Amerika választ 14. - Kína-különkiadás

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 13

  • @magyarhang
    @magyarhang  2 дні тому

    Két új könyvet is megjelentet a Magyar Hang karácsonyra, ajándék is jár hozzájuk, akár a Magyar Hang saját kávéja is:
    György Zsombor gasztronómiai riportkönyve: 👉bit.ly/porcgasztro
    Puzsér Róbert könyve: 👉bit.ly/puzserkonyv
    December 17-én Kötöttfogás Extra lesz, legyen Ön is a nézők között:👉 bit.ly/3Oa7cbg

  • @margitbanatinetokai8954
    @margitbanatinetokai8954 2 дні тому +4

    Szeretném megköszönni a műsor készítőinek ezt a rendkívül átfogó és tartalmas tájékoztatást! Nagyra értékelem, hogy ennyi ország helyzetét elemezték, és hogy szélesebb perspektívából mutatták be a világban zajló folyamatokat. Különösen fontos, hogy ilyen összetett kérdésekről érthetően és részletesen beszéljenek, mert ez segít tisztábban látni a globális helyzetet. Köszönöm a munkájukat!

  • @mollynoble6145
    @mollynoble6145 2 дні тому +8

    Nagyon szeretem hallgatni a beszélgetést, de a mai adás szinte hallgathatatlan volt a hangproblémák miatt. Remélem, csak egyszeri eset volt ez.

  • @solteszan
    @solteszan 2 дні тому +3

    A folyamatos hang gerjedés miatt ez élvezhetetlen volt, a felénél abba kellett hagyjam.
    Máskor állítsátok meg és legyen megoldva. Kapjon fülest aki gerjeszt...stb

  • @bh5358
    @bh5358 3 години тому

    Szuper volt!

  • @vixari
    @vixari День тому +1

    az nehezen érthető számomra, hogy amikor a Kínai Népköztársaság szóba kerül, akkor az mindig úgy jelenik meg, mint "Kína" és akkor innentől kezdve ez a "Kína", mint önálló egység szerepel, aminek csak a világgal való kapcsolatait lehetne vesézni, és közben egy olyan kép formálódik, mintha Tengtől kezdve ez egy konstans Kína lenne. És csak nagyon-nagyon ritkán van érintve, hogy Hszi Csin-ping sok szempontból tett egy 180 fokos kézifékes fordulót és már a Kínai Népköztársaság rég nem azon az úton halad, amit a Teng-Csiang-Hu irány jelölt ki.
    Sőt, Hszi konkrét tekintélykultuszt kezdett magának építeni. És itt most nem csak olyanokról van szó, hogy felrúgta azt a gyakorlatot, ami szerint 2x5 éves ciklus után új pártfőtitkár jön, de szépen el is végezte a tisztogatást a politikai ellenfelei között. Én csak laikus érdeklődő vagyok, de nekem ez úgy tűnt, hogy a nyugat reakciója nem arról szólt, hogy most már nem szimpatikus nekik Kína, így, hogy kinőtte magát, hanem sokkal inkább arról, hogy nem arról volt szó, hogy egy Mao nosztalgiával küzdő Hszi fog jönni, aki nem csak tekintélykultuszt épít, de nem látott szintre tekerte fel a han kínai etno-nacionalizmust. Aki 5 év leforgása alatt kivégezte a hongkongi demokráciát 2019-2024, a covid hathatós segítségével, idén tavasszal az utolsó szöget is beütötte annak a hongkongi demokráciának a koporsójába, aminek zavartalan működését vállalta a KKP 50 évre, amiből még hátra lett volna több, mint 20 év, és Csiang Cö-min és Hu Csin-tao fejében meg sem fordult ilyen húzás.
    Itt megint nagyon félrement az a nyugati elképzelés, ami beszugerálta magának, hogy a gazdasági fellendülés és a javuló életkörülmények majd magával vonja a rendszer demokratizálódását. Én soha nem voltam egyetlen diktatúra rajongója sem, főleg nem kommunistáé, de Csiang és Hu szellemi tekintetben fényévekre van Hszitől. És mégsem az ő vonaluk érvényesült, hanem jött az az erős ember, aki mindenkit eltapos, akit úgy érez, hogy az útjában áll és minimum életfogytig számol a hatalommal.
    Értem, hogy ennek ellenére nem megkerülhető a Kínai Népköztársaság, de ettől még jelzések igenis adhatók, és nem kell úgy lefeküdni nekik, ahogy azt Orbán teszi, aki nem hajlandó semmit sem észrevenni azokból a problémákból, amit Hszi személye jelent.
    És nagyon sok jel mutat arra, hogy nagyon nem jó irányba halad a Kínai Népköztársaság, amire nagyon sok példa származok a nagy kínai tűzfalon belülről, ahol egyre aggasztóbb méreteket ölt az a "társadalom elleni bosszú", ami tömeges késelésekben vagy autós gázolásokban jelzi, hogy valami nagyon nincs rendben az országon belül. És a nyugati tőke is kezdi egyre inkább elkerülni Kínát.

  • @gaborgyurkovics7105
    @gaborgyurkovics7105 2 дні тому +1

    Kedvenc műsorom lett a vétó és a Kéri kérdi melett

  • @katalingaspar7752
    @katalingaspar7752 День тому

    Nagyon érdekes és hasznos beszélgetés volt.. köszönöm ¡

  • @mariannp2776
    @mariannp2776 2 дні тому

    Ez nagyon nagyon érdekes volt, köszönöm

  • @tbo9372
    @tbo9372 2 дні тому +1

    Minden szakerto, aki a Corvinuson vegzett (segitseggel es hatszellel), plusz aki ugy kezdi barmely mondatat, hogy "a kinaiak", annak a velemenyet nyugodtan skippelni lehet. Ertekes idot sporol meg maganak a hallgato.

    • @randomkommentelo9015
      @randomkommentelo9015 2 дні тому +1

      Ezt kifejtenéd? Miért red flag az a megfogalmazás, hogy "a kínaiak"?

  • @istvanpeterkovacs3479
    @istvanpeterkovacs3479 27 хвилин тому

    Magyarország (is) már átlépte a 2%-os katonai kiadásokat a költségvetés arányában. Valamennyi kelet-európai ország átlépte.