Prawie wszystko o PET - poli(tereftalanie etylenu) - PET#2 - stanow. do wyk. polimerów w skali lab.
Вставка
- Опубліковано 6 лют 2025
- kontakt w sprawie badań: konrad.kwiatkowski@zut.edu.pl
W tym odcinku chciałem już pokazać wykonywanie PET-u z "proszków i płynów", ale najpierw chciałem omówić stanowisko i jego historię na WIMiM ZUT-u, która wydaje mi się ciekawa.
Wyszło trochę przydługo a kolega powiedział, aby nie nagrywać zbyt długich odcinków, więc ciąg dalszy o PET-cie, będzie w części PET#3
Ważne że Maurycy jest zadowolony! A kto chce zniesie wszystko ;-)
fajnie że działacie, może nie wydaje się to spektakularne ale na pewno jest ważne
Spektakularne czy nie to, jak powiedziałem w filmie: zależy dla kogo ten wywiad: elastomery z PET-u, synteza in-situ polimerów z nanorurkami i/lub grafenami, bio-bazujące polimery itd. albo też: na którym miejscu w świecie są polskie uczelnie?
teraz obejrzalem, bardzo ciekawe
na żywo te wszystkie historie są dużo zabawniejsze 😀
Git materiał, a z tym pół, jak nie ma czegoś na piśmie to... itd. a mam na myśli relacje pracownik przełożony. Co do J. Groszkowskiego to radioelektronik nr.1 w Polsce wielu epok. Zaczynał w epoce lamp elektronowych i stąd ta książka, następne to bardziej elektroniczne.
To Waść z tej epoki, co ja. Aż dziw bierze, że pierwszy raz z wykorzystaniem PET-u zetknąłem się w czasie 6-dniówki Enduro-1986, kiedy to zagraniczne ekipy krosowców raczyli się napojami z ,,dziwnych" butelkach, kiedy u nas wszystko było napełniane w szklanych ( i na obecną wiedzę zdrowszych i wolnych od mikro-polimerów). Czyżby technologia i licencja ,,uciekła" z laboratorium? W tamtych czasach z resztą dużo myśli naukowej uciekało za dewizami.
Mikrofon by się przydał i bardziej składny monolog. Powodzenia.😅