Азад Сафаров - про номінацію "Будинок зі скалок” на “Оскар” та культурну експансію України

Поділитися
Вставка
 • Опубліковано 12 бер 2023
 • 12 березня в Лос-Анджелесі відбулась 95 церемонія нагородження премією Оскар. Палкі дискусії викликала нагорода за найкращу документальну стрічку - її отримав фільм про російського опозиціонера Олексія Навального. Серед номінантів у цій категорії була і стрічка спільного виробництва Данії, України, Швеції та Фінляндії "Будинок зі скалок” - про дитячий будинок в нині окупованому Лисичанську. Наталія Леонова розпитала в другого режисера фільму, документаліста та журналіста Азада Сафарова, що для нього означає ця номінація та якою має бути культурна експансія України.
  -----
  Слідкуйте за подіями у світі, США та Україні на веб сторінці та у соціальних мережах української служби Голосу Америки.
  Підпишіться на нас в соцмережах
  Telegram: t.me/holosameryky
  UA-cam: bit.ly/3rCvbU3
  Facebook: holosameryky/
  Instagram: holosameryky
  Twitter: holosameryky
  Сайт:
  ukrainian.voanews.com
  #ЧасТайм #ГолосАмерикиУкраїнською

КОМЕНТАРІ • 5

 • Валентина Мюллер
  Валентина Мюллер 8 днів тому +1

  Дякую щиро!
  Все буде Україна🇺🇦✌🏻
  Слава Україні та
  Її🇺🇦 Героям💙💛✌🏻

 • Oksana Mixaliak
  Oksana Mixaliak 8 днів тому +1

  ЗВИЧАЙНО МИ ПОГОДЖУЄМОСЯ ЗІ СКАЗАНИМ! БОРЕМОСЯ ЗА НАШУ УКРАЇНСЬКУ НЕЗАЛЕЖНУ КУЛЬТУРУ ТА ПОКАЗУЄМО ЇЇ ВСЬОМУ СВІТУ! СЛАВА ЗСУ! ПЕРЕМОЖЕМО!
  ПІДТРИМУЄМО УКРАЇНСЬКИХ МИТЦІВ!

 • h2so4hclhno310 cubsat
  h2so4hclhno310 cubsat 8 днів тому +3

  Сама номінація на Оскар - це вже показник. А Навальний - це теж про насилля, але вже в самій РФ.

 • Juliya Koch
  Juliya Koch 7 днів тому +1

  Оскар для н авального - це вирок для кінопремії. І це виклик для української кіноіндустрії. Створити кіно, це ще не всесвітній промоуш :( промоушн виграв, чорношкірний ведучий - це як дитячий комплекс. Ще на відборі до номінантів була теза "Цей фільм як білі воюють з білими" (Звісно, кіно поза політикою! Чорний расізм це не расізм! Авжеж!) Я скажу, що це теж фронт. І, так, на цьому фронті в цьому році ми програли. Це поразка не для авторів фільму, це евтаназія для премії, спочатку в номінації "документальне кіно" :(
  Чи є конкуренція між грошима та та комплексом провини за рабство?. Але це й ще урок - вкладати гроші в промушн Українського кіно в світі, а не призначувати чиюсь banny чи перетворювати на паркінг "Довженко-Центр"!. В оскіровському комітеті досі багато людей, які ідентифікують Україну як частку росії. Такого не має бути! Скажімо так: в предпродакшн Ш.Пен, серед робочих світлин багато жахів. Але й ті світлини, що вже опубліковані, які будуть оприлюднені - вони викликають страх-жах.... Ці фото не залишили байдужою жодну людину, в якої є сердце, (А оскарівці ніколи не замислювались що в Україні було кріпацтво між білими та білими) це, у тому числі, зруйнований міст через річку.