Köszi a videót! Pont ilyen vezérlőt vettem november elején 67$-ért, európai raktárból 5 nap alatt Magyarországon volt. Eddig gond nélkül üzemel, a kijelző fényerejét az utolsó gomb nyomás után kb 1 perccel visszaveszi. A kék kis kínai pwm vezérlőt váltotta, ég és föld a különbség.
Én ha sürgősen kell akkor szoktam csak ehhez nyúlni, de általában sose veszek 20$-nál drágábban ezt a tipust, mert ennyi a valós ára levámolva, csak mindig meg kell keresni a forrást. Ha a panel beállítási paraméterek nem ideálisak a pwm-nek, akkor nagy a különbség, viszont az mppt-nek is van ilyen tulajdonsága csak sokkal szabadabban lehet hozzá panelezni. Azért pár év múlva ha valaki vesz egy 4rétegű panelt, azt megnézem, hogy gond nélkül hogyan használja ezekkel az mppt-kel? Ott lesznek majd problémák!
Nem véletlen, hogy kifejlesztésre került az MPPT. Ezzel lehet kiépíteni komolyabb rendszereket. Egy Huawei sem használ PWM megoldást. Egyszerűen sokkal jobb a hatásfoka az MPPT-nek, gyakorlatilag bármilyen napelemmel használható. Azért hoztam példának ezt a céget, mert az általuk forgalmazott rendszer lehet visszatápláló, vagy teljesen leválasztott. Mindkét esetben tud akkukat kezelni. A PWM esetén figyelembe kell venni a napelem feszültségét a veszteség minimalizálása érdekében. Mert ha a rendszerfeszültségtől jelentősen nagyobb a napelem feszültsége, akkor a PWM leszabályzása miatt nem lehet a napelem teljes teljesítményét kihasználni. Ellentétben az MPPT-t ez nem korlátozza. Te mikro rendszerekben gondolkozol, akár többet is használva egy háztartásban. De sok embernek ez nem megfelelő. Sőt, a legtöbb ember nem szeretne lépten-nyomon akkukat és töltésvezérlőket látni a házában. Egy alsó polcos MPPT-t, leszólni olyan, mint egy alsó kategóriás android telefont használónak azt mondani, hogy használjon csúcsmodellt, de ha nincs pénze akkor használjon inkább egy Nokia 3110-est. Ég és föld a különbség. Azt meg nem értem, hogy miért kell neked 16-os kábel a bekötéshez. Se az akku, sem pedig a napelem nem indokolja egy ilyen vezérlő esetén a szükségességét. Akku esetén 350Ah-ig egy 10-es vezeték elegendő.
A videó nem összehasonlítása az mppt-nek a pwm-mel, csupán említést tettem róla. Borzalmasan silány minőségű mppt vezérlők vannak a piacon, ráadásul még sokba is kerülnek. Erre tökéletes példa lehet az Easun 6048 mppt, amit bemutattam. A piacon viszont egyértelműen az olcsó kategóriát képviseli ez a márka de nem szabad tőle sokat várni. Azért "komoly rendszereket" nem Easunnal lehet építeni, vagy ha valaki komolyan gondolja ezt, akkor erősen más a fogalma a "komoly" szónak! Szép jövő állt az Easun cég előtt, de durván beletenyerelt jelenleg a "gagyi tömegcucc" kategóriába és ez bizony tény, ahogy a Huawei is a termékeivel bár magas minőséget képvisel, mégis csak egy rétegigényt tud kielégíteni a kompatibilitásfüggősége miatt!
@@peterceco3881 Mivel lehet komoly rendszereket építeni? Erről eddig még soha nem esett szó. Easun gagyi, Huawei rétegigény. Akkor melyik lenne a komoly, ami ráadásul nem kínai, mert most akkor tudjuk a kínai az nem jó?
@@账户网上 nem a kínaival, a milyenségével van a baj , hanem hogy nem lehet egyedi igényekhez tervezni vele! Ezek amolyan mindent belepakolunk egy inverterbe, aztán használsz belőle amit tudsz. Lesz erről is videó. A sok nem feltétlenül jobb! Mindenesetre egyetlen csoffadt stringet fogadó inverterből biztos hogy nem lehet komoly rendszert építeni. Egyedi kell hogy legyen és kielégítse azt az igényt hogy ne fizess villanyszámlát!
Mit is mondjak? Tavaly előtt még két ugyanolyan pwm vezérlőből az egyiket mppt-nek reklámoztad, mert az volt ráírva (beszoptad a kínai trükköt, ami szakember lévén elég gáz) :D. Szakértelem... Az általad agyonfikázott mppt meglepően jó. 2 éve használom, Powmr-el együtt. Akkor menjünk sorba az állításaidon. 1. Nem tud 60 ampert: de tud, azaz, az a maximális teljesítménye, amennyivel tölteni tud. Az ugye nem minden esetben a bejövő áramerősség. 2.garanciális szervízt fikázod a Kínából érkező termék esetébén??? Ez komoly? 3. 2%-al jobb egy pwm-nél? 12 voltos rendszerben, 32 voltos napelemek párhuzamos kapcsolása esetében 89%-os, 90 voltos (soros kapcsolás) napelem esetében pedig 84%-os az átalakítás hatékonysága. Megnéznék egy pwm-et akár 30 voltnál, milyen hatásfokú egy 12/24 Voltos rendszerben. 4. Az ára 80-90 dollár aliexpressen, ami Olaszországból 7 nap alatt megérkezik. Nem 150 euró, amit mondasz. 5. A powmr-nél nincs kis piros led? De van! Ráadásul ugyanott, mint ennek és nem világít, hanem villog. 150 v nyitó feszt is símán elvisel (tapasztalat). Majd a videó végén pedig már mégiscsak jó ez a töltésvezérlő... Gratulálok!
Nincs a PowMr-el semi gond. Egyszerű felépítésű, korszerű -bár aránytalanul drága. Pláne mióta az EU kitalálta az "ÁFA mindenre "szlogent. Végre rájött a kínai is, hogy mire szolgál a teljesítmény félvezetőkön a furat :) Ugyan kell menet, néhány csavar, azokat be is kell hajtani.....szóval ez megdrágíjja :). Ha pedig némi változtatást is elkövetsz -amiket tapasztalatból halottam és az álmoskönyvek is ajánlják...sok gondod nem lehet. /ventillátor forgásirány változtatás, csokikat kiba.od, helyettük beforraztasz megfelelő keresztmetszetű és hosszúságú kábelt (nem sajnálod a pénzt szilikon kábelre :) , nagyáramú fóliát feltöltöd ónnal-vagy átkötöd 2,5 vezetékkel, Feteket átforrasztod ÓLOM tartalmú ónnal. És azért hátul is hagyod hogy szellőzzön a szerencsétlen. Végezetül azt a ki..szott ledet befested feketére...nos, kis szerencsével (ahogy a költő írta: sors bona nihil aliud) nem lesz sok gondod. :) Esetleg az ismeretlen eredetű, processzornak látszó tárgy okozhat problémát. Javításáról meg annyi videó van , mint égen a csillag. No, azért ez elgondolkodtató, igaz fél Ázsia ezzel van tele. Mert azért az európai piac ebben a témában bakfitty a kínainak.
@@laszlomaradics2508 Hm. Nekem is ezt írta, hogy már nem épít. Ettől függetlenül bemutathatná a sajátját, már csak a hitelesség kedvéért is, mint többi "youtuber".
En kivancsi lettem volna arra a teszre egy video erejeig. tobb mint 100db.-ot adtam el ket ev alatt, egy romlott el a felhasznalo hibajabol, az is tranzisztor cserevel javithato volt. Hozza a rairt parametereket, kiveve a 190V bemeneti feszultseget, A kondik es a tranzisztorok max feszultsege 150V, ez alatt gond nelkul mukodik. Nalam is van felszerelve tobb mint egy eve es teszi a dolgat. Hasonlitottam Victronnal is, nincs lathato kulonbseg a hatasfokaban sem!
Nálam ilyenből egy PowMr működik tökéletesen három éve. És a piros led is villog benne :) És szerintem ez egy jó cucc. A PWM nem rossz szerintem sem (főleg árban), de nem lehet a napelem teljes teljesítményét kihasználni vele.
A powmr jól működő vezérlő, de mostanában sokkal rosszabb minőségben gyártják mint mondjuk 1 évvel ezelőtt! Sokan panaszkodnak rá és az ára is aránytalanul sok lett!
Kedves Péter :) Jók voltak a Trabantok a maguk módján, a párom kapott a családjától ajándékba egyet, 13000 (!) km volt benne, 10 évet állt letakarva garázsban, mi helyeztettük újra forgalomba, eredeti alkatrészek,ülés,gumik, mindene eredeti volt, a vizsgáztatók körbeugrálták, 23e km-nél a párom annyira sajnálta használni, hogy eladtuk, és érdekesség: OLASZORSZÁGBAN van és ott is lett forgalomba helyezve :) egy Fiat 500-as versenyen benevezték, és különdíjat nyert :) Üdv: Péter
Szia Peti. Nagyon szépen köszönöm a videókat. Egy kis segítségre szorulnék. Szeretnék összerakni egy minimal cost-os sziget üzemű rendszert tanyára, világításhoz, kamerához, néha egy kis vizet szivattyúzni. (PWM-es 8 eurós vezérlővel. 🙂) Egyedül az akkuval vagyok meglőve. Milyet javasolsz? 24V 100Ah, max 200 Ah a terv, savas. Jó gondolat? Ekkora akkuhoz az 1 kW napelem elég? Esetleg konkrét márkát is megköszönnék, amit ha szükséges lesz a videóid alapján fel is tudok javítani. Nem tudok most 400.000 ft-ot LiFePO-ra kiadni. Köszönöm őszinte válaszod.
Jó a savas. 20 A-nál többel ne töltsd a 200Ah-t. Napelemnek polikristályosat vagy félcellás monót használnék mindenképpen. Amelyiket olcsóbb beszerezni. Mindenképpen törekedj hogy ne legyen több mint 900w a panelek teljesítménye, mert a pwm-nél ez a határ kb, amíg hatékony. 24v-os pwm-es rendszernél fontos hogy olyan panelt használj, ami kb. 32-36voc, vagy 2db 18voc poli sorbakötve.
Kedves Peti! Tudnál abban segíteni, hogy ha Epever töltésvezérlőt vennék, akkor melyik lenne a számomra legjobb? 6 db, 24 V-os Kyocera panelem van: Pmax 215 W, Vpmax 26,6 V, Ipmax 8,09 A, Voc 33,2 V, Isc 8,78 A. Szeretném egy töltésvezérlővel használni, ha lehetséges, 2 db 105 Ah-ás Excide akkuval. Előre is köszönöm! Üdv: Lajos
Szia Peti van egy 6.2kw inverteres 48v ton használom 4db 180 amperes aku 6kw napelem de szeretnék 2db töltésvezérlőt bekötni ugyan erre az akura hogy közvetlenül tudjam használni az inverterrel vagy akár betölteni az akuba arra lennék kíváncsi hogy simán belehet kötni nem töltik halálra az akut vagy egymásba nem e tesznek kárt
Valóban jó dolog a PWM, kis, 12 V-os, kis áramfelvételű "rendszerekhez", már amennyiben rendszereknek lehet nevezni ezeket az egycélú dolgokat. (Amihez a 18V-os napelem egyre nehezebben és egyre drágábban szerezhető be, ráadásul a töltóáram igencsak önbeálló). Ezt egyedül az olcsó ára indokolja. Szerintem max. 50-100 W-os teljesítményig. De! Jelenleg már a lakókocsik /autók is töbszáz wattos napelemeket használnak, amit vagy megveszel szettben, vagy összerakod. A "kínai" cuccban valóban van kockázat, de ha elolvasod a vásárlói véleményeket, akkor kevésbé futhatsz jégre. Ráadásul 30 %-al olcsóbban már kapsz kész , szerelt nyákokat, amit szabadon dobozolhatsz (pl. egyben az inverterrel, kimenetekkel) egy komplett kütyüt létrehozva. Az hogy a garancia nincs egy ilyen olcsó kütyünél, ami viszonylag egyszerűen javítható, nem nagy gond. Persze élő probléma, amit a gyártó "europai FET-ekkel szerelve" szlogennel kompenzál. (mondjuk a kínai FET-eket érdemes bevizsgálnj beépítés előtt). A PWM - es pont úgy beszarik, mint bármi más. Ps. Amúgy szívesen látnék egy videót egy általad tervezett /kivitelezett rendszer részletes bemutatásával.
Lesz egy videó még erről a vezérlőről természetesen, mert eléggé meglepő dolgokat derítettem ki róla és a gyártásáról! Én már évek óta nem dolgozom, már ami a szereléseket illeti, de jelenleg szervezés alatt van több olyan rendszer is ahol nyiltnapozás keretén belül majd meg lehet tekinteni rendszereket, amelyek tervezését és nagyrészt a szerelését pont ezért vállaltam el, hogy bemutassak komplett rendszereket, azok működését és szerelési technikákat is.
@@peterceco3881 Szia! Ahogy látom elég sokat összeolvasol, kutakodsz.Megérne egy misét az a téma is, hogy milyen pofonok fenyegetik PV oldalról az invertereket/töltésvezérlőket.. Mert egy drágábbnál bizony meggondolandó, hogy némi ráfordítással mennyit "spórolhatunk" . Részben már érintetted, de nem lehet elégszer elmondani, hiszen egyre több a "laikus" érdeklődő.
Először Easun invertert akartam venni,csak sokaltam 6-700 eurót kifizetni egy távoli rendelésért. Így nekiláttam olvasgatni és hamar elöl jött,hogy a garancia az csak elméleti szinten létezik,pont ahogy az alkatrész is hozzá. Ha pedig már úgy is egy klón és nem olyan sokkal drágább az eredeti akkor már inkább egy megbízható forrás lett.Sokan az egekig magasztalják ezt a márkát,de azt elfelejtik,hogy ha nem működik akkor az az Easun,Powmr,stb érdeme.Viszont ha pedig jól működik, az meg annak az érdeme akitől lemásolták(lopták) a konstrukciót. Kiváncsi lennék,hogy ezek a klónok alkatrész minőségben mennyiben külömböznek az eredeti modellektől? Illetve mit terveznek át bennük/szednek ki olcsósítás gyanánt?
Hát igen vannak komoly gondok problémás esetek kezelésénél a gyártói oldalon...és akkor még finoman fogalmaztam...😂😃 Egyszerűbb, kis rendszerekhez vagy kiegészítésnek ideális lehet. Szerintem annyira elárasztották a kínálati oldalt , hogy sokan azt hiszik, hogy ez már a kipróbált, jó minőség, de iszonyatosan nagy hibaszázalékkal dolgoznak. Jó lenne ha ténylegesen neves és jól működő inverterekről készülnének tesztvideók és nem tucattermékekről, amikben bemutatják, hogy képes arra, ami le van írva a használati utasításban.
Szia, elárulnád végül milyen márkát választottál? Itthon szerintem jórészt ugyanazokat a termékeket árulják mint az alin csak más márkanév alatt jóval drágábban.
Szia! Kellet egy nap, hogy reagáljak erre a videóra. Régóta nézlek! Ez elveidet nagyrészt támogatom a hozzá állásod kitartó és lelkes. De légyszíves ne erőltesd a technikai és elektromos részét a dolgoknak!!!! Félre vezeted a közönséget a sok zagyvasággal. Én sem mondom meg a péknek mennyi liszt kell 10g élesztőhöz. Remelem ezt irány mutató pozitív kritikának tudod elkönyvelni!
Mivel a videóban semmilyen szinten nem megyek bele elektromos vagy technikai dolgokba...egyébként pont direkt, ezért valamit szerintem félreértettél! A péknek is lehet jó tippeket adni a szakmáján belül is, hiszen "a jó pap is holtig tanul"! Viszont azért fogalmazz óvatosan egy pékkel, mert ő már sütött péktermékeket és van egy bevált receptje, de ez nem jelenti azt hogy nincs jobb recept! Off gridben sokan elfelejtik, hogy ez az "off the grid"-ről szól, ott pedig nincs hálózat és villanyóra! Halgathatsz olyan emberekre, nyugodtan, akik magas szinten művelik a pékipart, de mégis egy boltban szeletelik a párizsit és csak passzióból sütnek néha kenyeret hétvégén...ha van kedvük, vagy van olyan pék is aki minden nap minden pékárút maga állít elő és ebből él! Az offgridről nem dumálni kell hanem csinálni, én arról dumálok amit csinálok és saját magam tapasztalok! Nem minden tetszetős és szép, de attól még megvan a maga haszna mindennek.
@@peterceco3881li ion ákukat 48v 14s. User bealitasban annyira bonyolult hogy esélytelen bealitani. 5 hónap alatt nem sikerült. Kellene valaki aki videó hivasban látna mit mutat és az alapján bealitani. Anyi lene a dolga hogy 58,4v tolcson. Ezek az aksik elektromos mitsubisi autóból létem kivéve. Működési tartománya 3,2-4,2v
Hasznosak a videóid csak nagyon el vannak húzva időben.
Ment a like! 😉
Köszi a videót! Pont ilyen vezérlőt vettem november elején 67$-ért, európai raktárból 5 nap alatt Magyarországon volt. Eddig gond nélkül üzemel, a kijelző fényerejét az utolsó gomb nyomás után kb 1 perccel visszaveszi. A kék kis kínai pwm vezérlőt váltotta, ég és föld a különbség.
Én ha sürgősen kell akkor szoktam csak ehhez nyúlni, de általában sose veszek 20$-nál drágábban ezt a tipust, mert ennyi a valós ára levámolva, csak mindig meg kell keresni a forrást.
Ha a panel beállítási paraméterek nem ideálisak a pwm-nek, akkor nagy a különbség, viszont az mppt-nek is van ilyen tulajdonsága csak sokkal szabadabban lehet hozzá panelezni.
Azért pár év múlva ha valaki vesz egy 4rétegű panelt, azt megnézem, hogy gond nélkül hogyan használja ezekkel az mppt-kel?
Ott lesznek majd problémák!
Nem véletlen, hogy kifejlesztésre került az MPPT. Ezzel lehet kiépíteni komolyabb rendszereket. Egy Huawei sem használ PWM megoldást. Egyszerűen sokkal jobb a hatásfoka az MPPT-nek, gyakorlatilag bármilyen napelemmel használható. Azért hoztam példának ezt a céget, mert az általuk forgalmazott rendszer lehet visszatápláló, vagy teljesen leválasztott. Mindkét esetben tud akkukat kezelni.
A PWM esetén figyelembe kell venni a napelem feszültségét a veszteség minimalizálása érdekében. Mert ha a rendszerfeszültségtől jelentősen nagyobb a napelem feszültsége, akkor a PWM leszabályzása miatt nem lehet a napelem teljes teljesítményét kihasználni. Ellentétben az MPPT-t ez nem korlátozza.
Te mikro rendszerekben gondolkozol, akár többet is használva egy háztartásban.
De sok embernek ez nem megfelelő. Sőt, a legtöbb ember nem szeretne lépten-nyomon akkukat és töltésvezérlőket látni a házában.
Egy alsó polcos MPPT-t, leszólni olyan, mint egy alsó kategóriás android telefont használónak azt mondani, hogy használjon csúcsmodellt, de ha nincs pénze akkor használjon inkább egy Nokia 3110-est. Ég és föld a különbség.
Azt meg nem értem, hogy miért kell neked 16-os kábel a bekötéshez. Se az akku, sem pedig a napelem nem indokolja egy ilyen vezérlő esetén a szükségességét. Akku esetén 350Ah-ig egy 10-es vezeték elegendő.
A videó nem összehasonlítása az mppt-nek a pwm-mel, csupán említést tettem róla.
Borzalmasan silány minőségű mppt vezérlők vannak a piacon, ráadásul még sokba is kerülnek. Erre tökéletes példa lehet az Easun 6048 mppt, amit bemutattam.
A piacon viszont egyértelműen az olcsó kategóriát képviseli ez a márka de nem szabad tőle sokat várni.
Azért "komoly rendszereket" nem Easunnal lehet építeni, vagy ha valaki komolyan gondolja ezt, akkor erősen más a fogalma a "komoly" szónak!
Szép jövő állt az Easun cég előtt, de durván beletenyerelt jelenleg a "gagyi tömegcucc" kategóriába és ez bizony tény, ahogy a Huawei is a termékeivel bár magas minőséget képvisel, mégis csak egy rétegigényt tud kielégíteni a kompatibilitásfüggősége miatt!
@@peterceco3881 Mivel lehet komoly rendszereket építeni? Erről eddig még soha nem esett szó. Easun gagyi, Huawei rétegigény. Akkor melyik lenne a komoly, ami ráadásul nem kínai, mert most akkor tudjuk a kínai az nem jó?
@@账户网上 nem a kínaival, a milyenségével van a baj , hanem hogy nem lehet egyedi igényekhez tervezni vele!
Ezek amolyan mindent belepakolunk egy inverterbe, aztán használsz belőle amit tudsz.
Lesz erről is videó.
A sok nem feltétlenül jobb!
Mindenesetre egyetlen csoffadt stringet fogadó inverterből biztos hogy nem lehet komoly rendszert építeni.
Egyedi kell hogy legyen és kielégítse azt az igényt hogy ne fizess villanyszámlát!
Mit is mondjak? Tavaly előtt még két ugyanolyan pwm vezérlőből az egyiket mppt-nek reklámoztad, mert az volt ráírva (beszoptad a kínai trükköt, ami szakember lévén elég gáz) :D. Szakértelem... Az általad agyonfikázott mppt meglepően jó. 2 éve használom, Powmr-el együtt. Akkor menjünk sorba az állításaidon. 1. Nem tud 60 ampert: de tud, azaz, az a maximális teljesítménye, amennyivel tölteni tud. Az ugye nem minden esetben a bejövő áramerősség. 2.garanciális szervízt fikázod a Kínából érkező termék esetébén??? Ez komoly? 3. 2%-al jobb egy pwm-nél? 12 voltos rendszerben, 32 voltos napelemek párhuzamos kapcsolása esetében 89%-os, 90 voltos (soros kapcsolás) napelem esetében pedig 84%-os az átalakítás hatékonysága. Megnéznék egy pwm-et akár 30 voltnál, milyen hatásfokú egy 12/24 Voltos rendszerben. 4. Az ára 80-90 dollár aliexpressen, ami Olaszországból 7 nap alatt megérkezik. Nem 150 euró, amit mondasz. 5. A powmr-nél nincs kis piros led? De van! Ráadásul ugyanott, mint ennek és nem világít, hanem villog. 150 v nyitó feszt is símán elvisel (tapasztalat). Majd a videó végén pedig már mégiscsak jó ez a töltésvezérlő... Gratulálok!
😂😂😂
Üdv egyetértek a veled gyanítom ez a Péter nem szerel nem él Sziget üzemben csak a duma soha semi meló
@@laszlomaradics2508 mindjárt sírvafakadok! 😂😂😂
Nincs a PowMr-el semi gond. Egyszerű felépítésű, korszerű -bár aránytalanul drága. Pláne mióta az EU kitalálta az "ÁFA mindenre "szlogent. Végre rájött a kínai is, hogy mire szolgál a teljesítmény félvezetőkön a furat :) Ugyan kell menet, néhány csavar, azokat be is kell hajtani.....szóval ez megdrágíjja :). Ha pedig némi változtatást is elkövetsz -amiket tapasztalatból halottam és az álmoskönyvek is ajánlják...sok gondod nem lehet. /ventillátor forgásirány változtatás, csokikat kiba.od, helyettük beforraztasz megfelelő keresztmetszetű és hosszúságú kábelt (nem sajnálod a pénzt szilikon kábelre :) , nagyáramú fóliát feltöltöd ónnal-vagy átkötöd 2,5 vezetékkel, Feteket átforrasztod ÓLOM tartalmú ónnal. És azért hátul is hagyod hogy szellőzzön a szerencsétlen. Végezetül azt a ki..szott ledet befested feketére...nos, kis szerencsével (ahogy a költő írta: sors bona nihil aliud) nem lesz sok gondod. :) Esetleg az ismeretlen eredetű, processzornak látszó tárgy okozhat problémát. Javításáról meg annyi videó van , mint égen a csillag. No, azért ez elgondolkodtató, igaz fél Ázsia ezzel van tele. Mert azért az európai piac ebben a témában bakfitty a kínainak.
@@laszlomaradics2508 Hm. Nekem is ezt írta, hogy már nem épít. Ettől függetlenül bemutathatná a sajátját, már csak a hitelesség kedvéért is, mint többi "youtuber".
En kivancsi lettem volna arra a teszre egy video erejeig. tobb mint 100db.-ot adtam el ket ev alatt, egy romlott el a felhasznalo hibajabol, az is tranzisztor cserevel javithato volt. Hozza a rairt parametereket, kiveve a 190V bemeneti feszultseget, A kondik es a tranzisztorok max feszultsege 150V, ez alatt gond nelkul mukodik. Nalam is van felszerelve tobb mint egy eve es teszi a dolgat. Hasonlitottam Victronnal is, nincs lathato kulonbseg a hatasfokaban sem!
Nálam ilyenből egy PowMr működik tökéletesen három éve. És a piros led is villog benne :) És szerintem ez egy jó cucc. A PWM nem rossz szerintem sem (főleg árban), de nem lehet a napelem teljes teljesítményét kihasználni vele.
A powmr jól működő vezérlő, de mostanában sokkal rosszabb minőségben gyártják mint mondjuk 1 évvel ezelőtt!
Sokan panaszkodnak rá és az ára is aránytalanul sok lett!
@@peterceco3881 Igen, sajnos. Egyébként számomra érthetetlen miért kerülnek az MPPT-k ennyibe. De még a kínai másolatok is.
60 A tud fogadniiiiii ?????
Bocsi max 60A tud tölteni !!!
Üdv
Kedves Péter :) Jók voltak a Trabantok a maguk módján, a párom kapott a családjától ajándékba egyet, 13000 (!) km volt benne, 10 évet állt letakarva garázsban, mi helyeztettük újra forgalomba, eredeti alkatrészek,ülés,gumik, mindene eredeti volt, a vizsgáztatók körbeugrálták, 23e km-nél a párom annyira sajnálta használni, hogy eladtuk, és érdekesség: OLASZORSZÁGBAN van és ott is lett forgalomba helyezve :) egy Fiat 500-as versenyen benevezték, és különdíjat nyert :) Üdv: Péter
Epever xtra 40A ön van 2db tökéletesen működik
Szia Peti. Nagyon szépen köszönöm a videókat. Egy kis segítségre szorulnék. Szeretnék összerakni egy minimal cost-os sziget üzemű rendszert tanyára, világításhoz, kamerához, néha egy kis vizet szivattyúzni. (PWM-es 8 eurós vezérlővel. 🙂) Egyedül az akkuval vagyok meglőve. Milyet javasolsz? 24V 100Ah, max 200 Ah a terv, savas. Jó gondolat? Ekkora akkuhoz az 1 kW napelem elég? Esetleg konkrét márkát is megköszönnék, amit ha szükséges lesz a videóid alapján fel is tudok javítani. Nem tudok most 400.000 ft-ot LiFePO-ra kiadni. Köszönöm őszinte válaszod.
Jó a savas.
20 A-nál többel ne töltsd a 200Ah-t.
Napelemnek polikristályosat vagy félcellás monót használnék mindenképpen.
Amelyiket olcsóbb beszerezni.
Mindenképpen törekedj hogy ne legyen több mint 900w a panelek teljesítménye, mert a pwm-nél ez a határ kb, amíg hatékony.
24v-os pwm-es rendszernél fontos hogy olyan panelt használj, ami kb. 32-36voc, vagy 2db 18voc poli sorbakötve.
@@peterceco3881 köszönöm szépen a válaszod, megfogadom a tanácsaid.
Kedves Peti! Tudnál abban segíteni, hogy ha Epever töltésvezérlőt vennék, akkor melyik lenne a számomra legjobb? 6 db, 24 V-os Kyocera panelem van: Pmax 215 W, Vpmax 26,6 V, Ipmax 8,09 A, Voc 33,2 V, Isc 8,78 A. Szeretném egy töltésvezérlővel használni, ha lehetséges, 2 db 105 Ah-ás Excide akkuval. Előre is köszönöm! Üdv: Lajos
Szia Peti van egy 6.2kw inverteres 48v ton használom 4db 180 amperes aku 6kw napelem de szeretnék 2db töltésvezérlőt bekötni ugyan erre az akura hogy közvetlenül tudjam használni az inverterrel vagy akár betölteni az akuba arra lennék kíváncsi hogy simán belehet kötni nem töltik halálra az akut vagy egymásba nem e tesznek kárt
Valóban jó dolog a PWM, kis, 12 V-os, kis áramfelvételű "rendszerekhez", már amennyiben rendszereknek lehet nevezni ezeket az egycélú dolgokat. (Amihez a 18V-os napelem egyre nehezebben és egyre drágábban szerezhető be, ráadásul a töltóáram igencsak önbeálló). Ezt egyedül az olcsó ára indokolja. Szerintem max. 50-100 W-os teljesítményig. De! Jelenleg már a lakókocsik /autók is töbszáz wattos napelemeket használnak, amit vagy megveszel szettben, vagy összerakod. A "kínai" cuccban valóban van kockázat, de ha elolvasod a vásárlói véleményeket, akkor kevésbé futhatsz jégre. Ráadásul 30 %-al olcsóbban már kapsz kész , szerelt nyákokat, amit szabadon dobozolhatsz (pl. egyben az inverterrel, kimenetekkel) egy komplett kütyüt létrehozva. Az hogy a garancia nincs egy ilyen olcsó kütyünél, ami viszonylag egyszerűen javítható, nem nagy gond. Persze élő probléma, amit a gyártó "europai FET-ekkel szerelve" szlogennel kompenzál. (mondjuk a kínai FET-eket érdemes bevizsgálnj beépítés előtt). A PWM - es pont úgy beszarik, mint bármi más. Ps. Amúgy szívesen látnék egy videót egy általad tervezett /kivitelezett rendszer részletes bemutatásával.
Lesz egy videó még erről a vezérlőről természetesen, mert eléggé meglepő dolgokat derítettem ki róla és a gyártásáról!
Én már évek óta nem dolgozom, már ami a szereléseket illeti, de jelenleg szervezés alatt van több olyan rendszer is ahol nyiltnapozás keretén belül majd meg lehet tekinteni rendszereket, amelyek tervezését és nagyrészt a szerelését pont ezért vállaltam el, hogy bemutassak komplett rendszereket, azok működését és szerelési technikákat is.
@@peterceco3881 Szia! Ahogy látom elég sokat összeolvasol, kutakodsz.Megérne egy misét az a téma is, hogy milyen pofonok fenyegetik PV oldalról az invertereket/töltésvezérlőket.. Mert egy drágábbnál bizony meggondolandó, hogy némi ráfordítással mennyit "spórolhatunk" . Részben már érintetted, de nem lehet elégszer elmondani, hiszen egyre több a "laikus" érdeklődő.
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatót segítségével többet tudok 👏👏👏
Nekem egy régi pwm van de láttam az újabbakon már lithium vasfoszfát kezelésére is van menü. Nem tudom mi lehet ebböl az igaz :)
Tudja a lithium packot is tölteni, de van rajta beállítható töltési paraméterek is. Gyakorlatilag ajánlott azt használni.
@@peterceco3881 Majd veszek egyet, 6000-ért megy ebay-en.
paypal esetleg nincs ?azon tudnák küldeni pénzt.
Többen kérték a paypal lehetőséget is. Jövő héten majd nyitok egyet.
Először Easun invertert akartam venni,csak sokaltam 6-700 eurót kifizetni egy távoli rendelésért. Így nekiláttam olvasgatni és hamar elöl jött,hogy a garancia az csak elméleti szinten létezik,pont ahogy az alkatrész is hozzá. Ha pedig már úgy is egy klón és nem olyan sokkal drágább az eredeti akkor már inkább egy megbízható forrás lett.Sokan az egekig magasztalják ezt a márkát,de azt elfelejtik,hogy ha nem működik akkor az az Easun,Powmr,stb érdeme.Viszont ha pedig jól működik, az meg annak az érdeme akitől lemásolták(lopták) a konstrukciót. Kiváncsi lennék,hogy ezek a klónok alkatrész minőségben mennyiben külömböznek az eredeti modellektől? Illetve mit terveznek át bennük/szednek ki olcsósítás gyanánt?
Hát igen vannak komoly gondok problémás esetek kezelésénél a gyártói oldalon...és akkor még finoman fogalmaztam...😂😃
Egyszerűbb, kis rendszerekhez vagy kiegészítésnek ideális lehet.
Szerintem annyira elárasztották a kínálati oldalt , hogy sokan azt hiszik, hogy ez már a kipróbált, jó minőség, de iszonyatosan nagy hibaszázalékkal dolgoznak.
Jó lenne ha ténylegesen neves és jól működő inverterekről készülnének tesztvideók és nem tucattermékekről, amikben bemutatják, hogy képes arra, ami le van írva a használati utasításban.
Szia, elárulnád végül milyen márkát választottál? Itthon szerintem jórészt ugyanazokat a termékeket árulják mint az alin csak más márkanév alatt jóval drágábban.
Így van baromságokat beszélsz és szakadt vagy mint egy hajléktalan kint a sztyeppén borzalom olyan videót csinálj ahol dolgozol érdemben
Mindenki magából indul ki! 😂😂😂
@@peterceco3881 nem barátom nem te szánalmas vagy és hülyeségeket beszélsz söt még közzé is teszed! a szakadt melegítődben valahol határban!
@@peterceco3881 Abból amit lát meg amit hall!
Szia! Kellet egy nap, hogy reagáljak erre a videóra. Régóta nézlek! Ez elveidet nagyrészt támogatom a hozzá állásod kitartó és lelkes. De légyszíves ne erőltesd a technikai és elektromos részét a dolgoknak!!!! Félre vezeted a közönséget a sok zagyvasággal. Én sem mondom meg a péknek mennyi liszt kell 10g élesztőhöz. Remelem ezt irány mutató pozitív kritikának tudod elkönyvelni!
Mivel a videóban semmilyen szinten nem megyek bele elektromos vagy technikai dolgokba...egyébként pont direkt, ezért valamit szerintem félreértettél!
A péknek is lehet jó tippeket adni a szakmáján belül is, hiszen "a jó pap is holtig tanul"! Viszont azért fogalmazz óvatosan egy pékkel, mert ő már sütött péktermékeket és van egy bevált receptje, de ez nem jelenti azt hogy nincs jobb recept!
Off gridben sokan elfelejtik, hogy ez az "off the grid"-ről szól, ott pedig nincs hálózat és villanyóra!
Halgathatsz olyan emberekre, nyugodtan, akik magas szinten művelik a pékipart, de mégis egy boltban szeletelik a párizsit és csak passzióból sütnek néha kenyeret hétvégén...ha van kedvük, vagy van olyan pék is aki minden nap minden pékárút maga állít elő és ebből él!
Az offgridről nem dumálni kell hanem csinálni, én arról dumálok amit csinálok és saját magam tapasztalok!
Nem minden tetszetős és szép, de attól még megvan a maga haszna mindennek.
Ceco! De, belemész, a kommentelőnek igaza van. 60 ampert is kétségbe vonod, hatásfokot is megállapítasz...
@@jozsefturani6142 annyi baromságot írtál, hogy ez egy másik videót kíván!
VAN VALAKINEK TAPASZTALATA EASUN 6048 TÖLTÉSVEZÉRLŐVEL ? KEL SEGICSEG HOGY BEALITCSAM HOGY TOLCSON IS MAR ! MEG VAN MAR 5 HONAPJA DE SEMIT NEM TOLT 😢
És milyen akkut töltene?
@@peterceco3881li ion ákukat 48v 14s. User bealitasban annyira bonyolult hogy esélytelen bealitani. 5 hónap alatt nem sikerült. Kellene valaki aki videó hivasban látna mit mutat és az alapján bealitani. Anyi lene a dolga hogy 58,4v tolcson. Ezek az aksik elektromos mitsubisi autóból létem kivéve. Működési tartománya 3,2-4,2v