Partizanų takais. Bunkeriai

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 вер 2024
  • Skaityk: www.bernardina...
    Kaip kalbėti apie istoriją patraukliai ir šiuolaikiškai? Kaip prakalbinti užmaršties dulkėmis pamažu apeinančius, muziejų lentynose nugulančius, tačiau gyvybiškai svarbių tautai įvykių atminimo ženklus? Kaip tais įvykiais sudominti ateinančias kartas, kurioms nori nenori tai tampa tik dar viena nesuvokiama senų laikų skaičių kombinacija?
    Štai jau penkiolika metų Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus su jo vadovu Gintautu Kazlausku priešakyje savo veikla ir sumanymais nebeišsitenka vien tik muziejaus patalpose: 1997 metais Druskininkų urėdijos miškuose savo iniciatyva atstatė du bunkerius, atminimo ženklais įamžino ne vieną su pokario laisvės kovomis susijusią vietą, nuolatos rengia vakarus bei susitikimus, kuriuose mėgina šiuolaikiškai kalbėti apie rezistencinį lietuvių pasipriešinimą 1944-1953 metų laikotarpiu ir juose dalyvavusius Dainavos apygardos partizanus, jų ryšininkus bei rėmėjus.
    Vienas iš tokių būdų - edukacinė programa jaunimui „Partizanų takais“, kurioje per pasakojimą bei gyvą patyrimą atskleidžiamos partizanų gyvenimo bei kovos sąlygos, jų kasdienybė ir istorijos. Taip nuo anų dienų įvykių, juose dalyvavusių žmonių bei jų idėjų atminimo kaskart vis nuvalomas laiko užneštas praeities sluoksnis, ir tai ima byloti čia ir dabar...
    Su Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus vadovu Gintautu Kazlausku ir Druskininkų „Atgimimo“ vidurinės mokyklos penktokais traukiame į miškus - Partizanų takais.

КОМЕНТАРІ • 4

  • @povilasanciukaitis6074
    @povilasanciukaitis6074 Рік тому +2

    Šaunuoliai! Didžiausia PAGARBA, JUMS! ❤

  • @DonatasRubys
    @DonatasRubys 8 місяців тому +1

    Labai patinka kodėl nieko negirdėti apie partizana pravarde 'strazdas'taipat buvo vadas

  • @Zigfridas1
    @Zigfridas1 10 місяців тому +2

    Šlovė Lietuvos partizanams ir pagarba