Podsumowanie zimy w naszym kurniku. HappyKura - domki dla kur

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 24

  • @mikimama7asia783
    @mikimama7asia783 Рік тому +3

    Piękny kurnik i ogród😀Podziwiam😇

  • @chiarodiluna3163
    @chiarodiluna3163 Рік тому +3

    To najbardziej elegancki i funkcjonalny kurnik, jaki w życiu widziałem. No i te czarne wykończeniowe ozdobniki z kogucikami . Czy na ich haczykach można podwiesić pelargonie lub surfinie w doniczkach? Biały kolor, żeby się w gorące lato mniej nagrzewało - nie drewno się nie nagrzewa. Ale też tak sobie myślę, że taki materiał jak wykorzystano na kurnik dałby w efekcie mega cudowną szklarnię pod pomidory. No, ale to pewnie dopiero w planach na kolejne lata.

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому +1

      Dziękujemy! Tak, te koguciki są po to by powiesić kwiaty, jest do nich też doprowadzone podlewanie. Zgadza się, mamy w planach budowę szklarni o podobnej konstrukcji, która zastąpi kiedyś folię - niestety wszystkiego nie da się zrobić od razu:)

  • @alekwalasek6436
    @alekwalasek6436 Рік тому

    Fajny kurnik. Czy można gdzieś taki gotowy kurnik do złożenia zakupić ?

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому

      Można taki zamówić u nas z montażem przez nas:)

  • @doruszka6
    @doruszka6 Рік тому

    Mam małe pytanie techniczne 😁jakiej grubości szkło syntetyczne zastosowaliście w oknach ? Zmierzamy ku końcowi realizacji naszego kurnika i nie wiem jakie mam kupić płyty na okna … dziękuje i pozdrawiam

  • @JozefKowalski-kv5tm
    @JozefKowalski-kv5tm 4 місяці тому

    Ma pani wyłożony kurnik dookola kamykami. Czy pod nimi jest siatka pozioma? Jak jest wybieg zabezpieczony przed lisem?

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  4 місяці тому

      Tak, pod kamykami dookoła całego kurnika jest biała włóknina i siatka.

  • @doruszka6
    @doruszka6 Рік тому

    Cudny kurnik ❤mam pytanie , czy pokazał się ptaszyniec ? Ja borykam się z nim odkąd mam kurnik i tak zastanawiam się czy taka konstrukcja czyli , gładkie ściany , głębokie ściółkowanie i brak ogrzewania oraz dobra wentylacja sprawia ze ma on utrudnione rozmnażanie 😊

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому

      Dziękujemy:) Nie mieliśmy ptaszyńca. Myślę, że pomaga tu bardzo konstrukcja kurnika. Mam w pogotowiu ziemię okrzemkową - ale jeszcze nie używaliśmy. Pozdrawiam:)

  • @kurkakonopna
    @kurkakonopna Рік тому

    Witam, fajny filmik. Mam pytanko czy zamykaliscie domki na noc czy kury mogły sobie chodzić swobodnie między domkoem a wolierą?

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому +1

      Dzień dobry! Nie zamykamy domku na noc. Na wolierę nic nie może się dostać, a kurki mają do niej zawsze dostęp.
      Dziękuję i pozdrawiam:)

  • @Agnieszka-kv5oj
    @Agnieszka-kv5oj Рік тому

    Mam pytanie czym dokładnie był ściółkowany kurnik, ja używam słomy i ona jest po jakimś czasie wilgotna i brzydko pachnie. I jeszcze jedno pytanie czym wyłożone są gniazda kur czyżby sztuczną trawą. Pytam bo sama mam kurnik z 9 kurkami i 1 kogutem i chciałabym się czegoś nowego dowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie kurnik piękny i kurki też wyglądają na zadowolone, Aga.

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому +2

      Dziękuję:) Ściółka to wysokiej klasy konopie przemysłowe. Rzeczywiście, słoma do tego celu się nie nadaje. Gniazda kur są wyłożone sztuczną trawą, dlatego że kurki rozgrzebywały słomę mimo grubej warstwy na boki. Taki kawałek sztucznej trawy nie przesuwa się, a i też łatwo go wyczyścić. Pozdrawiam!

  • @fluury_shadow12
    @fluury_shadow12 Рік тому +1

    Sciółka powinna być wymieniana co najmniej 2 msc i nie aracuaną nie zalicza się do niosek lecz kur ozdobnych i tak znam się uprzedzając odpowiedzi pod tym komentarzem

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому +1

      Tej ściółki nie ma potrzeby wymieniać tak często - byłaby nieprzekompostowana i nie spełniłaby swojej funkcji zimą. W przypadku innego rodzaju ściółki - rzeczywiście 2 miesiące wydają mi się maksymalnym czasem.

  • @karolinamajewska5995
    @karolinamajewska5995 Рік тому

    Fajnie, ale ponoć takie doświetlanie kur skraca - brzydko mówiąc - czas ich eksploatacji, tj. w młodszym wieku przestaną się nieść w porównaniu z niedoświetlanymi.

    • @gardenwayMagda
      @gardenwayMagda  Рік тому +2

      Tak, przedłużanie kurom dnia do np. 16 godzin na dobę powoduje, że ich nieśność praktycznie nie powinna spadać. My chcąc zachować ich "jakąś" nieśność, a jednocześnie nie "eksploatować" kur wydłużamy im dzień do warunków równonocy - tj. 12 godzin dnia (od 4 rano do 16 popołudniu w grudniu) i 12 godzin nocy (od 16 do 4). Kurom zapala się światło o 4, ale chodzą spać równo ze zmierzchem. Teraz (w lutym) ich doba wydłużyła się do 13 godzin, a światło będzie się proporcjonalnie później zapalać - o 5. Kiedy nastąpi równonoc - 21 marca - doświetlanie nie będzie potrzebne. Potem dzień wydłuży się jeszcze bardziej - naturalnie. Pewnie jajek będzie wtedy więcej. Wychodzimy z założenia, że mając nasze stadko chcielibyśmy nie musieć kupować już jajek (również zimą), dlatego świecimy kurom światło, ale jednocześnie nie chcę - jak na fermie- "wyciągać" z nich jajek w maksymalnej ilości. Mogę zjeść ich mniej (lub nie mieć na wydanie rodzinie), ale jednak utrzymać je i z nich korzystać.

    • @karolinamajewska5995
      @karolinamajewska5995 Рік тому

      @@gardenwayMagda brzmi rozsądnie. 😊 Dziękuję za wyjaśnienie.