Skorzystają na tym koncerny samochodowe, które kupią patent i schowają go do szuflady. Komu zależy na tym by "Kowalski" zwykły zjadacz chleba miał silnik, który się nie będzie psuł. Pomyślcie... Skoro były silniki, samochody, które jeździły kupe lat i je wycofano, bo zrobiono coś nowszego, nowszego, ale nie znaczy lepszego i trwalszego.
Przecież to prawie to samo co silnik Wankla;) Tylko tutaj jest jeszcze więcej ruchomych części, co przełoży się na mniejszą sprawność i żywotność. Po za tym silniki wankla nigdy na stałe nie weszły do motoryzacji bo jest problem, ze zbyt szybkim zużywaniem się uszczelnień i tu bedzie to samo.
Należy do układu ssąco sprenżajoncego podłonczyć deparchator trzeciej generacji i sprawność wzrosnie o 200% i będzie wynosić 153% Tak mi wyszło z obliczeń matematyczno inżynieryjnych.
Maszyna wyporowa pracująca jako silnik wykorzystujący ciśnienie gazu, zbudowana w przedstawiony sposób, czyli z tłokami pracującymi w zamkniętym torusie jest znana od bardzo dawna i niestety jest bardzo trudna i droga do wykonania, aby mogła pracować w takim zastosowaniu. Próby zbudowania silnika spalinowego opartego na generowaniu momentu obrotowego w sposób jak odbywa się w silniku elektrycznym, nie zostały zrealizowane mimo pracy wielu wynalazców. Podobne efekty można uzyskać ua-cam.com/video/5vHfaDZFXc4/v-deo.html z pominięciem wielu problemów silników opartych na zamkniętym torusie.
Siła w tłoku działa w najlepszym momencie pozwalając "rozsmarować" moment obrotowy z pracy na dużym kącie obrotu wału korbowego, przy minimalnych stratach z tarcia na panewkach i czopach (po to pracuje się w smarowaniu olejowym). Sam "wynalezek" jest znany od dawna, nie nadaje się do stworzenia silników a jedynie do pomp, i nawet jako pompa przegrywa z lepszymi układami. Wynalazca nie rozumie o czym mówi i jak działają silniki spalinowe. Obniżanie temperatury obniża sprawność termodynamiczną. Szkoda na to czasu i szkoda człowieka, przynajmniej ma hobby.
Z większością się zgadzam ale obniżanie temp silnika to zwiększanie sprawności. Idealny silnik spalinowy to taki w którym zere energii nie zostanie zmarnowane na grzanie korpusu. A wbrew pozorom osiągnięcie lepszej sprawności w teorii jest prostrze i jak tylko znajdę chęci to sprawdzę na jakimś silniku. Wystarczy nie spalać mieszanki a ja detonowac. Nie iniciowac powolne spalanie przed gmp a wtrysnc sporo mniej benzyny czy gazu dokładnie za gmp aby reakcja była bardziej dynamiczna. Takie spalanie stukowe. W teorii malina a w praktyce może kiedyś sprawdzę. Jedyny wymóg to bezpośredni wtrysk paliwa, duży stopień sprężania i pancerna konstrukcja,
@@olo1299 Korpus musi się grzać od spalin przez cylindry i tłoki, a przepływ tego ciepła zależy od różnicy temperatur. Zimny silnik ma mniejszą sprawność, bo mieszanka po spaleniu w większym stopniu traci temperaturę i ciśnienie przez przepływ ciepła a nie rozprężanie i wykonywanie pracy użytecznej. Idealny silnik pracowałby w temperaturze kilkaset stopni wyższej, ale istniejące paliwa i smarowanie na to nie pozwalają. Istnieje jednak bardzo ciekawy projekt silnika z rozdzielnym tłokiem: powietrze sprężane jest w zimnym tłoku a praca odbywa się w gorącym. Można by stosować doskonałą izolację ale to powoduje że cylinder zbytnio sie nagrzewa. Zatem musimy intensywnie chłodzić ale temperatura silnika nie może być za niska.
Wreszcie jakiś merytoryczny wpis. Oczywiście każda maszyna cieplna pracuje na granicy parametrów materiału ponieważ im większa różnica temperatur między górnym i dolnym źródłem ciepła tym większa sprawność. Dlatego np turbiny w elektrowniach pracują na parze przegrzanej i w skrajnie niekorzystnych warunkach. W silniku tłokowym ograniczeniem jest wytrzymałość głównie tłoka i zaworu wydechowego. A to że się silnik grzeje to jest efekt uboczny, nie do uniknięcia przy obecnym stanie techniki.
@@tomaszstepien628 Ideałem byłby materiał o pojemności cieplnej bliskiej zera i sterowanym współczynniku przewodnictwa cieplnego, tak aby powierzchnia cylindra w fazie spalania była izolowana a podczas zasysania zimna.
@@peceed jeśli pojemność cieplna byłaby zerowa to tak by właśnie było, powietrze zasysane zimne a spalanie w temperaturze bardzo wysokiej. W silniku tłokowym problemem jest głównie za krótki suw pracy co powoduje kiepskie wykorzystanie ciśnienia spalania. Spaliny uchodzą w wydech z dużym ciśnieniem i temperaturą zamiast wykonać pracę mechaniczną. Żeby to polepszyć trzeba byłoby zwiększać skok tłoka i zmniejszać obroty. Tak zresztą jest to robione w silnikach okrętowych, które mają najlepsze sprawności z silników tłokowych. Ale w samochodach jest to nie do przejścia niestety.
Ma rację w stwierdzeniu, że w silniku tłokowym siła działa w niekorzystnym momencie. Ciekawe czemu ta cała zielona euroekohołotatak skutecznie blokuje proste rozwiązania. Narzuca normy co2 podtrzymując cały rynek na silnikach korbowych, nie odróżniając się od technologii parowozów. Nawet krótki żywot silnika vankla jest opłacalny, bo przy dzisiejszej technologii można wymienić cały środek, lub cały silnik przy 80% sprawności, to zawstydza najwykwintniejsze hybrydy!
Fajne ale w 2019 r. pewnie leży w szufladzie kogoś i nikt nie skorzysta. Takie czasy nastały jak kiedyś. Jak chcesz, by wszyscy korzystali to zrób pigułkę, podaj receptę i rozsiej tak by każdy umiał to skopiować. I zadbaj by nie można było tego zablokować. No i zrób to za darmo, bo zarobić na tym nikt nie da, choć obieca.
Oj tych silnikow to juz tysiace w Polsce wymyslono...a jedyny co wyjechal na droge to w Syrence z motopompy XD. Wszystko wszystkim ale przestancie juz wreszcie sciemniac i wymyslac kolejne Perpetum mobile bo staje sie to juz nudne.
Cały czas mamy się rozwijać. Tak słyszymy od rządzących światem.. Nowinki nowinki nowinki. A ty namawiasz Polaków siedźcie w stodole.. Siedzieliśmy to się śmiały ekonomy. Teraz powoli Polacy biorą w ręce swój los. To źle! Jasne że źle dla ekonomów banko bizneso naukowego. Ustawili sobie świat pod nogami a tu im Polacy kopią doły. Boją się chłopaki że wszystko stracą. Te złote zamki co z pokolenia na pokolenie sobie wydzierają.
@@ole2008ole Zajechałeś tak bardziej filozoficznie, ale tematem filmiku jest silnik, ponoć genialny. A tak naprawdę, to kolejna odmiana silnika z wirującym tłokiem. Niestety, te silniki są lepsze od klasycznych, tylko teoretycznie. Kłopoty z uszczelnieniem komór i z trwałością tych uszczelnień w zasadzie spowodowały, że tego typu silniki znalazły się na cmentarzysku nieudanych wynalazków. A "genialny" silnik pana Kazimierza jest jeszcze bardziej skomplikowany i trudny technologicznie niż silnik Wankla.
Nie jestem naukowcem ale wydaje mi się, że jakby ktoś przez 40lat konstruował silnik "cudo" to trochę bardziej fachowo by o nim opowiadał, na modelu widzimy tylko komorę spalania, to trochę mało żeby mówić o silniku. Autor powiedział także, że "silnik" może być zasilany sprężonym powietrzem, każda turbina powietrzna może być tak zasilana ale skąd to powietrze ma być i jaką role ma odgrywać w tym "silniku"? Po obejrzeniu tego materiału mam sporo wątpliwości co do autentyczności tego pomysłu.
+Marcin Czapiewski (Lothien) sprężone powietrze podawane jest przez sprężarkę zasilaną przez ten właśnie silnik tak samo jak to ma miejsce w silnikach benzynowych czy diesela z turbiną, co do autentyczności pomysłu mam wątpliwości co do prowadnicy łopatek, w silniku Wankla też są problemy z uzyskaniem wysokiego sprężu i odpowiedniej szczelności ( najsłabszy element silnika Wankla)
Ten silnik nigdy nie przyjmie ! ładnie to wygląda w teorii ale w praktyce nie do wykonania . Przede wszystkim trwałość będzie bardzo mała a koszty spore bo obecne i tanie materiały nie nadają się do tego .
Pan z tego filmu oto link ua-cam.com/video/xuxkSCbSBX0/v-deo.html kopał się z koniem kilkadziesiąt lat. Zwyciężył koń. Newma zmarł ze starości. Pan Kaziu z Rzadkoszy też kopie się z koniem. I przegra.
Odwrócona sprężarka łopatkowa połączona z silnikiem Wankla Zbyt duże siły działają na łopatki dodatkowo w sposób niesymetryczny. Silnik taki mie będzie działał stabilnie. Trudny do uszczelnienia. Nie możliwy wręcz do wykonania. Wynalazca to typowa złota rączka z ogródków działkowych...
Takich z ogródków działkowych i garażowych się zamyka na działkach i garażach jak by to było żeby gazety pisały o garażu a ci z tytułami naukowymi niektórzy mają doktora za przynależność ojca do PZPR ale z dużą władzą co oni przecież tacy wszystko blokują
@@jozefsaczek3373 Silnik nie ma szans samodzelnie pracować bez sporego koła zamachowego. Będzie to tylko eksponat pokazowy z ręcznym rozruchem ale nigdy samodzielny silnik. Myślę, że polityka i układy mają się do tego " wynalazku" jak pięść do nosa. Nie mam też nic przeciwko miejscom, w których dokonano odkrycia ale trzeba potem wnieść dużo pracy i sporo wiedzy aby temat doprowadzic do końca. W tym wypadku nie ma czego bronić
Skorzystają na tym koncerny samochodowe, które kupią patent i schowają go do szuflady. Komu zależy na tym by "Kowalski" zwykły zjadacz chleba miał silnik, który się nie będzie psuł. Pomyślcie... Skoro były silniki, samochody, które jeździły kupe lat i je wycofano, bo zrobiono coś nowszego, nowszego, ale nie znaczy lepszego i trwalszego.
To jest rozwinięci silnika Wankla, a ten to raczej był dość nietrwały
Los, skąd się takie bezmózgi, wierzące we wszystko, jak ty biorą?
Znając Polską rzeczywistość..........WSZYSCY NA TYM SKORZYSTAJĄ .....TYLKO NIE polacy>>>>>>
ten silnik jest/był już wymyślony ,ten pan go odkrył na nowo,lub wpadł na ten sam pomysł :D
Przecież to prawie to samo co silnik Wankla;) Tylko tutaj jest jeszcze więcej ruchomych części, co przełoży się na mniejszą sprawność i żywotność. Po za tym silniki wankla nigdy na stałe nie weszły do motoryzacji bo jest problem, ze zbyt szybkim zużywaniem się uszczelnień i tu bedzie to samo.
Przerabiali już coś podobnego. Pompa łopatkowa.
Należy do układu ssąco sprenżajoncego podłonczyć deparchator trzeciej generacji i sprawność wzrosnie o 200% i będzie wynosić 153% Tak mi wyszło z obliczeń matematyczno inżynieryjnych.
Ja bym to jeszcze połączył z kołami za pomocą przekładni różańcowej. Sprawność 200 procent minimum.
ale z gramatyka problemy masz......połączył
Przyczłap do bulbulatora okazuje się zbędny.
Pierwsze co się nasuwa po zobaczeniu modelu tego silnika to POMPA WTRYSKOWA Mondeo MK3 TDCI w kombinacji z silnikiem Wankla.
I realize it's kind of off topic but does anyone know a good place to stream new movies online?
@Thiago Lian flixportal :D
@Noe Eric Thanks, I went there and it seems like a nice service :) Appreciate it !!
@Thiago Lian Glad I could help =)
Maszyna wyporowa pracująca jako silnik wykorzystujący ciśnienie gazu, zbudowana w przedstawiony sposób, czyli z tłokami pracującymi w zamkniętym torusie jest znana od bardzo dawna i niestety jest bardzo trudna i droga do wykonania, aby mogła pracować w takim zastosowaniu. Próby zbudowania silnika spalinowego opartego na generowaniu momentu obrotowego w sposób jak odbywa się w silniku elektrycznym, nie zostały zrealizowane mimo pracy wielu wynalazców. Podobne efekty można uzyskać ua-cam.com/video/5vHfaDZFXc4/v-deo.html z pominięciem wielu problemów silników opartych na zamkniętym torusie.
Siła w tłoku działa w najlepszym momencie pozwalając "rozsmarować" moment obrotowy z pracy na dużym kącie obrotu wału korbowego, przy minimalnych stratach z tarcia na panewkach i czopach (po to pracuje się w smarowaniu olejowym).
Sam "wynalezek" jest znany od dawna, nie nadaje się do stworzenia silników a jedynie do pomp, i nawet jako pompa przegrywa z lepszymi układami.
Wynalazca nie rozumie o czym mówi i jak działają silniki spalinowe. Obniżanie temperatury obniża sprawność termodynamiczną.
Szkoda na to czasu i szkoda człowieka, przynajmniej ma hobby.
Z większością się zgadzam ale obniżanie temp silnika to zwiększanie sprawności. Idealny silnik spalinowy to taki w którym zere energii nie zostanie zmarnowane na grzanie korpusu. A wbrew pozorom osiągnięcie lepszej sprawności w teorii jest prostrze i jak tylko znajdę chęci to sprawdzę na jakimś silniku. Wystarczy nie spalać mieszanki a ja detonowac. Nie iniciowac powolne spalanie przed gmp a wtrysnc sporo mniej benzyny czy gazu dokładnie za gmp aby reakcja była bardziej dynamiczna. Takie spalanie stukowe. W teorii malina a w praktyce może kiedyś sprawdzę. Jedyny wymóg to bezpośredni wtrysk paliwa, duży stopień sprężania i pancerna konstrukcja,
@@olo1299 Korpus musi się grzać od spalin przez cylindry i tłoki, a przepływ tego ciepła zależy od różnicy temperatur. Zimny silnik ma mniejszą sprawność, bo mieszanka po spaleniu w większym stopniu traci temperaturę i ciśnienie przez przepływ ciepła a nie rozprężanie i wykonywanie pracy użytecznej. Idealny silnik pracowałby w temperaturze kilkaset stopni wyższej, ale istniejące paliwa i smarowanie na to nie pozwalają.
Istnieje jednak bardzo ciekawy projekt silnika z rozdzielnym tłokiem: powietrze sprężane jest w zimnym tłoku a praca odbywa się w gorącym.
Można by stosować doskonałą izolację ale to powoduje że cylinder zbytnio sie nagrzewa. Zatem musimy intensywnie chłodzić ale temperatura silnika nie może być za niska.
Wreszcie jakiś merytoryczny wpis. Oczywiście każda maszyna cieplna pracuje na granicy parametrów materiału ponieważ im większa różnica temperatur między górnym i dolnym źródłem ciepła tym większa sprawność. Dlatego np turbiny w elektrowniach pracują na parze przegrzanej i w skrajnie niekorzystnych warunkach. W silniku tłokowym ograniczeniem jest wytrzymałość głównie tłoka i zaworu wydechowego. A to że się silnik grzeje to jest efekt uboczny, nie do uniknięcia przy obecnym stanie techniki.
@@tomaszstepien628 Ideałem byłby materiał o pojemności cieplnej bliskiej zera i sterowanym współczynniku przewodnictwa cieplnego, tak aby powierzchnia cylindra w fazie spalania była izolowana a podczas zasysania zimna.
@@peceed jeśli pojemność cieplna byłaby zerowa to tak by właśnie było, powietrze zasysane zimne a spalanie w temperaturze bardzo wysokiej. W silniku tłokowym problemem jest głównie za krótki suw pracy co powoduje kiepskie wykorzystanie ciśnienia spalania. Spaliny uchodzą w wydech z dużym ciśnieniem i temperaturą zamiast wykonać pracę mechaniczną. Żeby to polepszyć trzeba byłoby zwiększać skok tłoka i zmniejszać obroty. Tak zresztą jest to robione w silnikach okrętowych, które mają najlepsze sprawności z silników tłokowych. Ale w samochodach jest to nie do przejścia niestety.
Zróbmy zrzutów na koszty opatentowana. Proszę podać koto z pełnymi danymi.
A potem i tak ktos to kupie, przejmie a dla polski nic nie zostanie
Ma rację w stwierdzeniu, że w silniku tłokowym siła działa w niekorzystnym momencie. Ciekawe czemu ta cała zielona euroekohołotatak skutecznie blokuje proste rozwiązania. Narzuca normy co2 podtrzymując cały rynek na silnikach korbowych, nie odróżniając się od technologii parowozów. Nawet krótki żywot silnika vankla jest opłacalny, bo przy dzisiejszej technologii można wymienić cały środek, lub cały silnik przy 80% sprawności, to zawstydza najwykwintniejsze hybrydy!
z tym 80% to przesadziłęś
lobby samochodowe nie pozwoli na odejście tradycyjnych silników tłokowych bo by na tym stracili ot cały powód
Ale wankel jest troche dziadkowski przez brak smarowania i podawania oleju z paliwem niczym w skuterze.
@@sahiel5 kolejny poyeb powieląjacy bzdury. Lecz się na nogi.
Dawaj, jeszcze trochę takich teorii i dostaniesz nagrodę Nobla. Oj, czekaj, koncerny samochodowe zakażą.
PS. Ilość idiotów w tym kraju mnie przeraża.
@@JanKowalski-sx9eunie znasz sie to sie nie odzywaj,boj sie swojej glupoty
Fajne ale w 2019 r. pewnie leży w szufladzie kogoś i nikt nie skorzysta. Takie czasy nastały jak kiedyś. Jak chcesz, by wszyscy korzystali to zrób pigułkę, podaj receptę i rozsiej tak by każdy umiał to skopiować. I zadbaj by nie można było tego zablokować. No i zrób to za darmo, bo zarobić na tym nikt nie da, choć obieca.
Cus mi siem wydaje ze to mlynek do oscypkuf.ino nikt na krupufkach go nie kce
idealny silnik do hho
Oj tych silnikow to juz tysiace w Polsce wymyslono...a jedyny co wyjechal na droge to w Syrence z motopompy XD. Wszystko wszystkim ale przestancie juz wreszcie sciemniac i wymyslac kolejne Perpetum mobile bo staje sie to juz nudne.
Cały czas mamy się rozwijać. Tak słyszymy od rządzących światem.. Nowinki nowinki nowinki. A ty namawiasz Polaków siedźcie w stodole.. Siedzieliśmy to się śmiały ekonomy. Teraz powoli Polacy biorą w ręce swój los. To źle! Jasne że źle dla ekonomów banko bizneso naukowego. Ustawili sobie świat pod nogami a tu im Polacy kopią doły. Boją się chłopaki że wszystko stracą. Te złote zamki co z pokolenia na pokolenie sobie wydzierają.
@@ole2008ole
Zajechałeś tak bardziej filozoficznie, ale tematem filmiku jest silnik, ponoć genialny.
A tak naprawdę, to kolejna odmiana silnika z wirującym tłokiem.
Niestety, te silniki są lepsze od klasycznych, tylko teoretycznie. Kłopoty z uszczelnieniem komór i z trwałością tych uszczelnień w zasadzie spowodowały, że tego typu silniki znalazły się na cmentarzysku nieudanych wynalazków.
A "genialny" silnik pana Kazimierza jest jeszcze bardziej skomplikowany i trudny technologicznie niż silnik Wankla.
@@wastawasta6813 silnik wankla to akurat najprostszy z możliwych silników spalinowych które mogą napędza auto. Dosłownie prostszego nie ma. 😉
Nie jestem naukowcem ale wydaje mi się, że jakby ktoś przez 40lat konstruował silnik "cudo" to trochę bardziej fachowo by o nim opowiadał, na modelu widzimy tylko komorę spalania, to trochę mało żeby mówić o silniku. Autor powiedział także, że "silnik" może być zasilany sprężonym powietrzem, każda turbina powietrzna może być tak zasilana ale skąd to powietrze ma być i jaką role ma odgrywać w tym "silniku"? Po obejrzeniu tego materiału mam sporo wątpliwości co do autentyczności tego pomysłu.
+Marcin Czapiewski (Lothien) sprężone powietrze podawane jest przez sprężarkę zasilaną przez ten właśnie silnik tak samo jak to ma miejsce w silnikach benzynowych czy diesela z turbiną, co do autentyczności pomysłu mam wątpliwości co do prowadnicy łopatek, w silniku Wankla też są problemy z uzyskaniem wysokiego sprężu i odpowiedniej szczelności ( najsłabszy element silnika Wankla)
powietrze sprezone jak zrozumialem z wywiadu ma stanowic zrodlo tlenu do reakcji spalania gazu w silniku.
Ropa to już archaik.
jak zwyklr krytykuja sami nic nie wymysla
Jezel łopatki nie dotykają gładzi cylindra to co zbiera nagar z tych gładzi?
W ogóle to jak ten silnik ma pracować? Bez uszczelnienia
@@Markos43211 w silniku spalinowym tlokoym w idealnych warunkach pierścienie też mają nie dotykać cylindra😉 ot taka ciekawostka
Ten silnik nigdy nie przyjmie ! ładnie to wygląda w teorii ale w praktyce nie do wykonania . Przede wszystkim trwałość będzie bardzo mała a koszty spore bo obecne i tanie materiały nie nadają się do tego .
Może to czary ?
Praktycznie każde paliwo do tego 8x więcej momentu obrotowego.
Pan z tego filmu oto link ua-cam.com/video/xuxkSCbSBX0/v-deo.html kopał się z koniem kilkadziesiąt lat. Zwyciężył koń. Newma zmarł ze starości. Pan Kaziu z Rzadkoszy też kopie się z koniem. I przegra.
Odwrócona sprężarka łopatkowa połączona z silnikiem Wankla
Zbyt duże siły działają na łopatki dodatkowo w sposób niesymetryczny.
Silnik taki mie będzie działał stabilnie. Trudny do uszczelnienia.
Nie możliwy wręcz do wykonania.
Wynalazca to typowa złota rączka z ogródków działkowych...
Takich z ogródków działkowych i garażowych się zamyka na działkach i garażach jak by to było żeby gazety pisały o garażu a ci z tytułami naukowymi niektórzy mają doktora za przynależność ojca do PZPR ale z dużą władzą co oni przecież tacy wszystko blokują
@@jozefsaczek3373 Silnik nie ma szans samodzelnie pracować bez sporego koła zamachowego.
Będzie to tylko eksponat pokazowy z ręcznym rozruchem ale nigdy samodzielny silnik.
Myślę, że polityka i układy mają się do tego " wynalazku" jak pięść do nosa.
Nie mam też nic przeciwko miejscom, w których dokonano odkrycia ale trzeba potem wnieść dużo pracy i sporo wiedzy aby temat doprowadzic do końca.
W tym wypadku nie ma czego bronić
lepiej by zrobił jak by pracował z iranem
hehe facet skomplikował silnik Wankla :D Młynek bardziej , jeśli łopatki nie dotykają gładzi cylindra :D
Podrubka silnika Wankla
+rebbi0181
...też to zauważyłem...
Totalne bzdury opatentować można wszystko.Parę lat wstecz i co?
Silniki tego rodzaju Są tak stare jak węgiel kamienny żadnej nowości nie pokazali wszystko po prostu jest tłumione
w 21 roku nadal cisza..... Więc gdzie ta rewolucja?
Wankiel LPG z tym że Wakiel nie ma tych łopatek.
Silnik Wankla.