@zepsujtosam07 zgadza się. Mikroinverter nie ładuje magazynu. Jego energia jest wykorzystywana na potrzeby odbioru lub sprzedaży. Zależnie co potrzebne. Ja nie sprzedaję energii, opcja ta jest wyłączona. Falownik zarządza energią więc jeśli nie może wysyłać to nie będzie.
Właśnie czekałem na ten film szkoda że nie można tak podpiąć falownika offgridowego, chyba będę musiał sprzedać moje falowniki i zainwestować w jeden ongrid.
Caly czas kombinujak to zrobić. To byla by najlepsza opcja zwlasze mkzna byninny magazy energii przez ten drugi falownik puścić. Mkze widzowie juz próbowali i ktos cos podpowie.... Pozdrawiam
@@OZE4HOME ja mam 3 sztuki hybrydowych off grid, jeden wykorzystuje jeszcze jako ładowarka do akumulatora ale najlepiej byłoby podpiąć pod port gen i już.
@ryszardp6499 jesli podepniesz pod port gen 3 falowniki to bedzie działać jako generator ale tylko jesli będzie przesunięcie międzyfazowe. Jak mkzesz je razem śpiąc tak zeby się komunikowały miedzy sobą i ustalaly przesunięcie fazowe, to bedzie działać
@ryszardp6499 dlatego jesli maja opcję pracować po komunikacji jako zestaw trójfazowy to beda robic przesunięcie fazowe i wtedy w deye ustawiasz je jako generator. Naposz mi jakie to falowniki. Sprawdzę co mkzna zdziałać
Fajny materiał. A jak z kwestią wymagań p-poz dla instalacji powyżej 6,5kwp i integratora fotowoltaicznego wymaganego przez dostawców energii przy instalacjach z udziałem 2 falowników?
Dziękuję. Wszystko co wymieniłeś ma racje bytu przy współpracy z zakładem energetycznym. Jesli nie masz podpisanej umowy o sprzedaż energii i nie oddajesz jej do sieci, to nke ma o czym mówić. Oczywiście zgloszenie instalacji do straży pożarnej jest jak najbardziej zalecane, ale raczej z uwagi na fakt posiadania dodatkowego zrodla zasilania w razie zdarzeń "niepozadanych". Kontrolẹ nad oddawaniem energii i tak 3ma deye, ktory nie puści energii.
Złącze GEN można a spokojnie obciążyć 6kW w funkcji smart load. Jesli chodzi o zasilenie z generatora i mikroinvertera to muszę doczytać. Zasięgnę wiedzy i nagram materiał w którym poruszę ten temat. Nie chcę Ci bzdur tu wmawiać, wolę konkretne informacje uzyskać najpierw. Pozdrawiam
@@OZE4HOMEmam turbine wiatrową FT-3000 380V jeśli bym zakupił inwerter Wiatrowy on grid to mógłbym podłączyć go jako mikroinwerter? Zależy mi żeby to trafiło do magazynu a nie do sieci. JAK PAN MYSLI CZY TO DOBRY POMYSŁ? Pozdrawiam
@elektrjaninstalacje7189 jeśli to będzie inverter do turbiny wiatrowej ongridowy to powinien zachowywać się jak każdy inny, czyli po podłączeniu do sieci powinien móc do niej wepchać moc. Jeśli jest to taki do wpinania do gniazdka to powinno działać. Jednak nie testowałem tego a chętnie spróbuję. Na razie nie mam takiego ale wiem skąd mogę pożyczyć żeby sprawdzić 😊 tyle że dopiero w grudniu.... Jestem w delegacji teraz. Jednakże jak to turbina 380V to może dobrym pomysłem będzie podłączenie jej do złącza PV? Przez jakiś sterownik lub bezpośrednio przez mostek?
Szukam ciekawego sterownika przymierzałem się do zakupu Greef GT-PCTC-3KW wydaje mi się ciekawy do współpracy z Deye szkoda że nie ma dystrybutora w Polsce
Czy moc z tego falownika jednofazowego jest w Deye rozdzielana po równo na każdą fazę np. jeśli falownik 1F podaje 3kW to Deye na każdą fazę puszcza po równo 1kW lub w przypadku wpięcia np. na pierwszej fazie wszystko tam wrzuca?
Nie jestem pewny mowiac szczerze. Jak nanrazie nie ma wielkiej produkcji z tego easuna bo został podłączony miesiąc temu a warunkow ontej porze roku na dobrą produkcję nie ma za bardzo. Puki co cala energia idzie do magazynu. Alenwydaje minske ze tak jest. Deje nie specjalnie rejestruje podaż energii z mikroinvertera i raczej zlicza to jako całość.
Takie pytanie. Jeśli deye pracuje w pełnej hybrydzie, czyli wysyła również do sieci, czy po zaniku napięcia w sieci podłączony mikroinwerter pod GEN również się wyłączy, żeby nie wysyłać do sieci, czy będzie dalej pracował żeby zasilać dom wyspowo?
Witaj ,a powiedz mi jak sprawa wygląda ze startem tego falownika ongrid easun, jest chyba zależne od napięcia paneli, a wieczorkiem kiedy napięcie spadnie, falownik się wyłączy, no chyba że będzie jakiś mały magazyn i podtrzyma napięcie.
Działa to trochę inaczej. W dzień kiedy jest produkcja z paneli, po przekroczeniu progu 100W produkcji, Easun zaczyna oddawać wszystko ponad do Deye. Wszystko poniżej zostaje w Easun. Jeśli nie ma słońca albo jest noc Easun pobiera 30W na podtrzymanie że złącza GEN falownika Deye, który cały czas symulując sieć, podaje napięcie 230V na złącze GEN. Tym samym Easun jest ciągle włączony. Nie wyłącza się. Można oczywiście zaprogramować jakiś rozłącznik lub tani licznik jednofazowy z AliExpress żeby odłączał linię, ale nie ma takiej potrzeby.
@@OZE4HOME to u mnie chyba to nie przejdzie, posiadam easuna 5.6kw offgrid(w takiej samej obudowie co twój) bez możliwości wysyłania do sieci, może tak być gdy dostanie sieć na wyjście OUT to się upali, gdyby deye na złącze gen nie dawał napięcia to by może to chodziło. Chyba że ja źle rozumuje.
Ciekawa opcja. Orientujesz się może, czy tego Deye 3f można zasilić generatorem 1F na złącze GEN by z niego pobrał energię i ładował magazyn, czy musi to być koniecznie generator 3F by zaczął z niego pobierać energię? Analogicznie wtedy można by był podłączyć pod 1F jeden falownik offgridowy, jeśli jest taka opcja.
Niestety. Próbowałem takie opcję i falownik w prawdzie w opcji generatora wykrywa napięcie na jednej fazie, ale czeka i nie przetwarza tej energii bo nie wykrywa napięcia na L2 i L3. Jest sposob zeby to ominąć. Niestety wiaze sie z wydatkkem od 200 do 400 zl, należalo by kupic mikro falownik ktory zasilasz z jednej fazy na przykład z falownika offgrid a on na wyjsciu podaje 3 fazy z przesunięciem. Jednak jeszcze nie Próbowałem tej opcji. Jak zakupie taki falownik to opublikuję materiał jesli bedzie działać.
@@OZE4HOME A możesz wybrać opcję turbiny wiatrowej na wejściu PV? Ktoś napisał, żeby potem podać tu napięcie z agregatu, ale nie dopytałem czy wyprostować to mostkiem gretza.
Oczywiście. Można podłączyć mikroinwerter jednofazowy, a nawet powiem więcej. Mozna podłączyć po jednym na każdą fazę. Ja w tej chwili mam podłączony zamiast mikroinwertera falownik ongridowy jednofazowy. Bo tez tak mlzna zrobić.
Ciekaw jestem czy można wykożystać np Inverter Optidrive E3 z zasilaniem jednofazowym przeznaczony jest do sterowania silnikiem 3-fazowym aby podłączyć pod wejscie 3F Gen w Deye Można podłączyć generator 1F pod Deye 3 F jako mikroinverter?
I to jest bardzo ciekawa opcja. Jeśli chodzi o podłączenie jednofazowego generatora, to niestety Deye 3 fazowy, obsługuje tylko generatory trojfazowe. Niestety.... Więc taki Optidrive może mieć tu rację bytu.
@Anatol.Junior taknwiem ze tak sie da, ale to zbyt ryzykowne. Zwłaszcza ze falownik pociagnienile sie da. Ciezko ograniczyć prad, a instabilizacje trzeba dobrą zrobić bo napięcie tylko przez mostek nie jest super jakości i falownik to wykryje
@@OZE4HOME Dlatego zastanawiam się na ładowaniem magazynu za pomocą niezależnej ładowarki na 48v 100A np jak do wózków widłowych lub zastosować jakiś inny tańszy inverter solarny tylko pod ładowanie
Jeśli przesunięcie fazowe by zostało zachowane to powinno działać. Symulowało by to generator trojfazowy. Tak jak wspomniałem we wcześniejszych komentarzach na złącze GEN nie jest podawane napięcie w opcji generator. Wiec 3 falowniki offgrid z przesunięciem fazowym powinny działać i zasilacz deye przez złącze GEN. Mało tego, mogą pobierać energię z innych magazynów podpiętych do nich, jak również z paneli.
@@OZE4HOME no właśnie dokładnie o takie rozwiązanie mi chodzi. Dlatego ciągnę kabel 3f do budy poza dom.....żeby symulowac generator tymi trzeba falownikami ( do nich magazyny samorobki, oddzielne stringi i zwykły generator może wystarczy tam 1fazowy aby był cichy)
@jeziorskim tylko jeśli nie mają możliwości być spięte razem w połączenie sieci trójfazowej to nie uzyskają przesunięcia miedzyfazowego i to niezadziałania. Chyba że mają taką możliwość. Zwróć na to uwage.
Jednak zanim zdecydujesz to poszukaj jeszcze materiałów na ten temat. W teorii jest ok ale ja tego nie testowałem bo nie mam 3 falowników. Więc 100% pewności nie mam. U mnie pokazuję tylko to co sam sprawdzę.
Taka sytuacja bateria na full w deye do tego brak sieci podpietej czyli nie ma gdzie wypchać w deye lub po prostu nie podpieta i teraz easun chce produkować a deye co ponosi mu częstotliwość przecież te tanie chińczyki nie maja sterowania częstotliwością ,moim zdaniem źle sie to skończy 😅
Zobaczmy 😅 czas pokaże. Tyle dobrego że Deye jest w stanie odłączyć to złącze, co zapobiegnie niepożądanym skutkom. Poza tym jak pewnie wiesz, panele generują tyle energii ile jest w danym momencie potrzebne, a falowniki ustawiają punkt mocy MPPT. Oczywiście w granicach mocy paneli. Więc jeśli nie będzie zapotrzebowania na moc to nie będzie produkcji. Tak działają falowniki. Inaczej już dawno byśmy spłonęli 😉 to nie turbina która jak wieje to kręci.
Jesli masz panele zbyt daleko od miejsca gdzie zainstalowany masz glowny falownik, to mozesz w ten sposob chociażby straty zminimalizowac w przesyle napięcia z paneli bezpośrednio. Druga sprawa to rozszerzenie instalacji pv jak juz miejsca w falowniku na podlaczenje nie masz .
A to daje ci dodatkowe złącze w przypadku gdybyś np wykorzystał wszystkie aktualne złącza PV w falowniku Deye. Np gdy masz już podłączone 3 stringi a chcesz jeszcze czwarty (ale nie chcesz podpinać ich równolegle tylko mieć osobno)
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 dobre pytanie. Straty w tym układzie na pewno będą. Falownik zaczyna wysyłać skutecznie energię jak produkcja przekroczy 100W, więc można to zakwalifikować jako straty.
@@OZE4HOMErozumiem ze ten falownik nie pracuje caly czas tylko podczas trwania slonca na niebosklonie? Wtedy nie pobiera prądu... on dziala jako nawet wyłaczony jesli chodzi o przyjmowanie prądu z paneli
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 falownik pracuje stale, nawet przy braku słońca z paneli. W tym czasie pobiera 30W na swoje utrzymanie że złącza GEN ustawionego w funkcji mikroinvertera. Można to oczywiście ominąć montując chociażby miernik że zdalnym włączaniem i ustawić mu harmonogram pracy
Ciekawe. Nie wiedziałem że można połączyć taki układ. Dziękuję za materiał, będę działać u siebie.
Pozdrawiam.
Legalnie nie można, gen port w trybie micro jest zespolony z siecią czyli tak jakbyśmy go normalnie w sieć wbili
@zepsujtosam07 zgadza się. Mikroinverter nie ładuje magazynu. Jego energia jest wykorzystywana na potrzeby odbioru lub sprzedaży. Zależnie co potrzebne. Ja nie sprzedaję energii, opcja ta jest wyłączona. Falownik zarządza energią więc jeśli nie może wysyłać to nie będzie.
Czekamy na warunki prawdziwie zimowe i aktualne odczyty.
Pozdrawiam
Od niedzieli wejdą nowe materiały
U mnie też krówki się pasą😊. Z dobrych wiadomości, to takie, że od 1 listopada zapowiadają wiatr.
Pozdrawiam.
No przydało by się w końcu. Chłop se nowy maszt postawił i wiać przestało 😂
Typowe
@@OZE4HOME U mnie też tak było 🤣
@off-grid1307 zawsze tak jest
👍Pozdrawiam
Hejka. Pozdrawiam 😊
Właśnie czekałem na ten film szkoda że nie można tak podpiąć falownika offgridowego, chyba będę musiał sprzedać moje falowniki i zainwestować w jeden ongrid.
Caly czas kombinujak to zrobić. To byla by najlepsza opcja zwlasze mkzna byninny magazy energii przez ten drugi falownik puścić. Mkze widzowie juz próbowali i ktos cos podpowie....
Pozdrawiam
@@OZE4HOME ja mam 3 sztuki hybrydowych off grid, jeden wykorzystuje jeszcze jako ładowarka do akumulatora ale najlepiej byłoby podpiąć pod port gen i już.
@ryszardp6499 jesli podepniesz pod port gen 3 falowniki to bedzie działać jako generator ale tylko jesli będzie przesunięcie międzyfazowe. Jak mkzesz je razem śpiąc tak zeby się komunikowały miedzy sobą i ustalaly przesunięcie fazowe, to bedzie działać
@@OZE4HOME ale one są offgridowe, sfajczy raczej.
@ryszardp6499 dlatego jesli maja opcję pracować po komunikacji jako zestaw trójfazowy to beda robic przesunięcie fazowe i wtedy w deye ustawiasz je jako generator. Naposz mi jakie to falowniki. Sprawdzę co mkzna zdziałać
Główka pracuje😊
Staram się. Dziękuję
Fajny materiał. A jak z kwestią wymagań p-poz dla instalacji powyżej 6,5kwp i integratora fotowoltaicznego wymaganego przez dostawców energii przy instalacjach z udziałem 2 falowników?
Dziękuję. Wszystko co wymieniłeś ma racje bytu przy współpracy z zakładem energetycznym. Jesli nie masz podpisanej umowy o sprzedaż energii i nie oddajesz jej do sieci, to nke ma o czym mówić. Oczywiście zgloszenie instalacji do straży pożarnej jest jak najbardziej zalecane, ale raczej z uwagi na fakt posiadania dodatkowego zrodla zasilania w razie zdarzeń "niepozadanych".
Kontrolẹ nad oddawaniem energii i tak 3ma deye, ktory nie puści energii.
@OZE4HOME dzięki za odp
@bartkula1469 polecam sie na przyszłość 👍
Jaka wartość prądową moze przyjąć złącze GEN? Jest gdzies to opisane w instrukcji?
Złącze GEN można a spokojnie obciążyć 6kW w funkcji smart load. Jesli chodzi o zasilenie z generatora i mikroinvertera to muszę doczytać. Zasięgnę wiedzy i nagram materiał w którym poruszę ten temat. Nie chcę Ci bzdur tu wmawiać, wolę konkretne informacje uzyskać najpierw.
Pozdrawiam
Witam czy opcja z mikroinwertera w tej postaci deye wepcha z niego energie w magazyn?
FAJNY FILM POZDRAWIAM
Tak dokładnie. Energia z mikroinvertera jest w taki sam sposob rozdysponowywana jak z paneli podlaczonych bezpośrednio do deye
@@OZE4HOMEmam turbine wiatrową FT-3000 380V jeśli bym zakupił inwerter Wiatrowy on grid to mógłbym podłączyć go jako mikroinwerter? Zależy mi żeby to trafiło do magazynu a nie do sieci.
JAK PAN MYSLI CZY TO DOBRY POMYSŁ?
Pozdrawiam
@elektrjaninstalacje7189 jeśli to będzie inverter do turbiny wiatrowej ongridowy to powinien zachowywać się jak każdy inny, czyli po podłączeniu do sieci powinien móc do niej wepchać moc. Jeśli jest to taki do wpinania do gniazdka to powinno działać. Jednak nie testowałem tego a chętnie spróbuję. Na razie nie mam takiego ale wiem skąd mogę pożyczyć żeby sprawdzić 😊 tyle że dopiero w grudniu.... Jestem w delegacji teraz.
Jednakże jak to turbina 380V to może dobrym pomysłem będzie podłączenie jej do złącza PV? Przez jakiś sterownik lub bezpośrednio przez mostek?
Szukam ciekawego sterownika przymierzałem się do zakupu Greef GT-PCTC-3KW wydaje mi się ciekawy do współpracy z Deye szkoda że nie ma dystrybutora w Polsce
ua-cam.com/video/i9bCID95P6M/v-deo.html&si=xWsHOphJISczov4I
Czy moc z tego falownika jednofazowego jest w Deye rozdzielana po równo na każdą fazę np. jeśli falownik 1F podaje 3kW to Deye na każdą fazę puszcza po równo 1kW lub w przypadku wpięcia np. na pierwszej fazie wszystko tam wrzuca?
Nie jestem pewny mowiac szczerze. Jak nanrazie nie ma wielkiej produkcji z tego easuna bo został podłączony miesiąc temu a warunkow ontej porze roku na dobrą produkcję nie ma za bardzo. Puki co cala energia idzie do magazynu. Alenwydaje minske ze tak jest. Deje nie specjalnie rejestruje podaż energii z mikroinvertera i raczej zlicza to jako całość.
Takie pytanie. Jeśli deye pracuje w pełnej hybrydzie, czyli wysyła również do sieci, czy po zaniku napięcia w sieci podłączony mikroinwerter pod GEN również się wyłączy, żeby nie wysyłać do sieci, czy będzie dalej pracował żeby zasilać dom wyspowo?
Jeśli masz magazyn energii to bedzie dalej pracować
Witaj ,a powiedz mi jak sprawa wygląda ze startem tego falownika ongrid easun, jest chyba zależne od napięcia paneli, a wieczorkiem kiedy napięcie spadnie, falownik się wyłączy, no chyba że będzie jakiś mały magazyn i podtrzyma napięcie.
Działa to trochę inaczej.
W dzień kiedy jest produkcja z paneli, po przekroczeniu progu 100W produkcji, Easun zaczyna oddawać wszystko ponad do Deye. Wszystko poniżej zostaje w Easun. Jeśli nie ma słońca albo jest noc Easun pobiera 30W na podtrzymanie że złącza GEN falownika Deye, który cały czas symulując sieć, podaje napięcie 230V na złącze GEN. Tym samym Easun jest ciągle włączony. Nie wyłącza się.
Można oczywiście zaprogramować jakiś rozłącznik lub tani licznik jednofazowy z AliExpress żeby odłączał linię, ale nie ma takiej potrzeby.
@@OZE4HOME to u mnie chyba to nie przejdzie, posiadam easuna 5.6kw offgrid(w takiej samej obudowie co twój) bez możliwości wysyłania do sieci, może tak być gdy dostanie sieć na wyjście OUT to się upali, gdyby deye na złącze gen nie dawał napięcia to by może to chodziło. Chyba że ja źle rozumuje.
Ciekawa opcja. Orientujesz się może, czy tego Deye 3f można zasilić generatorem 1F na złącze GEN by z niego pobrał energię i ładował magazyn, czy musi to być koniecznie generator 3F by zaczął z niego pobierać energię? Analogicznie wtedy można by był podłączyć pod 1F jeden falownik offgridowy, jeśli jest taka opcja.
Niestety. Próbowałem takie opcję i falownik w prawdzie w opcji generatora wykrywa napięcie na jednej fazie, ale czeka i nie przetwarza tej energii bo nie wykrywa napięcia na L2 i L3. Jest sposob zeby to ominąć. Niestety wiaze sie z wydatkkem od 200 do 400 zl, należalo by kupic mikro falownik ktory zasilasz z jednej fazy na przykład z falownika offgrid a on na wyjsciu podaje 3 fazy z przesunięciem. Jednak jeszcze nie Próbowałem tej opcji. Jak zakupie taki falownik to opublikuję materiał jesli bedzie działać.
@@OZE4HOME A możesz wybrać opcję turbiny wiatrowej na wejściu PV? Ktoś napisał, żeby potem podać tu napięcie z agregatu, ale nie dopytałem czy wyprostować to mostkiem gretza.
@skanersieciowy9109 ktos faktycznie podal pomysł zebybwyprostowac napięcie i puścić przez mostek prostowniczy na pv. Nie polecam. Juz próbowałem 😅
Czy do DEYE 3fazowego mozna podlaczyc mikroinwerter 1fazowy do GEN? Bede wdzieczny za odpowiedz.
Oczywiście. Można podłączyć mikroinwerter jednofazowy, a nawet powiem więcej. Mozna podłączyć po jednym na każdą fazę. Ja w tej chwili mam podłączony zamiast mikroinwertera falownik ongridowy jednofazowy. Bo tez tak mlzna zrobić.
Ciekaw jestem czy można wykożystać np Inverter Optidrive E3 z zasilaniem jednofazowym przeznaczony jest do sterowania silnikiem 3-fazowym aby podłączyć pod wejscie 3F Gen w Deye
Można podłączyć generator 1F pod Deye 3 F jako mikroinverter?
I to jest bardzo ciekawa opcja.
Jeśli chodzi o podłączenie jednofazowego generatora, to niestety Deye 3 fazowy, obsługuje tylko generatory trojfazowe. Niestety.... Więc taki Optidrive może mieć tu rację bytu.
@@OZE4HOME Podłączają ludzie podobno przez PV ale trzeba zastosować mostek prostowniczy no i tam jest mały dopuszczalny prąd na wejściu bo około 13 A
@Anatol.Junior taknwiem ze tak sie da, ale to zbyt ryzykowne. Zwłaszcza ze falownik pociagnienile sie da. Ciezko ograniczyć prad, a instabilizacje trzeba dobrą zrobić bo napięcie tylko przez mostek nie jest super jakości i falownik to wykryje
@@OZE4HOME Dlatego zastanawiam się na ładowaniem magazynu za pomocą niezależnej ładowarki na 48v 100A np jak do wózków widłowych lub zastosować jakiś inny tańszy inverter solarny tylko pod ładowanie
Też opcja. Szkoda ładować z sieci. Warto słońce wykorzystać
A nie lepiej kupić ładowarkę mppt?
Ładowarki mppt ogarniają przeważnie do 150V dc. Tanie falowniki do ok 500V z paneli
A dzialaloby moze jakbyś spiąl 3 takie falowniki normalnoe z przesunieciem faz i odbior dał na zlacze gen - taka symulacja generatora.....
Jeśli przesunięcie fazowe by zostało zachowane to powinno działać. Symulowało by to generator trojfazowy. Tak jak wspomniałem we wcześniejszych komentarzach na złącze GEN nie jest podawane napięcie w opcji generator. Wiec 3 falowniki offgrid z przesunięciem fazowym powinny działać i zasilacz deye przez złącze GEN. Mało tego, mogą pobierać energię z innych magazynów podpiętych do nich, jak również z paneli.
@@OZE4HOME no właśnie dokładnie o takie rozwiązanie mi chodzi. Dlatego ciągnę kabel 3f do budy poza dom.....żeby symulowac generator tymi trzeba falownikami ( do nich magazyny samorobki, oddzielne stringi i zwykły generator może wystarczy tam 1fazowy aby był cichy)
@jeziorskim tylko jeśli nie mają możliwości być spięte razem w połączenie sieci trójfazowej to nie uzyskają przesunięcia miedzyfazowego i to niezadziałania. Chyba że mają taką możliwość. Zwróć na to uwage.
@@OZE4HOME tylko takie chce kupić spięte w 3fazy eausn lub inny chińczyk
Jednak zanim zdecydujesz to poszukaj jeszcze materiałów na ten temat. W teorii jest ok ale ja tego nie testowałem bo nie mam 3 falowników. Więc 100% pewności nie mam. U mnie pokazuję tylko to co sam sprawdzę.
Taka sytuacja bateria na full w deye do tego brak sieci podpietej czyli nie ma gdzie wypchać w deye lub po prostu nie podpieta i teraz easun chce produkować a deye co ponosi mu częstotliwość przecież te tanie chińczyki nie maja sterowania częstotliwością ,moim zdaniem źle sie to skończy 😅
Zobaczmy 😅 czas pokaże. Tyle dobrego że Deye jest w stanie odłączyć to złącze, co zapobiegnie niepożądanym skutkom. Poza tym jak pewnie wiesz, panele generują tyle energii ile jest w danym momencie potrzebne, a falowniki ustawiają punkt mocy MPPT. Oczywiście w granicach mocy paneli. Więc jeśli nie będzie zapotrzebowania na moc to nie będzie produkcji. Tak działają falowniki. Inaczej już dawno byśmy spłonęli 😉 to nie turbina która jak wieje to kręci.
Przepraszam napisałem na Messenger
Już odpisałem 😊
A co to właściwie daje
Jesli masz panele zbyt daleko od miejsca gdzie zainstalowany masz glowny falownik, to mozesz w ten sposob chociażby straty zminimalizowac w przesyle napięcia z paneli bezpośrednio. Druga sprawa to rozszerzenie instalacji pv jak juz miejsca w falowniku na podlaczenje nie masz .
@@OZE4HOMEczy straty wynikające z odleglosci nie bedą mniejsze niż sprawnosc falownika i pobór wewnętrzny?
A to daje ci dodatkowe złącze w przypadku gdybyś np wykorzystał wszystkie aktualne złącza PV w falowniku Deye. Np gdy masz już podłączone 3 stringi a chcesz jeszcze czwarty (ale nie chcesz podpinać ich równolegle tylko mieć osobno)
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 dobre pytanie. Straty w tym układzie na pewno będą.
Falownik zaczyna wysyłać skutecznie energię jak produkcja przekroczy 100W, więc można to zakwalifikować jako straty.
@tiemanowo dokładnie tak
Proszę o pomoc pisałem na watsap
Byc moze wiadomosc mi umknęła. Proszę napisz jeszcze raz
Do sieci? Tfuuu
😂😂😂 Zgadzam się.
@@OZE4HOMErozumiem ze ten falownik nie pracuje caly czas tylko podczas trwania slonca na niebosklonie? Wtedy nie pobiera prądu... on dziala jako nawet wyłaczony jesli chodzi o przyjmowanie prądu z paneli
@@OZE4HOMEdruga sprawa. Skrocic ci te drzewo?
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 falownik pracuje stale, nawet przy braku słońca z paneli. W tym czasie pobiera 30W na swoje utrzymanie że złącza GEN ustawionego w funkcji mikroinvertera. Można to oczywiście ominąć montując chociażby miernik że zdalnym włączaniem i ustawić mu harmonogram pracy
@@OZE4HOME jak go wyłaczysz to nie generuje mawet tych 30 wat. Prace zaczyna dopiero gdy panele startują. Sprawdź