How much weight do you PRESS doing PUSH UPS?
Вставка
- Опубліковано 18 лис 2024
- How much your push ups weights? Do you only press big weights in the gym? See how much weight you press during various types of push ups. I will give you my results and percentiles (%) of bodymass you press during following types of push ups:
knees push ups
classic push ups
pike push ups
one arm push ups
321start.pl/
/ 321startpl
Widać, że masz dużo oryginalnych pomysłów na ten kanał. Życzę Ci sukcesu!
Dzięki! :) Mam jeszcze trochę asów w rękawie ;)
Wyglądasz jak Putin
Bo to kurwa młodszy brat Putina z Krakowa, wołają na niego Hutin.
@@VladIDrago 🤣🤣🤣
Bardzo bym prosił żeby dodał Pan filmik na którym wyciska sztangielką 60kg tyle powtórzeń co w pomkach na jednej ręce, bo z mojego doświadczenia wynika, że ten przelicznik tak nie działa :)
Zauważ że przy pompkach angażujesz większą ilość mięśni
@@Harllon96 czyli przy pompkach według ciebie powinno być lżej?
@@oskarstarczewski5408 tak ?
Inna jest stabilizacja obciążenia, przy pompkach ciężar nie lata Ci na boki, ale za to napinasz mięśnie np. brzucha, gdybyś przy wyciskaniu na ławeczce miał obciążenie zamocowane na trzech odciągach , tak, aby nie mogło polecieć na bok, ale dźwigałbyś całe obciążenie, bo odciągi byłyby długie i poziome, nieco elastyczne, to byłoby zupełnie inaczej.
Podczas wykonywania pompki na jednej ręce posiadamy 3 punkty podparcia, ruch "wyciskania" jest bardzo mocno ustabilizowany, pracują duże grupy mięśniowe. Przy wyciskaniu jedną ręką hantla na ławce, sporo energii musi zostać użyte na jego "ustabilizowanie" natomiast gdyby ławke umiejscowić pod suwnicą wynik byłby porównywalny, co z pompką na jednej ręce. Pozdrawiam.
~50 kg (ważę 75-77kg), codziennie 4 serie po 22 razy (p. 2 min.), pompki klasyczne, z nieco szerzej rozstawionymi dłońmi. Niedługo 4 x 25! :)
Między tym jest różnica bo na sztandze bierzesz więcej ale przy pompkach inne mięśnie pracują więc nie można tego aż tak bardzo do siebie porównywać
ale waga policzy razem z ciężarem rąk a przy pompkach raczej nie podnosimy ciężaru rąk :)
A Ty wyciśniesz jedną ręką 60kg hantlę? Ja waże 94kg. Zrobię pompkę na jednej ręce (prawidłowo), natomiast 65kg hantli nie wycisnę. Nie dam rady. Moim zdanie nie da się tego przełożyć 1 do 1.
Fejk jestem początkującym, ważę 62kg i robię po 100 pompek klasycznych, z tego co wynika powinienem robić po 100 powtórzeń na siłowni sztangą 46,5 kg, a taki ciężar wycisnę maksymalnie 5 razy. Te pomiary są bez sensu
Rusz głową a wszystko zrozumiesz
Początkujący a robisz 100 pompek na raz?
Robiąc 100pompek możesz nie wycisnąć 100na klatkę wyciskając 100na klatkę możesz nie zrobić 100 pomek. Kalenistenika a klasyczne ćwiczenia siłowe na siliwni to dwa światy.
Tylko przy pompkach ten ciężar spoczywa także na tricepsie brzuchu plecach i barkach nie izolujesz tego jak na ławce do tricepsa i klatki.
McIjaa a przedni akton barku to co nie bierze udzialu ?
Także pracuje, ale nie uwzględniłem go przez jego dość nikły udział.
Ja na samych pompkach zrobilem sile 75kg na klate w 1 dzień silowni
Jędrzej Kwiatkowski Na pewno kurwa plecy pracują xd
Trzeba jeszcze uwzględnić efekt dźwigni między rękami i miejscem podporu, im dłuższa dźwignia tym większy ciężar, z tego powodu pompkidamskie są łatwiejsze bo dźwignia jest o wiele mniejsza. Ta samo pompki na jednej ręce maja krótszą dźwignie przez szersze rozstawienie rąk i zgięcie w biodrach, dlatr wyciwyciskamy jest uzależniony od wysokości ćwiczącego, wyższy wyciska więcej... a pompki zgięte wydają się cięższe bo angażujemy klatke pod innym kątem i odciążamy ją na żecz barków. Mimo większej trudności faktyczny ciężar jest mniejszy.
Dobrze mówisz. Procentowe wyliczenia, które zrobiłem dają tylko ogólne pojęcie. Żeby sprawdzić jak to wygląda w indywidualnym przypadku, najlepiej sięgnąć po wagę i samemu się zważyć (najlepiej jeszcze jak druga osoba sprawdzi wyniki, bo zerkanie na skalę samemu doprowadza do pasji... ;)
należy zauważyć, że ręce też są ważone a nie biorą na pewno udziału w wyciskaniu całą swoją masą.
W pompce jednorącz zaangażowanych jest wiecej miesni niż w wyciskaniu hantli, więc jest to bardziej zlozony ruch. Ciekawy material leci +
Na wyciskaniu na ławce masą własnego ciała, potrafie zrobić z 4-5 powtórzeń. Dipów jestem w stanie zrobić 20 i więcej.
Pompek na jednej ręce jestem w stanie wykonać 4-5, a wycisnąć hantel wynoszący 60-70% mojej masy ciała to dla mnie kosmos.
Niestety ale nie mogę się zgodzić z tym co mówisz . Robiłem kiedyś podobny test. Jeśli jesteś wprawiony w robieniu pompek na pewno potrafisz ich zrobić bardzo dużo. Ciekawe czy na siłowni potrafisz wycisnąć z ciężarem 70% masy ciała podobną ilość powtórzeń. Wydaje mi się że decyduje tutaj w pewnym sensie masa rąk. Przy wyciskaniu sztangą, klatka musi wycisnąć w górę również ręce. W przypadku pompek ręce przenoszą obciążenie na wagę. Może nie przedstawiłem jakiś super argumentów ale coś w tym jest. Pozdrawiam
a nie lepiej po prostu napierdalac pompki na wadze? Wtedy raczej wiadomo ile wyciskasz
dla mnie sztanga jest lżejsza, więcej powtórzeń zrobię i większy cięzar wycisnę niż przy pompkach, ponieważ nie muszę przy sztance używać tylu mięśni co przy pompkach. A co do kilogramów wyciskanych przy pompkach, dochodzi jeszcze wzrost w przeliczeniu na procenty, nie wiem ile wzrostu ma tutaj pan Arek, ale przy moich 190 cm, przy pompce klasycznej wyszło o prawie 2 kg więcej do wyciśnięcia
Pompki to trochę jak wyciskanie na maszynie. Sztanga to jednak wolny ciężar. Jest całkiem sporo drobnych różnic jak np. praca przedramion.
to zależy również od stopnia wychylenia do przodu przy pompce. Im dalej do przodu się wychylimy tym większy procent ciężaru pompujemy.
Dzięki że ważysz tyle co ja xD nie muszę chociaż przeliczać :D
Powiem tylko , że props za kanał i za to że nie siedzisz na dupie i nie narzekasz ale coś robisz. Z fizyki to ty jednak zbyt wiele nie załapałeś 😂 życzę zdrówka i prawdziwych postępów 💪✋
no na moje oko to jak by nie patrzeć bawimy się w ten sposób śmiesznym ciężarem ;P porównanie pompki na jednej ręce do wyciskania hantlą, że to tak jakby wyciskać 60kg na hantli to bym do tego podchodził z dystansem. Nie twierdzę że zabawa z własnym ciężarem ciała jest do kitu ale co do ciężarów to są dość małe porównując do siłowni
Porównywanie ćwiczeń wielostawowych do izolowanych nie ma sensu. Są to dwie różne dziedziny "sportu". Porównywać można dopiero wtedy kiedy osiągnie się poziom podciągnięć na jednej ręce a i tak wykonuje się je w pozycji hollow co angażuje więcej mięśni niż hantel na siłce. Z resztą można by się rozwodzić bo to temat rzeka jest. Nie ma co porównywać i tyle!
Wieczna wojna o nic. Moim zdaniem warto laczyc i cwiczenia z ciezarami i cwiczenia z masa wlasnego ciala poniewaz kazde z tych cwiczen dziala inaczej. Czy robic je razem na jednym treningu czy oddzielnie jest to bez roznicy, kazdy sam niech sobie wybierze metode ktora najlepiej dziala:)
Na siłownie trzeba chodzić....Byłem mistrzem w wojsku w pompkach i na drążku i wiem co mówię....Bez siłowni nie zrobisz masy siły....
OOO kurde, aż ciężko uwierzyć. Dajmy na to mój trening to średnio 56 pompek (wiem, mało). Z filmiku wynika że jedna pompka przy mojej masie to jakieś 52kg, więc cały trening to prawie 3 tony.... :o Bardzo ciekawy filmik. Pozdrawiam! :)
Ha! Nie patrzyłem na to w ten sposób... Patrz ile trzeba ciężaru przerzucić dla formy. Trzymaj tak dalej i daj znać, jak dojdziesz do 10 ton na treningu!
fajne :) myślę, że pomiar może się różnić w zależności od wychylenia do przodu w trakcie pompki - im większe wychylenie tym większe obciążenie. Ja staram się tak robić i czuć różnicę. Fajne są też pompki na bicek: dłonie odwrócone i na wysokości środka ciężaru ciała. Wtedy stopy się unoszą lekko do góry i operujemy całym ciężarem ciała... jeszcze tego nie próbowałem bo za cienki jestem ale kiedyś na pewno spróbuję :) pozdro.
Dzięki za informacje,do obliczania używam tego kalkulatora bench press strengthlevel.com/ Dodam,że według mnie pompki są trudniejsze niż wyciskanie,angażuje się znacznie więcej mięśni do tego żeby utrzymać ciało nad ziemią(przyciąganie) przy wyciskaniu leżysz sobie wygodnie i pracuje głównie tylko klatka,możesz sobie również pomóc tzw. mostkiem a dzięki niemu możesz wycisnąć kilka a nawet kilkanaście kg więcej...
Ćwiczenia kalisteniczne są świetnym dopełnieniem treningu, ale żeby rosnąć mięsień musi mieć bodziec. Nie piszę tu o wytrzymałości mięśnia lecz o jego hipertrofii. Dla porównania dodam przykład zawodowego kulturysty i biegacza długodystansowego. Kulturysta robi od 5 do 12 powtórzeń na jakąś tam serie w zależności w jakim mezocyklu jest, jest to trening tlenowy, gdzie dostarcza tlen do organizmu, odżywiając mięśnie plus przerwy pomiędzy seriami, dlatego jest w stanie zbudować np. 95kg masy mięśniowej przy świetnych wynikach siłowych. Biegacz zaś nie potrzebuje tak potężnych mięśni, które tylko by mu utrudniały bieg ponieważ musiał by dotlenić zbyt wielką masę mięśniową, dlatego organizm biegacza pozbywa się tego co zbędne podczas biegu w tym wypadku wielkich mięśni.
Oczywiście to tylko teoria, ja sam opieram się nie tylko na ćwiczeniach siłowych, dokładam do treningu również ćwiczenia kalisteniczne czyli różnego rodzaju podciągania i pompki.
Szacunek dla Ciebie za uprawianie i propagowanie sportu jako stylu życia, lecz jednak, gdy zaczniesz dzielić się swoją wiedzą, polecam najpierw bardzo wnikliwie poczytać na temat różnicy pomiędzy treningiem siłowym, a kalistenicznym.
Ps. gdyby kalistenika była treningiem strikte siłowym to jestem ciekaw czy trójboiści wyciskali by po kilka set kilogramów na ławce płaskiej lub przysiadach. Zmierzyłeś całokształt mocy włożonej w trening, a moc nie równa się sile.
Wszystko co napisałem jest bardzo powierzchownie określone, temat jest bardziej obszerny niż może się wydawać, ilość technik treningu siłowego jest naprawdę ograniczona tylko ludzką wyobraźnią.
Pozdrawiam
Podczas wykonywania pompek wąskich kiedyś mierzyłem na wadze:
W pozycji stojącej bez ruchu ok .80/106 kg
W czasie wykonywania podskoczyło do 96/106kg
To chyba nie jest tak do końca , waga pokazuje nacisk , wydaje mi się że trzeba by było jeszcze odjąć ciężar reki bo jej nie podnosisz a ona jest ważona i mały procent wagi który jest wazony a on się zmienia przy zmiania nachylenia . Wydaje mi się ze te 60kg co napisałeś to jest około 45kg . Przepraszam ja się nie mądruje i nie twierdze że tak jest ale to są takie moje przemyślenia . Pozdrawiam i dzięki za film
Nie do końca się z tym zgadzam, pomysł ciekawy, ale nie odejmujesz wagi rąk. Też jestem/byłem instruktorem i jestem inżynierem :-) , dlatego jako dociekliwy opiszę Ci mój wynik w kontekście mojej osoby. Aktualnie potrafię zrobić - rekord - 7 prawidłowych pompek przy wadze 97 kg, wychodziłoby z Twoich wyliczeń, że wyciskam jednorazowo około 71 kg tymczasem mój rekord w wyciskaniu na ławce prostej to 56 kg - tylko jeden raz. Moje ręce są dosyć grube, lewy biceps 44 cm, prawy 42 cm. Myślę, że one zawierają się w tej różnicy. W przypadku chudych rąk wyniki pewnie bardziej byłyby zbliżone. Należałoby zmierzyć w litrach objętość rąk i przemnożyć 1:1 razy kilogramy, bo trudno zważyć same ręce, choć w sumie też dałoby się to zrobić. To też nie da w pełni dobrego wyniku, bo robienie pompki przypomina trochę wyciskanie sztangi z przymocowanymi po bokach grubymi łańcuchami leżącymi w spoczynku na ziemi lub gumami zaczepionymi od dołu do podłoża, im wyżej tym ciężej. Uważam, że wyciskać sztangę jest ciężej, ale na pociechę pompki są zdrowsze i absorbują mięśnie głęboki. Film mi się spodobał, zasubskrybuję Cię i pozdrawiam.
ja mam pytanie, ile % masy ciała wyciska się trenując pompki z nogami położonymi wyżej? jest to wysokość mniej więcej taka, że na wyprostowanych rękach moje ciało znajduje się w pozycji pionowej. Coś możesz ogólnie powiedzieć więcej na temat tych pompek?
0:34 sekunda co to zapieprza z tyłu i znika? :D
Patrykkk Kowalski ale czemu ona nagle znikła bo to trochę dziwnie wygląda
Patrykkk Kowalski dobra nie ważne to było cięcie
Anarki z quake 3
Misiu panda
ten pies wygląda trochę jak nietoperz :)
Sorry ale tak to nie działa. Ręce nie wliczają się w wyciskany ciężar, one same biorą udział w ćwiczeniu. Tak naprawdę trzeba by było odliczyć ciężar obu rąk żeby uzyskać dokładniejszy ciężar faktyczny.
podczas wyciskania hantli klatka nie ciągnie ręki co nie? xD
Z tym,ze wykonując pompkę na jednej ręce masz większą stabilizację i na hantli nie będziesz w stanie wycisnąć takiego ciężaru jaki wyliczyles,inaczej wygoda ruch jak i układ dźwigni przy wykonywaniu tego typu cwiczen
Pewnie, że w pompce na jednej ręce jest większa stabilizacja, w końcu mam 3 punkty podparcia. Tym lepsze są pompki, bo pozawalają pracować z większym ciężarem! :) Z drugiej strony robię jeszcze czasem pompkę jedna ręka-jedna noga (także w jednej osi), wtedy ze stabilizacją gorzej ;)
55kg na prawą rękę 9 razy i na lewą 5 razy. Moja forma życiowa uzyskana po 6 miesiącach ćwiczeń i przyrostu wagi z 59kg do 79kg :)
Dobrze jest. Pracuj nad lewą ręką, żeby zmniejszyć nierównowagę mięśniową, bo teraz wydaje się spora, ogólnie osoby dużo trenujące mają zazwyczaj mniejszą różnicę w sile między lewą a prawą ręką, niż osoby nietrenujące. Do tego trzeba dążyć!
Czy jeśli robię pompki o parapet to czy to mi coś da
No na początek da
W przypadku pompki na jednej ręce dużo pracy przejmuje triceps i inne mięśnie którymi pomagasz sobie przy wyciskaniu. Co z tego że ciężar jest duży jak praca klatki piersiowej jest mniejsza. Jestem pewny, że osoba która wykonuje pompki na jednej ręce np. 55kg gdyby poszła na siłownie nie zrobiłaby ani jednego powt. tym hantlem bo nie pomoże sobie innym mięśniem i ma jeszcze jednego po drugiej stronie. Chcesz przykład kto podnosi taki ciężar na siłowni chociażby ja przy wadze 81kg podnoszę hantle 55kg x 8 powt. A jeśli chodzi o dipy to według mnie jest to łatwiejsze ćwiczenie niż pompki na jednej ręce kiedyś na rozgrzewkę zrobiłem 80powt. a normalnie dopinam do pasa 65kg i wykonuje 12 powtórzeń czyli tak jakbym ważył 145kg.
Gratuluję formy! 80 dipów to jest potężny wynik, tym bardziej przy Twojej wadze (oczywiście o takich dipach mówimy ua-cam.com/video/sM6XUdt1rm4/v-deo.html a nie takich: ua-cam.com/video/0326dy_-CzM/v-deo.html ;). Nie sądzę, żeby przy pompce na jednej ręce praca klatki piersiowej była mniejsza ze względu na tricepsy, niż przy wyciskaniu, albo normalnej pompce - przynajmniej nie w wersji, gdzie trzymasz klatę cały czas idealnie równolegle do podłogi - jeśli jakieś mięśnie dodatkowo pomagają (pracują) przy tej pompce - to raczej mięśnie tułowia - to jednak jest zaleta tego ćwiczenia, nie wada, bo ja lubię jak całe ciało pracuje przy jednym ćwiczeniu :) dlatego jest trochę łatwiej niż przy wyciskaniu na klatę 2 razy większego ciężaru. Co do tego, że dipy są łatwiejsze od pompki na jednej ręce - wstępnie się zgadzam (bo jednak na każdą rękę przypada po 50% ciężaru ciała, a nie 70% jak w pompce na jednej ręce), ale jeszcze sobie to potestuję w praktyce, robiąc na maksa wynik dipów i na maksa pompki na jednej ręce. Zobaczymy co wyjdzie :)
Kiedyś widziałem wyniki badan pracy klatki piersiowej przy pompkach i wynosiła około 50% a wyciskanie sztangi było na poziomie 100% sadze, że podobna praca klatki piersiowej będzie przy pompce na jednej ręce, a ciężar dodatkowy który dźwigami rozłoży się na inne mięśnie ( w moim przypadku na triceps bo go najbardziej czuje) Co do dipów to zawsze byłem silny na to ćwiczenie i osobiście nie znam osoby silniejsze niż ja w tym ćwiczeniu, dlatego jestem tu złym przykładem. Osobiście jestem zwolennikiem treningu na siłowni, wiec moja opinia będzie zawsze nieobiektywna.
Mysle ze dobrym przykladem moge byc ja. Waze okolo 80kg pompki na jednej rece nie zrobie ewentualnie jak sie jakos bardzo wygnę, no a dipów zrobie spokojnie z 20/30. Jak chodzilem na silownie to max wzialem na klate 100kg ale to bylo w szczytowej formie, teraz wzialbym okolo 80. Nacisk przy pompce jest okolo 60kg (bo waze 80) a 60 jak ostatni raz bylem na siłowni to robiłem okolo 10 powtórzeń, moze 15. Natomiast pompek to bez większego problemu zrobie z 50 (dzisiaj na treningu siatkówki zrobiłem 50trzymając wąsko ręce, a tak jest ciężej). A ciężar zebym na siłowni zrobił 50 powtorzen, to mysle ze to musiałoby być cos okolo 30kg. na tej podstawie mysle, ze wynik który został otrzymany czyli 74% masy ciała to tyle musimy podniesc, ale klatka pracuje w okolo 50% czyli zrobienie pompki to tak jakby wycisnięcie 30kg (w przypadku gdy wazysz 80kg) na klate na siłowni.
Ja od jakichś 2 lat robię codziennie bądź co drugi dzień jedną serię na max z nogami na krześle i trzymając uchwytów na podłodze, aż sobie sprawdzę ile podnoszę. ( 90 powtórzeń to mój rekord)
MOje zdanie jest takie, Calistenica jest bardzo dobrą formą ćwiczeń i o ile na siłowni od razu masz progress i potem powoli słabnie, o tyle w calistenice na początku jest bieda a po np 3mieś nagle jak wielki JEB! rośnie się (pod warunkiem że jest odpowiednia objętość)
Moje zdanie na temat zastosowania tego typu treningowego może niektórych zdziwić. Bowiem jest to idealna aktywność do spalania tłuszczu na redukcji.
-Angażuje wiele grup mięśniowych
-nie izoluje mięśni
-pracujemy nad stabilnością
-wywołuje duży stres metaboliczny
-wzmacnia także mięśnia przy kręgosłupowe oraz stabilizujące
-zapewnia nam trening na poziomie ciężaru około 60-70% BM co jest idealną formą w czasie redukcji.
-buduje siłe!
Zatem na redukcji IDEOLO! do budowania masy...jak kto woli ;)
Kalistenika a nie calistenica
w takim razie lec na silownie i wycisnij 60 kg na jedna reke. 30 nie dasz rady .
Muszę przyznać, że ciekawy temat.
Obecnie na klatkę stosuję pompki klasyczne z szeroko rozstawionymi rękoma i do tego dodaję plecak z 15-kilowym obciążeniem na plecy.
Jestem ciekaw, jak przełożyło by się to na rezultat na ławce płaskiej przy wyciskaniu sztangi.
Musisz sprawdzić, bo to jednak trochę inne ćwiczenie. Ja ostatnio miałem okazję wycisnąć 130 kg i było trudniej, niż się spodziewałem ;) Nie ćwicz tylko jednego rodzaju pompek. Tak samo jak robi się wyciskanie sztangi normalne i na ławce skośnej, tak samo pompki też powinny być ćwiczone na różne sposoby, a możliwości jest o wiele więcej! Popróbuj szczególnie pompek chińskich (indyjskich) które opisuję i pokazuję tutaj: 321start.pl/pompki-najwazniejsza-jest-roznorodnosc/
Ja co roku na wiosnę pozbywam się tłuszczu zimowego biegając,dużo go nie ma jednak kilka kilogramów wpada po zimie,na siłownie nie chodzę gdyż za stary już jestem i mi się po prostu nie chce,zresztą latem zazwyczaj mam wagę 85-87 kg przy wzroście 182 cm,biceps 44,klatka 124 cm,talia 90 cm,udo 60 cm,w talii mogło by być powiedzmy 80 cm ale już chyba nie w tym życiu,pozdro.
Chcialbym Cie zapytac co myslisz o pompkach diamentowych ?
Pytanie nie kierowane do mnie, ale widze ze Arek nie odpisal, Sa trudniejsze do wykonania od klasycznej, troche bardziej nadwerezaja nadgarstki, ale za to mocniej angazuja triceps. Polecam.
Widać, że masz krótkie ręce. Ciekawe ile pompek robiłbyś mając ręce mojej długości. Jakoś nikt przy ciężarze nie uwzględnia zasady dźwigni.
to teraz zapraszam na silownie i pokaz ile jestes w stanie wycisnac 1 reka
Hej, jestem po niezłej kontuzji i od roku nie moge normalnie zrobić pompek... Rok temu kontuzja i tak już zostało... Chodziłem po lekarzach i dali diagnozę ale nie chcieli operowac i teraz staram się wygrać z bólem. Uczę się od nowa pompek klasycznych i zaczynam na podporze a już przy tym cierpie... Na pięściach robiłem ale to nie było to co klasyczne. Tymi wyciskałem niby niewiele ale tak z 30-40 pompek a na pięściach jedynie około 10... Słabo no nie?
Rok byłem w stanie zrobić 3 pompki na jednej ręce przy masie 105 kg
Teraz pewnie nie zrobiłbym ani jednej.
67kg klasyczne, moj rekord na lawce plaskiej narazie 120 kg 2 powtorzenia, mysle ze i tak wole zelastwo na silowni, ale czasami nie ma czasu to i w domu trzeba zrobic trening. piona!
Sranie w banie, jak ważę 75, to pompka klasyczna 55.5kg, 20 pompek zrobię spokojnie, a na 100% nie wycisnę 55kg na ławce 20x, bo na siłowni ostatnio byłem pare lat temu.
Ciekawy film. Mam jedno pytanie ? Jesli na jednej ręce tam wychodziło ok 50kg to w takim razie czy weźmiesz ciężar 50kg i wyciszniesz jedną ręką ? Pewnie nie. Coś tu jest nie tak. ;)
Co zrobić gdy robie pąpki to mi strzela w łokciu to nieboli nieczuje tego ale słysze co zrobić?
Tutaj jest mój film, w którym wyjaśniam temat. Mam nadzieję, że pomoże: ua-cam.com/video/YTRmkZ0G9F4/v-deo.html Zakładam, że strzela przy robieniu przeprostu łokcia, wtedy na pewno ten film pomoże :)
Wyciskałem na siłowni 44 kg x 10 i w tym czasie robiłem maksymalnie 30 pompek. Ważyłem 77 kg czyli według wyliczeń powinienem wyciskać na pompkach 57 kg x 30, a takiego ciężaru jeszcze nigdy (nawet teraz) nie podniosłem na siłowni. Jak to możliwe??
Sztanga bardziej izoluje Twoją klatkę piersiową, udział brzucha i lędźwi jest o wiele mniejszy. Przy pompkach te mięśnie trochę pomagają klatce piersiowej, dlatego można pracować z większym ciężarem. Inna sprawa - musisz sprawdzić na wadze sam jak mocno na nią naciskasz, bo wiadomo, że każdy ma inne proporcje ciała i możesz przy pompkach wyciskać mniejszy ciężar niż z wyliczeń. Wyliczenia są zrobione pode mnie, żeby mniej więcej pokazać o jakie ciężary tu może chodzić.
zaloze sie ze nie wycisniesz 60kg jedna ręka, zaloze sie ze 50 nie dasz rady
do kitu takie mierzenie. Ważę prawie tyle samo i pompek klasycznych zrobię 25, a nie 50kg sztangę wycisnę 15 razy.
podczas robienia pompek pracuje Ci trochę więcej mięśni niz samo machanie sztanga.
chociaż w sumie zależy jakim stylem robisz te pompki
Piorek loo
niby które mięsnie pracują przy pompkach klasycznych, a nie pracują przy wyciskaniu? (poza brzuchem do stabilizacji ciała)
nie jestem żadnym ekspertem a wypowiedziałem się tylko na podstawie co słyszałem. Jeśli jest to nie prawda to wybacz, ale osobiście gdy ja robię większa ilość pompek strasznie bolą mnie plecy i brzuch a nie mam tego podczas podnoszenia ciężarów na sztandze.
Brzuch ma boleć, bo pompki są świetnym ćwiczeniem wzmacniającym właśnie brzuch. Problem jest taki, że właśnie za mało trzymasz pozycję brzuchem przy pompkach, przez co obniżasz lędźwie i dlatego potem bolą Cię plecy. Więcej o tym przeczytasz w moim artykule: 321start.pl/pompki-najwazniejsza-jest-roznorodnosc/ i zobaczysz w filmie: Ból podczas pompek: ua-cam.com/video/YTRmkZ0G9F4/v-deo.html
U mnie ok. 76% masy ciała w klasycznej, co na wagę wychodzi prawie 60 kg. Dobry sposób :P.
moim zdaniem powinienes podlozyc wage pod kazdy punkt podparcia (czyli pod nogi tez) i wtedy procentowo obliczyc nacisk na nogi nacisk na rece dociazenie odciazenie itd za pomoca bardziej zaawansowanych urzadzen inaczej pomiary moga byc nieprecyzyjne, a nawet bledne
A jak się waży 88 kg i się robi na jednej ręce 10 powtórzeń to dużo ?
Pewnie, że dużo. Dobry wynik według mnie :)
Jacob Z przy wadze 83kg robię 30 na jednej ;)
Jacob pytałeś czy 15 to dużo, więc odpowiadam, że niespecjalnie :D
ja na siłownię nie chodzę, ale przez samo trenowanie z ciężarem własnego ciała mam zdecydowanie więcej dynamiki i siły od rówieśników którzy trenują typowo na siłowni
A co z ciężarem własnych rąk?
Tak samo jakbyś wyciskał sztangę ciężar rąk się niekiczy
@@zago_058 nie. Przy wyciskaniu sztangi trzeba także wycisnąć ręce A przy teście na wadze opadają i mają oparcie
no niestety 39.5kg to nie wezmę na jedną rękę a takich pompek lewą ręką (prawa coś bardzo słabo się do tego nadaje) przy dobrym dniu zrobię ok 15
pompki sa najlepsze dla poczatkujacych jak i dla tych ktorzy chca zrzucic zbedny tluszcz. poprawiaja wytrzymalosc, angarzuja prawie cale cialo, brzuch , plecy ramiona.. a ten test jest nie miarodajny. wiadomo ze sila skoczy do gory ale nie na takim poziomie procentowym w stosunku do wolnych ciezarow.
Cześć a może wynik na drążku?
Najwyższy wynik to 74% masy ciała.Ja na ławce w ostatniej serii podnoszę 111% masy swojego ciała,więc odpowiedź na twoje pytanie " Czy duże ciężary podnosisz tylko na siłowni? " brzmi tak, duże ciężary podnoszę tylko na siłowni.
a co z podciąganiem? ja np. przy wadze 70kg podciągne się tak do 15 razy nadchwytem (pełne podciągnięcia) a na klate wzialem jak na razie 55kg 3 powtórzenia
XD
Dupa Skorpiona ta to ja mam 16 lat na klatę wyciskam 75 na serię, robię 85 pompek i podciągne się 26 razy hah jesteś słaby xd
Skoro jest taki kozak i twierdzi że wyciska 57kg jedną ręką podczas pompki to niech idzie na siłownię weźmie hantle 57 kilowe i wyciska 1reka
Ale wydaje mi się że wyciskanie martwego ciężaru to większe wyzwanie niż podniesienie własnego ciała które posiada pewne napięcie mięśniowe, do tego ciężar jest inaczej rozłożony
A jak to procentowo wygląda przy pompkach szerokich (tu chyba 2 wag trzeba będzie) i diamentowych?
Przy szerokich i diamentowych będzie wyglądało to dokładnie tak samo, bo chodzi o to, żeby klatka piersiowa była w jednej linii z dłońmi, jak pozostała bardziej z tyłu, jak w pompkach pochylonych, to waga się zmniejszyła. Różnica między tymi pompkami jest nie w ciężarze, tylko w mięśniach, które Cię wynoszą do góry bardziej. Więcej o tym piszę tutaj: 321start.pl/pompki-najwazniejsza-jest-roznorodnosc/
321start.pl
Dziękuję, ciekawy tekst.
po pierwsze błedy myslowe wyniki na jendej rece wyszly mniejsze bo robiac tą pompke przenosisz ciezar ciała bardziej na nogi więc obciazenie na reke jest mniejsza + przy wyciskaniu sztangi siły działaja inaczej i inne miesnie pracuja przy pompkach a inne przy podnoszeniu wiec nie mozna tak tego porownywac. #rzucanie stali jest nuuudne
wyciskanie hantla 60kg jest o wiele ciezsze ze wzgledu na zakres ruchu, sila grawitacji wolnego ciezaru i wez utrzymaj to
Zgadzam się z tym - wyciskanie hantla będzie o wiele trudniejsze głównie ze względu na brak stabilizacji (ostatnio zacząłem trenować na kółkach gimnastycznych i konieczność stabilizowania ich podczas dipów jest mordercza). Dalej jednak podtrzymuję to, co jest w filmie - przy pompkach wyciska się tak duże ciężary, tyle że dzięki stabilizacji i mniejszej izolacji mięśni jest to jednak łatwiejsze.
spoko skoro tyle wyciskasz. skoro tyle maszsily . to nagraj filmik jak wyciskasz chociaz 40 kg hantel
Przeciętny nastolatek zaczynający ćwiczyć na początek jest w stanie zrobić (na serię) wyciskanie leżąc z dwoma hantlami o wadze 10 kg.
Po pół roku przy odpowiednio prowadzonym treningu, dużej ilości suplementów i przy dobrej regeneracji jest w stanie robić wyciskanie już z dwoma hantlami o wadze 20 kg.
Oczywiście później już nie ma takich szybkich przyrostów siły, z resztą trenując kulturystykę największe znaczenie ma hipertrofia.
zalezy na ile serii i ile powt ja np robie 12x4
ale mysle ze jezeli ktos robilby 3x8 to skok moglby byc nawet z 10kg do 30kg w hantlach
niestety ale te obliczenia nie przekładają sie na hantle :(, energia potencjalna przy hantlach jest o wiele większa, dochodzi wiele rozłożenie tej mocy na mniejsze partie mięśnia i bicki urosną szybciej, to tak jak prawidlowa praca hantlem, a bezmyślne zamachy przy tych drugich, energia rozkłada sie dodatkowo np na więzadła które nie urosną ale mogą sie zerwać, kontuzjowac
inni walą duże dawki sterydów znam gościa co robił cykl i nie ćwiczył tylko gruby się zrobił i ćwiczył na sucho po tym przytyciu byle jak trening wedle własnego widzimisie bo nim więcej ważył przez tłuszcz tym trudniej było musie podciągać czy pompki robić czy przysiady z własnym ciężarem ale stwierdził że by będzie ćwiczył z powrotem na cyklu żeby lepiej rosło uznał że po co te rekordy na klate,barki,na martwy ciąg czy na przysiad chciał samą wodą spuchnąć i znieczulić się na ból i byle jak mięsień miał pracować nie stosując żadnej zasady joe weidera czy trójboju siłowego czy podnoszenia ciężarów tylko własny ciężar ciała ewentualnie lekkie obciążenia i mięśnie które rosą bez problemu u chudych czyli brzuch,kark,palce,przedramie,kaptury,łydki a tak to sterydy go znieczuliły tam gdzie trzeba
chyba cos jest z tym nie tak
ja waze 95 kg czyli 74% to 70kg
moge zrobic 15 pompek ale nie sadze zebym byl wstanie wycisnac 70 kg
nie mowiac juz o 15 powtorzeniach
marcin mar przy takiej wadze 70kg to powinien być pikuś
no ale 15 powtorzen?
może robi te 15 pompek źle, a jednak przy wyciskaniu nie zabardzo można sobie pomóc albo "oszukać" (no chyba że robi mostek i biodrami wypycha)
+Paku AoP faktycznie zapomniałem chujem se pomagam
(Mozesz opisać jak sobie wyobrażasz zrobic mostek i pompkę?)
Chodzi bardziej o to że w pompce więcej mięśni się angażuje,ale co ja tam wiem
Ale przy pompkach ciężar ten jest też podparty o ziemię... To tak trochę jak na maszynie. Nic sztangi nie zastąpi. Ale pompki są spoko np. w trasie tylko ze 40kg na plecy muszę wrzucić;-)
Podczas. Wykonywania. Pompek. Zobaczyć. Jakim ciężarem. Operuje. Podczas. Wykonywania pompek.
Ja waze 125 kg, ( wzrost 194cm ), łapa 46cm. Robie 15 pompek na uchwytach do robienia pompek ( zeby jak najbardziej upodobnic pozycje do wyciskania bo uchwyty trzeba mocno scisnac , podobnie jak sztange ). 125kg x 0,74 = 92,5 kg . Ale na silowni nie jestem w stanie wycisnac tej wagi 15 x . Siadają mi tricepsy, przedramiona i nadgarstki. Ktos wie jak sobie z tym poradzic ?
Mi przy ledwo 180cm wyszło nieco ponad 75% masy ciała, może jakoś źle się podpieram albo po prostu góra mojego ciała jest cięższa niż dół proporcjonalnie, sam nie wiem :/
Wiesz, wzór jest przybliżony, bo rzeczywiście dużo tutaj zależy między innymi od masy nóg, wzrost też ma swoje do powiedzenia. Dobrze że samemu pomierzyłeś, teraz wiesz jak to u Ciebie wygląda :)
A na podwyższeniu?
8 pompek w swobodnym staniu na rękach, waga 76kg
Super wynik. Ja ciągle pracuję nad moim HS (równowaga) i niestety na razie tylko 2 wyciskam, zanim nie spadnę.
3:08 chupakabra !
NO spoko ale takimi pąpkami za dużo się nie zdziała. widzisz jak wyszło 75 % to takich pompek zrobie na raz ze 40 waga 88 kg czyli wynik : 66 kg . Sztangą 66 kg też bym na spokojnie z 30 ruchów zrobił tylko że co by mi to dało ? Mięśni to to nie buduje tylko wytrzymałość. Ewentualnie z jakimś obciążeniem + 10 / 20 kg i można robić inaczej to mija się z sensem.
Czemu nie biore 60kg na klate?
hej masz jakąś diete ?
Od 5 tygodni testuję intermittent fasting. Na razie zszedłem 4kg w miesiąc z 86 do 82, więc idzie całkiem ładnie, cały czas w dół :)
Przy klasycznych, tj. męskich pompkach każdy podnosi 66% swojej masy ciała, przy pompkach na jednej ręce i dwóch nogach 110% masy ciała, a przy pompkach na jednej ręce i jednej nodze 132% masy ciała.
>100% masy ciała tzn. podnosimy siebie + trochę kolegi który stoi obok?
W tym przypadku nie chodzi o podnoszenie kolegi, który stoi obok.
Zachęcam Cię do przeczytania takiej książki/ebooka jak "Nagi wojownik", której autorem jest Pavel Tsatsouline ALBO pierwszą część książki "Skazany na trening. Zaprawa więzienna" autorstwa Paula Wade'a.
Znam te pozycje. Chodzilo mi tylko o to że nie można przy pompce ważąc 100 kg wycisnąć 120% swojej masy czyli 120kg. Obciążenie nie bierze się z powietrza ;)
Czytałem kiedyś w pewnym magazynie, że naukowcom udało się wyliczyć, że przy standardowej męskiej pompce na dwóch rękach i dwóch nogach obie ręce dźwigają łącznie ciężar 66% masy ciała, a więc wychodzi na to, że jedna ręka dźwiga 33% masy ciała.
Sprawdziłem to ustawiając się w takiej pozycji jak do pompki, kładąc obie dłonie na wadze łazienkowej i faktycznie wychodzi 66% masy ciała (łącznie na obie ręce).
W przypadku pompki, w której opierasz się na dwóch zgiętych kolanach i na jednej ręce, a drugą rękę trzymasz za plecami - na jednej ręce dźwiga się ciężar rzędu 44% masy ciała.
W przypadku pompki męskiej na dwóch nogach i jednej ręce na jednej ręce dźwiga się już ok. 55% masy ciała, natomiast w przypadku pompek na jednej ręce i jednej stopie - Twoja jedna ręka dźwiga już 66 % masy ciała.
Teraz wszystko jasne ?
@rezik007 fizyki w szkole nie było? Wytłumaczę cie na twoim poziomie IQ. Pompki to "walka" z grawitacją. Jeśli używasz dwóch rąk, masz 2 krotnie większą liczbę mięśni do tej walki, a przy pompkach na 1 łapie tylko połowę siły. Zatem musisz wykonać taką samą pracę tylko połową mięśni. W tym wypadku ciężar z którym walczysz zależy od punktów podparcia ciała względem Ziemi. Chyba nawet taki imbecyl załapał o co chodzi, ciężar nie zawsze bierze się z tego co dźwigasz na plecach.
Sorry, ale waga łazienkowa ma 'dokładność' do 0.1kg, ale to misnomer, wręcz celowe przekłamanie - chodzi o skalę, natomiast rzeczywista dokładność to nawet +/-2kg. Tanie tensometry i soft oszukujący pomiar robią swoje - są sposoby na sprawdzenie tego. Wszelkie pomiary elektroniczną wagą są skazane na grubą niedokładność. Lepiej już wziąć szalkową wagę.
hahaha mam banalnie proste zadanie poniewaz mam 100.1 kg xDDDD liczenie procentow to bulka z maslem w moim przypadku xD
Mi wyszło że w pompce klasycznej wyciskam 63,29% swojego ciała
Myślę że w wypadku pompek nie ma żadnej kontroli nad progresją obciążenia. Co najwyżej można zwiększać ilość powtórzeń. Nie chcę mówić że pompki są całkowicie bezużyteczne ale prawdziwego treningu z ciężarami to nie zastąpi. Oczywiście zależy to od celu treningu. Jak widać na wideo kolega nie jest kulturystą. Jako trening sprawnościowy owszem. Jako trening siłowy do pewnego momentu owszem. Jako trening na zwiększenie masy jedynie dla początkujących.
Wziąłeś pod uwagę wagę jaką wykazały pomiary, weź pod uwagę, że rąk nie podnosisz. pomiar nie jest miarodajny... 120kg na ławeczce przy jakimś stażu i pozycji w jakiej odbywa się ćwiczenie to żaden wynik, jest to standard. Kalistenika jest ok, nie jest jednak tak siłowa jak siłownia a bardziej sprawnościowa. Różnice są trochę większe niż próbujesz pokazać.
66,6kg na pompce klasycznej
I co z tych procentów masy - żeby mięśnie rosły, trzeba dociążać w kolejnych etapach. Kalistenika jest świetnym sportem i dobrym sposobem na figurę, ale porównywanie jej do siłowni i to pod kątem wzrostu masy mięśni jest nieporozumieniem.
Jacek W porównywanie kalisteniki do siłowni to jak porównywanie sprintera z maratończykiem niby obydwaj robią to samo a diametralnie się różnią
Oczywiście, dlatego sam tytuł filmu to strzelanie kalistenice w stopę. Jak ktoś chce dużo wyciskać i robić masę to je dużo białka i ćwiczy na siłowni.
Jacek W Chyba wegli
Przy pompkach klasycznych mam 44,4 kg
321start.pl/kalistenika-street-workout/
Pompki dla początkujących i bardziej zaawansowanych: 321start.pl/pompki-najwazniejsza-jest-roznorodnosc/
Treningi Personalne przez Skype: 321start.pl/trening-w-domu-przez-skype/
Treningi Personalne (także z elementami samoobrony) w Krakowie: 321start.pl/
ape czemu ty porównujesz nacisk!! do wyciskania nie rozumiem
Jak dla mnie każde wyniki to bzdura. Powinieneś np badać nacisk plecami i jak najmocniej napierać nimi na wagę, bo tak to średniawa, ale pomysł jak najbardziej spoko.
68 kg klasyczna
60 kg na jedną rękę nieźle
Założe się, że nie wyciśnie 60 kg chantli
pompki na jednej ręce są opisane inaczej w książce niż te które ty wykonywałeś
Mc George Więcej siły i nie ma z tym problemu, uwierz ;3
No spoko, ale moim zdaniem pompki i kalistenika to zaliczyłbym raczej do uzupełniających ćwiczeń raczej, na samych drążkach i pompkach nigdy nie zbudujesz potężnych rozmiarów i takiej siły jak na sztandze ;-)
120kg na silowni
To nie jest xolo rasa z Meksyku
Cos to chyba tak nie dziala....
Orginalne . ..
nie przez 35 sekund 35 pompek codziennie