Witam posiadam identyczną ( w sensie zasady działania ) tylko z silnikiem od pralki po dwóch latach sprawuje się idealnie, takie maszynki to duże ułatwienie, przyśpiesza znacząco tempo pracy i przy tym zachowanie palców przed odcięciem ;) przez tradycyjny scyzoryk. Super maszyna, pozdrawiam
Taka maszynka to też jest niebezpieczna czasami gdy trzeba palce nieco przybliżyć bo kabel nie chce złapać :P Aczkolwiek już nieraz używałem tego typu maszynki i gorąco polecam 😊👍
Można wyposażyć maszynkę z przodu w taką osłonkę z otworem , przez którą będzie wkładało się kabelek . Myślę ,że wtedy żaden paluszek nie odleci :).Ten projekt jest przykładem, jak można to zrobić ,a każdy może sobie to usprawnić według własnego pomysłu .
Piotr Sosna Dokładnie to samo pomyślałem. Do tego rękawiczki to też mają złą sławę w połączeniu z obrotowymi ostrzami, przez moment myślałem, że już Ci wciąga palca o.0 Projekt bardzo sympatyczny. Pozdrawiam.
Wiesz że te rękawiczki których używa pan w filmie służą do ochrony przed wodą od wewnętrznęj strony dłoni? A tak pozatym są rękawice odporne na cięcia i z drugiej strony trzymasz drugą dłonią wkrętarkę więc trudno sobie wkręcić palca xD
maszynka super, wprowadziłbym pewne modyfikacje: 1. osłona na ostrze 2. prowadzenie które z przodu maszynki samo będzie ustawiać przewód, aby lepiej przylegał do wałka 3. oś do napędu nożyka (do ostrzenia)
Dziękuję :) Właściwie maszynka była taką luźną propozycją i nie ukrywam ,że nie w pełni dopracowaną ,o czym starałem się też przypominać . Zresztą nigdy nie przypuszczałem ,że temat będzie się cieszył tak dużą popularnością . Oczywiście Pana sugestie jak najbardziej trafione i maszynka powinna być wyposażona w stosowne osłony ,czy właśnie bardzo pomocne prowadzenie przewodu. Właściwie wystarczył by kawałek blachy z przodu z otworami o różnych średnicach do zmiany. Jeżeli chodzi o ostrzenie nożyka to cały nożyk z ośką można stosunkowo łatwo wyjąć i naostrzyć np. przy pomocy wkrętarki. Zresztą można to rozwiązać na wiele sposobów. Trzeba wybrać zawsze ten najlepszy dla siebie. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
Chciałem zapytać, po ilu kilometrach lub kilogramach , nożyk sie stępił? O ile sie stępił? Mam tez zamiar zrobić korowarke, ale trochę inną, na kable cienkie ok. 2mm, i kable linki, czy da rade i linki okorować? Bo tylko drut pan pokazał, i chciałem zapytać na to ostrze czy trzeba zamieniać jak się jest ułożony okrągły nóż. Wiadomo statyczny nożyk po jakimś czasie trzeba zamienić bo sie stępi. Dziękuje bardzo za odpowiedź,
Ja nie robię na sprzedaż ,ale w dobrej cenie można takie korowarki kupić u chińczyka na aliexpress dlatego też nie opłaca się robić. Przynajmniej kiedyś były o połowę taniej niż u nas na allegro.
Dziękuję :) Nie wiem czy to coś wyjaśni. Ja na tokarce dłutowałem te rowki imakiem . Ustawiałem sanki imaka pod kątem i kręcąc korbką dłutowałem nożem jak do gwintów. Wystarczy w zasadzie tylko zaznaczyć a potem można dociąć piłką . Dłutowanie podobnie jak się dłutuje rowki pod klin w kole pasowym przy użyciu tokarki.
kupujesz rolke 100m 3x2,5^2 na budowe, w projekcie jest ze zużyjesz 98m, w praktyce wychodzi 97. Tych 3m raczej do niczego nie wykorzystasz więc skórujesz :)
No tak, tylko jak zostają Ci przewody a inwestor nie chce tych resztek typu 0-5m lub wiecej to bierze je "firma" ktora wykonuje zlecenie. Na przyszlej budowie nie wykorzystasz tych przewodow gdyz nie zafakturujesz ich. Wiec jezeli masz juz wszystko zrobione w domu i od ch..a resztek przewodów to skórujesz i do odzysku. Pomysl kolego zanim cos napiszesz. :)
Graty dla weny i koncepcji więcej takich ludzi!!! a co do cwaniackich i głupich komętów to prosto --Tępi ludzie są jak tępe noże niby krzywdy nie robią ale za to jak wnerwiają
Hej Jestem aktualnym właścicielem właśnie tej korowarki z czego jestem bardzo szczęśliwy :D Ale nóż jest wyszczerbiony lekko. Słyszałem coś o filmiku odnośnie ostrzenia tego noża ale niestety nie dotarł on do mnie. Jest jakaś szansa na odkopanie go ?
Witam ! Ostrze robię ze starego brzeszczotu piły do metalu . Brzeszczot ten jest dosyć szeroki ,bo ma chyba z 50mm szerokości ,albo coś koło tego. Można też zrobić ze starej piły tarczowej do drewna, gdzieś ze złomu, i potem to spróbować zahartować. Też tak robiłem z dużym powodzeniem. Pozdrawiam :)
Piotr Sosna, felicitações pelo seu desencapador de fios. A máquina é linda, em material de primeira e funcional. Gostaria de observar que percebo um pequeno mas significativo risco de operação. As peças que servem de prendedores e a lâmina circular bem que deveriam ser protegidas por uma chapa frontal perfurada e guarnecidas por um tubo-guia regulável bem diante do conjunto evitando o "arrasto" da mão do operador que, ao meu ver não deveria fazer um serviço manual ao alimentar com o fio a máquina de corte mas quem sabe o uso de uma "bobina carregadora" bem afixada, recambiável viesse facilitar o desempenho da operação. Parabéns por seu invento. Gostei muito. 👍
Witam! Robiłem na tym urządzeniu skrętki komputerowe. Urządzenie jest na tyle dokładne ,że pozwala na taką pracę. Nie mniej jednak jest to dosyć żmudne zajęcie i nie ma co ukrywać raczej nie opłacalne. Przewody w skrętce są dosyć cienkie i trzeba tego sporo przepuścić ,żeby coś tam zarobić. Mówię tu o skrętkach w których żyły to pojedynczy przewód a nie linka ,bo takie też chyba się trafiają. Ogólnie przewód typu linka gorzej się robi nie zależnie od grubości ,bo trzeba dosyć precyzyjnie nastawić nożyk ,żeby nie przeciąć delikatnych drucików ,z których jest zrobiona taka linka. Jeżeli taki przewód jest linką i dodatkowo dosyć cienką to już jest pewien problem. Nie wiem czy do takich przewodów ze skrętki nie lepiej było by urządzenie ,które jakby walcuje taki przewód. Czyli dwa walce pomiędzy ,które wkłada się przewód. Izolacja jest miękka ,drut twardy i przez takie walcowanie następuje oddzielnie tej izolacji. Być może na takim urządzeniu taką pracę można było by zrobić dużo sprawniej. Pozdrawiam :)
Niestety nie robię na sprzedaż . Właściwie nie za bardzo się to opłaca tym bardziej ,że chińczyk już robi takie i można znaleźć za fajne pieniądze na aliexpress. Widziałem gdzieś z wysyłką z Czech chyba gdzieś w okolicach 300zł. Pozdrawiam :)
Każdy sposób ,żeby zwiększyć bezpieczeństwo jest oczywiście dobry. Jedynie zastanawiam się czy rurka nie będzie powodowała zbyt dużego tarcia. W podobnych konstrukcjach często spotyka się przed ostrzem blachę z otworami o różnych średnicach . Jest to takie zabezpieczenie i ułatwia prowadzenie kabelka w rowku. Doceniam takie komentarze z pomysłem , czy próbą rozwiązania problemu . Zakładanie z góry , że autor straci paluszki niczemu nie służy :). Ważny jest dobry pomysł , który będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.
Siemka, mam podobną maszynkę ale używam jej tylko do linek a do takiego drutu to mam z 2 rolek od napinacza paska z ciężarówki i poprostu ściskam rolki na tyle aby drut sam przeciął izolację. Pozdrawiam👍
strzał w 10-tkę... chetnie bym kupił to cudo ...dał bym to niezamoznej rodzinie , kable na złomie za darmo oddają tylko trzeba u nich miedź sprzedac...
Trudno mi to oszacować bo materiały w większości pochodzą ze złomu . Ogólnie materiały na takie urządzenie nie kosztują wiele . Właściwie można powiedzieć ,że trzeba kupić tylko łożyska , a resztę można pozyskać właśnie ze złomu. Gorzej z czasem ,który trzeba przeznaczyć na zrobienie takiego urządzenia , a wiadomo czas to pieniądz. Dziękuję i pozdrawiam :)
pewnego dnia nam szef na warsztat przyniósł pudło z nie małą ilością kabli i mieliśmy mu je posegregować kolor po kolorze, a z okazji że skoro jest możliwość ujabania paru groszy to z tego kartonu było go już finalnie jakoś połowa a dla nas 86 złotych ze złomnicy
podoba sie. podoba. lepiej niech pan sprubóje sprzedawać takie, bo mi by sie nie chciało takiej robić, ani nie mam dostepu do narzędzi, ani materiałów. tj mozna chodzić za tym ale za dużo zachodu
Dziękuję. Niestety nie mam czasu ,żeby robić takie na sprzedaż . Traktuje to hobbystycznie , a ostatnio mam wyjątkowo mało czasu na to wszystko . Pozdrawiam :)
@@juri2001 Jest to dosyć prost urządzenie i myślę ,że będzie działać a pieniądze nie będą zmarnowane. Proszę się pochwalić jak Pan będzie już miał ,jak się sprawuje. Pozdrawiam :)
Hej ludzie co robicie z izolacjami? Czy wyrzucacie? Istnieje jakiś skup izolacji ? Nie słyszałem, nie nie znalazłem takiego, a przecież to też materiał.
Witam serdecznie. Jest szansa by Pan mi zbudował taka maszynkę. Bo mam sporo kabli. I kilka lat mi się zejdzie zanim je obiorę. A z taką maszyna to ja w tydzień wszystko zrobię.
Witam ! Próbowałem kiedyś ze skrętką UTP . Wydobycie żył z takiej skrętki nie stanowi problemu i można zrobić to łatwo. Natomiast problem jest z skórowaniem tych cienkich żył.Jeżeli jest to przewód pełny to jeszcze idzie ,ale gorzej z linką. Zresztą trzeba tutaj zastanowić się nad opłacalnością skórowania takich przewodów. Skrętki wydobyte z przewodu są jeszcze poskręcane i trzeba je rozplątać . Generalnie taka konstrukcja korowarki lepiej spisuje się przy grubszych przewodach. Są korowarki wyposażone w dwa walce zgniatające i wtedy być może taki cienki drut ze skrętki można by wygodniej oskórować . Oczywiście pod warunkiem , że nie jest to linka.
Będę robił dla siebie , bo tej z filmiku już dawno nie ma . Ja będę robił to zrobię od razu dwie ,ale kiedy to będzie trudno mi powiedzieć. Mam bardzo mało czasu ,a mogę majsterkować tylko zimą.
Rewelacja powiem Ci! mam jednak parę pytań, jeśli chodzi o pracę na tokarce to jestem początkującym i nie mogę rozkminić jak zrobiłeś podtoczenia w płaskowniku pod łożyska? Powiedz mi również, jak zrobiłeś ostrze? Wyciąłeś z brzeszcztoa okrąg czy jak? To ostrze jest znaczenie grubsze niż przeciętny brzeszczot tym bardziej jest to dla mnie nie zrozumiale.. Kawał dobrej roboty!
Dziękuję :) Podtoczenia robiłem na planszajbie. Planszajbe zrobiłem sobie sam. Jest to okrągła blach fi 200 mm grubości 12 mm z gwintowanymi otworami na całej powierzchni ,którą mocuję w szczękach uchwytu tokarskiego. Płaskownik przykręcam właśnie do tej planszajby . Zawsze któryś otwór pasuje ,żeby przykręcić przy pomocy śruby i podkładki z brzegu . Ja przykręcałem ten płaskownik dwoma śrubami m 10 z podkładką po przeciwnej stronie. Ustawianie elementu proste . Punktujemy dociskamy płaskownik konikiem z nakiełkiem w miejscu punktowania (centrowanie na planszajbie) i przykręcamy . Ostrze zrobiłem z brzeszczotu . Brzeszczot jest grubości około 2 - 3 mm. Są to brzeszczoty z dużej piły do metalu . Brzeszczot ten ma 50 mm szerokości i może z 500 mm długości . Są to spore brzeszczoty z takich dużych pił do metalu. Dziś raczej wszyscy stosują już taśmówki. Można było by też zrobić ze starej piły tarczowej do drewna. Warto poszukać na złomie . Na tych brzeszczotach jest naprawdę bardzo dobry materiał. Robię z nich stalki do przecinania na tokarce czy nożyki kształtowe. Z brzeszczota wyciąłem z grubsza okrąg , potem wywierciłem dziurkę w środku . Wcześniej trzeba to rozhartować. Jak jest otwór to można to zamocowanie w tokarce i zrobić dokładnie ostrze . Potem oczywiście trzeba z powrotem to zahartować.
Kiedyś widziałem też fajny patent na nożyk do podobnej korowarki. Nożyk był na szpilce gwintowanej skręcony po bokach śrubami. Szpilka była przewiercona i wkładało się do środka trzpień . Nie trzeba wtedy łożyskować nożyka. Wszystko była tak zrobione , że jak się zjechało w odpowiednie miejsce sankami z nożykiem ,można było ten trzpień wyjąć i łatwo zdemontować nożyk. Na frezarce nie pracuję . Zawsze chciałem mieć frezarkę , ale taki sprzęt trochę kosztuje. Płaskowniki na korowarkę frezowałem z czoła ,żeby był równe na tokarce. Jeżeli mamy w miarę sztywną tokarkę to można całkiem fajnie na takiej tokarce też frezować. W obecnej chwili pracuję nad takim małym projektem . Będzie to taka niewielka frezarka do metalu , wykonana z tego co znalazłem na złomie. Powiedzmy ,że taka wersja stołowa. Jedynie stół krzyżowy kupiłem nowy. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Mam już zrobioną kolumnę pionową z posuwem . Zrobiłem już też wrzeciono. Dużo z tym pracy bo wiele elementów musi być spasowanych z dokładnością do setek mm. Na pewno w przyszłości zrobię jakiś materiał zdjęciowy z tych prac. Co ciekawe, cała frezarka będzie wykonana tylko przy pomocy mojej zabytkowej tokarki i narzędzi ręcznych . Zapraszam w przyszłości jak nie polegnę przy tym projekcie :) .
No masz talent panie! Szkoda, że nie frezujesz, bo myślałem, że namówię Cię na jakiś poradnik dla początkującego frezera : P Czym się zajmujesz zawodowo?
Długie lata byłem elektronikiem , trochę stolarzem a teraz zajmuję się kamieniarstwem nagrobkowym. Cała reszta to hobbystyczne zajęcia . Od czasu jak odziedziczyłem i wyremontowałem starą tokarkę, lubię coś tam grzebać w warsztacie odnośnie obróbki metali. Zawsze zresztą ciągnęło mnie do tokarek , frezarek , czy spawarek :). Czasami robię coś naprawdę szybko , jak właśnie tą korowarkę do przewodów. Zdaję sobie sprawę ,że brakuje tam estetyki i wykończenia , ale nie mam dużo czasu na takie zabawy.
Tokarka i rękawiczki to zdecydowanie zły pomysł. Jak by nie było, pamiętam jeszcze czasy ,kiedy to przed rozpoczęciem pracy robiło się szkolenia BHP. Przynajmniej raz w miesiącu omawiało się wypadki przy pracy ,które się zdarzyły w zakładzie. Wszystkie te lata przetrwałem bez żadnego uszczerbku, i oby tak dalej.
Świetna maszyna, jestem w tracie robienia podobnej, jestem już prawie na końcu, ale nie rozumiem na jakiej zasadzie działa ta regulacja wysokości nożyka. W tym płaskowniku poziomym jest nagwintowane na śrubę m16? Czy te nakrętki poniżej są dokręcone do tego płaskownika i skontrowane? w takim razie na jakiej zasadzie działa ta regulacja, proszę o pomoc i gratuluje pomysłu i wykonania.
Dziękuję ! W płaskowniku tym na górze jest nagwintowane na M 16, natomiast w tym po niżej jest otwór przelotowy 10 mm . Szpilka M 16 na końcu jest przetoczona na 10 mm i zrobiony jest gwint M 10 na końcu . Ta końcówka wchodzi w ten dolny płaskownik i na końcu jest skontrowana z luzem dwoma nakrętkami M 10. Wkręcając śrubę pcha ona nożyk w dół , natomiast wykręcając ciągnie do góry dzięki tym dwom skontrowanym nakrętką. Myślę ,że jest to w miarę zrozumiałe .
To już wiem gdzie jest mój błąd. Musiałbym dać większą szpilkę i ją zeszlifować w miejscu przechodzenia przez dolny płaskownik. Rozumiem, że dźwiganie nożyka do góry podczas pracy jest blokowane na tym dolnym płaskowniku na górze przez ten gwint m16.? Niestety nie mam do dyspozycji tokarki i muszę sobie radzić domowymi sposobami i prostymi narzędziami. Proszę mnie poprawić, jak źle myślę. Poza tym dziękuje za szybka reakcję, jutro spróbuje Pana sposobem. Dzięki;)
Dźwiganie nożyka do góry jest blokowane przez M 16 . Bez tokarki można było by spróbować nawiercić w szpilce M 16 otwór i zrobić gwint M 10 . Wtedy można było by tam wkręcić jakąś śrubę M 10 , a dalej to wiadomo.
Zostawiłem to na tej szplice m8. Na tym dolnym plaskowniku i na górze i na dole wkrecilem nakrętki samokontrujace i dokrecilem je do plaskownika na minimalnym luzie i teraz wszystko ładnie się porusza w górę i w dół. Dziękuję za pomoc i za inspiracje. Pozdrawiam
Trudno oszacować . Kupiłem cztery łożyska po 1,5 zł . Reszta pozyskana ze złomu . Waga sprzętu około 10kg . 10kg złomu to15zł :) , i oczywiście plus praca . Parę godzin się zeszło.
No. Niezła jest. I szybka. Gratulacje.
Super jesteś gościu. Zajebista okorowarka. Oby tak dalej.
Dziękuję i pozdrawiam :)
Witam posiadam identyczną ( w sensie zasady działania ) tylko z silnikiem od pralki po dwóch latach sprawuje się idealnie, takie maszynki to duże ułatwienie, przyśpiesza znacząco tempo pracy i przy tym zachowanie palców przed odcięciem ;) przez tradycyjny scyzoryk. Super maszyna, pozdrawiam
Dziękuję i pozdrawiam :)
Z Dynowa on
Taka maszynka to też jest niebezpieczna czasami gdy trzeba palce nieco przybliżyć bo kabel nie chce złapać :P
Aczkolwiek już nieraz używałem tego typu maszynki i gorąco polecam 😊👍
Mistrzostwo. Polak potrafi. Aż miło popatrzeć.
Dziękuję i pozdrawiam :)
Król wszystkich złomiarzy :D fajny patent, ekologiczny mega. Pozdrawiam
Super pomysł i realizacja.
Dziękuję :)
Gratulálok !!! Ez egy igen időhüzós videó ! 7:48-ból 4:56-ig csak a süketelés megy !
Super projekt 🫡pozdro
Super praktisch, sehr lohnend wer Kabel aufbereitet.
Vielen Dank und herzliche Grüße :)
Fajna maszynka. Tylko trzeba z nią uważać , tak jak z papierem toaletowym. Chwila nieuwagi i palec ujebany.
Można wyposażyć maszynkę z przodu w taką osłonkę z otworem , przez którą będzie wkładało się kabelek . Myślę ,że wtedy żaden paluszek nie odleci :).Ten projekt jest przykładem, jak można to zrobić ,a każdy może sobie to usprawnić według własnego pomysłu .
Porównanie z papierem pasuje idealnie :D
Piotr Sosna
Dokładnie to samo pomyślałem. Do tego rękawiczki to też mają złą sławę w połączeniu z obrotowymi ostrzami, przez moment myślałem, że już Ci wciąga palca o.0
Projekt bardzo sympatyczny. Pozdrawiam.
Wiesz że te rękawiczki których używa pan w filmie służą do ochrony przed wodą od wewnętrznęj strony dłoni? A tak pozatym są rękawice odporne na cięcia i z drugiej strony trzymasz drugą dłonią wkrętarkę więc trudno sobie wkręcić palca xD
))))))))))))))))))))))))))))))))))!!
maszynka super, wprowadziłbym pewne modyfikacje:
1. osłona na ostrze
2. prowadzenie które z przodu maszynki samo będzie ustawiać przewód, aby lepiej przylegał do wałka
3. oś do napędu nożyka (do ostrzenia)
Dziękuję :) Właściwie maszynka była taką luźną propozycją i nie ukrywam ,że nie w pełni dopracowaną ,o czym starałem się też przypominać . Zresztą nigdy nie przypuszczałem ,że temat będzie się cieszył tak dużą popularnością . Oczywiście Pana sugestie jak najbardziej trafione i maszynka powinna być wyposażona w stosowne osłony ,czy właśnie bardzo pomocne prowadzenie przewodu. Właściwie wystarczył by kawałek blachy z przodu z otworami o różnych średnicach do zmiany.
Jeżeli chodzi o ostrzenie nożyka to cały nożyk z ośką można stosunkowo łatwo wyjąć i naostrzyć np. przy pomocy wkrętarki. Zresztą można to rozwiązać na wiele sposobów. Trzeba wybrać zawsze ten najlepszy dla siebie. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
Very nice simple good build Respect ! Greetings from the netherlands
świetnie, dziękuję!
Agradecer por tantas ideas que a diario nos muestran algunas aprobecho otras las guardo en fin mis dias son mejores con los videos
:)
Żeby nie uginać można dodać jakiś ślizgacz i na oddzielenie izolacji można dodać rolkę na zwijanie izolacji i miedzi połączone np. paskiem z napędem
Jak najbardziej można zrobić taką modyfikację. Pozdrawiam :)
Chciałem zapytać, po ilu kilometrach lub kilogramach , nożyk sie stępił? O ile sie stępił? Mam tez zamiar zrobić korowarke, ale trochę inną, na kable cienkie ok. 2mm, i kable linki, czy da rade i linki okorować? Bo tylko drut pan pokazał, i chciałem zapytać na to ostrze czy trzeba zamieniać jak się jest ułożony okrągły nóż. Wiadomo statyczny nożyk po jakimś czasie trzeba zamienić bo sie stępi. Dziękuje bardzo za odpowiedź,
w holandii taką maszyną bawiłem się w pracy na rozbiórkach. Maszyna rozbierała kable 5 cm grubości
Witam i pozdrawiam a gdzie mógłbym zakupić taką korowarke Pozdrawiam Stanley Gdansk
Ja nie robię na sprzedaż ,ale w dobrej cenie można takie korowarki kupić u chińczyka na aliexpress dlatego też nie opłaca się robić. Przynajmniej kiedyś były o połowę taniej niż u nas na allegro.
Gdzie kupiłeś takie walki stożkowe kolego. Pozdrawiam
Dobra robota!
mam pytanie czy jest możliwość takiego zrobienia tylko potrzebuję większe na silnik
Jakiej grubości są oś napędzająca i oś wyżej ?? Ładnie wykonane.
Witam .Napędzająca 16mm ,oś z nożem 14 mm. Dziękuję i pozdrawiam :)
все гениальное -просто-молодец
:)
Dzięn dobry mam pytanie czy Pan robi takie maszynki na sprzedaż ? Jestem bardzo zainteresowany
Dzień Dobry :) Przykro mi ,ale nie robię na sprzedaż . Pozdrawiam
Super pomysł mam pytanie w filmiku mówisz że nacięcia robiłeś na tokarce mógłbyś powiedzieć mi jak? Myślałem że te nacięcia są robione szlifierką.
Dziękuję :) Nie wiem czy to coś wyjaśni. Ja na tokarce dłutowałem te rowki imakiem . Ustawiałem sanki imaka pod kątem i kręcąc korbką dłutowałem nożem jak do gwintów. Wystarczy w zasadzie tylko zaznaczyć a potem można dociąć piłką . Dłutowanie podobnie jak się dłutuje rowki pod klin w kole pasowym przy użyciu tokarki.
Very good machine..I love it thanks...
I'm happy my friend :)
Witaj czy można u Pana zamówić do kupienia takie wałeczki stożkowe ,a jeśli nie to wymiary i ten kąt proszę jaki jest między wałkami
Wher is available this instrument
Czy zawodowo zajmuje się Pan kradzieżą przewodów z sieci energetycznych ?
kupujesz rolke 100m 3x2,5^2 na budowe, w projekcie jest ze zużyjesz 98m, w praktyce wychodzi 97. Tych 3m raczej do niczego nie wykorzystasz więc skórujesz :)
Na razie mam z czego żyć :):):)
Kim trzeba być, żeby nie mieć jak, gdzie, lub nie umieć wykorzystać 3m przewodu ?
Za kable płaci klijent
No tak, tylko jak zostają Ci przewody a inwestor nie chce tych resztek typu 0-5m lub wiecej to bierze je "firma" ktora wykonuje zlecenie. Na przyszlej budowie nie wykorzystasz tych przewodow gdyz nie zafakturujesz ich. Wiec jezeli masz juz wszystko zrobione w domu i od ch..a resztek przewodów to skórujesz i do odzysku. Pomysl kolego zanim cos napiszesz. :)
Witam. Prosze o kontakt, chcialbym odkupic taka maszynke lub zrobic druga na zamowienie
Witam .Jest możliwość zakupu tej korowarka?
czy ta maszynka jest na sprzedaż lub jaki jest koszt zrobienia tego urządzenia
Przykro mi ,ale nie robię tych urządzeń na sprzedaż bo nie mam na to czasu. Dziękuję i pozdrawiam :)
Graty dla weny i koncepcji więcej takich ludzi!!! a co do cwaniackich i głupich komętów to prosto --Tępi ludzie są jak tępe noże niby krzywdy nie robią ale za to jak wnerwiają
Witam.robi Pan te maszynki na sprzedaż? jestem zainteresowany.
Przykro mi nie robię . Pozdrawiam :)
Witam jestem zainteresowany kupnem maszyny
Hej
Jestem aktualnym właścicielem właśnie tej korowarki z czego jestem bardzo szczęśliwy :D
Ale nóż jest wyszczerbiony lekko. Słyszałem coś o filmiku odnośnie ostrzenia tego noża ale niestety nie dotarł on do mnie. Jest jakaś szansa na odkopanie go ?
Proszę się odezwać na wimanek@gmail.com to coś zaradzimy. Pozdrawiam :)
Gia may do bao nhieu tien vay a oi
Witam, jaka średnica łożysk?
Proszę się odezwać na wimanek@gmail.com to mogę przesłać rysunek z wymiarami. Pozdrawiam :)
Napisałem e-mail 😉
W naszej kopalni, gdzie pracowali elektrycy, znajdowały się specjalne noże
Sir can u share technical drawing of this wire stripping machine
Hi!
Contact me by wimanek@gmail.com and I will send you a drawing of the device. All the best :)
Удивительно и всё понятно)))
Здравствуйте, Петр, очень хороший и простой ваш пилинг машины. Я не уверен, что вы из России или Польши, спасибо. Приветствие из Колумбии
Jest mozliwosc zamowienia takiej maszyny i jaki koszt by byl
Przykro mi bardzo ,ale nie jestem w stanie w tej chwili zrobić takiej maszyny. Pozdrawiam :)
Co to za ostrze ? Chciałem kupić nie mogę nigdzie znaleźć.
Witam ! Ostrze robię ze starego brzeszczotu piły do metalu . Brzeszczot ten jest dosyć szeroki ,bo ma chyba z 50mm szerokości ,albo coś koło tego.
Można też zrobić ze starej piły tarczowej do drewna, gdzieś ze złomu, i potem to spróbować zahartować. Też tak robiłem z dużym powodzeniem. Pozdrawiam :)
Witam, jest mozliwość kupienia od Pana tego odizolowywacza?
Witam ! Przykro bardzo ,ale nie robię na sprzedaż. Pozdrawiam :)
Piotr Sosna, felicitações pelo seu desencapador de fios. A máquina é linda, em material de primeira e funcional. Gostaria de observar que percebo um pequeno mas significativo risco de operação. As peças que servem de prendedores e a lâmina circular bem que deveriam ser protegidas por uma chapa frontal perfurada e guarnecidas por um tubo-guia regulável bem diante do conjunto evitando o "arrasto" da mão do operador que, ao meu ver não deveria fazer um serviço manual ao alimentar com o fio a máquina de corte mas quem sabe o uso de uma "bobina carregadora" bem afixada, recambiável viesse facilitar o desempenho da operação. Parabéns por seu invento. Gostei muito. 👍
хорошая приспособа, незаменима при разделке алюминиевого кабеля
Fajna sprawa,widzialem, to kiedys.Tylko pytanie skad brac miedz?
Panie Piotrze, czy urządzenie jest wstanie okorować przewody ze skrętki komputerowej?
Witam! Robiłem na tym urządzeniu skrętki komputerowe. Urządzenie jest na tyle dokładne ,że pozwala na taką pracę. Nie mniej jednak jest to dosyć żmudne zajęcie i nie ma co ukrywać raczej nie opłacalne. Przewody w skrętce są dosyć cienkie i trzeba tego sporo przepuścić ,żeby coś tam zarobić. Mówię tu o skrętkach w których żyły to pojedynczy przewód a nie linka ,bo takie też chyba się trafiają. Ogólnie przewód typu linka gorzej się robi nie zależnie od grubości ,bo trzeba dosyć precyzyjnie nastawić nożyk ,żeby nie przeciąć delikatnych drucików ,z których jest zrobiona taka linka. Jeżeli taki przewód jest linką i dodatkowo dosyć cienką to już jest pewien problem. Nie wiem czy do takich przewodów ze skrętki nie lepiej było by urządzenie ,które jakby walcuje taki przewód. Czyli dwa walce pomiędzy ,które wkłada się przewód. Izolacja jest miękka ,drut twardy i przez takie walcowanie następuje oddzielnie tej izolacji. Być może na takim urządzeniu taką pracę można było by zrobić dużo sprawniej.
Pozdrawiam :)
Chciałbym się dowiedzieć jaki koszt by był zrobienie takiej obieraczki od Pana dla mnie
Niestety nie robię na sprzedaż . Właściwie nie za bardzo się to opłaca tym bardziej ,że chińczyk już robi takie i można znaleźć za fajne pieniądze na aliexpress. Widziałem gdzieś z wysyłką z Czech chyba gdzieś w okolicach 300zł. Pozdrawiam :)
@@wimanps można wymiary elementów
@@marekstachowicz4491 Proszę się odezwać na wimanek@gmail.com to podeślę rysunek z wymiarami. Pozdrawiam :)
Super film . Czy mógł bym użyć część Pana filmu do mojej kompilacji o wynalazkach Domowej roboty ?
Dziękuję :) Nie ma problemu .Pozdrawiam :)
@@wimanps dziękuję
Chciałem zapytać, czy wykonuje Pan na sprzedaż taką maszynkę, oraz ile by to kosztowało.
Przykro mi bardzo nie wykonuję .Brak czasu . Pozdrawiam :)
@@wimanps dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.
Witam
Czy jest możliwość zamówienia u Pana takiej korowarki?
Dorobiłbym z przodu taka rurkę do wprowadzania przewodów,która zwiększyła by bezpieczeństwo i szybkość :)
Każdy sposób ,żeby zwiększyć bezpieczeństwo jest oczywiście dobry. Jedynie zastanawiam się czy rurka nie będzie powodowała zbyt dużego tarcia. W podobnych konstrukcjach często spotyka się przed ostrzem blachę z otworami o różnych średnicach . Jest to takie zabezpieczenie i ułatwia prowadzenie kabelka w rowku.
Doceniam takie komentarze z pomysłem , czy próbą rozwiązania problemu . Zakładanie z góry , że autor straci paluszki niczemu nie służy :). Ważny jest dobry pomysł , który będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.
Blacha jest do dupy,okrągły kabel bedzie uciekal spod noża...rurka jest lepsza,wiem bo mialem identyczną maszyne ale z silnikiem
Siemka, mam podobną maszynkę ale używam jej tylko do linek a do takiego drutu to mam z 2 rolek od napinacza paska z ciężarówki i poprostu ściskam rolki na tyle aby drut sam przeciął izolację. Pozdrawiam👍
Ile takie coś u Pana ?
Jaka cena za taką maszynkę?
Jakiś kontakt priv
Przykro mi ,ale nie robię na sprzedaż. Pozdrawiam:)
Można zamówić u ciebie taka maszynkę?
Przykro mi bardzo ,ale nie robię na sprzedaż. Generalnie się nie opłaca bo u chińczyka można kupić podobne za fajne pieniądze. Pozdrawiam :)
strzał w 10-tkę... chetnie bym kupił to cudo ...dał bym to niezamoznej rodzinie , kable na złomie za darmo oddają tylko trzeba u nich miedź sprzedac...
Nie było by bezpieczniej podawać przewód od drugiej strony i ciągnąć go w dół?
👍😁👌
Ja planowałem taką maskownicę z przodu z otworami o różnej średnicy . Każda metoda ,która zwiększy bezpieczeństwo będzie na pewno dobra. Pozdrawiam :)
@@wimanps Pozdrawiam również
skad wziac elementy do bebna?
Najlepiej zlecić tokarzowi. Pozdrawiam :)
Machine price please sir
хорошая машинка замечательное исполнение
:)
Jest możliwość zakupu takiej maszynki?
Przykro mi bardzo ,ale nie robię na sprzedaż .Polecam zobaczyć na aliexpress. Robią już masowo w fajnych cenach . Pozdrawiam :)
Jest szansa zakupienia od Pana takiego sprzętu?
Witam ! Może w przyszłości. Na razie prace stoją. Dziękuję i pozdrawiam .
jaka kwote przeznaczyles na to urzadzonko?
Trudno mi to oszacować bo materiały w większości pochodzą ze złomu . Ogólnie materiały na takie urządzenie nie kosztują wiele . Właściwie można powiedzieć ,że trzeba kupić tylko łożyska , a resztę można pozyskać właśnie ze złomu. Gorzej z czasem ,który trzeba przeznaczyć na zrobienie takiego urządzenia , a wiadomo czas to pieniądz. Dziękuję i pozdrawiam :)
Złomiarze cie kochają, już nie muszą opalać! Swoją drogą, na końcu masz odizolowany drut miedziany...
Fajna maszyna. Ciekawe jak poradzi sobie z kablami typu YAKXS 4x120. Pozdrawiam
Witam, masz moze projekt na ta maszyne z wymiarami?
Witam ! Odezwij się na wimanek@gmail.com to coś podeślę .Pozdrawiam :)
@@wimanps napisalem 😁
Muy buena la máquina , buen video , bien explicado , paso por paso.
Gracias por compartir.
Muchas gracias, saludos cordiales :)
Machine price please
Is the frame work rusty metal or granite?
Jest możliwość kupić u pana taką maszynę??
Przykro mi bardzo nie robię na sprzedaż . Można kupić za fajne pieniądze u chińczyka na aliexpress. Robią już masowo. Pozdrawiam :)
pewnego dnia nam szef na warsztat przyniósł pudło z nie małą ilością kabli i mieliśmy mu je posegregować kolor po kolorze, a z okazji że skoro jest możliwość ujabania paru groszy to z tego kartonu było go już finalnie jakoś połowa a dla nas 86 złotych ze złomnicy
Super. Ja też chcę taką
Kolego ile chcesz za tom maszynke ?.
Nie na sprzedaż . Pozdrawiam :)
@@wimanps A jak by pan zrobił mi taka maszynke za opłatę?
podoba sie. podoba. lepiej niech pan sprubóje sprzedawać takie, bo mi by sie nie chciało takiej robić, ani nie mam dostepu do narzędzi, ani materiałów. tj mozna chodzić za tym ale za dużo zachodu
Dziękuję. Niestety nie mam czasu ,żeby robić takie na sprzedaż . Traktuje to hobbystycznie , a ostatnio mam wyjątkowo mało czasu na to wszystko . Pozdrawiam :)
@@wimanps no nic nie chce Pan sprzedawać to zamówiłem u kogo innego.
troche strach, czy bądzie działać i nie będą to pieniądze w błoto
@@juri2001 Jest to dosyć prost urządzenie i myślę ,że będzie działać a pieniądze nie będą zmarnowane. Proszę się pochwalić jak Pan będzie już miał ,jak się sprawuje. Pozdrawiam :)
very slow, but suitable for home use and small recycler
Thanks :) All the best .
Hej ludzie co robicie z izolacjami? Czy wyrzucacie? Istnieje jakiś skup izolacji ? Nie słyszałem, nie nie znalazłem takiego, a przecież to też materiał.
How much cost
Witam serdecznie. Jest szansa by Pan mi zbudował taka maszynkę. Bo mam sporo kabli. I kilka lat mi się zejdzie zanim je obiorę. A z taką maszyna to ja w tydzień wszystko zrobię.
Witam, czy chciałby Pan może skonstruować taką za pieniądze? Czesto przydałby mi sie taki sprzet a nigdzie nie moglem znalezc. Pozdrawiam.
Proszę się odezwać na wimanek@gmail.com . Nie robię na sprzedaż ,ale być może będę mógł jakoś pomóc.
У кого пропали провода вы теперь знаете кто это сделал.
Witam, mam prośbę proszę spróbować ze skrętką UTP czy FTP ?
Witam ! Próbowałem kiedyś ze skrętką UTP . Wydobycie żył z takiej skrętki nie stanowi problemu i można zrobić to łatwo. Natomiast problem jest z skórowaniem tych cienkich żył.Jeżeli jest to przewód pełny to jeszcze idzie ,ale gorzej z linką. Zresztą trzeba tutaj zastanowić się nad opłacalnością skórowania takich przewodów. Skrętki wydobyte z przewodu są jeszcze poskręcane i trzeba je rozplątać . Generalnie taka konstrukcja korowarki lepiej spisuje się przy grubszych przewodach. Są korowarki wyposażone w dwa walce zgniatające i wtedy być może taki cienki drut ze skrętki można by wygodniej oskórować . Oczywiście pod warunkiem , że nie jest to linka.
Niezła maszyna! :)
Dziękuję i pozdrawiam :)
Czy można zamówić u Pana taką korowarke?
Będę robił dla siebie , bo tej z filmiku już dawno nie ma . Ja będę robił to zrobię od razu dwie ,ale kiedy to będzie trudno mi powiedzieć. Mam bardzo mało czasu ,a mogę majsterkować tylko zimą.
Rewelacja powiem Ci! mam jednak parę pytań, jeśli chodzi o pracę na tokarce to jestem początkującym i nie mogę rozkminić jak zrobiłeś podtoczenia w płaskowniku pod łożyska? Powiedz mi również, jak zrobiłeś ostrze? Wyciąłeś z brzeszcztoa okrąg czy jak? To ostrze jest znaczenie grubsze niż przeciętny brzeszczot tym bardziej jest to dla mnie nie zrozumiale..
Kawał dobrej roboty!
Dziękuję :) Podtoczenia robiłem na planszajbie. Planszajbe zrobiłem sobie sam. Jest to okrągła blach fi 200 mm grubości 12 mm z gwintowanymi otworami na całej powierzchni ,którą mocuję w szczękach uchwytu tokarskiego. Płaskownik przykręcam właśnie do tej planszajby . Zawsze któryś otwór pasuje ,żeby przykręcić przy pomocy śruby i podkładki z brzegu . Ja przykręcałem ten płaskownik dwoma śrubami m 10 z podkładką po przeciwnej stronie. Ustawianie elementu proste . Punktujemy dociskamy płaskownik konikiem z nakiełkiem w miejscu punktowania (centrowanie na planszajbie) i przykręcamy . Ostrze zrobiłem z brzeszczotu . Brzeszczot jest grubości około 2 - 3 mm. Są to brzeszczoty z dużej piły do metalu . Brzeszczot ten ma 50 mm szerokości i może z 500 mm długości . Są to spore brzeszczoty z takich dużych pił do metalu. Dziś raczej wszyscy stosują już taśmówki. Można było by też zrobić ze starej piły tarczowej do drewna. Warto poszukać na złomie . Na tych brzeszczotach jest naprawdę bardzo dobry materiał. Robię z nich stalki do przecinania na tokarce czy nożyki kształtowe. Z brzeszczota wyciąłem z grubsza okrąg , potem wywierciłem dziurkę w środku . Wcześniej trzeba to rozhartować. Jak jest otwór to można to zamocowanie w tokarce i zrobić dokładnie ostrze . Potem oczywiście trzeba z powrotem to zahartować.
Dzięki bardzo, myślę, że zrobię korowarkę na wzór twojej, wyszło zajebiście ;) Po za tokarką pracujesz może też na frezarce?
Kiedyś widziałem też fajny patent na nożyk do podobnej korowarki. Nożyk był na szpilce gwintowanej skręcony po bokach śrubami. Szpilka była przewiercona i wkładało się do środka trzpień . Nie trzeba wtedy łożyskować nożyka. Wszystko była tak zrobione , że jak się zjechało w odpowiednie miejsce sankami z nożykiem ,można było ten trzpień wyjąć i łatwo zdemontować nożyk.
Na frezarce nie pracuję . Zawsze chciałem mieć frezarkę , ale taki sprzęt trochę kosztuje. Płaskowniki na korowarkę frezowałem z czoła ,żeby był równe na tokarce. Jeżeli mamy w miarę sztywną tokarkę to można całkiem fajnie na takiej tokarce też frezować.
W obecnej chwili pracuję nad takim małym projektem . Będzie to taka niewielka frezarka do metalu , wykonana z tego co znalazłem na złomie. Powiedzmy ,że taka wersja stołowa. Jedynie stół krzyżowy kupiłem nowy. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Mam już zrobioną kolumnę pionową z posuwem . Zrobiłem już też wrzeciono. Dużo z tym pracy bo wiele elementów musi być spasowanych z dokładnością do setek mm. Na pewno w przyszłości zrobię jakiś materiał zdjęciowy z tych prac. Co ciekawe, cała frezarka będzie wykonana tylko przy pomocy mojej zabytkowej tokarki i narzędzi ręcznych . Zapraszam w przyszłości jak nie polegnę przy tym projekcie :) .
No masz talent panie! Szkoda, że nie frezujesz, bo myślałem, że namówię Cię na jakiś poradnik dla początkującego frezera : P Czym się zajmujesz zawodowo?
Długie lata byłem elektronikiem , trochę stolarzem a teraz zajmuję się kamieniarstwem nagrobkowym. Cała reszta to hobbystyczne zajęcia . Od czasu jak odziedziczyłem i wyremontowałem starą tokarkę, lubię coś tam grzebać w warsztacie odnośnie obróbki metali. Zawsze zresztą ciągnęło mnie do tokarek , frezarek , czy spawarek :). Czasami robię coś naprawdę szybko , jak właśnie tą korowarkę do przewodów. Zdaję sobie sprawę ,że brakuje tam estetyki i wykończenia , ale nie mam dużo czasu na takie zabawy.
Понравилось!
Буду пробовать такую сделать...
\
Спасибо и всего наилучшего :)
@Człowiek Pies Witam ! Może w przyszłości . Na razie nie mam czasu na prace w warsztacie. Pozdrawiam :)
Türkçe alt yazılı anlatsanız çok sevinirim ne malzemeler gerekiyor adların bilmiyorum
Çeviremiyorum ve neler olduğunu bilmiyorum. Cihazın boyutlarına mı ihtiyacınız var?
Evet hangi cm gerkli çark ile dünüş arası ve malzemesi
@@volkandemirtas8296
Bu linkten boyutları olan bir pdf dosyası indirebilirsiniz.
www.easypaste.org/file/WcNT0qDd/document1.pdf?lang=pl
na tokarce też robisz w rękawiczkach?
Tokarka i rękawiczki to zdecydowanie zły pomysł. Jak by nie było, pamiętam jeszcze czasy ,kiedy to przed rozpoczęciem pracy robiło się szkolenia BHP. Przynajmniej raz w miesiącu omawiało się wypadki przy pracy ,które się zdarzyły w zakładzie. Wszystkie te lata przetrwałem bez żadnego uszczerbku, i oby tak dalej.
Hej można jakoś się z Tobą skontaktować prywatnie?
Można napisać na wimanek@gmail.com. Pozdrawiam :)
Świetna maszyna, jestem w tracie robienia podobnej, jestem już prawie na końcu, ale nie rozumiem na jakiej zasadzie działa ta regulacja wysokości nożyka. W tym płaskowniku poziomym jest nagwintowane na śrubę m16? Czy te nakrętki poniżej są dokręcone do tego płaskownika i skontrowane? w takim razie na jakiej zasadzie działa ta regulacja, proszę o pomoc i gratuluje pomysłu i wykonania.
Dziękuję ! W płaskowniku tym na górze jest nagwintowane na M 16, natomiast w tym po niżej jest otwór przelotowy 10 mm . Szpilka M 16 na końcu jest przetoczona na 10 mm i zrobiony jest gwint M 10 na końcu . Ta końcówka wchodzi w ten dolny płaskownik i na końcu jest skontrowana z luzem dwoma nakrętkami M 10. Wkręcając śrubę pcha ona nożyk w dół , natomiast wykręcając ciągnie do góry dzięki tym dwom skontrowanym nakrętką. Myślę ,że jest to w miarę zrozumiałe .
To już wiem gdzie jest mój błąd. Musiałbym dać większą szpilkę i ją zeszlifować w miejscu przechodzenia przez dolny płaskownik. Rozumiem, że dźwiganie nożyka do góry podczas pracy jest blokowane na tym dolnym płaskowniku na górze przez ten gwint m16.? Niestety nie mam do dyspozycji tokarki i muszę sobie radzić domowymi sposobami i prostymi narzędziami. Proszę mnie poprawić, jak źle myślę. Poza tym dziękuje za szybka reakcję, jutro spróbuje Pana sposobem. Dzięki;)
Dźwiganie nożyka do góry jest blokowane przez M 16 . Bez tokarki można było by spróbować nawiercić w szpilce M 16 otwór i zrobić gwint M 10 . Wtedy można było by tam wkręcić jakąś śrubę M 10 , a dalej to wiadomo.
Zostawiłem to na tej szplice m8. Na tym dolnym plaskowniku i na górze i na dole wkrecilem nakrętki samokontrujace i dokrecilem je do plaskownika na minimalnym luzie i teraz wszystko ładnie się porusza w górę i w dół. Dziękuję za pomoc i za inspiracje. Pozdrawiam
Wygląda obiecująco. Jaki koszt wykonania?
Trudno oszacować . Kupiłem cztery łożyska po 1,5 zł . Reszta pozyskana ze złomu . Waga sprzętu około 10kg . 10kg złomu to15zł :) , i oczywiście plus praca . Parę godzin się zeszło.
Sir ji ye mujhe chahiye
Chce Pan ta maszyne sprzedac ?
Przykro mi bardzo ,ale na razie nie. Pozdrawiam :)
Ile za taka ?
Клас, а яка ціна лома міді у вас ?
20zł/kg , 4.65EUR/kg
Proszę o kontakt w sprawie zakupu takiego urządzenia,wysłałem Panu wiadomość na pw
Witam ! Nie otrzymałem żadnej wiadomości .Proszę się odezwać na wimanek@gmail.com , ale nie mam dobrych wieści.
Witam chciałbym się z Panem skontaktować ws. tej maszynki mam kilka pytań.
W razie pytań można pisać na wimanek@ gmail.com
Wow jakbym ogladal Pana Adama Slodowego zrob to sam . ŁAPA W GORE A NAWET 100 JAK MOGLBYM DAC
Norbert W... jakie ś.p przecież pan Adam Słodowy żyje...
Dziekuje za info ...hm przepraszam a ja juz usmiercilem ...zaraz to zmienie ...dzieks
Dzień dobry chciałbym się jakoś z Panem skataktowac. Jakis adres email czy coś?
Witam ! Proszę pisać na wimanek@gmail.com