Дякую всім, хто пояснив можливу мотивацію дій Саурона, звучить усе дуже логічно. Однак, боюся, проблема не в тому, що я просто тупий і не зрозумів, а в тому, що сценаристи ПВ не змогли достатньо передати через сам сценарій, щоб розкрити це. Ну тобто в ДД мені чомусь майже все ясно щодо мотивацій, навіть коли я дивлюся з середини, а щодо Саурона - треба окремо ресьорчити або вже знати лор. В тому і був сенс експерименту: як для людини зі сторони буде все це виглядати? Якщо я не зрозумів, не зрозуміє ніхто з казуальної публіки, і це проблема не глядачів, а сценарію. Такі справи.
Нарешті!!! Так давно чекала вашого розбору шлакоблоку під назвою "Персні влади". Я фанатка світу Толкіна, я доливилась ледве перший сезон в надії, що от зараз буде краще і цікавіше. Але на другий в мене не стане вже ментального здоров'я. Дім дракона теж дивилась. Дуже сподобався, обов'язково гляну ще 2 сезон
З приводу сцени де Ейгон привів свого сина на нараду, це ще посилання на його дитинство. Ейгона ніколи не готували бути королем і батько ні разу не був зацікавлений у ньому чи в навчанні його правити. Ейгон це розумів і усвідомлював свою некомпетентність і хотів бути кращим батьком
Ті, хто дивився "Гру престолів", знають, що смерть - це подія, наслідки якої можуть бути зворотніми :') Дякую за відео, мені було цікаво. І низький уклін за сцену після титрів.
То було виключення. Бо у нас Обраний! Що сам у шоці від того факту. Підозрюю, Той Хто Нічого Незнає дико комплексує від власної криворукості і усвідомлення безталанності, як полководця.
@@АнтонінаРиц Згоден, Берік Дондарріон, якого Торос повертав з мертвих десяток разів, був обраним. Але чому повернувся з мертвих улюбленець глядачів... Сандор Кліґейн? Чи його брат, Ґреґор Кліґейн, також відомий як Гора? І як тут не забути повернення улюбленого вартового на стіні... Бенджена Старка? Всі його вважали мертвим, а повернувся він тільки щоб дати Джону коня.
Коли дивишся гру престолів чи дім дракона, то ти віриш тому, що коїться на екрані, хоч і розумієш, що це серіал а не реальність. Коли дивишся персні влади, то таке враження, що це аматорський гурток любителів фентезі, але з дофіга великим бюджетом. Все здається несправжнім, надуманим: костюми, декорації, гра акторів, логіка дій, бойові сцени, не кажу вже про сюжет. Просто не вірю тому, що бачу на екрані, а тому не затягує абсолютно.
Розчарували обидва серіали, так як я читала першоджерела до них обох то очікування були значні. Перстні Влади виявилися абсолютним розчаруванням. Дім дракона більше сподобався, але дуже багато змін в сюжеті - вік персонажів(Рейніра, Алісента, Візеріс і тд.), їх зовнішність(волосся принцеси Рейніс, наприклад), характери персонажів (особливо жіночі - Алісента в першоджерелі це по суті Сесрея, але при цьому ще жорстокіша. Рейніра була активною політичною діячкою, мала при собі багато вірних їй людей з самого початку, була першою модницею в королівстві, Рейніс була грізною та гострою на язик жінкою та найвідданішою прихильницею Рейніри в її боротьбі за трон) та мотивація. Плюс робота з костюмами та прикрасами значно програє Грі Престолів. Чесно кажучи найбіше мені не сподобалося, що сценаристи вирішили не робити інтриги і одразу показали, що старші сини Рейніри - бастарди, хоча в книзі це було не підтверджено, а слухи про це розпускали Алісента та зелені. І я розумію, що автор не знайомий з лором, а тема відео була саме про методи написання сценарію, тому перепрошую за цей потік свідомості
шкода тільки, що переважна більшість глядачів оцінює Дім дракона тільки за кількістю епічних битв з драконами та вбивств головних персонажів не у змозі оцінити високу якість сценарію, гри акторів, роботи костюмерів, декораторів, операторів якими теж можна окремо захоплюватись. Бо навіть те яке вбрання одягають персонажі у різних сценах часто роскриває їх характеристики, або задає настрій цілій сцені
про який "якісний сценарій" ви кажете, коли більшість персонажів в серіалі не мають ніякої мотивації, логіки дій та хоч якогось сенсу. коли деякі персонажі втратили всі нюанси власного ж характеру з 1 сезону (який теж не був ідеальним, але хоч не таким дурним)? сюжетні дири? дурні діалоги? подивіться на оцінки перших сезонів Гри Престолів, де було ще менше епічних битв та драконів. людям подобаються хороші діалоги, глибокі персонажі та добротний сценарій. у Дома драконів цього нема. і плюс нема епічності, яка б могла б хоча б якось перекрити вищенаведені мінуси. + наявність шикарних акторів, прекрасної операторської роботи та шедевральної роботи декораторів та костюмерів не відміняє факту того, що серіал скатився у щось незрозуміле (про що скаржиться навіть автор оригіналу).
На мою думку персні влади програють чисто по сценарію, причому в чисту, ми не встигаємо знову закохатися в середзем'я, якось за швидко розгортається сюжет
Чому останній сезон такий поганий? Тут і без Влада розібратися можна. Далі спойлери (раптом хтось ще не бачив) . . . . . Арія: що вже казати, що вона виживає після декількох ножових ударів в живіт і стає імбовим персонажем, раптом все вона вміє, що вміють безликі; сім сезонів Арія не забуває хто вона і хоче повернутися додому, але у восьмому сезоні раптом хоче стати мандрівницею і поплисти на захід. Бран: мав стати новим триоким вороном, але раптом чомусь виявилося, що це все було потрібно, щоб сісти на престол у Королівській гавані? Дурня якась. Дейнеріс: чого варте лише, що вона забула про флот Грейджоїв (здається), коли вбили другого дракона (ось так просто, забула). Далі оце божевілля, коли вона за секунду вирішила спалити Королівську гавань. Я розумію, що до цього намагалися підводити і лише у цей момент стався злам, але якось слабо і вийшло так, що вона на екрані була просто істеричкою. А чого вартий фінал: Джон вбиває божевільну королеву, але дракон вбиває не його, а спалює трон і нам всім має здатися, що дракон розумніший за людей і знає, що всі біди від цього незручного трону (хоча це далеко не так). Джейме: його повернення до Серсеї перекреслює всю сюжетну лінію спокути Джейме після того, як він втратив руку. Навіщо було це все, якщо зрештою він повернувся до Серсеї? Трошки про третю серію і битву за Вінтерфелл. Мало того, що битва відбувається вночі (щоб грошики зекономити, на фінальному сезоні, браво), так ще й точки зору військової справи виконана невміло. На вас йде армія мерців, яких важко вбити? Виведіть все військо перед замком, туди ж витягніть вразливі катапульти, і хай дотракійці перші нападають на мерців, яких вони навіть не бачать в темряві. Комічно виглядає участь юної голови дому Мормонтів у битві, оскільки, ну серйозно, багато зможе зробити дитина у битві з безсметними зомбі? Далі імбовий персонаж Арія убиває Короля ночі, бо не може ж у сучасному кінематографі знову рятувати усіх чоловік! Єдина світла пряма тут - це Теон, який пройшов шлях від зрадника і хотів вбити Брана, до того, хто віддав своє життя, захищаючи його. Тут видно як персонаж змінюється і спокутує свою провину. А ще ж дуже багато "телепортацій", або коли персонажі, які, вважалося, роблять логічні і виважені кроки, раптом коять повну дурню і їх викривають. Звісно, тут є мої власні придирки, можуть бути несуттєві неточності (бо я лише раз подивився фінальний сезон), але неозброєним оком видно, що створювалося все з поспіхом і тому зроблено неякісно та непродумано. І може, й не було б стільки претензій, якби до цього усього логічно підводили, а не раптово змінили курс і за шість серій вирішили усі проблеми, які не змогли побороти за минулі сім сезонів.
@@ib_travelone точніше з середини шостого сезону пішла самостійна робота сценаристів, а не адаптація романів. Власне, саме з того часу рейтинги ГП почали падати.
Бо в останньому сезоні бажання здивувати перебільшило бажання зберегти логіку дій. Гра престолів працювала не тому що жорстока та кровава-а тому що ЛОГІЧНО жорстока і кровава. А 8 сезон просто втратив логіку. Було здивування заради здивування.
Дякую за чудове відео з поясненнями що і як працює. Дуже цікаво було почути вашу точку зору. Не згодна з відео хіба що в одному моменті: мене взагалі не зачепила смерть хлопчика в серії Дому дракона. Як на мене особисто, то рівень жорстокості в цьому світі викручений на такий максимум, що після чергової смерті (ну в кращому випадку каліцтва) персонажа, який тобі подобався, ти така "а, то ось що у вас тут робиться. Ясно, не буду нікому співпереживати". Для мене це найбільший недолік лору гри престолів взагалі, через який я закинула читати книгу і дивитися серіал ще на перших сезонах. Хоча фентезі вцілому люблю. Але оскільки ви не дивилися гру престолів, то розумію, чому таке яскраве враження на цьому моменті)
Ехехехе, фінал відео просто блискучий)))) Дякую за роботу))) Було цікаво і приємно побачити розбір, а потім і похвалу в бік улюбленого серіалу (Дім дракона). Персні влади не дивилась, бо поки що не тягнуло щось. А щодо матері вбитого принца в Домі дракона, вона таки відчувала (і в кінці сезону це показується, чому). Але напевно, це зрозуміло через Гру престолів, бо там є соковита відсилка на їхнє "майбутнє". Чи не прямо в кінці, вже не згадаю. Але дуже полоскотало ностальгію за персонажами з "Гри".
25:08 кільця наче з шейха якогось зняли що на номерах 0001 їздить, спеціально передивився перші хвилини володара кілець, там перстні витончені та зручні, а не як оці кастєти діамантові
Чесно кажучи, трохи піддістали порівняння поганих сценаріїв і фанфиків, бо у мене враження що зараз рівень фанфикшну набагато вищий. А деякі автори навіть письменниками стають (не згадуйте «50 відтінків» будь ласка😂)
Написання фанфику само в собі має таке підґрунтя як свобода, людина яка пише фанфік вона вільна в своїх думках і робить все тому що їй приємно вона хоче побачити свого персонажа в якомусь іншому місці в іншій ситуації, сценаристи зв'язані зараз повісткою вказівками зверху і так, своїм слабким розумом...
До Влада вважав найкращими обзірателямі беда та циніка. Можливо далі буде не просто Владу, але точно за український ютуб тепер соромно не буде нам. Дякую вам, Владе!! Хай квітне український ютуб!!!!
Цікава розбірка! Дуже вдало підмічено, як окремі сцени можуть вплинути на загальне сприйняття серіалу. Дякую за ваші зусилля у створенні змістовного контенту! Нехай український UA-cam квітне, і ми продовжуємо підтримувати розвиток українського контенту!
Дякую за відео. Ви дуже гарно показуєте чому один фільм тобі цікавий, а інший ні. Та все ж мене ще дещо цікавить. Наприклад є велика маса цікавих і інтригуючих фільмів, але вони, чомусь, провалюються у прокаті. Натомість інша маса фільмів досить проходні і ти на перед знаєш чим все скінчиться, без жодної інтриги, а цей фільм стає касовим хітом. От як це працює????
Владе, дуже цікаво. Я дивився драконів і НЕ дивився Персні, але цікаво було і те і те. Розкриваєте певні нюанси, яких не помітив при перегляді. Було б добре мати можливість ще подивитись огляди сценаріїв актуальних серіалів. Можливо голосуванням підписників, чи як бонус для спонсорів?
Владе! Я теж не особливо сильно люблю фентезі, середньовіччя і драконів, але «Гра Престолів» - це найкраще, що дало телебачення людству! І мені здається, що ви значно збагатили би свої сторітелівські скіли, якби дали їй шанс :)
Влад, зробіть, будь ласка, відео про сценарні ходи, котрі ви вважаєте геніальними. Бо ви так згадали, що сценарій не геніальний, але якійсний, цікаво тепер дізнатись, що можна назвати геніальним.
Немає геніальних сценарних ходів Є такі, які один автор використав влучно й майстерно, а другий - тупо й бездарно Причому це можуть бути одні й ті самі сценарні ходи
бля, чого Елронд такий потворний? та і Гіл-Гелад теж неприємний. ні, були б вони людьми, я б нічого не сказала. не вважаю, що на екрані мають бути лише красунчики. але у ельфів, бляха, лор такий, що вони просто неймовірної краси. у Володарі Перстнів навіть окрема сцена, яка це демонструє, коли Гімлі був зачарований красою Галадріель, хоча як будь-який нормальний дварф ненавидів ельфів. але нахіба комусь той лор, коли на часі політкоректність?
це набрали британців тіпа-згоден каст кончений та провалений в хлам,це такий собі олінклюзівізм ,яким дрище під себе нетфлікс останні роки ,особиливо з відьмаком
Дивіться, коли в книзі пишуть про красиве створіння, то ви уявляєте свій ідеал такої істоти. У кожного "красиве" це щось своє. В цьому серіалі я не побачила жодного актора/акторку потворними. Якщо ви про конвенційно привабливих людей, яких вигадує суспільство, а потім всім втюхує як "істинна єдина краса", то люди йдуть на все заради цього, он навіть за ці 5 років індустрія краси (пластична хірургія, ботокс,, ін'єкції) збільшились на відсотків 20. Справа не в політкоректності, а в уявленнях людей про красу, індустрія краси/моди дуже спотворила наше бачення справжньої краси людини, ми вже не можемо бачити один в одному щось гарне, бо у нас визначник краси, який нам нав'язали - зроблений ніс, сяюча шкіра без прищів та зморщок, правильна форма брів, достатня кількість вій, пухкі губи, худорлява статура, але підкачана і тд. Ми вже не можемо бути собою, ми повинні бути пластиковими ляльками, яких штампують на заводах. Тож не бачу нічого поганого в тому,що ідеальні ельфи схожі на людей, а люди в свою чергу не пластикові ляльки та кожен має свою індивідуальну рису обличчя і тд.
@@katrynasunrise1015 ні, краса це не суто суб'єктивне. досить розганяти цю ідіотську тезу. у нас у всіх є загальний стандарт красивого і вже рамках його ми обираємо, що нам подобається більше, а що менше. я от не фанат Тіматі Шаламе. його зовнішність не здається мені якоюсь особливою. але і назвати його страшним і потворним я не можу. він мені просто звичайний. і от якби Елронд був також просто звичайним на мій погляд, я б нічого не казала. але він страшний. можу припустити, що для когось він звичайний. але не повірю, що хтось вважає це красивим. ну хіба тільки істоти з іншої планети. якби краса була виключно суб'єктивною, не було б такого явища як всесвітній секс-символ, якими вважали (а може і вважають досі) Анджеліну Джолі та Бреда Піта. і вже точно Толкієн в його то часи не задумувався, що це ж все суб'єктивно. його поняття були прості. ельфи - красиві для всіх, що б це не означало.
@@katrynasunrise1015є ще така штука як поява одного й того ж героя у різних фільмах і серіалах. От Леголаса кругом грав один актор і все зрозуміло. Галадрієль дві різні акторки але вони схожі між собою і я могла повірити що оця дивачка з серіалу стане панянкою з фільмів. І Гендальфа наче нормально підібрали теж можна напружити уяву і погодитись. Але Елронди !!!! Їх зовнішність прямо протилежна і манера гри так само. Тому не можу прийняти тут вже ніяка уява не допомагає. І ельфи Толкієна типові як народ. Тобто описавши одного ельфа ти описуєш всіх. Худорляві але сильні і швидкі і тд. Ельфи це міфічні ідеальні люди. Вони просто не можуть виглядати настільки по різному,як ми. Вони не товстішають, не хворіють, не старіють. А в серіалі показали ельфів різного віку!!! Піпец
@@katrynasunrise1015 >не бачу нічого поганого в тому,що ідеальні ельфи схожі на людей Вот-вот, сценаристи Перснів міркували так само, і вважали що просувати ліву повістку важливіше, ніж працювати над сюжетом. Результат - катастрофічний.
16:40 Скажу ще щодо цього моменту в Вартових Галактики. Там цей прийом досить добре використан, бо Йонда подається нам як жадібний до грошей пан, до винагороди. Чим Квіл і скористувався А от аналогічна сцена з Перснів виглядає по-дурному. Бо...А чого вбити його не можна? Просто якийсь тип що стверджує що бачив Саурона. Це звучить навіть як маячня. Наче ото в того пана немає шпигунів чи магії (якщо вони вже переписують канон Толкіна НАСТІЛЬКИ то могли б вже і магію нову додати, хоч якесь пояснення було, хоч і не на користь Саурона) Та і вони могли скористатися манічним артефактом із "Володаря перснів" (там була магічна куля що дозволяла бачити те що захочеш, але от у фільмі вона була розбита на шматки та Саруман зібрав її знову) Тобто є багато варіантів аби якось виправдати чи навпаки спростувати слова Саурона про "Мене не можна вбити" але сценаристам схоже було лінь вникати у відомиий фентезі всесвіт
Я б ще сказав, що після другої частини Вартових і більшого розуміння відносин Йонду і Квіла ця сцена набуває іншого контексту, бо насправді Йонду як прийомний батько і сердиться, але нікого скоріш за все не вб'є та шукає способу зберегти лице і авторитет перед командою. Тому шаблонною вона стає трішки меньше.
Не переконали. А що би ви порадили в цій ситуації. Що виглядало би не повторювано, притомно і зрозуміло для глядача. «Мої знання помруть зі мною» - це легко доступно і зрозуміло. І це обдумано, і Урук в це повірив, бо Саурон знав Урука і знав, що треба сказати. Наприклад, коли плануєш зайти вʼязнем, а вийти на коні, то треба вагомо переконати. Зацікавити чимось. От Саурон і зацікавив. Він хотів, аби Урук знав, що його ворог Саурон живий, і хотів сказати це особисто. Хотів отримати довіру від Урука, якою може скористатися в майбутньому, хотів аби бажання знищити Саурона змусило Урука діяти так, як зручно йому. Своїм візитом і своїм переконанням він досяг багато чого. Запропонуйте репліки і обставини аби можна було досягти подібного або ще більшого. Я послухаю.
Ну, по-перше, "якийсь тип" не дуже коректний опис. З першого сезону Адар вже знав його як Галбранта - спадкоємного правителя південних людей. А по-друге, від вбивства на місці його рятує суто емоційна маніпуляція: з усіх можливих варіантів Саурон просить "відпустити його народ". Виглядає так, що в Адара, попри всю спотвореність, є власний кодекс честі, згідно з яким це вчинок достойний базової поваги та шансу донести свою пропозицію. Як на мене, виглядає цілком валідним мотивом не вбивати його одразу
@@nepidrobna_syla Ну особисто мені складно якось судити і переписувати увест сценарій бо я, як й пан Лєнцев, бачила тільки цю серію. Тому нажаль від мене ви не почуєте дуже влучного коментаря-аналізу. Просто цей прийом що використали в серіалі виглядав посередньо. А враховуючи що Саруман по суті ходив туди-сюди (спочатку до ельфів потрапив, потім прийшов у Мордор, а потім знову до ельфів) то це не виглядає як щось дуже захопливе. Але ваша думка цікава, дійсно.
Я не кажу що Кільця Влади топовий серіал,але його я дивився 2 сезони,а Дім Дракона після перегляду пари серій не викликав бажання дивитись далі. І взагалі ці два серіали крінж в порівнянні з серіалом Андор,який я обожнюю і дуже чекаю другий сезон)
Але ж так і є, "Володоря Перстнів", знімали та продюсували суцільні аматори, які плювати хотіли на оригінальну історію, та мали своє "сучасне бачення". Випуск гарний, дякую.
Фінальна вставка - розйоб) А з приводу серіалів, хоч і поціновувач фентезі, але не зайшов ні той ні той.Не відчувається тої епічності яка мала б бути. Хоча якщо дім дракона просто посереднє фентезі, то персні лади то вже відвертий шлак і халтура з космічними бюджетами.
просто дім дракона (як і основний цикл) - це не тільки і не стільки про фентезі, скільки про політоту, хитрожопі інтриги та підступну боротьбу за владу. Не кожному заходить така концентрація подібного контенту)
Маг і хоббіти важливі елементи протистояння Саурону. Не варіації, які Саурону важко передбачити. Хоббітів показують, бо її нащадок знищить врешті Саурона. А Маг створить для цього передумови і умови, коротше, посприяє цьому . А показують його, бо він і сам ще цього не знає , бо це становлення Мага. Так би мовити початок Гендальфа Сірого. Чарівника, що міг волею долі стати на сторону зла і це була ніби його доля. Але втрутилися хоббіти. З перекладу - Hommo rabbit, боязка людина. І саме дружба з хоббітами змінить все. Тобто, настільки дрібні люди і їхні дії є важливими для майбутнього. Десь так. Звертайтеся, якшо, шо.
Hommo rabbit - це якась фанатська вигадка. Це слово не має етимології, воно було вигадане з нуля, і з самозапитання "а хто ж такі гобіти?" Толкін і народив Арду.
Хочу, Владе, тобі дякую сказати за серіал "Андор". Я поховав, для себе, Зоряні Війни вже давно, але Кассіан зі своїм сумним поглядом повернув мене туди. Серіал дійсно хороший
Дякую за цікаві відео та зокрема за це. Перший фільм який подивився, після цього, намагаючись аналізувати сцени протягом перегляду, був Wolfs ("Одинокі вовки"). Фільм сподобався, гра Клуні та Пітта сподобалася, розкриття історія та сцени сподобалися. Дякую за те що робите.
стосовно сцени з Йонду Удонтою та Пітером Квілом з Вартових Галактики, де Старлорд каже "якщо ти мене вб*єш то не дізнаєшся де здобич" - а це підвішена рушниця. В другому фільмі стає ясно, чтому Йонду не хотів убивати Квілла. Бо любив його як сина. Просто він не міг перед піратами цього визнати. І чекав доки Квілл вигадає хоч якусь правдоподібну відмазку, щоб це виглядало наче він його "помилував". Там якраз не кліше, там якраз підвішана рушниця на другу частину.
Я повністю згоден, тут кліше перетворили на фішку, а в ПВ просто пхають не думаючи) але додатково я ще хотів показати контраст: в цьому жанрі воно сприймається норм, а в епік фентезі - чужорідно
Прикольний розбір)) Лишній раз переконався що Перстні Влади краще не починати)) Загалом нейтрально відношусь до фентезі, окрім того що воно просто набридло за останні десятиліття. Але Дім Дракона мені зайшов, не дивлячись навіть на його неспішність
Я не дивилася жоден з цих серіалів, але по Дому драконів переглянула безліч едітів зі спойлерами. Мені сподобалися та запам'яталися певні персонажі 🤌 Дякую за цікаве та пізнавальне порівняння цих двох серіалів 👏
Випуск прекрасний, хоч не був з самого початку, тому передивлюсь від початку. Якщо порівнювати щось наступне, то я порадив би порівняти мультфільми Кіт у чоботях. Останнє бажання і «Бажання», ці мульти гарно демонструють, що навіть найпрекрасніша ідея як бажання ніщо без грамотного втілення. P. S. Я коли дивився перші 20 хвилин зрозумів що Бажання одразу програє Коту, бо темп історії настільки затягнутий що нічого не відбувається протягом 20 хвилин, а Кіт за цей час встиг повеселитися у губернатора, перемогти велетня і побитися з антагоністом. Навіть мультфільм сторічної давнини куди швидше іде за сучасне Бажання.
Дуже цікаво дивитись про такі дрібниці як гра персонажа з кулею і символізм цієї сцени. Не впевнена, що сама зможу розгледіти всі такі приховані сенси, а от коли тобі розжовують, то завжди такий гілті плежер)
27:58 Тут ще нюанс в тому, що сина Егона також звати Еймонд. Так само як і його одноокого брата. А ці йолопи кілери просто не зрозуміли якого Еймонда потрібно було вбити, або просто вирігили склеїти дурнів і зробили вигляд що не зрозуміли якого з них потрібно було вбити і вбили немовля. Потім буде конфлікт між Деймоном і Рейнірою на тему того, що Деймон наказав вбити дитину, що Деймон буде заперечувати
Знімати серіал по Сильмариліону - це як знімати серіал по книзі чисел з біблії. Тобто, нецікаво читати 50 сторінок родословної про те як одич мужик народив іншого, а потім той інший третього і т.д... Тому, я думаю, що сценаристи насправді об'єднали та ідейно переінпритували оригінал. Тим паче, вони не змогли купити права на оригінал
В книгах було трохи не так, Саурон після поразки Моргота дійсно захотів перейти НА СТОРОНУ добра, тобто на сторону переможців, для цього йому треба було проявити смирення і прийти на суд, де мали б вирішити його долю, але оскільки в душі Саурон залишався злим, то його задушила гординя і ні на який суд він не пішов.
Кінцівка топ! як завджи прекрасно, кожен випуск чекаю з нетерпінням. Відсутністю "незворотності подій", доречі, грішать зараз майже усі. Дім дракона не виняток, якщо аналізувати весь перший сезон. Проти Гри Престолів бліда подоба
Будь ласка, продовжи дивитись Дім Дракона і зроби огляд на весь сезон. Дуже хочу, щоб ти розібрав подальші серії, там ще стільки всього різного буде, і хорошого і дуууже поганого. А ще, там буде серія яка майже повністю буде складатись з битви з драконами 😀
На тлі ПЛІО (яку доречі Мартин написав як іронію на класичне фентезі, бо його думки збігаються з вашими) Гра Престолів така ж жахлива як і Персні Влади, бо згвалтували твір максимально і як тільки в сценаристів закінчились книжки, то с кожним сезоном все ставало гірше і гірше аж до логічного зливу фіналу. З Домом Дракона цей процесс ще яскравіше виражен одразу. А ось дізнатися вашу думку щодо самих книжок було б цікаво, там багато рівнів, символізму та соціальної побудови нашого суспільства цікаво описані.
Я дивився і Дім дракона і Перстні влади ( але лише частину, бо далі цю нудятіну я не осилив), і з усім я з вами повністю погоджуюся. Я можу навести інший приклад і порівняти Перстні влади, як представника жанра фетизі і серіал Фундація, як представника фаетастики, у Фундації: цікаві персонажі, цікавий сюжет і конфлікт, тобі одразу розкривають світ у якому є генетична династія Клеонів однієї людини клонів і вони є в особі трьох людей різного віку, вони називають себе братами: брат світанок- це клон від народження і до повноліття, брат день- це клон від повноліття і до старості , цей клон головний він править у галактичній імперії і брат сутінки - це клон у старості і до смерті. Головний конфлікт розкривають у тому, що математик Гарі Селдон прогнозує крах імператора і імперії через пару столітть, а далі нам розкривають персонажів, є цікавий поворот сюжету, а лінія клонів імператів найцікавіша у серіалі, коротше нівяке порівняння навіть не йде. До речі рекомендую цей серіал до огляду, вже є 2 сезони, розбір від вас буде цікавим, дякую за вашу працю ❤
Я Фундацію не читала. Почала дивитись і на початку як ви пишете наче все було зрозуміло. Потім все так швидко почало змінюватись що я заплуталась. А передивлятись кожну серію по 5 разів щоб запам'ятати героїв і сюжет я точно не хочу.
Треба колабу з Радіо палантир, то подкаст з Остапом Українцем де обговорюють по серії Перснів влади, на каналі Вертіго. Мабуть була би цікава розмова між тими хто в темі світу Толкіна і тим хто вміє в сторітейлінг
10:39 так, гэта і лухата, і не. На канцы свайго існаваньня Нуменар быў поўнасьцю прасякнуты хлусьнёй Саўрана і яны вырашылі пайсьці вайною на Валінар і ўсіх Валар. Але Ілуватар не дазволіў і проста зьнішчыў усе войска Нуменара, тады нават Саўран ледзь не загінуў, ды яго выратаваў ягоны пярсьцёнак(той самы галоўны), і праз гэтыя падзеі, што ён ледзь не загінуў, ён і мусіць заўсёды насіць пярссьцёнак, каб не зьнікнуць(дужа сьцісла апавёў, але спадзяюся, нічога не наблытаў)
Але ж, Владе, нащо Вам здалося стільки реклами у видиві? О.О*** Гм... Тема справді дуже корисна й цікава. Красненько дякую! Хотіла була чимало написати, бо ПВ мене обурили самим своїм існуванням, однак вони такі безсенсовні, що навіть писати про те, як ця гидота обурює глядачів, безсенсовно в кубі. Натомість щодо ДД - то після злиття ГП від кінця п'ятого сезону фанати так розлютилися на сценаристів (зокрема за три останні серії восьмого сезону, бодай би ті щезли у драконячій пащеці разом із авторами), що нині їх просто бояться гнівати. Атож, розгнівана людина не купить твого мерчу! Тому ми й маємо надію на високий рівень якости серіалу. Втім, я його все одно перегляну тільки після кінця, коли точно знатиму завдяки рецензіям, чи він вартий моєї уваги. А щодо того, що я зараз переглядаю, то дякую вдруге! Я нарешті зрозуміла, чому для мене "Токійські месники" закінчилися на дванадцятій серії. Так, там уже три сезони зробили, гг непоганий, Хіна НЯшка, стилізація музла й атмосфери під хуліганські історії з вісімдесятих років добре підкреслює особливості розвитку сюжету (хоча події починаються 2017 року і тривають 2005), та... Я нарешті втямила, чого саме там бракує! (Не скажу, бо спойлер, а саме аніме може сподобатися комусь. Зрештою, можливо, що я й сама ще його додивлюся). Натомість нині я читаю манґу за "Бродячими псами літератури" (у другому перекладі це "Літературні генії бродячі пси") й шукаю ранобе з англійським перекладом, бо українською його, на жаль, немає. В думках постійно крутяться персонажі звідти й можливий розвиток подій, що навіть вадить розвиткові сюжету моєї власної книжки. Давно такого не відчувала! До речі, аніме й манґу зробили трохи різними, тож ознайомитися треба з обома (скажімо, в аніме немає сцени зі прокляттям Доппо). Персонажі чудові, події цікаві, деталі геніальні, а незворотності не вадить навіть дар одного з персонажів, поєднаний із тим клятим мечем! І - Ідеально!
Дякую за відео. Скажіть, будь ласка, а чи існують в природі "ідеальні сцени" , що б прямо "Це шедевр, отак потрібно знімати сцени або писати сценарій"?
Не знаю, чи збирається пан Влад дивитись ці серіали далі, але зі сценарної точки зору, там стає тільки гірше. Хоча у "Домі дракона" все не настільки погано як у "Перснях влади".
"Перстні влади" не такі погані) Саурон розкривається як маніпулятор, сюжет рухається за рахунок непередбачуваності від наслідків його дій (тобто початок де він побачив можливість забрати герб і видати себе за лорда, що й було основою першого сезону). Подорож Мага і хобітів - то становлення мага, сам сюжет там не складний але нічого і придумати не вийде. Маг йде бо шукає місце (зорі) зі свого видіння, хобіти - бо хочуть побачити світ. Нам показували сили Мага(передбачення, вплив на живу природу) але не показували сили Саурона, і це викликало питання. Так привабливість серіалу і є в тому що він залишає певні питання, які поступово розкриває. Основна вітка сюжету - це як Саурону змусити ельфів(тих хто його хоче знищити) зробити для нього перстні, і сцени з ним це відкривають. Я не дивився дім дракона(мені не сподобався 1 сезон), тому про нього нічого не скажу. Якщо подобається фантастика, майбутнє, і технології, то раджу подивитись "Фундацію", від книг вона відрізняється але теж дуже не поганий серіал.
Технічно як раз той самий Єдиний Перстень Саурон робив сам, Келебрімбор робив всі інші до цього і дізнався про перстень Саурона лише коли той було завершено і ельфи відчули його вплив
Дякую всім, хто пояснив можливу мотивацію дій Саурона, звучить усе дуже логічно. Однак, боюся, проблема не в тому, що я просто тупий і не зрозумів, а в тому, що сценаристи ПВ не змогли достатньо передати через сам сценарій, щоб розкрити це. Ну тобто в ДД мені чомусь майже все ясно щодо мотивацій, навіть коли я дивлюся з середини, а щодо Саурона - треба окремо ресьорчити або вже знати лор.
В тому і був сенс експерименту: як для людини зі сторони буде все це виглядати? Якщо я не зрозумів, не зрозуміє ніхто з казуальної публіки, і це проблема не глядачів, а сценарію. Такі справи.
А який вид фентезі Вам подобається? )
@@DennyWonder ну припустимо, міське та космічне)
Радіо Палантир - Остап Українець ще з якимось чуваком обговорює Володаря перснів. Не зрозуміло, але дуже цікаво
Той самий перстень саурон сам виковав
@@vladstorytellerДюна позаду підказує якраз, що любите космічне)
Нарешті!!! Так давно чекала вашого розбору шлакоблоку під назвою "Персні влади". Я фанатка світу Толкіна, я доливилась ледве перший сезон в надії, що от зараз буде краще і цікавіше. Але на другий в мене не стане вже ментального здоров'я. Дім дракона теж дивилась. Дуже сподобався, обов'язково гляну ще 2 сезон
З приводу сцени де Ейгон привів свого сина на нараду, це ще посилання на його дитинство. Ейгона ніколи не готували бути королем і батько ні разу не був зацікавлений у ньому чи в навчанні його правити. Ейгон це розумів і усвідомлював свою некомпетентність і хотів бути кращим батьком
Прикольно)
Ті, хто дивився "Гру престолів", знають, що смерть - це подія, наслідки якої можуть бути зворотніми :')
Дякую за відео, мені було цікаво.
І низький уклін за сцену після титрів.
То було виключення. Бо у нас Обраний! Що сам у шоці від того факту. Підозрюю, Той Хто Нічого Незнає дико комплексує від власної криворукості і усвідомлення безталанності, як полководця.
@@АнтонінаРиц Згоден, Берік Дондарріон, якого Торос повертав з мертвих десяток разів, був обраним. Але чому повернувся з мертвих улюбленець глядачів... Сандор Кліґейн? Чи його брат, Ґреґор Кліґейн, також відомий як Гора? І як тут не забути повернення улюбленого вартового на стіні... Бенджена Старка? Всі його вважали мертвим, а повернувся він тільки щоб дати Джону коня.
Коли дивишся гру престолів чи дім дракона, то ти віриш тому, що коїться на екрані, хоч і розумієш, що це серіал а не реальність. Коли дивишся персні влади, то таке враження, що це аматорський гурток любителів фентезі, але з дофіга великим бюджетом. Все здається несправжнім, надуманим: костюми, декорації, гра акторів, логіка дій, бойові сцени, не кажу вже про сюжет. Просто не вірю тому, що бачу на екрані, а тому не затягує абсолютно.
Відкрию таємницю. В Домі драконів також все не справжнє.
@@sergiishevchuk5703перечитай знову
@@sergiishevchuk5703Тобто, ви тільки це прочитали: "Коли дивишся гру престолів чи дім дракона, то ти віриш тому, що коїться на екрані"...
🤦
Ще епічна музика на якомусь "важливому" моменті і одразу зникає. чисто крінжа...
в аматорському гуртку ви такого гівно-крафту не побачите. це для будь-якого рівня сором😂 боже не можу з цих фібул з якоїсь фольги чи шо воно😂
Кінець відоса - окремий лайк заслуговує;)
Розчарували обидва серіали, так як я читала першоджерела до них обох то очікування були значні. Перстні Влади виявилися абсолютним розчаруванням. Дім дракона більше сподобався, але дуже багато змін в сюжеті - вік персонажів(Рейніра, Алісента, Візеріс і тд.), їх зовнішність(волосся принцеси Рейніс, наприклад), характери персонажів (особливо жіночі - Алісента в першоджерелі це по суті Сесрея, але при цьому ще жорстокіша. Рейніра була активною політичною діячкою, мала при собі багато вірних їй людей з самого початку, була першою модницею в королівстві, Рейніс була грізною та гострою на язик жінкою та найвідданішою прихильницею Рейніри в її боротьбі за трон) та мотивація. Плюс робота з костюмами та прикрасами значно програє Грі Престолів. Чесно кажучи найбіше мені не сподобалося, що сценаристи вирішили не робити інтриги і одразу показали, що старші сини Рейніри - бастарди, хоча в книзі це було не підтверджено, а слухи про це розпускали Алісента та зелені. І я розумію, що автор не знайомий з лором, а тема відео була саме про методи написання сценарію, тому перепрошую за цей потік свідомості
шкода тільки, що переважна більшість глядачів оцінює Дім дракона тільки за кількістю епічних битв з драконами та вбивств головних персонажів не у змозі оцінити високу якість сценарію, гри акторів, роботи костюмерів, декораторів, операторів якими теж можна окремо захоплюватись. Бо навіть те яке вбрання одягають персонажі у різних сценах часто роскриває їх характеристики, або задає настрій цілій сцені
Це у вас звідки така статистика?
@@makulatura182із коментарів сайтів з піратським контентом. Там більшість не оцінили емоційну складову
про який "якісний сценарій" ви кажете, коли більшість персонажів в серіалі не мають ніякої мотивації, логіки дій та хоч якогось сенсу. коли деякі персонажі втратили всі нюанси власного ж характеру з 1 сезону (який теж не був ідеальним, але хоч не таким дурним)? сюжетні дири? дурні діалоги? подивіться на оцінки перших сезонів Гри Престолів, де було ще менше епічних битв та драконів. людям подобаються хороші діалоги, глибокі персонажі та добротний сценарій. у Дома драконів цього нема. і плюс нема епічності, яка б могла б хоча б якось перекрити вищенаведені мінуси.
+ наявність шикарних акторів, прекрасної операторської роботи та шедевральної роботи декораторів та костюмерів не відміняє факту того, що серіал скатився у щось незрозуміле (про що скаржиться навіть автор оригіналу).
Тим кому в Домі дракона бракує екшену я б порадив дивитись марвеловські фільми)
На мою думку персні влади програють чисто по сценарію, причому в чисту, ми не встигаємо знову закохатися в середзем'я, якось за швидко розгортається сюжет
АААА!!! Ця фіналочка!!! ))) 😂🤣😅 Не відео -суцільне задоволення! Дякую дуже!
Фінал відео дуже розсмішив. Оце так вітчизняна інтеграція)))
Я аж прифігіла, бо саме коменти читала і почула то)) думала з якого дива ютюб стару рекламу включив і чи не їбанувся золотий вік))
Хтось вже написав, що Саурон створив Перстень самостійно?))
А взагалі дуууже круто! Дякую, Владе, що виховуєте наші смаки!
Так, у Толкіна Саурон зробив Перстнь самостійно. А у серіалі... може бути все що завгодно)
Блін, як би я хотів, щоб Влад подивився гру престолів і пояснив, чому саме останній сезон такий поганий і глядач не вірить в те, що відбувається.
Треба відкрити монобанку під таке)
Владе, дослухайся до людей! Нам потрібне таке!
Чому останній сезон такий поганий? Тут і без Влада розібратися можна. Далі спойлери (раптом хтось ще не бачив)
.
.
.
.
.
Арія: що вже казати, що вона виживає після декількох ножових ударів в живіт і стає імбовим персонажем, раптом все вона вміє, що вміють безликі; сім сезонів Арія не забуває хто вона і хоче повернутися додому, але у восьмому сезоні раптом хоче стати мандрівницею і поплисти на захід. Бран: мав стати новим триоким вороном, але раптом чомусь виявилося, що це все було потрібно, щоб сісти на престол у Королівській гавані? Дурня якась. Дейнеріс: чого варте лише, що вона забула про флот Грейджоїв (здається), коли вбили другого дракона (ось так просто, забула). Далі оце божевілля, коли вона за секунду вирішила спалити Королівську гавань. Я розумію, що до цього намагалися підводити і лише у цей момент стався злам, але якось слабо і вийшло так, що вона на екрані була просто істеричкою. А чого вартий фінал: Джон вбиває божевільну королеву, але дракон вбиває не його, а спалює трон і нам всім має здатися, що дракон розумніший за людей і знає, що всі біди від цього незручного трону (хоча це далеко не так). Джейме: його повернення до Серсеї перекреслює всю сюжетну лінію спокути Джейме після того, як він втратив руку. Навіщо було це все, якщо зрештою він повернувся до Серсеї? Трошки про третю серію і битву за Вінтерфелл. Мало того, що битва відбувається вночі (щоб грошики зекономити, на фінальному сезоні, браво), так ще й точки зору військової справи виконана невміло. На вас йде армія мерців, яких важко вбити? Виведіть все військо перед замком, туди ж витягніть вразливі катапульти, і хай дотракійці перші нападають на мерців, яких вони навіть не бачать в темряві. Комічно виглядає участь юної голови дому Мормонтів у битві, оскільки, ну серйозно, багато зможе зробити дитина у битві з безсметними зомбі?
Далі імбовий персонаж Арія убиває Короля ночі, бо не може ж у сучасному кінематографі знову рятувати усіх чоловік! Єдина світла пряма тут - це Теон, який пройшов шлях від зрадника і хотів вбити Брана, до того, хто віддав своє життя, захищаючи його. Тут видно як персонаж змінюється і спокутує свою провину. А ще ж дуже багато "телепортацій", або коли персонажі, які, вважалося, роблять логічні і виважені кроки, раптом коять повну дурню і їх викривають.
Звісно, тут є мої власні придирки, можуть бути несуттєві неточності (бо я лише раз подивився фінальний сезон), але неозброєним оком видно, що створювалося все з поспіхом і тому зроблено неякісно та непродумано. І може, й не було б стільки претензій, якби до цього усього логічно підводили, а не раптово змінили курс і за шість серій вирішили усі проблеми, які не змогли побороти за минулі сім сезонів.
@@ib_travelone точніше з середини шостого сезону пішла самостійна робота сценаристів, а не адаптація романів. Власне, саме з того часу рейтинги ГП почали падати.
Бо в останньому сезоні бажання здивувати перебільшило бажання зберегти логіку дій. Гра престолів працювала не тому що жорстока та кровава-а тому що ЛОГІЧНО жорстока і кровава. А 8 сезон просто втратив логіку. Було здивування заради здивування.
Дякуюююю, дуже хочу побільше ваших відео, розвиває критичне мислення і дозволяє аргументовано бомбить 😅❤
Дуже сподобався такий формат відео. Сподіваюсь далі буде більше! І як можна скоріше)
Ваш канал - це спавжня знахідка!
Щиро дякую за чудову роботу!
Мені дуже подобається.
Дуже цікавих розбір сценарних ходів!.
Дякую за чудове відео з поясненнями що і як працює. Дуже цікаво було почути вашу точку зору.
Не згодна з відео хіба що в одному моменті: мене взагалі не зачепила смерть хлопчика в серії Дому дракона. Як на мене особисто, то рівень жорстокості в цьому світі викручений на такий максимум, що після чергової смерті (ну в кращому випадку каліцтва) персонажа, який тобі подобався, ти така "а, то ось що у вас тут робиться. Ясно, не буду нікому співпереживати". Для мене це найбільший недолік лору гри престолів взагалі, через який я закинула читати книгу і дивитися серіал ще на перших сезонах. Хоча фентезі вцілому люблю.
Але оскільки ви не дивилися гру престолів, то розумію, чому таке яскраве враження на цьому моменті)
Кінець відео мене порвав))) Це прекрасно!
Ехехехе, фінал відео просто блискучий))))
Дякую за роботу)))
Було цікаво і приємно побачити розбір, а потім і похвалу в бік улюбленого серіалу (Дім дракона).
Персні влади не дивилась, бо поки що не тягнуло щось.
А щодо матері вбитого принца в Домі дракона, вона таки відчувала (і в кінці сезону це показується, чому). Але напевно, це зрозуміло через Гру престолів, бо там є соковита відсилка на їхнє "майбутнє". Чи не прямо в кінці, вже не згадаю. Але дуже полоскотало ностальгію за персонажами з "Гри".
25:08 кільця наче з шейха якогось зняли що на номерах 0001 їздить, спеціально передивився перші хвилини володара кілець, там перстні витончені та зручні, а не як оці кастєти діамантові
100%. Перше, що подумала коди побачила персні - вони їх в Zara купували, чи шо?)
Чесно кажучи, трохи піддістали порівняння поганих сценаріїв і фанфиків, бо у мене враження що зараз рівень фанфикшну набагато вищий. А деякі автори навіть письменниками стають (не згадуйте «50 відтінків» будь ласка😂)
Написання фанфику само в собі має таке підґрунтя як свобода, людина яка пише фанфік вона вільна в своїх думках і робить все тому що їй приємно вона хоче побачити свого персонажа в якомусь іншому місці в іншій ситуації, сценаристи зв'язані зараз повісткою вказівками зверху і так, своїм слабким розумом...
До Влада вважав найкращими обзірателямі беда та циніка. Можливо далі буде не просто Владу, але точно за український ютуб тепер соромно не буде нам. Дякую вам, Владе!! Хай квітне український ютуб!!!!
чудовий приклад. Там потім і Дім дракона скотився в філерні серії і безглузді діалоги але загальний посил зрозумілий.
Дякую
Ну я чув про це, але початок дуже бодрий
Цікава розбірка! Дуже вдало підмічено, як окремі сцени можуть вплинути на загальне сприйняття серіалу. Дякую за ваші зусилля у створенні змістовного контенту! Нехай український UA-cam квітне, і ми продовжуємо підтримувати розвиток українського контенту!
Дякую за відео. Ви дуже гарно показуєте чому один фільм тобі цікавий, а інший ні. Та все ж мене ще дещо цікавить. Наприклад є велика маса цікавих і інтригуючих фільмів, але вони, чомусь, провалюються у прокаті. Натомість інша маса фільмів досить проходні і ти на перед знаєш чим все скінчиться, без жодної інтриги, а цей фільм стає касовим хітом. От як це працює????
Реклама
Дуже чекав подібного огляду❤ Дякую!
Фінальна вставка - ржака 😂
Не дивилась жоден з серіалів і не планую, але формат цікавий.
Взагалі люблю Ваш канал ❤
Дякую за випуск, цікавий розбір та порівняння❤ як завжди є що почерпнути для себе)
Який чудовий розбір! Побоювався дивитися дім дракона через останній сезон "гри", але ви зробили просто чудову рекламу:3
Ну майте на увазі, що другий сезон скотився згодом, як мені сказали)
Пхахаххаха, кінцівка здивувала і розвеселила. Я б, напевно, не здогадалась поєднати цю звукову і відео доріжки . Дякую за відео.
неймовірне відео, дякую!
я не могла стримати сміх від деяких коментарів, це сильно
Який якісний контент, просто дух захоплює😊 Дякую🙏
Класнючий розбір; дякую. Поки ще не дивилася ці серіали, подивлюся Дім Дракона:)
Дякую за крутий огляд та розʼяснення. Дуже чітко виважено оглянуто та розкладено по поличках
Владе, дуже цікаво. Я дивився драконів і НЕ дивився Персні, але цікаво було і те і те.
Розкриваєте певні нюанси, яких не помітив при перегляді. Було б добре мати можливість ще подивитись огляди сценаріїв актуальних серіалів. Можливо голосуванням підписників, чи як бонус для спонсорів?
Цікава ідея, однак я поки таку функцію не потягну)
Дякую! Дуже цікаво й корисно. Кінець розсмішив до сліз🤣
Владе!
Я теж не особливо сильно люблю фентезі, середньовіччя і драконів, але «Гра Престолів» - це найкраще, що дало телебачення людству!
І мені здається, що ви значно збагатили би свої сторітелівські скіли, якби дали їй шанс :)
"Вся ельфійська мудрість випарувалась при вигляді цієї біжутерії"😂😂😂
Влад, зробіть, будь ласка, відео про сценарні ходи, котрі ви вважаєте геніальними. Бо ви так згадали, що сценарій не геніальний, але якійсний, цікаво тепер дізнатись, що можна назвати геніальним.
Немає геніальних сценарних ходів
Є такі, які один автор використав влучно й майстерно, а другий - тупо й бездарно
Причому це можуть бути одні й ті самі сценарні ходи
Дякую за Вашу роботу! Дуже цікаво та інформативно!!!
Чудове відео! Дякую!
класс, дякую, крутий ролик, було дуже цікаво дивитися!
бля, чого Елронд такий потворний? та і Гіл-Гелад теж неприємний. ні, були б вони людьми, я б нічого не сказала. не вважаю, що на екрані мають бути лише красунчики. але у ельфів, бляха, лор такий, що вони просто неймовірної краси. у Володарі Перстнів навіть окрема сцена, яка це демонструє, коли Гімлі був зачарований красою Галадріель, хоча як будь-який нормальний дварф ненавидів ельфів. але нахіба комусь той лор, коли на часі політкоректність?
це набрали британців тіпа-згоден каст кончений та провалений в хлам,це такий собі олінклюзівізм ,яким дрище під себе нетфлікс останні роки ,особиливо з відьмаком
Дивіться, коли в книзі пишуть про красиве створіння, то ви уявляєте свій ідеал такої істоти. У кожного "красиве" це щось своє. В цьому серіалі я не побачила жодного актора/акторку потворними.
Якщо ви про конвенційно привабливих людей, яких вигадує суспільство, а потім всім втюхує як "істинна єдина краса", то люди йдуть на все заради цього, он навіть за ці 5 років індустрія краси (пластична хірургія, ботокс,, ін'єкції) збільшились на відсотків 20.
Справа не в політкоректності, а в уявленнях людей про красу, індустрія краси/моди дуже спотворила наше бачення справжньої краси людини, ми вже не можемо бачити один в одному щось гарне, бо у нас визначник краси, який нам нав'язали - зроблений ніс, сяюча шкіра без прищів та зморщок, правильна форма брів, достатня кількість вій, пухкі губи, худорлява статура, але підкачана і тд. Ми вже не можемо бути собою, ми повинні бути пластиковими ляльками, яких штампують на заводах.
Тож не бачу нічого поганого в тому,що ідеальні ельфи схожі на людей, а люди в свою чергу не пластикові ляльки та кожен має свою індивідуальну рису обличчя і тд.
@@katrynasunrise1015 ні, краса це не суто суб'єктивне. досить розганяти цю ідіотську тезу. у нас у всіх є загальний стандарт красивого і вже рамках його ми обираємо, що нам подобається більше, а що менше. я от не фанат Тіматі Шаламе. його зовнішність не здається мені якоюсь особливою. але і назвати його страшним і потворним я не можу. він мені просто звичайний. і от якби Елронд був також просто звичайним на мій погляд, я б нічого не казала. але він страшний. можу припустити, що для когось він звичайний. але не повірю, що хтось вважає це красивим. ну хіба тільки істоти з іншої планети. якби краса була виключно суб'єктивною, не було б такого явища як всесвітній секс-символ, якими вважали (а може і вважають досі) Анджеліну Джолі та Бреда Піта. і вже точно Толкієн в його то часи не задумувався, що це ж все суб'єктивно. його поняття були прості. ельфи - красиві для всіх, що б це не означало.
@@katrynasunrise1015є ще така штука як поява одного й того ж героя у різних фільмах і серіалах. От Леголаса кругом грав один актор і все зрозуміло. Галадрієль дві різні акторки але вони схожі між собою і я могла повірити що оця дивачка з серіалу стане панянкою з фільмів. І Гендальфа наче нормально підібрали теж можна напружити уяву і погодитись. Але Елронди !!!! Їх зовнішність прямо протилежна і манера гри так само. Тому не можу прийняти тут вже ніяка уява не допомагає. І ельфи Толкієна типові як народ. Тобто описавши одного ельфа ти описуєш всіх. Худорляві але сильні і швидкі і тд. Ельфи це міфічні ідеальні люди. Вони просто не можуть виглядати настільки по різному,як ми. Вони не товстішають, не хворіють, не старіють. А в серіалі показали ельфів різного віку!!! Піпец
@@katrynasunrise1015
>не бачу нічого поганого в тому,що ідеальні ельфи схожі на людей
Вот-вот, сценаристи Перснів міркували так само, і вважали що просувати ліву повістку важливіше, ніж працювати над сюжетом. Результат - катастрофічний.
Дякую за відео, чутки про те що сценарій перснів влади пише чат жпт виглядають тепер правдоподібно )
Повністю пепедивився 2 серіали і перстні влади важче було дивитись
16:40
Скажу ще щодо цього моменту в Вартових Галактики. Там цей прийом досить добре використан, бо Йонда подається нам як жадібний до грошей пан, до винагороди. Чим Квіл і скористувався
А от аналогічна сцена з Перснів виглядає по-дурному. Бо...А чого вбити його не можна? Просто якийсь тип що стверджує що бачив Саурона. Це звучить навіть як маячня. Наче ото в того пана немає шпигунів чи магії (якщо вони вже переписують канон Толкіна НАСТІЛЬКИ то могли б вже і магію нову додати, хоч якесь пояснення було, хоч і не на користь Саурона)
Та і вони могли скористатися манічним артефактом із "Володаря перснів" (там була магічна куля що дозволяла бачити те що захочеш, але от у фільмі вона була розбита на шматки та Саруман зібрав її знову)
Тобто є багато варіантів аби якось виправдати чи навпаки спростувати слова Саурона про "Мене не можна вбити" але сценаристам схоже було лінь вникати у відомиий фентезі всесвіт
Я б ще сказав, що після другої частини Вартових і більшого розуміння відносин Йонду і Квіла ця сцена набуває іншого контексту, бо насправді Йонду як прийомний батько і сердиться, але нікого скоріш за все не вб'є та шукає способу зберегти лице і авторитет перед командою. Тому шаблонною вона стає трішки меньше.
@@Ukrsheridan Дійсно, погоджуюсь.
Просто казала про ту сцену саме в контексті першого фільму
Не переконали.
А що би ви порадили в цій ситуації. Що виглядало би не повторювано, притомно і зрозуміло для глядача.
«Мої знання помруть зі мною» - це легко доступно і зрозуміло. І це обдумано, і Урук в це повірив, бо Саурон знав Урука і знав, що треба сказати.
Наприклад, коли плануєш зайти вʼязнем, а вийти на коні, то треба вагомо переконати. Зацікавити чимось. От Саурон і зацікавив. Він хотів, аби Урук знав, що його ворог Саурон живий, і хотів сказати це особисто. Хотів отримати довіру від Урука, якою може скористатися в майбутньому, хотів аби бажання знищити Саурона змусило Урука діяти так, як зручно йому.
Своїм візитом і своїм переконанням він досяг багато чого.
Запропонуйте репліки і обставини аби можна було досягти подібного або ще більшого.
Я послухаю.
Ну, по-перше, "якийсь тип" не дуже коректний опис. З першого сезону Адар вже знав його як Галбранта - спадкоємного правителя південних людей. А по-друге, від вбивства на місці його рятує суто емоційна маніпуляція: з усіх можливих варіантів Саурон просить "відпустити його народ". Виглядає так, що в Адара, попри всю спотвореність, є власний кодекс честі, згідно з яким це вчинок достойний базової поваги та шансу донести свою пропозицію. Як на мене, виглядає цілком валідним мотивом не вбивати його одразу
@@nepidrobna_syla
Ну особисто мені складно якось судити і переписувати увест сценарій бо я, як й пан Лєнцев, бачила тільки цю серію.
Тому нажаль від мене ви не почуєте дуже влучного коментаря-аналізу.
Просто цей прийом що використали в серіалі виглядав посередньо. А враховуючи що Саруман по суті ходив туди-сюди (спочатку до ельфів потрапив, потім прийшов у Мордор, а потім знову до ельфів) то це не виглядає як щось дуже захопливе.
Але ваша думка цікава, дійсно.
Я не кажу що Кільця Влади топовий серіал,але його я дивився 2 сезони,а Дім Дракона після перегляду пари серій не викликав бажання дивитись далі. І взагалі ці два серіали крінж в порівнянні з серіалом Андор,який я обожнюю і дуже чекаю другий сезон)
Ти не любиш драконів і магію? Сходи до кардіолога перевірся! Чи є у тебе серце?!😅
Але ж так і є, "Володоря Перстнів", знімали та продюсували суцільні аматори, які плювати хотіли на оригінальну історію, та мали своє "сучасне бачення". Випуск гарний, дякую.
О, дуже цікаво, хочу огляд на весь сезон в такому форматі
Дякую, до кожного фільму чи серіалу котрий я дивлюсь приміняю твій метод розбору .
Фінальна вставка - розйоб)
А з приводу серіалів, хоч і поціновувач фентезі, але не зайшов ні той ні той.Не відчувається тої епічності яка мала б бути.
Хоча якщо дім дракона просто посереднє фентезі, то персні лади то вже відвертий шлак і халтура з космічними бюджетами.
просто дім дракона (як і основний цикл) - це не тільки і не стільки про фентезі, скільки про політоту, хитрожопі інтриги та підступну боротьбу за владу. Не кожному заходить така концентрація подібного контенту)
Круто що співставили два серіали. Я для себе дім дракона ще глибше відкрив.
сміюся зі сцени після титрів.
загалом з усім погоджуся стосовно перснів влади. дім дракона не дивився, але мабуть гляну тепер)
Але все ж таки варто рекап дивитися якщо раптом з 2 сезона почнете)
Дякую за Вашу роботу, Владе. Ви зняли з мене чари кінематографу. Тепер, переглядаючи черговий фільм, я аналізую діалоги та персонажів.
Але це і благословення, і прокляття водночас)
Маг і хоббіти важливі елементи протистояння Саурону. Не варіації, які Саурону важко передбачити. Хоббітів показують, бо її нащадок знищить врешті Саурона. А Маг створить для цього передумови і умови, коротше, посприяє цьому .
А показують його, бо він і сам ще цього не знає , бо це становлення Мага. Так би мовити початок Гендальфа Сірого. Чарівника, що міг волею долі стати на сторону зла і це була ніби його доля. Але втрутилися хоббіти. З перекладу - Hommo rabbit, боязка людина. І саме дружба з хоббітами змінить все.
Тобто, настільки дрібні люди і їхні дії є важливими для майбутнього.
Десь так.
Звертайтеся, якшо, шо.
Яскравий приклад того, як хорошу ідею вбити погано прописаним сценарієм, костюмами і постановкою сцен.
@@Myra7lava
Наприклад?
Нармальний сценарій, нормальна гра акторів, нормальна постановка сцен.
Ви про що, конкретніше на прикладі?
Hommo rabbit - це якась фанатська вигадка. Це слово не має етимології, воно було вигадане з нуля, і з самозапитання "а хто ж такі гобіти?" Толкін і народив Арду.
Тепер я знаю, що не так із ПВ, та чому ДД все ще тягне. Дивитися все одно не буду, але дякую за корисну інфу. Чекаю нових випусків!
Дуже велике дякую, вам, за вашу працю
Ахаха, ну кінцівка відео дійсно порадувала твістом. Чудове відео.
HBO такі типу: Бро, тобі треба тренуватись
Кінцівка відео прекрасна❤
Хочу, Владе, тобі дякую сказати за серіал "Андор". Я поховав, для себе, Зоряні Війни вже давно, але Кассіан зі своїм сумним поглядом повернув мене туди. Серіал дійсно хороший
Дякую за цікаві відео та зокрема за це. Перший фільм який подивився, після цього, намагаючись аналізувати сцени протягом перегляду, був Wolfs ("Одинокі вовки"). Фільм сподобався, гра Клуні та Пітта сподобалася, розкриття історія та сцени сподобалися. Дякую за те що робите.
стосовно сцени з Йонду Удонтою та Пітером Квілом з Вартових Галактики, де Старлорд каже "якщо ти мене вб*єш то не дізнаєшся де здобич" - а це підвішена рушниця. В другому фільмі стає ясно, чтому Йонду не хотів убивати Квілла. Бо любив його як сина. Просто він не міг перед піратами цього визнати. І чекав доки Квілл вигадає хоч якусь правдоподібну відмазку, щоб це виглядало наче він його "помилував". Там якраз не кліше, там якраз підвішана рушниця на другу частину.
Я повністю згоден, тут кліше перетворили на фішку, а в ПВ просто пхають не думаючи) але додатково я ще хотів показати контраст: в цьому жанрі воно сприймається норм, а в епік фентезі - чужорідно
Прикольний розбір)) Лишній раз переконався що Перстні Влади краще не починати))
Загалом нейтрально відношусь до фентезі, окрім того що воно просто набридло за останні десятиліття. Але Дім Дракона мені зайшов, не дивлячись навіть на його неспішність
Я не дивилася жоден з цих серіалів, але по Дому драконів переглянула безліч едітів зі спойлерами. Мені сподобалися та запам'яталися певні персонажі 🤌
Дякую за цікаве та пізнавальне порівняння цих двох серіалів 👏
Дякую за цікаве відео ! Кінцівка топ😁
Випуск прекрасний, хоч не був з самого початку, тому передивлюсь від початку. Якщо порівнювати щось наступне, то я порадив би порівняти мультфільми Кіт у чоботях. Останнє бажання і «Бажання», ці мульти гарно демонструють, що навіть найпрекрасніша ідея як бажання ніщо без грамотного втілення.
P. S. Я коли дивився перші 20 хвилин зрозумів що Бажання одразу програє Коту, бо темп історії настільки затягнутий що нічого не відбувається протягом 20 хвилин, а Кіт за цей час встиг повеселитися у губернатора, перемогти велетня і побитися з антагоністом. Навіть мультфільм сторічної давнини куди швидше іде за сучасне Бажання.
Дуже цікаво дивитись про такі дрібниці як гра персонажа з кулею і символізм цієї сцени. Не впевнена, що сама зможу розгледіти всі такі приховані сенси, а от коли тобі розжовують, то завжди такий гілті плежер)
Це насправді просто хороша режисура
27:58 Тут ще нюанс в тому, що сина Егона також звати Еймонд. Так само як і його одноокого брата. А ці йолопи кілери просто не зрозуміли якого Еймонда потрібно було вбити, або просто вирігили склеїти дурнів і зробили вигляд що не зрозуміли якого з них потрібно було вбити і вбили немовля. Потім буде конфлікт між Деймоном і Рейнірою на тему того, що Деймон наказав вбити дитину, що Деймон буде заперечувати
Взагалі-то саме а книгах Толкіна був момент як Саурон хотів зав'язати і перейти на сторону добра, але його не прийняли назад
Можу помилятися, але це було геть при інших обставинах, ні?
Знімати серіал по Сильмариліону - це як знімати серіал по книзі чисел з біблії. Тобто, нецікаво читати 50 сторінок родословної про те як одич мужик народив іншого, а потім той інший третього і т.д... Тому, я думаю, що сценаристи насправді об'єднали та ідейно переінпритували оригінал. Тим паче, вони не змогли купити права на оригінал
В книгах було трохи не так, Саурон після поразки Моргота дійсно захотів перейти НА СТОРОНУ добра, тобто на сторону переможців, для цього йому треба було проявити смирення і прийти на суд, де мали б вирішити його долю, але оскільки в душі Саурон залишався злим, то його задушила гординя і ні на який суд він не пішов.
Остап Стахів)
Шикарний аналіз, я б з задоволенням подивився і наступні серії в подібному ключі, але це напевно буде передоз середньовічного фентезі для Влада)))
Фінал топовий 😂
Кінцівка топ!
як завджи прекрасно, кожен випуск чекаю з нетерпінням.
Відсутністю "незворотності подій", доречі, грішать зараз майже усі. Дім дракона не виняток, якщо аналізувати весь перший сезон. Проти Гри Престолів бліда подоба
Будь ласка, продовжи дивитись Дім Дракона і зроби огляд на весь сезон. Дуже хочу, щоб ти розібрав подальші серії, там ще стільки всього різного буде, і хорошого і дуууже поганого. А ще, там буде серія яка майже повністю буде складатись з битви з драконами 😀
На тлі ПЛІО (яку доречі Мартин написав як іронію на класичне фентезі, бо його думки збігаються з вашими) Гра Престолів така ж жахлива як і Персні Влади, бо згвалтували твір максимально і як тільки в сценаристів закінчились книжки, то с кожним сезоном все ставало гірше і гірше аж до логічного зливу фіналу. З Домом Дракона цей процесс ще яскравіше виражен одразу. А ось дізнатися вашу думку щодо самих книжок було б цікаво, там багато рівнів, символізму та соціальної побудови нашого суспільства цікаво описані.
Я дивився і Дім дракона і Перстні влади ( але лише частину, бо далі цю нудятіну я не осилив), і з усім я з вами повністю погоджуюся. Я можу навести інший приклад і порівняти Перстні влади, як представника жанра фетизі і серіал Фундація, як представника фаетастики, у Фундації: цікаві персонажі, цікавий сюжет і конфлікт, тобі одразу розкривають світ у якому є генетична династія Клеонів однієї людини клонів і вони є в особі трьох людей різного віку, вони називають себе братами: брат світанок- це клон від народження і до повноліття, брат день- це клон від повноліття і до старості , цей клон головний він править у галактичній імперії і брат сутінки - це клон у старості і до смерті. Головний конфлікт розкривають у тому, що математик Гарі Селдон прогнозує крах імператора і імперії через пару столітть, а далі нам розкривають персонажів, є цікавий поворот сюжету, а лінія клонів імператів найцікавіша у серіалі, коротше нівяке порівняння навіть не йде. До речі рекомендую цей серіал до огляду, вже є 2 сезони, розбір від вас буде цікавим, дякую за вашу працю ❤
Я Фундацію не читала. Почала дивитись і на початку як ви пишете наче все було зрозуміло. Потім все так швидко почало змінюватись що я заплуталась. А передивлятись кожну серію по 5 разів щоб запам'ятати героїв і сюжет я точно не хочу.
Дякую за роботу
Дякую за цікавезний розбір
Треба колабу з Радіо палантир, то подкаст з Остапом Українцем де обговорюють по серії Перснів влади, на каналі Вертіго. Мабуть була би цікава розмова між тими хто в темі світу Толкіна і тим хто вміє в сторітейлінг
Дякую, дуже цікаво.
10:39 так, гэта і лухата, і не. На канцы свайго існаваньня Нуменар быў поўнасьцю прасякнуты хлусьнёй Саўрана і яны вырашылі пайсьці вайною на Валінар і ўсіх Валар. Але Ілуватар не дазволіў і проста зьнішчыў усе войска Нуменара, тады нават Саўран ледзь не загінуў, ды яго выратаваў ягоны пярсьцёнак(той самы галоўны), і праз гэтыя падзеі, што ён ледзь не загінуў, ён і мусіць заўсёды насіць пярссьцёнак, каб не зьнікнуць(дужа сьцісла апавёў, але спадзяюся, нічога не наблытаў)
Прочити пояснення сюжетних дірок та дій героїв Перснів влади - це так само як із Біблію, гріх і маловір'я😁
Але ж, Владе, нащо Вам здалося стільки реклами у видиві? О.О***
Гм... Тема справді дуже корисна й цікава. Красненько дякую! Хотіла була чимало написати, бо ПВ мене обурили самим своїм існуванням, однак вони такі безсенсовні, що навіть писати про те, як ця гидота обурює глядачів, безсенсовно в кубі. Натомість щодо ДД - то після злиття ГП від кінця п'ятого сезону фанати так розлютилися на сценаристів (зокрема за три останні серії восьмого сезону, бодай би ті щезли у драконячій пащеці разом із авторами), що нині їх просто бояться гнівати. Атож, розгнівана людина не купить твого мерчу! Тому ми й маємо надію на високий рівень якости серіалу. Втім, я його все одно перегляну тільки після кінця, коли точно знатиму завдяки рецензіям, чи він вартий моєї уваги.
А щодо того, що я зараз переглядаю, то дякую вдруге! Я нарешті зрозуміла, чому для мене "Токійські месники" закінчилися на дванадцятій серії. Так, там уже три сезони зробили, гг непоганий, Хіна НЯшка, стилізація музла й атмосфери під хуліганські історії з вісімдесятих років добре підкреслює особливості розвитку сюжету (хоча події починаються 2017 року і тривають 2005), та... Я нарешті втямила, чого саме там бракує! (Не скажу, бо спойлер, а саме аніме може сподобатися комусь. Зрештою, можливо, що я й сама ще його додивлюся). Натомість нині я читаю манґу за "Бродячими псами літератури" (у другому перекладі це "Літературні генії бродячі пси") й шукаю ранобе з англійським перекладом, бо українською його, на жаль, немає. В думках постійно крутяться персонажі звідти й можливий розвиток подій, що навіть вадить розвиткові сюжету моєї власної книжки. Давно такого не відчувала! До речі, аніме й манґу зробили трохи різними, тож ознайомитися треба з обома (скажімо, в аніме немає сцени зі прокляттям Доппо). Персонажі чудові, події цікаві, деталі геніальні, а незворотності не вадить навіть дар одного з персонажів, поєднаний із тим клятим мечем! І - Ідеально!
Дякую за відео. Скажіть, будь ласка, а чи існують в природі "ідеальні сцени" , що б прямо "Це шедевр, отак потрібно знімати сцени або писати сценарій"?
Це було знищення біжутерії. Аплодую
Дякую за контент
"полуничка" - хороший елемент епізоду будь-якого шоу, не тільки фентезі.
Не знаю, чи збирається пан Влад дивитись ці серіали далі, але зі сценарної точки зору, там стає тільки гірше. Хоча у "Домі дракона" все не настільки погано як у "Перснях влади".
Дякую, Владе, за чудове порівняння!
Я хоч і фанат Толкіна, забив на ПВ як раз після 1-го епізоду 2-го сезону.. Ну дууууже погано стало..
"дивитись як сохне фарба". - Тут я випав.
За фентезі окрема подяка автору
Серіал Володар Перстнів не бачив, але Дім Дракона переглянув і вподобав. Дякую за відео!
О, вітаю. Я також не дивився гру престолів, точніше подивився декілька перших серій першого сезону та і вирішив не дивитись.
Дякую, -икав на ваше відео. Цікаве порівнення!
Персні влади і Дім дракона це як земля і небо. Перший наче школяри зробили а другий професіонали своєї справи.
"Перстні влади" не такі погані) Саурон розкривається як маніпулятор, сюжет рухається за рахунок непередбачуваності від наслідків його дій (тобто початок де він побачив можливість забрати герб і видати себе за лорда, що й було основою першого сезону). Подорож Мага і хобітів - то становлення мага, сам сюжет там не складний але нічого і придумати не вийде. Маг йде бо шукає місце (зорі) зі свого видіння, хобіти - бо хочуть побачити світ. Нам показували сили Мага(передбачення, вплив на живу природу) але не показували сили Саурона, і це викликало питання. Так привабливість серіалу і є в тому що він залишає певні питання, які поступово розкриває. Основна вітка сюжету - це як Саурону змусити ельфів(тих хто його хоче знищити) зробити для нього перстні, і сцени з ним це відкривають. Я не дивився дім дракона(мені не сподобався 1 сезон), тому про нього нічого не скажу. Якщо подобається фантастика, майбутнє, і технології, то раджу подивитись "Фундацію", від книг вона відрізняється але теж дуже не поганий серіал.
Дім дракона це не зовсім фентезі, це швидше Картковий будинок з драконами і магіями
дякую за відео
Технічно як раз той самий Єдиний Перстень Саурон робив сам, Келебрімбор робив всі інші до цього і дізнався про перстень Саурона лише коли той було завершено і ельфи відчули його вплив
2 сезон дім дракона - найгірший за всю історію кінематографа
Оуу... Бачу хтось забув про "Падіння Трої"???