- 6
- 32 236
Pawel Zny
Poland
Приєднався 14 кві 2020
Senior Software Engineer after hours. I create my own small electronics for home use. Because I believe that custom, self-made devices will meet my specific needs better than off-the-shelf ones.
I love the retro-futuristic aesthetic and if possible all my devices will have this specific look.
I love the retro-futuristic aesthetic and if possible all my devices will have this specific look.
Twój Smartfon Zawsze Wie Która Jest Godzina - Ale Jak?
Jak Twój smartfon, komputer i inne urządzenia wiedzą, która jest godzina, bez Twojego udziału? Jak to możliwe, że ich zegary działają bez przerwy i dokładnie? Odkryj technologię stojącą za precyzyjną synchronizacją zegarów, która działa w tle, nawet gdy nie masz pojęcia, że to się dzieje.
Jest to drugi odcinek z serii budowania autonomicznego sterownika do świateł, który podejmuje decyzję ze względu na aktualny czas. Tym razem skupiam się tylko i wyłącznie na tym jak to w ogóle możliwe, że urządzenia wiedzą, która dokładnie jest godzina. Serwery NTP, Telefonie GSM, a nawet satelity GPS biorą udział w ciągłym synchronizowaniu czasu wszystkich urządzeń na świecie. Ale jak to wszystko działa?
ua-cam.com/video/dqTYBZ-nsIU/v-deo.htmlsi=X33bDu2jr6LCVkMd
ua-cam.com/video/l5GbR74bZjY/v-deo.htmlsi=-BBE2cGkOpTGgUji
Jest to drugi odcinek z serii budowania autonomicznego sterownika do świateł, który podejmuje decyzję ze względu na aktualny czas. Tym razem skupiam się tylko i wyłącznie na tym jak to w ogóle możliwe, że urządzenia wiedzą, która dokładnie jest godzina. Serwery NTP, Telefonie GSM, a nawet satelity GPS biorą udział w ciągłym synchronizowaniu czasu wszystkich urządzeń na świecie. Ale jak to wszystko działa?
ua-cam.com/video/dqTYBZ-nsIU/v-deo.htmlsi=X33bDu2jr6LCVkMd
ua-cam.com/video/l5GbR74bZjY/v-deo.htmlsi=-BBE2cGkOpTGgUji
Переглядів: 1 060
Відео
Jak Sterownik LED Zmienia Barwę Światła?
Переглядів 3,1 тис.5 місяців тому
Jak działa LED CCT o zmiennej barwie światła? W jaki sposób sterownik wysyła sygnał do taśmy LED, tak że widzimy światło ciepłe, zimne lub neutralne? Odkryj ciekawą technologię stojącą za otaczającymi nas żarówkami i taśmami LED. Światło w łazience to prawdziwa zmora w każdym mieszkaniu w jakim mieszkałem. W dzień za ciemno, a w nocy za jasno. Ale teraz jestem na swoim i mogę to wreszcie napraw...
Jedyny Taki Minutnik Na Świecie Zbudowany Od Zera [KOMPILACJA]
Переглядів 8 тис.6 місяців тому
Kompilacja wszystkich odcinków z procesu budowy minutnika. Ten minutnik zrobiłem od zera na prośbę mojej żony. Efekt przerósł nasze oczekiwania wizualnie i funkcjonalnie. Użyte komponenty: ATTiny85: s.click.aliexpress.com/e/_omg7hEw Programator USBASP: s.click.aliexpress.com/e/_mrZ6Jza Wyświetlacz: s.click.aliexpress.com/e/_mslHjS4 Playlista ze wszystkimi filmami: ua-cam.com/play/PLmufvOT9PqJb4...
Jak Zbudowałem Jedyny Na Świecie Minutnik z Czujnikiem Przyspieszenia
Переглядів 9 тис.6 місяців тому
Takiego minutnika nigdzie nie kupisz! Pokazuję jak zbudowałem minutnik od zera, z czujnikiem przyspieszenia (akcelerometrem) do wykrywania czy ktoś podniósł go do ręki. Minutnik reaguje na stukanie, wstrząsanie i poruszanie, jest łatwy w użyciu i pozwala szybko ustawić czas odliczania. Do tego zaprogramowany jest tak, żeby oszczędzać baterię i szybko reagować na instrukcję użytkownika. Obudowę ...
Jak Bardzo Można Rozładować Baterię AA?
Переглядів 8 тис.8 місяців тому
Jeśli zastanawiasz się, jak bardzo możesz rozładować baterię AA, to ten film jest dla Ciebie! W tym filmie odkryjesz, jakie są limity dla rozładowania baterii AA i kiedy jest ona już bezużyteczna. To jest drugi film z serii budowania minutnika kuchennego. Pierwszy film: ua-cam.com/video/lyA8lGdU8es/v-deo.html Następny film: ua-cam.com/video/iNRH3iq1sF8/v-deo.html Użyte komponenty: ATTiny85: s.c...
Jak Długo Wytrzyma Bateria AA? Zaskakujący Eksperyment
Переглядів 3,1 тис.9 місяців тому
Eksperyment wytrzymałości baterii AA z prostym wyświetlaczem 7-segmentowym i mikrokontrolerem ATTiny85. Pierwszy minutnik kuchenny jaki zbudowałem rozładowywał się po 2 godzinach. Myślę sobie, no nie .. trzeba z tym coś zrobić. Więc zrobiłem test baterii z nowym, uproszczonym minutnikiem, który składa się tylko z wyświetlacza 7-segmentowego i mikrokontrolera AVR - ATtiny85. Jestem w szoku jak d...
Hey there! I really enjoy your videos. I noticed some opportunities for smoother edits that could elevate the content even further. I'd love to pitch in! Are you free for a quick 10-minute call tomorrow?
Hi! Your videos are super creative and fun to watch. I think I can help refine the editing to take them to the next level. If you're open to it, can we chat for 10 minutes tomorrow
wszystko fajnie wytłumaczyłeś a udostępnisz kod ?
Siemanko fajny kanał . Ciekawe rzeczy i mam pytanie czy jesteś w stanie podjąć się tematu strowania oświetleniem z paska ledowego na zewnątrz budynku przy drzwiach wejściowych chodzi o czujnik zmierzchu wraz z czujnikiem ruchu i dodatkowo aby światło świeciło 20% mocy jak nikogo nie ma i 100% wybudza jak ktoś podejdzie do drzwi wejściowych . Że y oszczędzać kasę i przy okazji dać dla domu fajny design. Pozdrawiam
Ale że UA-cam polecił na głównej tak dobry film z tak małą ilością liczbą wyświetleń, to jak trafić milion w totka. Bardzo ciekawy materiał, dobrze dopracowany. Cieszę się że mogłem zostać tysięcznym subskrybentem. Życzę powodzenia w przyszłości i aby kolejne materiały były równie dobre 🔥
Pozdrawiam tysięcznego subskrybenta 🎉 Cieszę się, że legendarny algorytm youtuba podesłał Ci mój film i że Ci się spodobał. Jak widać algorytm jednak działa 🙂
Najdokładniejszym źródłem czasu nie są zegary atomowe w satelitach, ale te które znajdują się na ziemi, na poziomie morza, i nawet satelity GPS są z nimi synchronizowane.
Tak to prawda. Ale synchronizacja nie jest w czasie rzeczywistym. Raz na jakiś czas podejmowana jest decyzja o dodaniu sekundy przestępnej i wtedy następuje synchronizacja satelit GPS. W normalnym trybie pracy satelity są autonomiczne. No chyba, że są jeszcze jakieś zdarzenia, które wywołują synchronizację o których nie wiem.
ciekawie by było uruchomić taki server lokalnie i ustawić jakąś inną godzinę, można ciekawy żart komuś zrobić oraz dokładnie zobaczyć jakie urządzenia kiedy się synchronizują
To nie jest trudne do zrobienia. Możesz sam uruchomić taki serwer niewielkim kosztem. Trudniej będzie przekonać kogoś, żeby ustawił go jako źródło prawdy 😁 Spotkałem się z projektami komercyjnymi, które jako jeden z komponentów miały swój prywatny serwer NTP, który był źródłem prawdy dla pozostałych komponentów. Najczęściej takie coś można spotkać w mocno izolowanym środowisku, gdzie chcesz trzymać prywatne usługi za firewallem.
Warto dodać, że część serwerów czasu - najwyższego poziomu ma (własne, lub otrzymuje dane) lokalne (naziemne) zegary atomowe. Ale dodatkowo mogą korzystać z danych z zegarów satelitów nawigacyjnych (GPS, Galileo etc.). BTW W Polsce w 2016 roku uruchomiono jeden z najdokładniejszych zegarów atomowych w Borowcu. Ma być też wykorzystywany (jako jedno ze źródeł) do generowania czasu dla Galileo.
Są też zegary atomowe naziemne, które wysyłają czas drogą radiową. Np. sygnał DCF77. Chciałem zrobić demo jak to działa ale nie byłem w stanie odebrać czystego sygnału w mojej lokalizacji. I cały segment filmu poszedł do kosza. DCF77 jest nadawany z okolic Frankfurtu nad Menem. Wielka Brytania i Kanada mają swoje odpowiedniki z tego co kojarzę. Co do naszego rodzimego zegara w Borowcu to słyszałem o nim jak go uruchamiali. Szkoda, że nie wystawiają żadnego publicznego sygnału.
Zrób zegar atomowy😁
Challenge accepted! Potrzebuję tylko komorę próżniową i laser do chłodzenia atomów cezu. Wszystko można łatwo kupić w każdym osiedlowym sklepiku 😅
Na biurko. Rozumiem że udostępnisz dokumentację.😊
Udostępnię dokumentację, instrukcję i listę komponentów :)
a dawaj na oko
Zegarka na oku to jeszcze nie nosiłem 😵
dawaj na biurko zegarek synchronizowany:)
Zrobię! Ale jeszcze nie mam pomysłu na wygląd. Nie wiem czy iść w retro, klasykę czy jakieś wykręcone sci-fi 🧐 Pomocy!
@@pawelzny myślę że sci fi mogłoby wyglądać nieźle:)
Co by się stało gdyby nagle wszystkie źródła czasu przestały działać? Dajcie się ponieść wyobraźni
Już sobie wyobrażam jak zegar atomowy na satelicie idzie się paść powodzenia
można by zaspać
@@icubeTechtips impuls spowodowany wybuchem pobliskiej supernowej lub atak hakerski na cebtrum sterowania i zmiana czasu satelity. Da się to wyobrazić.
Dokładnie jak za czasów komuny. Najpierw tworzymy problem a potem go rozwiązujemy. A wystarczyło odpowiednio dobrać oświetlenie by nie oślepiało a nie dobudowywać kolejną elektrownię do banalnego problemu.
Dobra robota 💪
Dzięki 💪💪💪
Znalazłem kolejną perełkę na yt , świetna robota!
Dziękuję, bardzo mi miło :)
Google rzucił mi Twoim kanałem, obejrzałem ten film i zostawiam suba. Miło będzie oglądać jak z tak prostych sterowników przechodzisz na konkretne projekty bądź zaczynasz się bawisz w esphome czy home assistanta. Jeśli tego jeszcze nie robisz to przed Tobą wiele godzin googlowania i główkowania ale efekty będą niesamowite :) Powodzenia !
Home Assistant jak najbardziej siedzi w domowej serwerowni. Jak już cały sterownik będzie poskładany do kupy to zrobię integrację z HA :)
4:10 - 4:27 Mega podobał mi się ten fragment! Dodaje dynamiki! Ten moment z pokazywaniem etapów jak leveli z efektami arcade i to wszystko podbudowane muzyczką - bomba! Właściwie to świetny materiał! Nie byłem w żaden sposób znużony go oglądając, więc nawet nie czułem upływu czasu Cieszę się że taki kanał istnieje o współczesnej elektronice z elementami mikrokontrolerów :))
Dzięki za feedback :) Na pewno arkadowy klimat powróci w jakimś odcinku :) Cieszę się, że czas dobrze Ci minął przy moim filmie!
7:57 - ESP8266 na porcie analogowym ma tylko skalę od 0 do 1 v. podanie wyższego napięcia może uszkodzić przetwornik analogowy A0.
Zgadza się, goły ESP8266 oczekuje napięcie w zakresie 0-1V. Natomiast D1 mini posiada wlutowany dzielnik napięcia do zakresu 0-1. Więc bezpiecznie mogę podpiąć VCC pod A0.
Jestem producentem systemów inteligentnych domów IoT i budujemy nasze urządzenia na bazie ESP8266 i ESP32. Stąd moja reakcja na ten film. Tylko faktycznie my używamy gołych chipów i sami budujemy płyty główne.
🤘😁🤘 Masz potencjał! Dodatni! Znaczy kanał ma przyszłość! Strzała!
Może kiedyś potencjał będzie na tyle duży, że będę mógł robić takie filmy na pełny etat :) Dzięki za komentarz!
@@pawelzny 👍👍👍 Trzymam kciuki!
Oj chcialbym miec Twoje umiejętności, planuje do wiosny zrobic growbox do produkcji rozsady i jestem zmuszony do zakupu gotowego zasilacza z dimmerem 0-10V. Dodatkowo diody jakie posiadam są w szeregu 12sztuk wiec 40V to rozsądne zasilanie. Zostawiam suba!
Jak kiedyś będziesz miał więcej czasu to na spokojnie wszystkiego się nauczysz. To nie jest aż takie trudne jak już się rozbije problem na małe kawałki :) Co to za diody, że są podpięte szeregowo? I dzięki za suba!
Diodami nie steruje się przez zwiększenie rezystancji (teoretycznie da się ale konia z rzędem temu kto lubi sterowanie eksponentą odsyłam do Równanie Shockleya). Sterowanie ledami odbywa się poprzez szybkie włączanie i wyłączenie diod, ale cały czas kiedy dioda świeci płynie przez nią stały prąd a to nasz mózg interpretuje taką zmianę jako przyciemniona dioda. I ja wiem, że to była analogia ułatwiająca zrozumienie, ale ta analogia jest błędna! Tak samo MOSFETy, to nie potencjometry cyfrowe! To po prostu MOSFETy - zwykłe tranzystory do sterowania dużymi prądami. I owszem, można z MOSa zrobić fajny rezystor, ale znowu, nie tak jak przedstawił to autor. + istnieją takie układy scalone jak potencjometry cyfrowe, i są to wyspecjalizowane układy cyfrowe, z kontrolerem i magistralą sterującą!
A i jeszcze w jaki sposób była obciążona przetwornica do testów napięcia zasilającego? Jeśli wisiała w powietrzu lub zasilała wyłącznie MOSy to lepiej sprawdź ponownie napięcie na wyjściu, bo możliwe, że poprzednie ustawienie nie będzie poprawne. Przetwornice impulsowe NIGDY nie powinny pracować bez obciążenia, podczas testowania warto wstawić rezystor (np. 1kΩ) na wyjście przetwornicy i dopiero wtedy ustawiać napięcie wyjściowe.
Nie jestem do końca pewien czy dobrze rozumiem Twój komentarz. Diodami nie sterowałem za pomocą zwiększania rezystancji tylko zmianą długości sygnału PWM. Napięcie na pojedynczych diodach na płytce stykowej wynosiło 4,2V = 5V - 0,8V spadek na mosfetach. Natomiast taśma LED dostaje stałe 24V minus spadek na mosfetach. Natomiast przetwornica była obciążona rezystorem 100kΩ podczas regulacji. Problem z analogiami i metaforami jest taki, że one nigdy nie odzwierciedlają rzeczywistości w 100%. Ale znacząco zwiększają intuicję na dany temat.
W 2:08 mówisz na MOSy cyfrowy potencjometr, a to dość gruby błąd.
@@Lukasz72 Dzięki za zwrócenie uwagi. Postaram się nastepnym razem nie używać metafor, które mogą wprowadzać w błąd.
Co byś powiedział na zrobienie TV z podświetleniem słoneczno - ledowym! Chodzi mi taki pomysł po głowie by centralnie wyświetlacz podświetlać światłem słonecznym (najprościej ustawiając go na oknie). Gdy się zaczynało by ściemniać to doświetlały by już ledy! Dochodzi problem z nadmiernym nasłonecznieniem ale to już zostawiam komentującym i Tobie Pawle
Intrygujący pomysł. A jaki problem chcesz rozwiązać? Bo może da się to zrobić bez nasłoneczniania. Matryce telewizorów mają problem z przegrzewaniem. Po wystawieniu na słońce problem się pogorszy.
@@pawelzny Wydawało mi się, że już odpisałem do Ciebie ale nie widzę tego w komentarzach. Z tego co wiem to światło słoneczne jest najzdrowsze. Nie wiem czy jestem przewrażliwiony ale mnie led męczy bardziej niż świetlówka ( nie wiem czy to samo sugestia ) Pomijając to... Wpisz proszę w googlach hasło "słoneczna żarówka" może to gdzieś jakoś coś :) rozwiąże problem chłodzenia !
Te male przetwornice, nawet przy wysterowaniu stalego napiecia, po ponownym wlaczeniu zasilania potrafia czasem sztrzelic peaka na mniej niz mrugniecie okiem, spalilem tak kilka arduino 😂😢
UPS, nie wiedziałem. Mam nadzieję że regulator na D1 sobie z tym poradzi. Narazie wszystko działa bez problemu po wielu restartach zasilania. Udało Ci się zmierzyć ten peak?
@@pawelzny 20V z kawalkiem , pomimo ustawionych 5V
Aż 20V!? No to bardzo niekorzystnie. Spróbuję potestować wielokrotne włączanie i wyłączanie. Może mialeś pecha i trafiłeś na wadliwą sztukę. Albo ja będę miał szczęście i trafiłem na nadzwyczajnie dobrą sztukę :)
3:28 A wystarczyło użyć zwykłego IRL3803 lub IRL2230N, a nie kombinować z jakimiś niezbyt działającymi, wielkimi i niepotrzebnie skomplikowanymi modułami. A tak ogólnie to dobry film; bardzo dobrze tłumaczysz niektóre zagadnienia dla początkujacych!
No można było użyć IRL3803, ale dowiedziałem się o tym na takim etapie, że już mi się nie chciało zmieniać założeń. Narazie moduły dają radę. Cały czas się uczę i pewnie jeszcze trochę zejdzie zanim będę umiał odpowiednio dobrać komponenty do projektu.
@@pawelzny moduły dają radę i dobrze, niech sobie działają :) Zrobiłem również podobną rzecz na D1 mini i użyłem MOSFETa, który wymaga niskiego napięcia na bramce - działa idelanie. Następnym razem zrobisz inaczej :)
A jaki jest koszt tego sterownika?
Części do sterownika były bardzo tanie. D1 mini = 5,70 zł Przetwornica = 8,98 zł Sterownik PWM 2 × 5,98 = 11,96 zł Potencjometr = 3,49 zł SUMA = 30,13 zł Dla porównania gotowy sterownik Tuya ZigBee, który chcę zastąpić kosztuje 77,65 zł. Przyciski i dźwignie kupuje się hurtem. Parenaście złotych za 100 sztuk. Najdroższy z tego wszystkiego był transformator do zasilania taśmy LED 24V = 201,68 zł
Heh, też mam ten oscyloskop. Tanie gowienko, ale zawsze coś 😁
Z tych najtańszych to chyba najlepszy jaki można kupić. Do DIY idealny :)
Ahhh te esp cud elektroniki dla dłubaczy za jedyne 6 ziko. Gdyby mój stary miał takie za swoich czasów.
ESP jest cudowne! Ja nie wiem jak mogłem bez tego wcześniej żyć :P
@@pawelzny prawda w porównaniu do Atmeg na których wcześniej coś tam dłubałem
@@pawelzny muszę jeszcze sprawdzić air602 i mxchip tylko coś chyba jeszcze tego z chin nie sprowadza
jak się nie nadaje jak się nadaje idealnie linka do wago, a przynajmniej większości szybko złączek
Od jednego elektryka dostałem radę, żeby zawsze na linkę zaciskać końcówki jako dobra praktyka. A z własnego doświadczenia to raz udało mi się wcisnąć gołą linkę do szybko złączki, ale przy próbie wyciągnięcia urwałem połowę drucików, które zapchały port i wago do wywalenia, albo do wydłubania. Więc masz rację, da się, ale czasami tylko jeden raz 😆
@@pawelzny ale to właśnie zależy bo są takie co wchodzi linka albo drut a są takie co tylko drut ale ty na filmie miałeś takie który zaciskasz dźwignią więc wejdzie wszystko chyba że o czymś nie wiem
No właśnie te moje i tak wymagały wcisniecia jak drut. A dźwignia to bardziej zatrzask, żeby nie wyrwać kabla przez przypadek. Nie szukałem złączek pod linkę bo nawet nie wiedziałem, że takie istnieją. Dzięki za info! 🙏
@@pawelzny no to nawet ja się czegoś nauczyłem bo nie widziałem że takie są jak twoje
Jeżeli te kostki są z Castoramy to straszny badziew, kable jak na filmie wypadają nie to co w oryginalnym wago 221
Cześć Paweł! Świetne filmy! Naprawdę fajnie się ogląda i jest to super, że pokazujesz cały troubleshooting 🙂
Dzięki :) To jest ten projekt w którym wszystko co mogło pójść nie tak to poszło nie tak. Wychodzę z założenia, że droga do celu jest ciekawsza niż sam cel dlatego pokazuję wszystkie pomyłki i potknięcia oraz jak z nich wybrnąłem. Tym razem to były drobnostki. Ciekawe jak sobie poradzę jak coś totalnie pójdzie nie tak ;)
dobrze zrobiony odcinek jak zawsze🔥
Dzięki :) Mam nadzieję, że cała seria wyjdzie dobrze!
Miałem w planie wypuścić całą serię filmów naraz, żebyście mogli obejrzeć cały projekt od początku do końca. Ale schodzi nad tym zdecydowanie dłużej niż bym chciał. Dlatego narazie wypuszczam pierwszy film z serii. Miłego oglądania!
2:33 😂 To tak nie działa. Napięcie nie opada liniowo. Najpierw szybko, potem powoli i na koniec coraz szybciej. Akumulatorek Ni-MH świeżo po naładowaniu i rozładowywany stałym natezeniem: 80% 1,30V 50% 1,25V 20% 1,2V 10% 1,1V 1% 1V 0% 0,9V
W przypadku baterii alkalicznych na początku spada baardzo powoli, a potem przyspiesza wykładniczo. Notowałem przebieg rozładowania co mniej więcej godzinie i pokrywał się mniej więcej z wykresen dostarczonym przez producenta baterii. Dowiedziałem się tego wszystkiego w trakcie filmowania i montowania :) w 2:33 jeszcze nie wiedziałem, że napięcie nie spada liniowo. Człowiek się uczy całe żyćko :) Dzięki za komentarz!
Może wyświetlacz e-papierowy?
Myślałem o tym, ale taki wyświetlacz ma za wolne odświeżanie. Czasami potrzeba kilku sekund albo nawet minut pomiędzy zmianami. Pod koniec odliczania, przy ostatnich sekundach byłoby to nieużywalne. Dzięki za pomysł :)
8mA :D Ja się ostatnio bawię z nrf52840, to przy włączonym BLE zszedłem do 300uA 🔥 A w trybie uśpienia 2uA :D Ja jestem chyba trochę za leniwy żeby się bawić z attiny, jak ESP12 jest praktycznie w tej samej cenie u chińczyków. Na niektórych ESP można bez większych problemów zejść do 100uA, a przy takim poborze to już się baterią nie przejmujesz.
300/2uA Szok! ESP to bardzo fajny mikrokontroler. Teraz robię projekt na 8266, ale kolejne już pewnie będą na ESP32. Trochę więcej w tej samej cenie.
Spróbuj urządzenia pod nazwą złodziej dżuli z kanału Adam Śmiałek.
Sprobuje na pewno jak tylko będę miał okazję. Dzięki za podpowiedź!
Cześć. Podaj proszę kontakt do siebie. Mam pomysł na kolejny mały projekt z attiny85. Pozdrawiam
Bardzo dobra robota jeżeli chodzi o ten projekt i Twoje filmy. Są bardzo merytoryczne i ogląda się je z dużą przyjemnością. Bardzo dobra robota. 👍👍👍
Bardzo mi miło :) Wyprodukowanie takiego filmu zajmuje bardzo dużo czasu i nie wiadomo do końca czy widzom się spodoba. Dlatego jak czytam takie komentarze to bardzo się cieszę, że nakład pracy nie poszedł na marne. Dzięki za komentarz!
Ja najbardziej kocham teksty typu ''a jak ustawić żeby pikał co 5 minut ?'' Nie kojarzę żeby moja domowa kontrola jakości nie wychwyciła braku czegoś dla niej oczywywiego na co mężczyzna nie jest w stanie w życiu logicznie wpaść. Na koniec podam coś nieoczywistego, nielogicznego. Piekarnik ( drogi ) przestał się szczelnie (mechanicznie ) domykać. Już widziałem w myślach czarno biały film z wymiany, żona popatrzyła i powiedziała, że takie dwa magnesiki by starczyły na narożnikach ( jak polopiryna), pobiegłem do pudełek, do kontaktonów, po dwa magnesy i 6 rok mam spokój w kuchni :) pomyślności !
Znam moją żonę już 1/3 mojego życia, a nadal potrafi mnie zaskoczyć jej sposób myślenia. Kobiety są po prostu inne i to jest piękne :)
ale rozładowywanie baterii nie jest liniowe...
Ciekawy temat, świetny montaż i przystępne wyłożenie tematu. Oby jak najwięcej tego typu filmów!
Dziękuję :)
chłopie - póki jeszcze mozesz - oducz się tego kretynskiego - przejetego od tępych pajaców od marketingu (to sa naprawdę bardzo czesto tepi kretyni) - zwracania sie do swoich (wielu) widzów w drugiej osobie... Uważam to za totalny idiotyzm.. (i brak szacunku do wielu osób) . a ogólnie film bardzo fajny ale pare pierdół przydałoby sie zmienić :) Jak dlugo trwał montaz tego filmu?
Nudne te timery, może zrób żonie czajnik sterowany z Lora albo piekarnik, bo HA jakoś nie chcesz. 🤔
To nie jest tak że ja nie chcę :) Po prostu idea minutnika była taka, że ma nie być sterowany zdalnie, ani za pomocą przycisków pojemnościowych czy ekranów dotykowych. Projekt który aktualnie jest w trakcie filmowania wykorzystuje WiFi+HA :)
Przeskoczyłem już etap 8-bitowych kontrolerów, ale muszę przyznać, że poziom nagrania jest chyba najwyższy na polskim YT w danej tematyce! Naprawdę robi wrażenie!
Dziekuje bardzo. Zauważyłem, że na pokskim YT brak filmów o wysokiej jakości i moim celem jest zapełnienie tej luki :) Cieszę się, że to doceniasz.
@@pawelzny wielu to doceni ale Ty sie biedaku zajedziesz przy takiej liczbie detali :)
@hienasmietnikowa7795 Póki co sprawia mi to radochę. Co prawda każdy projekt przez to trwa 3-5 tygodni zamiast jednego wieczoru, no ale nigdzie mi się nie spieszy. Może kiedyś kanał będzie finansowo na tyle samowystarczalny, że zatrudnię kogoś do pomocy. Jest cień szansy, że to się wydarzy zanim ilość detali mnie wykończy :)
Strzelanie z armaty do muchy z tym akcelerometrem, czy dotykowy przycisk pojemnościowy nie wystarczy? przecież i tak trzeba wziąć urządzenie w rękę, tak można by było klepnąć tylko np. z góry. Nie wiem do kogo kierujesz content, dla młodych Twoja żona raczej będzie odstraszać, nie będziesz projektowany jako starszy kolega, dla starszych widzów zachowujesz się nieco infantylnie.
Nie zmienie mojej osobowości. Nie udaję kogoś kim nie jestem. Nie każdy mnie polubi i to jest ok. Kieruje moje filmy do osób w każdym wieku, którzy chcą wiedzieć jak działają rzeczy. Chcą się czegoś nauczyć albo szukają inspiracji, nawet jeśli strzelam z armaty do muchy. YT Analytics pokazuje, że moje filmy wyswietlane są przez ludzi w wieku od 18 do 65+ lat. Więc teoria o odstraszającej żonie się nie potwierdza w praktyce. Dzięki za komentarz, dał mi dużo do myślenia.
Udostępnisz kiedyś kod źródłowy i projekty 3D?
Tak, udostępnię. Tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić żeby było wygodne dla mnie i dla widzów. Jest dużo opcji i szukam jakiegoś zgrabnego rozwiązania, które nie będzie wymagało skakania po wielu różnych platformach.
No ale tak bez enkodera?…
Nie mogłem się dogadać z enkoderem 😞 w zakładce społeczności na kanale wrzuciłem post na ten temat.
@@pawelzny Jestem zawiedziony postawą enkodera.
Ja go jeszcze zmuszę do współpracy. Jak nie po dobroci to szantażem ;)
Stary super materiał. Powinieneś mieć 100x więcej subskrypcji. Bedę ci kibicował
Dzięki :) Suby kiedyś się pojawią, oby więcej niż 100x!