100 skrzyń / na godzinę. TEST obrotnic i wywrotnic do jabłka przemysłowego.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 жов 2024
  • Wspólnie z firmą KRÓLIK - Maszyny sadownicze przedstawiamy dziś dla Was porównanie trzech maszyn używanych do załadunku jabłek przemysłowych ze skrzyniopalet na samochody ciężarowe.
    W naszym materiale video zaprezentujemy popularną [1] obrotnicę, [2] wywrotnicę w wersji standard oraz [3] wywrotnice w wersji pro. W teście każdą z maszyn wysypywaliśmy na czas po 10 skrzyniopalet drewnianych z jabłkami przemysłowymi do naczepy.
    ▶️ Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału bit.ly/2PKDg9b
    ▶️ More videos - subscription bit.ly/2PKDg9b
    Więcej informacji i dyskusja:
    🍎 www.sadownictw...
    🍎 / sadownictwo
    🍎 / sadownictwo
    🍎 / sadownictwo
    #sadownictwo #wywrotnice #obrotnice

КОМЕНТАРІ • 16

  • @KROLIK_machines
    @KROLIK_machines 8 місяців тому +5

    Szanowni Państwo, dziękujemy za tak liczne komentarze. Kilka słów o filmie i jego kulisach. Dostarczyliśmy swoje maszyny na testy do gospodarstwa, w którym wcześniej pracowały dwie obrotnice. Przy okazji postanowiliśmy przygotować dla Państwa relacje z tego wydarzenia. Po testach i bezpośrednim porównaniu Klient zdecydował się na zakup wywrtonicy KRÓLIK oraz na "przesiadkę" z obrotnic na wywrotnicę. Nie jest to odosobniony przypadek. Wielu sadowników decyduje się na taką zmianę i to juz od 15 lat, bo od takiego czasu produkujemy wywrotnice. Przez ten czas znalazły one kilkuset zadowolonych użytkowników w przeróżnych branżach. Argumenty, które padają w filmie to nie nasze wymysły, a informacje zwrotne, które otrzymujemy od użytkowników. Jeżeli chodzi o większą uniwersalność obrotnic to mówimy o tym wprost, na samym początku filmu. Z drugiej strony, dokładając do obrotnic ramki boczne lub górne, tracimy te uniwersalność, stąd wielu sadowników demontuje ramki na stałe i pracuje bez nich, tak jak sadownik, którego odwiedziliśmy. Wywrotnica to bez wątpienia znacznie bardziej wyspecjalizowany sprzęt, co niesie ze sobą szereg zalet, ale też kilka ustępstw. Prezentujemy, informujemy i pomagamy w wyborze maszyn najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Taka jest nasza misja!

  • @karolinamarkiewicz1382
    @karolinamarkiewicz1382 8 місяців тому +6

    Do obrotnicy dodał Pan czas równania itp, ale do wywrotnic nie dodał już Pan czasu przygotowania słupków do wysypywania. Nie złapie się skrzyni jak słupki stoją obok siebie, tak samo na skupie nie zdejmie się skrzyń bezpośrednio z dwukółki

  • @remigiuszlewandowski7743
    @remigiuszlewandowski7743 8 місяців тому +7

    Niestety ale materiał ewidentnie sponsorowany. Brak tu obiektywnego podejścia. Zdecydowanie nie zgodzę się z tym że muszą być 2 osoby. Widać na wywrotnicy miejsce na "łapy" boczne i górną. Dzięki temu nie musimy mieć 2 osób. Korzystałem z jednej i drugiej zdecydowane równiej usypiemy wywrotnicą na bok niż do przodu

  • @czesio225
    @czesio225 8 місяців тому +6

    Zwykłą obrotnicą w godzinę można wysypać ponad 70 skrzyń. 2 godziny raczej robi to świeżak pierwszego dnia w pracy. Film Bardzo fajny i potrzebny przede wszystkim do tego żeby jeszcze bardziej uświadomić sadowników że nie potrzebują wywrotnicy Firmy Królik ponieważ często gęsto w gospodarstwie jest tylko jeden góra dwa wózki które muszą rozładować wózeczki i platformy np firmy Królik które są akurat świetne, muszą przewieźć więcej niż jedną skrzynie na pakownie, oraz muszą szybko i sprawnie załadować wcześniej wspomniane zestawy do zbioru owoców po czym wrócą do sypania przemysłu na podstawione auto. Dlatego zarówno ja jak i większość sadowników wybierze zwykłą obrotnice, dłuższe widły oraz specjalne łapy podtrzymujące skrzyniopalete montowane do takich obrotnic zamiast produkt firmy Królik. Natomiast sam produkt bardzo solidnie wykonany i spełnia swoje zadanie za co duże brawa, aczkolwiek jest zbyt mało uniwersalny. Podziękowania dla Pana Marcina za przygotowanie fajnego materiału do niedzielnego śniadania. Pozdro.

  • @tomgrzybek
    @tomgrzybek 8 місяців тому +3

    A jak mi złoży skrzynie? Wszystkie będą stały pojedynczo? Więcej wad niż zalet

  • @marcinadsafdv9486
    @marcinadsafdv9486 8 місяців тому +6

    bez jaj że po obrotnicy ktoś musi łopatować na samochodzie i dlatego doliczacie pół godziny, żeby królik okazał się lepszy... grabiami parę razy równałem tylko dlatego że sypaliśmy oporowo ile się zmieści, sypiąc normalnie nic nie trzeba równać. no chyba że maszyna gwizda tylko operator pi*da

    • @sadownictwo
      @sadownictwo  8 місяців тому

      Cześć, dziś opublikujemy film. Pełne porównanie. Zobaczysz czy najdroższe rozwiązanie wygrało. Pokazaliśmy różnicę i teraz każdy może wybrać dla siebie odpowiedni sposób. Pozdrawiam

    • @Kajojjjjj
      @Kajojjjjj 8 місяців тому +4

      Skrzyń nie można składać na bieżąco. Trzeba celować w skrzynie tym gabarytem. Dodatkowo zajmuje dużo miejsca. Jeśli ktoś ma wprawę to standardową wywrotnicą nasypie na gotowo. Pozdrawiam.

    • @mojsad
      @mojsad 8 місяців тому +3

      Z całą sympatią do tego Pana i jego wyrobów, ale tym razem odleciał - u mnie na wiosce jest bardzo duży skup, w sezonie wyjeżdża codziennie kilka patelni przemysłu i nigdy nie widziałem, żeby chłopaki ganiali po patelni z jakimiś grabiami czy łopatami.... Może i produkt ma jakieś zalety, ale to przerost formy nad treścią, wymyślamy koło na nowo....poza tym udział plastikowych kistenów w ogólnym obiegu skrzyniopalet na skupach jest marginalny, chyba że ktoś sypie bezpośrednio na gospodarstwie i posiada tylko "plastiki"

  • @Jarek4a
    @Jarek4a 8 місяців тому +1

    Trzeba też wziąć pod uwagę że obrotnicy nie używamy tylko do spania przemysłu. Doskonale przydaje się do składania i rozkładania skrzyń w trójki a to zrobi się tylko boczną.

  • @julekn71
    @julekn71 8 місяців тому +2

    Klasyczną obrotnicą też można sypać z plastikowych skrzyń, wystarczy dodatkowa poprzeczka od góry skrzyni taka jak czesto jest montowana z boku, najlepsze ze na filmie obrotnica ma mocowanie do tego elementu tylko nie jest on zamocowany, żeby sypać głębiej wystarczą dłuższe widły itd. Kolejna reklama rozwiązań firmy Królik na siłę.

  • @kderwisz
    @kderwisz 8 місяців тому +1

    największa wada obrotnic królika to że przeciętny sadownik ma elektryka o nie dużej masie sypałem ich obrotnicami to wózek leciał na naczepę jak szybko się sypało mam tą jak mówi za 4tyś i nigdy nie było problemu z niedosypaniem pracuje szybko i skrzynia jest blisko masztu dzięki czemu zapewnia mało prawdopodobne wywrócenie wózka

  • @tobiaszsuchecki7037
    @tobiaszsuchecki7037 8 місяців тому

    Widać że ustawienie wywrotu na pompie hydraulicznej jest nie jednakowe

  • @Goldensad123
    @Goldensad123 8 місяців тому

    Może i jest ok ale jak tym ściągać towar z dwukólki ?

    • @bartosz3013
      @bartosz3013 8 місяців тому +2

      A po chcesz tym ściągać z dwukółki
      No chyba że skup masz

    • @Goldensad123
      @Goldensad123 8 місяців тому

      @@bartosz3013 👍👍👍