Mi a gond a pozitív gondolkodás erőltetésével? | Brian Tracy, Sigmund Freud & Carl Jung nyomán

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 вер 2024
  • Ebben a videóban a Brian Tracy kritikára vonatkozó gondolatmenetet folytattam. Sokan kértétek ezt a videót. Ebben a legalapabb (Freud & Jung szemléletének) pszichológiai fogalmaival mutatom be, hogy bizonyos esetekben hogyan üthet vissza a pozitív gondolkodás erőltetése. Most kivételesen nem hoztam kutatásokat - igény szerint készítek kutatásösszegzős videót is. A szélsőséges erőltetése a pozitív gondolkodásnak szerintem nem mindenkinek hasznos, de ettől függetlenül nem azt mondom, hogy a másik véglet lenne a jó. Ez értelemszerű. Nem azt mondom, hogy akkor erőltessük azt, hogy nem fog sikerülni, és a világ rossz hely. Ezzel kapcsolatos alternatívát a következő videóban hozok, amikor Brian Tracy néhány hasznos tippjét mutatom be.
    ---------
    Érdekel a pszichológia? Érdekel, hogyan működnek az emberek?
    Szívesen megismernéd ezek gyakorlati vonatkozásait?
    Ez a csatorna neked szól. Ha fontos neked az önmegvalósítás,
    és hiszel benne, hogy az önfejlesztés segítségével megvalósíthatod az álmaid... Tovább fejlesztenéd az önismereted, önbizalmad... Vagy sikeresebb szeretnél lenni az élet különböző területein, akkor jó helyen jársz! Ha hiszel benne, hogy a külső siker, és boldogság belül kezdődik, megtaláltad a csatornád. Sőt, ha már foglalkozol önfejlesztéssel, de többre vágysz, mint felszínes sikertanácsok, neked külön élmény lesz a csatornán körülnézni.
    Rengeteg inspiráló videót, interjút, beszélgetést találsz itt.
    Iratkozz fel, mert minden hétfőn és csütörtökön új videóval várunk!
    Weboldal: fulfilled.hu
    Könyv: eredmenyek.info
    Facebook: fulfille...
    Instagram: / fulfilledhungary

КОМЕНТАРІ • 38

  • @abo5713
    @abo5713 4 роки тому +1

    Mivel hajlamos vagyok túlrajongást tanúsítani bizonyos ideák után, kialakítottam egy szabályt, ami arról szól, hogyha találok valamit ami érdekel (pozitív gondolkodás, pszichoanalízis mikéntje, stb) akkor mielőtt elkezdeném beleásni magam a témába, meghallgatok olyan embereket/olvasok könyveket amik cáfolják az általam megismerni kívánt területet, vagy felhívják a figyelmet a buktatókra, így tudok mérlegelni a tényként állított dolgok felől. Szóval köszönöm, ez a videó számomra hasznos volt.

  • @Tom9200.
    @Tom9200. 5 років тому +3

    Hiánypótló videó, köszönjük!
    A tartalmával teljesen egyetértek, tapasztaltam is ilyesmit bőven. Ha valamit megtanultam az elmúlt években, akkor az az, hogy az összes negatív és fájdalmas érzést, élményt elfogadni, feldolgozni, integrálni illetve ezek után meghaladni lehet, de félresöpörni nem igazán. :)

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому

      Tamas Savci de jó, hogy ezt megosztod! :)

    • @KingaFekete
      @KingaFekete 3 роки тому

      Fontos dologról teszel említést.
      Ha hajlandóak vagyunk átdolgozni magunkon a vissza-visszatérő kellemetlen érzéseket, akkor azt tapasztalhatjuk, hogy ritkábban és rövidebb időszakokra térnek vissza, míg egyszer csak teljesen eltűnnek az életünkből.

  • @AdamFiregate
    @AdamFiregate 5 років тому +2

    Köszi a videót. Egyetértek a tartalmával. Régebbről ismertem Freud és Jung elméletét, így ismétlésnek tökéletes volt. :-)
    Van egy véleményem a gondolkodásmódokról növekvő sorrendben:
    0. szint pesszimizmus
    1. szint optimizmus
    2. szint tárgyilagosság

  • @juditfajd807
    @juditfajd807 5 років тому +1

    Tetszett a videó, köszi és szerintem is jó, hogy ezeket elmondod, mert valóban nem elhanyagolható tény, hogy nem mindenki képes és alkalmas az élete, ez nehézségi fokokotól függ, hogy átalakuljon és változtasson maradandóan. ☺️Igazából kevesebbeknek sikerül. Akiknek igen, Ők a kiválasztottak karmailag. Ők sok ember Tanítói lehetnek. Én hiszek az elrendeltetett dolgokban, amit sokféle úton járhatunk be🙂A motiváció minden nap hallgatva egyébként nagyon jó dolog, sokat tud segíteni.

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому

      Hmm... Érdekes. Elég nyitott vagyok a spirituális témákra, ezért megkérdezném: miért mondod, hogy azok "Tanítók" lesznek, akik pozitívan gondolkodnak?

  • @andraschekkata4637
    @andraschekkata4637 2 роки тому +1

    Nagyon köszönöm, pont ilyennek látom, (szerintem)jól közelítettél!!!! 🤩❤❤❤

  • @Lolanyuszi
    @Lolanyuszi 5 років тому +1

    Tetszett a videó, érthető volt! Jó, hogy megosztottad!

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому

      Köszi Lola a visszajelzést! :)

  • @aron2295
    @aron2295 5 років тому

    Sszia!Brutál hasznosak a videóid,mint mindig!Hm az árnyékén-nel kapcsolatban kérdeznék:pl.tegyük fel tartom magam az édességetől,csokitól stb.,minél jobban tudatosítom magamban h ne egyek ilyesmit,ha kinálják,ha elémkerül,akkor is nemet mondod nekik...ám egyszercsak jön egy megingás,előttem egy torta s az árnyékén-em ami az idővel szintúgy erősödött,mint az én-em ellentéte,előtör s együltömben befalom az egész tortát!Tudom nagyon fura egy hasonlattal éltem,de vmennyire jó az értelmezésem?Köszönöm:)

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому +2

      Érdekes kérdés!
      Úgy az egyszerűbb ezt megfogni, hogy ha azt mondod, hogy “Nem szabad enni! Tilos!! Nem is kívánom!” És utána ez visszaüt, és befalod.
      Az, hogy tudatosítod, hogy most más a célod, az egy kevésbé erőszakos jelenet számomra. Minél erőszakosabb vagy magaddal, annál erősebb az árnyék is.

  • @boglarkakabai3631
    @boglarkakabai3631 3 роки тому +1

    Szia
    Koszonom a videot.
    Erdekes,de nagyon hasznos volt.
    En a pozitiv emberek tarsassagat keressem, es valoban probalom a negativumokat elfolytani.
    Egyetertek a video tartalmaval.
    Nekem meg sokat kell tanulnom a temaval kapcsolatban.

  • @999tyr4
    @999tyr4 5 років тому

    Kedves Fulfilled.hu
    Köszönöm a videót, érthető amit elmondtál.
    Belőlem ezt hozta felszínre.
    Az emberi lényt mint megnyilvánulást, mint létezőt, a változás rétegein keresztül szemlélve, amely a tökéletesség-tökéletesedés irányába tudatosan vagy tudatlanul igyekszik, sokszorosan próbáltak ésszel megfejteni.... Még mindig hiányos a tudástár, és nem "véletlen", egyszerűen lehetetlen( a Végtelent végesként jelképezni lehet de ésszel megérteni, Nem ).
    A polcodon lévő "Új Föld-Eckard Tolle" talán mégérthetőbben mesél arról amiről Jung is mesélt, egy életen át.
    Ha az Élet-ben tapasztalt negatív -ként megélt eseményeket egy magasabb tudati szintről észleljük-szemléljük, nem beleélve belefolyva az eseménybe akkor a negatív azáltal alakul pozitívvá( nézetünk ,hitünk, önképünk ), hogy megérthetővé, integrálhatóvá válik, sőt egyenesen szükségszerűvé érik, mivel,onnan nézve teljesen egyértelmű miért is volt szükség egy bizonyos történésre, tapasztalásra.
    A véletlen fogalma pusztán az információ hiánya valamiről mivel minden-mindennel összefügg és valodi zártrendszer nem létezik. Az anyagnak alap építőköve nincs.( 99,99% üres tér vagy antianyag, ki minek mondja)
    Minden a tudatnak a kivetülése és csak az létezik ami a tudatban létezik ( A Zen gyakorlasa is tapasztalhatóvá zsugorítja a végtelent vagy éppen a végest emeli végtelenné )
    A duális világban mindig volt van és lesz párja, bárminek.
    Ezt meghaladva nyer értelmet jónak-rossznak, pozitívnak-negatívnak léte és szükségessége.
    Ahogy a kés éle képtelen megvágni önmagát, ugy az ember is képtelen megismerni önmagát, ha mégis megpróbálná..akkor akit megismerhetne az mar nem az ember önmaga hanem a forrás ami mindezt éli, álmodja, tapasztalja.
    Innen nézve nem Bence éli az életét, hanem az Élet éli Bencét.
    Köszönök mindent.

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому

      Kedves Levente!
      Alapvetően nagyon tetszik, amit írsz. Mindemellett fontos látni, hogy az emberek jelentős része nem a megvilágosodott tudat szempontjából nézi az életét, és nem azért, mert buta hozzá. És ha valakinek van önismerete, reális önreflexiója, az látni fogja, hogy az emberi testben vélhetően neki is van emberi nézőpontja, amit persze figyelmen kívül lehet hagyni, csak általában nem egészséges.

  • @requiemdani88
    @requiemdani88 5 років тому +2

    Nálam ismét Eckhart Tolle-hoz jutottunk el megint. Nevezzük az árnyék ént "egónak". Én így tudok egyenesbe jönni,ha megfigyelem az egóm/árnyékénem ,mert megszüntetni nem lehet,megfigyelni elkülöníteni az énemet tőle igen

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому +1

      Hát végülis valóban van átfedés a jungi árnyék én és a tollei egó megfogalmazás között.

    • @rlatilla
      @rlatilla 5 років тому

      Nem , a tudattalan állati ösztönök kiforratlan rejtett indulatok aljas viselkedés egyéb az árnyék én . Személyiségünk szerves része de sz ego nem probléma , az egoizmus és egyéb játszmázás öntudatlan mechanizmusok igen .

    • @requiemdani88
      @requiemdani88 5 років тому

      Szóval az ego igen:)

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому

      A tisztázás kedvéért: a tudattalan állati ösztön egyáltalán nem biztos, hogy az árnyék-énhez tartozik.

  • @KingaFekete
    @KingaFekete 3 роки тому

    Kifejezetten tetszett ez az egyszerű és lényegre törő videó!
    A pozitív gondolkodásnak vajon mekkora lehet a pozitív hozadéka, hozzákapcsolódó pozitív érzés nélkül? Ha például nem tudjuk megelőlegezni magunknak a siker érzését, csupán csak gondolkodunk róla, akkor mekkora valószínűséggel válunk sikeressé? Magam részéről erre nem sok esélyt látok.

  • @sundamrt
    @sundamrt 5 років тому +1

    +1 a videóidnak. És akkor az én nézőpontom. Brian Tracy hanganyagait én a 20-as éveim elején (mostmár 15 éve) ismertem meg. Akkor még nem igazán volt ilyen nagy hype körülötte mint napjainkban. Sokszor meghallgattam a Főnix szemináriumot és sok pozitív hatása volt a hozzáállásomra.
    Viszont nekem akkor nem igazán a pozitív gondolkodás jött át belőle. Inkább a kitartás meg az önfegyelem fontossága, illetve az hogy hogyan viszonyulunk egy helyzethez.
    Szerintem egyszerűen rosszul kommunikálta amit mondani szeretett volna. A pozitív lelki beállítottság nem követeli meg hogy mindig pozitívan gondolkozz.

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому +1

      Kedves Sándor!
      Köszönöm szépen a kommentedet. Valóban, rengeteg hasznos, inspiráló tudást lehet belőle meríteni, és ezt nem is akarom elvenni tőle, ahogy azt mindhárom őt érintő videóban kihangsúlyoztam. Nem tudom, hogy mit akart mondani. Eredeti nyelven is vannak lelki szempontból szakmai elvétések nála bőven. Mindezzel együtt, biztos vagyok benne, hogy sok embernek sok hasznos tudás jött át belőle. Viszont az is létező probléma, főleg a fiatal generáció esetében, hogy a pozitív gondolkodás, pozitív érzések elvárássá válnak, amihez a szociális média is hozzájárul. A konstruktív hozzáállást egyébként egy pillanatig sem akarom leszólni, gyakorlatilag létszükségletnek tartom, főleg vállalkozóként.

  • @hakunamatata1148
    @hakunamatata1148 5 років тому +1

    Jöhetne egy kis Napoleon Hill és Earl Nightingale :)

  • @adriennfarkasnesz.8416
    @adriennfarkasnesz.8416 5 років тому

    Jézusom! Nagyon jó hallgatni,amiket mondasz!
    És igaz! Feszültség,az elfolytás...és ahogy ez visszatér!
    Tapasztaltam!-om!
    Folyamatosan óriási követelményeket állítok magam elé és ha nem tudom megvalósítani,akkor szörnyen érzem magam. És ez szinte minden nap így van. (Egy kisebb példa: egy nap alatt akarok mindent megcsinálni: tanulni,olvasni,takaritani,főzni egyebek)
    Tudnék ezen valahogyan változtatni? Hogy ne legyek magammal ennyire szigorú?
    Én is Briyan-Péter "követő" vagyok,de nagyon jó dolgokat mondasz és köszönöm Neked!! Várom a többi videód is!😊

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому +1

      Ez egy nagyon jó kérdés... Lehet, hogy csinálok a kérdésedről egy videót, mert ütős téma.
      Köszönöm, hogy megosztottad! :)

    • @AdamFiregate
      @AdamFiregate 5 років тому +1

      Szia Adri. Több eszköz is van rá. Idővel fejleszthető több képesség is.
      - Érzelmi Intelligencia: a Goleman féle modellben ez = önismeret + önkontroll + empátia + társas készségek
      - Tudatosság
      - (Légzés) meditáció
      Ezek valamennyire összefüggenek és erősíthetik egymást.
      Mindegyikről van rengeteg tanfolyam, könyv és videó. Angolul rengeteg, magyarul meg valamennyi :)
      Az Erőszakmentes Kommunikáció modellje is segít, ahol a pillanatnyi érzelmet + szükségletet tudod beazonosítani magadban és másokban.

  • @johnygrande611
    @johnygrande611 5 років тому

    Néha irigylem a pszihopatàkat.
    Soha nincs buntudatuk nem szoronganak, nem szégyenlik magukat....
    Végul is pozitivan gondolkodnak....

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому

      Hát igen.

    • @johnygrande611
      @johnygrande611 5 років тому

      @@Fulfilledhu
      Talàn az egyik videodban beszélhetnél a pszihopatàkrol... (csak egy 5let)
      Hogy hogyan lehet felismerni a pszihopatàt és védekezni-elhàritani.
      En sokat foglalkoztam pcszihologiàval autodidakta modon és belefutottam màr egy két olyan emberbe, akiben nincs empàtia. Nem azért nincs mert nem tanulta meg, hanem azért mert empàtia-nélkuli.
      45 éves férfi vagyok aki 10 éve él franciaorszàgban.

    • @johnygrande611
      @johnygrande611 5 років тому +1

      Sokat gondolkoztam azon, hogy miért van az, hogy valaki lelkiismeretfurdalàs, vagy szégyenérzet nélkul képes àttaposni màsokon és még buszke is rà, mig màs szorong ha megbànt verbàlisan valakit.

    • @Fulfilledhu
      @Fulfilledhu  5 років тому +1

      @@johnygrande611 valóban jó, és érdekes téma, én viszont ebben nem vagyok még elég hiteles szakmailag. Emellett mindenképp elteszem a gondolatot, és lehet, hogy egy későbbi interjúban visszaköszön a kérdésed. :)

    • @johnygrande611
      @johnygrande611 5 років тому

      @@Fulfilledhu
      Koszonom megfontolt és bolcs vàlaszod! (nincs ékezetem)