Prawdopodobnie państwo nie pracowali z dziećmi, gdyż wyjaśnienie tych błędów jest bardzo trudne (należałoby to wytłumaczyć jak dzieciom lub ludziom na ulicy, albo wyobrazić sobie, że widzowie nie studiowali na uniwersytecie, czyli zejść do ich poziomu. Ale bardzo dziękuję za pracę🥰
Z dziećmi pracowaliśmy, a raczej Monika. Jest to jeden z naszych pierwszych filmów, a je tworzyliśmy z myślą o modelowym słuchaczu, czyli naszych uczniach, którzy uczyli się języka krok po kroku z podręcznikami i pojęcia gramatyczne nie są dla nich obce. Jest to też najbardziej ogólny odcinek, w którym pojawia się sporo informacji. Potem pojawiają się inne materiały, które koncentrują się tylko wokół jednej formy bądź jednego zadania gramatycznego. Teraz też rozumiemy, że osoby, które trafiają niekoniecznie uczyły się języka szkolnie :).
Dzień dobry. Mam do Państwa pytanie. U mnie takie piśmo że ja nie łączę między sobą litery słow, czyli pomięzy literami jednego słowa niema "ogonków" które ich łączą. Czy nie odejmą mi punkty na egzaminie za takie pismo? Dziękuję za odpowiedź.
Cześć, to bardzo fajny kanał po pierwsze! Nie wiem czy to cel kanału czy jakoś natomiast byłoby super gdyby mielibyście filmiki też dla poziomów B2, C1 i C2. Niektórzy chcemy zdać B2 oraz C1 jednak trudno nam znaleźć coś na Youtubie, nie wiem dlaczego... W każdym razie, pozdrawiam!
Dzień dobry. Mam pytania, różnica między opisem osoby i charakterystyką osoby? Esej i wyprawką? Na zadanie opisać jakiś dzień, można napisać sprawozdania z tego dnia?
Opis osoby - opisujemy czyjś wygląd Charakterystyka osoby - piszemy, kim jest ta osoba, jaki mam charakter oraz jak wygląda (jednym z elementów charakterystyki osoby jest opis osoby) Na poziomie B1 jest tylko esej szkolny (ua-cam.com/video/j9oYel-tO7w/v-deo.html) Rozróżnienie na rozprawkę i esej pojawia się na wyższych poziomach. Odnośnie do opisu dnia - nie mam zazwyczaj nieprecyzyjnych poleceń. Pewnie będzie: "Proszę napisać sprawozdanie, w którym opisze Pani/Pan swój dzień." Podczas mówienia może pojawić się temat monologu: "Proszę opowiedzieć o swoim dniu." - wtedy opowiemy o swojej codziennej rutynie.
Dzień dobry. Dziękuję bardzo za filmik. Jest super! Nie rozumiem tylko, dlaczego nie wolno pisać drukowanymi literami? Jaki w tym sens? Może ktoś mi wytłumaczy?
Można pisać drukowanymi literami, ale można stracić również punkt. Nie jest zalecane pisanie drukowanymi literami, ponieważ jest to moduł Pisanie, a przecież na co dzień nie używamy pisząc ręcznie drukowanych liter.
Szanowni Państwo, temat jest bardzo ciekawy i ważny, jednak... bardzo przyda się wszystkim zastosowanie napisów, które pozwolą przeanalizować treść po zatrzymaniu nagrania. Podawanie informacji na błękitnym tle niczemu nie służy ( osobiście ...nie widzę). Kolor, jakim poprawia się błędy, nic nie wnosi. Przydałby się natomiast link do 1. odcinka, bo trudno go znaleźć. Myślę także, że wprowadzanie słownictwa filologicznego dla osób, które zdają egzamin na poziomie B1 to przesada ( pleonazmy, nadwyżka znaczeniowa... :). To się przyda tylko lektorom. Bardzo dziękuję jednak za podjęcie się tego zadania.
Dzień dobry. Dzisiaj zdawałam egzamin, ale nie podpisałam (imię i nazwisko)wszystkie strony, a tylko pierwsze dwie. 😢 Czy będą egzaminatorzy sprawdzać 3 i 4 stronę, na których mam napisaną resztę tekstu?
Nie rozumiem tych wymagań. Nie umiem w swoim ojczystym języku wymyslić tekst, naprz. o wymarzonej pracy! (No o czym tam możno pisac?! ) A tutaj w obcym muszę opowieści składać. Mam słabą fantazję ((((
Mam tak samo . Jestem bardzo zaskoczony kompleksowością egzaminu,w ogóle się nie spodziewałem że będzie tak trudny . W ojczystym języku mam problemy z gramatyką języka a tutaj mam mieć tak kompleksową wiedzę żebym zdał egzamin na poziomie podstawowym 🤔😳 Na dodatek się dowiaduje że dostaję negatywną ocenę za pisanie drukowanymi literami . Ja pochodzę z kraju gdzie używamy cyrylicę i uczyłem się pisać właśnie cyrylicę pisaną. Gdzie ja miałem możliwość używania tego typu pisma ,dziś się nie używa pisania tak powszechne , w pracy czy życiu prywatnym.
@@nebojsabobic6480 sam egzamin nie był dla mnie trudny, jedyne co było trudne to wymyślenie tekstu. Po prostu nienawidze takiego typu zadania. Ale udało się. Mam certyfikat.
Dzień dobry, mamy duże doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminu B1. W bliskiej przyszłości przedstawimy naszą oficjalną ofertę i będzie można się na taki kurs zapisać :-) Pozdrawiamy!
Można wymyślić tytuł w takich tekstach jak: opinia, recenzja, opowiadanie, sprawozdanie, notatka na blogu. Nie ma jednak takiej potrzeby. Wystarczy rozpocząć tekst od akapitu.
W języku polskim znaków interpunkcyjnych jest niewiele, język ukraiński ma ich znacznie więcej, czyli używamy ich częściej. Dlatego tak jak wy, Polacy, piszecie, ja czytam tak, jakbyście nie znali zasad) Chociaż teraz wiem, że znaków interpunkcyjnych w języku polskim jest znacznie mniej.
Praca zostanie oceniona, ale jeżeli napisze Pan sporo za krótki tekst (np. na 120-130 słów), egzaminatorzy odejmą punkty. Często taka sytuacja kończy się wynikiem negatywnym.
@@drewniakimonika jeżeli napisałam prawidłowo krótki tekst a długi nie jedyny plus tylko że na 180 słow z 175. Wogule nie był tekst opis a sama nie wiem co . Ewentualnie jeszcze można z tego tekstu zrozumieć że znam dużo słówek na poziom B1.I większość z nisz prawidłowo napisane. Tylko dużo pokreślone, nie wiem czy to też -punkt
Tak, rozprawka jest jedną z form wymaganych na egzaminie B1. Przed egzaminem lutowym na pewno pojawi się film na ten temat na naszym kanale. Zapraszamy! :-)
Bardzo kreatywne filmiki! Zdałam egzamin na poziomie B1, ale nadal uczę się języka polskiego.
Będziesz się uczył(a) do końca życia! 😅
Dzień dobry Monika i Miłosz. Dziękuję za film z tak szczegółowym i najlepszym wyjaśnieniem. 😊
Ja już zdałam, ale mam taki sentyment, że obejrzałam cały filmik 🤭
Prawdopodobnie państwo nie pracowali z dziećmi, gdyż wyjaśnienie tych błędów jest bardzo trudne (należałoby to wytłumaczyć jak dzieciom lub ludziom na ulicy, albo wyobrazić sobie, że widzowie nie studiowali na uniwersytecie, czyli zejść do ich poziomu. Ale bardzo dziękuję za pracę🥰
Z dziećmi pracowaliśmy, a raczej Monika. Jest to jeden z naszych pierwszych filmów, a je tworzyliśmy z myślą o modelowym słuchaczu, czyli naszych uczniach, którzy uczyli się języka krok po kroku z podręcznikami i pojęcia gramatyczne nie są dla nich obce.
Jest to też najbardziej ogólny odcinek, w którym pojawia się sporo informacji. Potem pojawiają się inne materiały, które koncentrują się tylko wokół jednej formy bądź jednego zadania gramatycznego.
Teraz też rozumiemy, że osoby, które trafiają niekoniecznie uczyły się języka szkolnie :).
Monika,i Miłosz -Fajni ludzie.😀😀😀
extra filmik. Dziękuję!
Dzień dobry. Mam do Państwa pytanie. U mnie takie piśmo że ja nie łączę między sobą litery słow, czyli pomięzy literami jednego słowa niema "ogonków" które ich łączą. Czy nie odejmą mi punkty na egzaminie za takie pismo?
Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry, proszę się nie martwić. Z pewnością nikt nie odejmie Panu za to punktów, zwłaszcza na poziomie B1. Trzymamy kciuki!
@@monikasiembida4021 dziękuję, też się martwiłam z tego powodu.
Dziękuję!!
Cześć, to bardzo fajny kanał po pierwsze! Nie wiem czy to cel kanału czy jakoś natomiast byłoby super gdyby mielibyście filmiki też dla poziomów B2, C1 i C2. Niektórzy chcemy zdać B2 oraz C1 jednak trudno nam znaleźć coś na Youtubie, nie wiem dlaczego...
W każdym razie, pozdrawiam!
Nie tylko na youtubie((
Dzień dobry. Mam pytania, różnica między opisem osoby i charakterystyką osoby? Esej i wyprawką? Na zadanie opisać jakiś dzień, można napisać sprawozdania z tego dnia?
Opis osoby - opisujemy czyjś wygląd
Charakterystyka osoby - piszemy, kim jest ta osoba, jaki mam charakter oraz jak wygląda (jednym z elementów charakterystyki osoby jest opis osoby)
Na poziomie B1 jest tylko esej szkolny (ua-cam.com/video/j9oYel-tO7w/v-deo.html)
Rozróżnienie na rozprawkę i esej pojawia się na wyższych poziomach.
Odnośnie do opisu dnia - nie mam zazwyczaj nieprecyzyjnych poleceń. Pewnie będzie: "Proszę napisać sprawozdanie, w którym opisze Pani/Pan swój dzień."
Podczas mówienia może pojawić się temat monologu: "Proszę opowiedzieć o swoim dniu." - wtedy opowiemy o swojej codziennej rutynie.
@@drewniakimonika dziękuję bardzo
27:38 To nie egzamin z baranów 😂 Dziękuję za filmik, bardzo mi pomógł.
Super filmik
Dzień dobry. Dziękuję bardzo za filmik. Jest super! Nie rozumiem tylko, dlaczego nie wolno pisać drukowanymi literami? Jaki w tym sens? Może ktoś mi wytłumaczy?
Oglądacie filmiku jeszcze raz. Możecie pisać drukowanymi literami , ale -1 punktów. To reguly egzaminy.
Można pisać drukowanymi literami, ale można stracić również punkt.
Nie jest zalecane pisanie drukowanymi literami, ponieważ jest to moduł Pisanie, a przecież na co dzień nie używamy pisząc ręcznie drukowanych liter.
Dzień dobry Chcę zdać egzamin certyfikacyjny B1 czy możecie mi pomagać?
Dzień dobry! Oczywiście! 💪
Proszę śledzić nasz kanał.
Dziękuję
bardzo dziękuję :)
Szanowni Państwo, temat jest bardzo ciekawy i ważny, jednak... bardzo przyda się wszystkim zastosowanie napisów, które pozwolą przeanalizować treść po zatrzymaniu nagrania. Podawanie informacji na błękitnym tle niczemu nie służy ( osobiście ...nie widzę).
Kolor, jakim poprawia się błędy, nic nie wnosi. Przydałby się natomiast link do 1. odcinka, bo trudno go znaleźć. Myślę także, że wprowadzanie słownictwa filologicznego dla osób, które zdają egzamin na poziomie B1 to przesada ( pleonazmy, nadwyżka znaczeniowa... :). To się przyda tylko lektorom. Bardzo dziękuję jednak za podjęcie się tego zadania.
Dziękujemy za wszystkie uwagi i pozdrawiamy :-)
Link do 1. odcinka: ua-cam.com/video/0kX3nshDA7E/v-deo.html
@@drewniakimonika Pani ma rację. Jestem filologiem, ale w języku ukraińskim, nawet dla mnie ta informacja jest trudna
Pozdrawiam
Dzień dobry. Dzisiaj zdawałam egzamin, ale nie podpisałam (imię i nazwisko)wszystkie strony, a tylko pierwsze dwie. 😢 Czy będą egzaminatorzy sprawdzać 3 i 4 stronę, na których mam napisaną resztę tekstu?
Where is the exam center and how much
Nie rozumiem tych wymagań. Nie umiem w swoim ojczystym języku wymyslić tekst, naprz. o wymarzonej pracy! (No o czym tam możno pisac?! ) A tutaj w obcym muszę opowieści składać. Mam słabą fantazję ((((
Zawsze jest jakieś wyjście. Warto w takiej sytuacji opisać swoją pracę i napisać, że to jest ta wymarzona. Nie musimy przecież pisać prawdy :).
„Nie mam aż tak wielkiej wyobraźni”
Mam tak samo . Jestem bardzo zaskoczony kompleksowością egzaminu,w ogóle się nie spodziewałem że będzie tak trudny . W ojczystym języku mam problemy z gramatyką języka a tutaj mam mieć tak kompleksową wiedzę żebym zdał egzamin na poziomie podstawowym 🤔😳 Na dodatek się dowiaduje że dostaję negatywną ocenę za pisanie drukowanymi literami . Ja pochodzę z kraju gdzie używamy cyrylicę i uczyłem się pisać właśnie cyrylicę pisaną. Gdzie ja miałem możliwość używania tego typu pisma ,dziś się nie używa pisania tak powszechne , w pracy czy życiu prywatnym.
@@nebojsabobic6480 sam egzamin nie był dla mnie trudny, jedyne co było trudne to wymyślenie tekstu. Po prostu nienawidze takiego typu zadania. Ale udało się. Mam certyfikat.
Dzień dobry. Czy prowadzą Państwo korepetycję ,przygotowywanie do egzaminu ,na poziom B1?
Dzień dobry, mamy duże doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminu B1. W bliskiej przyszłości przedstawimy naszą oficjalną ofertę i będzie można się na taki kurs zapisać :-) Pozdrawiamy!
@@drewniakimonika ,czyli do egzaminu 26-27 marca 2022 nie zdążę na kursy do Państwa?
@@michaelgrek7908 , bardzo nam przykro, ale będzie to możliwe najprawdopodobniej dopiero przed następną sesją - czerwcową :-(
Witam. Jak zacząć pisać tekst długi (na 170-180 słów) akapit i piszemy czy ma być tytul ?
Można wymyślić tytuł w takich tekstach jak: opinia, recenzja, opowiadanie, sprawozdanie, notatka na blogu. Nie ma jednak takiej potrzeby. Wystarczy rozpocząć tekst od akapitu.
W języku polskim znaków interpunkcyjnych jest niewiele, język ukraiński ma ich znacznie więcej, czyli używamy ich częściej. Dlatego tak jak wy, Polacy, piszecie, ja czytam tak, jakbyście nie znali zasad) Chociaż teraz wiem, że znaków interpunkcyjnych w języku polskim jest znacznie mniej.
Cóż, nowy język = nowe zasady.
Czy zadanie b) w części ”Pisanie” zostanie oceniony, jeśli napiszę np. 120-130 zamiast 175 słów?
Dzięki :)
Praca zostanie oceniona, ale jeżeli napisze Pan sporo za krótki tekst (np. na 120-130 słów), egzaminatorzy odejmą punkty. Często taka sytuacja kończy się wynikiem negatywnym.
@@drewniakimonika jeżeli napisałam prawidłowo krótki tekst a długi nie jedyny plus tylko że na 180 słow z 175. Wogule nie był tekst opis a sama nie wiem co . Ewentualnie jeszcze można z tego tekstu zrozumieć że znam dużo słówek na poziom B1.I większość z nisz prawidłowo napisane. Tylko dużo pokreślone, nie wiem czy to też -punkt
Czy rozprawka może być w egzaminie na poziom B1?
Tak, rozprawka jest jedną z form wymaganych na egzaminie B1. Przed egzaminem lutowym na pewno pojawi się film na ten temat na naszym kanale. Zapraszamy! :-)
💖💖💖💖💖💖💖
Where is you arę school ?
At this moment we teach at different places across Warsaw :-)
@@drewniakimonika kindly share your address where you teach
Supper!! Dzięki
baran ma kopyta 27:30