Чаплінський автохейтер чи комуніст? | Питання і відповіді

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 тра 2020
  • У коментарях до кількох відео назбиралося багато цікавих запитань. Відповідаю на деякі з них у цьому відео. Поговоримо про ненависть до автомобілів і бажання їздити велосипедом взимку. Прозвучить і вічне питання: «Хто погодив все це г*мно?».
    P. S. - E-mail для зголошення до урбаністичної громадської активності: chaplinskyy@gmail.com
  • Авто та транспорт

КОМЕНТАРІ • 168

  • @CHAPLINSKYVLOG
    @CHAPLINSKYVLOG  4 роки тому +22

    У коментарях до кількох відео назбиралося багато цікавих запитань. Поговоримо про приписану мені ненависть до автомобілів і бажання їздити велосипедом взимку. Прозвучить і вічне питання: «Хто погодив все це г*мно?». Навігатор по відео:
    01:10 - Хто винен і де паркінги
    04:38 - Коли влоги про Тернопіль, Вінницю, Одесу, Дніпро
    05:51 - Кому належить вулиця
    07:45 - Чаплінський автохейтер? Поїздки взимку велосипедом
    10:04 - Вічне питання про бруківку
    12:28 - Коли наступний стрім
    13:17 - Практичні поради, як покращити стан вулиці, двору тощо
    15:17 - Як навчити чиновників основ урбаністики
    21:52 - Питання про пандуси
    22:56 - Про мову і мовлення
    24:43 - Про вулицю Мазепи і новобудови
    P. S. - E-mail для зголошення до урбаністичної громадської активності: chaplinskyy@gmail.com

    • @klon_ua
      @klon_ua 4 роки тому

      Додайте зміст у опис і побачите магію: manifest.in.ua/school/yak-zrobyty-zmist-videorolyka/

  • @user-yl7dl1st6n
    @user-yl7dl1st6n 4 роки тому +15

    Чесно кажучи, я колись не уявляв собі пересування у Львові без автомобіля. Але почав змінювати свою думку про громадський транспорт, і почав їздити на трамваях, і як не дивно, але це досить зручно, бо трамваї мають багато виділених ліній. Мабуть я перетворююсь з затятого автомобіліста, який колись грішив паркуванням на хідниках і 10 метрів не міг пройтись без авто, але потроху стаю урбаністом. Не без впливу блогу пана Юліана. Мені здається, що пан Юліан повністю правий, і хотів би, щоб наше місто розвивалось в напрямку орієнтованому на пішоходів і громадський транспорт. Дякую за цікавий і повчальний для мене блог.

  • @eduardkomarnickiy
    @eduardkomarnickiy 4 роки тому +41

    Схоже, що основи урбаністики треба викладати в школах в рамках етики та естетики замість релігійних постулатів. Бо люди виростають з викривленим розумінням прекрасного в архітектурі та плануванні міста, і бісить коли такі люди ще й вирішують в якому просторі жити решті :(

  • @alyonababiy510
    @alyonababiy510 4 роки тому +6

    Особисто мені дуже подобається Ваша мова. Приємно слухати :)

  • @Luthien503
    @Luthien503 4 роки тому +1

    Щойно натрапила на ваш блог - нарешті актуальна інформація про урбаністичні тенденціі українською! Дякую!

  • @OleksandrLypovyi
    @OleksandrLypovyi 4 роки тому +17

    Дуже цікава Ваша думка щодо міжміської велосипедної інфраструктури (паралельно з магістралями). В Німеччині, бачив, поруч із трасами через рів влаштовують повноцінну велосмугу, так що вона захищена від трафіку. На наших-бо магістралях навіть якщо рухатися по правилам, у тебе більше шансів померти від якогось ідіота на дорозі, аніж дістатися цілим до місця призначення.
    Щодо тих гонщиків, які люблять влаштовувати заїзди по бруківці (та й навіть асфальтовій дорозі), чудовим рішенням було б, наприклад, висаджувати дерева посеред дороги або інші природні сповільнювачі руху. Вирішить проблему в мить ока, буквально:)
    Дизлайки за російськомовних гостей? Пахне ксенофобією

  • @hlavatskyioleksandr1410
    @hlavatskyioleksandr1410 4 роки тому +4

    Дякую за цікаві блоги.
    Беручи до уваги таку тезу, що чим "більше доріг, тим більше автомобілів", яка Ваша думка щодо будівництва нових вулиць загальноміського значення у м.Львові, зокрема продовження вул.Наукової до аеродрому, продовження вул. Луганська до вул.Городоцької, створення зв'язку між вул.Вернадського і вул.кн.Ольги. Тобто це затратні проекти, але передбачені генпланом і важливі з огляду покращення звязків між районами міста і важливими інфраструктурними обєктами.
    Цікава Ваша думка та думки інших людей щодо цього, бо після перегляду останніх блогів може скластися враження, що існуючу транспортну мережу міста достатньо залишити як вона є і займатися лише реконструкцією вулиць, точковими покращеннями, правильним контролем руху транспорту, визначати приорітетність на існуючих вулицях тощо.

    • @hlavatskyioleksandr1410
      @hlavatskyioleksandr1410 4 роки тому

      @@maxnozz ну якщо там є "закляті автомобілісти" то вони будуть тільки "за", або поміняють свою думку на користь парків і пішохідних доріжок. У кожному з цих випадків є свої плюси ;) Але інша частина людей мабуть буде не дуже рада)

  • @G_Adept
    @G_Adept 4 роки тому +24

    Я велосипедист. Я теж не люблю бруківку. Особливо коли зрозумів, що за кордоном на ділянках з бруківкою роблять гладкі смуги з плитки (мабуть), щоб на ровері можна було нормально проїхати. Про таке у нас хіба що мріяти.

    • @Star0i0kashka
      @Star0i0kashka 4 роки тому

      У нас так же зроблено на Куліша і Коновальця вниз

    • @G_Adept
      @G_Adept 4 роки тому

      @@Star0i0kashka це круто. У вас і бруківки більше ніж у Києві. Але нам, мені здається, ще далеко до таких речей

    • @maksymtarasenko
      @maksymtarasenko 4 роки тому

      1000 лайків цьому коменту. Місто Рівне, 1-2 велодоріжки і ті викладені бруківкою... Ну кому це прийшло в голову?! Коли їдеш на шосері, тебе так колдубасить ніби бездоріжжя за селом.

  • @exiroom
    @exiroom 4 роки тому +7

    З приводу велодоріжок між містами та селами: карантин по SARS-2 показав, що без альтернативи (міжміська велоінфраструктура) весь суспільних рух завмирає. Була б можливість - багато людей їздило б у місто, або по району, на роверах. Я сам , як веломандрівник-початківець, бажав би цього дуже гараче

  • @yuzzoleco4885
    @yuzzoleco4885 4 роки тому +19

    Дякую, Юліане, що активно пропагуєте принцип вирішення транспортних проблем, який грунтується на концепціях сталого міського розвитку! Помічаю, що такі теми цікаві глядачам і певен, що їх висвітлення допоможе багатьом розширити світогляд)

  • @Qwerty13146
    @Qwerty13146 4 роки тому +53

    "Я не є автохейтер"
    На дошці позаду написано "Блог автохейтера"
    :)
    (це комент для просування каналу)

    • @CHAPLINSKYVLOG
      @CHAPLINSKYVLOG  4 роки тому +2

      Невеличка провокація)

  • @mdck12345
    @mdck12345 4 роки тому +8

    Як житель вул. Лисенка в минулому і вул. Мечникова в теперішньому, можу сказати, що бруківку на своїй вулиці хочуть хіба мазохісти. Мені здається, що противниками асфальту керує дві речі - страх токсичних випарів і банальна "жаба": "Продадуть нашу рідну бруківку в Австрію". Чи не могли б Ви пояснити куди дівається бруківка яку знімають з вулиць? Можливо хоча б "жабу" вдасться перемогти.

  • @user-ge2ch8xu2u
    @user-ge2ch8xu2u 4 роки тому +19

    Тим часом киiвськi юристи скасували найбiльшу пiшохiдну зону на Подолi (Контрактова площа та вулиця Сагайдачного), щоб мати змогу паркувати машини бiля свого офiсу
    Процитую уривок:
    "Повноваження органів місцевого самоврядування на повну безстрокову заборону руху транспортних засобів на вулицях законодавством не передбачена." Кроме того, судом фактически признано, что автомобилисты тоже имеют право на беспрерывные и удобные условия движения. Не только пешеходы с велосипедистами (странно, да? )
    Только для пешеходов" - такая же дискриминация, как и "только для белых"."
    "Если открыть Сагайдачного/Контрактовую появится место для парковки (пусть даже платной) примерно для 500-800 авто. Уменьшатся заторы, нагрузка на Набережную и близлежащие мелкие улочки"
    Пишуть про "ущимленiє прав автомобiлicтiв" паркуватися на єдинiй постiйнiй пiшохiднiй вулицi Києва. Суд встав на iх сторону (

  • @swash13
    @swash13 4 роки тому +8

    Скажіть будь-ласка, може ви знаєте, чому поліція не реагує на порушення паркування ? В них немає повноважень, їм заборонили це робити чи їм просто пофіг ? Багато разів дзвонив в поліцію за грубе порушення коли навіть рух блокували, але ніхто так і не приїхав. Поліція проїзджає на патрулюванні, бачить це і не реагує. Як законно боротися з паркулями ?

    • @swash13
      @swash13 4 роки тому

      Boss of Kachalka так поліція проїзджає, водій сидить в машині, але все одно не реагує. Це дивно.

  • @user-jg7vs4xq5l
    @user-jg7vs4xq5l 4 роки тому

    Шодо зими і велосипеда один важливий нюанс це інфраструктура бо вона забезпечує безпеку.Якщо вже раптом підсковзнутись і впасти,то зробити це на велодоріжці в рази "приємніше" аніж на дорозі поміж автомобілями,під які можна залетіти.В лютому 2019 був у Варшаві,то в ранок понеділка на вулиці мені здалось більше велосипедистів ніж у нас влітку,але там дійсно круто розвинена велоінфраструктура.Станом на зараз,коли у Львові почали з'єднювати цей пазл з кусочків велодоріжок,велосипедистів стало в рази більше.Тому великий респект тим людям,які це втілюють.

  • @user-kw3gu9jy8d
    @user-kw3gu9jy8d 4 роки тому +3

    Дуже цікавить Ваша думка щодо того як можливо трансформувати українські промислові міста (наприклад Запоріжжя) зробити їх зручнішими для людей, а не для машин

  • @stasandriy
    @stasandriy 4 роки тому +6

    Дякую за цікаві і змістовні відео.
    Цікавить Ваша позиція щодо встановлення наземних пішохідних переходів на трасі Київ - Чоп, які незабаром мають збудувати в Зубрі, Солонці та Деревачі. Зокрема в Солонці, як я розумію, світлофори з побудовою тих переходів заберуть з траси і машини ще швидшим потоком ринуть в місто Львів. Дякую

  • @sviatoslavgotsko4085
    @sviatoslavgotsko4085 4 роки тому +6

    Доброго часу доби п.Юліан!
    Від імені мешканців Упа 73 (забудова Галжитобудом території Кінескопу) хочу поцікавитися - Як можна дієво забрати відкриту автостоянку на 35 автомобілів, яка порушує чинний ДПТ (має бути Територія зелених насаджень загального користування) та порушує ДБН (відстань до фасаду має бути 15м), а що найважливіше - порушує здоровий глузд.
    Забудовник не реагує - куди звертатись?
    Всіх мешканців цікавить це питання. Дякуєм!

  • @BogdanTsap
    @BogdanTsap 4 роки тому +2

    цілу зиму проїздив на велосипеді взагалі без проблем (снігу майже не було)
    найприкольніше відчуття коли пролітаєш обабіч колони авто в заторі)
    просто добре підготуватися (рукавиці, термобілизна: фліси...)

  • @vadymbadiulko7067
    @vadymbadiulko7067 4 роки тому +6

    Дякую за блог. Було б цікаво побачити спільне відео з Максимом Бахматовим (радник мера Києва), схоже на те, що він зацікавлений у змінах урбаністики столиці і у своїх відео про це розповідає.

  • @user-he6fk4es1o
    @user-he6fk4es1o 3 роки тому

    Юліане,дуже розвеселила ваша відповідь людині,яка бажала Вам їздити на велосипеді зимою #8:40 орієнтовно#))Респект,адже ми поняття не маємо,що люди цим успішно користуються))Насправді,для мене було відкриття,що в Європі такий активний зимовий велопробіг)
    Я активно користуюсь авто і після Ваших думок в ваших блогах,буду уважніше ставитись до якості паркування,бо часто ми просто навіть не задумуємося,що робимо щось не так!!Дякую!Ваша праця дуже важлива для нашого суспільства і приносить свої плоди та послідовників!

  • @chandraomega
    @chandraomega 4 роки тому +15

    ЩОдо того що багата людина заплатить за парковку це не завжди так.
    Часто бачу приклади коли автівки супер преміум класу які коштують сотні тисяч євро паркуються де-попало і аби як.
    Для прикладу Арена сіті в Києві. Елітна точка, дорогущий трц з бутіками ле Сільпо і оце все. І вся Арена і бесарабка заваленна автівками.
    А під ареною Цілих ДВІ парковки З ціною ДВАДЦЯТЬ ГРН година. ( А якщо є чек з ле Сільпо то взагалі перші 2 год безкошвно).
    І Я фактично бомж на фієсті коли туди неодноразово заїджав бачив максимум 60% заповненості.

    • @J1PRSCRPRS
      @J1PRSCRPRS 4 роки тому +1

      Від жлобства не застраховані навть самі заможні, ти ж сам розумієш.
      Це питання виховання і здорового глузду🥴

  • @Oleksij_Shelest
    @Oleksij_Shelest 4 роки тому +14

    Цей денник є відповідь на весь той розпач: "Ну чому ВСЕ так огидно виглядає?". Красно дякую!

  • @IhorKevin
    @IhorKevin 4 роки тому +7

    Як позбутись пішохідного огородження вздовж вулиць, яким заставлений весь Київ і не тільки? Вони мають мало спільного з безпекою. Змінювати ДБНи довго і складно, а як у наявних умовах будувати вулиці без колючих цинкових парканів?

    • @dimamar6
      @dimamar6 4 роки тому

      Вместо этих ограждений, поставить столбики, которые уже начинают ставить по всему Киеву, медленно, но уверенно

  • @kvlc0432
    @kvlc0432 4 роки тому +4

    Відвідайте Трускавець. Дуже цікаво почути Вашу думку щодо архітектури та забудови міста.

  • @gennadiypetrov5108
    @gennadiypetrov5108 4 роки тому +13

    Доброго дня. Цілком зрозуміло, що для всіх авто у центрі місця мало, і кращого варіанту ніж громадський транспорт + вело скоріш за все не існує. Але хордові дороги слід розвивати на мою думку, до прикладу луганську довести до городоцької. Звісно мова не йде про автобан безлюдний, а відподно до всіх стандартів і широкими велосмугами, висадкою дерев і т.д
    Місця там достатньо є де розігнатись, при чому на існуючій луганській вже будується житло, лаз рано чи пізно перетворять в щось , чи якийсь конгрес центр чи знову ж таки житло. Вулиця має всі шанси бути активною не лише для авто а й і для громади. Як ви вважаєте? Дякую

    • @ostapmalaniuk
      @ostapmalaniuk 4 роки тому +1

      Тим більше, що Луганська зараз активно забудовується.

    • @gennadiypetrov5108
      @gennadiypetrov5108 4 роки тому

      Григорій Цюпак наскільки мені відомо, ця вулиця передбачена генпланом, тому я думаю з правами на землю проблем не повинно бути. А ряшівську само собою треба довести до науковоі так само як і вернпдського до сихова

  • @NGOFORZA
    @NGOFORZA 4 роки тому +1

    Чекаємо в Ужгороді!

  • @VladyslavMartiak
    @VladyslavMartiak 4 роки тому +4

    Дуже сподобалася відповідь на питання автохейтерства. На днях зацікавило питання про вул. Під Голоском, і особливо те, що твориться до Holosko Businesscenter та вгору до ЖК Auroom, оскільки від недавна там проживаю. Здається архітектура дорога, але постелили дорогу там просто жаливо. Так, автомобіль проїде нормально, бо раніше тут були такі ями, що не кожен водій убера хотів заїжджати, але з якого милого це зробили так криво і без будь-якого простору для пішохода? Чув також про якийсь скандал, що ніби то Auroom забрав якийсь чи громадський простір, чи прибудинкову територію і вони вирішили цим шматом дороги ось так відкупитися, не знаю чи це правда чи ні. Також цікавить, що за ‚Ватикан‘ будуть на початку вулиці і навіщо так багато церков в радіусі кілометра (наскільки бачив, ще одна має бути у парку 700-Річчя Львова). Буду вдячний, якщо ви відповісте хоча б на якесь питання)

    • @vitaliilikhytskiy7774
      @vitaliilikhytskiy7774 4 роки тому +1

      ніяких церков у парках, вжу в рашці хотіли таке зробити але люди виходили мітингували паро днів і добились свого

  • @user-yf1kk2eu5l
    @user-yf1kk2eu5l 4 роки тому +9

    Зовнішня реклама та вивіски на фасадах - вартує окремий пост по цій проблемі записати?

  • @nerfynife
    @nerfynife 4 роки тому +21

    Що думаєте про встановлення велогаражів у дворах (не тільки новобудов), щоб не носитися з ними у квартиру. Чи зможе це пришвидшити ріст велоруху у містах?

    • @OleksandrLypovyi
      @OleksandrLypovyi 4 роки тому +2

      Я переконаний, що встановлювати велогаражі чи велопарковки у дворах є прерогативою виключно власників відповідних дворів. І, думаю, це питання має вирішуватися саме на рівні співмешканців будинку. Чи пришвидшить це ріст велоруху? Достатньо лише почати обговорювати з сусідами це питання, щоб розбудити певну активність в цьому плані, тож певним чином може пришвидшити. Але, як я вже сказав, це не те, що має закладуватися в плани розвитку міст, це особиста справа жителів.

    • @nerfynife
      @nerfynife 4 роки тому +3

      @@OleksandrLypovyi Я не мав на увазі робити це обов'язковим, а створити певні шаблони по їх встановленню, щоб кожен охочий двір міг звернутись до певного органу і без зайвої мороки це зробити (питання коштів тут вже інше)

  • @user-fz2wp5tm4k
    @user-fz2wp5tm4k 4 роки тому +1

    Комент для просування відео👍

  • @gennadiyvakula35
    @gennadiyvakula35 4 роки тому +1

    вул.Стуса - Громадський простiр. Вiдправили на пошту. Дякуемо за можливiсть

  • @yavasdm
    @yavasdm 4 роки тому +1

    Доброго дня! Мешкаю на вул Коновальця, а саме на тій частині вулиці, що без трамваю, ділюсь враженнями:
    до ремонту на вулиці теж стояла бруківка, тут змін не відбулось, проте ями та інші нерівності не позволяли автомобілям розганятись так як це відбувається зараз. Дійсно вночі окремі авто дуже сильно чути, якщо мати чутливий сон, заснути може бути важко, особливо літом, коли залишаєш відкритими вікна.

  • @olegsheludko5601
    @olegsheludko5601 4 роки тому +2

    Живу на вул Личаківській де перехрестя з вул. Б. Котика. Так ось, до ремонту вулиці в саме в цьому місці була дуже вибита бруківка і всі машини сповільнювали рух і було не так шумно. А зараз після ремонту вночі в літку вікно НЕ МОЖЛИВО відчинити, шум не стерпний. Про те,що по ній їхати не можливо я промовчу. Не знаю ща, що ту бруківку так люблять але я б її залишив тільки на пл. ринок а всюди зробив норм людський асфальт

  • @davidkachor1778
    @davidkachor1778 4 роки тому +3

    Дякую дуже за ваш блог, радує що є українська альтернатива Варламова
    Дуже цікавить ваша думка про забори. Часто їх липлять навіть не там, де вони недоречні, але і де дуже заважають (наприклад 100 м ділянки вулиці Франка до перехрестя зі Стрийською, якщо іти в сторону центру. Мало того що хідник тоненький, де 3 людям неможливо розминутись, та ще й бувало що на ньому роблять якусь роботу, яку ти не побачив одразу, доходиш, бачиш що не пройдеш ніяк і треба перелізти забор або йти назад 20 м до переходу). Ще й естетично вони не дуже гарні, особливо ті дешеві чорно білі паркани.
    Хіба є якісь норми щодо обов'язкових будівниць парканів? Чому замість того щоб тратити гроші на їх встановлення і обслуговування не закупити ті самі дерева або краще кущі, які будуть виконувати таку саму функцію і виглядати приємно
    І ще цікавить дуже сама вулиця Франка. Чи є якийсь проект, який би не лише її гарною зробив, але і змінив би сам план. Користуюсь ледь не щодня, особливо сумної є площа Франка ввечері, коли треба додому. Чи є якісь варіанти для пріоритету трамваю але не на знаках, а саме через дизайн вулиці, бо водії не бачуть, що їздять на смугах для громасткого транспорту, і їх можна легко зрозуміти

    • @user-pd23vq2i
      @user-pd23vq2i 3 роки тому

      Ну якщо у вас є бажання перелізти паркан, то вас здалеку буде видно. А якщо вийти з за дерева, то мало часу на те, щоб вас розгледіли. Тобто елементарна безпека.

  • @user-hc2sj8zd5g
    @user-hc2sj8zd5g 4 роки тому +3

    Потрібно обов'язково порівняти шум бруківки і асфальту бо вже набридло чути про ту бруківку! Особливо цей шум на стрийській.

    • @volodymyrtytar8250
      @volodymyrtytar8250 4 роки тому

      Ось тут "Зручне місто" робило невелике порівняння:
      ua-cam.com/video/8OF38hRL6kY/v-deo.html

  • @_FireHeart
    @_FireHeart 4 роки тому +5

    :-) Дяка за цікаву інформацію.
    Завжди вподобайка!

  • @CasablancaSerg
    @CasablancaSerg 4 роки тому +7

    Дякую за зрозумілі на пальцях пояснення з прикладами Західних країн!
    Мешкаю на вул. Київській. Бруківка так, є шум переважно коли немає трафіку (ранок-пізній вечір), відкрите вікно то біда. Але ще білший шум, вібрації, коли трамваї перетинають перехрестя Чупринки-Київська. Пане Чаплінський, підкажіть через що то є такий шум? Чи може бути таке що при модеринізації рухомого складу шум та вібраціїї зменшаться? Бо колії я так розумію оновлювали під час ремонту самої вулиці. Нові трамваї "Електрон" (можу помилятись) також створюють гуркіт та вібрації, але менші.

    • @sergijpyshnyy7080
      @sergijpyshnyy7080 4 роки тому +1

      Наявність вібрацій також залежить від конструкції перекриття в будинку. Дерев’яне буде сильніше вібрувати. Якщо залізобетонне, то на бетон кладеться спеціальна підкладка (з мін вати), а потім 5-6 см напівсухої стяжки з армуванням. Теж саме можна зробити з дерев’яним, або засипати 5 см піску в перекриття (якщо конструкція дозволяє), але це додаткове навантаження в 80-90 кг на м кв, і потрібен інженерний розрахунок, щоб балки не провисли. Крім того, бажано стіни і стелі перешити гіпсокартоном на спеціальних вібро тримачах і заповнити скловатою.

  • @Oleksa-youtube
    @Oleksa-youtube 4 роки тому

    Дуже корисна інформація. Приїжджайте в Суми, тут в одному місті всі порушення зібрати можна

  • @Chornoslav
    @Chornoslav 4 роки тому +6

    Ну раз така справа, то йду вернуся до попереднього відео і лайкну

  • @setmyname
    @setmyname 4 роки тому +4

    Дякую за відео!
    Чи можете дати відповідь відносно нової дороги у районі підголоско. Біля академії друкарства вниз будує ріел «голоські кручі» а нижче ще є трохи місця в зелені (дерева). Невже їх всі випілять для нової дороги, чи може там буде сквер? Могли б висвітлити це питання?

  • @fckarpaty15
    @fckarpaty15 4 роки тому +4

    Зробіть будь ласка огляд про велодоріжки у Львові, особливо на Сихові. Також про "культуру" людей(бидла), які навмисне по них ходять як "королі". Також хочу доповнити, що у місті дуже не вистачає велодоріжок, тому іноді вимушений рухатись тротуарами, якщо йде мова про магістральні вулиці чи про замощені вулиці

  • @anstos
    @anstos 4 роки тому +1

    Юліане, доброго дня! У відео ви сказали, що можете скерувати, якщо є ініціатива. Мене цікавить тема міського фермерства.
    На цю тему у Львові я не знайшла жодної інформації, на жаль. Спочатку мене цікавили міські городи індивідуальні, щоб для себе орендувати ділянку, але потім знайшла громадські організації в Києві та Одесі, які займаються популяризацією міського фермерства. Там цей рух носить демонстраційно-освітній характер. За підтримки громадських організацій активісти створюють міські сади, де вирощують зелень, лікарські рослини, квіти та овочі, проводять освітні лекції для дорослих та дітей. Хотілося б бачити такі проекти і у Львові також.
    Це дуже цікава сфера в контексті урбаністики та формування здорового суспільства, в якому зона відповідальності не обмежується дверима до власної квартири. Є неймовірні приклади європейських міст, де цей рух вражає своїм масштабом. Наприклад, Берлін, Копенгаген. Там це зовсім не дивина для мешканців, а повсякденна практика: люди орендують малесенькі клаптики землі, де займаються садівництвом. Мені вже не вистачає власного балкону, хочу займатись міським фермерством! 😁
    До кого в міській раді (чи іншій установі) можна звернутись, щоб це запропонувати / обговорити?

    • @CHAPLINSKYVLOG
      @CHAPLINSKYVLOG  4 роки тому

      Давайте спишемся, мені це теж цікаво . chaplinskyy@gmail.com

  • @user-pk4hl2xp8q
    @user-pk4hl2xp8q 3 роки тому

    Не волнуйтесь за произношение. Вы традиционно получили такой уникальный язык. Это обогащает.

  • @victorladyzhets447
    @victorladyzhets447 4 роки тому +4

    Чекаємо в Мукачеві!! Дуже цікаво буде почути думку про архітектуру і як місто розвивається!)

    • @victorladyzhets447
      @victorladyzhets447 4 роки тому +1

      Коли будете їхати в Ужгород, будь ласка, заїдьте до Мукачева:)

  • @podcast-pro-profesii
    @podcast-pro-profesii 4 роки тому +12

    Я людина проста, бачу відео - ставлю лайк)
    І комент ще пишу.

  • @merediq3625
    @merediq3625 4 роки тому +3

    Давно слідкую за блогом і хочу сказати, що завдяки вам я змінив свій погляд на багато речей які є дотичними до урбаністики. І тепер мені нарешті зрозуміло для чого на Чорновола тих 300 метрів автобусної смуги яка веде до готелю Львів.

    • @CHAPLINSKYVLOG
      @CHAPLINSKYVLOG  4 роки тому

      Приємно чути (читати). Дякую, що дивитесь.

  • @mykhailochundak5849
    @mykhailochundak5849 4 роки тому +3

    Дякуєм за роботу

  • @ivanfedak4517
    @ivanfedak4517 4 роки тому +6

    Вітаю... що ви думаєте про будівницива на вул. Зеленій (в проміжку вул. Липова алея і до заводу ІСКРА)??? При такому будівництві напевно будуть реконструювати і дорогу, але нічого не чути про це...можливо вам відомо щось ?

  • @volodimirdvm8385
    @volodimirdvm8385 4 роки тому +5

    Ви сказали, що можете проконсультувати, як покращити прибудинкову територію. Чи могли б Ви зробити відео або в текстовому порядку описати усі кроки, як це зробити. Щоб це було дієво, і тебе ніхто не "відфутболював" . Можливо на прикладі ОСББ. Дякую.

    • @andriy4651
      @andriy4651 4 роки тому +1

      ua-cam.com/video/Ta9F3iIi2Js/v-deo.html Хороше відео по цій темі.

  • @user-gm5fr1mb7x
    @user-gm5fr1mb7x 4 роки тому +5

    Лайки не такі важливі як коментарі. Тому комунікуйте з людьми в коментарях, хоча б лайкайте від каналу те що вам подобається.

  • @annakolesnikova9062
    @annakolesnikova9062 4 роки тому +2

    Скажіть, будь ласка, що ви думаєте про ринок Вернісаж? Чи можливо надати йому людського вигляду? Наскільки мені відомо, вони просили дозвіл на встановлення будиночків, подібних до тих, що встановлюють на час ярмарку на пл. Ринок, але їм було відмовлено. Продавці готові модернізувати його власним коштом, але немає розуміння в якому напрямку рухатися.

  • @dmytropopov397
    @dmytropopov397 4 роки тому +1

    Дякую за змістовні відповіді, та за вашу позицію. Мешкаю в жк Грінвіль Хаус і маю неоднозначні враження, хотілось почути вашу думку стосовно цього комплексу.

  • @Bestuser1234
    @Bestuser1234 4 роки тому +2

    Про тисячу лайків наврядче правда, але коменти допомагають блогу

  • @K.M.I
    @K.M.I 4 роки тому +5

    Ну для зменшення шуму від авто на бруківці, можна в цих місцях встановити обмеження пересування в 30 км/год, як це роблять закордоном.

    • @vasylpryimachuk5205
      @vasylpryimachuk5205 4 роки тому +1

      Так це варіант. Але просто знака не вистачить. Ті хто їздить сотню вночі будуть продовжувати це робити. Було б класно робити складну геометрію руху, щоб не було довгих рівних ділянок дороги. Чудовий варіант робити місця для паркування зиг-загом, то з однох сторони вулиці, то з іншої.

    • @K.M.I
      @K.M.I 4 роки тому

      @@vasylpryimachuk5205 Навіщо тут знаків просто офійно попередження про зменшення швидкості по sms чи чатах, а виконання покласти на автоматичні штрафи по відеофіксації. Впринципі можга взагалі встановити швидкість проїзду в центральних районах міста 30-40 км, а на в'їзді у Львів 80 км

  • @gfox318
    @gfox318 4 роки тому +11

    А в центрі Києва на подолі суд відмінив пішоходну площу

  • @user-im3nl1mt2k
    @user-im3nl1mt2k 4 роки тому

    Привіт із Києва!) дуже цікаво Вас слухати, цікаво та корисно

  • @ihorkryvoshap4075
    @ihorkryvoshap4075 4 роки тому +1

    На Мечникова у Львові теж дуже ганяють, особливо ночами. Із привідкритим вікном шум надзвичайний!

  • @user-ho5os3xc8j
    @user-ho5os3xc8j 4 роки тому +18

    І до Чернігова не забудь заїхати!!!!!! Місто зараз розвивається в правильному напрямку на мою думку.

    • @davidkachor1778
      @davidkachor1778 4 роки тому +1

      А можете розказати що саме розвивається? В Чернігові не був, цікаво послухати просто

    • @davidkachor1778
      @davidkachor1778 4 роки тому +4

      @@user-fx9vp1hd5k ну про столицю дійсно сумно, і навіть не через засраність, я через банальний благоустрій, якого нема майже

    • @ivanivanov6331
      @ivanivanov6331 4 роки тому

      @@user-fx9vp1hd5k Чи були ви у Харкові?

  • @annatolochko7633
    @annatolochko7633 4 роки тому +1

    Дякую за відео.

  • @victorbaxmat8416
    @victorbaxmat8416 4 роки тому

    Чим більше людей тим більше конфлікт інтересів ,тому тим збалансованіша система має бути!

  • @mad_max.-
    @mad_max.- 4 роки тому +1

    Інформативне відео, як завжди

  • @Andriy99969
    @Andriy99969 4 роки тому +3

    прокоментуйте рішення київської влади, про те що евакуацію автомобілів доручили приватним фірмам, що стало комерційно вигідно для них і відповідно є користь місту. чи може така схема виправити ситуацію з хаотичним паркуванням у львові?

  • @assscold
    @assscold 4 роки тому +3

    Вулиця Шевченка біля янівського кладовища і т.д. буде також з бруківкою? Якщо так, то це повна дупа

  • @hanna3879
    @hanna3879 4 роки тому +2

    ❤️

  • @mosyright4799
    @mosyright4799 4 роки тому +1

    По Харкову, зверніть увагу на парки, дуже цікава Ваша думка. Також цікаво Ваше бачення розвитку парків у Львові. Дякую.

  • @eddiewood8379
    @eddiewood8379 4 роки тому +2

    Як будете їхати у Станиславів знімати відео за двері, то зніміть ще й окремий блог про урбаністику міста. Наприклад, підіть на нові зроблені вулиці Лесі Українки, Станіславську, Шевченка (яка веде до парку Шевченка, який також доробили минулого року). Також підіть до міського вокзалу, де на прилеглій території просто урбаністичне пекло, включно з автостанцією, куди після потягу йдуть більшість туристів, щоб сісти на автобус в Карпати. Було б цікаво подивитися

  • @Masayama10den
    @Masayama10den 4 роки тому +3

    Хочу зимою на велосипеді, бо купляти фетбайк ну не хочу :(

  • @Killert68i
    @Killert68i 4 роки тому +2

    Запитання про балкони їх добудови: чи існують якісь законні методи боротьби з забудовою\розбудовою балконів і терас? Останні роки Київ активно (хаотично) розбудовується, і дефіцит на ринку житлової прощі давним давно перейшов у профіцит. Але це якось зовсім не відбивається в реальності. В багатьох нових будинках, навіть комфорт чи бізнес класу можна зустріти випадкову творчість "балконьєрів" яка фактично нищить і без того вбогий фасад більшості об'єктів і ставить їх в ряд зі старими убитими панельками. Чи можу я як власник поставити претензії своїм сусідам за нищення фасаду будинку, порушення умов монтажу кондиціонерів, тощо?

    • @OleksandrLypovyi
      @OleksandrLypovyi 4 роки тому +1

      Так, маєте повне право боротися за стан своєї власності. Дуже рекомендую ознайомитися з двома наступними статтями:
      interbuh.com.ua/ua/documents/ib/6043/76902
      interbuh.com.ua/ua/documents/ib/6039/76863
      В моєму будинку (а точніше будинку батьків) новий сусід змінив без попередження й обговорення оригінальне дерев'яне вікно, яке робилося на замовлення при будівництві в нульових, на дешеве пластикове, яке абсолютно не відповідає зовнішньому вигляду й проектному фасаду. Я намагався напоумити родичів, аби вони не лишали це просто так - уся рідня відмахнулася тим, що не хочуть псувати стосунки з сусідами, а ці всі судові справи - марнування грошей і часу. Сподіваюсь Ваші ініціативи не впруться в подібну твердолобість:)

  • @deatheros
    @deatheros 3 роки тому

    Пане Чаплінський, є багато знайомих які переїхали з Вінниці до Львова по роботі і дуже сі гидують від того як у Львові все погано і незручно, а от у Вінниці -- надзвичайно класно і для людей.
    Чув в одному з Ваших влогів що Ви десь маєте туди заїхати і познімати, цікава Ваша думка і порівняння зі Львовом.
    Чи дійсно у Вінниці все так веселково чи все ж таки є проблеми які Вінничани просто замовчують.

  • @user-yf1kk2eu5l
    @user-yf1kk2eu5l 4 роки тому

    Так, орендував колись помешкання на Коновальця, до, під час та опісля кап.ремонту вулиці і підтверджую - шум від автомобілів жахливий. Знаки обмеження швидкості до 40км./год. НЕ допомагають, навіть сам, пересуваючись автомобілем по Коновальця чую шум з під коліс власного автомобіля, чим швидше їдеш, тим шум більший. Признаюсь, хочеться притопити деколи там, особливо пізно ввечері, бачачи перед собою ідеальну пряму в кілька кілометрів... але вже "збився" з того )

  • @user-sb5ws4hg2b
    @user-sb5ws4hg2b 4 роки тому +18

    Мне тоже не совсем понятно эти вопли автомобилистов "постройте нам паркинги!". Заполните по началу те паркинги которые есть, хотя бы на 60%. Автомобилист считает нормальным оставить на неделю свое корыто на тротуаре. А если я палатку на тротуаре поставлю и там поживу с недельку это норма? Люди, которым государство обещало, не могут землю получить по закону. А тут предоставьте им в любой точке Украины 12 кв.м. что бы он мог свое корыто бесплатно припарковать, ровно на столько на скольо нужно. Раз есть деньги на автомобиль, бензин, колеса, масло менять, то будь добр найди деньги на парковку.

    • @vitoldmysholov9401
      @vitoldmysholov9401 4 роки тому +2

      @@maxnozz Це комедійний варіант, хоча існують методи тактичного урбанізму - на цій парковці спорудити так званий "парклет" - дерев"яний маф з клумби, лавочки, столику. По ціні вийде дешевше, якщо збити з піддонів і пофарбувати ))

  • @J1PRSCRPRS
    @J1PRSCRPRS 4 роки тому +1

    Пане Чаплінський, як на вашу думку можна більш агресивніше просувати ідеї здорового урбанізму?
    Не могли б перелічити усі доступні з вашої точки зору інструменти впливу на різних рівнях?
    Дякую.

  • @doboshmichael
    @doboshmichael 4 роки тому +1

    Вчора довелось побувати в Авалоні і вікна виходили на вулицю Замарстинівську. Насправді дуже гарно коли зранку можна пити каву з видом на Високий замок, але шум від вулиці просто вбиває. Побувши в квартирі 30 хв з відкритими вікнами в мене почала боліти голова від того шуму який створюють автомобілі коли їдуть по бруківці.

  • @romansmorgun6249
    @romansmorgun6249 4 роки тому +5

    «Таварісчь автохейтер» - вітаю з новим амплуа 🥃. Насправді червоною ниткою в житті міста проходить тема «грьобаних урбаністів», правда мабуть відсотків 97 всіх незадоволених не можуть відповісти на питання: «хто ж такі урбаністи»? По ходу нове слово інтелектуальною лайкою. Всі хочуть щоб було як краще, але не в шкоду собі... я хочу паркуватись в центрі, але платити не буду 😡, я хочу гарні газони та хідники, але щоб можна було заїхати в разі чого, про те як на мене, перш ніж відстоювати ідеї «високого» треба озирнутись і подивитись чи все що ти робиш є чесно по відношенню до інших... щоб не вийшло як з одним з наших міських депутатів що кричить про культуру міста, а сам запаркувавши авто на вул. Левицького одним колесом на газоні а іншим на хіднику, витягнув велосипед та й поїхав до Ратуші... 🤬 «урбаніст грьобаний»...

  • @serhiia3289
    @serhiia3289 4 роки тому +1

    Що ви скажете про Гостиний двір у Києві на Контрактовій площі? чи потрібно добудувати чи надбудувати пам’ятку архітектури і робити з нього торговий центр?

  • @bohdanmoriarty3191
    @bohdanmoriarty3191 3 роки тому

    дякую)

  • @johnhanas5737
    @johnhanas5737 4 роки тому

    Пане Юліан! думаю що людям варто розказати як утворювати громадські ог.,як збиратись в группи і вирішувати питання самим які повязані з місто ,вулицею,будинком,підїздом ,вікном а не надіятись на владу і тд.тп.)Буде дуже добре якщо ви запишете на цю тему бложик)

  • @orvelveranderung8619
    @orvelveranderung8619 4 роки тому +1

    Супер

  • @dost5862
    @dost5862 4 роки тому +1

    Про громадську організацію. Було би добре якщо б вона займалась захистом історичного середовища. Як на мене це дуже нагальне питання, особливо у Києві. Боляче дивитись!

  • @moment_gittya
    @moment_gittya 4 роки тому +7

    Вітаю. Подорожуючи Закарпаттям, я помітив засилля "русского стиля" в сучасній сакральній архітектурі, з характерними куполами- цибульками. Зрозуміло,що це будує Московський патріархат. Тим не менш ця архітектура історично зовсім не характерна для цього краю. Навіть у Київській області той же УПЦ МП рідко будує в цьому стилі. Чому так?

    • @konsta239
      @konsta239 4 роки тому

      Вы еще иудеев пойдите поучите как им синагоги строить, или мусульман - мечети. От вашего вопроса сквозит шовинизмом и даже расизмом, т.к. для вас, очевидно, русский стиль это низший стиль а московский патриархат это худший патриархат. Вы не правы. Каждая вера и каждый стиль имеют право на существование, в не зависимости от географии или других причин. И купола Московского Кремля, и купола маленьких церквей русской православной церкви на Аляске прекрасны.Я бы вам задал вот такой вопрос - как вы думаете, что бы сказали австрийцы или поляки о Божьей матери на проспекте Свободы?

    • @Dunadai
      @Dunadai 4 роки тому +1

      @@konsta239 чемодан-вокзал

  • @user-et5rm1hu2p
    @user-et5rm1hu2p 4 роки тому +5

    Які є курси чи школи для вивчення урбаністиці щоб получити освіту.

    • @kolosrodoskyi
      @kolosrodoskyi 4 роки тому +6

      Так вона ж нікому не потрібна.

  • @user-uu8tu5pc6k
    @user-uu8tu5pc6k 4 роки тому +2

    Чи плануєте огляди містечок львівської області? Цікаво було б почути вашу думку про зміни в Дрогобичі.

    • @CHAPLINSKYVLOG
      @CHAPLINSKYVLOG  4 роки тому

      Можливо, влітку знайду час для огляду кількох містечок.

  • @OleksandrRak
    @OleksandrRak 4 роки тому +2

    Які норми в ДБНах Планування і забудова та Вулиці і дороги потрібно скасувати або змінити?

  • @roman.nnnnnn
    @roman.nnnnnn 4 роки тому +1

    👍🏻

  • @andriy4651
    @andriy4651 4 роки тому +6

    На рахунок парковок що навіщо робити те чим користується всоголиш 25% людей. По цій ж логіці навіщо дитячі площадки, ними ж користується меньше 25% людей. Тому чому така ненависть до парковок? При тому що у вас завжди є порівняння з європою. В тій ж європі є куча підземних парковок, в тій ж Австрії, Німеччині, і т д.. всюди в центрі міста є дуже багато многорівневих підземних парковок. У нас же їх у центрі міста можна сказати що немає. Та й в районах теж. Не йде річ про бесплатні, адже зазвичай усі платні теж забиті у нас якщо річ йде про центральну частину міста. Друге питання. Чому не зробити нормальні парковки в районах і на околицях?. Одне діло в місті користуватись громадським транспортом, інше на вихідні їздити собі відпочівати з сімєю чи друзями за місто, чи переміщатися між містами. Чому ні? В чому проблема нормальних підземних парковок в районах і далі підтримувати тему користуватись автомобілем НЕ В МІСТІ а для віддиху і подорожей. Я погоджуюсь що в багатьох новихї будинках передбачена підземна парковка, але не потрібно забувати про усі ці будівлі старі де просто не передбачена парковка для автомобілів як така. Тому чому за дискримінація? Одне діло їздити на громадському у місті, друге мати автомобіль для дальніх поїздок між цими ж містами. Але парковок просто немає.

    • @andriy4651
      @andriy4651 4 роки тому +1

      @@konichivwa7109Я не маю проти нічого дитячих майданчиків, просто судячи з цих слів треба старатися тільки для тих процентів людей чим користуються більше. Я за те, нехай Пан Чаплінский правильно формулює свою думку, тому я і відповів що по тій ж логіці площадки теж не потрібні, бо по тій ж логіці ними користуються меньше 25% По друге, ті ж підземні паркінги також не заважають іншим людям, а швидше розгружають наземні паркінги. На рахунок новобудов і підземних парковок. Можливо би кращою ідеєю було дати зрозуміти людям що при покупці автомобілю потібно собі забезпечити паркомісце, а не тягнути тему що парковки не потрібні. Аналогічно як і з вело структурую і громадським транспортом, можливо потрібно почати з збільшенням кількості і якості цього ж громадського транспорту? Дуже комфортно сідати в щіль забитий автобус, грязний, з хамовитими водіями які нарушають всі можливі пдр? Чекаючи по пів години на той же автобус. Навіть якщо він завезе в 2 рази швидше ніж автомобілем. Сумніваюсь що зараз це хороша альтернатива. Хотя я двома руками за хороший громадський транспорт. Але те що роблять зараз - зменшують рух автомобілістам не маючи в місті нормальної альтернативи автомобілю. Дуже радий що розвивається велоструктура, але тим не менше її теж покищо немає, нажаль. Вертаючись до цих парковок, ніхто не говорить будувати під кожним історичним будинком, але і альтернативи тому щоб не кидати "де попало" майже немає. Тож же форум. На всю центральну частину міста? Не йде мова про ліпити підземні парковки, але про слова що вони взагалі не потрібні - я теж не згідний. Можливо треба зробити цю альтернативу не замість "де попало" а потім вже відівчати людей кидати авто усюди. Як і з громадським, як і з велоструктурою, щоб була не аби яка альтернатива, - а хороща, щоб людям було комфортно пересісти на інший транспорт.

  • @user-fq7fq9ub9s
    @user-fq7fq9ub9s 4 роки тому +4

    Позаставляти всі тротури стовпчиками на дотичних вулицях до Степана Бандери, замостити рівно бруківочкою, і магістральна вулиця перетвориться в затишне місце.

    • @user-fq7fq9ub9s
      @user-fq7fq9ub9s 4 роки тому

      @@maxnozz не в бруківці справа, зараз є багато способів обмежити швидкість автомобіля.

  • @alexandercherniavenko7363
    @alexandercherniavenko7363 4 роки тому

    👍

  • @antonparovoz1889
    @antonparovoz1889 4 роки тому +1

    Втулив лайк №993! Люди, ще трошки! ;)

  • @mihailkuzmich7126
    @mihailkuzmich7126 4 роки тому

    (це комент для просування каналу)

  • @andriiandrii6931
    @andriiandrii6931 4 роки тому

    Яка Ваша думка про Авалон UP? Який позитив та негатив матимуть чотири високі будинки для району (наприклад, чи буде ще більше навантаження для автомобілістів, чи безпечні ці будинки для проживання - через якість будівництва і висотність (протипожежні системи) і т д). Дякую

  • @yrab9001
    @yrab9001 4 роки тому

    👍👍👍👍👍

  • @GrigoriyStruzh
    @GrigoriyStruzh 4 роки тому +1

    чи реально зробити якісь обмежувачі швидкості на вулиці київлькій і коновальця? чи через трамвайну колію це неможливо?

  • @izobara
    @izobara 4 роки тому +4

    Привіт всім шанувальникам бруківки з вулиці Городоцької. Я вам хочу сказати, запхайте собі ту бруківку у вербальний отвір. Вікна не відкрити, шум страшний!

  • @user-he6fk4es1o
    @user-he6fk4es1o 3 роки тому +1

    Цікаво,чому відео про архітектуру,урбаністику та багато інших цікавих тем,які актуалізує Юліан дивляться в більшості чоловіки??)))Дівчата,долучайтесь!!!То набагато цікавіше за серіали та відео про нарощування вій ))))

  • @gfox318
    @gfox318 4 роки тому +2

    Коли ефір? Дай інсту

  • @sumyurban
    @sumyurban 4 роки тому

    Запрошую до обласного центру на північному-сході країни (Суми). Де побачите абсолютно всі "найкращі" рішення СМР))

  • @vazshum1669
    @vazshum1669 3 роки тому

    Допоможіть будь ласка спасти 130-ти літній будинок у м. Львів, по вулиці В. ВИННИЧЕНКА,4. Проблема в тому, що він може впасти на людей та гостей міста, по причині сильного руйнування після реконструкції на першому поверсі в квартирі номер один, під салон краси «Еліт». На жаль власнику даного салону не має діла до людських життів, та цінності історіі Львова...
    Поясніть до чого може призвести переобладнання житлових квартир на першому поверсі в історичній частині міста, якщо власники, облаштовуючи для себе бізнес, зносять міжкімнатні стіни, які є несучими, а також приєднують підвальні приміщення з порушеннями, тим самим руйнуючи фундамент будинку, та замуровуючи загальні продухи у підвалі, внаслідок чого будинок починає сиріти, кинувся грибок в підвалі.
    Я уже не говорю про те, що руйнування будинку до йшло до даху, де ще у 2006 році поставили маяки, які ніхто не контролює, а вони уже давно є розірваними.

  • @AfganUA
    @AfganUA 4 роки тому

    Підажіть, чому погано розвивати додаткові вулиці а не додавати додаткових смуг? Скажімо дістатись в рясне/рясне2 можна лише з кільцевої/шевченка/брюхович. На левандівку/білогорщу - так само, з шевченка, городоцької, і курмановича.
    Невже єдиний робочий варіант це максимально звузити ці дороги на користь велосипедів, і посадити всіх на громадський транспорт?
    Я, звісно, трохи утрірую)
    Якщо відповідь вже є в якомусь іншому відео, підкажіть якому.

    • @user-pd23vq2i
      @user-pd23vq2i 3 роки тому

      Наразі кожен автомобіль це додаткові затримки на перехрестях, місце для паркінгу, час посадки/висадки пасажирів. Тобто просто додати смугу може ніяк не прискорити пересуванням міста. А от зробити ефективним громадський транспорт це і по коштах реальніше, і покращить ситуацію.

  • @oleh_mz
    @oleh_mz 3 роки тому

    Чи можете назвати вартість багаторівневої парковки?