Бажаю, маю бтс 12 купив в Слав'янську вже маю збиту ціль, я мисливець і знаю як треба стрілять малі рухомі цілі, тож вважаю що засіб має право на існування, лише н'юанс це діоптрія після переломки потрібні напрацювання, або ж заміна на практичний коліматор. Набої B/P, 4 номер 36 грм контейнер,працював без подовжувача ствола. Слава ДШВ!!!
Здоров'я бажаю! Героям Слава! Також маю БТС 12. Тримаю при собі постійно. Я не мисливець, але зброю люблю! Тож пару раз на місяць виїзджаю на полігон. (втихаря від комбата, бо він проти, щоб у хлопців була особиста зброя з собою) Один н'юанас, коли магазини споряджені більше двох діб, пластикові гільзи деформуються. Приходиться часто перезаряджати магазини, щоб завжди бути напоготові.
@@ДядяСлава Теж саме з юбкою набоїв і у мене та на подачу не впливало, не помічав, єдине що траплялось то це не досилання патрона в патронник із за гострих країв в самому патроннику. Та при веденні стрільби працює усе чітко! А на рахунок особистої зброї то я гадаю існує цілий ряд причин чому так! Тож якщо не наказують то це нормальний комбат🤘 якими набоями ти користуєшся?
Цікаво, звичайно лайк! Можливо, і з моїх знань вам щось знадобиться. 1. З теорії проектування мисливської рушниці (є така), відомо, що довжина ствола підбирається під порох що використовується, і в ідеалі, порох має встигнути весь згоріти, і передати енергію кулі, на момент її виходу зі зрізу. І якщо це якісь там "Сокіл", то йому дійсно треба мінімум сантиметрів 70. Сучасні, імпортні пороха, горять значно швидше, і це дозволяє отримати максимальну енергетику, а отже і дальність враження мішені на стволі 50 - 60 см. І тут вже зайві сантиметри, навпаки, можуть гальмувати боєприпас, ми отримаємо зворотній єфект. Щоб в цьому переконатися, а також щоб визначити найращу щільність і рівномірність осипу, треба зробити відстріл по листу 100 * 100 см., на обраній дистанціїї, не тільки з різними розмірами шроту, але й з різними навісками, і з різними дульними звуженнями. Різниця результатів може бути разюча. 2. Прибрати прицільну скобу з вашого Хатсана не вийде, бо в нього немає нахилу прикладу, і доведеться дуже сильно нахиляти голову. 3. Спостерігаючи як підкидає рушницю після кожного пострілу з патроом 36гр., уявляю, що за час повернення на ціль, можна зробити не одну перезарядку помпи, і перевага напівавтомату при цьому повністю нівелюється 4. Порівнюючи швидкість дрону з "повільною" тарілкою, випередження до 30 м. Мало б бути з пів метра, а на 50 - метр. Питання тренування, вам треба на стенд. Це корисно і цікаво. Ви класні! Ваш досвід багатьом буде корисний. Вдалих пострілів.
Мені сподобалося як було змонтоване ваше відео. Можете, будь ласка, дати посилання в інтернеті, на команду, яка вам знімало відео. Хочеться більше про них дізнатися. Зокрема, на що знімали це відео.
Я не фахівець, але мені здається, що варто використовувати ще дрібніший шріт, але не звичайний, а все-таки вольфрамовий. Це дасть змогу збільшити кількість шроту в хмарі й, відповідно, ймовірність ураження цілі, а велика маса вольфраму дасть змогу зберегти кінетичну енергію кожної дробинки на прийнятному рівні. Наприклад, якщо використовувати вольфрамовий шріт №7 (діаметром 2,5 мм), то маса дробинки становитиме 0.158 грама. Тобто, майже як у звичайного шроту №5 (0,160 грама) При цьому в набої 12калібру №5 поміщається, якщо не помиляюся, 217 дробинок, а з №7 вже 364, тобто аж на 68% більше. До того ж вольфрамовий шріт, завдяки меншому діаметру і, відповідно, меншому опору повітря, має приблизно на 25% більшу дальність ураження, а на рівній зі свинцевим шротом дистанції має більшу кінетичну енергію. Але, можливо, мало б сенс випробувати вольфрамовий шріт навіть ще меншого діаметра.
Я не найду набої із вольфрамом, як що є то підкажіть де взяти. Мені з вашого допису стало цікаво випробувати їх! Може навіть через хром постріляти вдасться!
Цікаво, а де ж ви такі дивовижні набої знайдете? Я думаю якщо в фантастичний мрії такий набой десь з'явитися то він буде коштувати як самий коштовний дрон😂
Молодці !! Заморочились добряче !! Рушниця підібрана правильно !! Основне підібрати самий мілкий шріт . який на 50 м. буде впевнено наносити шкоду дрону ! Бо чим міілкіший шріт , тим його більше у патроні , не таємниця ,але і енергія зменшується .Удачі !
Доречі ще збагнув. Тест з фронтального нальоту з папером трохи некоректний. Силует в горизонтальній плоскості, він дійсно невеликий, але дрон який летить на тебе позіціонується не чітким фронтом, а із нахилом збільшуючи силует, та надаючи більше площі влучання в гвинти та в каркас, не кажучи про батарею. Роздруківка мала бути в проекції під нахилом оголюючи ще верхню частину дрону. Напевне по цій причині постріл був в тому числі влучним та ефективним коли саме дрон летів на стрільця.
Річ ось у чому, хоч ви правильно підмітили що частіше за все дрон не буде по відношенню до стрільця у горизонтальній проекції, але таке теж можливо. Оскільки влучити у горизонтальну проекцію найважче, то й тестувати потрібно у горизонтальній проекції, бо у разі влучання за таких умов, ви влучите й за легших умов.
Ділюсь досвідом Вже приблизно як 2 місяці , вчимо курсантів стріляти з АК по гонгу 15 см під кутом 30-45° на відстань 25 , 35 та 50 метрів.Умови : 5 пострілів за 10 секунд У підсумку у 90% курсантів є влучання мінімум два рази на відстань 50 метрів з 5 пострілів за 10 секунд з штатної зброї Перемога любить підготовку
@@Andrew-ou9gk оце твоє "трохи" з кожним наступним пострілом в молоко...я можу з тобою поспорити що ти навіть з положення лежачи в темпі 2 сек/постріл на дистанції в 50м в 15см мішень будеш мазати вже з 2 пострілу
@@ОлегВеселий-ц6дти гониш... На полюванні стріляю з сайги,стадо свиней біжить 5-10 секунд, 1-2 цілі завжди, зайців до 100 м на ходу з мілкана 17 hmr болтовик, легко,так що для початку купи пневму і почни з 15-25м Як почнеш попадати,напиши нам😂
Из выводов, такого рода оружие должно быть на штатном уровне на передовой у каждого 3-го - 4-го стрелка с учетом характера современной войны, также таких стрелков имеет смысл ставить на бронетехнику на броню в момент ее перемещения, конечно стрелять лучше с закрытых или полузакрытых позиций, даже сбитый дрон со своей БЧ несет опасность, окоп и хорошая амуниция увеличивают шансы на выживание. В идеале нужно автоматическое оружие стреляющее боеприпасами подобного типа, хотя бы стационарное для техники, блок постов и укрепленных позиций (но это уже вопрос к конструкторам оружия) - полагаю что автоматическая стрельба шансы на поражения на дистанции 50 метров существенно бы увеличила бы, также стрельба нескольких стрелков залпом по одной цели тоже увеличит шансы, с другой стороны те кто использует дроны для нападения будут вынуждены менять тактику, на пример атаковать синхронно одну цель с разных направлений, и летать ломаной траекторией, конечно окопный РЭБ на 500 метров местами более интересен, но РЭБ тоже не всегда может угадать волну дрона, по этому физическое уничтожение имеет смысл.
Чекаю продовження. В мене був досвід збиття зависаючого дрона з 5.45, але це було везіння. Хочу ще досліджень щоб везіння в побратимів було закономірністю
Все дуже цікаво і корисно. Висновки такі: Має бути рушниця з великою кількістю набоїв з пластиковим прикладом (півавтомат), без прицільних (срильба по стволу). Шріт 3. Мати досвід стрільби по тарілках, або по птахам.
У мене в голові виникає два варіанти(якщо не брати до уваги очевидних), один дорогий, другий складний(бо потребує організації виробництва нестандартних набоїв): 1) два-чотири стрільця з p90 та трасуючими набоями; пояснення: тепм стрільби 1к пострілів на хвилину, 50 набоїв у стандартному магазині, надмалий імпульс віддачі, велика швидкість кулі, плюсом компактнісь та мала вага 2)кніпеля під рушницю; пояснення: набій зі зв'язанною картеччю кевларовою ниткою, чи тонким сталевим тросом.
Велике спасибі за огляд-тести!-Дуже актуально і корисно!Велике прохання протестувати набій 12 кал з вольфрамовим дробом ном.5 і 7 по дрону fpv ! З повагою діючий військовий
Ви молодці , дуже цікаво . Обов’язково ваші експеременти повторю . Моє бачення , мисливська зброя , іжектор , так як більше пострілів не встигнемо , і доцільно пропускати і влучати вдогонку . Патрон + - 1 . 50м .Мисливський досвід 45 р .
Так, це цікаво! АЛЕ ? Де ж давно відомий напівавтомат "Маверік - Супер гусь" зі стволом 960 мм? При середніх мисливських навичках, при полюванні по перу, я сам був свідком коли осіннього гуся вражали метрів з 80-90, що падали немов "тряпка" і це з його (гусиним) твердим і жорстким пером! От з нього і кучніше і з більшої дистанції більш гарантовано, можна було б вражати ворожі пташки. Скільки б життів врятували ??? Ще з початку війни можна було б його замовити, в достатній кількості. Мисливців з досвідом на фронті вистачало, поділилися б навичками з усіма побратимами. Правда, кому це потрібно коли шашличник викохував рєзнікова, як головного мародера, що навіть був противником "Мавіків", обзиваючи їх весільними забавками. Та й наразі не краще... Тож, може самі продавці зброї провели б ще й такий тест і взяли б ініціативу на себе по замовленню такої довгоствольної зброї???
А навіщо він там? Якось без нього люди по птиці стріляють і тарілки збивають вже десятки років. А так тільки додасте складнощів в навчанні і може бути зламаний, забитий брудом і тд
@@IbisArmsне згоден. Я мисливець. Зазвичай полюю з двудулкою. Коли поставив на планку каліматор (пілар чі пілад) з кругом 65 моа та точкою, то влучність по пернатій виросла істотно. Ти бачиш де буде осип. Каліматор з точкою, думаю не пройде. А круг з точкою (чі без неї) полегшить прогнозованість по рухливій цілі.
@@IbisArms навіщо тоді взагалі придумали ці коліматори, чому всі не стріляють тупо по стволу, не зрозуміло як коліматор може щось ускладнити - навів точку і стріляєш. Коліматор якраз і дає перевагу тим що зменшує час на прицілювання
Дякую за таки розбір цієї проблеми. Це і є розвиток під час війни. Можливо комусь це врятує життя і хотілося б щоб і українські компанії зайнялись виробництвом профільної зброї для таких задач
Дякую за відео. При стрельбі по боковій летячій мішені важливо врахувати її швидкість для виносу, провисти експеремент відстань 40метрів і швидкіть дрона 80 м/с (на полювані на пернатих черята на віражах прискорюються до 45 м/с винос робих сутевий)
У всіх рухах Віталія видно уберпрофі! Чекаємо на продовження, та порівняння термінальної балістики різного шроту. І все-таки можливо краще висновки робити вже після обробки даних у студії? Може навіть накладеним голосом в кінці, здається це буде ліпше ніж більш сумбурний лайв від вже трошки за√°%@ учасників) Дякую за "антидрон академію"!
Найвразливіше місце дрона - купол електродвигуна. Навіть невелика деформація може призвести до заклинювання і втрати керованості. Потім лопаті і дроти/електроніка. Але електроніка непогано закрита акумом і карбоновою рамою. Карбонова рама безсмертна.
Хлопці,дуже круте відео,але є нюанс з фронтальною проекцією:дрон летить під нахилом вперед(якщо fpv),тож фронтальна прекція трошки більша ніж у вас зображено на малюнку))тож шансів ще більше))
Крутий тест. Дякую! Йомайо, я не думав, шо той дрон так швидко летить.... Це триндець просто....! ВВажаю, що оці перші тести з папірцями взагалі не актуальні і не інформативні. Хіба, що зробити якось так, щоб ті паперові мішені теж рухалися......
Вони показують осип шроту і вірогідності влучання в ідеальних умовах так би мовити. Стандартний тест як для спортивних так і для мисливських задач. Дрон по суті нічим не відрізняється в цьому плані.
Треба взяти патрони з номером 2 і по 7, і перевірити на пробивання рами, акумулятора, вінта, на відстані 50 метрів. І тільки ті ратрони, які можуть нанести пошкодження брати до уваги для збиття дронів. А ще потрібно взяти класичний полуавтомат зі стволом 71 - 76 см., з подовжувачем магазину, високою прицільною планкою і зпробувати з ним постріляти. Да, вони довші, але вони більш надійні, чим з рожковим магазином. А надійність має значення.
А спробуйте постріляти з Typhoon F12 Sport. Там є ДГК. Чи його наявність дасть можливість швидше повторно знаходити ціль і зробити більшу кількість пострілів. Або чи можна окремо купити і прикрутити ДГК на напівавтоматичну рушницю, якщо це не передбачено заводом-виробником - в майстерні нарізати різьбу на стволі, чи подовжувачі ствола...
Повторіть експерименти з рушницями, але ведіть запис через тепловізор, щоб бачити як взагалі розлітається дріб. І ще спробуйте замість 12 калібру - 4 калібр. Потрібно знайти ТОЗ-123 або КС-23. Останній точно має бути на озброєнні в МВС. Ствол 23мм, нарізний. По суті обрізок ствола зенітки ЗУ-23. Такою рушницею в теорії на багато більше шансів збити дрон. Кількість дробинок та площа ураження колосальна.
Відстань до бокового дрона - 40м, швидкість чимала.. Віталя: - а давай я без випередження спробую! Питання: нахуа?!!! Там потрібне дуже велике випередження. Це складна ціль і аматорам (без образ) вразити її ще й з такого корча вкрай складно, скоріше випадково. Покликали б вже Тельного, чи з круглої площадки когось. З усією повагою до Веталя.
Дивився чемпіонат світу з практичної стрільби на каналі "практікал шутінг" так там на спеці набої деформувались в коробчастому магазині і щоб нормально відстрілятись команда Казахстану приносила рекомендовані набої на стрільбище в холодильнику і споряджала безпосередньо перед виступом. Інші команди приїздили зі своїми набоями. Помпа з подовжувачем магазину на спеці була краще за напівавтомати з коробчастими магазинами.
треба продовжувач Овальний вихід щоб давав розліт по вертикалі бо дрони чаще заходять по прямій не змінюючи курсу. А дроб в перших пострілах шрот крупний а потім дрібніший. А ще на рушницю тактичний фонарик такі яки можуть фокусувати промінь для дезарентаціі оператора дрона хоча може спрацювати навпаки допоможе навести дрона )) Взагалі канал руйнівне ранчо робили обріз на дистанції 10 метрів разльот дробі дуже малий тому на дрон камікадзе який атакує треба обріз
Да просто все, охотничье ружье, можно обрез и картечь на большое расстояние или дробь крупная на малое, но, у вас возникают проблемы с полицией, потомучто первый же блок пост и вам придётся платить дань или вместо пару дней отдыха- провести эти дни в кпз. Другой вариант это вписать оружие в военник, это считай отдать его государству. Всё это только потому, что проблемы солдат никто не решает и не собирается решать. Ибо депутаты или юристы далеки от реальных проблем и реалий войны. Всем спасибо
Дуже цікаве відео! Дякую Вам Було б також не менш цікавіше дізнатись результати 10 калібру… Але немає у нас в Україні цієї зброї та набоїв відповідного калібру(
Дуже цікаво та важливо але всі повинні розуміти, що тест не точний та аматорський, тому що, потрібно багато повторів чим більше, чим точніший результат.
Попадание по корпусу кумулятивной гранаты вряд ли стоит учитывать. Современная взрывчатка легко переносит прострел пулей, при этом передняя часть кумулятивной гранаты вообще пустая. Взорвется только если во взрыватель попасть, пятачок. И еще такой момент, кумулятивная граната становится на боевой взвод на расстоянии 20 метров, иначе она поранит гранатометчика. Результаты испытаний показали, что перехват возможен примерно на такой дальности, 20-30 метров. Впритык.
Цікаве відео. Але зі знайомих у військах поки мало чув про застосування рушниць у форматі булл-пап. Частіше це або помпи, або класичні напівавтомати (навіть про двустволки-переломки розказували). Можливо тому що хтось своє попривозив, а хтось купив подешевше, хтось брав щоб простіше обслуговувати було і т.д., а булл-пап лише набирає популярність. Тому все ж цікаво було б побачити в дії рем Віталія і якись класичний напівавтомат в стрільбі не по зависшим дронам, а в більшій динаміці. Принаймні це було б цікаво з точки зору оцінки впливу прицільних засобів на результативність. Адже як зауважив Антон у відео - прицільні засоби там здаються зайвими. Можливо ефективність стрільби трохи б покращилась в певних умовах (при паралельному прольоті).
Бажаю здоров'ячка, як ви вважаєте чому так мало розробок стрілецьких дронів? За допомогою специфічного ДГК зменшити віддачу прицільні на екран керування. Та й так далі... Входіть у заємодію із дронорозробниками це на часі. Дуже чекатиму контенту)) PS це вже є треба тільки вдосконалити професійно, а ви то вмієте. НАВЧИТЬ ДРОН ВЛУЧАТИ У ВОРОГА за не дорого. Будь ласка.
Для боротьби з FPV треба підлаштовувати американські підствольні гранатомети М203, замінюючи гранату на заряд крупної дробі чи дрібної картєчі. Насправді великі дистанції ,ну це таке,збивти дрон треба мабуть метрів з50 , тільки тоді є шанс на успіх.
Епантеи из "Прапорщик" розповідали що по дронам пуляти "как по тарелочкам" тому треба брати щось з довгим стовбурцем (бажано з того що валяється 5 років у них на складі). Тут вжє якось адекватніше. Правда самі "з дивана в майці" осудили конкурентів з ракетницями,в руках останні не тримавші...
Вітаю! Прекрасне відео і експеремент. Але маю практичне питання, а на якому стрільбищі ви стріляли?🥲 Бо я тільки починаю цю справу, і цікаво чи можна там літати на дронах для такий експериментів усім?
Якби ви читали усіляких грандів гладкоствоолу типу Крейцера, Зернова та інших, то ви б знали, що якщо на 20-30м навички сильно відрізняють тих, хто робить помилки 0,5% дальності, 1% і 1,5% і там також має значення який чок використовується, то на 50м ця різниця зникає і там всі стріляють однаково погано. Тому стріляти треба близько , дрібним шротом і слабими чоками, щоб середній стрпілець міг реалізувати максимальну кількість влучань. Це все проїхли ще тоді, коли нарізне не зйшло ще широко і всі були зайняті експериментами з гладким, тобто 10+ років тому.
@@Oleksandr_FUGASдрони летять не під ноги одному тому, хто з ружжом. Вони летять здебільшого в якогось побратима. І коли ви далеко влупите весь магаз і промажете(тому що фізика одна на всіх), то далі вже нічим збити
якщо підсумувати ваші коментарі - і те що є найбільш схожа дисципліна в спорті - стентова стрільба - то для збиття дронів треба саме двустволка - більше двох пострілів ви все одно не зробите! Довгий ствол - якраз плюс - в прицілюванні по стволу. Відсутність планки робить максимальна сумісність лінії прицілювання і лінії метання - тобто відсутність зістрілювання відносно дистанції. А те що гвинтівка велика - коли ми стріляємо довжина зброї не має значення, а вот в транспортуванні - двустволка розбирається пополам. А ще двустволка - самий надійний варіант. Тому треба тренувати влучання на 35 - 25 метрів. Що би була надійність. а ближче підпускати вже не можно.
Против дронов нужно специальное ружьё , большого калибра с крупной дробью , и коротким стволом , для мобильности . А ещё лучше , мортирка , типа подствольного гранатомёта , или собственно подствольный гранатомёт , с осколочным выстрелом , имеющим дистанционный подрыв , как у снарядов систем ПВО . Другими словами , нужен специальный выстрел для стандартного подствольного гранатомёта , снаряженный крупной дробью (картечью) , или имеющий бесконтактный взрыватель
Роізграш 6 кепок у каналі Збройові посиденьки:
t.me/zbrpos
Розіграш 6 килимків для чищення зброї в Збройовому каналі:
t.me/zbroya
а умови?
1:03 півгодини теорії пишіть разом 😢
Чому увесь ютуб завалений навчальними відео по ФПВ і як з ними боротися? Думаю за порєбриком дуже вдячні за навчальні відео
В майках сидять люди i переймаються про бійців, так що не треба дупу морщити
@@Msvit на болотах давно існують антидронові групи, з РЕР, РЕБ і 12 калібром
Бажаю, маю бтс 12 купив в Слав'янську вже маю збиту ціль, я мисливець і знаю як треба стрілять малі рухомі цілі, тож вважаю що засіб має право на існування, лише н'юанс це діоптрія після переломки потрібні напрацювання, або ж заміна на практичний коліматор. Набої B/P, 4 номер 36 грм контейнер,працював без подовжувача ствола. Слава ДШВ!!!
Смерть свино-собакам..!
Респект тобі земляк👍🇺🇦✌️
Здоров'я бажаю! Героям Слава! Також маю БТС 12. Тримаю при собі постійно. Я не мисливець, але зброю люблю! Тож пару раз на місяць виїзджаю на полігон. (втихаря від комбата, бо він проти, щоб у хлопців була особиста зброя з собою) Один н'юанас, коли магазини споряджені більше двох діб, пластикові гільзи деформуються. Приходиться часто перезаряджати магазини, щоб завжди бути напоготові.
@@ДядяСлава Теж саме з юбкою набоїв і у мене та на подачу не впливало, не помічав, єдине що траплялось то це не досилання патрона в патронник із за гострих країв в самому патроннику. Та при веденні стрільби працює усе чітко! А на рахунок особистої зброї то я гадаю існує цілий ряд причин чому так! Тож якщо не наказують то це нормальний комбат🤘 якими набоями ти користуєшся?
ВР класний набій! В нього більша енергетика і V° в порівнянні з конкурентами при всіх інших рівних параметрах, думка що то властивості самого пороху.
Цікаво, звичайно лайк! Можливо, і з моїх знань вам щось знадобиться.
1. З теорії проектування мисливської рушниці (є така), відомо, що довжина ствола підбирається під порох що використовується, і в ідеалі, порох має встигнути весь згоріти, і передати енергію кулі, на момент її виходу зі зрізу. І якщо це якісь там "Сокіл", то йому дійсно треба мінімум сантиметрів 70. Сучасні, імпортні пороха, горять значно швидше, і це дозволяє отримати максимальну енергетику, а отже і дальність враження мішені на стволі 50 - 60 см. І тут вже зайві сантиметри, навпаки, можуть гальмувати боєприпас, ми отримаємо зворотній єфект. Щоб в цьому переконатися, а також щоб визначити найращу щільність і рівномірність осипу, треба зробити відстріл по листу 100 * 100 см., на обраній дистанціїї, не тільки з різними розмірами шроту, але й з різними навісками, і з різними дульними звуженнями. Різниця результатів може бути разюча.
2. Прибрати прицільну скобу з вашого Хатсана не вийде, бо в нього немає нахилу прикладу, і доведеться дуже сильно нахиляти голову.
3. Спостерігаючи як підкидає рушницю після кожного пострілу з патроом 36гр., уявляю, що за час повернення на ціль, можна зробити не одну перезарядку помпи, і перевага напівавтомату при цьому повністю нівелюється
4. Порівнюючи швидкість дрону з "повільною" тарілкою, випередження до 30 м. Мало б бути з пів метра, а на 50 - метр. Питання тренування, вам треба на стенд. Це корисно і цікаво.
Ви класні! Ваш досвід багатьом буде корисний. Вдалих пострілів.
Висновок потрібний дробовий кулемет ❤
Якщо не зраджує пам'ять, то американська А-40 з дисковим магазином якраз підходить (це дробовик напівавтомат).
@@Andrij_Rybolov Моделі А 40 не знайшов.
Є AA 12.
Зате є відео про саморобний кулемет дробовика.
Мені сподобалося як було змонтоване ваше відео.
Можете, будь ласка, дати посилання в інтернеті,
на команду, яка вам знімало відео. Хочеться більше про них дізнатися. Зокрема, на що знімали це відео.
Дробомет😅
Я не фахівець, але мені здається, що варто використовувати ще дрібніший шріт, але не звичайний, а все-таки вольфрамовий. Це дасть змогу збільшити кількість шроту в хмарі й, відповідно, ймовірність ураження цілі, а велика маса вольфраму дасть змогу зберегти кінетичну енергію кожної дробинки на прийнятному рівні. Наприклад, якщо використовувати вольфрамовий шріт №7 (діаметром 2,5 мм), то маса дробинки становитиме 0.158 грама. Тобто, майже як у звичайного шроту №5 (0,160 грама) При цьому в набої 12калібру №5 поміщається, якщо не помиляюся, 217 дробинок, а з №7 вже 364, тобто аж на 68% більше. До того ж вольфрамовий шріт, завдяки меншому діаметру і, відповідно, меншому опору повітря, має приблизно на 25% більшу дальність ураження, а на рівній зі свинцевим шротом дистанції має більшу кінетичну енергію. Але, можливо, мало б сенс випробувати вольфрамовий шріт навіть ще меншого діаметра.
Я не найду набої із вольфрамом, як що є то підкажіть де взяти. Мені з вашого допису стало цікаво випробувати їх! Може навіть через хром постріляти вдасться!
Цікаво, а де ж ви такі дивовижні набої знайдете? Я думаю якщо в фантастичний мрії такий набой десь з'явитися то він буде коштувати як самий коштовний дрон😂
@@ndru8507 А з гумором у тебе усе добре🤘
Годишся давай до нас, справжній штурмовик🥳
@@юрій-к9в тільки робити самому, а замість шроту брати джиг-головки в риболовних магазинах, але це дуже дорого буде
Молодці !! Заморочились добряче !! Рушниця підібрана правильно !! Основне підібрати самий мілкий шріт . який на 50 м. буде впевнено наносити шкоду дрону ! Бо чим міілкіший шріт , тим його більше у патроні , не таємниця ,але і енергія зменшується .Удачі !
Для просування, все дуже корисно. Молодці, наснаги вам!
Не бійся кажи як є, а то якось дуже розмазано виразився. Як що не секрет де працюєш? І чи маєш досвід, якщо є чим поділитись то кажи?
Доречі ще збагнув. Тест з фронтального нальоту з папером трохи некоректний. Силует в горизонтальній плоскості, він дійсно невеликий, але дрон який летить на тебе позіціонується не чітким фронтом, а із нахилом збільшуючи силует, та надаючи більше площі влучання в гвинти та в каркас, не кажучи про батарею. Роздруківка мала бути в проекції під нахилом оголюючи ще верхню частину дрону. Напевне по цій причині постріл був в тому числі влучним та ефективним коли саме дрон летів на стрільця.
Річ ось у чому, хоч ви правильно підмітили що частіше за все дрон не буде по відношенню до стрільця у горизонтальній проекції, але таке теж можливо. Оскільки влучити у горизонтальну проекцію найважче, то й тестувати потрібно у горизонтальній проекції, бо у разі влучання за таких умов, ви влучите й за легших умов.
@@user-darbo Дуже аргументовано та вірно підмічено, питань немає. Згоден абсолютно.
Ділюсь досвідом
Вже приблизно як 2 місяці , вчимо курсантів стріляти з АК по гонгу 15 см під кутом 30-45° на відстань 25 , 35 та 50 метрів.Умови : 5 пострілів за 10 секунд
У підсумку у 90% курсантів є влучання мінімум два рази на відстань 50 метрів з 5 пострілів за 10 секунд з штатної зброї
Перемога любить підготовку
І все одно проти дрона краще гладкоствол, або кулемет.
При при такому темпі стрільби, після першого пострілу, шанси попасти в гонг розміром 15см з 50м близькі нулю, харош байки травити
@@ОлегВеселий-ц6д 2 секунды на выстрел патроном 5.45? А что тут такого не реального? Его же одиночными почти не уводит.
@@Andrew-ou9gk оце твоє "трохи" з кожним наступним пострілом в молоко...я можу з тобою поспорити що ти навіть з положення лежачи в темпі 2 сек/постріл на дистанції в 50м в 15см мішень будеш мазати вже з 2 пострілу
@@ОлегВеселий-ц6дти гониш...
На полюванні стріляю з сайги,стадо свиней біжить 5-10 секунд, 1-2 цілі завжди, зайців до 100 м на ходу з мілкана 17 hmr болтовик, легко,так що для початку купи пневму і почни з 15-25м
Як почнеш попадати,напиши нам😂
Из выводов, такого рода оружие должно быть на штатном уровне на передовой у каждого 3-го - 4-го стрелка с учетом характера современной войны, также таких стрелков имеет смысл ставить на бронетехнику на броню в момент ее перемещения, конечно стрелять лучше с закрытых или полузакрытых позиций, даже сбитый дрон со своей БЧ несет опасность, окоп и хорошая амуниция увеличивают шансы на выживание. В идеале нужно автоматическое оружие стреляющее боеприпасами подобного типа, хотя бы стационарное для техники, блок постов и укрепленных позиций (но это уже вопрос к конструкторам оружия) - полагаю что автоматическая стрельба шансы на поражения на дистанции 50 метров существенно бы увеличила бы, также стрельба нескольких стрелков залпом по одной цели тоже увеличит шансы, с другой стороны те кто использует дроны для нападения будут вынуждены менять тактику, на пример атаковать синхронно одну цель с разных направлений, и летать ломаной траекторией, конечно окопный РЭБ на 500 метров местами более интересен, но РЭБ тоже не всегда может угадать волну дрона, по этому физическое уничтожение имеет смысл.
Два мужики палять в небо з надією підбити діч. Потім шукають пляшку. Класичне полювання
Браво))
Колись в садку кидали жінці по дві пляшки в різних напрямках. Збивала майже 100%
5 балов)))
Ну так ще Остап Вишня про це писав.
"Чемпіон пересмикує на Хатсан-напівавтомат")))
По факту, фронтальна проєкція буде відрізнятись, оскільки для того щоб дрон рухався вперед він мусить нахилятись вперед
Але швидше за все він буде летіти зверху вниз під кутом, тому разючої різниці не буде
Люблю такі відоси.
50% - практична інформація
50% - піська))0)
Perfectly balanced, as all things should be
Чекаю продовження. В мене був досвід збиття зависаючого дрона з 5.45, але це було везіння. Хочу ще досліджень щоб везіння в побратимів було закономірністю
Дякую величезне за дуже актуальне та своєчасне відео! Дуже корисно!
Дуже цікаве видиво, обожнюю коли пояснюють. Наснаги вам
Файний тест, та дуже актуальний. Дякую!
Стрілка б вам ще нормального😅
Позавчора тримав цей космобластер у руках. Дуже сподобався.
Дякую за відео - дуже цікаве. Шукаю варіанти хоч трохи убезпечити себе під час пересування між позиціями.
Зараз це актуально, як ніколи..
Все буде Україна!
Такое себе… актуальней всё-таки сбивать дрон другим дроном.
Это на мой взгляд.
Героям слава! І хай вас всіх там Бог береже....
@@greyn2287 , таке собі є анидронова рушниця. Але зброї на війні багато не буває.
@@greyn2287 FPV сбить другим FPV будет практически не реально
@@greyn2287 А как он будет его видеть,? Нужна какаято камера сферическая
Вітаю , дякую Антону , Віталію та Ібіс за проведену роботу та відео . Вподобайка
Дякую.... Військовий. І ваше відео дуже прийшлось до снаги
Окремий лайк за позицію щодо дронів і паперу. Дякую за цікаве відео!
Дякую за випуск
научный подход, сенк. еще бы попробовать AK/AR с компенсатором и трасеры. Еще както быстро летит - нужно было налить водой бутылку
так дрон же "учбовий", не потягне
Молодці. Було цікаво та корисно переглянути. Продовжуйте.
Все дуже цікаво і корисно.
Висновки такі:
Має бути рушниця з великою кількістю набоїв з пластиковим прикладом (півавтомат), без прицільних (срильба по стволу).
Шріт 3.
Мати досвід стрільби по тарілках, або по птахам.
У мене в голові виникає два варіанти(якщо не брати до уваги очевидних), один дорогий, другий складний(бо потребує організації виробництва нестандартних набоїв):
1) два-чотири стрільця з p90 та трасуючими набоями;
пояснення: тепм стрільби 1к пострілів на хвилину, 50 набоїв у стандартному магазині, надмалий імпульс віддачі, велика швидкість кулі, плюсом компактнісь та мала вага
2)кніпеля під рушницю;
пояснення: набій зі зв'язанною картеччю кевларовою ниткою, чи тонким сталевим тросом.
Ще непогано б старі ппш підійшли, якби гори з них та їхніх набоїв ще залишались на складах...
Дякую за ваші пояснення, дуже корисно.
Дякуємо та чекаємо на нові тести!!❤️❤️
Велике спасибі за огляд-тести!-Дуже актуально і корисно!Велике прохання протестувати набій 12 кал з вольфрамовим дробом ном.5 і 7 по дрону fpv !
З повагою діючий військовий
Ви молодці , дуже цікаво . Обов’язково ваші експеременти повторю . Моє бачення , мисливська зброя , іжектор , так як більше пострілів не встигнемо , і доцільно пропускати і влучати вдогонку . Патрон + - 1 . 50м .Мисливський досвід 45 р .
такой опции как вдогонку нет. Либо ты его, либо дрон тебя.....
Дуже цікавий тест! Рушниці, набоїв, а також реальної відстані пострілу.
Так, це цікаво! АЛЕ ? Де ж давно відомий напівавтомат "Маверік - Супер гусь" зі стволом 960 мм? При середніх мисливських навичках, при полюванні по перу, я сам був свідком коли осіннього гуся вражали метрів з 80-90, що падали немов "тряпка" і це з його (гусиним) твердим і жорстким пером! От з нього і кучніше і з більшої дистанції більш гарантовано, можна було б вражати ворожі пташки. Скільки б життів врятували ??? Ще з початку війни можна було б його замовити, в достатній кількості. Мисливців з досвідом на фронті вистачало, поділилися б навичками з усіма побратимами.
Правда, кому це потрібно коли шашличник викохував рєзнікова, як головного мародера, що навіть був противником "Мавіків", обзиваючи їх весільними забавками. Та й наразі не краще... Тож, може самі продавці зброї провели б ще й такий тест і взяли б ініціативу на себе по замовленню такої довгоствольної зброї???
Тротуарна плитка впжливіша
Super bardzo profesionalny test
Спробуйте будьласка, ,,вязаний,, снаряд, для дрона має бути цікаво, але він має 2 недоліки, нема в продажу, і мала ефективність в зарослях
Спробуйте не тільки зняти планку прицільну, а ще й поставити коліматор (відкритого типу. Меньше місця займає і меньше собою буде затуляти мішень)
А навіщо він там? Якось без нього люди по птиці стріляють і тарілки збивають вже десятки років.
А так тільки додасте складнощів в навчанні і може бути зламаний, забитий брудом і тд
для того, що не всі бійці - мисливці, багато хто зброю побачив вперше в армії, а дрони атакують не тільки мисливців
Та в тому і справа, що легше навчити людей масово без коліматора.
Коліматор тільки ускладнить все і в навчанні і в забезпеченні
@@IbisArmsне згоден. Я мисливець. Зазвичай полюю з двудулкою. Коли поставив на планку каліматор (пілар чі пілад) з кругом 65 моа та точкою, то влучність по пернатій виросла істотно. Ти бачиш де буде осип. Каліматор з точкою, думаю не пройде. А круг з точкою (чі без неї) полегшить прогнозованість по рухливій цілі.
@@IbisArms навіщо тоді взагалі придумали ці коліматори, чому всі не стріляють тупо по стволу, не зрозуміло як коліматор може щось ускладнити - навів точку і стріляєш. Коліматор якраз і дає перевагу тим що зменшує час на прицілювання
Дякую ! Дуже цікаві і корисні експеременти !
Дякую за таки розбір цієї проблеми. Це і є розвиток під час війни. Можливо комусь це врятує життя і хотілося б щоб і українські компанії зайнялись виробництвом профільної зброї для таких задач
Вісім слів у підтримку каналу! Один, два, три. І ще трішки.
Дуже багато корисної інформації дякую
Дякую за відео. При стрельбі по боковій летячій мішені важливо врахувати її швидкість для виносу, провисти експеремент відстань 40метрів і швидкіть дрона 80 м/с (на полювані на пернатих черята на віражах прискорюються до 45 м/с винос робих сутевий)
У всіх рухах Віталія видно уберпрофі!
Чекаємо на продовження, та порівняння термінальної балістики різного шроту.
І все-таки можливо краще висновки робити вже після обробки даних у студії? Може навіть накладеним голосом в кінці, здається це буде ліпше ніж більш сумбурний лайв від вже трошки за√°%@ учасників)
Дякую за "антидрон академію"!
Найвразливіше місце дрона - купол електродвигуна. Навіть невелика деформація може призвести до заклинювання і втрати керованості. Потім лопаті і дроти/електроніка. Але електроніка непогано закрита акумом і карбоновою рамою. Карбонова рама безсмертна.
Хлопці,дуже круте відео,але є нюанс з фронтальною проекцією:дрон летить під нахилом вперед(якщо fpv),тож фронтальна прекція трошки більша ніж у вас зображено на малюнку))тож шансів ще більше))
Крутий тест. Дякую!
Йомайо, я не думав, шо той дрон так швидко летить.... Це триндець просто....!
ВВажаю, що оці перші тести з папірцями взагалі не актуальні і не інформативні. Хіба, що зробити якось так, щоб ті паперові мішені теж рухалися......
Вони показують осип шроту і вірогідності влучання в ідеальних умовах так би мовити.
Стандартний тест як для спортивних так і для мисливських задач. Дрон по суті нічим не відрізняється в цьому плані.
FPV дрон має швидкість біля 100 км на годину, та він доволі маленький, авжеж влучити важко.
@@Umbrella_232 100км? Ого...!
То це ппц просто....
Дякую за інформацію....
@@ОлегЗаг-о3ю бувають і швидші. Це дуже небезпечна зброя.
Красавці ! Чудовий тест
Гумор дозволяє легко дивитись годину
Треба взяти патрони з номером 2 і по 7, і перевірити на пробивання рами, акумулятора, вінта, на відстані 50 метрів. І тільки ті ратрони, які можуть нанести пошкодження брати до уваги для збиття дронів. А ще потрібно взяти класичний полуавтомат зі стволом 71 - 76 см., з подовжувачем магазину, високою прицільною планкою і зпробувати з ним постріляти. Да, вони довші, але вони більш надійні, чим з рожковим магазином. А надійність має значення.
Велика подяка. Дуже вмістовно і цікаво. Слава Україні!
Дякуємо! Добру справу зробили!
Дякую за науку!🤝 Але краще краще б не згодилося. Чекаємо нові відео!
Дякую за вашу працю! Професійно підійшли.
Хлопці ваші відео як завжди АКТУАЛЬНІ!!! Слава Україні🇺🇦І тим хто її боронить🇺🇦
Дуже круто відзняли! Ще із помпою було б цікаво подивитися.
💪💪💪чикаю на продовження.сильно пизнавально та потрибно в наш час.дякую.
Молодці! Контент корисний. Продовжуйте.
Дякую! Цікаво і пізнавально. Не зупиняйтесь!
А спробуйте постріляти з Typhoon F12 Sport. Там є ДГК. Чи його наявність дасть можливість швидше повторно знаходити ціль і зробити більшу кількість пострілів. Або чи можна окремо купити і прикрутити ДГК на напівавтоматичну рушницю, якщо це не передбачено заводом-виробником - в майстерні нарізати різьбу на стволі, чи подовжувачі ствола...
Дуже великі вікна осипі . Потрібно підбирати патрони до зброї , кучность . Рухаєтесь по правильному шляху .
Тест супер
Давайте ще
Чудовий репортаж
Бажаю здоров'я! Хочу купити собі таку рушницю!
Краще тест на неї можна!
Тому що я як військовий, постійно в окопах!
Цікаво та користно, дякую !
Повторіть експерименти з рушницями, але ведіть запис через тепловізор, щоб бачити як взагалі розлітається дріб. І ще спробуйте замість 12 калібру - 4 калібр. Потрібно знайти ТОЗ-123 або КС-23. Останній точно має бути на озброєнні в МВС. Ствол 23мм, нарізний. По суті обрізок ствола зенітки ЗУ-23. Такою рушницею в теорії на багато більше шансів збити дрон. Кількість дробинок та площа ураження колосальна.
Кс 23? Трохи в сталкера переграв?
Відстань до бокового дрона - 40м, швидкість чимала..
Віталя: - а давай я без випередження спробую!
Питання: нахуа?!!!
Там потрібне дуже велике випередження. Це складна ціль і аматорам (без образ) вразити її ще й з такого корча вкрай складно, скоріше випадково. Покликали б вже Тельного, чи з круглої площадки когось.
З усією повагою до Веталя.
Ви розумієте про що відео взагалі?
Про вірогідність ураження середньою людиною.
Це ми і тестували.
Чекав на відео із самого анонсу. Дякую
Дуже потрібний тест.
Що відразу кидається в очі, що на статичних мішенях довгий час прицілювання. Чи дасть дрон такий час?
Ні не дасть, а на папері ретельно щоб був результат чіткий. Це ж експеримент на осип на папері, а не на швидкість.
Дякую Вам за Вашу роботу, не зупиняйтесь, будь ласка
Файна робота. Хай процвітає український ютуб. Слава Україні!)
дуже корисно, дякую
Вітаю! Гарна робота ! Але вже друге відео без патронів, з" хмарою свинцю" . Я про магнум з 76 гільзою, але є магнуми з 89 гільзою?
Робіть ще . Дякую
Дивився чемпіонат світу з практичної стрільби на каналі "практікал шутінг" так там на спеці набої деформувались в коробчастому магазині і щоб нормально відстрілятись команда Казахстану приносила рекомендовані набої на стрільбище в холодильнику і споряджала безпосередньо перед виступом. Інші команди приїздили зі своїми набоями. Помпа з подовжувачем магазину на спеці була краще за напівавтомати з коробчастими магазинами.
треба продовжувач Овальний вихід щоб давав розліт по вертикалі бо дрони чаще заходять по прямій не змінюючи курсу.
А дроб в перших пострілах шрот крупний а потім дрібніший. А ще на рушницю тактичний фонарик такі яки можуть фокусувати промінь для дезарентаціі оператора дрона хоча може спрацювати навпаки допоможе навести дрона ))
Взагалі канал руйнівне ранчо робили обріз на дистанції 10 метрів разльот дробі дуже малий тому на дрон камікадзе який атакує треба обріз
Да просто все, охотничье ружье, можно обрез и картечь на большое расстояние или дробь крупная на малое, но, у вас возникают проблемы с полицией, потомучто первый же блок пост и вам придётся платить дань или вместо пару дней отдыха- провести эти дни в кпз. Другой вариант это вписать оружие в военник, это считай отдать его государству. Всё это только потому, что проблемы солдат никто не решает и не собирается решать. Ибо депутаты или юристы далеки от реальных проблем и реалий войны. Всем спасибо
Дякую за відео)
Для просування, дякую
інтуітивно прибдав його 2 роки тому. Прикольна штука. Дійсно, трохи занижує спочатку.
Дуже цікаве відео! Дякую Вам
Було б також не менш цікавіше дізнатись результати 10 калібру…
Але немає у нас в Україні цієї зброї та набоїв відповідного калібру(
Дуже цікаво та важливо але всі повинні розуміти, що тест не точний та аматорський, тому що, потрібно багато повторів чим більше, чим точніший результат.
Для зменшення вартості тренування по "рухомих дронах" доведеться робити спеціальні стенди з рухомими мішенями.
Як варіант - лазерний тир
@@iskender2885, швидкість лазера і шрапнелі не порівняльні, а ще віддача.
Гарний огляд та тест 👍
Попадание по корпусу кумулятивной гранаты вряд ли стоит учитывать. Современная взрывчатка легко переносит прострел пулей, при этом передняя часть кумулятивной гранаты вообще пустая. Взорвется только если во взрыватель попасть, пятачок.
И еще такой момент, кумулятивная граната становится на боевой взвод на расстоянии 20 метров, иначе она поранит гранатометчика. Результаты испытаний показали, что перехват возможен примерно на такой дальности, 20-30 метров. Впритык.
Цікаве відео. Але зі знайомих у військах поки мало чув про застосування рушниць у форматі булл-пап. Частіше це або помпи, або класичні напівавтомати (навіть про двустволки-переломки розказували). Можливо тому що хтось своє попривозив, а хтось купив подешевше, хтось брав щоб простіше обслуговувати було і т.д., а булл-пап лише набирає популярність. Тому все ж цікаво було б побачити в дії рем Віталія і якись класичний напівавтомат в стрільбі не по зависшим дронам, а в більшій динаміці. Принаймні це було б цікаво з точки зору оцінки впливу прицільних засобів на результативність. Адже як зауважив Антон у відео - прицільні засоби там здаються зайвими. Можливо ефективність стрільби трохи б покращилась в певних умовах (при паралельному прольоті).
Все на практиці... гарне відео
Цікавий та корисний контент, дякую Вам.
+
Полезный ролик, спасибо!
Класне відео дуже корисне, дякую
Бажаю здоров'ячка, як ви вважаєте чому так мало розробок стрілецьких дронів? За допомогою специфічного ДГК зменшити віддачу прицільні на екран керування. Та й так далі... Входіть у заємодію із дронорозробниками це на часі. Дуже чекатиму контенту)) PS це вже є треба тільки вдосконалити професійно, а ви то вмієте. НАВЧИТЬ ДРОН ВЛУЧАТИ У ВОРОГА за не дорого. Будь ласка.
Для боротьби з FPV треба підлаштовувати американські підствольні гранатомети М203, замінюючи гранату на заряд крупної дробі чи дрібної картєчі. Насправді великі дистанції ,ну це таке,збивти дрон треба мабуть метрів з50 , тільки тоді є шанс на успіх.
Слава Україні. Героям слава. Хай квітне український UA-cam. ❤
Dziękuję ❤
Епантеи из "Прапорщик" розповідали що по дронам пуляти "как по тарелочкам" тому треба брати щось з довгим стовбурцем (бажано з того що валяється 5 років у них на складі). Тут вжє якось адекватніше. Правда самі "з дивана в майці" осудили конкурентів з ракетницями,в руках останні не тримавші...
Було цікаво. Дякую
Дякую за вашу працю,було цікаво.А якщо в набої буде змішаний шрот 2,3,5,це збільшить результати?
буде некерований та не завжди адекватний розсип шроту
Вітаю! Прекрасне відео і експеремент.
Але маю практичне питання, а на якому стрільбищі ви стріляли?🥲
Бо я тільки починаю цю справу, і цікаво чи можна там літати на дронах для такий експериментів усім?
Якби ви читали усіляких грандів гладкоствоолу типу Крейцера, Зернова та інших, то ви б знали, що якщо на 20-30м навички сильно відрізняють тих, хто робить помилки 0,5% дальності, 1% і 1,5% і там також має значення який чок використовується, то на 50м ця різниця зникає і там всі стріляють однаково погано. Тому стріляти треба близько , дрібним шротом і слабими чоками, щоб середній стрпілець міг реалізувати максимальну кількість влучань. Це все проїхли ще тоді, коли нарізне не зйшло ще широко і всі були зайняті експериментами з гладким, тобто 10+ років тому.
ну звісно, стріляти близько щоб дрон падав під ноги і вибухав, так сказати бути одноразовим стрільцем
@@Oleksandr_FUGASдрони летять не під ноги одному тому, хто з ружжом. Вони летять здебільшого в якогось побратима. І коли ви далеко влупите весь магаз і промажете(тому що фізика одна на всіх), то далі вже нічим збити
@@oleksandrpidgornyy9789по тобі летів?
якщо підсумувати ваші коментарі - і те що є найбільш схожа дисципліна в спорті - стентова стрільба - то для збиття дронів треба саме двустволка - більше двох пострілів ви все одно не зробите! Довгий ствол - якраз плюс - в прицілюванні по стволу. Відсутність планки робить максимальна сумісність лінії прицілювання і лінії метання - тобто відсутність зістрілювання відносно дистанції. А те що гвинтівка велика - коли ми стріляємо довжина зброї не має значення, а вот в транспортуванні - двустволка розбирається пополам. А ще двустволка - самий надійний варіант. Тому треба тренувати влучання на 35 - 25 метрів. Що би була надійність. а ближче підпускати вже не можно.
Біля Херсону можете перевірити все на практиці . Там потрібна Ваша допомога .
Против дронов нужно специальное ружьё , большого калибра с крупной дробью , и коротким стволом , для мобильности . А ещё лучше , мортирка , типа подствольного гранатомёта , или собственно подствольный гранатомёт , с осколочным выстрелом , имеющим дистанционный подрыв , как у снарядов систем ПВО . Другими словами , нужен специальный выстрел для стандартного подствольного гранатомёта , снаряженный крупной дробью (картечью) , или имеющий бесконтактный взрыватель