A True Detective első évada egy archetipikus sztori. Leegyszerűsítve a szív és az elme története... Marty Hart (Harrelson) a szív, széles baráti körrel rendelkező, családos hétköznapi zsaru, aki erős morális értékrenddel rendelkezik. Rust (McConaughey) az elme racionális, hideg, éles mint a kés. Alapvetően nem jönnek ki egymással, mert ellentétes jellemek az egyik gyakran impulzív, kaotikus és irracionális, míg a másik rendkívül pragmatikus, filozofikus és olyan dolgokat ért, melyeket mások nem is látnak. A szívnek és az észnek szüksége van egymásra, mert önmagában mindkettő kárhozatra van ítélve a hibái által. Ez a történet folyamán úgy mutatkozik meg, hogy Marty hajlamos elveszíteni a fejét és az impulzusainak élni, túlságosan is élvezi a fiatal csajok társaságát. Rust viszont olyan mint, a fojton kattogó elme, megszállott módon keresi, kutatja a megoldásokat, miközben magányos társadalmon kívüli életet él. A bűnügy egészen szimbolikus a főhősök karakterhibáit reprezentálja. Egy szexkult, amely kegyetlen rituális módon gyilkol és erőszakol fiatal lányokat. A szekta működése egyszerre utal Rust hideg, metodikus természetére és Marty megzabolázhatatlan szexualitására. A cselekmény helyszínéül szolgáló Louisiana állambeli mocsarak is jelképesek az egész vidék olyan, mint az ember tudattalanja. A cselekmény első fele bemutatja, hogy a két aspektus sikertelen integrációja, miképpen teszi tönkre az embert és fordítja ki önmagából. Marty azáltal, hogy képtelen magán uralkodni elveszíti mindazt, ami lényének legértékesebb része vagyis elidegeníti a családját és mindennapjai apátiába fulladnak. Rust elméje amely oly élesen vágott a téboly szélén táncol. Persze a két karakter mélyrepülése már a találkozásuk előtt elkezdődött, mi pusztán a krízist megtestesítő bűncselekmény idején kapcsolódunk be. A további fejlemények már az aspektusok kibéküléséről és a karakterek megváltásáról szólnak. Természetesen együtt oldják meg az ügyet és számolnak le a "fenevaddal".Végül Marty újra elkezd beszélni a családjával és félreteszi az ellenségeskedését, Rustnak pedig megjön a hite és optimistábban tekint a világra és jó barátokként segítik egymást az útjukon. A detektívsztori pusztán apropója annak, hogy egyszerre profán és szimbolikus formában meséljék el a "legősibb történetet" az ellentétek harcáról és kibékítéséről.
A Derrick első évtizede volt legendás. Nem igazi krimi, hanem az emberek: főként tanuk, áldozatok hozzátartozói, tettestársak, tettesek, nyomozók belső őrlődéseiről, a pszichológiáról szól, és ebben erős. A lehetetlen helyzetek által okozott feszültségek, dilemmák artikulálásában kiemelkedő, és nem lefikázandó, kedves Robi!
Most az egyszer nem értek egyet Gergővel Cilian Murphy kapcsán, hogy karakterszínész, aki megbízhatóan hozza a csendes menő figurát. Úgy érzem meg kell védenem. 😅❤ Pár példa: Reggeli a plútón transz nője, az Éjszakai járat terroristája, a Dunkirk harctéri sokkot kapott katonája, a Disco pigs sérült, kötődési zavaros figurája...
Elfelejtitek a True Det-tel kapcsolatban, hogy, a címének megfelelően, legalább annyira szól a nyomozókról, mint a nyomozásról! Kár, hogy a Fincherhez köthető, a TD-hez hasonló nézőpontú Mindhunter kaszálva lett.
18:24 nem óvoda volt hanem Jedi képző ha azok a gyerekek felnőnek Jedikén az életére törnek, ésszerű volt kiirtani okét egy Sith szemszögéből "Nincs érzelem béke van" Anakin csak érzelem mente békés döntést hozott ahogy tanulta :D 18:42 a szörnyek faluja szörnyek voltak jól tette. (és egy szent amikért lelki ismeret furdalása volt emiatt)
A népirtás áldozatai mindig szörnyek a népirtók szemében. A gyerekgyilkosok mindig azzal igazolják magukat hogy mi lenne azokból a gyerekekből amikor felnőnek. Aki pedig érzelem nélkül gyilkol az definíció szerint pszichopata. (Megjegyzem Anakin nagyon is nem érzelemmentesen hozta meg azt a nem túl békés döntést, az elfojtott bűntudata egészen a hatodik rész végéig kísérte.)
Anakin dühből és haragból gyilkolt, hát ez a cselekmény lényege!😀 Az egész 3. rész erről a vivodasáról szól, Anakin nem egy gondos gazda aki saját maga szabályozta a szaporulatot a falvakban.. 😄
Puzsérnak nem ment át, hogy a True Detective-ben a cselekmény elsősorban lélektani szinten történik, és a "hangzatos dumáknak" ott van jelentősége, és igenis van, nem csak dobálóznak vele. Nem gondoltam volna, hogy ez magyarázatra szorul, máskor értékeli a lélektani drámákat, más filmeken nem szokta számonkérni az akció hiányát. Egyébként a TD-ben is zajlott a cselekmény, de szándékosan volt lassú és idegőrlő, ugyanazért, amiért pl. a Megfojtott virágokban is, ez egy dramaturgiai eszköz volt, de ezek szerint ez sem esett le neki. A TD első évada egy elképesztő alkotás, és nem TikTokra való pár másodperces sallang, de mindenki annyit vesz fel belőle, amennyire a befogadása szintjén képes, Robinál ez a TikTok szintje lett.
Robi már egy ideje tök ellentétes a korabbi önmagával. Amiket mond, ahogy mar nem vesz eszre dolgokat, ahogy viselkedik. Nem tudom mitől van ez. Régen rettentően birtam, meg akkor is amimor rohadtul nem értettem egyet vele. Mostanában viszont rohadtul más, pont nagyon olyan kezd lenni, mint akiket korabban teljesen jogosan bírált. Egyre kevesebbszer is hallgatom.
Én sem értem, miért nem érti, de abban van valami, hogy klasszik krimi síkon nem több egy átlagosnál. Persze, mert nem klasszik krimi. :) Szerintem amúgy a harmadik évad se volt rossz, nem ér fel az elsőhöz, de a második évad melodramatikus borzalma után felüdülés volt.
Igen, az a vicces, hogy amit elmond, annak kb. pont az ellenkezője történik. Úgy nehéz azért, ha nem is érti a cselekményt. Amúgy valóban, az sorozat inkább személyes drámákról szól, nem krimi.
Nekem valahogy nem jött át ez a rész. Próbáltatok elinfulni az aurópai krimi sorozat vonalon, de nem sikerült. Amerika lett a vége és Hollywood. Oszkár még készült is a témára, de Robi és Gergő nem. Nagyra tartom őket és itt lett volna a lehetőség egy hanyagolt témát feldolgozni. Számomra a Híd nagyon nagy hatású volt. Nagyon jól kiemeli azt hogy európában mennyire eltérő kúltúrák találkoznak egy híd által amit a nyomozás során mutatnak be. Ha jól tudom amerikai feldolgozása is lett, de ott a mexikói uatárra helyezték. Felmerült a Gomorra ami zseniális, de valóban maffia dorozat, de nem vetült fel A Polip ami szerintem pont a bűnüldözői oldalát mutatja. Persze a két sorozat között van is 30 év. A kórházas rész során is éreztem, hogy nem a komfortzónátokban mozogtok. A bejátszások sokat nem adnak hozzá sajnos.
Az elmúlt Alatt nagyon sok film és sorozat ajánlást kaptam tőletek őszintén sajnálom hogy szponzolt kielégítve ezt a filmet ajánlottátok a határtalanul sorozatot az egyik leg- logikátlanak rosszabb színészi játékkal rendelkező gyenge sorozatnak tartom. A mentségetekre legyen szólva hogy értelmien hallatszik hogy ti ezt nem ajánljátok megpróbáltátok össze hozni az összes értékét ami egy ismert színész amikor a filmről beszéltetek lényegében akkor sem a filmről beszéltetek hanem általánosságokról kiszűrhettem volna a szavaitokból hogy itt volt a reklám helye.
@@gvagear szerintem a magyar bud spencer azaz ötvös csöpi filmekre gondol, azok gyakorlatilag sorozatot tesznek ki. és mily magas színvonalon, azért nem mindenki mondhatja el magáról bud spencerre hasonlít. Komolyra fordítva kajak nem értem, egy Kern hogy vállalhatta el ezeket a filmeket annó.
Csak tudnám, miért írják a cím minden szavát nagy kezdőbetűvel. Ezt egy elég hülye divat. Angolban oké, de ez itt magyarul van. Ne igénytelenkejünk már, kérem!
A nagy kezdőbetűvel van jelezve a téma címe. Az Önkényes Mérvadó is tulajdonnév. A Határtalanul is egy film cím ezért nagykezdőbetűs. Kicsit még ülj vissza esti suliba, azt gyúrjál rá magyar nyelvtanra. Bár a Lobdon-i mosogatásnál nem sok hasznát fogod venni 😂
Azért, mert a magyar helyesírás szabályai szerint így kell írni. Magyar Nemzet, Magyar Hang, Élet és Irodalom stb... Ha a cím nem mondatszerű cím, akkor nagybetű minden szó, kivéve ha névelő vagy kötőszó, ez van.
Szirmai mindig életet visz a műsorokba! Kiváló vendég! Köszönjük a mai műsort is! 😊
A True Detective első évada egy archetipikus sztori. Leegyszerűsítve a szív és az elme története... Marty Hart (Harrelson) a szív, széles baráti körrel rendelkező, családos hétköznapi zsaru, aki erős morális értékrenddel rendelkezik. Rust (McConaughey) az elme racionális, hideg, éles mint a kés. Alapvetően nem jönnek ki egymással, mert ellentétes jellemek az egyik gyakran impulzív, kaotikus és irracionális, míg a másik rendkívül pragmatikus, filozofikus és olyan dolgokat ért, melyeket mások nem is látnak.
A szívnek és az észnek szüksége van egymásra, mert önmagában mindkettő kárhozatra van ítélve a hibái által. Ez a történet folyamán úgy mutatkozik meg, hogy Marty hajlamos elveszíteni a fejét és az impulzusainak élni, túlságosan is élvezi a fiatal csajok társaságát. Rust viszont olyan mint, a fojton kattogó elme, megszállott módon keresi, kutatja a megoldásokat, miközben magányos társadalmon kívüli életet él.
A bűnügy egészen szimbolikus a főhősök karakterhibáit reprezentálja. Egy szexkult, amely kegyetlen rituális módon gyilkol és erőszakol fiatal lányokat. A szekta működése egyszerre utal Rust hideg, metodikus természetére és Marty megzabolázhatatlan szexualitására. A cselekmény helyszínéül szolgáló Louisiana állambeli mocsarak is jelképesek az egész vidék olyan, mint az ember tudattalanja.
A cselekmény első fele bemutatja, hogy a két aspektus sikertelen integrációja, miképpen teszi tönkre az embert és fordítja ki önmagából. Marty azáltal, hogy képtelen magán uralkodni elveszíti mindazt, ami lényének legértékesebb része vagyis elidegeníti a családját és mindennapjai apátiába fulladnak. Rust elméje amely oly élesen vágott a téboly szélén táncol. Persze a két karakter mélyrepülése már a találkozásuk előtt elkezdődött, mi pusztán a krízist megtestesítő bűncselekmény idején kapcsolódunk be.
A további fejlemények már az aspektusok kibéküléséről és a karakterek megváltásáról szólnak. Természetesen együtt oldják meg az ügyet és számolnak le a "fenevaddal".Végül Marty újra elkezd beszélni a családjával és félreteszi az ellenségeskedését, Rustnak pedig megjön a hite és optimistábban tekint a világra és jó barátokként segítik egymást az útjukon.
A detektívsztori pusztán apropója annak, hogy egyszerre profán és szimbolikus formában meséljék el a "legősibb történetet" az ellentétek harcáról és kibékítéséről.
😂Poirot,Ms Marple.. .Aghata K.????
Ennél szebben, pontosabban nem is lehetett volna leírni!
Bravo, bravissimo🎉
A Derrick első évtizede volt legendás. Nem igazi krimi, hanem az emberek: főként tanuk, áldozatok hozzátartozói, tettestársak, tettesek, nyomozók belső őrlődéseiről, a pszichológiáról szól, és ebben erős. A lehetetlen helyzetek által okozott feszültségek, dilemmák artikulálásában kiemelkedő, és nem lefikázandó, kedves Robi!
Most az egyszer nem értek egyet Gergővel Cilian Murphy kapcsán, hogy karakterszínész, aki megbízhatóan hozza a csendes menő figurát. Úgy érzem meg kell védenem. 😅❤ Pár példa: Reggeli a plútón transz nője, az Éjszakai járat terroristája, a Dunkirk harctéri sokkot kapott katonája, a Disco pigs sérült, kötődési zavaros figurája...
a batman-filmekben is tökjó volt őrült orvosként!
Pontosan🎉
+Anthropoid
Death Note az egyik kedvenc krimi sztorim. Érdemesnek tartom megemlíteni, kíváncsi lennék a véleményekről :)
Az egy Anime
@@matush3ndi549 kiváló meglátás. Krimi, sorozat és rajzolt ;)
Maffia filmeknél sosem említik meg a Keménykötésűek című filmet pedig szerintem az egyik legjobb.
Az tènyleg jó film…De nem megbàntva téged,ez sorozatokról szólt.Legalàbbis címèben…
@@Zsolt-s8r nem megbántva téged, filmekről is szó volt benne 🙂
Ez remek adás volt.
Azèrt egy krimiről szòlò beszèlgetèsben Agatha Christie neve hogy nem merül fel???
Elfelejtitek a True Det-tel kapcsolatban, hogy, a címének megfelelően, legalább annyira szól a nyomozókról, mint a nyomozásról! Kár, hogy a Fincherhez köthető, a TD-hez hasonló nézőpontú Mindhunter kaszálva lett.
A thriller, és a krimi közötti különbség érdekelt volna.
Piovra / Polip szóba került?
18:24 nem óvoda volt hanem Jedi képző ha azok a gyerekek felnőnek Jedikén az életére törnek, ésszerű volt kiirtani okét egy Sith szemszögéből "Nincs érzelem béke van" Anakin csak érzelem mente békés döntést hozott ahogy tanulta :D
18:42 a szörnyek faluja szörnyek voltak jól tette. (és egy szent amikért lelki ismeret furdalása volt emiatt)
A népirtás áldozatai mindig szörnyek a népirtók szemében. A gyerekgyilkosok mindig azzal igazolják magukat hogy mi lenne azokból a gyerekekből amikor felnőnek. Aki pedig érzelem nélkül gyilkol az definíció szerint pszichopata.
(Megjegyzem Anakin nagyon is nem érzelemmentesen hozta meg azt a nem túl békés döntést, az elfojtott bűntudata egészen a hatodik rész végéig kísérte.)
Anakin dühből és haragból gyilkolt, hát ez a cselekmény lényege!😀 Az egész 3. rész erről a vivodasáról szól, Anakin nem egy gondos gazda aki saját maga szabályozta a szaporulatot a falvakban.. 😄
Miért hoztok fel filmeket filmek utàn,mikor elvileg sorozatokról beszélünk
Azért az minimum durva, hogy egy ilyen tematikájú műsorból kimaradt a Fortitude.
Edgar Allan Poe-t a krimi atyját illett volna megemlíteni.
Ez zseniális volt.😊😊😊😅😅😅
Puzsérnak nem ment át, hogy a True Detective-ben a cselekmény elsősorban lélektani szinten történik, és a "hangzatos dumáknak" ott van jelentősége, és igenis van, nem csak dobálóznak vele. Nem gondoltam volna, hogy ez magyarázatra szorul, máskor értékeli a lélektani drámákat, más filmeken nem szokta számonkérni az akció hiányát. Egyébként a TD-ben is zajlott a cselekmény, de szándékosan volt lassú és idegőrlő, ugyanazért, amiért pl. a Megfojtott virágokban is, ez egy dramaturgiai eszköz volt, de ezek szerint ez sem esett le neki. A TD első évada egy elképesztő alkotás, és nem TikTokra való pár másodperces sallang, de mindenki annyit vesz fel belőle, amennyire a befogadása szintjén képes, Robinál ez a TikTok szintje lett.
Robi már egy ideje tök ellentétes a korabbi önmagával. Amiket mond, ahogy mar nem vesz eszre dolgokat, ahogy viselkedik. Nem tudom mitől van ez. Régen rettentően birtam, meg akkor is amimor rohadtul nem értettem egyet vele. Mostanában viszont rohadtul más, pont nagyon olyan kezd lenni, mint akiket korabban teljesen jogosan bírált. Egyre kevesebbszer is hallgatom.
Én sem értem, miért nem érti, de abban van valami, hogy klasszik krimi síkon nem több egy átlagosnál. Persze, mert nem klasszik krimi. :) Szerintem amúgy a harmadik évad se volt rossz, nem ér fel az elsőhöz, de a második évad melodramatikus borzalma után felüdülés volt.
Igen, az a vicces, hogy amit elmond, annak kb. pont az ellenkezője történik. Úgy nehéz azért, ha nem is érti a cselekményt. Amúgy valóban, az sorozat inkább személyes drámákról szól, nem krimi.
Nekem a legjobb krimisorozat a Ripper street. Annál zseniálisabb nem létezik a műfajban. (Szerintem.)
Mindhunter ?
Szirmai volt már az Élőben jofejben???
Ha nem akkor kéne 😂
Nekem valahogy nem jött át ez a rész. Próbáltatok elinfulni az aurópai krimi sorozat vonalon, de nem sikerült. Amerika lett a vége és Hollywood.
Oszkár még készült is a témára, de Robi és Gergő nem. Nagyra tartom őket és itt lett volna a lehetőség egy hanyagolt témát feldolgozni.
Számomra a Híd nagyon nagy hatású volt. Nagyon jól kiemeli azt hogy európában mennyire eltérő kúltúrák találkoznak egy híd által amit a nyomozás során mutatnak be. Ha jól tudom amerikai feldolgozása is lett, de ott a mexikói uatárra helyezték.
Felmerült a Gomorra ami zseniális, de valóban maffia dorozat, de nem vetült fel A Polip ami szerintem pont a bűnüldözői oldalát mutatja. Persze a két sorozat között van is 30 év.
A kórházas rész során is éreztem, hogy nem a komfortzónátokban mozogtok. A bejátszások sokat nem adnak hozzá sajnos.
Ezeket a reklámokat igazán tehetnétek másik lejátszási listára.
Drót?
Jeremy Brett az igazi
😂🤗!,...Agatha Ch.???SZEMTŐL -SZEMBEN?😮
Aj...miért egy órásak ezek a külön kiadások?:( Ezek olyan király adások basszus...:D
A legkomlyabb európai sorozat “angol” sztem a Luther..😎
Robi, a Mills, a Seven- ben, nem felel-hetne meg a Harag bűne megtestesülésének. Itt Fincher elbaszta.
De miért plüsz? Nem plü?
De jó nekünk.Izraeli néni írja,hogy okt. 7-e óta nem tud filmet nézni.Érteni vélem.
Egyszer fenn, egyszer lenn.
@@abc-fo1fp Remélem itt fenn ragadunk.
csávókámnak most is sikerült végig kizárólag amerikáról beszélni egy európai krimisporozatos műsorban, lassan már magyarul is elfelejt
A Krim-i sorozat:
Első évad 2014 Az annektálás
Második és harmadik évad:
A kúlönleges katonai hadművelet.
Évek óta az egyik legjobb sorozat, jó cselekmény, hiteles karakterek
sokkal érdekesebb volt mint akármelyik lokálpolitikával meg semmirekellő trashcelebekkel foglalkozó adás 😆
Az elmúlt Alatt nagyon sok film és sorozat ajánlást kaptam tőletek őszintén sajnálom hogy szponzolt kielégítve ezt a filmet ajánlottátok a határtalanul sorozatot az egyik leg- logikátlanak rosszabb színészi játékkal rendelkező gyenge sorozatnak tartom.
A mentségetekre legyen szólva hogy értelmien hallatszik hogy ti ezt nem ajánljátok megpróbáltátok össze hozni az összes értékét ami egy ismert színész amikor a filmről beszéltetek lényegében akkor sem a filmről beszéltetek hanem általánosságokról kiszűrhettem volna a szavaitokból hogy itt volt a reklám helye.
Gomorra! Az kegyetlen! Top 3 sorozat nálam! Megrág és kiköp...
Turbék turbék!
elképzelem, ahogy egy amerikai országos rádióban, magyar sorozatokról folyik a szó...55 percig
Irj 5 tényleg jó magyar sorozatot a hbosokon kívül. Kosszi szia
most komolyan. melyik magyar krimisorozat elemzését hiányolod? melyiket a nullából? Pityke örmestert? Pityke örmesterről beszéljenek 55 percig?
@@gvagear szerintem a magyar bud spencer azaz ötvös csöpi filmekre gondol, azok gyakorlatilag sorozatot tesznek ki. és mily magas színvonalon, azért nem mindenki mondhatja el magáról bud spencerre hasonlít. Komolyra fordítva kajak nem értem, egy Kern hogy vállalhatta el ezeket a filmeket annó.
ironizáltam. az összes egy vicc.@@gvagear
Csak tudnám, miért írják a cím minden szavát nagy kezdőbetűvel. Ezt egy elég hülye divat. Angolban oké, de ez itt magyarul van. Ne igénytelenkejünk már, kérem!
Komoly Problémák Ezek
Angolban Oké, De Magyarul Nem?
A nagy kezdőbetűvel van jelezve a téma címe.
Az Önkényes Mérvadó is tulajdonnév.
A Határtalanul is egy film cím ezért nagykezdőbetűs.
Kicsit még ülj vissza esti suliba, azt gyúrjál rá magyar nyelvtanra.
Bár a Lobdon-i mosogatásnál nem sok hasznát fogod venni 😂
@@szekreny0helyesen londoni.
Azért, mert a magyar helyesírás szabályai szerint így kell írni. Magyar Nemzet, Magyar Hang, Élet és Irodalom stb... Ha a cím nem mondatszerű cím, akkor nagybetű minden szó, kivéve ha névelő vagy kötőszó, ez van.