Фільм "Донеччина заповідна - насіння життя"

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 кві 2019
  • У березні 2019 року відбулась презентація науково-популярного документального фільму «Донеччина заповідна - насіння життя». Він був створений в рамках реалізації Програми «Екологічними стежками рідної України» Донецької ОДА, за ініціативи Всеукраїнської Екологічної ліги, завдяки технічній підтримці телекомпанії «Орбіта». Фільм розповідає про унікальні особливості найбільш визначних територій природно-заповідного фонду Донецької області: національні природні парки «Святі гори» та «Меотида», Український степовий заповідник, регіональні ландшафтні парки «Краматорський», «Клебан-Бик» та інші.
    Під час презентації були присутні представники органів влади, науковці, освітяни, представники громадських природоохоронних організацій, ЗМІ.
    Учасників привітав Неклеса Олександр Іванович, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, начальник управління природно-заповідних територій, лісового господарства та регуляторної політики. Він представив інформацію про екологічні проблеми області та наголосив на важливості створення подібних фільмів, завдяки яким Донеччина постає перед глядачами не тільки як промисловий регіон, але і як потенційний об’єкт для екотуризму.
    Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги, висловила слова подяки Донецькій обласній державній адміністрації за підтримку природоохоронних ініціатив, працівникам об’єктів природно-заповідного фонду за сприяння знімальній групі під час роботи над фільмом, телекомпанії «Орбіта» за сучасні новітні технології, які дали змогу представити у цьому матеріалі прекрасні куточки заповідної Донеччини. У своєму виступі вона наголосила, що Схід України є унікальним з природоохоронного погляду, оскільки тут збереглися типчаково-ковилові цілинні степи, байрачні та заплавні ліси, крейдяні скелі, на яких ростуть реліктові бори сосни крейдової.
    Бурковський Олексій Петрович, голова Наукової ради Донецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, розповів учасникам про ідею та процес створення фільму у саме такому документальному форматі. Він зазначив, що найгострішим питанням сьогодення є воєнні дії на Сході України, які призводять до знищення природних територій Донецької та Луганської областей. Не зважаючи на це, активісти Всеукраїнської екологічної ліги спільно з науковцями продовжують діяльність зі створення об’єктів природно-заповідного фонду на Донеччині. Станом на 2019 рік на території області обліковуються 150 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею
    97 593,6228 га.
    У фільмі «Донеччина заповідна - насіння життя» представлені яскраві кадри відео- та аерозйомки заповідних об’єктів природно-заповідного фонду, що супроводжуються не тільки захоплюючими краєвидами, а й змістовним текстовим наповненням. Призначення цієї роботи - показати всім, які унікальні та цінні території необхідно зберегти для майбутніх поколінь.
    Учасники прем’єрного показу після перегляду ділились захопленими та позитивними враженнями від змістовного та естетичного наповнення фільму. Багато разів висловлювались слова вдячності та підтримки команді, що працювала над створенням цього матеріалу.
    Теперь цей матеріал доступний широкому колу глядачів, а також буде переданий для використання у навчальних програмах навчальними закладами різних рівнів.

КОМЕНТАРІ • 10

  • @user-js4gu6ud2n
    @user-js4gu6ud2n 5 днів тому

    Велика вдячність всім причетним за створення цього фільму.

  • @Enei177
    @Enei177 Рік тому +7

    Фільм дуже хороший! Його повіні побачити більше українців!

  • @user-wq5et3yq4p
    @user-wq5et3yq4p 9 місяців тому

    Дивлюсь цей фільм і сердце кров’ю обливається. Яка там краса була, навіть не все у фільми показано, а зараз тисячи кілометрів замінованої землі. Всі ці заповідники потерпіли страшенну катастрофу.
    Донеччина - це поєднання лісів, кремньових споруд, гір, солених озер і безлічча річок. Соснові дерева, блакитні озера, дуби яким понад тисячу років…
    Дуже б хотілося що б наш край розвивався, не було війни і багато туристів приїзджали до нас, як приїзджають в Карпати. Зустрічали б їх з хлібом і сіллю. Але нажаль мінімум 100 років розмінувань території, особливо лісової частини. І більшість Українців вже не повернится до рідного Донбасу.

  • @user-tf4lk5ew4t
    @user-tf4lk5ew4t 2 місяці тому

    Як мало влада всих років приділяла увагу цим археологічним пам'яткам та природним паркам 😢

  • @user-tf4lk5ew4t
    @user-tf4lk5ew4t 2 місяці тому

    В аспекті сьогоденної війни, аж страшно подумати, скільки знищено флори та фауни 😢

  • @user-be8fd2ee7t
    @user-be8fd2ee7t 4 роки тому +6

    Спасибо.

  • @VIP-ub8wh
    @VIP-ub8wh Рік тому +4

    Не знав, що на сході України такі гори є, круто!

  • @user-cf4el4wj9u
    @user-cf4el4wj9u 28 днів тому +1

    Помельче говори😊

  • @eevo5909
    @eevo5909 11 місяців тому +3

    Все відбудуємо після рашисського нелюда!
    Україна єдина і неподільна!
    Донеччина 🥰