А ви представте, що дерево буде доросле і вам прийдеться зрізати пів дерево, коли почнуться проблеми. Тому краще формувати поки дерево ще не плодоносить.
@@Vlasenko_Svetlana якщо нижні гілки товстіші за провідник то вони перехоплюють лідерство на себе і будуть все товстіші і товстіші а провідник зупиниться в рості.
Де ВИ були років зо 5 тому?! Тепер розумію, - де мої помилки і який я варвар щодо моїх дерев, залишаючи товсті гілки -обрізала тонші. Ще і ще раз дякую Вам. Ви чудовий вчитель - чітко, зрозуміло пояснюєте. Чекаю відео про інші дерева
Спасибо за ваш труд. Но нужно было под видео (а не в конце комментов) обьяснить людям, что эти советы годятся для промышленного садоводства и только (!) в проблемных садах (у владельца сада этот участок не последний и для него потеря прибыли в 1 год не так страшна). А для садоводов-любителей есть другие способы обрезки и формирования кроны, которые для них менее затратные. Меня заинтересовал только ваш совет, как избавиться от острого угла скелетных веток. Ну тут уж ничего не поделаешь - нужно резать на пенек, а на следующий год подправить выросшую скелетную ветку. Еще можно ее отогнуть, но сад большой. Удачи вам и профессионального мастерства, все равно интересно и поучительно. У вас в блоге много чего есть. И покажите историю жизни обрезанных вами деревьев - это было бы замечательно. С ув. Таганрог.
Ну обрезка на пофторный рост нужна в первые годы вегетации дерева для того чтобы скелетные ветки не конкурировали с проводником. И это не зависит от того промышленый сад или нет, эсли у вас веретено. Кроме того в первые годы нам нужна база для будущих нагрузок так как это ММ106, а не М9 где дерево можно подвьязать к шпалере и каракас не нужно укреплять с молоду, таким способом мы укрепляем в нужном направлении каракас дерева и корневая система успевает набрать силы. В противном случаии иза нашей жадности каракас будет не готов к нагрузкам и дерево в первые годы выдаст максимум своих сил и остановитса в розвитии. Эсли хотите минимум обрезки тогда формируйте деревья по системе разрежено ярусная крона. 😉
@@newgarden1176 Согласен, но для любителя удобнее будет как указанный вами способ, так и пальметта. А то люди смотрят и им страшно. А вот для промки - это само собой разумеющееся. Спасибо за ответ.
Можно при формировании первого яруса не обрезать на обратный рост горизонтальные ветви находящиеся сверху а подвязать их предав им плакучую форму? Получится что и Нижний ярус будет развиваться и ветки сверху целые. Раньше вступит в плодоношение. Да?
Игорь,доброго дня!У Вас много роликов по обрезке сливы.Скажите,а есть ли у Вас возможность сейчас,в сезон обрезки,снять ролик по обрезке крупноплодной алычи(диплоидной сливы).У нас, в Беларуси, она распространена.Думаю,из-за ее очень сильного роста побегов,обрезка будет отличаться от "простой" сливы...Или я не прав?
Доброго дня. Дякую за пізнавальне відео. Думаю що як новачок теж зможу так обрізати. Скажіть а коли краще, зимою чи весною обрізати? Яблуні перший рік від посадки.
А как насчет использования грузов для отгибания веток? Форма, изогнутая проволока и раствор цемента - цена вопроса.. Хотя обрезать на обратный - конечно проще, чем их изготавливать и таскать за собой, но мы не потеряем год..
Все года от зайцев спасала штукатурная сетка из стекловолокна, вокруг ствола, в этом году жрали вместе с сеткой.(Походу озимая пшеница вымерзла, голодают. )
Что это за сорт яблони. Что у этого сорта так явно выражено апикальное доминирование ,что пришлось исправлять предыдущие результаты обрезки и тем самым оттягивать вступление в плодоношение более полное. Правильно ли выбрана изначально эта формировку ,а правильнее сксзать ,удачно ли был под эту формировку выбран данный сорт.Соответствует ли уровень агротехники в саду и плодородие почвы для выращивания яблони с данным типом формировки.
Система веретено с скелетными ветками (балерина). Подвой ММ106, сорт яблони Декоста. При такой формировки на этом подвое обрезка на пофторный рост в первые годы вегетации это правило, так как это не М9 с шпалерой. Здесь нужно в первые годы укрепить проводник и направить енергию роста к нему, все ветки конкуренты с проводником удаляютса на пофторный рост. Деревья конкретно в этом видео обрезались на пофторный рост полностью для хорошого укоренения и для сильного прироста так как сад посажен на месте старого и в первый год деревья мучались и не дали прироста совсем. Хозяива позвали меня для решения проблемы. Я решыл обрезать все ветки на пофторный рост в том числе и проводник(на сучки) и результат через год себя оправдал деревья пошли в рост и дали хорошый прирост материал для дальнешей роботы.
Вопрос такого плана,а летом нельзя было делать зелёную обрезку,или отгибание сильных боковых веток,зачем потом осенью делать обрезку на обратный рост,в чем смысл ,ведь по сути теряется целый год? Но всё равно посмотрел с интересом ,с меня лайк и подписка и если не трудно ,объясните коротко,в чем разница в обрезке саженцев одного возраста но привитых на м9 и мм106,если бы эти саженцы были на м9, какие были ньюансы?
Ето все трудо затратно, и главная задача в етот перивод укрепить проводник зделать базу для будущих нагрузок. Ето не М9 где можно молодое дерево закрепить к шпалере и от веса яблок его не сламает или отогнет. Потому чначала готовитса база (каркас) и потом плодоношение.
@@newgarden1176 спасибо за ответ,я в принципе так и представлял,очень затратно и трудоёмко проводить зелёные операции,кербовку и тд в крупных промышленных садах,но для любителей садоводов это вполне реально сделать
Доброго дня ! Дивлюся ззахопленням ,але свою завжди боюсь різати.Підкажіть будь ласка, чи не зашкодить така обрізка для яблуні 5 років, бо має саме такі проблеми. І що може затримувати приріст ? Не хочеться втрачати дерево.
Длина оставляемых пеньков зависит от: 1)месторасположения на центральном проводнике: чем выше от штамба, тем короче можно обрезать, чем ниже, тем длинне требуется оставлять; 2)пробудимости почек, зависящей от сортовых особенностей: при высокой - можно короче, при низкой - требуется подлинне; 3)региона: на юге возможно резать на короткие пеньки, на севере требуется более длинные, иначе почки на них могут не проснуться.
Подскажите, пожалуйста, почему Вы оставляете скелетными более пологие ветки, а не те, которые под более острым углом? При плодоношении ветки опустятся и более пологие будут на земле.
Можно еще вопрос. Если на мм106 не оставлять скелетные ветки в первом ярусе а делать обрезку веретено также как на карликах. Для того что бы ближе посадит друг к другу. Например 4 ×1.5. Можно так делать?
@@СулейманКумолядзе Не желательно. ММ 106 среднерослый подвой и сила роста большая, скелет нужен для полярности и для удержания силы роста дерева в целом и обрастающих веток на проводнике. Если не будет скелетных веток будите выращивать в основном ростовые ветки, будет нарушен баланс между плодовыми ветками и ростовыми в пользу ростовых. Но такой трюк возможет на слаборослых сортах яблонь такие как Пинова, Чемпион и другие.
На відео чітко видно, що яблуневі сади потрібно садити саджанцями Кніп-баум на карликових підщепах. Да затратно але на 5 рік від посадки в тебе буде врожай 60т. а тут ще якщо багаті грунти та при посадкі даси перегною то 5 років будеш тільки дрова на зиму різать.
В нашому регіоні з садів подібного типу беруть з гектара від 35 до 70 тон яблук. І сад на відео від початку формування проблемний спеціально знімав ролик, щоб люди розуміли що робити з деревами які є проблемні при формуванні. В нормально розвинутих садах такого нема. Шпалеру посадить затратна справа, вона краща і урожайніша. Буковина продає більше яблук ніж уся Голандія разом узята і більшість садів сформованні по цьому типу, не шпалерні.
@@РоманКлимюк-р4р перевод з двухрічноі на однорічну не провокує росту жировиків, провокує ріст жировиків перевод з більш старшоі деревини на однорічку. Що я пропоную метод кликування не забаром зроблю відео на цю тему.
@@РоманКлимюк-р4р обрізка на "Клик" та обрізка на "Пеньок" це різні техніки. Кликуються гілки не тільки в інтинсивних садах а кликуються також на ММ106. Кликується ярус скилетних гілок та центральний провідник. Більше того також можна кликувати: Сливи, Абрикоси, Груші та Черешні. На рахунок обрізки на пеньок то плодову гілку завжди потрібно зрізати на пеньок так ми зберігаємо ціну для нас плодову гілку, тому що якщо ми зріжемо стару плодову (3 річну гілку) на кільце то в 99% з того місьця виросте жировик.
Знову показують вбитий з молодого віку сад, бурьян дерева заїла цикадка буйволовидна, тому і обрізається. Це показано як не потрібно робити, з молодого віку зарізають сад на ММ106, провокуючи надмірний ріст по наростаючій і відтягування плодоношення, а потім зрізають кубометри дров так .що трактор не може вигорнути з ряду за один раз . Дізлайк. Садівники так не робіть, як робити розкажу якщо хто запитає.
Цікава ви людина. Обрізаю гарно сформовані дерева ідуть дзвінки обрізати сад який важко вивисти, обрізаю такий сад і знову знаходяться критиканти. Цикадка була тільки на крайньомі рядові де була соя, і даний сад кропився більше 15 раз. І на підщепі ММ106 в перші роки при формуванні обрізають на пофторний ріст в просислових садах на то є причини. Кожна зрізана гілка не просто так зрізана. І це вам не саджанці по типу "Кніп" на м9 де йде мінімум обрізки на початку формування. На ММ106 за 3,4 роки формується база (каркас до майбутніх навантажень). І з цього віку запускається циклічність до якого дерево звикає. А на разунок дров то іх будети вирощувати якщо не будите дотримуватись основних правил при формуванні на ММ106, це вам не М9"
@@newgarden1176 Діло в тому, що ви показали як вивести сад, а люди подумали, як з молодого віку потрібно формувати, тому отримали таку відповідь. Я можу посперечатися з вами, чи потрібно обрізати так жорстко на ММ 106 з молодого віку дерева, це абетка садівника, поки дерево не вступило в плодоношення обрізка робиться мінімальна тільки за необхідності, далі починається формування на 100%. Тепер скажіть чому занедбаний сад? і чому він кропився 15 раз??? Без полодів? Це, що норма для Буковини??? А скільки тоді кропиться коли є плоди?Або не вчасно покроплений, або не відповідними препаратами. Це гроші на вітер. Такою обрізкою спочатку росту дерева ви банально порушуєте баланс між ростом і плодоношенням в сторону росту. Ви не ображайтесь, а прожили стільки, скільки я займаюсь садами, потрібно вчитися, я сам вчуся якщо чогось не знаю, або не вмію. В Умані є професор садівництва Мельник О. запитайте у нього, він вам дасть відповідь. А на рахунок цикадки то її хімічно вивести дуже складно, потрібно забрати бурьяни з саду, де вона мешкає, це дуже важливо для молодих садів, візьміть собі на замітку.
@@РоманКлимюк-р4р Романе вданому випадку не потрібно так запускати молодий сад, щоб його потім виправляти, хай донесе цей гарден це людям і не показує коньчені сади, що це норма. А в остальному все нормально ви пишите, і флоріну садять і в Україні дальше одне від одного тому, що у неї більша сила росту, тут розуму багато не треба. Мені цікаво хто взагалі на мм 106 садить сади сильнорослих сортів, це тупість ще та. Дайте відповідь.
@@ОлександрТомчук-ш8ч На рхунок того що сад при молодому віці майже не обрізається це дуже не правельна думка, коли ще формувати дерево як не з періода посадки до 3,4 років. Саме в цей період ви спровокуєте найменше дерево до сильного росту. Тому це стереотипи старих садівників. Краще обрізати гілки зайві які конкурують з провідником та скилетними гілками в молодому віці ніж обрізати іх коли дерево буде на 5,6 році вигитаціі та гілки перехоплять на себе лідерство і ви будите змушені вирізати іх вже занадто товсими і тоді саме ця операція спровокує великий ріст жировиків та порушить баланс між плодовими гілками та ростовими, ви як садівник маєте це знати, крім того якщо в молодому віці не подуте обрізати гілки на провіднику на пеньок під час формування то потім в доросломі віці вам буде важко запустити цеклічність. Сад оприскувався саме таку кількість разів тому що господар має велику кількість садів і підчас оприскування інших садів він попутно оприскував і цей. Внас оприскування яблуневого саду проводиться 25/30+ разів. На рахунок цикадке зрозуміло що щоб іі попороти потрібно знищити місце іі перебування, цикадка дошкуляє тільки один крайній ряд від соі, а в соі якраз перебуває ц кадка також, проте власник соі зовсім друга людина, тому тут нічого не поробиш.
Не знаю, не вникав в суть самого процесу формування крони,але така обрізка «на кільце», як на мене, з такими пеньками, це неправильно і негарно як мінімум. Так я зовсім не експерт. І не треба говорити, що я в чомусь неправий, а відкрити будь-який підручник по садівництву і прочитати, як це робити правильно, і чому! А то понавідкривають каналів в ютубі, самі не вміють і других навчають як це робити неправильно, тим більше в таких масштабах.
@@oleksandrsh5180 Я просто не хочу нічого вам доказувати, які методики використовуються і скільки, та на якому рівні цим займаюсь. Просто дам вам пораду, коли щось не знаєте та бачите в перше, ніколи не стверджуйте що це не правельно. Дякую
@@oleksandrsh5180 канал розрахований на людей які є професійними садовадами, та людей які цікавляться обрізкою в інтенсивних садах та не інтенсивних. Також кого цікавлять новітні методи формування та обрізки плодових дерев. Зрозуміло, що люди які вирощують дерева по старих методиках формування дана інформація буде не цікава та не зрозуміла. Але кожен розуміє, що все в світі міняється та удосконалюється в тому числі і садівництво, нові технологіі при обрізці розрахованні на густіші посадки, швидкий та менш фінансово затратний збір урожаю, також для покращення якості плодів та підвищення калібру. Тендеція наших часів така, що навіть садівники які мають на дачах декілька дерев також цікавляться новітніми технологіями наприклад система формування UFO. Дякую за розмову.
Дякую. Це найкраще відео, яке я бачила по обрізці яблунь.
Чудові лекції також є у Андрія Павлюка.
Так,все по ділу!!!
Найкраще відео по обрізці яке я бачив! Супер, чітко і зрозуміло!
Отличный ролик, очень познавательный сюжет спасибо за работу,ждём ещё новых работ 👍
Спасибо за пошаговую обрезку.
Спасибо большое за очень интересный и информативный ролик. Стабильных вам урожаев!
Дякую! Дуже цікаве і корисне відео!
Игорек бомба обрезка идеальна
Дякую за профессионализм
Дякую за корисне відео! Коли маю до двох десятків дерев, то найважче мені обрізати гілки на повторний ріст, ніби розумію, що треба, а не можу.
А ви представте, що дерево буде доросле і вам прийдеться зрізати пів дерево, коли почнуться проблеми. Тому краще формувати поки дерево ще не плодоносить.
@@newgarden1176 Які наслідки можуть бути? І чи може зігнутись верх дерева, якщо нижні гілки товстіші за провідник?
@@Vlasenko_Svetlana якщо нижні гілки товстіші за провідник то вони перехоплюють лідерство на себе і будуть все товстіші і товстіші а провідник зупиниться в рості.
@@newgarden1176 Зрозуміло. ДЯКУЮ!
Как всегда супер!
Лайк и падпiска... беларусам усё зразумела... пайду свае дрэвы правiць....
Дякую👍
Дякую, все чітко та зрозуміло. Натхнення вам у вашій праці!
Дякую,слідкую.
Дзякуй, вельмi дапамаглi.
Спасибо, то что нужно👍
Лайк i пiдписка, особливо за украi'нський контент.
Продовжуємо підтримувати україномовний канал.
Слава нашим захисникам.
Дякую за корисне відео!
Большое спасибо, все понятно!
Спасибо, как всегда интересно
подписался доходчиво спасибо
Все чітко і ясно. Дякую.
Дякую! усе дуже зрозуміло і без "води"!!! Лайк і підпіска!
Спасибо!
Класне відео!
Отлично молодец удачи.
Дякую
Де ВИ були років зо 5 тому?! Тепер розумію, - де мої помилки і який я варвар щодо моїх дерев, залишаючи товсті гілки -обрізала тонші. Ще і ще раз дякую Вам. Ви чудовий вчитель - чітко, зрозуміло пояснюєте. Чекаю відео про інші дерева
Лайк! Чудове відео!
В мене був такий самий секатор як і у вас. Verano він дуже сильно заминає кору так як лезо дуже витягнуте. Викинув на смітник через декілька обрізок
Ну ты даеш жару!!!!!
Передивився шт 10 відео. Цей топ.,👍
Игорь, можно ли формировать веретеном яблоню или грушу на семечковом подвое? И целесообразно ли это?
Спасибо за ваш труд. Но нужно было под видео (а не в конце комментов) обьяснить людям, что эти советы годятся для промышленного садоводства и только (!) в проблемных садах (у владельца сада этот участок не последний и для него потеря прибыли в 1 год не так страшна). А для садоводов-любителей есть другие способы обрезки и формирования кроны, которые для них менее затратные. Меня заинтересовал только ваш совет, как избавиться от острого угла скелетных веток. Ну тут уж ничего не поделаешь - нужно резать на пенек, а на следующий год подправить выросшую скелетную ветку. Еще можно ее отогнуть, но сад большой. Удачи вам и профессионального мастерства, все равно интересно и поучительно. У вас в блоге много чего есть. И покажите историю жизни обрезанных вами деревьев - это было бы замечательно. С ув. Таганрог.
Ну обрезка на пофторный рост нужна в первые годы вегетации дерева для того чтобы скелетные ветки не конкурировали с проводником. И это не зависит от того промышленый сад или нет, эсли у вас веретено. Кроме того в первые годы нам нужна база для будущих нагрузок так как это ММ106, а не М9 где дерево можно подвьязать к шпалере и каракас не нужно укреплять с молоду, таким способом мы укрепляем в нужном направлении каракас дерева и корневая система успевает набрать силы. В противном случаии иза нашей жадности каракас будет не готов к нагрузкам и дерево в первые годы выдаст максимум своих сил и остановитса в розвитии. Эсли хотите минимум обрезки тогда формируйте деревья по системе разрежено ярусная крона. 😉
@@newgarden1176 Согласен, но для любителя удобнее будет как указанный вами способ, так и пальметта. А то люди смотрят и им страшно. А вот для промки - это само собой разумеющееся. Спасибо за ответ.
Можно при формировании первого яруса не обрезать на обратный рост горизонтальные ветви находящиеся сверху а подвязать их предав им плакучую форму? Получится что и Нижний ярус будет развиваться и ветки сверху целые. Раньше вступит в плодоношение. Да?
@@Борис-п5э можна
Дуже чудово дає інформацію для чого робиться обрізки
Доброво дня скажыти будласка сорт чемпион на 54118 на яку посатку потрибно сожаты
Вітаю з придбанням нового секатора
😀 Новий тільки замовив, це перепросив старий😀
Дякую!
Дякую Вам за відео це одне з кращих відео по цій системі обрізки. На 3.16 на гілці яку зрізали було помітно невелика
"рисочка", що за шкідник. Дякую
Игорь,доброго дня!У Вас много роликов по обрезке сливы.Скажите,а есть ли у Вас возможность сейчас,в сезон обрезки,снять ролик по обрезке крупноплодной алычи(диплоидной сливы).У нас, в Беларуси, она распространена.Думаю,из-за ее очень сильного роста побегов,обрезка будет отличаться от "простой" сливы...Или я не прав?
Обрезка диплоидной сливы будет на канале в ближайшое время.
Доброго дня.
Дякую за пізнавальне відео.
Думаю що як новачок теж зможу так обрізати.
Скажіть а коли краще, зимою чи весною обрізати?
Яблуні перший рік від посадки.
Весною
Яка,на Ваш погляд,краща форма обрізки краща для яблуні:чаша чи пірамідальна?
@@viktortimoshenko8760 веретено
@@newgarden1176 чому не чаша,якщо дозволяє місто?
Якщо гілки не під тим кутом хіба не можна трохи їх вниз нагнути ,підвязавши???
Не завжди на це вистачає часу. В себе я таку роблю, сад на відео на мій, тут я виходив з ситуації яка склалась.
Зрозумів свої помилки. Весною буду обрізати користуючись цим уроком.
👍
От зайцев чем работаете?
А как насчет использования грузов для отгибания веток?
Форма, изогнутая проволока и раствор цемента - цена вопроса..
Хотя обрезать на обратный - конечно проще, чем их изготавливать и таскать за собой, но мы не потеряем год..
Спасибі.,👍
Пізно побачив це корисне відео, підкажіть чи можна обрізати неправильно сформовані гілки на четвертий рік на зворотній ріст
@@user-martyniuk вітаю, можна.
За відео лайк. Питання чім красили дерева? Бо я побілив а зайці Все одно гризуть
Це сад замовника не мій, потрібно його запитати)))
Садова краска креолін обо АСД
@@ВікторІльющенков Дякую за відповідь.
Побілка [на зиму] то не від зайців, а від морзобоїн штамбу та скелетних гілок.
Від зайців штамб обмотуютьна зиму різноманітними цупкими матеріалами.
Все года от зайцев спасала штукатурная сетка из стекловолокна, вокруг ствола, в этом году жрали вместе с сеткой.(Походу озимая пшеница вымерзла, голодают. )
Подскажите пожалуйста! Какую выбрать крону для яблони на 54-118 для домашнего сада? Спасибо!
Веретено с скелетными ветками "Балерина", или разрежено ярусную крону.
@@newgarden1176 а к сливе "Балерина" подойдёт?
@@kirillsg266 да
Здравствуйте
Чемпион на 54 118 по какой схеме посадки посоветуете?
@@АртёмРыльский-п3з Вітаю, якщо трактор китаєць чи японець то можна саджати 4м х 1,5м. Якщо більший то 4,5х1,5.
@@newgarden1176 спасибо
@@newgarden1176а якщо дома i не багато мiсця. Можно 2×2 ?
@ якщо в ручну оприскувати, то так
@@newgarden1176 а как он себя чувствует на глиняных почвах и чернозёмах
Чи доводилось обрізати кизил? Який тип крони для нього?
Ніколи не обрізав. Формувати можите як вам подобається підходить як форма куща так і одноштамбова. Знаю що обрізається він після цвітіння.
Что это за сорт яблони.
Что у этого сорта так явно выражено апикальное доминирование ,что пришлось исправлять предыдущие результаты обрезки и тем самым оттягивать вступление в плодоношение более полное.
Правильно ли выбрана изначально эта формировку ,а правильнее сксзать ,удачно ли был под эту формировку выбран данный сорт.Соответствует ли уровень агротехники в саду и плодородие почвы для выращивания яблони с данным типом формировки.
Система веретено с скелетными ветками (балерина). Подвой ММ106, сорт яблони Декоста. При такой формировки на этом подвое обрезка на пофторный рост в первые годы вегетации это правило, так как это не М9 с шпалерой. Здесь нужно в первые годы укрепить проводник и направить енергию роста к нему, все ветки конкуренты с проводником удаляютса на пофторный рост. Деревья конкретно в этом видео обрезались на пофторный рост полностью для хорошого укоренения и для сильного прироста так как сад посажен на месте старого и в первый год деревья мучались и не дали прироста совсем. Хозяива позвали меня для решения проблемы. Я решыл обрезать все ветки на пофторный рост в том числе и проводник(на сучки) и результат через год себя оправдал деревья пошли в рост и дали хорошый прирост материал для дальнешей роботы.
чим добре підживляти щоб був хороший приріст
Доброго часу доби,Ігоре скажіть де ви проживаєте,та чи зможете продати живців?
Які живці потрібно і кількість?
Підкажіть будь ласка, опора дерева на мм106 скільки років її тримати ? 2р.чи більше? Дякую.
Можна без
Вопрос такого плана,а летом нельзя было делать зелёную обрезку,или отгибание сильных боковых веток,зачем потом осенью делать обрезку на обратный рост,в чем смысл ,ведь по сути теряется целый год? Но всё равно посмотрел с интересом ,с меня лайк и подписка и если не трудно ,объясните коротко,в чем разница в обрезке саженцев одного возраста но привитых на м9 и мм106,если бы эти саженцы были на м9, какие были ньюансы?
Ето все трудо затратно, и главная задача в етот перивод укрепить проводник зделать базу для будущих нагрузок. Ето не М9 где можно молодое дерево закрепить к шпалере и от веса яблок его не сламает или отогнет. Потому чначала готовитса база (каркас) и потом плодоношение.
@@newgarden1176 спасибо за ответ,я в принципе так и представлял,очень затратно и трудоёмко проводить зелёные операции,кербовку и тд в крупных промышленных садах,но для любителей садоводов это вполне реально сделать
Покажіть що виросло на них
@@rusingennadii2125 vm.tiktok.com/ZMhPgqvUV/
Це десь два роки тому.
При покупке середнерослого сажанца мне верхушку срезали на полтора метра. Не высоко ли будут скелетные ветки?
Високо
@@newgarden1176 спасибо за ответ. Можно сейчас резануть на 50 см ниже?
@@fktrcfylhgtnhjd5961 провідник зараз має гілки? І на якій висоті вони.
@@newgarden1176 четыре ветки на высоте 1.6.
Доброго дня ! Дивлюся ззахопленням ,але свою завжди боюсь різати.Підкажіть будь ласка, чи не зашкодить така обрізка для яблуні 5 років, бо має саме такі проблеми. І що може затримувати приріст ? Не хочеться втрачати дерево.
Скиньте фото в фейсбук
@@newgarden1176 Дякую! Обов"язково скористаюся Вашою пропозицією.
Скажите пожалуйста, от чего зависит длина пеньков, которые остаются на повторный рост? Спасибо
Длина оставляемых пеньков зависит от:
1)месторасположения на центральном проводнике: чем выше от штамба, тем короче можно обрезать, чем ниже, тем длинне требуется оставлять; 2)пробудимости почек, зависящей от сортовых особенностей: при высокой - можно короче, при низкой - требуется подлинне;
3)региона: на юге возможно резать на короткие пеньки, на севере требуется более длинные, иначе почки на них могут не проснуться.
Возможен такой ролик по сорту Моди?
В цьому саду працюете один, чи маете помiчникiв?
Це не мій сад, я його формую.
Подскажите, пожалуйста, почему Вы оставляете скелетными более пологие ветки, а не те, которые под более острым углом? При плодоношении ветки опустятся и более пологие будут на земле.
Для плодоношения
В мене яблуні на підвоях М106 і М26, їм підійде даний вид обрізки? І чим відрізняється ММ106 від М106, чи це одне і теж?
Одна підщепа
Дякую!
А 106 подвой можно формировать на чашу?
Да
@@newgarden1176 что лучше? И есть у вас видео?
Здраствуйте! Какая схема посадки?
Здраствуйте. 4 на 2
Можно еще вопрос. Если на мм106 не оставлять скелетные ветки в первом ярусе а делать обрезку веретено также как на карликах. Для того что бы ближе посадит друг к другу. Например 4 ×1.5. Можно так делать?
@@СулейманКумолядзе Не желательно. ММ 106 среднерослый подвой и сила роста большая, скелет нужен для полярности и для удержания силы роста дерева в целом и обрастающих веток на проводнике. Если не будет скелетных веток будите выращивать в основном ростовые ветки, будет нарушен баланс между плодовыми ветками и ростовыми в пользу ростовых. Но такой трюк возможет на слаборослых сортах яблонь такие как Пинова, Чемпион и другие.
Профі то є профі - що тут ще додати🤷🏻?!
Спасибо большое за вашу работу. Персик так формировать можно?
Да, но нужно учитовать особености плодоношения персика и другие отличия от яблони.
@@newgarden1176 У вас есть персики, снимите видео о формировании кроны персика?
@@azalea.732 Лично у меня персики молодые, будет возможность будет видео.
Це що, кожного року потрiбно так обрiзати?
Ні
Це формуюча обрізка
Яка схема посадки!?
4 на 2
На відео чітко видно, що яблуневі сади потрібно садити саджанцями Кніп-баум на карликових підщепах. Да затратно але на 5 рік від посадки в тебе буде врожай 60т. а тут ще якщо багаті грунти та при посадкі даси перегною то 5 років будеш тільки дрова на зиму різать.
В нашому регіоні з садів подібного типу беруть з гектара від 35 до 70 тон яблук. І сад на відео від початку формування проблемний спеціально знімав ролик, щоб люди розуміли що робити з деревами які є проблемні при формуванні. В нормально розвинутих садах такого нема. Шпалеру посадить затратна справа, вона краща і урожайніша. Буковина продає більше яблук ніж уся Голандія разом узята і більшість садів сформованні по цьому типу, не шпалерні.
На рахунок шпалери згідний на 100%. Але не кожен зможе потягнути фінансово такий сад.
в чому причина, що саме цей сад є
проблемний?
@@РоманКлимюк-р4р перевод з двухрічноі на однорічну не провокує росту жировиків, провокує ріст жировиків перевод з більш старшоі деревини на однорічку. Що я пропоную метод кликування не забаром зроблю відео на цю тему.
@@РоманКлимюк-р4р обрізка на "Клик" та обрізка на "Пеньок" це різні техніки. Кликуються гілки не тільки в інтинсивних садах а кликуються також на ММ106. Кликується ярус скилетних гілок та центральний провідник. Більше того також можна кликувати: Сливи, Абрикоси, Груші та Черешні. На рахунок обрізки на пеньок то плодову гілку завжди потрібно зрізати на пеньок так ми зберігаємо ціну для нас плодову гілку, тому що якщо ми зріжемо стару плодову (3 річну гілку) на кільце то в 99% з того місьця виросте жировик.
Такое впечатлений что ты им верхушки летом по нагибал
Нет))) Сад друга высажевался на место старого сада прироста было ноль, обновились все ветки на пофторный рост для мощного прироста.
А по русски а так молодец
на предпоследнем дереве надо было отогнуть скелетные ветки...зачем обрезать и терять целый год?
Вони знаходились на висоті більше метра, і по силі росту такіж як провідник.
Лайк і підписка! Давайте дружити каналами!
Знову показують вбитий з молодого віку сад, бурьян дерева заїла цикадка буйволовидна, тому і обрізається. Це показано як не потрібно робити, з молодого віку зарізають сад на ММ106, провокуючи надмірний ріст по наростаючій і відтягування плодоношення, а потім зрізають кубометри дров так .що трактор не може вигорнути з ряду за один раз . Дізлайк. Садівники так не робіть, як робити розкажу якщо хто запитає.
Цікава ви людина. Обрізаю гарно сформовані дерева ідуть дзвінки обрізати сад який важко вивисти, обрізаю такий сад і знову знаходяться критиканти. Цикадка була тільки на крайньомі рядові де була соя, і даний сад кропився більше 15 раз. І на підщепі ММ106 в перші роки при формуванні обрізають на пофторний ріст в просислових садах на то є причини. Кожна зрізана гілка не просто так зрізана. І це вам не саджанці по типу "Кніп" на м9 де йде мінімум обрізки на початку формування. На ММ106 за 3,4 роки формується база (каркас до майбутніх навантажень). І з цього віку запускається циклічність до якого дерево звикає. А на разунок дров то іх будети вирощувати якщо не будите дотримуватись основних правил при формуванні на ММ106, це вам не М9"
@@РоманКлимюк-р4р Підписуюсь під кожним вашим словом.
@@newgarden1176 Діло в тому, що ви показали як вивести сад, а люди подумали, як з молодого віку потрібно формувати, тому отримали таку відповідь. Я можу посперечатися з вами, чи потрібно обрізати так жорстко на ММ 106 з молодого віку дерева, це абетка садівника, поки дерево не вступило в плодоношення обрізка робиться мінімальна тільки за необхідності, далі починається формування на 100%. Тепер скажіть чому занедбаний сад? і чому він кропився 15 раз??? Без полодів? Це, що норма для Буковини??? А скільки тоді кропиться коли є плоди?Або не вчасно покроплений, або не відповідними препаратами. Це гроші на вітер. Такою обрізкою спочатку росту дерева ви банально порушуєте баланс між ростом і плодоношенням в сторону росту. Ви не ображайтесь, а прожили стільки, скільки я займаюсь садами, потрібно вчитися, я сам вчуся якщо чогось не знаю, або не вмію. В Умані є професор садівництва Мельник О. запитайте у нього, він вам дасть відповідь. А на рахунок цикадки то її хімічно вивести дуже складно, потрібно забрати бурьяни з саду, де вона мешкає, це дуже важливо для молодих садів, візьміть собі на замітку.
@@РоманКлимюк-р4р Романе вданому випадку не потрібно так запускати молодий сад, щоб його потім виправляти, хай донесе цей гарден це людям і не показує коньчені сади, що це норма. А в остальному все нормально ви пишите, і флоріну садять і в Україні дальше одне від одного тому, що у неї більша сила росту, тут розуму багато не треба. Мені цікаво хто взагалі на мм 106 садить сади сильнорослих сортів, це тупість ще та. Дайте відповідь.
@@ОлександрТомчук-ш8ч На рхунок того що сад при молодому віці майже не обрізається це дуже не правельна думка, коли ще формувати дерево як не з періода посадки до 3,4 років. Саме в цей період ви спровокуєте найменше дерево до сильного росту. Тому це стереотипи старих садівників. Краще обрізати гілки зайві які конкурують з провідником та скилетними гілками в молодому віці ніж обрізати іх коли дерево буде на 5,6 році вигитаціі та гілки перехоплять на себе лідерство і ви будите змушені вирізати іх вже занадто товсими і тоді саме ця операція спровокує великий ріст жировиків та порушить баланс між плодовими гілками та ростовими, ви як садівник маєте це знати, крім того якщо в молодому віці не подуте обрізати гілки на провіднику на пеньок під час формування то потім в доросломі віці вам буде важко запустити цеклічність. Сад оприскувався саме таку кількість разів тому що господар має велику кількість садів і підчас оприскування інших садів він попутно оприскував і цей. Внас оприскування яблуневого саду проводиться 25/30+ разів. На рахунок цикадке зрозуміло що щоб іі попороти потрібно знищити місце іі перебування, цикадка дошкуляє тільки один крайній ряд від соі, а в соі якраз перебуває ц кадка також, проте власник соі зовсім друга людина, тому тут нічого не поробиш.
++++++++++++++++++++++
вы посадили саженцы для обрезки а не для яблок я в 3-ом году имел по 100 гривен с дерева на яблоках
Продолжайте👌
Чому шапка російською????
Не знаю, не вникав в суть самого процесу формування крони,але така обрізка «на кільце», як на мене, з такими пеньками, це неправильно і негарно як мінімум. Так я зовсім не експерт. І не треба говорити, що я в чомусь неправий, а відкрити будь-який підручник по садівництву і прочитати, як це робити правильно, і чому! А то понавідкривають каналів в ютубі, самі не вміють і других навчають як це робити неправильно, тим більше в таких масштабах.
Відпишіться з такого каналу.
@@newgarden1176 Вас здорова критика бачу дратує. Я і не підписувався. Я не ображаю, а просто даю пораду вам для вашого ж вдосконалення.
@@oleksandrsh5180 Я просто не хочу нічого вам доказувати, які методики використовуються і скільки, та на якому рівні цим займаюсь. Просто дам вам пораду, коли щось не знаєте та бачите в перше, ніколи не стверджуйте що це не правельно. Дякую
@@newgarden1176 Ваших порад не потребую. Це не закрита група, а ютуб. Будь-який професійний садовод подивиться відео і оцінить.
@@oleksandrsh5180 канал розрахований на людей які є професійними садовадами, та людей які цікавляться обрізкою в інтенсивних садах та не інтенсивних. Також кого цікавлять новітні методи формування та обрізки плодових дерев. Зрозуміло, що люди які вирощують дерева по старих методиках формування дана інформація буде не цікава та не зрозуміла. Але кожен розуміє, що все в світі міняється та удосконалюється в тому числі і садівництво, нові технологіі при обрізці розрахованні на густіші посадки, швидкий та менш фінансово затратний збір урожаю, також для покращення якості плодів та підвищення калібру. Тендеція наших часів така, що навіть садівники які мають на дачах декілька дерев також цікавляться новітніми технологіями наприклад система формування UFO. Дякую за розмову.