Розібрав АВР TOMZN

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 тра 2024
  • Цей АВР, можливо, правильно працює, але не так, як мені необхідно, тому вирішив його розібрати і глянути, що там в середині і як воно перемикає )
    Мені необхідно, щоб на резервному контакті була розетка, в якій час від часу пропадає струм, а на основному - інвертор, який в звичайному стані викл, а коли в розетці немає струму - вкил.
    З першого разу здається все доволі просто, але, як виявилося, я помилявся.

КОМЕНТАРІ • 30

  • @andrijkholevinskyy647
    @andrijkholevinskyy647 Місяць тому +4

    Доброго дня.
    Все працює правильно. Те, що при відсутності живлення від мережі прилад не перемикає основної котушки, зроблено з міркувань безпеки. Це стандарт ЄС.
    Якщо би так не було, то при поломці приладу, напруга могла би потрапити в лінію. А там міг би в той час працювати електрик. Такою роботою приладу виробник страхує себе від всяких можливих несправностей виробу.
    Для того, що ви стараєтесь зробити у китайців існують звичайні реверсивні перемикачі без зазначення сонячної енергетики.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      дякую, а можете написати модель чи назву того звичайного перемикача? там є в них на лінію і генератор, і наче я натрапляв в когось на дві лінії, але це не точно.

    • @TheOlegggg
      @TheOlegggg Місяць тому

      @@tangerine-pank там на лінії А електромережа, на лінії Б генератор позначені, модель не скажу, але зовні в решті виглядає так же.
      отаке ua-cam.com/video/mcmlTii9ni4/v-deo.html

  • @user-em4ho5pr7t
    @user-em4ho5pr7t 2 дні тому

    Доброго дня. Підсмажить де можна придбати запчастини АВР TOMZN в мене замкнула котушка з синьою обмоткою, може ви знаєте де можна придбати. Дякую.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  2 дні тому

      @@user-em4ho5pr7t добрий день, я не натрапляв на запчастини для них, можливо на аліку окремо продають соленоїди, або пошукати на олх, може хтось продає поломані але з живою котушкою

  • @yasik777
    @yasik777 20 днів тому +2

    Точно така проблема с этим авр, (у меня на резерв подключен инвертор, все отлично работает, НО допустим когда нет электричества в сети допустим сутки и инвертор высаживает аккумуляторы отключается, а дальше самое интересное когда в сети появляется электричество АВР не переключает!!!((() решил проблему покупкой АВР сеть-генератор

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  17 днів тому +1

      Ну ото ж бо й про це мова у відео, я просто завандалив, переробив і працює так як мені підходить) хоча якщо на наступний раз братиму, то візьму також модель мережа/генератор

    • @user-us4rk4vy5f
      @user-us4rk4vy5f 5 днів тому

      @@tangerine-pank тобто після ваших доробок він працює. Як прилад для генератора ? Може детальніше розповісти ,що ви переробили

  • @user-qu5hd6fg8y
    @user-qu5hd6fg8y Місяць тому

    Якщо хочеш зробити саморобний ДБЖ, візьми реле напруги та контактор. Реле напруги підключи до мережі, а на вихід реле підключи котушку контактора з перекидними контактами. Коли напруга в мережі є, контактор переключить навантаження на мережу. Коли в мережі напруга зникає, реле напруги вимикається, відпускає контактор, і він перемикає навантаження на резервну лінію. Витримувати паузу при поверненні на мережу реле напруги вміє. Крім того, можна буде задавати ліміти напруги, при яких навантаження буде живитися від мережі, а при перевершенні лімітів буде переходити на резерв

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      Треба хороший контактор, і котушки контактора постійно знаходитимуться під напругою, на відміну від бістабільного перемикача, тому треба щось якісне брати, щоб не палахкотіло потім.

    • @kirillodessa7668
      @kirillodessa7668 25 днів тому

      @@tangerine-pank Зверну увагу що схема на контакторі більш прозора. Однак у цьому АВР в одному з режимів теж постійно буде пром реле під напругою, та й споживати не на много менше ніж контактор. Тому цей АВР має сенс при значних струмах - 100-125А, при струмах близько 16-25А (навантаження квартири) достатньо й звичайного контактора.
      Ще є "мисля" - цей прилад можна переробити встановив додатково блок контакти та викинути то реле. Тоді схема зовсім споживати не буде. Але потрібна доопрацювання механіки, що не тривіальна справа. Я наприклад не взявся би, проще помудрувати з схемою що перемикає живлення котушок

  • @ruslanwel
    @ruslanwel Місяць тому

    Можна спробувати зробити хитріше: там є нормально розімкнені контакти як я зрозумів, використай їх для кнопки гарячого старту інвертора. Пропала мережа - замкнувся контакт - стартував інвертор - зявилась резервна мережа на виході інвертора - перемкнувся автомат

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      Прикол в тому, що коли з'явиться мережа на виході інвертора, а резервної не буде (міської) , то нічого нікуди не перемкнеться , бо соленоїди обидва заживлюються від резервного джерела ( міської мережі), а від інвертора - лише контакти реле із затримкою.
      Це дуже специфічний АВР, виявився )))

    • @ruslanwel
      @ruslanwel Місяць тому

      @@tangerine-pank то реле ж може перекинути живлення? у вас же цілий набір просто контактів, там же не запаяно жарстко. це ж конструктор.
      я маю таких два але поки викристовую для ручного перемикання. я взагалі планую керувати контролером. от шкода лиш що ті соленоїди на 220В.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      @@ruslanwel а який у вас інвертор? В мене на 800Вт , то з потугами вмикає той соленоїд - бідолага дребенить, і я не розумію від чого, від того, що просідає напруга, бо йому не вистачає потужності, чи в чому причина? У вас воно як від інвертора працює, якщо інвертор підключити на вхід В , а не на А ? Наперед скажу, що інвертор працює із затримкою, і виходить на потужність перед тим, як від нього напруга йде на соленоїд

    • @govideo3631
      @govideo3631 Місяць тому

      @@tangerine-pank можливо, річ у тім, що цей соленоїд потребує не нижче 190 вольт а у вас інвертор плавний пуск, тому так дребенить, тобто треба ще один переривач після інвертора, також можуть бути проблеми, бо інвертор має фазу на обох дротах, а котушці треба фаза і нуль, можна спробувати взяти нуль з мережі, але звичайно не плутати з лінією, бо спалите інвертор

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      @@govideo3631 дякую, інвертор запускається із затримкою, із 10 секундами навіть пробував затримував. В інструкції написано, що напруга для спрацювання має бути не нижче 80% від 220В ( чи 230)) . Стосовно фази і нуля - оце треба перевірити, можна спробувати входи AN i BN з'єднати, і переконатись що то нейтраль, але ж там перед соленоїдом, стоїть щось схоже на діодний міст, і після моста вже струм йде на котушку. Ще точно спробую цей варіант нулем, а тоді буду далі думати- гадати, як уникнути цього неприємного звуку. Може на моторозований потім переходити, чи на контактори

  • @la_majster
    @la_majster Місяць тому

    Ой, згадую себе півроку тому, як я собі його підключав, проходив всі ці проблеми. Також думав, щось міняти в підключенні. Нічого не ріж і не перепаюй, потім буде важко то всьо зібрати докупи.
    Можна використати вбудоване реле для комутації. Треба підключи вхід інвертора на інвертор, а мережу на мережу. Вхід + інвертора з'єднати з AR та BNC. Вхід мережі з BR, BC та BNO. Мінус в мене спільний мережі та інвертора і з'єднаний з AN та BN.
    А включення інвертора в мене відбувається через ВІ-ФІ реле. Я будуть питання, кажи.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      Я такий шустрий, що все вже перерізав і перепаяв та й склав до купи 🤣
      Ну капець, а назад лінь складати)
      Ну й схему ти зробив, а як дійшов до такого підключення, я ніде на такі фокуси не натрапляв)
      Який в тебе інвертор? Я підключив інвертор на інвертор, а мережу на мережу. Але прікол тепер в тому, що при роботі соленоїда від інвертора відбувається брязкіт соленоїда - гарчить страшне(
      А як в тебе?
      Доречі, в твоїй схемі, коли немає напруги
      в розетці, а появляється на інверторі, то соленоїд перекидає нормально, тобто він також живиться від інвертора?
      І ще одне - стосовно спільного нуля - воно нормально так працює, це безпечно?

    • @la_majster
      @la_majster Місяць тому

      В мене інвертор PowMr, в нього спільний 0. Брязкіт в тебе відбувається тому, що інвертор ще не вийшов на потужність, для того і є затримка. В мене у всіх випадках переключає добре. Раніше також слідкував за ним в різних режимах, а зараз працює тай працє. Може якось зроблю відео.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      @@la_majster він в мене працює через затримку, я навіть робив затримку 10 сек, щоб точно переконатися, що він уже вийшов на потужність і все одно диринчить. Цікаво було б глянути на відео, як воно все працює.

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      @@la_majster можливо, з'являється брязкіт через те, що інвертор малопотужний, і коли соленоїд починає працювати, то в інверторі просідає напруга, і він той соленоїд з потугами працює, а як це компенсувати без заміни інвертора геть не знаю, бо брязкіт контактів реле якось можна вирішити, бачив люди роблять.

    • @user-hn1rk4bn3z
      @user-hn1rk4bn3z 21 день тому

      купив теж такий АВР, можна фото або відео підключення?)

  • @nifelin1
    @nifelin1 Місяць тому

    виглядає ніби, розєми попутані, але такого точно немає в тих звичайних томзонах. без намальованих панельок

    • @tangerine-pank
      @tangerine-pank  Місяць тому

      може, вони різні конструктивно