cyc x1 pro lepszy niż fabryczny rower elektryczny 65km/h czujnik nacisku aku samsung 48V 24,5Ah
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- Napęd cyc daje ogromną frajdę z jazdy niedostępną dla fabrycznych elektryków - nawet tych odblokowanych. Jako jedyny o tak dużej mocy oferuje tensometryczny czujnik nacisku który jest rozwiązaniem bezawaryjnym. Sama konstrukcja jest lekka silnik wysoobrotowy na przekładni redukcyjnej napędzanej za pomocą motocyklowego łańcucha nie wyciera się i jest przystosowany do jazdy w terenie.
Silnik wyprofilowany jest tak, aby nie obniżać prześwitu podczas jazdy w terenie. W odróżnieniu od shimano step, boscha czy napędów yamaha moment obrotowy dostępny jest podobny, ale moc 3350W to 10x więcej niż fabryczne napędy i 5x więcej niż odblokowane. Zatem sprawność napędu wystarcza na pokonywanie wzniesień i piachu z dużymi prędkościami, a napęd nie zwalnia jak słabsze fabryczne rozwiązania. Pod górki możesz podjechać z 35km/h a nie z 8-10km/h jak w przypadku konkurencji.
Zestroiliśmy zestaw na akumulatorze, który współpracuje z prądem ciągłym 40A i 60A prądu chwilowego, zatem wraz ze sterownikiem ASI BAC 855 można wykorzystać potencjał w pełni nie niszcząc akumulatora.
Zastosowaliśmy ogniwa samsung INR18650-35E które posiadają najniższą rezystancję z ogniw wysokopojemnościowych, więc do dyspozycji jest duży prąd i spora pojemność pozytywnie wpływająca na zasięg.
Zamontowałem w swoim rowerze CYC PHOTON, zmieniłem tylko manetkę na mniejszą ( taką jak zamontowaliście w rowerze w przedostatnim filmiku ) bo ta oryginalna jest stanowczo za duża. Teraz zostało zgrzać jeszcze baterię (13S 5P ) zresztą na ogniwach samsunga i izolatorach z włókna kupionych w waszym sklepie. Na razie podłączyłem go pod zasilacz i rower na stojaku bez obciążenia rozkręcił się do 60km/h
Cześć, dzięki za komentarz. Rzeczywiście oryginalne manetki od CYC motor zajmują dużo miejsca na kierownicy co jest pewnym ograniczeniem. Jestem ciekaw jak będzie z trwałością PHOTON'a i jego osiągami - przez nasze ręce jeszcze ten napęd nie przeszedł ale już ostrzymy na niego kły :D Jakbyś miał jakieś pytania techniczne co do baterii czy programowania napędu dzwoń do nas śmiało :)
Może byście się zainteresowali silnikami Włoskiej firmy Bikee Bike w wersji Lightest . ( Bardzo popularne w USA i Europie Zachodniej ) ... Bardzo małe i silne silniki które można montować praktycznie na wszystkich ramach w różnych pozycjach i co ważne są to bardzo ciche silniki .... ( Może byście zostali przedstawicielem na Polskę.... Dla hurtowników wychodzą te silniki taniej niż Chinskie )
Too bad I can't have subtitles in english!
I really would like to know what you think about this one.
Of course torque is insane, but what about ruggedness, aren't middrives a bit fragile compared to direct drives, for commuters?
Fajny mocny rower , poprawie was co do bateri bo mona zrobic mocniejsza w dp9 obudowie ,tam zmiesci sie 98 ogniw to daje 52V 24,5ah na samsungah e35
pozrawiam
Bikee Bike 1.75kg
up to 120Nm
up to 1000W
NOBODY CAN BEAT THAT
Above performance refers to Lightest 1000W with High Torque version .
Jedna poprawka do tego, co mówicie - to jest napęd trzeciej generacji (X1 Pro Gen.3) na sterowniku X6, a nie ASI BAC855. Poprzednia generacja miała ASI. Pozdrawiamy z południa Polski :)
Dziękujemy za trafną uwagę :)
Minusy to kosmiczna cena i hałas, plusy to czujnik nacisku, małe gabaryty i ponad 2 X większa moc w porównaniu do takiego BBSHD. PS: Jaki łańcuch i kaseta?
Małe gabaryty to ma CYC PHOTON , a nie to lujstwo ;)
Zapomniałeś dodać szybsze zużycie łańcucha i kasety
cena nie jest kosmiczna bo seryjny kosztuje 3 razy tyle i nie halas a piekny dzwiek odrazu slychac ze jedziesz cyc
Jak taki gruby łańcuch idzie na zębatki koorby to i logicznie powinien byś taki sam łańcuch który idzie na zebatki koła.
ile przejedzie na tej baterii?
W momencie zmiany przerzutki moc jest ograniczana chwilowo?
Wystarczy zmniejszyć siłę nacisku na pedały jak w analogowym rowerze.
@@ataksnajpera nie wystarczy. Od tego masz czujnik przelozen.
@@UltraEbike Mam CYC X1 STEALTH to chyba wiem co mówię! Moc silnika automatycznie się proporcjonalnie zmniejsza po zmniejszeniu nacisku na pedały. Widziałeś jakieś debilne czujniki przełożeń w firmowych e-bikach na silnikach centralnych? No właśnie!
@@ataksnajpera ja mam x1 pro i wiem co mowie, czujnik i nie myslisz o niczym.
@@UltraEbike Jesteś jakiś niedorobiony genetycznie skoro nie potrafisz na chwilę zmniejszyć nacisk na pedały. Rozumiem że na zwykłym rowerze również jak debil zmieniałeś przełożenia podczas np. ciężkiego podjazdu gdy łańcuch jest na maksa napięty?
Ten silnik to lubi bardzo 110A
:)
Na pewno łańcuch rowerowy nie podzieli twojego zdania :P
Ten cyc byłby fajny gdyby był lancuch od motocykla lub na pasek nie wiem czemu ta firma nic z tym nie robi
Ten łańcuch w cyc praktycznie niezniszczalny, tylko trzeba dbać o czystość, smarować i wystarczy na lata
Dla takich marud jest CYC PHOTON.
@@ataksnajpera widać że człowiek nie ma zielonego pojęcia, a wcale bym się nie zdziwił gdyby model łańcucha który jest w cyc był wykorzystywany w jakimś motocyklu małej pojemności, on wygląda jak łańcuch z jakiegoś 125cc
@@hlkification mi chodziło bardziej o ten drugi łańcuch rowerowy i kasetę/ wolnobieg która nie jest do takich mocy przystosowany
Łańcuch zdawczy z wirnika silnika napędowego jest solidny, chłopakom natomiast chodzi o łańcuch rowerowy, który przekazuje ruch obrotowy silnika z korby na tylne koło i tu tkwi cały problem. Wymiana łańcucha czy też kasety w rowerze jako elementów eksploatacyjnych nie jest jednak tak kosztowna jak obsługa serwisowa motocykla crossowego 125cc.
Co to za oświetlenie?
Oświetlenie też od CYC Motor. Prezentacja nocna - ua-cam.com/video/eMMf_r6oUw0/v-deo.html
Ale bestia,masakra
Montujemy te cyce do ramy dziwnie to brzmi :D
Przygotowujemy się powoli do otwarcia gabinetu medycyny estetycznej stąd takie słownictwo xD
Za te pieniądze to już mam w dupie i kupuje samochód 🤣🤣🤣🤣
Myślę, że to nie jest sprzęt robiony dla oszczędnych, a dla kolarzy, którzy są zapaleni na górskie szlaki... Ludzie kupują rowery fabryczne za 35000zł które oferują 20% tego co ten cyc i właśnie do takich osób skierowany jest ten filmik. Jeżeli ktoś wydaje 30 koła na rower to może te pieniądze ulokować w znacznie mocniejszym sprzęcie wyższej jakości niż rower fabryczny z chińskimi celami wewnątrz, który poza ładnym designem nic więcej nie oferuje
@FILMOTEKA mi wystarczy bafang 750W jestem zadowolony już ponad 3,6K zrobione ;)
Konwersja spoko zrobiona ale ta ilość kabli biegnąca do kierownicy mało atrakcyjna. ua-cam.com/video/zUkJ7eU9scA/v-deo.html
Potencjalnym użytkownikom o wysokim poczuciu estetyki polecamy kupować rower bazę do konwersji z fabrycznymi otworami w ramie do przeciągania pancerzy linek i przewodów hamulcowych. Wówczas korzystamy z nich również do poprowadzenia instalacji elektrycznej roweru co pozwala na ukrycie dużej ilości przewodów idących wzdłuż ramy do wewnątrz.
Pozdrawiam.