При розташуванні житлових будинків та громадських будівель на земельних ділянках необхідно забезпечувати вимоги санітарних норм та пожежних вимог ДСП 173-96, ДБН В.1.1-7, у тому числі для житлових та громадських будинків на суміжних земельних ділянках. ✅ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва» ✅ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» ______________________________________________________________ Додаткова інформація для Спонсорів: 🅿PATREON - www.patreon.com/dovproject ☕ - www.buymeacoffee.com/dovproject.pro 🍬Стати Спонсором каналу: ua-cam.com/channels/xE5gW6uyb64L5MkZumLXVA.htmljoin
Доброго дня, писали вам ще 25 квітня на пошту, щодо можливості розгляду відносно нової технології для ринку України. Але відповіді так і не отримали. Як з вами зв'язатись взагалі якщо ви пошту не передивляєтесь?
Пересмотрел множество каналов за последние 2 месяца. Получил множество информации о том как не нужно строить, а как нужно, никто не рассказывает. У меня вообще сложилось мнение что любой построенный дом разрушится, сгниет и само-аннигилируется)) Контент же данного канала, меня приятно удивил! Спасибо!
Доброго дня!Цікава річ получається...До прикладу,в мене ділянка 20х30м,з двох боків у сусідів,теж такі ділянки.Якщо будувати будинок по каркасній технології з дерев'яним дахом ,це |||Б,- 15/18м.між будинками.Тоді, якщо двоє сусідів побудують такі ж будинки,то мені,між ними не залишиться місця на будування.Або вони мають відступати від краю ділянки мінімум 8м.Якщо я з двох сторін відступлю 8м,це мінімум,то в мене залишається 4 м.Якась халепа,получається...
Дуже користно. Треба випустити другу частину та пройтись більш детально по санітарним нормам: відстані до колодязя, септика, дерева, газові труби, високовольтні лінії... І як що є відстані які можливо узгодити з сусідом.
@@Taras_Dovhaliuk щодо конкретних питань, чи правильно я зрозумів що будинок з газоблоку та плитовим прекриттям і дерев'яним дахом це 1 та 2 ступінь? а стосовно меж, якщо в сусідів ще немає будівель на ділянці, то з урахуванням що дах матиме випуск не більше 70см чи можна спокійно розміщувати будинок відступивши 3 метри до зовнішньої стіни? Дякую за контент!
Будинок сусідів розташований в 1м від межі. Замість закритого паркану, прозора сітка. Вікна виходять нам на подвірʼя і ми ніби в телевізорі. Посадили туї до 2м рідкого сорту, так сусіди їх потруїли під вікнами. Посадили нові, так почали нам прямо погрожувати. Ні закритий паркан ні жива огорожа їм не подобається. Підскажіть будь ласка що робити 🙏
Привіт,підкажіть, будь ласка, на якій відстані від межі із сусідом можна установити септик із бетонних кілець і на якій відстані можна посадити туї від межі із тим же сусідом 😉
В Берегово, Мукачево например, очень много домов с участками не маленькими, где передняя стена с окнами выходит на улицу и является частью фасада участка, забора перед этой стеной нет вообще, перед стеной с окнами- тротуар и дорога центральная, а соседский дом проходит по линии границы участка , забора нет также, иногда и окна из соседского дома смотрят во двор к тебе, и ты проходишь рядом с ними по своему участку, стена соседского дома и есть линией размежевания участков. Стоит ли рассматривать такие дома к покупке, или со временем могут быть проблемы ( хотя как-то же им документы на дом дали) ?
За хабар Вам і чорта лисого дадуть. не те що дозвіл на будівництво. Тут потрібно розуміти де проходить червона лінія, вона може проходити як по грнаниці ділянки, так і на певній відстані. Якщо червона лінія маркує підземні комунікації, і при цьому на ній є будівля, то при ремонті комунікацій будівлю можуть знести по закону.
Як бути у ситуації з 6 сотками (фасад ділянки 20 метрів). Сусід з одного боку побудував зруб 3 м від паркану (без документів). З іншого боку СІП будинок узаконений 3 м від паркану. За нашими нормами навіть туалет вже немає куди ставити.
Так, є такі ділянки. Я з такими стикався і відмовлявся виконувати проект і будівництво, оскільки Клієнт обійдеться взяткою, а мені потім прилетить за такий проект. Тому таких ділянок краще не купувати.
Доброго дня. Дякую за повідомлення. Відзначу чіткість і обгрунтованість слова. Чи можете надати інформацію про: ділянка землі між червоною лінією та дорогою підлягають приватизації чи ні? та як вказується червона лінія? Дякую. Будьт!
7:30, будь ласка, допоможуть в огорожі розібратися, я цей момент проюзав і наскільки зрозумів то ДБН 360-92 в якому було написано що огорожа повинна бути висотою не вище 1.5м та зі штахетника між сусідніми ділянками вже не дійсно, та на сьогодні діє цей ДБН, наскільки пам'ятаю вичитав що огорожа повинна бути висотою не вище 2м, але за "прозрачність" там нічого не написано, тобто можна сміливо ставити 2м профнастил від сусіда і ніякий суд його не спасе?? І 2 момент, написано за висоту між сусідами 2.5м як наче це обов'язково і тим паче щоб це була "закрита" огорожа при умові що буде пасіка, я вірно це все зрозумів???? Просто хочу паркан 2метра глухий, а сусід каже хочу сітку -рабицю бо в мене тут садок, і таке тепер хоч ділянку продавай, є крайне не гативно відношусь до того щоб сусід і мене і мій двір бачив
Не можна ставити сміливо глухий забор із сусідом. Ви порушуєте інсоляцію на його ділянці. ДБН Б.2.2-12:2019 📗 6.1.34 Присадибні ділянки з боку вулиць та сусідніх ділянок допускається огороджувати. Висоту огорожі слід встановлювати згідно з вимогами ДБН Б.2.2-5 та правилами благоустрою населеного пункту. Встановлення огорожі не може погіршувати інсоляцію житлових будинків на суміжних територіях. Огорожа присадибних ділянок не може виступати за червону лінію та межі ділянки. ДБН Б.2.2-5:2011 📗 9.8 Огорожі 9.8.1 Огорожі треба відрізняти за: призначенням (декоративні, захисні, їх поєднання), висотою (низькі - від 0,3 м до 1 м, середні - від 1,1 м до 1,7 м, високі - від 1,8 м до 2,5 м), видом матеріалу (металеві, залізобетонні тощо), ступенем проникності для погляду (прозорі, глухі), ступенем стаціонарності (постійні, тимчасові, пересувні). ДБН Б.2.2-5:2011 67 9.8.2 Проектування огорож треба виконувати у залежності від місця їх розміщення згідно із стандартами, каталогами сертифікованих виробів, проектами індивідуального проектування. 9.8.3 Огорожі вулично-дорожньої мережі треба проектувати згідно з ДСТУ 2734, ДСТУ 2735, ДСТУ 4092, ДСТУ Б В.2.3-12.
Клас, корисна інформація... у нас на ділянці є вишня, яка знаходиться 1,5 метри від паркану та 3,5 метри від будинку сусіда. Вишня маленька, стовбур може діаметр сантиметрів 17 не більше. Сусіди не заперечують, що вона росте біля хати в них. Тому залишили, не пиляли.
плануються відео як робити подібний візуал будинку й прелеглої зовнішньої інфраструктури ? Навчитись для себе, щоб потім в якості ідеї показати архітектору/дизайнеру
Дякую за розвиток Українського ютуб. Підкажіть будласка таке питання яка відстань від огорожі повинна обслуговуватись власником ділянки. Із урахуванням того що ширина житлової вулиці 12 метрів. І чи дозволяється обмеження ширини проїзду якщо воно без покриття в результаті чого їздять на всю ширину проїзду.
Підкажіть, будь-ласка, а якщо Земельна ділянка вже давно сформована і її площа менше 5 соток і немає можливості її збільшити до 5 соток (через щільну міську забудову і неможливість докупити у сусідів) - то виходить, що на таких ділянках будувати не можна?
@@kostiantynus6292 Зрозуміло. Така ж проблема. Сусіди не проти але норми не дозволяють.... Так само думав зробити. Сподіваюсь що місцева архітектура не виїзджатиме ))
Підкажіть будласка! Чи можна змінити відстані, якщо сусідні ділянки знаходяться на різних рівнях? Перепад висоти 1-2 метра. А якщо ще більше? Також, якщо ділянка під забудову знаходиться на певній висоті над центральною магістраллю. Які документи регламентують правила побудови підпорних стінок? Нічого конкретного знайти не можу... Дякую!
А можете підказати, як бути якщо Сусід всунув свій гараж судячи з усього незаконно бо виліз на дорогу на 3-4м хоч і відступив трохи від межі сусіда, в своїх намірах всеодно треба враховувати його будівлю?
І що з того ДБНу,у мене сусід збудував будинок 2 поверхи за 1м від мої огорожі і сніг зимою з його даху злітає як лавина до мене на ділянку ламаючи кущі смородини,які ростуть за 1,5м від огорожі.
Доброго дня, питання чи входить в поняття магістральна вулиця тротуар, і як вимірюется 6м від закінчення дорожньго полотна або від закінчення тротуару?
Оптимальне розташування житлового будинку та гаражу чи господарських будівель на ділянці 10 соток (прямокутник зі зрізаним кутом. Кут орієнтований на північ). Норми , тонкощі. На цей кут припадає з'єднання ( скажімо так) головної вулиці та провулку ( неголовна вулиця). Розміри умовного прямокутника: Довжина 40 м ( сторона неголовної вулиці), ширина ( головна вулиця) ~27.5 м. Дуже муляє це питання. Зарані вдячний!
Доброго дня. У нас відразу за нашими сільгосп.будівлями знаходиться сусідська земельна ділянка (город). Підскажіть, будь ласка, Яка відстань повинна бути від нашої будівлі до межі із сусідським городом?
Дякую за відео! Чи працюєте ви із проектами будинків із фундаментами по типу УШП? Було б цікаво почути (побачити) вашу точку зору про цей тип фундаментів.
Фундамент немає сенсу розглядати абстрактно, потрібно в контексті конкретної геології, навантажень та технологій. З УШП працюю, мені все рівно яка технологія.
@@Taras_Dovhaliuk Зрозуміло, дякую. Просто в УШП інтегровано значну частину інженерних комунікацій. Тепла підлога, частково водопостачання та каналізація. От і цікавлюсь чи ви цю частину проекту теж робите.
УШП - це фундамент без підвалу. Використання землі важливо. У підвалі будинку котельня і якийсь приміщення. Вхід в будівлю повинен вище вулиці над 45 см.
@@alexricik6313 підвал, на мою думку, це неефективний та дорогий спосіб отримати ті ж самі площі над поверхнею землі. Чому вхід повинен бути на висоті 45см?
Очень нужная инфа , дякую вам . Подскажите пожалуйста у соседа прмо по меже построил гараж по кровле уклон в мою сторону, ливневки нет тупо скидывает воду в мою сторону.Можно что то посоветовать? Дюже дякую за видповедь.
Добрий вечір. Цікаві у вас відео. Чи є у вас проекти по "інженерці" електрики чи сантехніки. Там де розрахунки навантаження, якій кабель, як прокласти і таке інше. Теж цікава тема.
Сусід побудував одноповерховий будинок 1м від межі . Планує другий поверх . Зробив витяжку з кухні до мене , яка просто виходить з боку будинку зі стіни . І коли сусід варить їсти я дихати не можу від тих спецій і смердячого мяса .
до ввода этого ДБН,допускался отступ на 1 м,если участок узкий и нема забудов на соседних,поэтому у кого есть будивельные паспорта до 2019 года,или дом побудован до этого,оно вводиться в эксплуатацию.раньше надо было строиться,а то что сосед варит,это вы утрируете,не ходите к нему нюхать,у меня подобная соседка,через дорогу на 100м,ходит ко всем и говорит,что у кого то телевизор громко работает,кто то шашлык неправильно готовит ,ей воняет,я так понял вы из этой категории.
ДБН для порядних людей . ЦК для порядних , цивілізовпних людей . Насправді все по іншому . Будуються , порушують все можливе і неможливе , за хабар дістають свідоцтво на право власності без акту введення в експлуатацію і плюють на всіх і на все . Бо суд стає на сторону тих хто побудавався , хоч і самовільно .
Це потрібно узгоджувати із місцевими органами самоврядування. Ви ж можете посадити дерево над комунікаціями, і коли потрібно буде їх ремонтувати, його знесуть. Або під ЛЕП.
Вогнестійкість ІІІ, але мінімальна відстань, в залежності від забудови, може бути менше 8м (6,4м) Примітка 3. Відстань між стінами будинків без віконних прорізів допускається зменшувати на 20 %, за винятком будинків ІІІа, ІІІб, IV, ІУа, і V ступенів вогнестійкості.
Примітка 5. Протипожежні відстані між будинками слід збільшувати на 20 %: - для двоповерхових будинків V ступеня вогнестійкості; - для будинків, що мають горищний дах, верхній шар покрівлі якого виконаний з горючих матеріалів.
@@Taras_Dovhaliuk а підкажіть, зараз є якийсь мараторій на будівництво під час воєнного стану? Типу без будівельного паспорту? Мені хтось ляпнув подібне. Дякую
при радянській владі, коли різали ділянки в СМТ і робили з 15 соток по 6 - 7. відстань між будинками утворилась по 3 метри, а десь і менше. Зливні ями взагалі нарили на відстані 1 метр від подвалів або будинків. І як тепер з цим всим бути?!! Я вже мовчу про дерева і кущі, особливо на півдні, бо не втулиш дерево для тіні - не всидиш в хаті від сонця!!! У американців взагалі є забудови, де відстань між будинками по два метри а там де по три метри ще й деревина під 20 метрів росте між будинками!! Отакі вони норми.
В Іспанії відступи - від нуля до трішечки. Прибудинкові ділянки мікроскопічні, а будинки добирають площу в основному за рахунок поверхів. Рівної землі там дуже мало, в основному дуже круті схили. Будують здебільшого на терасних ділянках терасні будинки. І лише подекуди зустрічаються більш‑менш рівні і великі ділянки, а на них повноцінно відокремлені будинки зі значною проєкцією (футпринтом) на землі (а не як зазвичай - кількаповерхові для компенсації малої проєкції). Тому там, в тому дефіциті рівної землі, навіть в сільській місцевості, будуються / реконструюються і вчаться жити в фактично зблокованих забудовах, зазвичай з фасадом на межі автошляхів.
і що робити коли у тебе клаптик 10*25 метрів, а його кордони - це стіни сусідських будинків з 3 сторон. Там по законам тільки будку можна побудувати або вежу :)
📗6.1.41 При розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будин ками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємо узгоджене водовідведення згідно з вимогами ДБН В.1.1-25 📘Але по ньому мені дали припис, що потрібно дотримуватись пожежних відступів :). Єдиний правильний алгоритм дій зараз - це виконати ескізні наміри забудови, і почати з отримання буд паспорту. Якщо попросять щось виправити, то Ви не потратите час на проект. Багато залежить від місцевих органів зараз. Децентралізація. Ще в пункті вище, є фраза "сформована забудова", так вот визначення в законі такого не має і що вважається сформованою а що ні не зрозуміло.
На практиці з таки стикався. Є такий пункт в ДБН: 📗6.1.41 При розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будин ками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємо узгоджене водовідведення згідно з вимогами ДБН В.1.1-25 📘Але по ньому мені дали припис, що потрібно дотримуватись пожежних відступів :). Єдиний правильний алгоритм дій зараз - це виконати ескізні наміри забудови, і почати з отримання буд паспорту. Якщо попросять щось виправити, то Ви не потратите час на проект. Багато залежить від місцевих органів зараз. Децентралізація. Ще в пункті вище, є фраза "сформована забудова", так вот визначення в законі такого не має і що вважається сформованою а що ні не зрозуміло.
Сусідні ділянки поруч з моєю ділянкою не забудовані. Якщо Вам не складно, Тарас, прошу підказати на якій відстані від цих сусідніх ділянок має бути Лінія забудови моєї ділянки.
Доброго дня, скажіть , чи можна звернутися до вас особисто для прорахунку моєї достройки до будинку? План є, просто чи варто мені починати цю перебудову. Дякую
Відповім за Тараса))) Не існує. Приватні (садибні) будинки обмежені по висоті і поверховості. Вище 3 поверхів однаково не побудуєте. Відстань до черв. ліній не залежить від поверховості приватн. (садибного) будинку. Теж стосується і пожежних норм. Але є нюанс по інсоляції сусідніх ділянок і будинків. Триповерх. будинок теоретично може десь порушити інсоляцію сусіднього будинку чи ділянки. Але враховуючи кількість і розміщення кімнат, які повинні інсолюватися в приватн. будинку і площу зем. ділянки то дуже малоймовірно порушити вимоги інсоляції сусідів (чи свої)))
@@olegshparuk7555 дякую, ви вгадали, саме через інсоляцію і було питання)) Вулиця розташована з півночі на південь, відстань уявного 2-поверхового будинку до сусідської огорожі складає трохи менше 3м, до сусідського будинку - метрів 8-10. Навряд чи сусідський будинок опиниться в тіні, а от тінь на сусідську ділянку певною мірою падатиме. Тому цікавлять норми саме стосовно інсоляції сусідніх ділянок.
@@B1-Han п.4.6, ДСП №173-96. В Україні тривалість інсоляції повинна становити для житлових приміщень та прирівняних до них будівель та дворових територій не менше 2,5 годин на день на період з 22 березня до 22 вересня. Нормативна тригодинна інсоляція повинна бути забезпечена на територіях дитячих гральних, спортивних майданчиків житлових будинків, дошкільних закладів, шкіл, спортивної зони та зони відпочинку. Виходячи з цього беремо інсоляційну лінійку(чи хто як вміє) і перевіряємо)))
Дуже цікавий матеріал.... Проте є питання: а якщо це присадибні будиночки 80-х років? Там 4-5 соток, і деякі сучасні норми просто неможливо виконати. І будівлі (особливо сараї) були збудовані іноді з "єдиною стіною" із сусідом. Тепер новий сусід скаже "ламай Нахрєн"!!???
Добрий день. Слід зазначити, що будинки І,ІІ ступеня вогнестійкості це не просто цегляні або газобетонні будинки, а будинки, де в тому числі, не застосовується дерев'яний каркас даху (дах це також огороджувальна конструкція). Зважаючи на тенденції будівництва індивідуальних будинків в Україні, розрахунок вогнестійкості можна одразу починати з ІІІ ступеня.
Пане Тарас. Біля нашого будинку дехто збирається розпочати будівництво «не житлової будівлі» , клініки, як анонсовано. Разом з тим, на моє зауваження про відстані між будівлями по нормам ДБН я отримав відповідь, що норми ДБН на такого роду будівлі не впливають -як би, для таких будівель існують свої норми. Чи є це ствердження вірним. Прокоментуйте, будь ласка.
Доброго дня Вам! Підкажіть, будь ласка, чи є якісь вийнятки і чи є документи на які можна буде зіслатись щоб побудувати новий будинок? Ось така в мене ситуація: у місті маю ділянку зі старим будинком(який в майбутньому буде зноситися, але поки там проживаю), перед ним хочу будувати новий будинок, але по межі моєї ділянки є стіна сусідського будинку, тому розміри мене обмежують для будівництва нового будинку . Там ніяк не получиться 6м відступити, максимум 5 м, якщо будинок буде мати орієнтовно 9м*9м , то ще 1 м залишиться до паркану(загальна довжина 15м). Ділянка 15м на 25м, старий будинок зміщений, тобто якщо новий будувати, то є можливість майже впритик до мого ставити новий будинок і там тимчасово проживати....єдина загвоздка в сусідській стіні і відступу від неї
Дуже дякую за такий чудовий контент ще й українською мовою. Виникло запитання переглядаючи відко. Чи прораховували/порівнювали ви вартість будівництва будинку на 100 квадратів одноповерхового і двоповерхового по ~50 квардратів кожен поверх. Що економніше будувати?
Один поверх, сам будую собі два поверхи, дорого дуже виходить, на 2 поверховому можна все робити на землі фактично, на 2 поверховому, або доплачувати, за підйом матеріалу, або маніпулятор, підшивки фасади взагалі мовчу.
Тарасе, доброго дня! Дякую за цікаве і інформативне відео. Маю питання по цій темі: а яка мінімальна відстань може бути від будинку до високовольтної лінії електропередач? Те ж саме питання стосовно інших споруд вказаних на відео: гараж, теплиця, бесідка.
По класифікації таунгаус це бактоквартирний будинок. Тому суперчності як би й нема. А щодо мін. 6м то і там є нюанси. Відповідно до приміток можна і менше 6м. Примітка 3. Відстань між стінами будинків без віконних прорізів допускається зменшувати на 20 %, за винятком будинків ІІІа, ІІІб, IV, ІVа, і V ступенів вогнестійкості. Примітка 6. Відстані між будинками І і II ступенів вогнестійкості допускається передбачати менше ніж 6 м за умови, якщо стіна вищого будинку, розміщеного навпроти іншого будинку, є протипожежною.
@@olegshparuk7555 чи є таке поняття в нормативах України що таке протепожежна стіна і які до неї вимоги? Якщо стіна глуха кам'яна а покрівля дерев'яна чи буде вона протипожежна? В нормативах зустрічав лише вимоги до прртипожежної стіни яка захищає внутрібудинкові приміщення розділяя їх на відсіки. Але стосовно зовнішніх стін сусідніх будинків не знайшов норматива.
При розташуванні житлових будинків та громадських будівель на земельних ділянках необхідно забезпечувати вимоги санітарних норм та пожежних вимог ДСП 173-96, ДБН В.1.1-7, у тому числі для житлових та громадських будинків на суміжних земельних ділянках.
✅ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»
✅ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій»
______________________________________________________________
Додаткова інформація для Спонсорів:
🅿PATREON - www.patreon.com/dovproject
☕ - www.buymeacoffee.com/dovproject.pro
🍬Стати Спонсором каналу: ua-cam.com/channels/xE5gW6uyb64L5MkZumLXVA.htmljoin
Доброго дня, писали вам ще 25 квітня на пошту, щодо можливості розгляду відносно нової технології для ринку України. Але відповіді так і не отримали. Як з вами зв'язатись взагалі якщо ви пошту не передивляєтесь?
Дякую, очень допомогли.
Підкажіть, а як знати де саме червона лінія, щоб від неї відміряти відстані?
Дуже приємно слухати реального будівельника, без лишньої води....все чітко та ясно.
О, класно! З будинками ДБН дає вичерпні зрозумілі вимоги, є питання і нюанси з гаражами та господарськими будівлями. Чекаємо відео)
Дякую за роботу!
Здається, ви читаєте мої думки, дуже хотіла побачити подібне відео у вашому виконанні))
Можливо)))
Чекатиму про прив’язку гаража) ваші відео супер) слухаю з насолодою
Відео давно вже на каналі
Дякуємо за потрібну інформацію !!!
дякую вам за інформацию
Цікаво й корисно! Підпіска та вподобайка! Успіхів!!!
Дякую . 😊
дуже дякую!
Дякую, дуже корисно!)
Ооо, давно хотів розкрити для себе цю тему! 🎉
Пересмотрел множество каналов за последние 2 месяца. Получил множество информации о том как не нужно строить, а как нужно, никто не рассказывает. У меня вообще сложилось мнение что любой построенный дом разрушится, сгниет и само-аннигилируется)) Контент же данного канала, меня приятно удивил! Спасибо!
Дякую, за цікавий українськомовний контент!
Дуже корисна інформація. Дякую автору
Будь ласка. Радий, що був корисним!
Дуже дякую за пояснення!
Дякую)
Дякую. Чекає наступне відео з деталями.
Цікавить відстань для дерев, кущів, септики, теплиці і тд.
А ще висота і з чого можна робити огорожу.
Корисна інформація!
дякую, корисний розбір
Дякую за контент
думав розкажите ще про правильне розміщення септика і скважини
Буде скоро, не хочу все в одне відео тулити, щоб каші не було.
Доброго дня!Цікава річ получається...До прикладу,в мене ділянка 20х30м,з двох боків у сусідів,теж такі ділянки.Якщо будувати будинок по каркасній технології з дерев'яним дахом ,це |||Б,- 15/18м.між будинками.Тоді, якщо двоє сусідів побудують такі ж будинки,то мені,між ними не залишиться місця на будування.Або вони мають відступати від краю ділянки мінімум 8м.Якщо я з двох сторін відступлю 8м,це мінімум,то в мене залишається 4 м.Якась халепа,получається...
Така сама думка в голові. Якась діч
Так, є ділянки, де взагалі по закону не має місця для будинку. На це потрібно звертати увагу при купівлі.
Дуже користно. Треба випустити другу частину та пройтись більш детально по санітарним нормам: відстані до колодязя, септика, дерева, газові труби, високовольтні лінії...
І як що є відстані які можливо узгодити з сусідом.
Все буде, але не в одному відео. Більшість людей цікавляться конкретним питанням, а не всім одразу.
@@Taras_Dovhaliuk щодо конкретних питань, чи правильно я зрозумів що будинок з газоблоку та плитовим прекриттям і дерев'яним дахом це 1 та 2 ступінь? а стосовно меж, якщо в сусідів ще немає будівель на ділянці, то з урахуванням що дах матиме випуск не більше 70см чи можна спокійно розміщувати будинок відступивши 3 метри до зовнішньої стіни? Дякую за контент!
Будинок сусідів розташований в 1м від межі. Замість закритого паркану, прозора сітка. Вікна виходять нам на подвірʼя і ми ніби в телевізорі. Посадили туї до 2м рідкого сорту, так сусіди їх потруїли під вікнами. Посадили нові, так почали нам прямо погрожувати.
Ні закритий паркан ні жива огорожа їм не подобається.
Підскажіть будь ласка що робити 🙏
Привіт,підкажіть, будь ласка, на якій відстані від межі із сусідом можна установити септик із бетонних кілець і на якій відстані можна посадити туї від межі із тим же сусідом 😉
В Берегово, Мукачево например, очень много домов с участками не маленькими, где передняя стена с окнами выходит на улицу и является частью фасада участка, забора перед этой стеной нет вообще, перед стеной с окнами- тротуар и дорога центральная, а соседский дом проходит по линии границы участка , забора нет также, иногда и окна из соседского дома смотрят во двор к тебе, и ты проходишь рядом с ними по своему участку, стена соседского дома и есть линией размежевания участков. Стоит ли рассматривать такие дома к покупке, или со временем могут быть проблемы ( хотя как-то же им документы на дом дали) ?
За хабар Вам і чорта лисого дадуть. не те що дозвіл на будівництво. Тут потрібно розуміти де проходить червона лінія, вона може проходити як по грнаниці ділянки, так і на певній відстані. Якщо червона лінія маркує підземні комунікації, і при цьому на ній є будівля, то при ремонті комунікацій будівлю можуть знести по закону.
такого типа дома, я не имею ввиду что это дом моей мечты
Стоит, российское законодательство подразумевает "земельные амнистии" где можно узаконить строения построенные с нарушениями градостроительных планов.
@@polestch до чого тут расійське ?
@@Taras_Dovhaliuk у мене будинок стоїть на ділянці 73м3
Good work 👍
Доброго дня. Купили земельну ділянку на ній є залитий фундамент,власник сказав що проекту не має. Підкажіть які наступні наші дії. Дякую.
Шукати архітектора, який допроєктує.
Як бути у ситуації з 6 сотками (фасад ділянки 20 метрів). Сусід з одного боку побудував зруб 3 м від паркану (без документів). З іншого боку СІП будинок узаконений 3 м від паркану. За нашими нормами навіть туалет вже немає куди ставити.
Так, є такі ділянки. Я з такими стикався і відмовлявся виконувати проект і будівництво, оскільки Клієнт обійдеться взяткою, а мені потім прилетить за такий проект. Тому таких ділянок краще не купувати.
А будинок без документів можна вважати купою будматеріалів та ігнорувати?
добрый день Тарас, что делать если сосед, уже построил, без норм. прям возле забора. Все равно, от его постройки отступать 6-ть метров?
Доброго дня.
Дякую за повідомлення. Відзначу чіткість і обгрунтованість слова.
Чи можете надати інформацію про: ділянка землі між червоною лінією та дорогою підлягають приватизації чи ні? та як вказується червона лінія?
Дякую.
Будьт!
7:30, будь ласка, допоможуть в огорожі розібратися, я цей момент проюзав і наскільки зрозумів то ДБН 360-92 в якому було написано що огорожа повинна бути висотою не вище 1.5м та зі штахетника між сусідніми ділянками вже не дійсно, та на сьогодні діє цей ДБН, наскільки пам'ятаю вичитав що огорожа повинна бути висотою не вище 2м, але за "прозрачність" там нічого не написано, тобто можна сміливо ставити 2м профнастил від сусіда і ніякий суд його не спасе?? І 2 момент, написано за висоту між сусідами 2.5м як наче це обов'язково і тим паче щоб це була "закрита" огорожа при умові що буде пасіка, я вірно це все зрозумів????
Просто хочу паркан 2метра глухий, а сусід каже хочу сітку -рабицю бо в мене тут садок, і таке тепер хоч ділянку продавай, є крайне не гативно відношусь до того щоб сусід і мене і мій двір бачив
Не можна ставити сміливо глухий забор із сусідом. Ви порушуєте інсоляцію на його ділянці.
ДБН Б.2.2-12:2019
📗 6.1.34 Присадибні ділянки з боку вулиць та сусідніх ділянок допускається огороджувати. Висоту
огорожі слід встановлювати згідно з вимогами ДБН Б.2.2-5 та правилами благоустрою населеного
пункту. Встановлення огорожі не може погіршувати інсоляцію житлових будинків на суміжних
територіях. Огорожа присадибних ділянок не може виступати за червону лінію та межі ділянки.
ДБН Б.2.2-5:2011
📗 9.8 Огорожі
9.8.1 Огорожі треба відрізняти за: призначенням (декоративні, захисні, їх
поєднання), висотою (низькі - від 0,3 м до 1 м, середні - від 1,1 м до 1,7 м, високі
- від 1,8 м до 2,5 м), видом матеріалу (металеві, залізобетонні тощо), ступенем
проникності для погляду (прозорі, глухі), ступенем стаціонарності (постійні,
тимчасові, пересувні).
ДБН Б.2.2-5:2011
67
9.8.2 Проектування огорож треба виконувати у залежності від місця їх розміщення згідно із стандартами, каталогами сертифікованих виробів, проектами
індивідуального проектування.
9.8.3 Огорожі вулично-дорожньої мережі треба проектувати згідно з
ДСТУ 2734, ДСТУ 2735, ДСТУ 4092, ДСТУ Б В.2.3-12.
Клас, корисна інформація... у нас на ділянці є вишня, яка знаходиться 1,5 метри від паркану та 3,5 метри від будинку сусіда. Вишня маленька, стовбур може діаметр сантиметрів 17 не більше. Сусіди не заперечують, що вона росте біля хати в них. Тому залишили, не пиляли.
Все вірно, якщо сусіди не проти то ок.
То виходить, будинок сусіда 2 м від паркану?
У вас є проекти одноповерхових будинків для ділянки шириною 14 метрів?
плануються відео як робити подібний візуал будинку й прелеглої зовнішньої інфраструктури ? Навчитись для себе, щоб потім в якості ідеї показати архітектору/дизайнеру
Дякую за розвиток Українського ютуб. Підкажіть будласка таке питання яка відстань від огорожі повинна обслуговуватись власником ділянки. Із урахуванням того що ширина житлової вулиці 12 метрів. І чи дозволяється обмеження ширини проїзду якщо воно без покриття в результаті чого їздять на всю ширину проїзду.
Це питання вирішується з місцевими органами самоврядування. Кожен населений пункт має окремо свої статути. В нормах я такого не зустрічав.
До одного місця ці норми.
Будуєш що хочеш, а потім через рішення суду все робиться, вводиться в експлуатацію і оформлюється.
Одразу видно рєшалу) тому в дупі і живемо ))
Підкажіть, будь-ласка, а якщо Земельна ділянка вже давно сформована і її площа менше 5 соток і немає можливості її збільшити до 5 соток (через щільну міську забудову і неможливість докупити у сусідів) - то виходить, що на таких ділянках будувати не можна?
Можна, треба це назвати заблокованою забудовою
У нас багато будинків які однією стіною виходять не у двір а одразу на вулицю, а деякі кутові й одразу двома стінами на вулицю🤔
Красава!
Дякую, якраз вже 3й раз завертають з отриманням будівельного паспорту. Вирішуються питання з пожежними нормами.
Як вирішили питання? Якщо можно поділіться досвідом
@@МихаилВовк-ь7ч ще в процесі вирішення, але сказали що на папері буде по одному, а по факту вже як буде.
@@kostiantynus6292 Зрозуміло. Така ж проблема. Сусіди не проти але норми не дозволяють.... Так само думав зробити. Сподіваюсь що місцева архітектура не виїзджатиме ))
@@МихаилВовк-ь7ч думаю якось воно вирішиться, прогулявшись по району 80% забудов з порушеннями то якось живуть і радуються
Дякую ! Хотіла знати , а яка висота допускається загорожи ?
Підкажіть будласка! Чи можна змінити відстані, якщо сусідні ділянки знаходяться на різних рівнях? Перепад висоти 1-2 метра. А якщо ще більше? Також, якщо ділянка під забудову знаходиться на певній висоті над центральною магістраллю. Які документи регламентують правила побудови підпорних стінок? Нічого конкретного знайти не можу... Дякую!
А можете підказати, як бути якщо Сусід всунув свій гараж судячи з усього незаконно бо виліз на дорогу на 3-4м хоч і відступив трохи від межі сусіда, в своїх намірах всеодно треба враховувати його будівлю?
І що з того ДБНу,у мене сусід збудував будинок 2 поверхи за 1м від мої огорожі і сніг зимою з його даху злітає як лавина до мене на ділянку ламаючи кущі смородини,які ростуть за 1,5м від огорожі.
Пряме порушення норм. Можна судитись або домовитись із сусідом про снігоутримувачі на даху, наприклад.
Яку відстань потрібно приймати між будинками ІІІ категорії. Дякую за відповідь.
класне відео
Доброго дня, питання чи входить в поняття магістральна вулиця тротуар, і як вимірюется 6м від закінчення дорожньго полотна або від закінчення тротуару?
Тротуар відноситься до вулиці. А вимірюється по червоних лініях, потрібно брати генплан населеного пункту і вже дивитись де вони проходять
Чи можна стінові вентилятори на зовнішніх стінах?
Оптимальне розташування житлового будинку та гаражу чи господарських будівель на ділянці 10 соток (прямокутник зі зрізаним кутом. Кут орієнтований на північ). Норми , тонкощі. На цей кут припадає з'єднання ( скажімо так) головної вулиці та провулку ( неголовна вулиця). Розміри умовного прямокутника: Довжина 40 м ( сторона неголовної вулиці), ширина ( головна вулиця) ~27.5 м. Дуже муляє це питання. Зарані вдячний!
Де можна дізнатися про червоні лінії для своєї ділянки?
Підкажіть, як узнати в мене житлова вулиця чи магістраль? В мене звичайний кооператив, документів внутрішніх з даною інформацією нема (були втрачені)
В місцевому органі влади.
Доброго дня.
У нас відразу за нашими сільгосп.будівлями знаходиться сусідська земельна ділянка (город). Підскажіть, будь ласка, Яка відстань повинна бути від нашої будівлі до межі із сусідським городом?
Скільки коштує проект перекриття 3×4м?
Моноліт.з нагрузкою і без.
Дякую за відео! Чи працюєте ви із проектами будинків із фундаментами по типу УШП? Було б цікаво почути (побачити) вашу точку зору про цей тип фундаментів.
Фундамент немає сенсу розглядати абстрактно, потрібно в контексті конкретної геології, навантажень та технологій. З УШП працюю, мені все рівно яка технологія.
@@Taras_Dovhaliuk Зрозуміло, дякую. Просто в УШП інтегровано значну частину інженерних комунікацій. Тепла підлога, частково водопостачання та каналізація. От і цікавлюсь чи ви цю частину проекту теж робите.
УШП - це фундамент без підвалу. Використання землі важливо. У підвалі будинку котельня і якийсь приміщення. Вхід в будівлю повинен вище вулиці над 45 см.
@@alexricik6313 підвал, на мою думку, це неефективний та дорогий спосіб отримати ті ж самі площі над поверхнею землі. Чому вхід повинен бути на висоті 45см?
Дякую за відео! Чи правильно я розумію, що будівництво "особняка" (житлового приватного будинку) на ділянці, площею менше 5 соток є незаконним?
Прямо як у мене межі
Очень нужная инфа , дякую вам . Подскажите пожалуйста у соседа прмо по меже построил гараж по кровле уклон в мою сторону, ливневки нет тупо скидывает воду в мою сторону.Можно что то посоветовать? Дюже дякую за видповедь.
Скільки коштує проєкт будинку на 10х12 ,
Добрий вечір. Цікаві у вас відео. Чи є у вас проекти по "інженерці" електрики чи сантехніки. Там де розрахунки навантаження, якій кабель, як прокласти і таке інше. Теж цікава тема.
Добрий вечір. Це виконують окремі спеціалісти з відповідною освітою. Це не моя спеціальність.
Я проектант-електрик, можу Вас проконсультувати.
@@alexpop2728 Дякую. Але цікавить у подібному форматі.
сусід)
як дістати сусіда, памя*ятаю ту гру
Сусід побудував одноповерховий будинок 1м від межі . Планує другий поверх . Зробив витяжку з кухні до мене , яка просто виходить з боку будинку зі стіни . І коли сусід варить їсти я дихати не можу від тих спецій і смердячого мяса .
Нажаль є такі люди, яким Ви нічого не докажете, їх ще бидлом називають.
@@Taras_Dovhaliuk Суд в цьому випадку не допомогає ? Наче ж він повинен був 3 метри відступити чи ні ?!!
@@vladislavkievl9nin173 хотів купити ділянку, а там сусід прямо на межі довгий гараж побудував. І що ти йому зробиш?
@@SakanawВи зі свого боку ділянки можете побудувати зблокований гараж з водовідведенням на свою ділянку
до ввода этого ДБН,допускался отступ на 1 м,если участок узкий и нема забудов на соседних,поэтому у кого есть будивельные паспорта до 2019 года,или дом побудован до этого,оно вводиться в эксплуатацию.раньше надо было строиться,а то что сосед варит,это вы утрируете,не ходите к нему нюхать,у меня подобная соседка,через дорогу на 100м,ходит ко всем и говорит,что у кого то телевизор громко работает,кто то шашлык неправильно готовит ,ей воняет,я так понял вы из этой категории.
ДБН для порядних людей . ЦК для порядних , цивілізовпних людей . Насправді все по іншому . Будуються , порушують все можливе і неможливе , за хабар дістають свідоцтво на право власності без акту введення в експлуатацію і плюють на всіх і на все . Бо суд стає на сторону тих хто побудавався , хоч і самовільно .
Ще цікавить посадка дерев за межами своєї ділянки. Чи існують вимоги до їх розміщення?
Це потрібно узгоджувати із місцевими органами самоврядування. Ви ж можете посадити дерево над комунікаціями, і коли потрібно буде їх ремонтувати, його знесуть. Або під ЛЕП.
шикарно пояснюєте, це получається якщо дах зроблений з крокви то вогнестікість класу 3 і відстані мають бути мінім 8 метрів до інших будинків?
Вогнестійкість ІІІ, але мінімальна відстань, в залежності від забудови, може бути менше 8м (6,4м)
Примітка 3. Відстань між стінами будинків без віконних прорізів допускається зменшувати на 20 %, за винятком будинків ІІІа, ІІІб, IV, ІУа, і V ступенів вогнестійкості.
Примітка 5. Протипожежні відстані між будинками слід збільшувати на 20 %:
- для двоповерхових будинків V ступеня вогнестійкості;
- для будинків, що мають горищний дах, верхній шар покрівлі якого виконаний з горючих
матеріалів.
Якщо в мене ділянка 12 сотих,то який за величиною котедж на декілька сімей я можу збудувати для продажі?
Дякую за відповідь.
На території україни працює тільки одне правило-норма: моя ділянка - роблю, що хочу
Интересно. Героям Украины слава
Якщо ділянка 9м в ширину, чи можна будувати на всю ширину цієї ділянки, якщо відстань до сусіднього будинку більше 6 метрів?
Ні. 3м від меж
А якщо хоз.забудова, то скільки метрів має бути до забора з сусідом?
1м
@@Taras_Dovhaliuk дякую
Які штрафи за забудову гаража бокової стіни по лінії загорожі, якщо це вулиця? Дякую І чи дозволяється передню стіну гаража по межі ставити?
По штрафах не вкурсі. По прив'язці гаража записав окремо відео: ua-cam.com/video/l6170p_oAKA/v-deo.html
@@Taras_Dovhaliuk а підкажіть, зараз є якийсь мараторій на будівництво під час воєнного стану? Типу без будівельного паспорту? Мені хтось ляпнув подібне. Дякую
zakon.rada.gov.ua/laws/show/722-2022-%D0%BF#Text
при радянській владі, коли різали ділянки в СМТ і робили з 15 соток по 6 - 7. відстань між будинками утворилась по 3 метри, а десь і менше. Зливні ями взагалі нарили на відстані 1 метр від подвалів або будинків. І як тепер з цим всим бути?!! Я вже мовчу про дерева і кущі, особливо на півдні, бо не втулиш дерево для тіні - не всидиш в хаті від сонця!!! У американців взагалі є забудови, де відстань між будинками по два метри а там де по три метри ще й деревина під 20 метрів росте між будинками!! Отакі вони норми.
В Іспанії відступи - від нуля до трішечки. Прибудинкові ділянки мікроскопічні, а будинки добирають площу в основному за рахунок поверхів.
Рівної землі там дуже мало, в основному дуже круті схили. Будують здебільшого на терасних ділянках терасні будинки.
І лише подекуди зустрічаються більш‑менш рівні і великі ділянки, а на них повноцінно відокремлені будинки зі значною проєкцією (футпринтом) на землі (а не як зазвичай - кількаповерхові для компенсації малої проєкції).
Тому там, в тому дефіциті рівної землі, навіть в сільській місцевості, будуються / реконструюються і вчаться жити в фактично зблокованих забудовах, зазвичай з фасадом на межі автошляхів.
Я купив ділянку,але сусід збудував будинок прямо на межі? То мені тепер потрібно відступати від межі цього сусіда 6 метрів?
і що робити коли у тебе клаптик 10*25 метрів, а його кордони - це стіни сусідських будинків з 3 сторон. Там по законам тільки будку можна побудувати або вежу :)
І в яких нормах саме таке написано?)
📗6.1.41 При розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будин ками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш
виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути
забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню
атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємо узгоджене водовідведення згідно з вимогами ДБН В.1.1-25
📘Але по ньому мені дали припис, що потрібно дотримуватись пожежних відступів :).
Єдиний правильний алгоритм дій зараз - це виконати ескізні наміри забудови, і почати з отримання буд паспорту. Якщо попросять щось виправити, то Ви не потратите час на проект. Багато залежить від місцевих органів зараз. Децентралізація.
Ще в пункті вище, є фраза "сформована забудова", так вот визначення в законі такого не має і що вважається сформованою а що ні не зрозуміло.
Доречі цікаве питання. Якщо на ділянці вже є будинок, і планується ще один ( одного власника) то рахується як сусідній? Є обмеження
В реальності не стикався з такою ситуацією, скоріш за все не як сусідній.
Цікаво виходить що якщо ділянка на 3 сотки, можна зболувати 2 таунхауса, їх зареєструвати а потім обєднати в один будинок. Цікаво ви робоча ця схема
Дякую за цікаве відео. Скажіть що робити якщо не получається відступити 3м від межі а 1,5. ? Наскільки це критично і чи погодяться такий план ??
На практиці з таки стикався. Є такий пункт в ДБН:
📗6.1.41 При розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будин ками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш
виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути
забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню
атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємо узгоджене водовідведення згідно з вимогами ДБН В.1.1-25
📘Але по ньому мені дали припис, що потрібно дотримуватись пожежних відступів :).
Єдиний правильний алгоритм дій зараз - це виконати ескізні наміри забудови, і почати з отримання буд паспорту. Якщо попросять щось виправити, то Ви не потратите час на проект. Багато залежить від місцевих органів зараз. Децентралізація.
Ще в пункті вище, є фраза "сформована забудова", так вот визначення в законі такого не має і що вважається сформованою а що ні не зрозуміло.
👍👍👍👍👍
Що це за програма і чи вона безкоштовна?
Архікад і Твінмоушен
Законно на практике, чтобы учесть все ограничения наверное, просто невозможно. Там и санитарные и пожарные нормы и инсоляция... жесть реально
а якшо ділянка 3.5 соток то що там неможна будувати житловий будинок чо як?
Все можна, питання як ви відноситесь до хабарництва і корупції.
Сусідні ділянки поруч з моєю ділянкою не забудовані. Якщо Вам не складно, Тарас, прошу підказати на якій відстані від цих сусідніх ділянок має бути Лінія забудови моєї ділянки.
А як ви визначили класифікацію вулиць? Що та саме магістральна?
Це не я визначив, це може бути прописано в генплані + в ДБН є додаток, де написані визначення.
Доброго дня, скажіть , чи можна звернутися до вас особисто для прорахунку моєї достройки до будинку? План є, просто чи варто мені починати цю перебудову. Дякую
Відповів на електронку
Доброго дня, хочу почати будову, цікавить проект, можете допомогти ? Моя локація - Львів.
Зараз не зможу допомогти.
Тарасе, чи існує взаємозв'язок між поверховістю приватних будинків і відстанню між ними або відстанню до червоних ліній?
Відповім за Тараса))) Не існує. Приватні (садибні) будинки обмежені по висоті і поверховості. Вище 3 поверхів однаково не побудуєте. Відстань до черв. ліній не залежить від поверховості приватн. (садибного) будинку. Теж стосується і пожежних норм.
Але є нюанс по інсоляції сусідніх ділянок і будинків. Триповерх. будинок теоретично може десь порушити інсоляцію сусіднього будинку чи ділянки. Але враховуючи кількість і розміщення кімнат, які повинні інсолюватися в приватн. будинку і площу зем. ділянки то дуже малоймовірно порушити вимоги інсоляції сусідів (чи свої)))
@@olegshparuk7555 дякую, ви вгадали, саме через інсоляцію і було питання)) Вулиця розташована з півночі на південь, відстань уявного 2-поверхового будинку до сусідської огорожі складає трохи менше 3м, до сусідського будинку - метрів 8-10. Навряд чи сусідський будинок опиниться в тіні, а от тінь на сусідську ділянку певною мірою падатиме. Тому цікавлять норми саме стосовно інсоляції сусідніх ділянок.
Примітка 5. Протипожежні відстані між будинками слід збільшувати на 20 %:
- для двоповерхових будинків V ступеня вогнестійкості;
@@Taras_Dovhaliuk дякую.
@@B1-Han п.4.6, ДСП №173-96. В Україні тривалість інсоляції повинна становити для житлових приміщень та прирівняних до них будівель та дворових територій не менше 2,5 годин на день на період з 22 березня до 22 вересня.
Нормативна тригодинна інсоляція повинна бути забезпечена на територіях дитячих гральних, спортивних майданчиків житлових будинків, дошкільних закладів, шкіл, спортивної зони та зони відпочинку.
Виходячи з цього беремо інсоляційну лінійку(чи хто як вміє) і перевіряємо)))
Нарешті знайшов відео для України
Дуже цікавий матеріал.... Проте є питання: а якщо це присадибні будиночки 80-х років? Там 4-5 соток, і деякі сучасні норми просто неможливо виконати. І будівлі (особливо сараї) були збудовані іноді з "єдиною стіною" із сусідом. Тепер новий сусід скаже "ламай Нахрєн"!!???
Якщо Ваш будинок вже побудований, то новий сусід повинен виходити з ситуації вже сформованої забудови. Вам зносити не потрібно.
Добрий день. Слід зазначити, що будинки І,ІІ ступеня вогнестійкості це не просто цегляні або газобетонні будинки, а будинки, де в тому числі, не застосовується дерев'яний каркас даху (дах це також огороджувальна конструкція). Зважаючи на тенденції будівництва індивідуальних будинків в Україні, розрахунок вогнестійкості можна одразу починати з ІІІ ступеня.
Пане Тарас. Біля нашого будинку дехто збирається розпочати будівництво «не житлової будівлі» , клініки, як анонсовано. Разом з тим, на моє зауваження про відстані між будівлями по нормам ДБН я отримав відповідь, що норми ДБН на такого роду будівлі не впливають -як би, для таких будівель існують свої норми. Чи є це ствердження вірним. Прокоментуйте, будь ласка.
на 5й хвилині ж наче відповіли
Прив'язка будинку на ділянці згідно ДБН України
Доброго дня Вам! Підкажіть, будь ласка, чи є якісь вийнятки і чи є документи на які можна буде зіслатись щоб побудувати новий будинок? Ось така в мене ситуація: у місті маю ділянку зі старим будинком(який в майбутньому буде зноситися, але поки там проживаю), перед ним хочу будувати новий будинок, але по межі моєї ділянки є стіна сусідського будинку, тому розміри мене обмежують для будівництва нового будинку . Там ніяк не получиться 6м відступити, максимум 5 м, якщо будинок буде мати орієнтовно 9м*9м , то ще 1 м залишиться до паркану(загальна довжина 15м). Ділянка 15м на 25м, старий будинок зміщений, тобто якщо новий будувати, то є можливість майже впритик до мого ставити новий будинок і там тимчасово проживати....єдина загвоздка в сусідській стіні і відступу від неї
Можете зменшувати відстань якщо стіна вищого будинку є протипожежною (будь це ваш чи сусіда)
Дякую за відео!підкажіть будь ласка у якій програмі ви виконуєте креслення будинку та генпланів? Дякую!
Будь ласка. Архікад + Твінмоушен.
Дуже дякую за такий чудовий контент ще й українською мовою. Виникло запитання переглядаючи відко. Чи прораховували/порівнювали ви вартість будівництва будинку на 100 квадратів одноповерхового і двоповерхового по ~50 квардратів кожен поверх. Що економніше будувати?
Один поверх, сам будую собі два поверхи, дорого дуже виходить, на 2 поверховому можна все робити на землі фактично, на 2 поверховому, або доплачувати, за підйом матеріалу, або маніпулятор, підшивки фасади взагалі мовчу.
Праворуч все правильно?
Тарасе, доброго дня! Дякую за цікаве і інформативне відео. Маю питання по цій темі: а яка мінімальна відстань може бути від будинку до високовольтної лінії електропередач? Те ж саме питання стосовно інших споруд вказаних на відео: гараж, теплиця, бесідка.
ДБН за посиланням: dreamdim.ua/wp-content/uploads/2019/07/DBN-B22-12-2019.pdf
Сторінка 88
6 " соток " , все як на дачі
6 метрів! Сраний сусід гараж збудував метр від дому.
якось суперечливо, що можна будувати таунгауси сполученими, але відокремлені лише з відступом мінімум 6 м
Ніколи не працював з таунхаусами, потрібно все погоджувати індивідуально, зараз багато окремих вимог можуть висувати населені пункти.
По класифікації таунгаус це бактоквартирний будинок. Тому суперчності як би й нема.
А щодо мін. 6м то і там є нюанси. Відповідно до приміток можна і менше 6м.
Примітка 3. Відстань між стінами будинків без віконних прорізів допускається зменшувати на 20 %, за винятком будинків ІІІа, ІІІб, IV, ІVа, і V ступенів вогнестійкості.
Примітка 6. Відстані між будинками І і II ступенів вогнестійкості допускається передбачати менше ніж 6 м за
умови, якщо стіна вищого будинку, розміщеного навпроти іншого будинку, є протипожежною.
@@olegshparuk7555 чи є таке поняття в нормативах України що таке протепожежна стіна і які до неї вимоги? Якщо стіна глуха кам'яна а покрівля дерев'яна чи буде вона протипожежна? В нормативах зустрічав лише вимоги до прртипожежної стіни яка захищає внутрібудинкові приміщення розділяя їх на відсіки. Але стосовно зовнішніх стін сусідніх будинків не знайшов норматива.