A.I. ART | A Művészet Halála vagy Forradalma? (MJ v3)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 вер 2022
  • Az A.I. Art elterjedésével a képalkotás sokkos állapotba került az utóbbi időben. Hogy megértsük a dilemmát a jelenség mögött, mélyen bele kell ásnunk magunkat, mit is tudnak ezek a szoftverek és milyen veszélyt jelentenek a képzőművészet jövőjére nézve. És milyen állást foglal Isaac ebben a helyzetben?
    Midjourney verzió 3 volt használva a videó készítéséhez, 2-3 hónapra rá elavult lett a videó képi világa a 4-es verzió megjelenésével, de már azon is rég túl vagyunk!
    Támogatói Színházbérletek itt:
    / @retroshock19
    PATREON TÁMOGATÁS ► / retroshock
    Szabados Zsolt Artstation (csak azután nézd meg, hogy megpróbáltad kitalálni, mely 5 kép emberi a videóban)
    www.artstation.com/mikeszabad...
    RETROSHOP ► retroshock.hu/
    FACEBOOK ► retroshockchannel
    TWITTER ► / retroshock19
    DISCORD: / discord
    RetroShock: Régi Filmek Humoros Bemutatása & Tematikus Filmajánlók
    Retroshock Útmutató Stopposoknak:
    (az összes bemutatott film listája)
    ► www.imdb.com/list/ls066526596/
    A.I. art, Midjourney, Dall-e, művészet, retroshock, antifaces
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 630

  • @dreambigidea5024
    @dreambigidea5024 Рік тому +144

    Annyira imádom, hogy 2022-ben mikor a fél világ lángol, Te. Te aki csinálod a videókat, Te, tudsz ilyen szintű önkritikát megfogalmazni saját magadra és arra az egész ágazatra, munkára, hobbira amit művelsz az interneten. Ezért szeretem ezt a csatornát és téged is mert ilyen vagy és kívánom, hogy soha ne változzon meg ez a fajta látásmódod. Szuper videó akárcsak TheVr Janié, te egy teljesen más szögből kaptad el. Köszönöm.

    • @szilardkeri4661
      @szilardkeri4661 Рік тому +3

      Miért lángol a fél világ? Akkor nagyon meleg lenne..., de már 2 hete csak esik az eső :(

    • @Agresszor1956
      @Agresszor1956 Рік тому

      tényleg, fejtsd ki bővebben, miért lángol a fél világ?

    • @bassamassad
      @bassamassad Рік тому

      @@Agresszor1956 Mostanában nőket vernek agyon azért, mert nem viselik jól a fasszopó kendőjüket. A szomszédban emberek ölik egymást. Soroljam tovább? Ti meg itt aggódtok, hogy jaj mi lesz a művészekkel, nem lesz velük semmi, mert 10-20 éven belül megöli magát az emberiség.

    • @Z04RD
      @Z04RD Рік тому +2

      Jani videója is zseniális volt, de ő a technológiai oldalát hozta, Kenny meg a művészi oldalát. Igazából a kettő videó együtt igazán jó, mert ugyanarról a softwareről készült más megközelítésben és a két oldalt a gyakorlati, technikai és a hozzá kapcsolódó emocionális oldalát mutatja meg.

  • @sandorszabo8950
    @sandorszabo8950 Рік тому +235

    Érdekes lett volna, ha minden kép mellé/alá oda irtad volna a parancsokat amikkel generáltattad, egy picit belelátni mi fogalmazodott meg a fejedben, amikor "elkészítetted" ezeket a képeket. Köszönjük ezt a fantasztikus videót, néha el is felejti az ember hol tart a technika, csak használja mitha ez természetes lenne, hogy ilyen is van.

    • @balinthemaster337
      @balinthemaster337 Рік тому +6

      Ezek nem mind az ő általa "elkészített" képek.

    • @sandorszabo8950
      @sandorszabo8950 Рік тому +2

      @@balinthemaster337 Igazad van, ott is van az elején, de azért gondolom jó pár az ővé.

    • @gergopatka8467
      @gergopatka8467 Рік тому +8

      @@RetroShock19 Gondolom 5 db. képen kívül. Ugye? :)

    • @makingastardestroyer3066
      @makingastardestroyer3066 Рік тому +26

      @@RetroShock19 Akkor kérjük a promptokat :) Vagy méginkább egy how to videót. Biztos sok tapasztalatot szedtél össze az elmúlt napokban. Én például szintén küzdök vele egy ideje, de még ennyire letisztult képeket nem sikerült összehoznom.

    • @beaudenoir
      @beaudenoir Рік тому +15

      @@makingastardestroyer3066 csak a promttal nem tudod okvetlen legenerálni, szükséged van arra a specifikus generátortipusra, a kiinduló seed-re, a generátor beállításainak pontos adataira, valamint mindazokra a legenerált képekre amik tovább lettek módosítva, és a módosítás esetleges lépőcsőinél is ugyanezen adatokra. Én néha órákig finomítok egy képet. Sok sikert.

  • @attilamolnar2499
    @attilamolnar2499 Рік тому +69

    Elképesztően jó témaválasztás, nagyon köszönöm, ja és az Infinity train-t is, rég volt már, hogy ilyet éreztem!

  • @cheezmeeofficial
    @cheezmeeofficial 2 місяці тому +1

    Akárhányszor visszanézem bármelyik videót, mindig rá kell jönnöm, hogy minden darab mestermű. Ez az igazi művészet. Az AI-nak legalább 100 év lemaradása van, hogy csak megközelítőleg is hasonlót tudjon alkotni.

  • @RetroShock19
    @RetroShock19  Рік тому +62

    A Midjourney kipróbálható a hivatalos RetroShock szerveren is, a -4-es szinten, a Művész Sarokban találjátok.
    Meghívó a discordra: discord.gg/cxA5MGa2Tx
    A retroshock.hu megújult, átirányít a pendamediára,de a termékeink ugyanúgy elérhetőek: retroshock.hu/

    • @ventusprime
      @ventusprime Рік тому +2

      ua-cam.com/users/K%C3%A1rolyZsolnai/videos Ha valaki fen van ezen a csatornán akkor várható volt, én ettől techtől ,Igen a scifi boritó. Bár én is a képlet része vagyok.

    • @Game_bugs001
      @Game_bugs001 Рік тому +4

      Amúgy brutál milyen erős videókat készítesz. Ha ezt átveszi az AI ,akkor lesz világ vége

    • @Daikini0
      @Daikini0 Рік тому +2

      Jelentem, a biológiai művészek győztek. Megöltük

    • @davidkiss6624
      @davidkiss6624 Рік тому +2

      Mikor lesz öntudata? Mikor fog egy parancsra nemmel vagy miérttel válaszolni? Mert az a lényeg, nem amikor "csak" muktifunkciós ecset! 🤔

    • @peterravasz6609
      @peterravasz6609 Рік тому +2

      Jó kis ester egg ez a végére

  • @mmdbx
    @mmdbx Рік тому +54

    Először is a videóhoz magához: komolyabb érzelmi hullámvasút volt hallgatni Isaac vs. a te érveléseidet, mint a legtöbb mostani film/sorozat dialógusait. Grat hozzá, igazi művészi teljesítmény (komolyan mondva, szarkazmus nélkül állítom).
    A témához: én személy szerint pesszimista vagyok. Egy olyan kapitalista rendszerben, amiben élünk, ami egyre jobban háttérbe szorítja a külön-utas megoldásokat, ami az individuumot le akarja butítani egyszerű, kritika és saját inspiráció nélküli fogyasztóvá/követővé, ott egy ilyen képalkotó megoldás szerintem oda fog vezetni, hogy a képek, festmények, grafikák úgy általában vizuális alkotás egyszerű content-té silányulnak. A átlagember, akik közül sokan nem értik az olyan szélesebb kontextusú összefüggéseket, hogy pl. miért kamu egy politikai propagandakampány, az egy ilyen megoldással előállított alkotásnál nemcsak azt nem fogja észrevenni, hogy AI generált, hanem az sem esik le neki, hogy mekkora egyéni emberi értéken alapul valójában. Hogy meg kéne becsülni az egyedi alkotókat, akiken ez az egész alapul.
    Szépen hangzik, hogy "építsék be" az eszköztárukba a művészek az AI-t, mert azzal egyetértek, hogy ez egy eszköz, de a jelen kapitalista logika mentén egy olyan eszközzé fog válni, ami dickensi mértékig ki fogja használni az eddig élt valamennyi vizuálisan megörökített művész örökségét, hogy az utolsó cent profitot is kisajtolja belőle, mindezt úgy, hogy a végére a vizuális alkotásnak, mint végterméknek teljesen elveszik az értéke, a végtelen variációk miatt elveszik a rácsodálkozás az "egyéni kézjegyekre", mert akkora dózisban kapjuk a content-et, hogy túlcsordulunk vele.
    Röviden, magával ezzel az eszközzel nincs bajom, inkább attól félek, hogy ebben a társadalmi berendezkedésben, ezekkel a társadalmi értékek mentén a felhasználása inkább káros lesz, és nemcsak a művészetek számára, hanem igazából össz-kultúrális értékeket és megbecsülést nézve.

    • @kosikatalintinka
      @kosikatalintinka Рік тому +3

      Mondasz valamit és tény, hogy társadalmi szinten dől majd el minden IA használat sorsa, jövője.

    • @voxelkooow
      @voxelkooow Рік тому +4

      Egyetértek. Max annyit pontosítanék, hogy nem a kapitalista rendszer, inkább a profitmaximalizálásra törekvő igyekezet. Mert azért lehet emberséges kapitalizmust is csinálni, ahogy az északi országok teszik.

    • @Tervezo001
      @Tervezo001 Рік тому

      @@voxelkooow nincs minden országnak olaja vagy gáz

  • @tomsaros7793
    @tomsaros7793 Рік тому +8

    Lassan 10 éve fotózom és videózom. Nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy nagy bajban vagyunk. Nem csak a grafikusok, festők, rajzolók, írók, hanem mi, fotósok és videósok is. Eddig a legnagyobb veszélyt az okostelefonok elképesztő fejlődése jelentette. Lényegében egyetlen kattintással elérhető az, amit az ember több órás PS-szerkesztéssel ér el. Hamarosan nem nagyon lesz szükség arra, hogy az ember fotóst kérjen fel az esküvőjének megörökítésére, hisz a vendégek között biztosan lesz pár olyan, akinek a legmodernebb telefonja van, amivel ha van egy viszonylag jó érzéke a fotózáshoz, akkor máris hozhat egy olyan szintet, mint egy profi fotós, hisz a telefon már önmagában remek fotót fog készíteni, de mellé jön az AI. Ami automatikusan retusálja az arcbőrt, állítja a kontrasztot és minden mást. És itt jön képbe az AI. Persze, tudom tudom, a "művészet" soha nem halhat ki. Mindig lesz szükség művészekre. stb stb. De ez nem igaz. Főleg nem egy olyan világban, ahol a lezárások, a háborúk, aglobális válságok miatt elképesztő luxus lesz felkérni egy profi grafikust, festőt, fotóst vagy egy videóst. Hiszem jóval olcsóbban, gyorsabban, könnyebben elérhetővé válik bármi, amihez eddig egy igazi profi, igazi profi felszereléssel kellett. Amúgy a "haladni kell a korral" véleményeddel ez esetben nem értek egyet. Mert van egy határ, ahonnan már az embernek az elveit kell eldobnia, a siker érdekében. Erre akkor jöttem rá, mikor az egyik fotós ismerősöm arról kezdett el beszélni, hogy az insta-ra hogy szerez még több követőt. Én naiv fotós azt hittem, hogy elég feltölteni egy fotót és annak a minősége, kreativítása, művészi értéke majd önmagáért beszél és egyre több követőt hoz. Hát nem. A valóság az, hogy kurválkodni kell. Figyelemfelkeltő videókat kell készíteni. Ki kell rakni hatásvadász postokat a "new post"-ról. Szóval már ott tartunk, hogy ahhoz, hogy valóban felfedezzék az embert, mint alkotót, mellé nem elég az alkotás bemutatása. Mellé még ugrálni is kell, mint egy bohócnak, hogy "Helló!Itt vagyok!Friss ropogós!Nézzétek!!!!". Ugyan ez a youtube videózás is. Azt mondod, hogy le fog maradni az, aki nem adaptálódik. Ez így igaz. De ez rád is igaz. Hisz ha így nézzük, ezt a videódat 94 ezren nézték meg. Szép eredmény. De mivel nem haladsz a korral, és nem raksz ki ripacskodó pofavágásról egy thumbnailst és írsz ki valamilyen clicbait címet, aminek semmi köze az adott videóhoz, vagy nem üvöltve, önmagadból hülyét csinálva ripacskodod végig a videóidat, így míg te 90 ezer környékén szereztél nézőket, addig a ruhaprógálgatós lányok, vagy a paprikajancsi ripacs youtuberek milliós nézetséget érnek el ez idő alatt. Tehát ilyen értelemben Te is lemaradtál. És ez baj? Baj az, hogy tartod magadat az elveidhez. Ahhoz a tartalomhoz, értékrendhez, amivel anno elkezdted a videókészítést? Egyáltalán nem. Sőt. Ez az igazán becsülendő. Mikor nekem azt mondták, hogy a Tiktokon is kellene nyomatnom magamat, hogy minél több követőm legyen a fotós oldalamon, én tényleg azt éreztem, hogy épp Harvey - kékeresét kell bevennem tövig a szerepsoztó díványon. Egyszerűen már nem elég jó alkotónak lenni. Manapság el is kell tudni adni magadat, mint egy darab húst. És az AI-belépésével már ez sem lesz elegendő.

    • @user-mr1wk8oo4i
      @user-mr1wk8oo4i 7 місяців тому

      ez igaz. de amiért mindenki szemetet gyárt és arra kiváncsiak sokan attól nem kell beállni a sorba

  • @tamastanczos9513
    @tamastanczos9513 Рік тому +38

    Én annyit hozzátennék a témához, hogy számomra ez a fajta irány pont attól foszt meg, amit személy szerint nagyon szeretek a művészetben: az alkotás elkészítésére ráfordított idő örömét. Van rajzom, festményem, amin csak pár órát dolgoztam. De van olyan is, amin bő egy hetet. Bármeddig is tartott, élveztem azt az időt, amit ráfordítottam. Ahogy egyre jobban láttam megvalósulni az elképzelésemet. Ahogy tanakodtam, hogy egy adott árnyalatot hogy valósíthatok meg a legjobban. Vagy, amíg kiválasztottam a színeket. Ezek nekem sokkal emlékezetesebbek, mint pár óra alatt összedobok 20 képet, de egy hónap múlva már arra sem fogok emlékezni, hogy milyen utasításokat adtam a gépnek.
    És még valami: a kézzel foghatóság. Persze, kinyomtathatom a digitális képet is és azt is meg lehet fogni, viszont nem fogom rajta látni az ecsetvonásokat. Vagy a ceruza vonalvezetését. Legyen bármennyire szép, és realisztikus, vagy szürreális az a kép, amit ezzel a programmal alkotni lehet, soha nem fog többet érni nekem, mint egy képzőművész, vagy egy grafikus munkája, amin látom a ráfordított időt és energiát. És, ami szerintem a legfontosabb: az alkotó lelkének kivetülését. Mert mi is a művészet, ha nem a lélek megtestesülése és kivetülése? Ezt pedig egy program, bármennyire is művészien használják, soha nem fogja tudni visszaadni.

    • @seenbelow
      @seenbelow Рік тому +5

      Olyan lesz ez is mint az animációban a rajzolt vs. számítógépes. Ritka az előbbi majd három évtizeddel a Toy Story után, de mindig is megfogja ragadni a fantáziát és egyedi és feltűnő marad.

    • @texteel
      @texteel Рік тому +4

      őszintén szólva az első bekezdés kicsit összezavar. Ha azért csinálsz vlaamit, mert meg kell csinálni, az mindig is más volt, mint ha azért csinálsz valamit mert szereted csinálni. Itt ez a program, ami adhat neked 127 vázlatot és ötletet. Adhat. Mert nem kötelező használnod. Ha te csak magadnak festesz, csak magad miatt, mert élvezed, senki nem fizet érte, senki nem rendelt, akkor mi okod lenne ezt a szoftvert használnod?

  • @Kleshk1234
    @Kleshk1234 Рік тому +10

    Tátott szájjal néztem végig a videót. Igényes mindig, de ez a témaválasztás.... Köszönöm. Elgondolkodtató és érdekes témát választottál. 😊

  • @KaneBear1
    @KaneBear1 Рік тому +25

    Az a helyzet, hogy szavam nincs. Korábban is mindig mondtam, hogy milyen zseniális módon dolgozol fel egy filmet, játékot, bármit. Hihetetlen energiákat tudsz átadni ezekkel a videókkal és a téma hasonlóképpen érdekel mint téged. Voltak mondatok, ahol meg is dobbant a szívem, mert úgy adtad elő, úgy mondtad el egy olyan gondolatmenetet, amivel teljesen egyetértek. A művészet számomra az emberiség középpontja. Az a dolog, hogy valamit az ember nem pusztán a profitért és az alapvető emberi igényekért készít, hanem belead valamit. Érzelmet. Mellyel jó szemmel behatárolhatjuk, hogy milyen érzései voltak az alkotónak, na ez mindent visz nekem. Nincs is jobb érzés, mikor találsz egy képet, festményt, filmet, zenét, vagy akár egy videót mely kapcsolódik hozzád valamilyen módon. Hogy egy jó példával éljek: "Menjen haza. Tegye fel a legjobb lemezét. Tekerje maximumra. És minden hangnál jusson eszébe, hogy ez olyasmi, amit a sötétség nem vehet el magától." A művészet éltet. A művészet gyógyít. Az alkotás pedig épít, és feldolgoz.

  • @havardani3570
    @havardani3570 Рік тому +8

    Nagyon erős videó. Köszönöm a munkásságod. Pár éve határozottan állítottam, hogy a kreatív munkákat nem veheti át a gép. Ez bennem most változott meg.
    Ezáltal már azt sem merem kijelenteni, hogy a Te munkádat nem fogja leváltani pár év múlva. Az viszont biztos, hogy most, ebben a pillanatban, ebben a világban kiemelkedő minőséget hozol. Nagyon erős gondolatokkal, csodás tartalommal.
    Így a legtöbb amit mondani tudok, hogy: KÖSZÖNÖM

  • @marton5952
    @marton5952 Рік тому +43

    Hello!
    Nagyon szeretem amikor Isaac -el beszélgettek. Nagyon király, hogy ilyen epic vitákban tudtok elmagyarázni valamit több nézőpontból is. Nekem ez az egyik kendvenc egyedisége a csatornának.
    De van valami más is amiről beszélni szeretnék.
    A videó közben fölvetetted, hogy mi lenne, ha egy program helyettesíteni tudná a hangod.
    Nos,... a helyzet az, hogy már olyan program is van tudtommal, ami hangfelvétel minták alapján bármilyen hangon eltud mondani bármilyen szöveget. (nem vagyok túl informált, lehet még nincs készen, de biztos, hogy dolgoznak ezen is)
    Csak adjunk 10 évet, és egy ilyen programmal, meg egy rajzolóssal mondjuk már az is lehetséges lesz, hogy valaki egyik délután gondol egyet, és elárasztja az internetet olyan Retroshock videókkal, amiket alig lehet megkülönböztetni a ti munkáitoktól.
    Nekem ez az ilyesztő az internet jövőjével kapcsolatban. Hogy mindenki alkotó lesz, mindenki hangosan fog beszélni, mindenki folyamatosan dolgozik mert maradandót akar alkotni. De közben valójában csak az algoritmusok döntik el, hogy melyik üzenet talál majd hallgató fülekre. Ezeket az algoritmusikat pedig nem az AI-ra jellemző randomitás irányítja majd, hanem pézéhes emberek. Ahogy igazából már most is.
    Rengeteg nagyon jó művész van a világban, de csak nagyon kevés tud megélni az alkotásból.
    Ha így tekintünk a grafikusokra, akkor igazából az a csoda, hogy eddig szükség volt rájuk ekkora mértékben. Most már ez a szakma is olyan lesz, amiből csak a legjobb 0.0001% tud megélni. A többiek meg csinálhatják hobbiból, vagy álmodozhatnak.
    Meg kell tanulnunk az alkotás szépségéért dolgozni, mert lassan már nem kapunk majd pénzt a szép énekért, vagy a látványos képekért. Ezek az alkotó tevékenységek megszűnnek munkaként és olyan hobbivá válnak, mint a sport.
    Régen az ember azért futott mert az élete múlott rajta. Most azért mert kedd van.
    Szóba jöhet, hogy milyen ezek a tevékenységek? Régen azt hittük, hogy pont a művészet lesz az a dolog ami megmarad az embernek.
    A robotok már "jobban" dolgoznak fizikailag mint mi, "jobban" alkotnak művészeti alkotásokat, mi alapján gondoljuk, hogy lesz valami terület ahol nem tudnak majd minket felülmúlni?
    Mi lesz a jövőbeli ember szerepe a világban? Mi fogja érdekelni?
    Az az ilyesztő, hogy egyáltalán nem a távoli jövőről beszélek. Vigyáz mert holnap talán olyan világban ébredsz, ahol már nem találod a helyed.

    • @kauthistvan
      @kauthistvan Рік тому

      ua-cam.com/video/re8OT4t3KpY/v-deo.html Kb erről beszélt Csányi Vilmos is

  • @mincsikgabor3090
    @mincsikgabor3090 Рік тому +58

    Idestova 30 éve rajzolok, tanulok minden éven valmi új szoftvert hogy frissen tartsam a tudàsom, illetve grafikusként dolgozok mellékàllásban...én amikor megláttam hogy elértük ezt a szintet, ugyan làttam benne a veszélyt de egy kaput is kinyílni mellette. Végre hàtrébb léphetek egyet attòl hogy 1 db képen napokig dolgozzak, és egy teljes koncepciòba tudom tenni eztàn az energiàmat és az időmet amiből amúgy sincs sok.
    Concept Artoknàl is màr évtizedes bevett szokàs hogy 30-40 képből legòzzuk össze a végeredményt, mert őszintén, senki nem kívàncsi màr arra hogy te húztad e azt a vonalat vagy nem. Megvan e a koncepciò és ütős e a kivitelezés ÉS készen van e 1 héten belül? Hasznàlni hasznàlni hasznàlni! Csak így lehet "visszavenni az irànyítàst". A grafikus majd csinàl egy videòt hogy legeneràltatott 10-20 ilyen képet és hogyan hasznàlta fel a végereményhez. Kvàzi el kell adni azt a tényt hogy az AI csak a kezed alà dolgozik. Sőt, ha ezek az AI képek immàr 'közkincsként' lennének tekintve amikhez bàrki nyúlhat, még a jogdíjazás kérdése sem merülne fel.

    • @rettenthetetlen8759
      @rettenthetetlen8759 Рік тому +6

      Igaz, de ha bármelyik six pack joe meg tud alkotni egy olyan concept munkát mint amilyet te akkor mi értelme lesz az egésznek?
      Gyakorlatilag sikerült a művészetet a tömeg gyártás szintjére süllyeszteni.
      Mérlegeljük mennyi értéke van annak ami gyorsan elkészíthető és nem igényel szaktudást.
      Jobb a mekis gyorskaja mint egy A la carte?

    • @mincsikgabor3090
      @mincsikgabor3090 Рік тому

      Ami velünk van màr velünk van. A meki sem fog eltűnni csak ha tömegek döntenek arròl hogy nem kell, méghozzà a pénztàrcàjukkal. Irànyítani kell az ilyen folyamatokat, nem futni utànuk. Egymàs mellé kell àllítani random AI képekkel azokat mikbe igazi művész belenyúl, làtni lehet majd a különbséget. Magasabban van a léc azoknak akik komolyan csinàljàk, ugyanígy làttam én grafikusok és képzőművészeti egyetemet végzet ember àltal okozott szennyet is, ami 100% ember volt, de 100% hulladék is.

    • @robertvarga3946
      @robertvarga3946 Рік тому +3

      @@rettenthetetlen8759 Én azt gondolom, hogy a koncepció a lényeg, az a megannyi kavargó érzelem, ami a művészt arra sarkallja, hogy alkosson. És ami különlegessé teszi majd az alkotást magát. Ha az elgondolás jó, az már fél siker. A megvalósítás ezek után már részletkérdés. Lehet a mű vizfestekkel, olajjal, vagy éppen mesterséges intelligenciával. Amíg a gondolatokat nem képesek megalkotni a gépek és a "six pack joe-k", addig a valódi művészekre szerintem nem jelent veszélyt egyetlen eszköz sem. A meki meg tud férni a fine dining mellett. A fine dining művészet, a meki egy eszköz az éhség csillapítására.

    • @ZoltanPatai
      @ZoltanPatai Рік тому +1

      Utolsó mondathoz ajánlom figyelembe az ingyen letölthető és ingyen használható Stable Diffusion-t, annak bármilyen fajta verzióját (pl Risk GUI), ahhoz készült tutorial videókat (kb. végtelen számban), illetve azon videókat, ahol elmagyarázzák hogyan lehet bepasszírozni az AI "neoron hálózatába" saját dolgokat. Kell hozzá combosabb számítógép, még combosabb videókártyával, nem is olyan gyors mint egy felhőben futó szerverfarm, de cserébe nagy szabadságot adhat. Meg ha olyan gyorsan fog fejlődni mint a Dall-E vagy a Midjouney, akkor meg sem lehet jósolni mi mindenre lesz jó.

    • @zoltankovacs8264
      @zoltankovacs8264 Рік тому +4

      Egyetértek, jó szerszámok semmi más. Én abban az autógyárban dolgozom, ahol a Terninátor 6-ot forgatták. Van itt 700 robot kis helyen, én programozom őket. Nem nagyon beszélgetnek, szerelmek sem szövődtek, nem is tudnám rávenni őket. Schwarzeneggert meg észre se vették. Keine Panik!

  • @markfeeer2149
    @markfeeer2149 Рік тому +23

    Azt se felejtsük el hogy bár ezek a képek szépek ebben a felbontásban és biztosan fog fejlődni még a dolog. DE nagyon sok belőlük igencsak zajos, emelett a gép halamos nagyon hasonló képeket generálni ha a promt rövid. Ahogy Kenny mondta ez egy concept art gyártó/ inpirációs ezköz de a végtermék szerintem még nem elég jó hogy lecserélje a grafikusokat és művészeket.

    • @zsuut
      @zsuut Рік тому

      nem felejtjük el. tisztában vagyunk vele.

    • @Pesti_Donat
      @Pesti_Donat Рік тому +1

      Érdemes összehasonlítani az egy évvel ezelőtti és a mostani ilyen típusú AI-k munkáit. Durva a különbség. Biztos vagyok benne, hogy nem kell sokat várnunk a kevésbé zajos, nagyobb felbontású és minden tekintetben jobb képekért.

  • @zoltanszekulics8777
    @zoltanszekulics8777 Рік тому +13

    Mikor böngészem a netet, a szinte egybefüggő videók között és rálelek egy új Retroshock videóra, az olyan mintha, a végtelen óceánon, sodródó csonakban, a már alig, alig élő ember megpillantja a szárazföldet.
    De ez a mai adás nem a szárazföld volt, hanem maga a paradicsom.
    Köszönöm kiválló munka volt!
    Igazi művész vagy!

  • @narcisz33
    @narcisz33 Рік тому +4

    Újabb nagyon mély és érdekes gondolatokat, filozofálást és morális kérdéseket vetettél fel egy ilyen fontos témában. Kevesen látnak ennyire bele az emberi világ működésébe és alapjaiba, hogy ezeket a kérdéseket fel tudja tenni és még válaszlehetőségeket is adjon hozzá.
    Köszönjük.

  • @harunoarata0173
    @harunoarata0173 Рік тому +4

    22:18 nál ahogy átváltott a stílus, az a beleélés, az energia, nem könnyezek be sok mindenen de ez, de ez gyönyörű volt. Köszönöm mégha nem is direkt, de jobbá tetted a napom, hetem :)

  • @kelkunkan587
    @kelkunkan587 Рік тому +5

    Egyszerűen zseniális. Lenyűgöző a videó minősége és a gondolataid mélysége, egyszerre szórakoztató és elgondolkodtató egy olyan módon amit máshol nem kap meg az ember.

  • @Ella-hh9qb
    @Ella-hh9qb Рік тому +5

    Így nyolc hónap elteltével nekem az a véleményem, hogy nem az Ai veszélyes, hanem az emberek hozzáállása a témához... Szerintem abban, ha valaki időt és energiát fektet a tanulásba, és egy kép elkészítésébe igen is van érték. Mondjuk lehet csak azért gondolom így, mert én magam is művész vagyok és egész életemben rajzolni tanultam, de még mindig bőven hova fejlődnöm.
    A probléma az, hogy az úgynevezett "Ai artistok" ugyanarra a szintre emelik magukat mint azok akik ezeket a dolgokat évtizedeken át tanulják. Az, hogy beírsz pár szót egy képgeneráló programba még nem tesz téged művésszé... ahogy az sem tesz fotóssá, hogy van egy jó telefonod és lősz pár szép képet. Az emberek többsége eddig sem tartotta sokra a művészetet, ezek után pedig még jobban semmibe veszik. Kinevetik azokat akik emiatt féltik a megélhetésüket, pedig ez is ugyanolyan munka, mint bármi más, ami tanulást, időt és erőfeszítést igényel...
    Szóval nekem az a véleményem, hogy ha valaki a művészek bukását fogja okozni az végül nem maga az Ai lesz... hanem a többi ember és a hozzáállásuk...
    A másik nagy porbléma pedig majd a személyiség lopás lesz... Lemásolhatod egy ma is élő művész stílusát úgy, hogy lassacskán már meg sem tudnád mondani a különbséget... Most már lassan mások hangját és arcát is le lehet másolni, mások beszédstílusát. Ha eddig nem voltak elszaporodva a csalók akkor ezek után, ha fejlődik még egy kicsit az Ai, akkor tényleg nem lehet majd megmondani, hogy mi valós az interneten és mi nem. Ez pedig az amire oda kéne figyelniük az embereknek még időben.

    • @katokianimation
      @katokianimation 11 місяців тому +1

      Hatalmas lájk. Mire kezdték volna komolyan venni a digitális művészetet, szó szerint jött egy gomb, ami generál neked valami portrét. Ami inkább több millió művész érdeme, aki protrékat tölt fel a netre, meg az info mérnököké akik "nevelgetik" a kis modeljeiket.
      De te aki beírtad, hogy "Scarlet Johanson with big milkers" egy hatalmas alkotó tehetség vagy.
      Szerintem lassan a rendőrségen a digitális felvételeket nem fogják bizonyítéknak elfogadni, mert túl könnyű lesz meghamisítani. A közösségi média meg tele lesz botokkal. Már most tele van a youtube short ai képekkel generált, chat gp-vel írt text to speech-csel felmondott videókkal.
      Miközben azon aggódunk, hogy a nemlétező digitális szépművészetet, és az amúgy is perifériára került digitális alkalmazott művészet haldoklik, addig-addig szépen lassan kinyírja a mindennapi életünket ez a technológia.

  • @peterbirkas5172
    @peterbirkas5172 Рік тому +9

    Nos, aki nem alkot, az soha nem fogja tudni azt, hogy az alkotás igazi értékének csak kis értéke maga a kész produktum.
    Eleve egy szubjektív szerzemény születik, ami csak addig a művészé, míg rajta dolgozik.
    Onnantól, hogy publikálja, onnantól hogy más emberek interakcióba lépnek a művel, legyen az videó, kép, vagy zene, mindenkié lesz...és mindenkié máshogy, onnantól már csak az marad, hogy ez a kép/dal, etc...Számomra ilyen és ilyen.
    De ami csak a művészé, az az alkotási folyamat, a közben használt gesztusok, az azzal eltöltött idő, a közben hallgatott dalok, az átalkotott éjszakák utáni kellemes zsibbadás a tarkón...
    És akkor a teljesen analóg technikákról nem is beszéltem, amikor ugyanúgy értéket, élmenyt ad az anyagok természetéből fakadó randomitás, illatok, a festékes kéz és még sorolhatnám.
    Ha a képeket csak alkalmazott művészet megközelítéséből vizsgáljuk, akkor van bármi értelme összehasonlítani az Ai képeket a manuálisan alkotott munkákkal.
    De például magamból kiindulva, a képeim java csak azért készült, mert szerettem volna, mert érzelmi késztetésem volt rá, és így végeredménytől függetlenül úgy képvisel értéket, hogy benne van a munkám a tudásom, és tudom, hogy belőlem van, az enyém.
    Így mindig lesz legalább egy ember, akinek az a kép értékesebb, pótolhatatlanabb lesz.
    Bár sokszor okozott szorongást, hogy a saját korlátaim a vízióim átadásában akadályoztak, de SOHA nem választottam volna egy ilyen utat, azért hogy maga a kép megszülethessen.
    Mert ha most nem, akkor érjen, akkor legyen máshogy, vagy...a film/animáció eszközeit hívjuk be, legyen belőle képregény, bármi.
    Ha ezek a képek olyanok is, hogy meg sem tudnám közelíteni kb egyiket sem minőségben, soha nem tudnám magaménak mondani, ha a vízió, amit viszontlátok, pontos mása is az elmémben látott képnek.
    Tehát szerintem(!) ez alkalmazott művészeti területen egy tényező, de eszköz marad, amit talán elfogadott lesz használni.
    De a művészet amellett, hogy emberi, az egyik legkifejezőbb emberi dolog, bizony élmény is.
    Ez pedig legfeljebb a meglepődés élményét hordozza magában
    Ez a lufi pedig igen hamar ki fog pukkadni, amint hozzászokunk, hogy "ja, vaze, nagy kaland".
    Épp azért IS, mert BÁRKI meg tudja csinálni néhány kattintással, meg pár parancs bepötyögésével.
    De maga a folyamat nem is lehetne üresebb, iparibb, szürkébb.
    Ui.:
    -Azért bevezethetnél egy szuperköszönet lehetőséget, Kenny😀

    • @adrianlaszlo7032
      @adrianlaszlo7032 7 місяців тому

      Én is így gondolom, ez így üres, szürke. Ezt bárki megcsinálja, nincs mögötte idő, gondolat, személyesség... csak az, hogy pár másodperc alatt csináljak egy képet szövegből. ... A másik: ez nem fizikai, ki lehet nyomtatni egy papírra, sőt vászonra is, hogy "idézze" a valódi festmények illúzióját, de az illúziónál többet adni nem képes. Nem fizikai alkotás. Nincsen benne az emberi kéz, a fizikai eszköz (legyen az ceruza, festék, ecset vagy akár a lenyomott exponálas, ami mögött ember volt...és döntött, hogy ez legyen, és csak ez lehet, amit most látok.

  • @hurka.design
    @hurka.design Рік тому +11

    Végtermékként és konceptuális festmények gyártásához egy remek eszköz lesz a jövőben, azonban a grafikusi munka kicsit sem a végtermékről szól, hanem a folyamatról, az ügyfél kéréseihez való igazodásról, apró változtatásokról egy képen, nyomdakészség és még sok másról is. Ezeket egy AI nem tudja úgy kezelni, hogy kikapcsol 2 layert a Photoshopban és azoknak a blending módját váltogatja, vagy éppen azokba belerajzol és manipulál. Arról nem is beszélve, hogy az alkalmazott tervezőgrafika területén, ahol vectoros (végtelen) pontossággal kell egy logót elkészíteni a 10 pixeles mérettől az épületmagas molinókig, majd azzal egy arculatot létrehozni nem egy könnyen replikálható dolog. Bár én nem töltöttem több hetet az AI art tanulmányozásával azt tapasztaltam, hogy a concept készítésen kívül sok művészi területet nem fog gyökeresen megváltoztatni, mert még mindig szükség lesz majd egy olyan személyre, aki ki tudja választani a fontot a könyved, vagy társasod illusztrációihoz és elkészíti azt nyomdakészen a nyomdának.

    • @hurka.design
      @hurka.design Рік тому +1

      @@placi007
      Már sok grafikus van, szóval a probléma jelenleg is valós, nem kellett hozzá az AI. Kétlem hogy egy AI bármikor is meg fogja tanulni veszteségmentesen megőrizni a fázisokat Illustratorban vagy Photoshopban, hogy később felhasználja ha netán a designnal probléma lenne és változtatást igényel, vagy netán azzal új elemet vigyen a képbe. Ez igen időbe telik, mert ilyenkor egy teljes koncepció változik, még ha csak méretbeli változtatás is. Mert a tervezőgrafika nagyrészt vibe és érzés játéka, az elegancia és a trendek valamint a használhatóság finom egyensúly játéka, amit csak emberi szem tapasztalata képes meghatározni. Egy font családban az 'a' betű íve túlnyúlik az x magasságon, mert optikailag így esik szemre text formában. Nem hiszem, hogy egy öntudattalan algoritmus ezt egyelőre bármikor is elvégezze a közeljövőben.
      Magyarországi OKJ-s tervezőgrafikusként mondom, hogy nem tudsz elhelyezkedni már most sem logótervezésből, ha csak nincsenek kapcsolataid és nem Orbán VIktor a faterod. Külföldöt meg felejtsd is el. Minimum egy egyetemi BA hozhat megváltást, de idehaza ez is kétséges.

  • @frogbonegames5175
    @frogbonegames5175 Рік тому +31

    Nekem konkrétan a Vsauce csatorna jutott eszembe erről a videóról, egyszerre volt szórakoztató, informatív, közérdekű és elgondolkodtató. Elképesztően jók a filmkritikáid is, de lehet, hogy ezzel a típusú videóval is érdemes lenne még próbálkozni.

  • @Abygel90
    @Abygel90 Рік тому +8

    Az általam látottak közül, az utóbbi év legjobb videója volt ez!
    Köszönöm, hogy elkeszítetted!
    Köszönöm, hogy önreflexív vagy!
    Köszönöm, hogy kérdésedet teszel fel!
    Köszönöm, hogy rendíthetetlenül készíted a tartalmakat!
    Köszönöm a munkádat!

  • @imrenagygyorgy5389
    @imrenagygyorgy5389 Рік тому +3

    Nagyon menő kèpek vonultak fel a videoban. Nekem különösen tetszettek ezek a scifis fantázia kèpek. Megnèznèk egy ilyen Mestersèges intepigencia interjút ezzel a Robottal! Biztos nagy sikere lenne. Maga a videora èn 10 pontot adok. Így tovább.

  • @korcsokroland5479
    @korcsokroland5479 Рік тому

    Egy újabb zseniális, tartalmas videó! Köszönjük! A gondolataim nagy részét össze is foglalta erről a témáról ez a videó :D

  • @DesignPixelmaster
    @DesignPixelmaster Рік тому +2

    Keny feltölthetnéd valahová az "alkotásaid" nagyon jók :) örülnék nekik háttérképnek :) köszönöm ha megoldható. üdv, egy grafikus :D

  • @joedeck5658
    @joedeck5658 Рік тому

    Ez a téma legalább olyan megoldhatatlannak tűnik nekem, mint a közélet legvitatottabb és legmegosztóbb témái. Most belépett még egy. Hihetetlen a videó színvonala, pedig már sok helyről értesültem róla. Köszönöm neked.

  • @tacuska7
    @tacuska7 Рік тому +1

    Imádok rajzolni.
    Nagyon sok tárgyat, concept ártot és térképet szoktam DnD hez rajzolni és meg kell mondjam, hogy ez az AI lenyűgöző!
    Alig várom, hogy kipróbálhassam :)
    Köszönöm Keny!

  • @jozsefjoecsillag4668
    @jozsefjoecsillag4668 Рік тому +2

    Örülök, hogy nem csak én gondolom azt, hogy egy művésznek is mekkora segítség lehet ez a program, mármint azon a téren náluk tényleg ott a képpeség, hogy tudják még a képet manipulálni. Bele tudják még rakni azt ami még nekik hiányzik belőle vagy több lehet tőle. Bár őszintén én elsőnek mágiára kívántam a programot de hosszabb gondolkodással azt kell, hogy mondjam, hogy szerintem hasznomra tud válni. Ugye 7 éve rajzolok főképp karaktereket ezzel párhuzamosan írtam a történetüket és fejlesztettem de egy valamit nem tudtam ami nagyon kellett az pedig a háttér. Az ott volt nagyon is, hogy mi kéne de egyszerűen nem tudtam úgy várost, házat, szobát, űrt vagy bolygó felszínt csinálni ami az igényeimnek megfelelt volna. Voltak akiknek engedélyel lehetett használni és voltak olyanok is akiknek fizetni kellett ha használni akartad a hátterüket. De így ez a program ezt már lehet, hogy felváltja és így mostmár láthatják mások is ezen karaktereim hazáját, élővilágát, kulturáját, építészeti stílusát pontosabban, jobban még hatalmasabb képet kapva róluk.

  • @Thronks_
    @Thronks_ Рік тому +2

    Kiváló munka, és gondolatok, mint mindig. Nagyon nagy igazságokat fogalmazol meg a videóban. Nekem is nagyon tetszik, bár ennyire nem mélyültem még bele a midjurney lelkivilágában, csak pár bannert, meg hátteret generáltattam vele.

  • @tomipahi3060
    @tomipahi3060 Рік тому

    GG!
    Ez egy ismét nagyon igényes videó , ami nagyon elgondolkodtató!
    Több videóból is próbáltam informálódni már ebben a témában , de ez tetszik a legjobban.

  • @smokingroll8425
    @smokingroll8425 Рік тому +24

    Uhh bazmeg, Isaac jol megmondja a vegen 😬
    Igazi igazsag!
    Es rettento komoly onkritika 👌

  • @kalmix88
    @kalmix88 Рік тому +1

    Jézusom, milyen hiderg-rázós még mindig ez a videó! Emlékszem, mikor először láttam, kb. a videó feléig fogalmazódott a kommentem a fejemben, mikor egyszer csak megjött ISAAC és 98%-át elmondta annak, amit ide akartam írni. Ezért nem kommenteltem fél éve. Egyébként még mindig úgy érzem, hogy az AI még mindig egy ecset vagy karmesterpálca, ha zenéről van szó, akárcsak a Photoshop, a digitális fényképezés, a különböző hanggenerátorok és dalszerkesztő szoftverek. Csak egy sokkal fejlettebb darab. Gondoltam megosztom e napfényes délelőttön.
    Még mindig szuper ez a csatorna!

  • @darumisi
    @darumisi Рік тому +3

    Zseniális előadás volt, mint mindig! Köszönöm! ... Minden művészetnek három szakasza van: ötlet, létrehozás, bemutatás. És ami ezt körbefogja, az a stílus. Itt is arról van szó, hogy a létrhozásban történik drámai változás. Na de a fő kérdés: akkor most mindenki festőművész lett? ... Dehogy! A művészet nem arról szól, hogy egymilliárdszor is elsütsz kliséket... hanem arról, hogy valami el akarsz mondani a saját művészeted nyelvezetével. Na, erre nem képes az AI. De lehet a kezedben egy ilyen program eszköz a létrehozásában. Csak hogy pontosan értsük a lényeget: Szerinted, ha kimégy az utcára és megállítasz 100 embert, majd megkérdezed őket, mondjanak valami fantáziadús dolgot... szerinted, mennyinek fog eszébe jutni egy polip a hátán egy laboratóriummal? ... Na, erről van szó. ;) (bónusz kérdés: 100-ból mennyi embernek lesz egyáltalán fantáziája?)

  • @postEndurance
    @postEndurance Рік тому +2

    Ez rémisztő videó volt, művészeti szakmát tanultam és rendesen a szívem hevesen vert a képeket láttán

  • @PatrickG0425
    @PatrickG0425 Рік тому +3

    Kenny idáig is nagyon imádtam a videóidat de ez most az új kedvencem. Nagyon tetszett az eszmefuttatásod és az Isac-kel való eszmecseréd is. Csak így tovább 😀

  • @davidcsecsi3868
    @davidcsecsi3868 Рік тому +3

    Brutál jó videó ez is, és nagyon érdekes kérdéseket dilemmákat vetsz fel benne! Köszi!
    Nagyon jó ez a "képeket írni" kifejezés, nagyon találó, és tényleg erről van szó. És bár szerintem ez minőségileg kevesebb mint az emberi kreativitás, alkotás, és valószínűleg tényleg az lesz, hogy jönnek a "kézművek festők meg grafikusok", azért ez még sem ugyanaz mint kézzel festeni, vagy saját képzelőerőből akár photshoppal "kézzel" alkotni.
    De érdekes filozófiai kérdés nekem még, hogy még a photoshopnál is az van, hogy a grafikus a saját kútfőjéből kitalálja és "saját kezével" alkotja meg a képet. Itt viszont teljes mértékben egy számítógép generál mindent, nem kell hozzá tehetség, minimális képzelőerő csak, és az instrukciókat beíró "művész" saját képzelőereje eléggé kimarad a képletből, még akkor is ha nagyon részletesen leírja mit szeretne. Az AI a korábban bevitt illetve neki megmutatott megtanított előzmények alapján generál egy képet, az alapján, hogy az adatbázisában szereplő többi képen milyen hasonló dolgok szerepelnek és azok hogy néznek ki.
    A filozófiai kérdés, hogy a régi a nagy művészek is az akkori korszellemnek, kortársaiknak, az adott művészeti technológiai színvonalnak, divatnak megfelelően alkottak, tehát kb a nagy közös tudáshalmazból csipegettek és formálták át saját ízlésük szerint. Vajon akkor ez az AI mennyiben különbözik attól?

  • @sienna_fengmian
    @sienna_fengmian 11 місяців тому +2

    Őszintén én félek... Most végeztem el egy grafikus képzést. Az életem az alkotás és a 20as korosztályomban is boomernek számítok. Jobban szeretem a grafit, a papírlapok, a vászon vagy a különféle festékek illatát és tapintását. Mindennek van egy sajátos magával ragadó érzése ahogy több külömböző alapanyagból egy csodálatos keveréket hozzol létre, s tudom, hogy még nem fejlődött eleget az AI... Tudom, hogy még rengeteg lehetőség és még van esély arra, hogy összeolvadjon ez a két külön világ. Voszont már most kevesebb munkát kapunk a profitot leső vállalkozók miatt akiknek megfelel az olcsóbb logó generálása mint az egyedi emberi kreativitás.
    Picit olyan ez nekem mintha lassan elveszíteném a szabadságomat. Egyenlőre ilyen ez nekem... Ennyi a véleményem a témával kapcsolatban... Egyszerre nyűgöz le és mégis rettegéssel és haraggal tölt el.

    • @katokianimation
      @katokianimation 11 місяців тому

      Amikor először hallottam róla engem is elfogott a szorongás, de ahogy láttam hogy mit csinál a gyakorlatban, és hallottam embereket beszélgetni róla, akik ezt tanulmányozzák, de nem akarnak semmit eladni megnyugottam. Egyfelöl van egy erős limitációja annak, hogy 2d-s képeket mennyire lehet új térbeli képek előállítására használni. Kiskutyákat lehet kollázsolni egy tájképen, ujjakat egy kezen nem nagyon...
      A deep learning csak imitál, és plauzibilis mintákat állít elő. A nyelvek modellezésére alkalmatlan ez a módszer.
      A model addig működik, amíg van egy hatalmas mennyiségű referenciád. Azaz, ha holnap minden húsvér ember abbahagyná, akkor nem lenne mivel etetni az ai-t. De most is ha valami túl egyedit akarsz, küszködni fog.
      Végül a rajzolás sokkal hatékonyabb módja annak a kommunikációjának, hogy mi hogyan néz ki. Egy profi művész gyorsabban megcsinál egy vázlatot, mint ahogy leírnád részletesen, hogy hogyan kéne kinéznie. Ráadásul már most sokkal jobb az ai abban, hogy részleteket adjon egy képhez, minthogy legenerálja az egészet. És ez nemcsak azért mert gyerekcipőben jár. A text to image-dzel szemben van egy természetes előnye az image to image generálásnak. Már most is vannak majdnem tökéletes rotoscope megoldások, ami átalakít egy csávót egy kék törcsivel a fején, egy kékhajú anime lánnyá.
      És a ki alkotta a képet is egyértelműbb jogilag.
      Az image to image funkció pont hogy sokkal rugalmasabbá fogják tenni a rajzolást.
      A koncepciós művészet már rég elvándorolt a photobashing és a cgi accets-ek összeállítása felé. Az hogy képes lehetsz egy gyors vázlatot, amit egy óra volt lerajzolni, átalakítani eg, fotorealisztikus képpé, és még 8 stilizált rajzá 5 percen belül, akkor a rajzolás megint versenyképessé válhat.
      Vagy képzeld el hogy egy animácionál generál neked hihető inbeetween frame-eket. Amire amúgy élő felvételnél már képes.
      Vagy fogja és kiszinezi neked. Vagy mint a Klausnál megcsinálja a textúrákat és az árnyékokat, és egy karakter dizájner és egy key animator elég lenne, ahhoz, hogy kiváltson egy studiót.
      Ez a promptolás meg szerintem csak parasztvakításnak lesz jó. Átlag facebook felhasználóknak meg youtube videósoknak reklámozzák jelenleg.
      Illetve ahogy annó, amikor a cgi új volt, és eltúlozták, hogy mennyi helyen váltotta fel a praktikus efektusokat a filmeknél, most azt túlozzák el, hogy "all done by ai"

    • @DimensionDoorTeam
      @DimensionDoorTeam 11 місяців тому

      És lásd, az új videókban már szinte már nincs ember által alkotott grafikai elem, lásd Yamato. Yay.

  • @shifty1008
    @shifty1008 Рік тому

    Mindig amikor nézem a videóidat felmerülnek bennem kérdések de te mindig megválaszolod a kérdéseimet. Nem lesz a videó végére kérdésem mert mindig jól megtudod magyarázni. Nagyon jó vagy így tovább!😀

  • @nagyvalentin92
    @nagyvalentin92 Рік тому

    Engem őszintén szólva kicsit megijesztett, de egyszerre csodálatosnak is tartom. A West Word jutott eszembe, amikor már a gépek jobban ismerték az embereket, mint ők saját magukat, és összességében emberibbek voltak mint az alkotóik. A videó egyébkén nagyszerű munka, gratulálok hozzá!

  • @banyaszbence1429
    @banyaszbence1429 Рік тому +2

    Egy hihetetlenül jól összerakott , tartalmas és fejtágító rész. Kőkemény az ön és társadalomkritika , nagyon érződött végig az Antifaces 😅 a végén pedig NAOSZT....
    Zseniális vagy Kenny, egy igazi hiánypótló munka
    Köszönjük

  • @DaNi323232
    @DaNi323232 Рік тому +1

    Ez kíváncsivá tett hogy vallási képek újra alkotására, vagy teljesen új dizájnra mennyire alkalmas.
    Különböző kultúrákból, közelkelet, japán, tibet, nyugat és kelet róma.
    Köszönöm az ismeretterjesztő videót!

    • @ZoltanPatai
      @ZoltanPatai Рік тому

      Szerintem eme kérdésre, ha jó helyen keresgél az ember, már most több millió találatot lehetne megnézni.

  • @essurio
    @essurio Рік тому +10

    Akit érdekel az ötlet annak ajánlom Az utolsó író című novellát.

  • @oriic
    @oriic Рік тому

    Sokat elmond a videóról, hogy konkrétan megtapsoltam a végén. Köszönöm szépen. :)

  • @Mr.Marcell
    @Mr.Marcell Рік тому +1

    Ezt most köszönöm! Nagyon profi volt a videó második fele, é nagyot nevettem a lezáráson. 🫡

  • @kosikatalintinka
    @kosikatalintinka Рік тому

    Zseniális lett a video. Én kíváncsian várom mi lesz itt még. 😀 Szeretnék grafikus szakmát szerezni és már tudom is, mire fogok specializálódni. 😉😀

  • @Medvegyuri
    @Medvegyuri Рік тому +1

    Zseniális lett! Én is kipróbáltam már a Midjourney-t meg pár A.I. videó szerkesztőt. El is készítettem egy videót ilyen címen: " Babits Mihály - FEKETE ORSZÁG ( upscaled version AI ) "

  • @bencehege1388
    @bencehege1388 Рік тому +2

    "...For poor is the mind that always uses the ideas of others and invents none of its own..." - H. Bosch
    Köszönöm Kenny a munkádat!

  • @13ZagyvaAlex12
    @13ZagyvaAlex12 Рік тому +4

    Köszönjük a munkádat ❤️

  • @rejhiphoto
    @rejhiphoto Рік тому

    Csak a szokásos minőség! Nagyon jó videó lett, művészként én is inkább lehetőséget látok benne.
    A videó végén pedig a szokásos kérdés és annak az eredménye mindent visz! :D

  • @GaricsPeter
    @GaricsPeter Рік тому +2

    Rengeteg videót néztem a témában és ez a legalaposabb, legjobb összefoglaló. Minden érvemet elmondtad! Szerintem is egy új eszköz amitől ugyanúgy félnek azok akik abból élnek amit automatizálni fog mint korábbi kihalt szakmák tagjai. A fotó megölte a festészetet, a fotót megölte az okostelefon, a YT kinyírta a TV-t, az internet megölt millió szakmát. Ha PS-ban vagy Blenderben összerakok egy élethű képet amit meg is fotózhattam csak sokkal nehezebb akkor egyenértékű a két kép? Nem mert a fotó esetében extra hogy a valóság, a pillanatok megkötésében készült. Ezért nem fog kihalni soha, de a legtöbb embert nem érdekli ez csak a kép mint végeredmény. Számukra ez egy új eszköz gyorsabb eredményekkel. Üdvözlöm a technológiát amit meg kell tanulni használni. Mai kamerák és szoftverekkel néhány perc alatt lehet összedobni olyan videókat amik régen napok, hónapok munkája volt. Megszűnt vele egy csomó szakma mégsem sírjuk vissza a múltat mert újabb képesség/szakma demokratizálódott, ezzel teremtve több kreatív terméket és olyan tartalmakat amelyek régen sose jöttek volna létre. Igen sokan elveszítik majd a munkájukat, de rengeteg új lesz. Haladni kell a korral.

  • @gergely87
    @gergely87 Рік тому +3

    A videó remek lett. A témaválasztás olyan aktuális, hogy épp ma cunamiként zudul az arcomba ugyanez a téma mindenhonnan? Történt valami trigger a héten hogy az egész világ rászabadult a témára?
    És akkor a videoban vázoltakon túl egy terület, ami tul kicsi és láthatatlan, ezért mindenki megfeledkezik róla: az indie alatti elindulni is apro egyemberkés projektek. Egy író, játékkészítő, programozó, szerepjátékíró, stb. Ami egyetlen agyonhajtott emberkén áll vagy bukik. Szerelemprojektek, amikben nincs pénz csak álmok. Amik túl kicsik, hogy pénz kerülhessen beléjük ... és rondák ... vagy illegál képekből készülnek. Vajon ezekre a picuri projektekre milyen hatással lesz ez a technologia? Vajon több csírázik e ki egy ilyen lehetőséget felhasználva?
    Én nem hinném, hogy gátat lehet vagy kéne ennek szabni ... ha ingyen öntenék rám a világ minden AI festményét, akkor is a kedvenc müvészeim artjai szeretném az elkészült társasomban vagy játékomban látni ... gyönyörűek az AI képek de a legjobb és precizebb promptokbol sem tudják azt megalkotni amit én szeretnék ... hasonlót vagy ráutalót talán, de mindig csak kompromisszumok árán. Persze lesz akinek ez elég, ahogy eddig is volt akinek elég volt egy kb olyan kép. De lesznek mindig, akiknek a kb olyan nem elég, akiknek több kell, amit csak egy valodi ember alakithat olyanná. De tény, hogy a müvészeknek alkalmazkodnia kell az uj helyzethez ahogy mindenkinek, mert az AI lassan mindenhol megjelenik, mert erre van igény...

  • @blackwolfsic2022
    @blackwolfsic2022 Рік тому +1

    Ez számomra még mindig ijesztő főleg ha bele gondolok hogy még mi minden másra lehet/fogják használni akár más téren az AI-t

  • @nightknight3007
    @nightknight3007 Рік тому

    Egyszerűen zseniális videó! Mint mindig!

  • @JEX2077
    @JEX2077 Рік тому

    Köszönöm Kenny, ez hasznos informácio volt, és Köszönöm a szombatosat :D Már rég volt :D

  • @nagybenjamin93
    @nagybenjamin93 Рік тому +1

    "2022 van és az elmémmel festek"
    Hátborzongató, szürreális, ugyanakkor lenyűgöző gondolat. Ahogy a videó is.

  • @zoltancsaszar1411
    @zoltancsaszar1411 Рік тому

    Ismét egy hibátlan és minőségi videó! :) Nem is bánom, hogy nem jön minden nap új, szerintem ez még inkább növel az értékén és egyből megdobja az endorfinszintem az értesítés. A képalkotásos algoritmust személy szerint arra használnám, hogy végre összerakatnék vele magamnak egy olyan tetoválást, ami jó ideje a fejemben van de drága+körülményes lenne egy művésszel megrajzoltatnom. Ha ugyanilyen algoritmus létezne zenére, az már más téma lenne. Csomó olyan covert képzeltem már el különböző régi kedvenc számokból, ami egy más hangszereléssel/stílusban új ízt adna a dalnak. Hogy a fent írtakra saját szellemi termékemként hivatkoznék-e? Előfordulhat. Hogy saját alkotásként? Semmiképp. Viszont a fantáziában erős, ámde a megvalósításhoz szükséges eszközkészletben hiányt szenvedő embereknek hihetetlenül nagy kapukat nyithat meg ez a technológia. Az ipari felhasználás már teljesen más kérdés, de szerintem az általad említett "kézműves-jelleg" létrehozására akkor is csak egy igazán kreatív és egyedi művész lenne képes, egy algoritmus nem. És az igényesség bizonyos szintjét megütő embereknél ez most is így van, a nagytöbbség meg így is beéri a marketingkotyvasztott tucattermékekkel. Legalább az ilyen "alkotók" nem lennének végre érdemtelenül sztárolva, ha mindenki le tudná "gyártani" magának az igényének megfelelő műanyagtartalmat.

  • @dkbt-uy1vy
    @dkbt-uy1vy Рік тому +6

    Sziasztok! Én régóta foglalkozok az alkotással, leginkább már digitális formában. A Midjourney arra használom, hogy a kapott képet a saját verziómra alkossam át. Az AI vezérelt képalkotást hihetetlen fejlődésnek tartom, viszont egyáltalán nem félek attól, hogy teljes mértékben (nyilván valamennyire igen) felváltaná az emberi tényezőt. Az ilyenekből lesz (van) millió számra és el fognak értéktelenedni. Gondoljunk bele, amikor nap mint nap ezeket látjuk és a millió ilyen közül néha napján előkerül egy olyan, ami teljesen ember alkotta. Ebben látni fogjuk a művész érzelmeit és a gondolatait, látjuk a tehetséget, a bele fektetett munkát az energiát, az elhivatottságot. Ez fogja felértékelni az ember alkotta képeket!

    • @imrekiss130
      @imrekiss130 Рік тому

      Ott a pont!👉( ͡° ͜ʖ ͡°)👉
      A néhanapján látom ezeket a képeket, de közben semmit sem érzek. Egyszer volt egy cikk hogy beírták a programba hogy ,,emberiség utolsó szelfie". Aztán az AI megalkotta ahogy horrorfilmbe illő emberek fotózzák magukat szürreális háttérrel. Nézegettem a képeket, de semmit sem éreztem nézésük közben. Olyanok ezek mint egy jó látvány film. Vagy mint a műanyag. Nem mindegy hogy veszel egy műanyag virágcserepet a kínaiban és abban tartod a kedvenc növényedet, vagy kinyomtatod 3D nyomtatóval egy olyan virágcserepet ami neked tetszik és más szemmel fogsz rá nézni. Pedig ugyan az az anyag.

    • @robertbotos507
      @robertbotos507 Рік тому

      A vidiben hallottak alapján nem biztos, hogy látni fogjuk a különbséget, csak akkor, ha azt az orrunkra kötik, hogy ezt márpedig én alkottam, nem a gép...

  • @Meta9871
    @Meta9871 Рік тому +3

    Őszintén nem zavar annyira mint mutatom, de igencsak jó lenne erőteljesen szegregálni az emberi művektől, mert jelenleg a legtöbb art oldalt floodolják az ilyenek.

  • @balika011
    @balika011 Рік тому +1

    A portal zene pozitív meglepetés volt.

  • @Mr._White.
    @Mr._White. Рік тому +1

    14:13 Ettől a Quasimodo detektív békától hangosan besírtam! Óóóriási! :)

  • @recskodavid1423
    @recskodavid1423 Рік тому

    Nagyon érdekes a téma.. kíváncsi lennék a véleményedre az Nft-kről is.. gondolom már utánanéztél. Viszont ha jobban érdekelne a téma szívesen beszélgetnék veled róla.. szerintem érdekesnek találnád ;)

  • @8as3gyz
    @8as3gyz Рік тому +2

    Nem baj, sőt, nagyon jó! Hajrá Ai és robotizáció! Ez a jövő és ezért lesz szükség 10-20 év múlva alapjövedelemre! Már nem arról lesz szó, hogy nem lesz munka, hanem, hogy azt a gépek elvégzik, és már nem lesz szükség annyi emberi dolgozóra. Vagy éhenhal a társadalom 70%-a, vagy jön a 3 napos munkahét/alapjövedelem.

  • @iktriad
    @iktriad Рік тому

    A hét/hónap legelgondolkodtatóbb videója. Köszönet az elkészítésért!

  • @Lancherry94
    @Lancherry94 Рік тому +1

    Úgy örülök, hogy mást is foglalkoztat ez a téma, és nem egy szenzációhajhász cikk vagy videó erejéig. Valami hasonlón mehetnek most keresztül a grafikusok, mint én annak idején, mikor fordítóként először kezdtem ismerkedni egy számítógépes fordító "előfordításával", viszont a Midjourney fejlettségi szintje technikai szempontból sokkal látványosabb, s nem csak a vizuális mivoltja miatt. Eleinte mindenki jól szórakozott a Google fordító baromságain, ahogyan azokon az oldalakon is, amiken AI meglévő képekből ollóz össze új (?) tartalmat. Ma már rengeteg fordítást könnyítő software és tool létezik, ami mind-mind sokat könnyít, gyorsít és olcsósít a munkámon. 10 éve még nem gondoltam azt, hogy egy fordító software le tudna cserélni, és még mindig úgy látom, legalább lektoroként és műfordítóként (főként vers- és dalszövegfordítóként) még 10 év múlva is szükség lesz a munkámra. Bízom benne, hogy belátható időn belül, a fordítókhoz hasonlóan a grafikusok is a Midjourney-re vagy hasonló AI-ra számítógépes segédletként fognak tekinteni, nem pedig egy olyan eszközre, ami egy az egyben hivatott őket lecserélni.

  • @cheezmeeofficial
    @cheezmeeofficial Рік тому

    Omájgád Kenny! Nagyon elkaptad a lényegét a dolognak. Ezek jártak az én fejemben is, de én nem tudtam volna ilyen tökéletesen megfogalmazni. +1 a GladOS ének a végén, telitalálat.

  • @daminguez
    @daminguez Рік тому

    Jól szóltál Kenny! Köszönöm! :)

  • @ejszakaiutazo889
    @ejszakaiutazo889 Рік тому +10

    Nagyon jó lett a video! Véleményem szerint először tisztázni kellene a művészet fogalmát, és utána meghatározni, hogy ki a művész. Ha tudott egy Kazimir Malevich a fekete négyzetével művész lenni (en.wikipedia.org/wiki/Black_Square_(painting) ) akkor egy mesterien, anatómiailag tökéletesen kidolgozott unikornis festője miért csak egy giccset alkotott? Szerintem nem az eszköz, vagy a mű minősége hanem minden esetben a tartalma határozza meg azt, hogy egy giccset, vagy egy remekművet látunk, vagy tartunk kezünkben. Én azt gondolom művésznek, akinek a művei inspirálnak, gondolkodásra késztetnek vagy érzelmeket ébresztenek bennem. Hogy ezt egy hegedűvel, zongorával, ecsettel vagy egy szoftverrel éri el - csak részlet kérdes.

  • @tamasmalovecz7905
    @tamasmalovecz7905 Рік тому +19

    Szuper videó! Viszont szerintem egy fontos aspektus kimaradt. Az "emberi" művészek alkonyát nehezen hozza el egy olyan algoritmus, ami csak meglévő képekből képes dolgozni és a munkája minősége egyenes arányban áll, a rendelkezésére álló képek mennyiségével. Tehát a programnak saját fejlődéséhez, szüksége van újabb és újabb emberi alkotásokra. Isaac mondhatná erre, hogy majd a korábban a program által legenerált (és esetleg ezen belül a felhasználó által jónak ítélt) képekkel fogja saját tudását bővíteni, de ennek szerintem a káosz elmélet miatt hamar rossz vége lenne.

    • @bencemeszaros2229
      @bencemeszaros2229 Рік тому +2

      Ez jó meglátás!!! Ez igaz szerintem, de bele gondolva ez egy kollektív kép tár amit egy MI rendszerez. Ennyi erővel mondhatjuk azt is, hogy tettünk egy lépést afelé hogy Borgok legyünk.

  • @bkareszHUN
    @bkareszHUN Рік тому

    Zseniális elemzés.!
    Minden nagyobb, sok embert érintő dolog ketté osztja az embereket az adott témában.

  • @attila1312
    @attila1312 Рік тому +2

    Zseniális videó, és nagyon elgondolkodtató is. Bár a játék kedvéért kiváncsi lennék hogyan festené le önmagát ?
    Feltételezem az algoritmus neurális háló alapú, ami azt jelenti minél többen és többet használják annál gyorsabban fejlődik (tanul).

  • @gergelymadarasz1003
    @gergelymadarasz1003 Рік тому

    Én azért örülök ennek az Ai "művészetnek", mert lássuk be, rengeteg grafikus, festő és digitális alkotó, igazából rengeteg tucat, és tök ugyanolyan dizájnos és látványos illusztrációt hoz létre, amit ezermillió más képzőművész is meg tud csinálni az éppen uralkodó trendeknek megfelelően. Az igazi egyedi alkotó nem generálható, csak ha éntudatra ébred egy program és elkezdi a világot önmagán átszűrve leképezni mint egy igazi művész és nem tucat illusztrátor. Aminek örülök, hogy így ez képalkotói forma szépen kigyomlálja a full felesleges több millió egyéniségtelen dizájnert. Aztán ha sikerül egyediségre szert tenniük, akkor megmaradnak... Szóval szerintem ez az AI képalkotás kifejezetten hasznos!

  • @JegesCaverMedve
    @JegesCaverMedve Рік тому +1

    Ez über súlyos mű lett.
    Iszonyatosan durva a téma és az eredménye...
    Köszönöm/köszönjük KennytheOne.
    Érdekes vonal lenne ezzel kapcsolatosan egy másik vonal ami társadalmi is...az A.I. VS. neurodiverzitásos emberek ( autisták, ADHD, és társaik), mert ezek az emberek agya teljesen máshogy működik mint a normális embereké.
    Egy a mai világban aktuális téma ezzel kapcsolatosan is:
    Ez addig lesz így ameddig a folyamatos energia ellátás biztosított az A.I. működéséhez, míg egy művésznek az energia fogyasztása egységre bontva sokkal kevesebb mint a mesterséges intelligenciáé.

  • @xEndzsiix
    @xEndzsiix Рік тому

    Aaaaa ez a videó, kva jó lett.

  • @alexadamant9455
    @alexadamant9455 Рік тому +1

    Nagyon jó a videó.Igazán elgondolkodtató.

  • @antalracz5908
    @antalracz5908 Рік тому

    Imádtam! Köszi!

  • @brutalstricker
    @brutalstricker Рік тому +1

    Pár hete botlottam bele a Midjourneyba és ugyan ezek az érzések kavarognak bennem...ijesztően gyönyörű....beírtam egyszer hogy "Chris Cornell and Chester Bennington having a beer at sunset" és az eredményen majdnem elsírtam magam, mintha az ember szellemet látott volna.
    De logókat, festményeket akármilyen elképzeléseket lehet vele alkotni hogy az hihetetlen nagyon nagy függőséget tud okozni.
    Nagyon kíváncsian várom, hogy ez a technológia még hova fog fejlődni.

  • @nemethmawe
    @nemethmawe Рік тому

    5* videó ismét! Le a kalappal!
    Az utolsó kép generálásnál ugyan erre a parancsra gondoltam. Megnéztem volna még egy Meszaros2008erno-t is.

  • @fotocellast-rexketrec4565
    @fotocellast-rexketrec4565 Рік тому

    Szia Kenny!
    Ha lehet elkérhetem a midjourney felhasználóneved? Csak a videóban rengeteg kép van ami nagyon tetszik, és szívesen írnám át úgy magamnak őket, hogy még többet "mondjanak" nekem.

  • @jdomotori
    @jdomotori Рік тому

    Szia!
    Huuuuhhh ezt nagyon odatetted!
    Le a kalappal!

  • @Daniiel117
    @Daniiel117 Рік тому +1

    A gekkós és a taknyot felöklendező csotánytartónál megállt a tekintetem, volt bennük valami ami miatt nem AI által generált kép vibeokat kaptam.:D

  • @badsekt0r1121
    @badsekt0r1121 Рік тому +7

    Számomra különösen érdekes és releváns ez a videó, mert olyan fejlesztő cégnél dolgozom (egyébként nem fejlesztőként, de elég közel a "tűzhöz" ahhoz, hogy közelről lássam, ráadásul magát a terméket supportolom, tehát relatív átfogó ismeretekkel kell rendelkeznem a működéséről) ami neurális háló alapú algoritmust fejleszt, amit laikusok könnyen "AI"-nak neveznének.
    Eddig azt láttam, hogy a legtöbb ilyen képgeneráló algoritmus elég fapados és gyerekcipőben jár, például nagyot mennek a dalszöveg alapján képeket generáló cuccok. Többnyire csak szó szerint értelmezték az adott szövegrészletet és az alapján készült egy valamilyen kép.
    Na, hát pont valamelyik nap láttam egy olyat, ahol az algoritmus képes volt összetett költői képeket és absztrakt gondolatokat értelmezni és az alapján festett képeket, amik egyszerűen hátborzongatóan jól sikerültek.
    Egyszerre nyűgöz le és kicsit ijeszt meg ez a technológia.
    A videó meg szokás szerint kiváló, ezúton is köszönöm a munkásságod, sosem kommenteltem még hozzád, pedig évek óta követlek. Olyan színvonalat képviselsz a YT-n, ami nem csak Magyarországon, de világszinten is egyedülálló. Kérlek, sose hagyd abba:)

  • @karpatitamas1166
    @karpatitamas1166 Рік тому +7

    Én szerintem ez egy nagyon jó program lesz azoknak, akiknek a fejében meg születik például egy jó sztori vagy elképzelés, amikhez szeretnének képeket is megmutatni az olvasónak képregény vagy képes könyv formájában, de ők maguk nem tudják megalkotni azt a képet, ami a lelki szemei előtt van, viszont így már képes lesz megtenni.
    Lehet, hogy rengeteg jó sztori és elképzelés szaladkál odakint az utcán az emberek fejében és rengeteg jó sztori és elképzelés szárad is el mint egy letépett virág és foszlik végül semmivé csak azért, mert a csalódottság, amivel az ember szembesül, mikor próbál rajzolni otthon a szabad idejében 8 vagy 12 óra munka után, nem hozza azt az eredményt, amit végül látni szeretne.
    Én is egy ilyen ember vagyok, most, hogy létrehozták ezt a programot, végre a saját szememmel láthatom azt, ami eddig csak a fejemben létezett.

  • @rokapeter1545
    @rokapeter1545 Рік тому +1

    Én úgy gondolom, hogy a művészet kétélű. Befgoadó nélkül a legjobb festő is csak egyedül állna feleslegesen . Én nem tudok festeni, ügyetlen vagyok, de van szépérzékem, rengeteg fantáziám, és ezért tettszenek ezek a generált képek. Az én agyam dolgozza fel a látványt, és mint befogadó, én az én kis elmém dönti el, hogy amit látok az művészet-e vagy sem. Ahhoz meg nem kell messzire menni, hogy olyan dologban gyönyörködjünk, amit nem emberkéz alkotott, mégis művészi. Ott van a természet, az nem alkotta meg senki, mégis a legszebb.
    Egyébként bravó, remek videó! Megint :)

  • @nyadpics
    @nyadpics Рік тому

    Bizony, bizony... Azt az utolsó kérdést már nagyon vártam!!! :D

  • @barnabasszalontai2606
    @barnabasszalontai2606 Рік тому

    Remek remek! Óriási gondolatokat indított el bennem, de egy kérdésem lenne: Mi a zene címe a végén? Két órát kerestem de nem találtam :(

  • @kubikakos8935
    @kubikakos8935 Рік тому +1

    Isaac monológja kiválóan sikerült. Gratulálok ahhoz a teljesítményhez amit videóról videóra nyújtasz nekünk, a közönségnek

  • @cathyturner2042
    @cathyturner2042 Рік тому

    Hogyan nézesd meg legalább kétszer a videódat a közönséggel level over 9000 :D

  • @zefekt21
    @zefekt21 Рік тому +1

    ismét csak ámulni tudok rajtatok, ez bámulatos lett

  • @n3cronka
    @n3cronka Рік тому

    Wow. Ez is profi lett. Koszonom

  • @mihaleczistvan7925
    @mihaleczistvan7925 Рік тому +1

    Szia Keny! Jó lett a videó, mindamellett, hogy szórakoztató, még el is gondolkodtat. Én személy szerint azon az oldalon állok, hogy van értelme, és haszna robotokat alkalazni. A gyártás terén mindenképp. A nehéz fizikai munka terén mindenképp. Aki emiatt veszíti el a munkáját, az keressen magának olyan munkát, amit szeret csinálni, és érdekli, és ki tudja? lehet még jól is jár vele. Persze tudom ezt így leírni könnyű. Viszont ez művészet. És ha jobban belegondolok, engem általában nem érdekel, hogy egy filmet ki rendezett, vagy ki szerezte a zenét, ha jó megnézem meghallgatom többször is, ha nem tetszik, nem foglalkozok vele többet. Nem érdekel Del Toro 23. leforgatott filmje, ha már a trailerek alapján egyértelmű, hogy pont ugyan olyan mint az előző 10. Pedig valaha nagyon bírtam a munkásságát. Valamikor még régen. De így vagyok a könyvekkel is. Vannak "dedikált" íróim, akiknek a könyveit látatlanul is megveszem, és elolvasom, egészen addig, amig a színvonal nem kezd zuhanni. Sajnos ez előfordul, és attól, hogy egy író írt 10 remek könyvet, az nem garantálja, hogy a 11. is ugyan olyan jó lesz. Pont ezért nem érdekel, hogy ki az alkotó, mert maximum csak irányt ad, hogy nagyjából mire számítsak tőle. És ebből kifolyólag nem érdekel az se, ha egy képet ember vagy robot rajzolt, mert csak gyönyörködi akarok benne. Szerintem igenis van létjogosultsága a robotoknak a művészetben is, hiszen a művészetben pont az a lényeg, hogy nem az alkotót kell csodálni, hanem a művet amit letett az asztalra. Az alkotót tisztelni kell ezért, nem csodálni szerintem. Így vagyok veled is. Tisztellek téged, és csodálom a munkásságodat. Tisztelem azt, hogy az elmúlt évek után is rendületlenül teszed elénk a tartalmat, mert tudom, hogy ez sem egy egyszerű dolog. Rengeteg munkádat csodálom, és sok munkádon jókat nevetek. Vannak persze olyanok is amik nem tetszenek, azokat nem is nézem, de ettől függetlenül tisztellek. Ha holnaptól kezdve egy robot gyártaná a retroshock részeket, és a dns-ed benne lenne, fel lehetne ismerni, és ugyan ezen a színvonalon mozogna, azt is nézném, mert szórakoztatna. Ha minden nap lenne új rész, túltelítődnék, kiégnék, de valószínűleg nézném még nagyon sokáig. Egészen addig, amíg nekem tetszik. És nem zavarna, hogy csak beírnál egy parancssort, a robot meg legenerálna egy 10 perces videót. Én autószerelő vagyok, ha valahol ott rendkívál gyorsan fejlődik a technika. Ott is adaptálódni, alklamazkodni kell szinte évről évre. Mindig van valami újdonság, és meg kell tanulnunk együtt dolgozni diagnosztikai gépekkel, vezetéssegítő rendszerekkel, stb stb. És igen, nagyon sok egyéni vállalkozó becsődöl, mert nem tudja tartani a lépést a fejlődéssel, de ettől függetlenül kell az emberi kéz oda is. Mindig is kellett, mindig is kelleni fog. És hidd el, hiába nyomok egy diagnosztikai gépet egy civil ember kezébe, attól még nem lesz autószerelő. Szerintem az művészet is hasonlóképpen működhet együtt az robotokkal. Persze az autószerelés egzakt, a művészt szubjektív, de az AI nem fog magától képet festeni, amíg valaki azt nem parancsolja neki. Minket is sokan lenéznek, hogy nem is vagyunk klasszikus értelembe véve autószerelők, mert sak alkatrészeket cserélgetünk, mindig azt, amit a robot mond nekünk, de ez nagyon nem így van. Oda is kell a tapasztalat, a rutin, a tudás, ahogyan a művészethez is. Szerintem ezt nagyon jól kifejtetted. Tök jó, hogy gyártasz ilyen tartalmat, és remélem még fogsz is nagyon sokat, mert ebben a témában lehet minőségi vitát folytatni.
    Szóval én melette vagyok, legyen ez akármennyire furcsa is. Szerintem magát a gondolkodó AI-t is meg lehetne alkotni. Szerintem az egyetlen akadálya ennek az emberek félelme. De gondoljunk csak bele, hány híres embert ismerünk, aki félt valamit megtenni, valamit létrehozni, és hány olyat, aki félretette a feélelmeket, és repülőgépet alkotott, űrhajót épített, autót telált fel, stb stb. Az AI-val kapcsolatos félelmeink pusztán abból adódnak, amilyenek mi magunk vagyunk. De ha egy gondolkodó gépet alkotunk, annak mi oka lenne elpusztítani bármit is? Miért kéne attól rettegnünk, hogy egy nálunk sokkal okosabb tudat elpusztít minket, csak mert olyanja van? vagy mert nincs szüksége ránk? Szerintem az AI hatalmas ugrás lenne az emberiség számára, amennyiben meg tudnánk alkotni úgy, hogy tényleg önálló tudat legyen.

  • @Anemos72
    @Anemos72 Рік тому

    Remélem, még sokáig lesz Retroshock.

  • @annaszekely5849
    @annaszekely5849 Рік тому

    A videó nagyon tetszik, de a felénél képtelen voltam továbbhallgatni a robothang miatt. Bocsánat...nekem borzasztó volt. De örülök, hogy hozzászóltál a témához. Az én véleményem valahol ott gyökeredzik, hogy érdemes kihasználni az AI adta lehetőségeket, de ha kihúzod a kábelt a gépből, akkor annyi volt és a nap végén lehet visszamenni festeni az állványnál. Nem szeretnék vészmadárkodni, de a jelenlegi puskaporos hangulat miatt is nem vagyok teljesen biztos abban, hogy egy idő után nem torpan e meg ez a fejlődés, és visszaugrunk az időben párszáz évet. Még most is vannak gyűjtők, hogyne lennének. Az emberek jobb szeretik azt, ami kézzelfogható, és ami még jobb, a művészetben van valami megfoghatatlan, tudatos de mégis tudalatti. Ha a kutyám Szaturnusz gyűrű formát hagy maga után a porban, nehezen tudom azt mondani hogy direkt történt így. Ugyanígy, a festő nem minden ecsetvonását tervezi meg, mondhatnám hogy művének sikerességében közrejátszott az entrópia hullámzó végtelensége, ahogy a véletlen folytán alakul úgy a vásznon minden, ahogy. De mégis, az embernek öntudata van, öncélúan alkot a saját kíváncsiságának kielégítésére, a kutya még nem tart itt. Az AInak pedig egyelőre nincs öntudata.

  • @Matej1971
    @Matej1971 Рік тому

    Kétbalkezes, de nagyon élénk fantáziával rendelkezőként ez egy áldás számomra.
    Már csak meg kell tanulnom a helyes használatát .)
    Ugyankkor az aggályaid helytállóak.

  • @ibolya6951
    @ibolya6951 Рік тому

    Perfekt 👌👏👏👏

  • @crystallily9437
    @crystallily9437 Рік тому

    Nagyon érdekes!

  • @lukeskywalker6809
    @lukeskywalker6809 Рік тому +2

    Ugyanolyan ez, mint a klónozás. Emlékezzünk csak Ian Malcolm szavaira a Jurassic Parkból. Csak azért, mert valamire képesek vagyunk, nem jelenti azt, hogy meg is kell tennünk. Ezek a képek nagyon szépek, de csak a digitális világban léteznek. Egy művész, aki a kezével alkot meg egy festményt a való világban, egy kézzel fogható, “tökéletlen” alkotást, egyedit és megismételhetetlent teremt. Nem szabad tucattermékké silányítani az emberi individuumot és a művészetet. Egy művész évekig tanul festeni, számos tudást sajátít el, majd a tehetsége által a kezével és egy ecsettel a vászonra helyezett festékkel valami különlegeset alkot, ami a halála után is megmarad, és amit le lehet utánozni, de az már csak másolat lesz. A mesterséges intelligenciából még mindig hiányzik egy alapvető tényező, ami alacsonyabbrendűvé teszi az emberrel szemben: a “lélek”, bármi legyen is az, de nevezhetjük öntudatnak is. Enélkül a mesterséges intelligencia csak egy igen fejlett tanulóprogram, se több, se kevesebb.

  • @woodrowwilson6841
    @woodrowwilson6841 Рік тому +2

    Én grafikus, képzőművész és animátor vagyok. Ahogy azt mondtad a videóban, az AI egy kifejezetten jó eszköz képzőművészek részére, hogy kombinálva valós munkáinkkal valami egészen eredetit alkossunk. Azonban ez is egy szakma, és ahogy a szakács sem főz ingyen, az ügyvéd sem véd meg ingyen, a kukás sem viszi el a szemetet ingyen, úgy a grafikus sem teszi ezt meg. Amit gondolok hogy az ilyen cégek mint a Midjourney szép lassan mamutvállalatokká növik ki magukat, és profitorientálttá válnak. Hülyék is lennének nem ezt tenni. Ès a kontroll szerintem ebben lehet. Ha egy grafikus megtervez egy könyvet 100 dollárért, vagy egy jobb munkát akár többért, akkor a Midjourney miért is nem kér még pénzt azért hogy újra és újra tervezzen egy fogyasztónak? Ez nonszensz. Ugyanis az a munka sincs ingyen próbaverzió ide vagy oda. A szorongást a művészekben a profit hiányának gondolata okozza. Nem attól félünk hogy egy mechanikus eszköz jobban fest vagy alkot nálunk, hanem attól, hogy a munkáinkért kevesebbet fogunk kapni. És szerintem csak idő kérdése hogy ezek a cégek felismerjék a valódi potenciált ebben. A következő az lesz, hogy szépen leegyszerűsírjük a kódolási nyelvet, és bamm bárki írhat magának egy videojátékot mert az AI legyártja helyette. Vagy 3D nyomtathatunk magunknak egy megdesignolt szemüveget, és az anyagköltségen kívül az is ingyen lenne. Amíg létezik a pénz fogalma addig ez sosem lesz így. Ha pedig nem fog létezni, akkor már teljesen mindegy lesz hogy AI alkotta a képet vagy sem, mert (és ez a szubjektív véleményem) unalmasak, és lelketlenek. A cégek kezében van a megoldás kulcsa. Vagy lépnek, vagy mindenki saját maga gyárthat produktumokat teljesen ingyen. Ami meg az alkotás örömét illeti, azt semmilyen gép nem fogja elvenni.

  • @xervalpal6179
    @xervalpal6179 Рік тому +1

    Elgondolkodtató.
    Ám rájöttem valamire, van az álltalad leírt helyzetre valami hasonló.
    A zene világában kialakult, számítógépes programmal írható hangok rendezett kollekciója, melyek között vannak zenék is.
    Már 10-15 éve volt, hogy mobiltelefonnal különböző hangokat lehetett a megfelelő sorrendbe tenni, így dallamot létrehozni.
    Én is kipróbáltam.
    Gépzene, a mai kor discója, techno stb. Nem a stílusom, ezt előre elmondom, de van köztük jó és vannak... egy barna kupac cucc.
    S szerintem a különbség: van az ami csak a nyers állati, zsigeri részünkre hat. Pl egy tuc-tuc disco amiben van egy fél mondat, nem csinál mást csak faltörőként hatol be, s nem lehet tőle szabadulni. Vagy ezek között a képek között sok (nem mind), hogy nézem és azt érzem, hogy bizarr, gusztustalan, depresszív. S ne érts félre, nem a stílus. Ha habos babos vagy nature téma lenne, sem lenne másképp.
    A művészet az, ami nem csak zsigeri szerintem. Hanem elmét, lelket is megmozgat. Ha a hangok kavalkádjából melódia lesz, a képből alkotás, a mozdulatokból cselekmény.
    Vegyünk egy nem túl régi témát. Stray. Sok játék kerül a piacra, sok köztük zsigeri. A Stray nem az. Én csak végigjátszást néztem meg, de napokig a fejemben volt. Te Keny mennyit töprengtél rajta miután kijátszottad? Na ez a művészet.
    Ne csinálj 1000 különböző képet ami zsigeri, hanem keveset, ami több.
    Ha ehhez egy programmal, kulcsszavak megfelelő keverékével érjük el, legyen úgy.
    Szóval bárki végigment a szövegemen, várom a véleményét, ha lehetek pimasz Keny tőled is. 😉

  • @peterszalai5585
    @peterszalai5585 Рік тому +2

    Elképesztő milyen mélységekbe le tudsz menni és érveket felsorakoztatni pro és kontra, miközben végig a saját gondolataid záporoznak.