Давайте наставимо памятників румунським діячам або словацьким . і вулиці їхніми іменами поназиваємо в кожному місті та селі України от буде класно . Також мені подобаються назви вулиць на честь садово-паркового інвентаря - садова. паркова. вишнева. трактористів. 2-га екіпажна . пята вулиця . 1-й провулок 2-й провулок 3-й провулок . 3-й водопрвідний провулок . Також в Києві є вулиця Регенераторна дуже подобається . Ну небуло в Україні подій чи людей на чесь яких можна назвати вулиці . ( Це САРКАЗМ як шо шо ).
Давайте наставимо памятників румунським діячам або словацьким . і вулиці їхніми іменами поназиваємо в кожному місті та селі України от буде класно . Також мені подобаються назви вулиць на честь садово-паркового інвентаря - садова. паркова. вишнева. трактористів. 2-га екіпажна . пята вулиця . 1-й провулок 2-й провулок 3-й провулок . 3-й водопрвідний провулок . Також в Києві є вулиця Регенераторна дуже подобається . Ну небуло в Україні подій чи людей на чесь яких можна назвати вулиці . ( Це САРКАЗМ як шо шо ).
Памятник Пушкину - единственный который надо бы оставить. Но если выбирать между ним и жизнью, я выбираю жизнь. И только глупцы не понимают чего их бомбят, и на языке бомжей (русским матом) спорят, непонимая, что говоря на этом языке, они защищают не Пушкина а Путина.
Ці 26 хвилин тексту треба знати напам‘ять!!! Кожного разу, як хтось лайкне цей коментар, буду заново передивлятися це відео!! Дякую, Остапе! Наразі це моє улюблене відео на каналі!!!
Дуже влучно сказано "Те що для росіян заслуговує пам'ятника для нас дуже часто є меморіалом". Одне речення описало всю історію співіснування з руснею...
У Харкові був пам'ятник революціонерам, який ніхто не називав інакше, ніж "Четверо несуть холодильник у ломбард", бо дуже схоже, а ломбард навпроти, був вічний вогонь, на честь революції 1905 року, який усі звали просто "Свічка", а пам'ятник Леніну на самій великій у Європі площі, потрібен як дороговказ до громадського туалету, Ленін рукою як раз на нього показує, ну, або на комунізм у 80-му році. Але жодного разу не чув, щоб якусь смішну назву вигадали щодо пам'ятників Шевченку або Сковороді, це багато говорить про людей, які живуть у Харкові. А ще більше цікавого у анекдотах, от де справжні думки українців, та їх відношення з навколишнім світом! Анекдот, це концентрат досвіду та гумору всього народу. Крім того, що ми їх б'ємо, ми їх ще й троллимо так, що вони і з чатів тікають як з поля бою! І б'ємо знущаючись, по таких місцях, що їм навіть зізнатися соромно!
Здається, що з меморіалами не дуже до сміху У Франківську є славнозвісне "яйце", яке почали так називати після того, як януковичу зарядили яйцем в голову, а насправді, це був пам'ятник (тут народною назвою, без прискіпування) жертвам Голодомору, бо зображений був у вигляді зерняти, від нього вгорі був паросток, наче від пшениці, котрий вандально відірвали, ну от і посміялися, неосвічені сміються далі називаючи місце для зустрічі Зернятко саме "яйце" "яйцем", прикро, сумно...😔
@@peterkocherzhuk6004 Не сумуйте. Українці завжди жартували. Щоб не боятися. Голодомор - це найстрашніше. Не дай бог... Як каже мій улюблений історик О.Палій : мир з росіянами набагато страшніший за війну, набагато. І жартів ''русский мир'' не розуміє.
Головне - це перевернути картину, що пам'ятники це щось, що нам дано "зверху", щоб ми з ним вічно залишались. Що це, навпаки, щось, що ми обираємо самі. Обираємо, кого саме нам вшановувати і за що
Саме так. Пам'ятники як щось, що обрано зверху, до речі, - це московський наратив. Аналогія - церква. Українська традиція (як і Писання) говорить, що церква - це громада віруючих. Отже гроиада може обрати мобі священика. Московська традиція - священик - це поставлений зверху чиновник, який завідує пастирськими справами. Тому саме розуміння пам'ятника як щось дане просто згори і теба з цим змиритися уже є састиною неукраїнського світогляду. Як на мене.
@@UA-in-heart-Lusyk я-то взагалі за те, що вшанування чиєїсь історичної ролі та вчинків - поперед усього всередині людини. У кожного чи кожної може бути свій умовний список, кого вони особисто вважають визначним і за що. А пам'ятник - це вже вираження деякої колективної поваги, яка слідує з поваги, яку носять в собі люди. Пам'ятники видатним особам - це накшталт згадки про них в підручниках історії в шкільній програмі. Шкільна програма це не історичний документ, в ній неможливо перелічити всіх - тому так чи інакше ми вибираємо, хто гідний того, щоб про нього вчили дітей
Неймовірно, це було настільки потужне і глибоке відео, що я його зберегла в улюблені і перегляну його ще декілька разів. Ви так деталізовано і ґрунтовно розкрили це питання, що я в онімінні стояла пару секунд. Браво, це було фантастично!
Як же класно, що ви можете сформулювати те, що ми відчуваємо, а виразити і структурувати не можемо. Дякую за вашу працю! Щоразу, дивлячись ваші відео, приємно офігєваю від того, що можна так професійно і цікаво доносити інформацію для українського суспільства.
Дякую за те, що впорядкували і красиво виклали все те, про що я думала останній місяць. Час вже очищувати нашу ідентичність від російського і радянського наративу
@@Історіклеснік якшо вас б'є і гвалтує чоловік довгі роки, а тут ви раптом об'єдналися, щоб погасити пожежу в квартирі. Чи це змінює той факт, що чоловік паскуда?
@@sagasketchbook ні не змінює, але я говорю про повагу на боці СРСР в армії загинуло більше 9 мільйонів солдат і офіцерів українців, а зараз ми повинні знищувати пам'ять про це
@@Історіклеснік Якщо на цих, прости Господи, пам'ятниках є символи тоталітарного радянського ладу, то обов'язково. В крайньому разі, деякі з цих монументів можна зібрати й звезти в одне місце, як це зробили в балтійських країнах, та в Чехії, Угорщині, Польщі.
@@Історіклеснік Радянський Союз, на жаль для вас, був таким самим злом, як і німецькі нацисти. Якщо не вірите, спитайте кримських татар, чеченців, литовців чи жителів Заходу України!
Дякую, дуже правильне і переконливе відео, все сформульовано ідеально. А фраза Грушевського на початку і про противагу "пам'ятник у них" - "меморіал у нас" - це геніально
Зносити всіх і все російське і перейменовувати всі вулиці,які пов'язані з росією та росіянами. У Львові вулицю Пушкіна перейменували на вулицю Генерала Чупринки ще в 1991 чи 92 році.
Приємно розуміти, що в Коломиї Івано-Франкіської області ще шість місяців тому демонтували пам‘ятник невідомого солдата на «площі героїв». Дякую вам за відео.
@@МаркоПопович-ь4л А що то була за слава? Дерев'яні будинки, відсутність шкіл, вузів, лікарень. За часів Русі там будувалися доволі гарні церкви, і не більше того
Пам‘ятники росіянам в Україні у 95% випадків це просто залишки культурної колонізації. Росіяни це чужинці, інша країна та нація та не існує ні єдиної причини залишати їх пам‘ятники тут. Особливо таких людей, котрі були чи українофобами чи не мали до України зовсім ніякого стосунку. Пушкін написав свою поему «Полтова» де українській національний герой Мазепа це зрадник без честі. Так же українофобом був Булґаков та богато інших російських письменників, які мають пам‘ятники в Україні. Україна має достатньо своїх героїв, культурних та політичніх діячів. Я вот чомусь не бачу пам‘ятників чи бачу недостатньо Симону Петлюрі, Івану Ґонті, Данилу Галицькому та богатьом іншим. Де пам‘ятники Григорію Сковороді, Івану Котляревському, Василю Стусу? Де пам‘ятники Дмитру Байді? Де назви вулиць на їхню честь та пам‘ять? У нас дуже богато героїв, а після цієї війни буде навіть більше.
Доречі, слухала історика Алфьорова, то він каже що Данило Галицький - вигадана назва, зручна для російської "історії". Насправді він називався Данило Романович. Детальніше в цьому відео ua-cam.com/video/e0uSGTKw3ls/v-deo.html
По-перше, в них нова ідентичність - "россіянє", спроба пояснити окуповані пострадянські республіки та народи під соусом загальної нації, тобто, у цьому значенні россіянської нації не існує як такої, можемо говорити тільки про "русскіх" А по-друге, бо не було політичної волі цим зайнятися, те ж відновлення та створення меморіалу в Батурині у максимально вузьких, принаймні на той момент, патріотичних колах завжди був "суперечливим" і тільки Ющенко його відновив, по суті, дякувати за відновлення національно-культурної політики з-посеред Презесів ми можемо тільки йому, і навіть тепер дехто з місцевих урядників не може дійти до висновку що це необхідно та корисно, не сказавши ні слова, ні фрази українською, а не те що почавши перейменування чи пам'ятникопад Драма
Теперь бы грянуть нам войною На ненавистную Москву! Когда бы старый Дорошенко, Иль Самойлович молодой, Иль наш Палей, иль Гордеенко Владели силой войсковой; Тогда б в снегах чужбины дальной Не погибали казаки, И Малороссии печальной Освобождались уж полки». Вполне украинофильские строки,вы прочитайте пожалуйста сами поэму Полтава
дякую, Остапе, що грамотно артикулювали те, що крутилося в мене в голові. Бо часом знаєш, що щось правильно, а щось ні, але коли треба застосувати аргументи то вони попросту губляться і заміняються на "ну як це можна не розуміти?!"
Вважаю, необхідно зробити відео про знищені і пошкоджені внаслідок російської агресії культурні пам'ятки України (церкви, музеї тощо). Те, що знищено назавжди, не має бути забуто. Треба подумати, як можна вшанувати такі об'єкти, зберегти пам'ять. Те, що підлягає відновленню, має бути відновлено.
насправді, пам'яток знищено набагато більше, бо російська агресія триває навіть не вісім років. До прикладу, Стефан Таранушенко в своїй розвідці протягом 1920-30хх років фіксує 180 деревляних церков, і то лише на Лівобережжі. З них потім знищено комуняками майже всі. Детальніше можна прочитати в Стефан Таранушенко "Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України".
"Нет, я не льстец, когда Царю Хвалу свободную слагаю: Я смело чувства выражаю, Языком сердца говорю. Его я просто полюбил: Он бодро, честно правит нами; Россию вдруг он оживил Войной, надеждами, трудами. О нет, хоть юность в нем кипит, Но не жесток в нем дух державный. Тому, кого карает явно, Он тайно милости творит…" Цей вірш Пушкіна адресований царю Миколі І. Політика якого щодо України була спрямована на повну нівеляцію національних особливостей, прав і традицій українського народу.
@@руся_0 Українофобія в Росії виплекана всіма російськими митцями з часів виникнення так званої літературної російської мови, у тому числі й Пушкіним, який вихваляв новостворений "могучій язик", чим уже підтримував великодержавний шовінізм російської імперії, не кажучи вже про приниження історичних постатей України (поема "Іван Мазепа"). Чи це теж відкритий "сарказм"?
@@olenatrot3941 це те, що комусь варто менше читати націоналістичної літератури. Послухайте себе! Пушкін винен у тому, що писав російською і любив свою мову, так? Якось це неправильно, хіба ні? І при всій повазі до вас, але думка про те, що українофобія могла виникнути під час зародження літературної російської мови - дурня, бо щось ця доля не спідкала українську та білоруську. Вам, перед тим як звинувачувати в українофобії Пушкіна, слід було б поцікавитися коли він жив. Можливо тоді б він не здавався таким шовіністом. Не забувайте що "малоросійською оперою" називав свої твори аж ніяк не росіянин. Котляревський теж українофоб?
@@olenatrot3941 відчепіться від митців. Пам'ятник не визначає історичної істини. Хай люди самі для себе вирішують. У цьому питанні ні до чого загальнонаціональна дискусія, а ті хто звертаються до неї - найбільші українофоби, бо створюють конфлікт там, де його бути не мало б. НІхто ще не помер через пам'ятник Пушкіну.
@@руся_0 от уявіть собі таку картину. Гуляє по Валу в Чернігові, побомбленому російськими військами мати з дитиною, дитина бачить якийсь пам’ятник і питає в матері хто це. А та й відповідає: «А це доню, вєлікій рускій поет Алєксандр Пушкін, нашевсьо для росіян». Якось не дуже нормально, враховуючи, що коли кажуть Пушкін - розуміють Росія, тримати символ Росії в центрі міста, яке ця Росія знищувала. Тому не дивно, що його прибрали з парку і перенесли в музей, бо той бюст таки досить старий і тому має певну історичну цінність.
Дякую за роз'яснення. Був проти радянщини=окупантів у парках, скверах, назвах вулиць, площ, але зараз подивився на все це ще більш прицільно. Слава Україні!
Мене тішить, що ми маємо можливість про це говорити (і є люди, які таке говорять). Молимося та б'ємося за країну, бо інакше не буде ні людей таких, ні можливостей...
Росіяни і проросійські "українці" дуже кипіли щодо зн щення радянських пам'ятників, АЛЕ як тільки захопили Крим і частину Донбасу першим білом почали боротьбу з усіма українськими символами. І українська мова зі шкіл зникла миттєво! І ніхто не кричав про історію, культуру чи "не на часі" отже самі вони чудово знають яке значення мають ці речі.
Кількість пам'яток іноземним культурним діячам має бути пропорційною до їх вкладу в світову культуру. Ну тобто російських має бути не більше 1%, але з огляду на агресію цю цифру можна сміливо помножити на нуль
@@guterherr8832 Думаю ця війна породить багато нових видатних діячів. А оскільки ми обов'язково переможемо, то думаю варто ставити пам'ятки які будуть закріплювати нашу національну гордість та силу, а у росіян які їхатимуть до нас в гості як туристи через 50 років ніколи знову не виникне бажання прийти сюди з війною
я не зовсім розумію який там внесок в світову культуру робили російські культурні діячі? Всі в такому враженні від них лише тому, що на повністю неписьменній росії - вони були одні з тих 2-3%, які просто вміли писати. І типу світ такий "а зер ені поетс ін раша?" "ну он саша, он пісать ріфмамі умєєть, он такой у нас адін"
Все просто: памʼятник - гордість, меморіал - скорбота. Якщо хтось пишається окупацією совком - це його проблема. А сучасна Україна мала б поставити меморіал.
Назва дещо не відповідає важливій та гарно розкритій темі, вагався чи варто подивитись, але вражений користю та доцільністю викладеній інформації. Раніше думав що користування рузьким язиком це теж саме як носіння кайданів афроамериканцями...але всі ці пам'ятники та назви вулиць це теж саме визнання та нагадування рабства!
В Тернополі знесли пам'ятник пушкіну і радянському літаку (хоча відносно літака, то як на мене, можна встановити пам'ятник нашому літаку, наприклад "Мрія", бо вже звиклося зустрічатися "біля літака"). Щиро дякую за цей випуск!! Повага вам. І молимося за наше ЗСУ 🇺🇦
Дякую за інформацію! Очікую на той день, коли нарешті демонтують в Одесі Єкатіріну. Тут вже не сховаєшся за мистецтвом. Це політично-окупаційний пам'ятник в центрі міста. Так, у Мексиці є пам'ятник Сервантесу, але "Кортеси" не стоять.
Дякую за відео! Усі ці радянські пам’ятники та монументи треба якщо не знищити то хочаб знести докупи та десь закрити. Сподіваюсь, що зараз в найвлучніший для цього час ми зможемо прибрати якщо не всі то переважну більшість цих клітин з усієї радянської пухлини що тут залишилась
Ви про нащадків окупантів кажете так, ніби ця окупація була 100 років тому. Сьогодні в Україні живе досить багато не нащадків, а саме совєцьких окупантів і колаборантів, які не просто живуть, а є шанованими людьми, які визначають у тому числі й національну памʼять.
Дасть Бог, дійде справа і до них. А от прибрати совєцьке сміття з вулиць наших міст і селищ набагато простіше, було б тільки бажання наших владних обранців робити це прибирання.
Та ну, назвіть хоч пару прізвищ радянських чиновників та функціонерів, які не просто доживають свого віку, а хоч якось впливають на нашу політику, культуру чи історичну пам'ять ( окрім Кравчука та Фокіна), хоча й ці персони по-моєму уже давно ні на що в Україні не впливають.
@@karltoncolton4862 Отже, Кравчук і Фокін не впливають, Ківалов і його юридична школа, очевидно, також. Про Медведчука я взагалі мовчу. Що ви називаєте тоді впливом, особливо якщо врахувати їхній вік? Критерії в студію, будь ласка, а то ви про кого завгодно скажете, що це нічого не означає...
@@o.z Ну, медведчука я забув, гаразд. Хоча за СРСР він був, фактично ніким, "мелкой сошкой" й таким би скоріше за все залишився, якби той не розвалився. За Кравчука й Фокіна я вже сказав, а інших, реально не пригадаю, які б вирішували й впливали. Саме зараз чи там декілька років тому, а не років 30 чи 25, коли Україна тільки здобула Незалежність!
@@karltoncolton4862 А, зрозумів: щоб ви визнали вплив окупантів, вам треба щоб Сталін і політбʼюро піднялися з пекла і очолили Україну - на менше ви не згодні. Ну, такого справді не було, визнаю!
Ще не почав дивитися відео, а так просто скажу, що Пушкін це "ура" патріот роССії. Ну це все одно, що поставити пам'ятник моторолі, чи гіві.. Так вони не були поетами, але ну їх на# коротше.
Не був він ніколи ніяким патріотом. Принаймні в тому розумінні, який ви описали. І подекуди писав таке, шо потім воліли ніколи не згадувати. Але не подумайте, шо я його захищаю і закликаю не зносити йому пам’ятники. Ні в якому разі! Просто не люблю коли люди пишуть емоційні дурниці в інтернетах.
Дякую! Дякую моєму найулюбленішому каналу! Звісно, що треба іще пару раз передивитися, аби зрозуміти абсолютно все...але за те вас і люблю, що треба ДУМАТИ, коли дивлюся ваші випуски💛💙
Дякую Гуманітарці за приємну українізацію, та просвітництво дуже багато дізнався, а Пам'ятники повернути разом з тілами окупантів на їх батьківщину. Ті 100 максимум Пам'ятників що сають історичну чи мистецьку цінність залишити але з приписом Пам'ятник встановлено за окупаційного режиму сср
Чесно, до цього відео була проти, але ви мене переконали. На жаль, надто пізно ми про це замислились. І тепер під питання пам'ятників, як в 2014, під питання мови, можуть підтягувати ще більшу конфронтацію українців.
@@serjss62 а в чому питання українського єврея? У цілому, не про Зелю мова. Євреї так довго(сторіччями!) живуть в Україні, що цілком можуть бути носіями нашої культури
@@serjss62 А хіба всі ці люди не живуть у нашій державі? Хіба вони не ходять на вибори, не навчаються в класі з нашими дітьми. Я не кажу, що не треба робити, я кажу про обачність.
Дискусія не закінчиться ніколи. По таких причинах, як наприклад - "декого таки переконали" і "свою функцію памятник Горькому виконав". Але ми знаємо свою справу і її робимо;) Що мене дуже тішить, то те, що ми навчились протистояти на інформаційому фронті. Дякую за це таким людям, як пан Остап! Перемога за нами!
"Пам'ятники російським митцям, діячам стоять в Україні не тому що вони справили на неї значний культурний вплив, а тому, що Україна була під російською окупацією. Вони ключові для Росії" - непряма цитата
Пане Остапе, Ваше б розуміння нашим депутатам та іншим непересічним громадянам, які захищають память про дідів, що воювали, та іншу насаджену культуру! Брак розуму, відсутність глибинності, заперечення історичного підходу дозволяють досі існувати цим ідолам в контексті сучасної України.
Приклад пам'ятника Горького дуже влучно описаний. Часто приїздиш в якесь місто, блукаєш по ньому і наче є пам'ятники (совкові), наче прикраса, але таке ото, як пеньок стоїть, ну взагалі не чіпляє. Ну нахіба мені світлина з пам'ятником Горького, Пушкіна, не кажучи вже про Жукових і т.п.?
Не треба недооцінювати "солодкі почуття ностальгіі") ймовірно що це взагалі головний базовий аргумент проти, просто він для більшості підсвідомий, і тому людина, не розуміючи чому ій хочеться продовжувати бачити тут цей пам'ятник, намагається якось це сформулювати - і вигадати якийсь інший аргумент це простіше, ніж розібратись в своїх почуттях. Дякую за відео!
Пушкін ще й як являється негативним діячем щодо України! Але люди цього, на жаль, не знають! Так, він справді чудово писав пейзажі, казки та багато чого, але... У "Полтаві" він ганебно й неприпустимо образливо, принизливо й виключно негативно писав про нашого славетного гетьмана І.Мазепу! Одного з найвидатніших гетьманів всієї нашої історії, який намагався звільнитися від московських оков... От вам і Пушкін, який нібито ні в чому не винен... Всі вони, росіянці, зараджені імперіалізмом! І не має їх і духу бути на нашій святій землі!
По-перше він нам чужий. А по-друге він один із столпів "руZZкАгА міра". По третє він ідейний натхнувач німецького націзму. Ідея "надлюдини" позичена була саме у алкаша Достоєвського. Це ще раз пояснює чому німецький нацизм та московський рашизм такі близьки та схожі.
@@Ugo_Fantozzi Підтримую вас. Але Остап в відео озвучив, що Чехов і Достоєвський потрібні для розуміння 19 століття. І, якщо про Чехова я розумію (і пам*ятників, і вулиць не так і багато в Україні). То важливість Достоєвського - як на мене перебільшена.
@@olhataranenko8389 Чехов... Чехов був одним з моїх улюблених "російських" письменників. Окрім письменницької діяльності він в мене викликав повагу як людина. У будь-якому випадку він для мене рядом не стоїть з Пушкіним чи Достоєвським. Але і з ним потрібно розібратися під кутом саме Чехов-Україна. З тим, що вивчення Достоєвського (чи ще когось, хоч і Гітлера) дає нам краще розуміння того часу згоден. Та це не означає що того Достоєвського чи Гітлера треба вшановувати ))
@@wladjarosz345 не тільки гроші дружини. він ще брав аванси у видавців, які потім відпрацьовував довгими реченнями, які, май він достатньо грошей, не з'явилися. Але ж я не фахівець з літератури, тому довіряю Остапові.
Дуже цікаве відео, сповнене безліччю безцінних думок. Дякую за те, що так доступно пояснюєте ті речі, які так багато українців досі не розуміли. В мене, наприклад, це розуміння було на якомусь підсвідомому рівні. Але пояснити це було важко для мене. Велика подяка Вам за цю важливу роботу!
Дуже крутий розбір теми, цікаво слухати ведучого, та звичайно гарно бачити що Остап не тільки розбирається в темі про яку розповідає, а й сам переживає це все з глядачем разом. Живий випуск, та крутий ведучий. Було дуже цікаво послухати, велике дякую 💛
@@Ugo_Fantozzi заміняти всі, це точно глупство. А от який-небудь один, я б із мстивих мотивів поміняв безпосередньо на Байрона, що б вказати на вториннисть. Але в цьому бажанні більше мілкої помсти, ніж якоїсь цінності.
Процес деколонізації він такий - чого б йому бути приємним.. але ж необхідний, шкода що в нас з цими темами настільки не поспішали. Весь час не на часі. Дякую - як завжди чітко і аргументовано
👍👍👍 Вподобайки з Дніпра, Січеславщина! Не легко буде позбавитися символів рашистів, особливо у нашому регіоні! Чого варта тільки назва нашої області іменем ката українців. Навпаки, після того як хлопці намалювали російську свастику на пам'ятнику пушкіну в Дніпрі, його обклали мішками з піском... Напевно коли рашистські снаряди почнуть залітати у вікна городян, тоді до них дійде...хоча не факт. Є хвороби, які не виліковні, особливо меншовартості та малоросії. Гарне відео й дуже актуальне, дякую! Слава Україні, смерть ворогам! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Російська імперія, як та звірина, де завойовувала територію, там мітила цю територію.І не важливо, чи мала ця мітка відношення до окупованої країни чи ні. Так що тут не питання мистецької цінності, а влади імперії як символу підкорення. Дякую пане Остапе за « орання цілини» у головах зазомбованих «інтелектуалів».
Іншими словами, пам'ятники - це зразки для наслідування. Це не пам'ять про історію, це наратив, спосіб трактувати історію, національний міф, і визначати, хто в ньому герой, а хто навпаки. Особистостям "навпаки", що логічно, пам'ятників не ставлять.
Я би ще розділив особистість письменника та міф про цього письменника чи діяча які були сконструйовані державою-оккупантом.Просто наприклад пам'ятник Пушкіну це не пам'ятник йому як особистості,а пам'ятник державному міфу який був сконструйований сталінськими бюрократами у 1930х роках і знову взятий на озброєння та доповнений російською державою середині 90х років 20 сторіччя
@@pidpilnahumanitarka починаємо говорити про сенси і опоненти відразу переходять на особисте ставлячи під сумнів "об'єктивність" розумінь та суб'єктивність питання Немає меж зомбуванню
@@peterkocherzhuk6004 "Cтавити під сумнів об'єктивність"- це улюблений трюк московитів: "Ваші доказатєльства - нє доказатєльства"(С), "А судьйї кто?"(С), "Ви всьо врьотє"(С),... Навіть якщо ткнути носом у купу незаперечних фактів - московит НІКОЛИ не визнає своєї неправоти, перестрибне на іншу тему. Тож не витрачайте на них свій час, просто ігноруйте, або шліть якнайдалі...
@@dmytrobesh1941 згоден, тільки я мав на увазі не якихось там московитів з расєї, а наших співгромадян, котрі носять український паспорт і впливають на внутрішню українську повістку, і доходить до того, що це вже справді бісить, думаю, Ви мене розумієте💁
Живу в невеликомі місті на севері Чехії. Поряд з моїм будинком щнаходиться парк, в якому стоїть пам'ятник красноармійцям, яки звільнили місто. Чехія також постраджала від СРСР, але тут ніхто і не думає зносити ці пам'ятки, тому що розуміють, що Третій Рейх був значніше поганіший за СРСР. Це, постмайданне десяьиліття в нас забули
@@pidpilnahumanitarka те що без нового змісту (побудувати щось нове), це стає чисткою простору заради чистки простору. Чисте руйнування. Це тоді дійсно тупа стихія і можна дійти і до пам'ятників Шевченко.
Дякую, Остапе! До перегляду відео був певен, що всі крапки над «і», в цьому питанні, для мене вже розставлені. Після перегляду розставив їх поновнє. В тих самих місцях. Але, з новими аргументами.
щиро дякую за це надзвичайно важливе відео. Сподіваюсь, що цей, новий виток російської агресії проти України принесе нам не лише остаточну перемогу над московією, але й позбавить нас імперського, радянсько-російського ярма, назавжди. З нетерпінням чекаю на той момент, коли з мапи мого улюбленого Києва зникнуть такі зневажливі та принизливі топоніми, як наприклад парк "Перемога", станція "героїв Дніпра" усілякі вулиці московські, пушкінські та генерала жмаченка. Я узагалі не кажу про станцію метро "льва толстого" чи "генерала ватутіна" та багато, багато іншого сміття від якого треба було позбавитися ще 91-ого року, ну або хоча б у 14-тому
Я дуже вдячний вам за вашу роботу. Як одесит, вже бачу неймовірні бійки за кожну расєянську пам'ятку. За кожну вулицю, пам'ятник, погруддя...тощо. Це стокгольмський синдром. Це великий сором. Розкажіть, як з цим бути. Як з цим боротись. Як спілкуватись з цими ідіотами?
Коли стикаєтеся з такими людьми: знайдіть кілька питань, які вводять цей контингент у ступор. А взагалі сприймайте деколонізацію як паровоз - вона вже рухається вперед, дні реліктів совка полічені. Не дозволяйте, щоб думка апологетів Єкатєрін і Горьких вас обходила. Ви маєте рацію, а непохитна певність суперника у власній правоті ламає навіть затятих.
Дякую за гарний матеріал. Але, як на мене, не торкнулися одного дуже важливого моменту щодо Пушкіна - того, що він носій "великодержавного" шовінізму. Саме через цей шовінізм він викривляє історію у поемі "Полтава", де представляє Івана Мазепу зрадником.
Що до Артема, то родом цей діяч був з селища Панютине, на Харківщині, і відоме воно своїм вогоноремонтним заводом, та інтернатом для людей з розумовою відсталістю. Обидва ці заклади існують там з кінця дев'ятнадцятого ст. Але це до слова. А Остапові величезна подяка за цікаву лекцію.
Дякую! Легкий випуск, аргументовано і цивілізовано про складну, криваву тему. Яка точно буде на часі, років ще 50 після нашої перемоги. Переслухаю пізніше іще раз.
"Те, що для росіян заслуговує пам'ятника, для нас дуже часто є меморіалом" - цитата місяця!
👍
Київська Русь не є Московія.
Простий приклад. 64-а бригада яка стояла у Бучі і в усіх українців вона викликає однакові емоції, сьогодні отримала від путіна звання гвардійська 🤯
@@MaxDanylov і авіаційний полк, о розбомбив пологовий будинок, драмтеатр та майже все у Маріуполі теж...
Давайте наставимо памятників румунським діячам або словацьким . і вулиці їхніми іменами поназиваємо в кожному місті та селі України от буде класно .
Також мені подобаються назви вулиць на честь садово-паркового інвентаря - садова. паркова. вишнева. трактористів. 2-га екіпажна . пята вулиця . 1-й провулок 2-й провулок 3-й провулок . 3-й водопрвідний провулок . Також в Києві є вулиця Регенераторна дуже подобається .
Ну небуло в Україні подій чи людей на чесь яких можна назвати вулиці . ( Це САРКАЗМ як шо шо ).
"Пам'ятники не є інструментом запису історії, але вони є постійним нагадуванням про те, яким чином ми цю історію пам'ятаємо" - Остап Українець, 2022
👍
👍
Давайте наставимо памятників румунським діячам або словацьким . і вулиці їхніми іменами поназиваємо в кожному місті та селі України от буде класно .
Також мені подобаються назви вулиць на честь садово-паркового інвентаря - садова. паркова. вишнева. трактористів. 2-га екіпажна . пята вулиця . 1-й провулок 2-й провулок 3-й провулок . 3-й водопрвідний провулок . Також в Києві є вулиця Регенераторна дуже подобається .
Ну небуло в Україні подій чи людей на чесь яких можна назвати вулиці . ( Це САРКАЗМ як шо шо ).
@@Роман-ъ5ф6р очевидно ви спочатку прокоментували, а відео так і не дивились...🤦♀️
@@Роман-ъ5ф6р є, на честь воєнних назвати, на честь інших жертв. На честь минулого, когось із.
Ці всі питання піднімалися в Польщі ще в 90х. Вони все це прибрали, і в них все добре. Є музей тоталітаризму і вони пам'ятають окупацію
Памятник Пушкину - единственный который надо бы оставить. Но если выбирать между ним и жизнью, я выбираю жизнь. И только глупцы не понимают чего их бомбят, и на языке бомжей (русским матом) спорят, непонимая, что говоря на этом языке, они защищают не Пушкина а Путина.
@@СашаИванов84 нема російського мату
@@СашаИванов84 а на біса його лишати?
В них просто ще раніше прибрали ліваків та ліберастів. На жаль, в Україні цього лайна багато і вони захищають місця, що раніше помітили фекаліями
В свете событий прошедшего месяца этих памятников должно быть меньше. Где-то около нуля.
краще мінус один
Не Московії вирішувати чому бути в Україні.
@@МаркоПопович-ь4л сумніваюсь, що він московит. Орда на ймення московія не заслуговує писатися з великої літери.
@@alex_quick підтримую
Вітю,переходь на все українське-найвища пора!
Будь ласка, виведіть в топ)))
Остап Українець 26 хвилин говорить: "знести н****" без вживання цих слів.
Ці 26 хвилин тексту треба знати напам‘ять!!! Кожного разу, як хтось лайкне цей коментар, буду заново передивлятися це відео!! Дякую, Остапе! Наразі це моє улюблене відео на каналі!!!
Продовжуйте передивлятися, тим будете продвигати відео в рейтингу ютюбу.
Разом до перемоги
Слава нашим захисникам України
ютубу
Дуже влучно сказано "Те що для росіян заслуговує пам'ятника для нас дуже часто є меморіалом". Одне речення описало всю історію співіснування з руснею...
У Харкові був пам'ятник революціонерам, який ніхто не називав інакше, ніж "Четверо несуть холодильник у ломбард", бо дуже схоже, а ломбард навпроти, був вічний вогонь, на честь революції 1905 року, який усі звали просто "Свічка", а пам'ятник Леніну на самій великій у Європі площі, потрібен як дороговказ до громадського туалету, Ленін рукою як раз на нього показує, ну, або на комунізм у 80-му році. Але жодного разу не чув, щоб якусь смішну назву вигадали щодо пам'ятників Шевченку або Сковороді, це багато говорить про людей, які живуть у Харкові. А ще більше цікавого у анекдотах, от де справжні думки українців, та їх відношення з навколишнім світом! Анекдот, це концентрат досвіду та гумору всього народу. Крім того, що ми їх б'ємо, ми їх ще й троллимо так, що вони і з чатів тікають як з поля бою! І б'ємо знущаючись, по таких місцях, що їм навіть зізнатися соромно!
Здається, що з меморіалами не дуже до сміху
У Франківську є славнозвісне "яйце", яке почали так називати після того, як януковичу зарядили яйцем в голову, а насправді, це був пам'ятник (тут народною назвою, без прискіпування) жертвам Голодомору, бо зображений був у вигляді зерняти, від нього вгорі був паросток, наче від пшениці, котрий вандально відірвали, ну от і посміялися, неосвічені сміються далі називаючи місце для зустрічі Зернятко саме "яйце" "яйцем", прикро, сумно...😔
@@peterkocherzhuk6004 Не сумуйте. Українці завжди жартували. Щоб не боятися. Голодомор - це найстрашніше. Не дай бог... Як каже мій улюблений історик О.Палій : мир з росіянами набагато страшніший за війну, набагато. І жартів ''русский мир'' не розуміє.
@@TM-uq7ob ну от, в тому то й річ, жартувати потрібно доречно, а через те, що не зробили висновків зараз пожинаємо наслідки..
😂😂😂😂
Головне - це перевернути картину, що пам'ятники це щось, що нам дано "зверху", щоб ми з ним вічно залишались. Що це, навпаки, щось, що ми обираємо самі. Обираємо, кого саме нам вшановувати і за що
Саме так. Пам'ятники як щось, що обрано зверху, до речі, - це московський наратив. Аналогія - церква. Українська традиція (як і Писання) говорить, що церква - це громада віруючих. Отже гроиада може обрати мобі священика. Московська традиція - священик - це поставлений зверху чиновник, який завідує пастирськими справами. Тому саме розуміння пам'ятника як щось дане просто згори і теба з цим змиритися уже є састиною неукраїнського світогляду. Як на мене.
І без пам'ятників, - вшановувати. Не впадати до ідолопоклонництва: є статуя - поклоняюсь, немає - забула.
Ну, може, ви - солідарні. Не дискутую
@@UA-in-heart-Lusyk я-то взагалі за те, що вшанування чиєїсь історичної ролі та вчинків - поперед усього всередині людини. У кожного чи кожної може бути свій умовний список, кого вони особисто вважають визначним і за що. А пам'ятник - це вже вираження деякої колективної поваги, яка слідує з поваги, яку носять в собі люди.
Пам'ятники видатним особам - це накшталт згадки про них в підручниках історії в шкільній програмі. Шкільна програма це не історичний документ, в ній неможливо перелічити всіх - тому так чи інакше ми вибираємо, хто гідний того, щоб про нього вчили дітей
Неймовірно, це було настільки потужне і глибоке відео, що я його зберегла в улюблені і перегляну його ще декілька разів. Ви так деталізовано і ґрунтовно розкрили це питання, що я в онімінні стояла пару секунд. Браво, це було фантастично!
Як же класно, що ви можете сформулювати те, що ми відчуваємо, а виразити і структурувати не можемо.
Дякую за вашу працю!
Щоразу, дивлячись ваші відео, приємно офігєваю від того, що можна так професійно і цікаво доносити інформацію для українського суспільства.
Дякую за те, що впорядкували і красиво виклали все те, про що я думала останній місяць. Час вже очищувати нашу ідентичність від російського і радянського наративу
І за цього повинні зноситься пам'ятники радянського солдата які загинули війні з справжнім злом?
@@Історіклеснік якшо вас б'є і гвалтує чоловік довгі роки, а тут ви раптом об'єдналися, щоб погасити пожежу в квартирі. Чи це змінює той факт, що чоловік паскуда?
@@sagasketchbook ні не змінює, але я говорю про повагу на боці СРСР в армії загинуло більше 9 мільйонів солдат і офіцерів українців, а зараз ми повинні знищувати пам'ять про це
@@Історіклеснік Якщо на цих, прости Господи, пам'ятниках є символи тоталітарного радянського ладу, то обов'язково. В крайньому разі, деякі з цих монументів можна зібрати й звезти в одне місце, як це зробили в балтійських країнах, та в Чехії, Угорщині, Польщі.
@@Історіклеснік Радянський Союз, на жаль для вас, був таким самим злом, як і німецькі нацисти. Якщо не вірите, спитайте кримських татар, чеченців, литовців чи жителів Заходу України!
Дякую, дуже правильне і переконливе відео, все сформульовано ідеально. А фраза Грушевського на початку і про противагу "пам'ятник у них" - "меморіал у нас" - це геніально
Зносити всіх і все російське і перейменовувати всі вулиці,які пов'язані з росією та росіянами.
У Львові вулицю Пушкіна перейменували на вулицю Генерала Чупринки ще в 1991 чи 92 році.
Слава Богу за Україну !!
У вас ще є вул Караджича - сербський аналог Пушиліна, непогано було б перейменувати.
@@poco3929 це інший Караджич
@@viktor.bagayev можна конкретніше?
@@poco3929 Вук Караджич лінгвіст та письменник
Приємно розуміти, що в Коломиї Івано-Франкіської області ще шість місяців тому демонтували пам‘ятник невідомого солдата на «площі героїв». Дякую вам за відео.
Вас випадково не Наталя звати?
Ну і дибіли, мій прадідусь з тих місць інвалідом вернувся після карпатської операцій.
@@Історіклеснікспівчуваю. Напевно, вашому дідусю просто непощастило бути совєцьким окупантом
@@ЗапорозькийКочівник я так розумію що ти також дибілятко яке розпалює громадянську війну, ну що ж зустрінемся на полях боїв
@@ЗапорозькийКочівник ні, не Наталя)).
Демосковізувати ВСЮ Україну!
Від Сяну до Дону)
Русь це Київ а Московія вкрала славу Києва!!!
@@МаркоПопович-ь4л как новгородцы взяли Киев с тех пор продолжается оккупация Украины.
@@МаркоПопович-ь4л А що то була за слава? Дерев'яні будинки, відсутність шкіл, вузів, лікарень. За часів Русі там будувалися доволі гарні церкви, і не більше того
снести всё что было построено в Украине при СССР и РИ, вот тогда будет дерусификация, хотя тогда ничего не останется
Пам‘ятники росіянам в Україні у 95% випадків це просто залишки культурної колонізації. Росіяни це чужинці, інша країна та нація та не існує ні єдиної причини залишати їх пам‘ятники тут. Особливо таких людей, котрі були чи українофобами чи не мали до України зовсім ніякого стосунку. Пушкін написав свою поему «Полтова» де українській національний герой Мазепа це зрадник без честі. Так же українофобом був Булґаков та богато інших російських письменників, які мають пам‘ятники в Україні.
Україна має достатньо своїх героїв, культурних та політичніх діячів. Я вот чомусь не бачу пам‘ятників чи бачу недостатньо Симону Петлюрі, Івану Ґонті, Данилу Галицькому та богатьом іншим. Де пам‘ятники Григорію Сковороді, Івану Котляревському, Василю Стусу? Де пам‘ятники Дмитру Байді? Де назви вулиць на їхню честь та пам‘ять? У нас дуже богато героїв, а після цієї війни буде навіть більше.
Доречі, слухала історика Алфьорова, то він каже що Данило Галицький - вигадана назва, зручна для російської "історії". Насправді він називався Данило Романович. Детальніше в цьому відео ua-cam.com/video/e0uSGTKw3ls/v-deo.html
По-перше, в них нова ідентичність - "россіянє", спроба пояснити окуповані пострадянські республіки та народи під соусом загальної нації, тобто, у цьому значенні россіянської нації не існує як такої, можемо говорити тільки про "русскіх"
А по-друге, бо не було політичної волі цим зайнятися, те ж відновлення та створення меморіалу в Батурині у максимально вузьких, принаймні на той момент, патріотичних колах завжди був "суперечливим" і тільки Ющенко його відновив, по суті, дякувати за відновлення національно-культурної політики з-посеред Презесів ми можемо тільки йому, і навіть тепер дехто з місцевих урядників не може дійти до висновку що це необхідно та корисно, не сказавши ні слова, ні фрази українською, а не те що почавши перейменування чи пам'ятникопад
Драма
Сковороді, Стусу і Котляревському є в Києві.
Мазепа в "Полтаве" романтический герой, мстящий Петру за унижение
Теперь бы грянуть нам войною
На ненавистную Москву!
Когда бы старый Дорошенко,
Иль Самойлович молодой,
Иль наш Палей, иль Гордеенко
Владели силой войсковой;
Тогда б в снегах чужбины дальной
Не погибали казаки,
И Малороссии печальной
Освобождались уж полки». Вполне украинофильские строки,вы прочитайте пожалуйста сами поэму Полтава
Ви так завзято нагадуєте про нашу історію, що навіть почуваєшся винним, що не знав цього раніше. Дякую за вашу небайдужість. Слава Україні!
дякую, Остапе, що грамотно артикулювали те, що крутилося в мене в голові. Бо часом знаєш, що щось правильно, а щось ні, але коли треба застосувати аргументи то вони попросту губляться і заміняються на "ну як це можна не розуміти?!"
Вважаю, необхідно зробити відео про знищені і пошкоджені внаслідок російської агресії культурні пам'ятки України (церкви, музеї тощо). Те, що знищено назавжди, не має бути забуто. Треба подумати, як можна вшанувати такі об'єкти, зберегти пам'ять. Те, що підлягає відновленню, має бути відновлено.
насправді, пам'яток знищено набагато більше, бо російська агресія триває навіть не вісім років. До прикладу, Стефан Таранушенко в своїй розвідці протягом 1920-30хх років фіксує 180 деревляних церков, і то лише на Лівобережжі. З них потім знищено комуняками майже всі. Детальніше можна прочитати в Стефан Таранушенко "Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України".
@@thenashbridges Так, на жаль, з "русским миром" маємо справу довше, ніж хотілося б. Одного відео мало буде, треба регулярну рубрику запускати...
@@thenashbridges деревляних))) моя бабуся з Вінничини так говорила)
@@thenashbridges хе, хтось ще пам'ятає Неша Бріджеса🙃
Так зачем уничтожать, если потом собираешься восстанавливать?
"Нет, я не льстец, когда Царю
Хвалу свободную слагаю:
Я смело чувства выражаю,
Языком сердца говорю.
Его я просто полюбил:
Он бодро, честно правит нами;
Россию вдруг он оживил
Войной, надеждами, трудами.
О нет, хоть юность в нем кипит,
Но не жесток в нем дух державный.
Тому, кого карает явно,
Он тайно милости творит…"
Цей вірш Пушкіна адресований царю Миколі І. Політика якого щодо України була спрямована на повну нівеляцію національних особливостей, прав і традицій українського народу.
В вас є освіта знавця російської класики? Чи ви певні, що цей вірш не ховає в собі сарказму?
@@руся_0 Українофобія в Росії виплекана всіма російськими митцями з часів виникнення так званої літературної російської мови, у тому числі й Пушкіним, який вихваляв новостворений "могучій язик", чим уже підтримував великодержавний шовінізм російської імперії, не кажучи вже про приниження історичних постатей України (поема "Іван Мазепа"). Чи це теж відкритий "сарказм"?
@@olenatrot3941 це те, що комусь варто менше читати націоналістичної літератури. Послухайте себе! Пушкін винен у тому, що писав російською і любив свою мову, так? Якось це неправильно, хіба ні? І при всій повазі до вас, але думка про те, що українофобія могла виникнути під час зародження літературної російської мови - дурня, бо щось ця доля не спідкала українську та білоруську. Вам, перед тим як звинувачувати в українофобії Пушкіна, слід було б поцікавитися коли він жив. Можливо тоді б він не здавався таким шовіністом. Не забувайте що "малоросійською оперою" називав свої твори аж ніяк не росіянин. Котляревський теж українофоб?
@@olenatrot3941 відчепіться від митців. Пам'ятник не визначає історичної істини. Хай люди самі для себе вирішують. У цьому питанні ні до чого загальнонаціональна дискусія, а ті хто звертаються до неї - найбільші українофоби, бо створюють конфлікт там, де його бути не мало б. НІхто ще не помер через пам'ятник Пушкіну.
@@руся_0 от уявіть собі таку картину. Гуляє по Валу в Чернігові, побомбленому російськими військами мати з дитиною, дитина бачить якийсь пам’ятник і питає в матері хто це. А та й відповідає: «А це доню, вєлікій рускій поет Алєксандр Пушкін, нашевсьо для росіян». Якось не дуже нормально, враховуючи, що коли кажуть Пушкін - розуміють Росія, тримати символ Росії в центрі міста, яке ця Росія знищувала. Тому не дивно, що його прибрали з парку і перенесли в музей, бо той бюст таки досить старий і тому має певну історичну цінність.
Дякую за роз'яснення.
Був проти радянщини=окупантів у парках, скверах, назвах вулиць, площ, але зараз подивився на все це ще більш прицільно.
Слава Україні!
Мене тішить, що ми маємо можливість про це говорити (і є люди, які таке говорять).
Молимося та б'ємося за країну, бо інакше не буде ні людей таких, ні можливостей...
З поверненням! Потужне відео! Повністю підтримую. Плюс для мене наче відкрився новий вимір сприйняття архітектурних ансамблів. Дякую!😘
Росіяни і проросійські "українці" дуже кипіли щодо зн щення радянських пам'ятників, АЛЕ як тільки захопили Крим і частину Донбасу першим білом почали боротьбу з усіма українськими символами. І українська мова зі шкіл зникла миттєво! І ніхто не кричав про історію, культуру чи "не на часі" отже самі вони чудово знають яке значення мають ці речі.
Кількість пам'яток іноземним культурним діячам має бути пропорційною до їх вкладу в світову культуру. Ну тобто російських має бути не більше 1%, але з огляду на агресію цю цифру можна сміливо помножити на нуль
Скільки тоді відсотків будуть займати українські діячі?
@@guterherr8832 Оскільки вони не іноземні, а свої, то стільки, скільки захочуть місцеві громади
@@lynx2970 Ок, в принципі згоден.
Як думаєте, якому діячу буде поставлено більше всього пам'ятників? Просто цікаво
@@guterherr8832 Думаю ця війна породить багато нових видатних діячів. А оскільки ми обов'язково переможемо, то думаю варто ставити пам'ятки які будуть закріплювати нашу національну гордість та силу, а у росіян які їхатимуть до нас в гості як туристи через 50 років ніколи знову не виникне бажання прийти сюди з війною
я не зовсім розумію який там внесок в світову культуру робили російські культурні діячі? Всі в такому враженні від них лише тому, що на повністю неписьменній росії - вони були одні з тих 2-3%, які просто вміли писати. І типу світ такий "а зер ені поетс ін раша?" "ну он саша, он пісать ріфмамі умєєть, он такой у нас адін"
Моя вподобайка перша, дякуємо за випуск, слухаю
Дякую! Вважаю за необхідне припинення шанування діячів культури, мистецтва рф-московії і т.д. у вигляді пам'ятників і топономічних назв
Пане Остап, вдячний Богові за те, що такі люди, як ви в Україні є. Шануймося!🇺🇦✌️
Все просто: памʼятник - гордість, меморіал - скорбота. Якщо хтось пишається окупацією совком - це його проблема. А сучасна Україна мала б поставити меморіал.
Дуже радий, що гуманітарка воскресла й жива. Слава ЗСУ.
Як я хочу, щоб саме такі люди як Ви, вирішували подальшу долю пам'ятників і назв вулиць в Україні🙏🏼
@@musteronkel по Сунні
Я теж так вважаю!Кращої людини годі шукати!
Сильно, емоційно, точно, вичерпно - велика подяка за актуальний випуск!
А головне елементарно як можна питати в фашистів чи шанувати памятник Гітлера? Ідіоти лівацьки.
Назва дещо не відповідає важливій та гарно розкритій темі, вагався чи варто подивитись, але вражений користю та доцільністю викладеній інформації.
Раніше думав що користування рузьким язиком це теж саме як носіння кайданів афроамериканцями...але всі ці пам'ятники та назви вулиць це теж саме визнання та нагадування рабства!
Гадаю, що назву дали більш клікбейтну (клікабельну?), щоб переглядів було більше, відповідно🤔
Якщо чесно, то це ГЕНІАЛЬНЕ відео! Дуже дякую!
В Тернополі знесли пам'ятник пушкіну і радянському літаку (хоча відносно літака, то як на мене, можна встановити пам'ятник нашому літаку, наприклад "Мрія", бо вже звиклося зустрічатися "біля літака"). Щиро дякую за цей випуск!! Повага вам. І молимося за наше ЗСУ 🇺🇦
Дякую за інформацію! Очікую на той день, коли нарешті демонтують в Одесі Єкатіріну. Тут вже не сховаєшся за мистецтвом. Це політично-окупаційний пам'ятник в центрі міста. Так, у Мексиці є пам'ятник Сервантесу, але "Кортеси" не стоять.
Ви здивуєтесь, але Кортес національний герой Мексики. Я в цілому з Вами згоден, просто Кортес невдалий приклад. Там зовсім інший контекст
дякую за таку важливу ВАШУ працю
Дякую пану Остапу за контєнт, дякую за відоси
Дякую за відео! Усі ці радянські пам’ятники та монументи треба якщо не знищити то хочаб знести докупи та десь закрити. Сподіваюсь, що зараз в найвлучніший для цього час ми зможемо прибрати якщо не всі то переважну більшість цих клітин з усієї радянської пухлини що тут залишилась
Ви про нащадків окупантів кажете так, ніби ця окупація була 100 років тому. Сьогодні в Україні живе досить багато не нащадків, а саме совєцьких окупантів і колаборантів, які не просто живуть, а є шанованими людьми, які визначають у тому числі й національну памʼять.
Дасть Бог, дійде справа і до них. А от прибрати совєцьке сміття з вулиць наших міст і селищ набагато простіше, було б тільки бажання наших владних обранців робити це прибирання.
Та ну, назвіть хоч пару прізвищ радянських чиновників та функціонерів, які не просто доживають свого віку, а хоч якось впливають на нашу політику, культуру чи історичну пам'ять ( окрім Кравчука та Фокіна), хоча й ці персони по-моєму уже давно ні на що в Україні не впливають.
@@karltoncolton4862 Отже, Кравчук і Фокін не впливають, Ківалов і його юридична школа, очевидно, також. Про Медведчука я взагалі мовчу. Що ви називаєте тоді впливом, особливо якщо врахувати їхній вік? Критерії в студію, будь ласка, а то ви про кого завгодно скажете, що це нічого не означає...
@@o.z Ну, медведчука я забув, гаразд. Хоча за СРСР він був, фактично ніким, "мелкой сошкой" й таким би скоріше за все залишився, якби той не розвалився. За Кравчука й Фокіна я вже сказав, а інших, реально не пригадаю, які б вирішували й впливали. Саме зараз чи там декілька років тому, а не років 30 чи 25, коли Україна тільки здобула Незалежність!
@@karltoncolton4862 А, зрозумів: щоб ви визнали вплив окупантів, вам треба щоб Сталін і політбʼюро піднялися з пекла і очолили Україну - на менше ви не згодні. Ну, такого справді не було, визнаю!
Ще не почав дивитися відео, а так просто скажу, що Пушкін це "ура" патріот роССії. Ну це все одно, що поставити пам'ятник моторолі, чи гіві.. Так вони не були поетами, але ну їх на# коротше.
Не був він ніколи ніяким патріотом. Принаймні в тому розумінні, який ви описали. І подекуди писав таке, шо потім воліли ніколи не згадувати. Але не подумайте, шо я його захищаю і закликаю не зносити йому пам’ятники. Ні в якому разі! Просто не люблю коли люди пишуть емоційні дурниці в інтернетах.
Дякую! Дякую моєму найулюбленішому каналу! Звісно, що треба іще пару раз передивитися, аби зрозуміти абсолютно все...але за те вас і люблю, що треба ДУМАТИ, коли дивлюся ваші випуски💛💙
Сьогодні наший шанс позбавитися усього московського раз і назавжди
Правильно, нужно ещё все книги русских писателей показательно сжечь!
Гарно подане і обґрунтоване відео, обов'язково поширю його далі🤍
Дякую Гуманітарці за приємну українізацію, та просвітництво дуже багато дізнався, а Пам'ятники повернути разом з тілами окупантів на їх батьківщину. Ті 100 максимум Пам'ятників що сають історичну чи мистецьку цінність залишити але з приписом Пам'ятник встановлено за окупаційного режиму сср
Чесно, до цього відео була проти, але ви мене переконали. На жаль, надто пізно ми про це замислились. І тепер під питання пам'ятників, як в 2014, під питання мови, можуть підтягувати ще більшу конфронтацію українців.
Дивно, що українці були проти. Хіба може вони не усвідомлювали себе українцями ? А жили собі, як жили. Як дерево...
@@Sergiynekazap їх гасло "исскуство вне палітікі"🤷🏻♀️
@@serjss62 а в чому питання українського єврея? У цілому, не про Зелю мова. Євреї так довго(сторіччями!) живуть в Україні, що цілком можуть бути носіями нашої культури
@@serjss62 а, то це Зеленський до війни країну довів? Не Путін напав? Нічого не плутаєте?
@@serjss62 А хіба всі ці люди не живуть у нашій державі? Хіба вони не ходять на вибори, не навчаються в класі з нашими дітьми. Я не кажу, що не треба робити, я кажу про обачність.
Дискусія не закінчиться ніколи. По таких причинах, як наприклад - "декого таки переконали" і "свою функцію памятник Горькому виконав". Але ми знаємо свою справу і її робимо;) Що мене дуже тішить, то те, що ми навчились протистояти на інформаційому фронті. Дякую за це таким людям, як пан Остап! Перемога за нами!
Дякую за цікавий і вичерпний аналіз! Так, переформування нашого простору (і світогляду багатьох українських громадян) необхідно
Остапе, Ви не задумувались про політичну кар'єру?
Саме таких людей нам бракує в політиці...
Дякую, за те що Ви робите.
"Пам'ятники російським митцям, діячам стоять в Україні не тому що вони справили на неї значний культурний вплив, а тому, що Україна була під російською окупацією. Вони ключові для Росії" - непряма цитата
Так, щоб росіянин приїхав, побачив вулицю Суворова і пам'ятник Пушкіну й сказав: "О, у нас общаяя історія! Ми адін народ!"
Слава Україні, шановне товариство! Блискуча промова! Шана та повага панові Остапові за просвітницьку діяльність. Наснаги усім творцям каналу!
Дуже конструктивно та пізнавально. Спасибі за працю!
Відео настільки топ, що я б його включив в обов'язкову програму шкільної освіти
++++
Коли буде навчання офлайн, буду показувати учням, не треба аж чекати включення в програму.
Як жеж я тішуся, що ми маємо зараз такого Остапа. Міцного здоров’ячка на многії літа Українцю!
Дуже цікаве і корисне відео. Я для себе знайшов відповіді на багато дискусійних питань. Дякую, Остапе!🙌🏻
Дякую. Абсолютно зрозуміло і переконливо, зі всіма аргументами і розставленими крапками над "і".
Пане Остапе, Ваше б розуміння нашим депутатам та іншим непересічним громадянам, які захищають память про дідів, що воювали, та іншу насаджену культуру! Брак розуму, відсутність глибинності, заперечення історичного підходу дозволяють досі існувати цим ідолам в контексті сучасної України.
Приклад пам'ятника Горького дуже влучно описаний.
Часто приїздиш в якесь місто, блукаєш по ньому і наче є пам'ятники (совкові), наче прикраса, але таке ото, як пеньок стоїть, ну взагалі не чіпляє. Ну нахіба мені світлина з пам'ятником Горького, Пушкіна, не кажучи вже про Жукових і т.п.?
Не треба недооцінювати "солодкі почуття ностальгіі") ймовірно що це взагалі головний базовий аргумент проти, просто він для більшості підсвідомий, і тому людина, не розуміючи чому ій хочеться продовжувати бачити тут цей пам'ятник, намагається якось це сформулювати - і вигадати якийсь інший аргумент це простіше, ніж розібратись в своїх почуттях.
Дякую за відео!
Подяка за працю і правду....
Дякую, Остапе, за відео! Скучила за ними.
Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Пушкін ще й як являється негативним діячем щодо України! Але люди цього, на жаль, не знають! Так, він справді чудово писав пейзажі, казки та багато чого, але... У "Полтаві" він ганебно й неприпустимо образливо, принизливо й виключно негативно писав про нашого славетного гетьмана І.Мазепу! Одного з найвидатніших гетьманів всієї нашої історії, який намагався звільнитися від московських оков... От вам і Пушкін, який нібито ні в чому не винен... Всі вони, росіянці, зараджені імперіалізмом! І не має їх і духу бути на нашій святій землі!
Дякую за те, що підіймаєте та висвітлюєте віжливі теми
Чудовий випуск - ансамбль, пам*ятник/меморіал... Прості речі, які продовжують на нас впливати. Єдине, що здивувало - чому такий важливий Достоєвський?
По-перше він нам чужий. А по-друге він один із столпів "руZZкАгА міра".
По третє він ідейний натхнувач німецького націзму. Ідея "надлюдини" позичена була саме у алкаша Достоєвського.
Це ще раз пояснює чому німецький нацизм та московський рашизм такі близьки та схожі.
@@Ugo_Fantozzi Підтримую вас. Але Остап в відео озвучив, що Чехов і Достоєвський потрібні для розуміння 19 століття. І, якщо про Чехова я розумію (і пам*ятників, і вулиць не так і багато в Україні). То важливість Достоєвського - як на мене перебільшена.
Достоєвський - ще той російський шовініст, що довгий час "гуляв" по Європі та витрачав гроші своєї дружини...
@@olhataranenko8389 Чехов... Чехов був одним з моїх улюблених "російських" письменників. Окрім письменницької діяльності він в мене викликав повагу як людина. У будь-якому випадку він для мене рядом не стоїть з Пушкіним чи Достоєвським. Але і з ним потрібно розібратися під кутом саме Чехов-Україна.
З тим, що вивчення Достоєвського (чи ще когось, хоч і Гітлера) дає нам краще розуміння того часу згоден. Та це не означає що того Достоєвського чи Гітлера треба вшановувати ))
@@wladjarosz345 не тільки гроші дружини. він ще брав аванси у видавців, які потім відпрацьовував довгими реченнями, які, май він достатньо грошей, не з'явилися. Але ж я не фахівець з літератури, тому довіряю Остапові.
Дуже цікаве відео, сповнене безліччю безцінних думок. Дякую за те, що так доступно пояснюєте ті речі, які так багато українців досі не розуміли. В мене, наприклад, це розуміння було на якомусь підсвідомому рівні. Але пояснити це було важко для мене. Велика подяка Вам за цю важливу роботу!
дякую Вам за впрорядкування розрізнених фактів та формування з окремих елементів цілісної картини сучасного світосприйняття.
Підтримую на всі 100%
Дякую за Вашу роботу. Цінуймо нашу ідентичність!
Дякую за висвітлення, з усім згоден.
Дуже крутий розбір теми, цікаво слухати ведучого, та звичайно гарно бачити що Остап не тільки розбирається в темі про яку розповідає, а й сам переживає це все з глядачем разом. Живий випуск, та крутий ведучий. Було дуже цікаво послухати, велике дякую 💛
Навіщо пам'ятник вторинному Пушкіну, якщо можна поставити пам'ятник первинному Байрону?
У тому і річ що і Байрону не знаю з якого переляку, а Пушкіну і поготів.))
@@Ugo_Fantozzi заміняти всі, це точно глупство. А от який-небудь один, я б із мстивих мотивів поміняв безпосередньо на Байрона, що б вказати на вториннисть. Але в цьому бажанні більше мілкої помсти, ніж якоїсь цінності.
@@YellowTipTruck +
Дякую, що підняли такі важливі питання. Варто поширення.
Процес деколонізації він такий - чого б йому бути приємним.. але ж необхідний, шкода що в нас з цими темами настільки не поспішали. Весь час не на часі. Дякую - як завжди чітко і аргументовано
Дуже цікаві відповіді на складні питання. Дякую за відео!
👍👍👍 Вподобайки з Дніпра, Січеславщина! Не легко буде позбавитися символів рашистів, особливо у нашому регіоні! Чого варта тільки назва нашої області іменем ката українців. Навпаки, після того як хлопці намалювали російську свастику на пам'ятнику пушкіну в Дніпрі, його обклали мішками з піском... Напевно коли рашистські снаряди почнуть залітати у вікна городян, тоді до них дійде...хоча не факт. Є хвороби, які не виліковні, особливо меншовартості та малоросії. Гарне відео й дуже актуальне, дякую! Слава Україні, смерть ворогам! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Російська імперія, як та звірина, де завойовувала територію, там мітила цю територію.І не важливо, чи мала ця мітка відношення до окупованої країни чи ні. Так що тут не питання мистецької цінності, а влади імперії як символу підкорення. Дякую пане Остапе за « орання цілини» у головах зазомбованих «інтелектуалів».
Іншими словами, пам'ятники - це зразки для наслідування. Це не пам'ять про історію, це наратив, спосіб трактувати історію, національний міф, і визначати, хто в ньому герой, а хто навпаки.
Особистостям "навпаки", що логічно, пам'ятників не ставлять.
Найкращій етер. Ваша емоційність в деяких частках запису - чудово! :) Дякую!
Я би ще розділив особистість письменника та міф про цього письменника чи діяча які були сконструйовані державою-оккупантом.Просто наприклад пам'ятник Пушкіну це не пам'ятник йому як особистості,а пам'ятник державному міфу який був сконструйований сталінськими бюрократами у 1930х роках і знову взятий на озброєння та доповнений російською державою середині 90х років 20 сторіччя
На доцільність самого Пушкіна в Україні це впливає мало. Тому й говоримо про спосіб, у який пам'ятаємо.
@@pidpilnahumanitarka починаємо говорити про сенси і опоненти відразу переходять на особисте ставлячи під сумнів "об'єктивність" розумінь та суб'єктивність питання
Немає меж зомбуванню
@@peterkocherzhuk6004 "Cтавити під сумнів об'єктивність"- це улюблений трюк московитів: "Ваші доказатєльства - нє доказатєльства"(С), "А судьйї кто?"(С), "Ви всьо врьотє"(С),... Навіть якщо ткнути носом у купу незаперечних фактів - московит НІКОЛИ не визнає своєї неправоти, перестрибне на іншу тему. Тож не витрачайте на них свій час, просто ігноруйте, або шліть якнайдалі...
@@dmytrobesh1941 згоден, тільки я мав на увазі не якихось там московитів з расєї, а наших співгромадян, котрі носять український паспорт і впливають на внутрішню українську повістку, і доходить до того, що це вже справді бісить, думаю, Ви мене розумієте💁
Живу в невеликомі місті на севері Чехії. Поряд з моїм будинком щнаходиться парк, в якому стоїть пам'ятник красноармійцям, яки звільнили місто. Чехія також постраджала від СРСР, але тут ніхто і не думає зносити ці пам'ятки, тому що розуміють, що Третій Рейх був значніше поганіший за СРСР. Це, постмайданне десяьиліття в нас забули
При чому тут поганість третього рейху і срср. Ці пам'ятники необхідно прибирати з громадського простору
@@pidpilnahumanitarka я знаю, що в Києві замість знесених радянських пам'ятників нічого не збудували
І що?
@@pidpilnahumanitarka те що без нового змісту (побудувати щось нове), це стає чисткою простору заради чистки простору. Чисте руйнування. Це тоді дійсно тупа стихія і можна дійти і до пам'ятників Шевченко.
Дякую, Остапе! До перегляду відео був певен, що всі крапки над «і», в цьому питанні, для мене вже розставлені. Після перегляду розставив їх поновнє. В тих самих місцях. Але, з новими аргументами.
щиро дякую за це надзвичайно важливе відео. Сподіваюсь, що цей, новий виток російської агресії проти України принесе нам не лише остаточну перемогу над московією, але й позбавить нас імперського, радянсько-російського ярма, назавжди. З нетерпінням чекаю на той момент, коли з мапи мого улюбленого Києва зникнуть такі зневажливі та принизливі топоніми, як наприклад парк "Перемога", станція "героїв Дніпра" усілякі вулиці московські, пушкінські та генерала жмаченка. Я узагалі не кажу про станцію метро "льва толстого" чи "генерала ватутіна" та багато, багато іншого сміття від якого треба було позбавитися ще 91-ого року, ну або хоча б у 14-тому
Я дуже вдячний вам за вашу роботу. Як одесит, вже бачу неймовірні бійки за кожну расєянську пам'ятку. За кожну вулицю, пам'ятник, погруддя...тощо. Це стокгольмський синдром. Це великий сором. Розкажіть, як з цим бути. Як з цим боротись. Як спілкуватись з цими ідіотами?
Коли стикаєтеся з такими людьми: знайдіть кілька питань, які вводять цей контингент у ступор.
А взагалі сприймайте деколонізацію як паровоз - вона вже рухається вперед, дні реліктів совка полічені.
Не дозволяйте, щоб думка апологетів Єкатєрін і Горьких вас обходила.
Ви маєте рацію, а непохитна певність суперника у власній правоті ламає навіть затятих.
@@pidpilnahumanitarka , дякую) придали впевненості!
Супер коментар від Остапа. Все розклав по поличкам 👍👍👍👍
Красивий фінал. Це прямо для мого батька відео, не уявляєте…
Дякую за цікаві і корисні думки, особливо про різницю між пам'ятником і меморіалом. Ніби й просто, а раніше не задумувався про різницю)
Дякую за гарний матеріал. Але, як на мене, не торкнулися одного дуже важливого моменту щодо Пушкіна - того, що він носій "великодержавного" шовінізму. Саме через цей шовінізм він викривляє історію у поемі "Полтава", де представляє Івана Мазепу зрадником.
Чудове відео! - Коммент для просування ролику! ☝🏻😃
Дуже влучно і лаконічно сказано, дякую за вашу працю!
Що до Артема, то родом цей діяч був з селища Панютине, на Харківщині, і відоме воно своїм вогоноремонтним заводом, та інтернатом для людей з розумовою відсталістю. Обидва ці заклади існують там з кінця дев'ятнадцятого ст. Але це до слова. А Остапові величезна подяка за цікаву лекцію.
Дякую! Легкий випуск, аргументовано і цивілізовано про складну, криваву тему. Яка точно буде на часі, років ще 50 після нашої перемоги. Переслухаю пізніше іще раз.
Цей випуск перлина України. Скільки інформації і потрясних думок, доводилось іноді відмотувати і слухати ще. Я вражен.
дуже емоційне відео🔥🔥🔥
Вітаннячко і вподобайка на підтримку каналу і дяка
Дякую! Обов’язково дам послухати свекрусі (83 роки), у нас давно диспути з цього приводу)))
Ви вельми компетентний у своєму ремеслі
Дякую за вашу працю!
Дякую за корисну для одужання нашої держави і якісно розкриту тему.
Дякую! Дуже розумне і нагальне наразі пояснення!
Дякую Вам! Це прекрасно і справедливо!
Остапе, дякую Вам та команді ТПГ за це відео!)))