Мобілізація і військова служба засуджених по ст. 336 КК України

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 бер 2023
  • reyestr.court.gov.ua/Review/1...
    Однак, на переконання суду, звільнення з військової служби під час воєнного стану військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації у зв`язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання, з огляду на буквальне тлумаченна даної правової норми, передбачає наявність певного причинно-наслідкового зв`язку за якого перебування (вступ) на військовій службі передує в часі набранню законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання.
    В іншому випадку існувала б передбачена Законом підстава, за якої особи, які проходять відповідну військову службу, не підлягали призову, зокрема під час мобілізації, а не звільнялися з військової служби.
    Також відбування покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання безпосередньо перешкоджає проходженюю військової служби.
    Системний аналіз статті 26 Закону України № 2232-XII «Звільнення з військової служби» дає підстави для висновку саме про наступне звільнення військовослужбовців у випадку настання певних життєвих обставин, зокрема, у зв`язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено відповідне покарання.
    Отже суд відхиляє доводи позивача про те, що важливим є не час набрання законної сили вироком суду, а сам факт наявності даного вироку, який набрав законної сили, з вищевказаних міркувань.
    ty.kiev.ua сайт
    / tytarenkoyaresko Фейсбук
    / legal.attorney Інстаграм
    t.me/mobbilizationn телеграм чат

КОМЕНТАРІ • 84

  • @advokatKyiv
    @advokatKyiv  Рік тому

    🧷 Для запису на індивідуальну оплатні консультацію пишіть👇👇👇
    t.me/lawyerUA2023

  • @anastasiakhoma5801
    @anastasiakhoma5801 Рік тому +9

    ЛОАС це самий корумnований суд України🤔, він завжди nриймає рішення на користь держ органів (nоліції, держ виконавців та інше🙄)

  • @andriystehnovych810
    @andriystehnovych810 Рік тому

    Дякую за ваші консультації. Як на мій погляд один з найкращих каналів на сю тему. Усе розказується зрозуміло, по-хлопськи, щоб було зрозуміло звичайному глядачу без юр. освіти.

  • @user-tu3lz6bn8h
    @user-tu3lz6bn8h Рік тому

    Доброго дня, чи можуть повернути військове звання під час військового стану після того, як його позбавили у зв'язку з кримінальним провадженням, але судимість погашена?

  • @atlas180
    @atlas180 Рік тому

    Підкажіть будь ласка. Якщо я раніше не проходив строкову службу і мене силою затягнуть до тцк і випадку, якщо я в подальшому відмовлюсь від мед. Комісії, то мені буде загрожувати ст. 336? Чи спочатку 337 а потім вже й 336 ?

  • @Mighty-Man
    @Mighty-Man 7 місяців тому +1

    Засуджені ж наче автоматично знімаються з військового обліку на час відбування кримінального покарання.

  • @SVR04
    @SVR04 11 місяців тому +2

    В нас закони приймаюця єдинтичні як в рф проаналізуйте їхні закони і наші за минулий рік.Всьо під копірку як за наказом дуже пагато схожості питаня чий НАКАЗ

    • @Mighty-Man
      @Mighty-Man 7 місяців тому +1

      Може бути і нічний. Ота звичка тягнути в Україну різні погані нормативні акти з рашки у нас є давно.
      Якщо рашка прийме щось хороше - не факт що у нас скопіюють.
      Якщо рашка прийме якесь паскудство - десь за рік у нас приймуть щось дуже схоже.
      В рашці повістки через Госуслугі. На днях кукурік, наш Умеров, про повістки через Дію.
      А що в рашці кордон для чоловіків відкритий - про це нічичирк.

  • @Mighty-Man
    @Mighty-Man 7 місяців тому

    Бо ж тепер можна зробити так: дати нову повістку на відправку ухилянту, який перебуває на умовному терміні.
    Той знову ухилиться, значить скоєння злочину під час умовного терміну, і тоді умовний термін замінюється на реальний.

  • @vistrivtv8270
    @vistrivtv8270 Рік тому

    А як що до 337 ККУ ?

  • @vasul32
    @vasul32 Рік тому +1

    Скажіть ухилення від ВЛК до чого може привести,це буде ст 336 чи 337 і чи є така практика?

    • @user-cu5fe5so7k
      @user-cu5fe5so7k Рік тому

      Це буде 336 кку

    • @user-cu9kd8ko2i
      @user-cu9kd8ko2i Рік тому

      ​@@user-cu5fe5so7k від ВЛК це 337, а 336 вже після його проходження.

  • @Stakanav
    @Stakanav Рік тому +5

    А если меня пенсионера 53 года посодют за уклонение, то как это повлияет на мою пенсию? И будут ли мне ее платить, пока я буду чалиться?

    • @user-cu5fe5so7k
      @user-cu5fe5so7k Рік тому +1

      Смотря какая пенсия, если гражданская или инвалидная то будут, плюс будет идти стаж на зоне при условии что вы будете работать и вашей зарплаты будут отчисляться пенсионные взносы, а если у вас была спец пенсия ментоская или военная, то на время срока отсидки вы будете лишины право на её получение. Таковы законы, придуманные жидами для гоев называемых себя украинцами. 😂

  • @user-um8jm5op5y
    @user-um8jm5op5y Рік тому

    якщо людина була засуджена 2017 за статтею 408 , але відбула покарання умовно 3 роки! чи можуть зараз мобілізувати? і взяти знову на облік?????

  • @user-fq4tx1rz9j
    @user-fq4tx1rz9j Рік тому +1

    самый цимес в этом то что военнослужащего судит не военно полевой суд, а кто? кто его военнослужащего судит? есть ли право у суда судить военнослужащего?

  • @Bambinik
    @Bambinik Рік тому +1

    В Украине не прецедентное право. Можно решением суда подтереть кое что.
    Согласно решения суда нужно делать так: против воли отправили на войну, берешь калаш и возвращаешься к судье...

  • @user-rn4df3sk2y
    @user-rn4df3sk2y Рік тому

    засуджена особа по 365 статті ККУ за особливо важкий злочин, підлягає виключенню з військового оліку?

  • @user-px3cu9nl9h
    @user-px3cu9nl9h 7 місяців тому

    То люди які відбували покарання в місцях позбавлення волі

  • @deusex914
    @deusex914 Рік тому

    Якщо людина не відбула умовний строк, а при цьому була прийнята на службу в Збройних силах, то військовослужбовець може бути звільнений зі служби на підставі рішення військової комісії або військового суду, оскільки засудження до позбавлення волі є одним з підстав для звільнення зі служби в Збройних силах.
    При цьому, якщо засудження не є остаточним і покарання ще не виконано, то військовослужбовця можуть звільнити зі служби з обов'язковим поверненням на відбування покарання. Крім того, якщо засудження викликає сумніви щодо професійної придатності військовослужбовця, то також можуть бути вжиті заходи щодо припинення його служби.

  • @8MBgWY7TkNM
    @8MBgWY7TkNM Рік тому +2

    Тоді самий кращий варіант це не погоджуватись на умовний термін,а йти на реальний. Бо якщо отримаєш умовний і потім знову пришиють ухилення, то вироки сумуються. В підсумку матимеш вдвічі більший строк
    А через половину терміну відбувши можна просити дострокове

  • @omniacoral2507
    @omniacoral2507 Рік тому +2

    Похоже на точ что очередной уникум, который писал этот закон, должен был бы использовать понятие "военнообязанный", но протупил и использовал "военнослужащий". Иначе этот маразм не обьяснить

    • @advokatKyiv
      @advokatKyiv  Рік тому +1

      У нас більше питань до суду, який дуже дивно трактував закон :(

  • @TaSamaFanatkaTumazara
    @TaSamaFanatkaTumazara Рік тому

    Мій чоловік рік служив в ТРО. Там, будучи в наркотичному стані, застрелив співслужбовця. Зараз в СІЗО. Його адвокат каже, що чоловіка очікує від 7 до 15 років, але він подав клопотання, щоб чоловіка відправили на війну. Той і сам хоче. Чи таке можливо? Як його можуть відправити воювати, якщо він вбив нашого ж солдата?

  • @user-ud9en7ez1t
    @user-ud9en7ez1t Рік тому

    Засуджені чи звинувачені мають право вступити до ВСУ добровільцями...але не всі. Запитання: звинувачені за розбій, ст 187 ч2, термін до 10 років позбавлення волі мають таке право чи не мають згідно ст 616 кку? Проблема: в різних джерелах інформаціі різні дані.

    • @deusex914
      @deusex914 Рік тому +2

      Все что выше 5 лет уже в ВСУ нельзя брать, то есть тех кто осужден за тяжелые преступления. До 5 можно))

  • @Lion_Goldberg
    @Lion_Goldberg Рік тому +16

    Давайте так далеко заплывать не будем. Тем более, что в позиции суда, как ни противно это признавать, некая формальная логика есть.
    А вот я уже, наверное, всем адвокатам-блогерам поставил куда более простой вопрос - и ни один до сих пор не дал ответа. А вопрос следующий.
    В/о был осужден по ст. 336 УК, получил 3 года условно и, допустим, 1 год испытательного срока. Через месяц его, так сказать, "случайным образом" доставили в ближайший ТЦК, где он сказал, что был осужден по ст. 336 УК и отбывает наказание - тем не менее, руководство ТЦК сочло, что нет причины для отсрочки. И тогда в/о заявил, что он ПО-ПРЕЖНЕМУ не желает служить. Вопрос: считается ли это НОВЫМ правонарушением, либо это ПРЕЖНЕЕ правонарушение и наказать за него нельзя, в соответствии со ст. 61 Конституции?

    • @sadwilson9653
      @sadwilson9653 Рік тому +3

      Кстати да, интересный вопрос. Ещё более интересный, по истечению условного срока, если повторно мобилизуют, и повторно отказаться от службы, на условный второй раз уже нет проводов рассчитывать?

    • @abramsidorov
      @abramsidorov Рік тому +3

      Интересный вопрос🤔 Будем надеятся адвокат прочитает и даст разъяснение.

    • @Lion_Goldberg
      @Lion_Goldberg Рік тому +7

      @@sadwilson9653 А вот насчёт второго вопроса - мнения юристов разделились. Часть считает, что мобилизация - это ОДНО событие, длящееся во времени. И, следовательно, отказавшись от мобилизации единожды, лицо отказывается от неё на весь период, сколько она будет длиться. Таким образом, осужденного по ст. 336 за отказ от мобилизации нельзя осудить по этой же статье ещё раз, поскольку он отказался от мобилизации на весь срок её действия и УЖЕ наказан (об этом говорит ст. 61 Конституции).
      Но другая часть юристов считает иначе. Они полагают, что КАЖДЫЙ случай отказа от мобилизации является отдельным нарушением и должен отдельно рассматриваться судом. Таким образом, лицо, осужденное по ст. 336 УК, можно мобилизовать чуть ли не в день вступления приговора в силу - и отказавшийся будет считаться ещё и рецидивистом...
      На мой взгляд, второй вариант является абсурдным, судебной практики такой нет - но на "поле чудес" всё возможно...

    • @sadwilson9653
      @sadwilson9653 Рік тому +1

      @@Lion_Goldberg понятно, спасибо большое разъяснение

    • @sakurasan23
      @sakurasan23 Рік тому

      если идти логически, то считается. в законе не оговорено, какие именно нарушения считаются. а значит, считается все, что может посчитать судья

  • @vlados77710
    @vlados77710 Рік тому +6

    Короче треба закордон валити

    • @Stakanav
      @Stakanav Рік тому

      Не випускають

  • @user-xd6qx6su5g
    @user-xd6qx6su5g 5 місяців тому

    121 ч 1 ук України условний срок дали но судимость погашена могут мобилизовать

    • @user-ow9pd4yh6j
      @user-ow9pd4yh6j 3 місяці тому

      мне тоде интересно у меня 121 ч 1

  • @user-pg6bl2sv2x
    @user-pg6bl2sv2x 8 місяців тому

    286 ч 2 не надо ляля