A nukleáris energia, azaz az atomenergetika története

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 січ 2020
  • A 2019-es év a #klímaproblémák mellett az #atomenergetika feltámadásának éve is lehetne. A #Nukleáris Világszövetség adatai szerint a globális #atomerőművi kapacitás 392,4 GWe volt 2019 végén, ami kissé csökkent 2018-hoz képest. Kilenc reaktor vonult nyugdíjba, hat megkezdte az üzemeltetést, és három új egység építése kezdődött meg.
    Az elmúlt évben újból felismerték az atomenergia éghajlatváltozás enyhítésében játszott szerepét, valamint fokozott figyelmet fordítottak a kis moduláris reaktorok fejlesztésére. A megsemmisült csernobili 4. reaktor fölé új szarkofág került, ami egy 110 méter hosszú, 257 méter széles és 105 méter magas, 36 ezer tonnás acélszerkezet és az egész sérült energiablokkot befedi. Japán pedig felülvizsgálta a Fukushima károkat és a reaktorok leszerelésének terveit.
    A videó az alábbi TudományPlázán megjelent cikk illusztrációja:
    tudomanyplaza.hu/atomenergeti...
    Forrása: IAEA
    ----------------------------------------------------------
    Világunk összes titkát bizonyára sohasem fogjuk megismerni, így mindig érhetnek bennünket meglepetések. A TudományPláza egy olyan online magazin, amely igyekszik mindenki számára elérhetővé és érthetővé tenni a tényeket. Ám, nem szabad elfelejtenünk, hogy minél többet tudunk, annál kevesebbet ismerünk ahhoz képest, amit ismerni szeretnénk.
    TudományPláza - Egy kis kikapcsolódás, egy kis tudományshopping hajszínre való tekintet nélkül.
    TudományPláza elérhetőségek:
    Weboldal: tudomanyplaza.hu/
    Facebook: / plazatudomany
    Instagram: / tudomanyplaza
    LinkedIn: / tudo. .
    Twitter: / tudomanyplaza
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ •