fajnie żę wrociles do projektu. ogólnie jak już pokazujesz caly proces, to może pisz jakie części zostały użyte, bo rozumiem, ze to nei sekret :). sam jeźdżę zlombol fiatem, ale np seryjne hamulce czy zawias, pod obciązeniem średnio się spisują. te tarcze kotwiczne to są takie same jak w polonezie trucku 1.9 14" ?
@@salsarriba5695 projekt trwał cały czas ale jak wspomniałem w materiale nie chciałem nudzić ludzi cięciem i spawaniem. Czekałem na moment bardziej przełomowy w projekcie żeby opublikować wideo. Wszystko co robię nie jest żadną tajemnicą a wręcz przeciwnie. Chce aby dzięki tym filmom każdy mógł znaleźć rozwiązanie dla siebie, tym bardziej że coraz częściej te samochody wracają do łask :) Temat tylnych hamulców opisałem teraz najlepiej jak mogłem zaś przednich zostawiłem celowo na przyszły odcinek gdyż nie wyrobiłem się z czasem, a nawet jeśli to odcinek trwał by godzinę 🫣 Co do karoserii to cały Fiat jest wyspawany na nowo i posiada wiele dodatkowych wzmocnień. Tor 24h zweryfikował go aż za Dobrze.
@@wyautowani ogólnie to te informacje znikają z forów , ale jakbyś mógł przy okazji wspomnieć gdzie i co obspawac to będzie łatwiej kolejnym ;). Powodzenia z projektem, Jaki motor docelowo w planach bo same plany chyba trochę się zmieniły (pamiętam że pas był cięty pod wspome z rovera a teraz ma być elektryk) ? A te rurki chodzenia będą miały jakiś elast łącznik po drodze ? Jaka pomocnicza pompa wpada ?
@@salsarriba5695 Urokiem takich projektów jest to że plany się zmieniają bardzo szybko🫣 docelowo zostaje 1.6 Rover. Jeśli samochód będzie finalnie ukończony i przejdzie testy to kiedyś pomyślimy nad czymś większym. Wspomaganie miało być hydrauliczne ale jeśli możemy coś wyrzucić z pod maski i zyskać miejsce to skłaniamy się ku temu. Wspomaganie elektryczne nie dość że będzie wygodniejsze to mniej problematyczne pod względem obsługi technicznej. Rury od chłodzenia wewnątrz będą na stałe przymocowane do karoserii. Łącznik elastyczne w postaci gumowego węża będą tylko na początku ( w komorze silnika) i na końcu (przy chłodnicy w bagażniku). Układ będzie wspomagać elektryczna pompa wody montowana np w terenówkach o przepustowości 90l/min.
Dostałem informację od kolegi który jest w kilku grupach na Facebooku, z częściami do starych samochodów. Pan od którego odkupiłem, dostał je lata temu na zamówienie ale nie wiem u kogo. Wiem że np w grupie Poloneza są ludzie którzy dorabiają elementy z tworzyw sztucznych, to myślę że do 125p by się również ktoś znalazł.
@@wyautowani Dzięki za info, jest gość co robi poszerzenia do 125p gtj i do poloneza, ale takie jak te Twoje ciężko spotkać. Dosłownie widziałem ze 3 komplety na necie w różnych projektach w tym Twój, ale żadnych info kto je robi, pozdro
Mega! Czekam z niecierpliwością na następne odcinki
Świetny odcinek, super kadry i ogromna wiedza merytoryczna ;) Pozdro !
Super robota, czekamy na kolejne etapy projektu 👏👏👏
Ciach banera. I ja to szanuje! Fajnie się to prezentuje
Wuohohooo!!!
Super odcinek!
koledzy w przypadku swapa do fiata 125 p silnika od rovera 1.8 vvt lub vr6 to trzeba wzmocnić bude bo z tego co widze to buda w fiacie jest słaba :P
Hej. Niesamowite z jaką lekkością to montujesz i o tym opowiadasz, jakbyś składał klocki lego:) Pozdrawiam:)
fajnie żę wrociles do projektu. ogólnie jak już pokazujesz caly proces, to może pisz jakie części zostały użyte, bo rozumiem, ze to nei sekret :). sam jeźdżę zlombol fiatem, ale np seryjne hamulce czy zawias, pod obciązeniem średnio się spisują.
te tarcze kotwiczne to są takie same jak w polonezie trucku 1.9 14" ?
jeszcze bym chciał wiedzieć zy oprócz klatki wyspawywałeś budę w jakiś newralgicznych miejscach. pozdro
@@salsarriba5695 projekt trwał cały czas ale jak wspomniałem w materiale nie chciałem nudzić ludzi cięciem i spawaniem. Czekałem na moment bardziej przełomowy w projekcie żeby opublikować wideo.
Wszystko co robię nie jest żadną tajemnicą a wręcz przeciwnie. Chce aby dzięki tym filmom każdy mógł znaleźć rozwiązanie dla siebie, tym bardziej że coraz częściej te samochody wracają do łask :)
Temat tylnych hamulców opisałem teraz najlepiej jak mogłem zaś przednich zostawiłem celowo na przyszły odcinek gdyż nie wyrobiłem się z czasem, a nawet jeśli to odcinek trwał by godzinę 🫣
Co do karoserii to cały Fiat jest wyspawany na nowo i posiada wiele dodatkowych wzmocnień. Tor 24h zweryfikował go aż za Dobrze.
@@wyautowani ogólnie to te informacje znikają z forów , ale jakbyś mógł przy okazji wspomnieć gdzie i co obspawac to będzie łatwiej kolejnym ;).
Powodzenia z projektem, Jaki motor docelowo w planach bo same plany chyba trochę się zmieniły (pamiętam że pas był cięty pod wspome z rovera a teraz ma być elektryk) ? A te rurki chodzenia będą miały jakiś elast łącznik po drodze ? Jaka pomocnicza pompa wpada ?
@@salsarriba5695 Urokiem takich projektów jest to że plany się zmieniają bardzo szybko🫣 docelowo zostaje 1.6 Rover. Jeśli samochód będzie finalnie ukończony i przejdzie testy to kiedyś pomyślimy nad czymś większym.
Wspomaganie miało być hydrauliczne ale jeśli możemy coś wyrzucić z pod maski i zyskać miejsce to skłaniamy się ku temu. Wspomaganie elektryczne nie dość że będzie wygodniejsze to mniej problematyczne pod względem obsługi technicznej.
Rury od chłodzenia wewnątrz będą na stałe przymocowane do karoserii. Łącznik elastyczne w postaci gumowego węża będą tylko na początku ( w komorze silnika) i na końcu (przy chłodnicy w bagażniku). Układ będzie wspomagać elektryczna pompa wody montowana np w terenówkach o przepustowości 90l/min.
Mogłbyś napisać gdzie zdobyłeś te poszerzenia, albo kto je produkuje?
Dostałem informację od kolegi który jest w kilku grupach na Facebooku, z częściami do starych samochodów. Pan od którego odkupiłem, dostał je lata temu na zamówienie ale nie wiem u kogo. Wiem że np w grupie Poloneza są ludzie którzy dorabiają elementy z tworzyw sztucznych, to myślę że do 125p by się również ktoś znalazł.
@@wyautowani Dzięki za info, jest gość co robi poszerzenia do 125p gtj i do poloneza, ale takie jak te Twoje ciężko spotkać. Dosłownie widziałem ze 3 komplety na necie w różnych projektach w tym Twój, ale żadnych info kto je robi, pozdro