- 16
- 42 855
Akademia Głosu - Katarzyna Moskal
Poland
Приєднався 4 чер 2018
Jaki oddech sprzyja dobremu brzmieniu?
Co to właściwie znaczy "dobrze oddychać"? W tym filmie pokazuję, jak sprawdzić, czy nasz oddech jest naprawdę głęboki, swobodny i czy będzie sprzyjał swobodnemu tworzeniu głosu.
Переглядів: 477
Відео
Jak pracować głosem w niedyspozycji?
Переглядів 2672 роки тому
Głos odmawia Ci posłuszeństwa - chrypi, załamuje się, niknie, a Ty nadal musisz pracować, musisz mówić. Co zrobić, żeby mimo tej niedyspozycji dobrze brzmieć i nie zaszkodzić swojej krtani jeszcze bardziej? O tym właśnie jest ten film.
Czy warto ćwiczyć łamańce językowe?
Переглядів 3173 роки тому
Dzisiaj, czyli 14 listopada, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. To dobra okazja, żeby pomysleć o łamańcach nie tylko jako o sprawdzianie dla naszej dykcji, ale także jako o sposobie na jej poprawę. Dlaczego warto gimnastykować swój aparat mowy, wykorzystując łamańce, oraz jak to robić skutecznie, opowiadam w tym filmie.
Co zrobić, żeby przestać odczuwać suchość w gardle podczas mówienia?
Переглядів 9 тис.3 роки тому
Jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości jest wrażenie suchośći w gardle podczas mówienia lub po wysiłku głosowym. To, czy czujemy tę suchość, ma duży związek z tym, jak oddychamy i jak gospoadarujemy oddechem podczas mówienia. W filmie tłumaczę, skąd się to wysuszenie gardła i co zrobić, żeby do takiego wysuszenia nie dochodziło.
Dlaczego głos się męczy podczas pracy online cz. 2 Zła postawa
Переглядів 3164 роки тому
Prawie wszyscy teraz pracujemy zdalnie. Prowadzimy ważne rozmowy telefoniczne, spotkania, wideokonferencje. Głos i warstwa dźwiękowa przekazu stały się więc niezwykle ważne. Słyszymy czasem swój nagrany głos i dziwimy się, że brzmimy własnie tak. Nie podoba nam się nasze brzmienie. A w dodatku szybko się męczymy. Boli nas gardło, dopada chrypka, głos traci dźwięczność. Dlaczego tak się dzieje? ...
Dlaczego głos się męczy podczas pracy online cz. 1 Nadmierne natężanie i podwyższanie głosu
Переглядів 2784 роки тому
Prawie wszyscy teraz pracujemy zdalnie. Prowadzimy ważne rozmowy telefoniczne, spotkania, wideokonferencje. Głos i warstwa dźwiękowa przekazu stały się więc niezwykle ważne. Słyszymy czasem swój nagrany głos i dziwimy się, że brzmimy własnie tak. Nie podoba nam się nasze brzmienie. A w dodatku szybko się męczymy. Boli nas gardło, dopada chrypka, głos traci dźwięczność. Dlaczego tak się dzieje? ...
Ćwiczenia rozluźniające gardło i krtań
Переглядів 20 тис.4 роки тому
Zaciśnięcie gardła i zbyt napięta krtań to bardzo częste przyczyny problemów z głosem. Ale jak się pozbyć tego problemu, gdy nie potrafimy nawet poczuć, co to znaczy mieć rozluźnione gardło. Prezentuję proste ćwiczenie, dzięki któremu nauczysz się odczuwać, gdy gardło się rozluźnia. A stąd już tylko krok, by zapanować nad tym nieprzyjemnym zaciśnięciem, które pojawia się na przykład wtedy, gdy ...
O często popełnianych błędach dykcyjnych cz. 2
Переглядів 3054 роки тому
W dążeniu do dobrej dykcji powinniśmy dbać o staranną wymowę wszystkich głosek w grupach spólgłoskowych w każdym kontekście fonetycznym - zarówno na końcu, jak też w środku i na początku wypowiadanych słów. W tym filmie zwaracam uwagę na dośc powszechnie "gubione" przez nas głoski i zachęcam do tego, aby ich jednak w wymowie nie pomijać.
O często popełnianych błędach dykcyjnych cz. 1
Переглядів 2574 роки тому
W trosce o dobrą dykcję powinniśmy zwracać większą uwagę na wyraźną wymowę końcowych głosek i grup spólgłoskowych w wyrazach. Ten film jest o pozornie łatwych głoskach (tzw. głoskach sonornych), które jednak często "gubimy w wygłosie, czyli na końcu wyrazów.
O zaniedbaniach dykcyjnych - głoska Ł
Переглядів 7214 роки тому
O dość często popełnianym błędzie - niedoskonałości, niedbałości w wymowie "ł" w niektórych połączeniach fonetycznych. Dlaczego popełniamy ten błąd i jak zapobiegać pomijaniu tej głoski w naszych wypowiedziach.
Rozgrzewka aparatu artykulacyjnego
Переглядів 5384 роки тому
O tym, jak przygotowywać aparat artykulacyjny do pracy i po co to w ogóle robić.
Co kobietom przeszkadza w ich głosie cz. 3
Переглядів 1544 роки тому
Wiele z nas skarży się na to, że brzmi jak dziecko. Spłaszczamy głos, przez co brzmimy infantylnie, nie dość powaznie. To bywa dość problematyczne w sytuacjach zawodowych. Co zrobić, żeby pozbyć się tego niedojrzałego, dziecięcego brzmienia? I czy w ogóle da się to zrobić?
Ćwiczenie rezonansu głosowego
Переглядів 9 тис.4 роки тому
Gdzie może wybrzmiewać nasz głos? I jak można to sprawdzić? To proste ćwiczenie pokaże Ci, jak wzmacniać rezonans głosowy, a poprzez to wpływać na wzbogacenie barwy głosu i wzmocnienie jego siły.
Co kobietom przeszkadza w ich głosie cz.2
Переглядів 1564 роки тому
Spora część kobiet uważa, że mówi zbyt cicho. Próbujemy wzmacniać głos, ale robimy to dośc nieumiejętnie i skutki bywają opłakane. Zdarza się, że przy tym wchodzimy w wysokie rejestry albo wręcz zaczynamy krzyczeć. Co zrobić, żeby mówić głośniej, ale zachować przy tym ładną barwę głosu i jego właściwą wysokość?
Co kobietom przeszkadza w ich głosie cz.1
Переглядів 2894 роки тому
Czego kobiety nie lubią w swoim głosie? Co najczęściej chcą zmieniać? Tym razem o wysokości głosu. Część z nas uważa, że mówi zbyt wysokim głosem. Czy można to zmienić? Jeśli tak, to jak to zrobić?
Bardzo profesjonalne przedstawienie tematu