Різдвяні пісні(колядки) з усього світу різними мовами

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 гру 2021
  • Різдво - це день народження Ісуса Христа в місті Віфлеємі, Який є Богом і людиною одночасно; це початок благодаті та спасіння для всіх народів землі! Ще з давніх-давен пророки звіщали про це і усі люди очікували на прихід Відкупителя-Спасителя. Так, саме такою була місія Його приходу - спасти людей від вічної загибелі, омити наші гріхи Своєю кров’ю і померти замість нас. «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.» (Iвана.3:16)
    Три східних царі (волхви) Валтасар, Гаспар і Мельхіор, які прийшли до Ісуса також були вченими-астрономами. Відомі й ті цінні подарунки, що вони принесли малому Месії: золото, ладан і смирну. Золото підносили царям. Ладан - коштовну ароматичну смолу особливого дерева у давні часи підносили в знак благоговіння. Смирною, цінним благовонним маслом у той час змащували померлих. Тож волхви принесли Христу золото як Царю, ладан як Богу, смирну як Людині.
    Точна дата народження Ісуса Христа в Біблії не згадується. Науковці досі не з’ясували, яка дата достовірна, і навряд чи дізнаються.
    Перша згадка про Різдво як свято відноситься до 200 року нашої ери, коли теологи з Олександрії вирішили, що його треба святкувати 20 травня. У IV столітті нашої ери Римська церква ухвалила святкувати Різдво Христове 25 грудня. Дату святкування було обрано невипадково. Саме в ці дні язичницькі народи, у тому числі й наші предки, відзначали день зимового сонцестояння і народження нового сонця від богині коляди. Щоб не порушувати старих традицій, Церква вирішила зробити так, аби свято Різдва збіглося з уже відомим і легко прижилося у народі. Через якийсь час про день сонця мало хто згадував, а ось Різдво відзначають понині. Проте більшість колядок, які нині співають в Україні, є давніми язичницькими, лише з дещо зміненим текстом.
    Вперше різдвяні подарунки почали дарувати один одному ще у Стародавньому Римі. Сповідники нової християнської віри обмінювалися коробочками з невеликими сюрпризами.

КОМЕНТАРІ • 1