Доброго дня, пiдкажiть будь-ласка, чи передбачена якась вiдповiдальнiсть за не списаний актами списання товар? (складно побутовi) (коли товару було закуплено бiльше, нiж продано по фотз оптом та по рро у роздрiб)
СПАСИБІ за корисну інформацію! Підкажіть будь-ласка: у форму обліку вносимо лише прихідні накладні та накладні які ми видаємо іншим ФОПам та юр.особам? Чи треба вносити продажі, за які покупці оплатили на IBAN і ми не фіскалізували (не видали чеку)? бо ж оплата на IBAN це не розрахункова операція, відповідно чек не пробиваємо, але облік ведемо бо продаємо побутові прилади
Доброго дня : підскажіть будь ласка цікавить питання про облік товарів ) Чи зобов’язані ФОП, у тому числі платники ЄП другої - четвертої груп, вести облік товарних запасів при продажу вживаних технічно складних побутових товарів, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації? Продаж ФОП 2 групав і тільки по IBAN облік треба вести ? Коли оплата тільки на ІBAN і після оплати відправка Новою поштою клієнтам , с клієнтами навіть не бачусь Я так розумію розрахункової операції не має , то чи треба вести облік товарів ? Так як зобов’язує вести облік товарів закон про PPO , а в мене не має розрахункової операції . Підскажіть будь -ласка ?
Скажіть будь ласка, у мене магазин в сільській місцевості де в основному продукти , побутова хімія і всякий дріб’язкові. З 2022 року потрібен касовий, а залишків у мене не мало і накладні були без укзт кодів. То як мені тепер треба буде реалізовувати цей товар??? Без каси, чи самому шукати ці укзт коди, чи можна без них.
Код УКТ ЗЕД в чеку РРО пробивати обов'язково лише при торгівлі підакцизними товарами (п. 11 ст. 3 Закону про РРО). Якщо у Вас продукти, то це хіба якщо у Вас є алкоголь і тютюн. За цими товарами програмуйте РРО із зазначенням УКТ ЗЕД по кожній номенклатурі й товарній позиції. Щодо решти товарів можна без цього коду
Дякую за відео! Скажіть будь ласка, ФОП 2 група спрощенець. Магазин госп.товарів. Є серед асортименту невеликий відділ складних побутових товарів. Чи треба вести на всі товари облік, чи тільки на складні побутові? Дякую!
Подскажите,пожалуйста,если ФОП 2 группа единого налога хочет продавать технически сложные товары в магазине, но без РРО и ПРРО , а с использованием OR кода. Тогда нужно будет вести товарный учет ?
Подскажите, пожалуйста, если ФОП 2 группа единого налога хочет продавать технически сложные товары в магазине, с использованием OR кода ,где вшит счет айбан . Деньги будут перечисляться с карт физических лиц. Тогда нужно ПРРО и нужно вести товарный учет ?
@@Bibliokrat Скажите пожалуйста, можете рассказать про учет товаров у ФОП , про новые изменения , если ФОП торгует техническим сложными товарами , которые без гарантии и не делает расчётных операций, не использует PPO , нужно ли вести товарный учет ???
Скажіть будь ласка чи відносяться до складних побутових приладів іграшки (типу ляльок, машинок), навушників дешевих, будильників та вагів побутових? Дякую.
Добрий вечір чи ночі) Мабуть буде ранок, коли прочитаєте. Є декілька питань (5) по товарному обліку. Якщо у Вас є можливість проконсультувати - буду вдячний. Питання такі: 1.Чи достатніми реквізитами первинного документа є коли отримувач товару пишеться так: ФОП ПІБ + внизу ЕЦП. Або так: ФОП .... Юр адреса ... Внизу фізичний підписи. Реквізити постачальника повністю. Такі реквізити покупця вірні? Чи наполягати на виправленні/додати всі данні щоб було як і постачальника? 2. Є підозра на складні товари. ФОП 2 група на ЄП. Продаж товарів через інтернет. КВЕД 47.91. Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет Наприклад є: «Комплект видеодомофона NeoLight NeoKIT HD WiFi Graphite» .. сам «домофон» відноситься до складних. Є ще комплектуючі та самі сигналізації AJAX. «Ajax StarterKit (8EU) UA white комплект охоронної сигналізації». «Сигналізація» відноситься до складних. Кодів УКТЗЕД в видаткових немає. Первинка вся є. 3. Якщо технічно складні то так і не зрозумів, як вірно вести облік). Це табличка куди вносяться данні з видаткових? В якому випадку заповнюється графа 8? Залишків не було і не має (інтернет магазин). Працюю під замовлення - після оплати клієнтом. Зорієнтуйте будь ласка. Як це відображити? 4. Ще, підкажіть, будь ласка, як трактувати Інтернет магазину цей момент «Такі підприємці зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в обліку за місцем продажу». Продаж у цьому випадку - момент передачі товару покупцю/дата видачі фіскального чеку чи видаткової (якщо на IBAN)? Наприклад, оплата на реквізити - 1 травня. Видаткова від постачальника - 2 травня (тоді ж вніс в «реєстр»). Передача товару, дата видаткової чи чека - 3 травня. Тобто продаж 3 травня? Так вірно? Факт продажу - момент передачі товару з документами? Як взагалі інтернет магазину вести товарний облік без «головняка». Дякую. 5. І ще одне) Фіскальний чек для складних товарів залежить від способу оплати? Якщо фіз особа наприклад оплачує на IBAN то видаткова? Якщо розрахункова операція - фіскальний чек? І останнє) відповідальність за товарний облік для складних товарів з 1 жовтня 2023 р, вірно?
Дякую за корисне відео! Але хочу запитати у Вас чи має вести складський облік ФОП 2 групи з видами діяльності стоматологічна практика ( основний ) і оренда приміщення?
Виходячи з порядку облік має вестися тільки в місцях продажу. Порядок згадує про "місце зберігання", але ми вважаємо, що облік товарів на складі має вестися тільки якщо склад є одночасно місцем продажу. Тепер про послуги. Якщо у Вас стоматологія, і розрахунки з покупцями за послуги йде за готівку (розрахункова операція) по ідеї Ви маєте вести облік матеріалів, які у Вас знаходяться в місці продажу стоматологічної послуги і використовуються для її надання. Наприклад, матеріали для пломбування зубів
Доброго дня. ФОП 2 група, продаю господарські товари (відра, швабри, лопати….). То облік вести не потрібно? Але рро з нового року потрібно встановлювати. Тобто прихідних документів мені не потрібно?
@@igordignity9490 Точніше так: документи на товар все таки краще мати, але не на виконання Закону про РРО, а щоб довести, що Ви свій товар набули законним шляхом. А от товарний облік і пред'явлення документів на товар податковій при перевірці - ці вимоги п. 12 ст. 3 Закону про РРО Вас не стосуються
Доброго дня скажіть будь ласка світильники і люстри відносяться до технічно складних товарів? В продажу є світлодіодна лампочка і світильники які є гарантійні але це ж не складна побутова техніка. Дякую.
Здравствуйте подскажите пожалуйста, если 3я группа 5% ювелирку продаём через интернет, отправляем почтой, оплата на айбан по реквизитам, и наложкой отправляем через нова пей, тогда нужен товарный учёт?
Дякую за відео!!! Скажіть будь ласка: а якщо при перевірці ФОП на ЄП , якому не треба вести облік товарів, ЗАДНІМ числом знімуть з ЄП і поставлять на загальну систему, то що? Йому випишуть штрафи за неведення обліку? Так як ФОП на загальній не звільняється від обліку. Чи не випишуть?
Добрый день. ФОП 3 групп един.податок платник ПДВ. Оплата тiльки на розрахунковий рахунок. Станцiя ремонту та техн.обслуговування автомоб. Чи потрiбно вести товарный облik
Добрый день, фоп 2 група на упрощенке торговля вещами и обувью, щас ставим кассовый аппарат, стоит ли вести товарный учет и нужна ли первинная документация с 1 января 2022 года?
Доброго дня Можливо хтось вже знайшов відповідь - запчастини до побутової техніки це технічно складні побутові товари чи ні? Наприклад компресор холодильника або насос пральної машини.
Вітаю! Єдиноподатник має касовий апарат для продажу пива і також торгує продуктами харчування без касового апарату.чи потрібно вести облік для всіх товарів чи тільки для пива?дякую
Якщо Ви на групі 2 чи на групі 3 і зі стввкою 5%, тоді ні на що не потрібно. Пиво - це ж не ліки))) Так, Ви зобов'язані проводити продаж підакцизних товарів через РРО. Але із цього обов'язок вести їх облік прямо не випливає. Якщо Ви на ЄП і неплатник ПДВ, тоді Вам облік товзапасів не потрібен. Якщо група 3 і ставка 3%, тоді потрібно вести облік усього
А хіба може єдиноподатник мати РРО і в той же час платити єдиний податок? Теж торгую пивом і до пива, "знаючі люди" сказали, що потрібно переводитися на загальну систему оподаткування... Тепер труба з цими накладними на кожен сухарик і тд..
@@Bibliokrat А хіба може єдиноподатник мати РРО і в той же час платити єдиний податок? Теж торгую пивом і до пива, "знаючі люди" сказали, що потрібно переводитися на загальну систему оподаткування... Тепер труба з цими накладними на кожен сухарик і тд..
@@Михайло_Юрійович Можна. Пиво, сидр, перрі та столові вина - це ті підакцизні товари, якими можна вроздріб торгувати на єдиному податку (п.п. 3 п.п. 291.5.1 ПКУ). Ясна річ, за наявності ліцензії на таку торгівлю. Якщо у Вас гуртова торгівля пивом чи будь-яка торгівля горілкою, тоді, звичайно, тільки загальна система
В місці продажу зберігати допоки не продасте останню одиницю, яку купували за цими документами. Взагалі п. 10 розд. ІІ Порядку говорить, що треба раз в місяць групувати і зберігати разом з формою обліку. Але направді навіть після того, як продасте останню одиницю радимо не викидати форму обліку, а зберігати три роки. Просто можна вже прибрати з місця продажу в інше місце
@@Bibliokrat Тобто, по факту перевірити первинні документи можуть тільки на товарний залишок, чи й на той товар, що вже проданий теж? Як це формулює закон? Розумію, що за відсутність штраф не великий, а за продаж без обліку у двократному розмірі.
@@hitcher23021981 По факту так. Це давня дискусія, чи застосовується ст. 20 Закону про РРО до вже проданих товарів. По ідеї ні, тому що п. 3 ст. 12 наразі вимагає надавати документи на товар, що знаходиться у місці продажу. Але незагал навіть якщо після 26.11 продавати товар придбаний до 26.11, на який немає вхідних документів, проблеми не має бути. Такі залишки можна вносити у форму за описом, а він сам є первинним документом. Тобто пр факту проблеми є тільки з товарами, придбаними починаючи з 26.11, на які немає вхідних документів. Деякі умільці навіть пропонують внести за описом більше залишків, ніж є, щоб створити резерв під майбутнє придбання без документів. Але це, звичайно, вже облікова "алхімія"
@@BibliokratТобто, після 26.11 потрібно мати для пред'явлення ДПС усі первинні документи на новий товар у обліку незважаючи на те проданий він вже чи залишається на точці?
Підкажіть будьте добрі, ФОП 1група, послуги по ремонту та перепродажу моб. телефонів на ринку, розрахунки готівкою, чи потрібен реєстратор РО, чи потрібно товарний облік вести???
РРО на групі 1 не потрібен (п. 296.10 ПКУ). А от про товарний облік у Вашому випадку - ситуація складна. Мобільні телефони- це ТСПТ, а продаж ТСПТ згідно з п. 12 ст. 3 Закону про РРО зобов'язує вести товарний облік. Водночас у БЗ 109.02 податківці пишуть, що ФОП групи 1 товарний облік не ведуть. Коротше кажучи: ми вважаємо, що товарний облік Вам вести потрібно. Податківці у БЗ 109.02 птшуть, що не треба. Але радимо отримати індивідуальну консультацію. І якщо в ІПК саме Вам напишуть, що не треба, зможете не вести
Скажите пожалуйста, можете рассказать про учет товаров у ФОП , про новые изменения , если ФОП торгует техническим сложными товарами , которые без гарантии и не делает расчётных операций, не использует PPO , могут его оштрафовать ?
тобто, якщо ФОП ЄП 3 група без ПДВ торгує комп"юторами, принтерами і розрахунки з покупцями виключно через банк на IBAN то товарний облік вести не потрібно!!!!!! Я правильно зрозуміла????
НЕ СОГЛАСНА с выводом Елены Павленко насчет оплаты iban счета ТОЛЬКО через клиент-банк (нельзя через интернет-банкинг такой как Приват24 и пр.) Что такое клиент-банк - это форма банковского обслуживания клиентов, построенная на использовании информационных технологий, обеспечивающих клиентам возможность дистанционного получения финансовой информации и управления банковскими счетами. Так вот интернет-банкинг, онлайн-банкинг - это все слова синонимы клиент-банка, уже несметное число ИНК ДПС насчет этого выдала, где указано, что iban через онлайн-банкинг не является расчетной операцией. Поэтому уж если не решаетесь брать смелость заявлять об этом прямо (понимаю, уж очень смелый вывод), тогда уж лучше обходите стороной такие щекотливые ситуации - честнее будет промолчать, чем вводить в заблуждение. Не ожидала такого прокола от Factor Academy - ваши информационные блоки всегда на высоте!
Ви неуважно слухали відео. Ми якраз і говорили, що оплата через клієнт-банк (коли кошти заходять через Iban і на 2600) - НЕ розрахункова операція. Але в інтернет-торгівлі так буває не завжди. Якщо має місце інтернет-еквайринг - тоді при оплаті через інтернет є розрахункова операція.
@@Bibliokrat Так в тому то і справа, що я не тільки уважно слухаю, я ще вмію і читати (див. відео 6:13). Можу, колего, Вас запевнити, що насьогодні я чітко розумію межу між банківським еквайрингом, інтернет еквайрингом і інтернет банкінгом, бо сплата рахунку у форматі IBAN через Приват24 тощо - це інтернет банкінг (не розрахункова операція), а сплата за допомогою платіжної системи LiqPay тощо - це інтернет еквайринг (розрахункова операція), а на рис. у відео ці два поняття поєднані і смислове навантаження так би мовити викревлене - ось чому і виник такий коментар. А оскільки, як виявилося, ми маємо спільну думку з цього приводу, то питання вважаю вирішеним. Дякую.
Дуже подобаються мені ваші роз’яснення - коротко і ясно, лайк!
СПАСИБО ЗА ВАШ ТРУД.
Дякую Вам за роботу
Дякую, очень доходчиво :)
Доброго дня, пiдкажiть будь-ласка, чи передбачена якась вiдповiдальнiсть за не списаний актами списання товар? (складно побутовi) (коли товару було закуплено бiльше, нiж продано по фотз оптом та по рро у роздрiб)
СПАСИБІ за корисну інформацію! Підкажіть будь-ласка: у форму обліку вносимо лише прихідні накладні та накладні які ми видаємо іншим ФОПам та юр.особам? Чи треба вносити продажі, за які покупці оплатили на IBAN і ми не фіскалізували (не видали чеку)? бо ж оплата на IBAN це не розрахункова операція, відповідно чек не пробиваємо, але облік ведемо бо продаємо побутові прилади
Доброго дня : підскажіть будь ласка
цікавить питання про облік товарів )
Чи зобов’язані ФОП, у тому числі платники ЄП другої - четвертої груп, вести облік товарних запасів при продажу вживаних технічно складних побутових товарів, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації?
Продаж ФОП 2 групав і тільки по IBAN облік треба вести ? Коли оплата тільки на ІBAN і після оплати відправка Новою поштою клієнтам , с клієнтами навіть не бачусь Я так розумію розрахункової операції не має , то чи треба вести облік товарів ? Так як зобов’язує вести облік товарів закон про PPO , а в мене не має розрахункової операції . Підскажіть будь -ласка ?
Скажіть будь ласка, у мене магазин в сільській місцевості де в основному продукти , побутова хімія і всякий дріб’язкові. З 2022 року потрібен касовий, а залишків у мене не мало і накладні були без укзт кодів. То як мені тепер треба буде реалізовувати цей товар??? Без каси, чи самому шукати ці укзт коди, чи можна без них.
Код УКТ ЗЕД в чеку РРО пробивати обов'язково лише при торгівлі підакцизними товарами (п. 11 ст. 3 Закону про РРО). Якщо у Вас продукти, то це хіба якщо у Вас є алкоголь і тютюн. За цими товарами програмуйте РРО із зазначенням УКТ ЗЕД по кожній номенклатурі й товарній позиції. Щодо решти товарів можна без цього коду
Дякую за відео! Скажіть будь ласка, ФОП 2 група спрощенець. Магазин госп.товарів. Є серед асортименту невеликий відділ складних побутових товарів. Чи треба вести на всі товари облік, чи тільки на складні побутові? Дякую!
На всі. Норма Закону про РРО говорить, що облік ведуть ті, хто провадить діяльність з продажу ТСПТ. А Ви її провадите
Подскажите,пожалуйста,если ФОП 2 группа единого налога хочет продавать технически сложные товары в магазине, но без РРО и ПРРО , а с использованием OR кода. Тогда нужно будет вести товарный учет ?
Подскажите, пожалуйста, если ФОП 2 группа единого налога хочет продавать технически сложные товары в магазине, с использованием OR кода ,где вшит счет айбан . Деньги будут перечисляться с карт физических лиц. Тогда нужно ПРРО и нужно вести товарный учет ?
Спасибо за ваш труд. Скажите пожалуйста ФОП 2група продукты питания (кафе) без спиртного, нужно ли вести учёт?
Не потрібно.
@@Bibliokrat
Скажите пожалуйста, можете рассказать про учет товаров у ФОП , про новые изменения , если ФОП торгует техническим сложными товарами , которые без гарантии и не делает расчётных операций, не использует PPO , нужно ли вести товарный учет ???
Спасибо!!!!
Скажіть будь ласка чи відносяться до складних побутових приладів іграшки (типу ляльок, машинок), навушників дешевих, будильників та вагів побутових? Дякую.
Добрий вечір чи ночі)
Мабуть буде ранок, коли прочитаєте.
Є декілька питань (5) по товарному обліку. Якщо у Вас є можливість проконсультувати - буду вдячний.
Питання такі:
1.Чи достатніми реквізитами первинного документа є коли отримувач товару пишеться так:
ФОП ПІБ + внизу ЕЦП.
Або так:
ФОП ....
Юр адреса ...
Внизу фізичний підписи.
Реквізити постачальника повністю.
Такі реквізити покупця вірні? Чи наполягати на виправленні/додати всі данні щоб було як і постачальника?
2. Є підозра на складні товари. ФОП 2 група на ЄП. Продаж товарів через інтернет. КВЕД 47.91. Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет
Наприклад є: «Комплект видеодомофона NeoLight NeoKIT HD WiFi Graphite» .. сам «домофон» відноситься до складних.
Є ще комплектуючі та самі сигналізації AJAX. «Ajax StarterKit (8EU) UA white комплект охоронної сигналізації». «Сигналізація» відноситься до складних. Кодів УКТЗЕД в видаткових немає.
Первинка вся є.
3. Якщо технічно складні то так і не зрозумів, як вірно вести облік).
Це табличка куди вносяться данні з видаткових? В якому випадку заповнюється графа 8?
Залишків не було і не має (інтернет магазин).
Працюю під замовлення - після оплати клієнтом.
Зорієнтуйте будь ласка. Як це відображити?
4. Ще, підкажіть, будь ласка, як трактувати Інтернет магазину цей момент «Такі підприємці зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в обліку за місцем продажу».
Продаж у цьому випадку - момент передачі товару покупцю/дата видачі фіскального чеку чи видаткової (якщо на IBAN)?
Наприклад, оплата на реквізити - 1 травня.
Видаткова від постачальника - 2 травня (тоді ж вніс в «реєстр»).
Передача товару, дата видаткової чи чека - 3 травня. Тобто продаж 3 травня? Так вірно? Факт продажу - момент передачі товару з документами?
Як взагалі інтернет магазину вести товарний облік без «головняка». Дякую.
5. І ще одне) Фіскальний чек для складних товарів залежить від способу оплати?
Якщо фіз особа наприклад оплачує на IBAN то видаткова?
Якщо розрахункова операція - фіскальний чек?
І останнє) відповідальність за товарний облік для складних товарів з 1 жовтня 2023 р, вірно?
Дякую за корисне відео! Але хочу запитати у Вас чи має вести складський облік ФОП 2 групи з видами діяльності стоматологічна практика ( основний ) і оренда приміщення?
Виходячи з порядку облік має вестися тільки в місцях продажу. Порядок згадує про "місце зберігання", але ми вважаємо, що облік товарів на складі має вестися тільки якщо склад є одночасно місцем продажу. Тепер про послуги. Якщо у Вас стоматологія, і розрахунки з покупцями за послуги йде за готівку (розрахункова операція) по ідеї Ви маєте вести облік матеріалів, які у Вас знаходяться в місці продажу стоматологічної послуги і використовуються для її надання. Наприклад, матеріали для пломбування зубів
Доброго дня. ФОП 2 група, продаю господарські товари (відра, швабри, лопати….). То облік вести не потрібно? Але рро з нового року потрібно встановлювати. Тобто прихідних документів мені не потрібно?
РРО потрібно. А от облік і документи можна не мати, допоки Ви на ЄП, неплатник ПДВ і не торгвєте ТСПТ, ліками, медвиробами і ювеліркою
Дякую!
@@igordignity9490 Точніше так: документи на товар все таки краще мати, але не на виконання Закону про РРО, а щоб довести, що Ви свій товар набули законним шляхом. А от товарний облік і пред'явлення документів на товар податковій при перевірці - ці вимоги п. 12 ст. 3 Закону про РРО Вас не стосуються
Доброго дня скажіть будь ласка світильники і люстри відносяться до технічно складних товарів? В продажу є світлодіодна лампочка і світильники які є гарантійні але це ж не складна побутова техніка. Дякую.
Подивіться перелік, затверджений постановою Кабміну номер 231 від 16.03.2017. Там првний перелік з УКТ ЗЕД того, що відноситься до ТСПТ
Доброго дня. 2група ФОП. Торгівля верхнім одягом для жінок. На ринку і в ТРЦ. Чи потрібно вести облік товарів і мати первинні документи?
Не потрібно, допоки Ви на ЄП і неплатник ПДВ.
@@BibliokratДякую
Здравствуйте подскажите пожалуйста, если 3я группа 5% ювелирку продаём через интернет, отправляем почтой, оплата на айбан по реквизитам, и наложкой отправляем через нова пей, тогда нужен товарный учёт?
Дякую за відео!!! Скажіть будь ласка: а якщо при перевірці ФОП на ЄП , якому не треба вести облік товарів, ЗАДНІМ числом знімуть з ЄП і поставлять на загальну систему, то що? Йому випишуть штрафи за неведення обліку? Так як ФОП на загальній не звільняється від обліку. Чи не випишуть?
Скажіть фоп 2 група продаж продуктів без найнятих працівників , чи має вести якісь книги крім книги обліку рро ?
Добрый день. ФОП 3 групп един.податок платник ПДВ. Оплата тiльки на розрахунковий рахунок. Станцiя ремонту та техн.обслуговування автомоб. Чи потрiбно вести товарный облik
Підкажіть будь-ласка, друга група магазин автозапчастин , якщо не продавати технічно складні товари чи можливо не вести облік товарів ?
Добрый день, фоп 2 група на упрощенке торговля вещами и обувью, щас ставим кассовый аппарат, стоит ли вести товарный учет и нужна ли первинная документация с 1 января 2022 года?
Доброго дня
Можливо хтось вже знайшов відповідь - запчастини до побутової техніки це технічно складні побутові товари чи ні? Наприклад компресор холодильника або насос пральної машини.
Вітаю! Єдиноподатник має касовий апарат для продажу пива і також торгує продуктами харчування без касового апарату.чи потрібно вести облік для всіх товарів чи тільки для пива?дякую
Якщо Ви на групі 2 чи на групі 3 і зі стввкою 5%, тоді ні на що не потрібно. Пиво - це ж не ліки))) Так, Ви зобов'язані проводити продаж підакцизних товарів через РРО. Але із цього обов'язок вести їх облік прямо не випливає. Якщо Ви на ЄП і неплатник ПДВ, тоді Вам облік товзапасів не потрібен. Якщо група 3 і ставка 3%, тоді потрібно вести облік усього
А хіба може єдиноподатник мати РРО і в той же час платити єдиний податок? Теж торгую пивом і до пива, "знаючі люди" сказали, що потрібно переводитися на загальну систему оподаткування... Тепер труба з цими накладними на кожен сухарик і тд..
@@Bibliokrat А хіба може єдиноподатник мати РРО і в той же час платити єдиний податок? Теж торгую пивом і до пива, "знаючі люди" сказали, що потрібно переводитися на загальну систему оподаткування... Тепер труба з цими накладними на кожен сухарик і тд..
@@Михайло_Юрійович Можна. Пиво, сидр, перрі та столові вина - це ті підакцизні товари, якими можна вроздріб торгувати на єдиному податку (п.п. 3 п.п. 291.5.1 ПКУ). Ясна річ, за наявності ліцензії на таку торгівлю. Якщо у Вас гуртова торгівля пивом чи будь-яка торгівля горілкою, тоді, звичайно, тільки загальна система
Дуууже дякую
Вітаю, дякую за влучне відео. Таке питання: сам облік та первинні документи до нього потрібно зберігати 3 роки? Чи якось оновлювати щорічно?
В місці продажу зберігати допоки не продасте останню одиницю, яку купували за цими документами. Взагалі п. 10 розд. ІІ Порядку говорить, що треба раз в місяць групувати і зберігати разом з формою обліку. Але направді навіть після того, як продасте останню одиницю радимо не викидати форму обліку, а зберігати три роки. Просто можна вже прибрати з місця продажу в інше місце
@@Bibliokrat Тобто, по факту перевірити первинні документи можуть тільки на товарний залишок, чи й на той товар, що вже проданий теж? Як це формулює закон? Розумію, що за відсутність штраф не великий, а за продаж без обліку у двократному розмірі.
@@hitcher23021981 По факту так. Це давня дискусія, чи застосовується ст. 20 Закону про РРО до вже проданих товарів. По ідеї ні, тому що п. 3 ст. 12 наразі вимагає надавати документи на товар, що знаходиться у місці продажу. Але незагал навіть якщо після 26.11 продавати товар придбаний до 26.11, на який немає вхідних документів, проблеми не має бути. Такі залишки можна вносити у форму за описом, а він сам є первинним документом. Тобто пр факту проблеми є тільки з товарами, придбаними починаючи з 26.11, на які немає вхідних документів. Деякі умільці навіть пропонують внести за описом більше залишків, ніж є, щоб створити резерв під майбутнє придбання без документів. Але це, звичайно, вже облікова "алхімія"
@@BibliokratДуже дякую, Максиме.
@@BibliokratТобто, після 26.11 потрібно мати для пред'явлення ДПС усі первинні документи на новий товар у обліку незважаючи на те проданий він вже чи залишається на точці?
Единоналожник без бытовых . Выдаем для оплаты айбан счет фактуру с реквизитами , оплату получаем на айбан. Нужен товарный учет или нет ?
Ні. У вас немає розрахункових операцій, тому вимога п. 12 ст. 3 Закону про РРО не для Вас
А если зачисления заходят на карту ключ от счета, то тогда нужно вести учёт?
@@suvorov1981 Треба дивитися, як саме проходить розрахунок. Тут приницип такий: є розрахункова операція - є товарний облік
Підкажіть будьте добрі, ФОП 1група, послуги по ремонту та перепродажу моб. телефонів на ринку, розрахунки готівкою, чи потрібен реєстратор РО, чи потрібно товарний облік вести???
РРО на групі 1 не потрібен (п. 296.10 ПКУ). А от про товарний облік у Вашому випадку - ситуація складна. Мобільні телефони- це ТСПТ, а продаж ТСПТ згідно з п. 12 ст. 3 Закону про РРО зобов'язує вести товарний облік. Водночас у БЗ 109.02 податківці пишуть, що ФОП групи 1 товарний облік не ведуть. Коротше кажучи: ми вважаємо, що товарний облік Вам вести потрібно. Податківці у БЗ 109.02 птшуть, що не треба. Але радимо отримати індивідуальну консультацію. І якщо в ІПК саме Вам напишуть, що не треба, зможете не вести
@@Bibliokrat Щиро вдячний!
Скажите пожалуйста, можете рассказать про учет товаров у ФОП , про новые изменения , если ФОП торгует техническим сложными товарами , которые без гарантии и не делает расчётных операций, не использует PPO , могут его оштрафовать ?
Доброго дня,платник ЄП ,2 гпупа:продаж побутової хімії,косметики,продуктів харчування.чи потрібно вести облік?
Якщо тільки косметика, без продажу лікарських засобів, внесених до Реєстру, тоді можна не вести
Добрий вечір. Як вести облік, якщо ФОП 2 група займається ОПТОВИМ продажем світильників і побутових товарів
Добрий день. ФОП 3 група ЄП з ПДВ. Виробництво подушок. Оплата тільки на розрахунковий рахунок . Нам же не обов'язково вести товарний облік?
Не обов'язково, якщо у Вас чиста безготівка. Щойно буде хоч одна розрахункова операція (готівка чи картки) - стане обов'язково
Чи є ветеринарні препарати лікарськими засобами?
тобто, якщо ФОП ЄП 3 група без ПДВ торгує комп"юторами, принтерами і розрахунки з покупцями виключно через банк на IBAN то товарний облік вести не потрібно!!!!!! Я правильно зрозуміла????
Если у ФОП 2гр. Магазин продукты без акциза,но люди будут оплачивать налом и с карт то нужно ли вести товарный учёт ?
НЕ СОГЛАСНА с выводом Елены Павленко насчет оплаты iban счета ТОЛЬКО через клиент-банк (нельзя через интернет-банкинг такой как Приват24 и пр.) Что такое клиент-банк - это форма банковского обслуживания клиентов, построенная на использовании информационных технологий, обеспечивающих клиентам возможность дистанционного получения финансовой информации и управления банковскими счетами. Так вот интернет-банкинг, онлайн-банкинг - это все слова синонимы клиент-банка, уже несметное число ИНК ДПС насчет этого выдала, где указано, что iban через онлайн-банкинг не является расчетной операцией. Поэтому уж если не решаетесь брать смелость заявлять об этом прямо (понимаю, уж очень смелый вывод), тогда уж лучше обходите стороной такие щекотливые ситуации - честнее будет промолчать, чем вводить в заблуждение. Не ожидала такого прокола от Factor Academy - ваши информационные блоки всегда на высоте!
Ви неуважно слухали відео. Ми якраз і говорили, що оплата через клієнт-банк (коли кошти заходять через Iban і на 2600) - НЕ розрахункова операція. Але в інтернет-торгівлі так буває не завжди. Якщо має місце інтернет-еквайринг - тоді при оплаті через інтернет є розрахункова операція.
@@Bibliokrat Так в тому то і справа, що я не тільки уважно слухаю, я ще вмію і читати (див. відео 6:13). Можу, колего, Вас запевнити, що насьогодні я чітко розумію межу між банківським еквайрингом, інтернет еквайрингом і інтернет банкінгом, бо сплата рахунку у форматі IBAN через Приват24 тощо - це інтернет банкінг (не розрахункова операція), а сплата за допомогою платіжної системи LiqPay тощо - це інтернет еквайринг (розрахункова операція), а на рис. у відео ці два поняття поєднані і смислове навантаження так би мовити викревлене - ось чому і виник такий коментар. А оскільки, як виявилося, ми маємо спільну думку з цього приводу, то питання вважаю вирішеним. Дякую.
Единщик 2группа торгует продуктами и пивом, учёт не нужен,верно?
Кафе , продаж пива.Вести чи ні?
Яка група?