověk čekal. No tak to musí být úžasná věc :3 :3

  • @atlanko1
    @atlanko1 6 місяців тому +3

    Najvecsia citlivost je 100mV (50mv je softverovy odrb)

    • @marekOK2SJF
      @marekOK2SJF  6 місяців тому

      Ano ten malí osciloskop je mnohem citlivější nastavit tu vysotonapěťovou sondu musim naněm na 1014 to nejde DSO2512 je parametrově lepší .

  • @pavelknothe8097
    @pavelknothe8097 6 місяців тому

    Koukal jsem teď na stránky fnirsi a je aktualizována a firmware pro 1014D tam už není 🤔

  • @milanzizka4636
    @milanzizka4636 6 місяців тому +1

    Někdy cca 2 roky? jsem četl, že takovéto osciloskopy se vyrábí s jedním hardwarem a podle nahraného softu jsou buď na 100MHz nebo 200MHz. Tj. SW omezení horní hranice pásma.

    • @RobertoBadzo-hz9nx
      @RobertoBadzo-hz9nx 6 місяців тому +2

      Je to tak , u rigolu to šlo hacknout

    • @marekOK2SJF
      @marekOK2SJF  6 місяців тому +1

      To by bylo asi moc jednoduché si to přehrát

    • @Zek205
      @Zek205 6 місяців тому

      @@marekOK2SJF Vyrabet nekolik druhu HW se nevyplati a tak je to reseno pomoci SW, pripadne nejakou hw upravou uvnitr. Neni to primo propojka na pcb, ale neco na podobnem principu. Stejne tak muze osciloskop umet mnohem vic veci, ktere si pak pomoci usb doinstalujes. Po nakupu u vyrobce :D

  • @tiefenbachv
    @tiefenbachv 6 місяців тому +1

    Teď jsem prováděl update/flash, a je třeba přejmenovat původní *.bin soubor na FSI-1014d.bin ....nikde jsem tuto poznámku nenašel, a bez toho mi to nešlo.

  • @hankaajindrich8622
    @hankaajindrich8622 6 місяців тому +1

    50mV, při té hodnotě tam ani snad nebude žádný šum. Mě ten Hantek jede od 2mW na dílek a to už musím použít lepší sondu s menším šumem. Ta sonda co k tomu Hanteku byla, dost šumí.

    • @atlanko1
      @atlanko1 6 місяців тому

      Ver tomu ze tam ten sum je. Preto ten osciloskop zobrazi az signal nad 35mV aby uzivatel netusil co kupil, problem je ten ze tie spodne bity si ignorovane vzdy cize na rozsahu 2,5V ti to bude zobrazovat signal az od 800mV. Analogicky na dalsich rozsahoch. Preto ma zauijima ci spravili nejaky pokrok v tomto.