Водоспад ШИПІТ: Секрет популярності цього Дива Природи. Для чого тут збираються Неформали? | Карпати

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 вер 2024
  • #водоспад #шипіт #карпати #україна #світзродзинкою
    Мета нашого каналу - розповісти про туристичні скарби, родзинки України та світу.
    Якщо вам подобається наш контент, і ви готові фінансово підтримати наш канал, будемо дуже вдячні за ваш внесок у розвиток україномовного ютубу 🙌
    МоноБАНКА 🫙: send.monobank....
    Номер картки 💳 5375 4115 0426 5740
    ----
    Водоспад Шипіт знаходиться в Закарпатській області, за 6 км від с. Пилипець, на схилах гірського масиву Полонина Боржава на підніжжі гори Гемби в Українських Карпатах.
    Як дістатися?
    Відстань від Києва до водоспаду Шипіт: 740 км. Сюди можна приїхати на авто. Або ж потягом. Водоспад Шипіт і село Пилипець знаходяться за 16 км від залізничної станції Воловець. І вже звідти замовити таксі чи трансфер до водоспаду. Або ж можна підʼїхати від Воловця до станції Пилипець рейсовим автобусом (в напрямку Воловець - Міжгір'я - Синевир).
    Наше знайомство з водоспадом.
    Ми їздили до водоспаду Шипіт ще до початку повномасштабної війни, пізньої осені у складі туристичної групи автобусного туру на вихідні. Виїзд був з Києва у п’ятницю ввечері і вже в понеділок зранку ми повернулися додому. Ще й на роботу встигли.
    Навколо водоспаду розрісся ароматний хвойний ліс. Від парковки до водоспаду треба пройтися метрів 300. Але прогулянка до водоспаду - в задоволення. По дорозі прокладені місточки через мальовничі каскади річки. Тут відчувається гармонія лісового царства. Чутно спів птахів та наростаючий гул. Це гул водоспаду. Так, його добре чутно вже здалеку. А ось і сам водоспад Шипіт. Величний 14-ти метровий, 5-ти каскадний водоспад Шипіт утворився на висоті 744 метри на річці Пилипець через розмивання гірської породи потоком у глибокій ущелині.
    Водоспад Шипіт дуже гарне місце для фотосесії. З кожним кроком відкривається все кращий і кращий ракурс для знімку. До речі, зазвичай в обід тут стає дуже багато туристів. Тож якщо хочете встигнути зробити гарні фото без сторонніх на задньому фоні, варто приїжджати вранці якомога раніше.
    Легенда про водоспад. Назва водоспаду Шипіт оповита романтичною але дуже драматичною легендою про двох закоханих.
    Колись давно у селі Пилипець жили дві родини. У заможній сім’ї зростала красуня донька Марічка. Вона була гордістю своїх заможних батьків і приваблювала багатьох молодих чоловіків. Та Марічка покохала Іванка - молодого сусідського парубка з бідної родини. Щоб ніхто не дізнався про їхнє кохання, вони таємно зустрічалися біля гори Великий Верх. Але як би закохані не намагалися приховати своїх почуттів, всеодно про них дуже швидко почали говорити по всьому селі, так плітки дійшли і до мами дівчини. Одного разу мати вистежила, куди йде її донька ввечері і побачила закоханих разом. Мати дівчини почала всіляко лаяти молоду пару. Аж раптом небо страшенно загриміло, вдарила блискавка та почалася страшенна злива. Стрімкі величезні потоки води вмить накрили Іванка та Марічку й понесли у провалля.
    Мати дівчини була свідком тієї страшної трагедії. І відтоді вона щодня приходила до водоспаду і плакала. Аж поки у ніч на Івана Купала біля водоспаду вона не почула голос доньки. Марічка шепотіла слова кохання до Іванка. Приголомшена мати у відчаї закричала: «Чуєте люди шепіт? Це Марічка з Іванком між собою шепочуться». Відтоді водоспад і прозвали «Шипіт» (від слова шепіт), а його історія стала легендою.
    За іншою легендою, більш приземленою, назва Шипіт пішла від того, що постійний шум водоспаду, який чутно навіть на відстані, дуже схожий на шепіт.
    Чому ж водоспад Шипіт став дуже популярним?
    До водоспаду Шипіт організовують екскурсії із санаторіїв і пансіонатів Закарпаття і Прикарпаття. Сюди пропонують автобусні тури. До водоспаду влаштовують пішохідні прогулянки, подорожі верхи. Активності на різний смак та фізичні можливості.
    Тут дуже гарна природа і мальовнича картинка. Водоспад - дійсно потужний і вартий уваги. Це не маленький струмок-потічок, який можна зустріти майже на кожному кроці в Карпатах. А навесні з таненням снігів він стає значно повноводніший.
    Біля водоспаду облаштована туристична інфраструктура. Є сувенірна ярмарка, де можна знайти щось цікавеньке на згадку собі та рідним. І навіть є колиба-місцевий ресторан, де можна скуштувати основні страви закарпатської кухні.
    Фестиваль
    А ще цікаво, що, починаючи з 1993 року щорічно на початку липня біля водоспаду проводили фестиваль неформальних субкультур “Шипіт”. Біля водоспаду встановлювали намети, розводили багаття, готували смачні страви, грали на гітарах, співали свої улюблені пісні, розповідали захоплюючі історії. Все-таки є щось в цьому фестивалі романтичне і в той же час пригодницьке.
    Уявляєте, сюди приїжджали тисячі представників різних субкультур не тільки з України, а й з багатьох країн світу.
    Світ з Родзинкою!
    Давайте досліджувати світ разом!

КОМЕНТАРІ • 1

  • @SvitzRodzynkoyu
    @SvitzRodzynkoyu  11 місяців тому +2

    А які водоспади України ви знаєте? Можливо якісь вже бачили? Напишіть в коментарях 😉