Trwały taras - część 3 - Układ warstw w tarasie wentylowanym -hydroizolacja, termoizolacja, spadki

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 лис 2023
  • Wszyscy posiadacze domów marzą o pięknym tarasie, na którym będą mogli spędzać wolny czas, odpoczywać. Ale jak wykonać go prawidłowo? Co zrobić by był trwały i posłużył na długie lata? Z tymi odpowiedziami przychodzimy w nowych odcinkach Akademii Budowlanej Suez w kilkuodcinkowej serii o tarasach: „Trwały taras”.
    W trzecim odcinku omawiamy układ warstw w tarasie wentylowanym. Omówimy kwestię paroizolacji, termoizolacji, hydroizolacji oraz wykonania spadków. A co z odprowadzeniem wody? Ile punktów odprowadzania wody użyć? Jak odpowiednio zamontować wpust wraz z podstawkami regulowanymi?
    Następny odcinek będzie odpowiadał na najczęstsze pytania związane z tarasem wentylowanym!
    Chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio układać podstawki regulowane? Obejrzyj poprzedni odcinek!
    Do zobaczenia i miłego oglądania!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Zakupy 24 godziny na dobę, 365 dni w roku? Spersonalizowane ceny, darmowa dostawa, odroczony termin płatności, możliwość wymiany i zwrotu towaru?
    To wszystko jest możliwe z Platformą eCommerce B2B SUEZ! Dołącz już teraz i rozpocznij z nami nową erę efektywności w branży izolacji budowlanych! - bit.ly/435KuYr
    Jesteś wykonawcą, kierownikiem budowy, a może architektem? Nie zwlekaj, dołącz do Programu Poleceń SUEZ! Atrakcyjny system wynagrodzeń, indywidualny kod polecający, produkty od sprawdzonych producentów! Polecaj nasze produkty i zarabiaj! Dowiedz się więcej - bit.ly/3PzJ8Q8
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Jesteśmy ekspertami w branży budowlanej, obecnymi na rynku od ponad 15 lat. Naszą specjalnością są hydroizolacje, w których tworzymy nowe standardy. Patrzymy na temat całościowo, dobierając izolację indywidualnie do potrzeb każdego budynku. Działamy zgodnie z misją: izoluj raz, a dobrze.
    Posiadamy doradców z szeroką wiedzą oraz duży zakres usług i produktów, co pomaga tworzyć nam kompleksowe rozwiązania. Nasi doradcy służą swoją wiedzą na każdym etapie realizacji zamówienia od wsparcia technicznego i doboru materiałów, przez instruowanie odnośnie korzystania z produktów, aż po pomoc posprzedażową.
    Współpracujemy poprzez:
    - wsparcie techniczne w zakresie izolacji
    - dobór i dostawę materiałów izolacyjnych
    - nadzór nad pracami izolacyjnymi
    -usługi wykonania izolacji dachów płaskich i tarasów
    Link do naszych usług:
    Doradztwo techniczne: suez.com.pl/uslugi/doradztwo-...
    Wykonawstwo: suez.com.pl/uslugi/wykonawstwo
    Nadzór i diagnoza: suez.com.pl/uslugi/nadzor-i-d...
    Potrzebujesz szybkiej i pewnej porady? Skonsultuj się z naszymi ekspertami.
    Działamy w całej Polsce i za granicą.
    + 48 573 580 858
    zapytania@suez.com.pl
    Nasza siedziba:
    Ul. Langiewicza 18,
    35-021 Rzeszów
    Jesteś z drugiej części Polski? Nie martw się, posiadamy również usługę doradztwa online: suez.com.pl/konsultacje-budow...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Również poprzez sklep internetowy dajemy możliwość samodzielnego, całościowego zaopatrzenia się w materiały. Posiadamy dużą dostępność towarów oraz produkty wielu producentów z różnych półek cenowych.
    suez.com.pl/
    Nie zapomnij zapisać się do Newslettera.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Stawiamy na solidną edukację, dzieląc się naszym doświadczeniem poprzez publikacje, artykuły czy filmy. Wierzymy, że przekazywana wiedza pomoże naszym klientom posiadać bezpieczny i suchy dom na długie lata.
    Zobacz filmy z naszej Akademii Budowlanej Suez • Akademia Budowlana SUEZ
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Odwiedź nasze pozostałe profile w social mediach:
    Facebook: / suezizolacjebudowlane
    Instagram: / suezizolacjebudowlane
    Linkedin: / suez-izolacje-budowlan...
    TikTok: / suez.izolacje.budowlane

КОМЕНТАРІ • 5

  • @leillazzl.3475
    @leillazzl.3475 11 днів тому

    mam taki plan: na balkonie mam popękane lastryko. Balkon jest wiszący, ma 12 m2. Nic pod nim nie ma. Okno tarasowe jest oparte o lastryko więc nie ma miejsca na docieplenie styropianem od góry, a obecnie na taras wentylowany. Plan: skuć lastryko ( 5 cm). Wyrównać masą wyrównującą ( nie klejem). Na to papa ( jeśli jest konieczna w przypadku gdy pod balkonem nic nie ma). Na to tkanina EPDEM/pcv ( czy EPDM/ pcv bez papy może być?) , wsporniki i płyta tarasowa. Czy może tak być? płyta tarasowa jest ciężka ale jeśli skuję lastryko i nie zrobię wylewki betonowej to waga płyt może być wówczas nawet mniejsza niż to co dotychczas? pozdrawiam:)

    • @suezizolacjebudowlanesp.zo8625
      @suezizolacjebudowlanesp.zo8625  9 днів тому +1

      @leillazzl.3475
      Ogólnie proponowalibyśmy następującą kolejność prac: Skucie lastryko, wyrównanie podłoża i wyprofilowanie spadku szpachlówką cementową, montaż profili okapowych, wykonanie hydroizolacji: membrana EPDM lub dwuwarstwowy układ papowy, wykonanie warstwy wykończeniowej z deski tarasowej lub płytek na podstawkach. Ważne aby dobrze zmierzyć a następnie zaplanować grubość warstw. Najlepiej jeśli pod membraną/papą udałoby się zmieścić warstwę termoizolacji np. z płyty PIR.
      Pozdrawiamy :)

  • @marselss
    @marselss 17 днів тому

    Papa to dziadostwo, komentowanie folii to dramat że z profesjonalnej firmy takie info płynie, to samo termoizolacja zwłaszcza przy tarasie nad pomieszczeniem ogrzew. XPS jedyne co wykonuje klientom. Membrany w płynie a hydro wzmocnione zbrojeniem np. włókniną..

    • @suezizolacjebudowlanesp.zo8625
      @suezizolacjebudowlanesp.zo8625  15 днів тому +1

      @marselss
      Dzień dobry.
      W naszym wideo przedstawiamy rozwiązania, które sprawdziły się w naszej praktyce i które rekomendujemy na podstawie wieloletniego doświadczenia w branży budowlanej. Rozumiemy, że Pan może mieć inne doświadczenia.
      Papa bitumiczna paroizolacyjna to sprawdzony materiał, który oferuje dodatkową ochronę i jest niezawodny przy odpowiednim montażu. Folie również stosowane są jako paroizolacje, ale nie możemy się zgodzić, że jest to rozwiązanie lepsze technologicznie niż dedykowana papa paroizolacyjna z wkładką aluminiową. Z tych dwóch materiałów zdecydowanie bardziej polecamy stosowanie papy która posiada bardzo duży opór dyfuzyjny a ponadto szczelnie łączy się na zakładach czego nie możemy powiedzieć o folii.
      Jeśli chodzi o termoizolację, rekomendujemy PIR lub styropian, w określonych przypadkach i z konkretną argumentacją dlaczego akurat taki a nie inny materiał. Tarasy najczęściej mają mało miejsca na wykonanie termoizolacji, stąd naszym częstszym wyborem jest PIR ze względu na jego doskonałe właściwości termoizolacyjne przy mniejszej grubości.
      Oczywiście, jeśli jest taka potrzeba stosujemy termoizolację z płyt XPS ale nadal - w uzasadnionych przypadkach. XPS charakteryzuje się niską nasiąkliwością i bardzo wysoką wytrzymałością na ściskanie. Jeśli te parametry nie są wymagane to z jakiego powodu należy stosować go zawsze?
      Stosując zawsze i dla każdego przypadku XPS jako termoizolację generujemy niepotrzebne dodatkowe koszty niewnoszące dodatkowych korzyści dla klienta a to przecież o jego budżet jako wykonawcy powinnyśmy zadbać.
      Wykonujemy różne warstwy hydroizolacyjne na tarasach, tj. papy, EPDM, PVC, TPO, a także membrany w płynie.
      PS. Zachęcamy do zerknięcia na www.suez.com.pl, mamy świetne płynne membrany producenta Canada Rubber. 😊
      Jeśli chodzi o nasze wykonawstwo i doradztwo, nie stosujemy zasady, że wykonujemy dla naszych klientów jedno, jedyne rozwiązanie, które jest najlepsze. Każdy dom, każdy klient jest inny. Dostosowujemy wykonanie do potrzeb, budżetu, możliwości wykonania danej technologii w tym miejscu oraz najważniejsze - od tego, czy taras jest użytkowy, czy nie. W przypadku tarasów nieużytkowych nad garażem świetnie sprawdza się wykonanie tarasu balastowego z EPDM lub właśnie z papy, która, jeśli jest dobrej jakości i odpowiednio wykonana, posłuży na lata i nie zasługuje na kategorię "dziadostwo".

    • @marselss
      @marselss 14 днів тому

      @@suezizolacjebudowlanesp.zo8625 słowo klucz "odpowiedni montaż", kolejny cytat papa z wkladką aluminiową :) ile kosztuje taka papa, kto jej używa bo na pewno nie 90% rynku budowlanego.. doczytam dalej to dopisze