Jak powstaje Airmax 3. generacji - polska pompa ciepła na R290/Propan inverter - Galmet

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 лис 2023
  • Długie miesiące prac zespołu Badań i Rozwoju Galmet, skomplikowane obliczenia, liczne porównania i testy w firmowej komorze chłodu. Wszystko po to, aby wybrać najlepsze rozwiązania i stworzyć powietrzną pompę ciepła, która idealnie sprawdzi się w polskich warunkach.
    Na końcu certyfikacja w Akredytowanym Laboratorium - co jest wyjątkiem wśród polskich producentów pomp ciepła.
    Tak właśnie powstawała najnowsza pompa ciepła Galmet - Airmax 3. generacji - polska pompa ciepła z ekologicznym czynnikiem R290. Jej serce stanowi najwydajniejsza sprężarka inwerterowa zapewniająca optymalne dopasowanie mocy pompy ciepła do bieżącego zapotrzebowania budynku. Airmax3 to pompa ciepła, która zastąpi kopciucha w modernizowanym domu z grzejnikami lub będzie ogrzewać nowy budynek z ogrzewaniem podłogowym.
    Dzięki najlepszym parametrom jest też dotowana w programach „Czyste Powietrze” czy „Moje Ciepło”.
    Intuicyjny, prosty i szybki montaż oraz wygodę w użytkowaniu pompy ciepła Galmet zapewnia szafa hydrauliczna Onebox lub wewnętrzny moduł hydrauliczny Gbox. Każdy inwestor otrzymuje zatem optymalnie dobrany do jego budynku zestaw. W jego skład wchodzi jednostka zewnętrzna, szafa hydrauliczna lub moduł hydrauliczny i zbiornik wody użytkowej oraz bufor c.o. Jest to więc zestaw kompletny, gotowy do montażu.
    Poszczególne etapy projektowania, testowania a w końcu i produkcji pompy ciepła ciepła Airmax 3. generacji, w rozmowie z Tomaszem Zubilewiczem, przedstawiają specjaliści Galmet.
    Poznaj pompę ciepła Airmax 3. generacji produkcji!
    Więcej informacji na:
    galmet.com.pl/pl/aktualnosci/...
    galmet.com.pl/pl/produkt/powi...
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 13

  • @Szy483
    @Szy483 6 місяців тому +1

    Cieszy oko i duszę że potrafimy produkować takiej jakosci pompy ciepłapomimo trudnych warunków dla biznesu panujacych w tym chorym kraju

  • @lukaszromanowicz9067
    @lukaszromanowicz9067 Місяць тому

    Jak pompa będzie współpracować z dużym buforem 1000L?

  • @kostekmati2093
    @kostekmati2093 8 місяців тому

    Galwanizowane?

  • @Anonymous-PL
    @Anonymous-PL 6 місяців тому

    Cała pompa jest ocieplona ?

  • @marcinbb
    @marcinbb 6 місяців тому

    Aplikacja do pompy jest TRAGICZNA, można z niej odczytać temperaturę i jakieś zużycia. Ale odwzorowania sterownika na aplikacji nie obejrzycie.

    • @Galmet.LubimyRzeczyMadre
      @Galmet.LubimyRzeczyMadre  5 місяців тому

      Panie Marcinie w aplikacji czy poprzez stronę możemy w pełni sterować pracą pompy ciepła Airmax3.

    • @marcinbb
      @marcinbb 5 місяців тому

      @@Galmet.LubimyRzeczyMadre Piszę o Galmet 8 gt, w aplikacji poza zmianą temperatury niewiele można zrobić. Przez stronę www nic nie można zmienić, parametry pracy widać tylko patrząc na sterownik. Podstawowe informacje nawet o temperaturze, przepływie widoczne są tylko na sterowniku.

    • @Galmet.LubimyRzeczyMadre
      @Galmet.LubimyRzeczyMadre  5 місяців тому

      @@marcinbb rozumiemy. To jednak inne urządzenie. W prezentowanym filmie omawiamy rozwiązania stosowane w serii pomp ciepła Airmax3 gdzie sterownik i aplikacja są praktycznie tożsame.

    • @marcinbb
      @marcinbb 5 місяців тому +1

      @@Galmet.LubimyRzeczyMadre W takim razie bardzo proszę o wskazanie gdzie w aplikacji na Androida mogę sprawdzić parametry: temperatury powrotu, przepływu, generowanej mocy, temperatur na wymienniku płytowym. Te dane są dostępne na sterowniku ale nie w aplikacji, a mój kocioł na ekogroszek z 2016r pokazywał absolutnie wszystko tak na www jak i na aplikacji. Kociołek nazywał się Ogniwo Eko 10kW, a moja pompa z 2022r daje radę zmienić temperaturę. To chyba troszkę za mało za 3 razy większą cenę w 2016r za kociołek zapłaciłem 6700zł, za Waszą pompę ciepła w 2022r zapłaciłem z montażem 25k zł.

  • @d..c..
    @d..c.. 8 місяців тому +1

    Ta pompa wygląda dobrze ale ten zamek z przodu jednostki zewnętrznej, nie przypadł mi do gustu. Gdyby nie to, może bym się na nią skusił...

  • @piotrjarosawski6951
    @piotrjarosawski6951 2 місяці тому

    macie posrane zasady !! wszyscy pozwalają używać złączki ocynkowane a u was. nie skąd taki serwisant może wiedzieć ile inwestor ma złączek w wewętrznej instalacji centralnego ogrzewania. a średnica przekroju rury zasilającej wystarczy przy 8 kW 18 mm!! a nie 25 mm to jest przerost formy nad treścią ! z pieca gazowego 18 mm przewód puszcza 25 kW i niema problemu a wy naciągacie ludzi w koszty! iako instalator raz się na was sparzyłem !! układ działa poprawnie a serwis ma klapki na oczach.proszę uzasadnić technicznie, dlaczego nie można używać ocynku w instalacji!? i z czego wynika przekrój rury jak po drodze układu jest zdławienie na zaworze trójdrogowym do 15mm! większość firm nie ma problemu z ocynkiem .odnośnie przekroju montowałem pompę 16 kW na rurze pex 20 mm i chodzi jak zegarek a przez wasze nie uzasadnione niczym wymagania naciągacie na koszty dodatkowych detali instalacyjnych w większości nie mających nic wspólnego z pracą samego urządzenia.przy okazji jak już nazywacie to Polski produkt to pasowało by chociaż wymienić śrubki montażowe bo są identyczne jak moje w klimatyzacji, którą kupiłem na aliexpres. dlatego też będę omijał wasze logo z daleka w imię głupich zasad!😕