2021 Jak wypełnić formularz o zieloną kartę?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2021
  • JEDYNA prawdziwa strona loterii: dvprogram.state.gov/
    Strona Departamentu Stanu: travel.state.gov/content/trav...
    Strona Ambasady: pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/...

КОМЕНТАРІ • 109

  • @MarcinOssowskiUSA
    @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому +36

    Wszystkie łapki w dół, które otrzyma ten film na pewno będą od tych właścicieli stron, które próbują "pomóc" wypełnić wniosek!

    • @alllivesmatter7698
      @alllivesmatter7698 2 роки тому +2

      Czy Ty uważasz, jak Tomasz Lis ludzi za idiotów? Przecież wypełnienie aplikacji na zieloną kartę, jest prostsze niż budowa ruskiego cepa. Nawet osoba z podstawową znajomością j.angielskiego wypełni poprawnie ten formularz w 5 minut.

    • @sivione
      @sivione 2 роки тому

      @@alllivesmatter7698 cala prawda. To w sumie bardziej inteligentna malpa potrafi wypelnic.

    • @alllivesmatter7698
      @alllivesmatter7698 2 роки тому +1

      @@kk-vq9eu Wszystko jest wytłumaczone na stronie ambasady USA za DARMO. A "porady" Marcina są często nieprecyzyjne. Ten młody chłopak często nie ma zielonego pojęcia o czym mówi.

    • @wilczalapadrawing
      @wilczalapadrawing Рік тому

      W dniu wypełnienia wniosku trzeba mieć doświadczenie w zawodzie czy byle jaka praca ( jeśli tak to jak długo w latach)

  • @rogo1933
    @rogo1933 2 роки тому +1

    Wniosek wypełniony. Dzięki za instrukcje. W sumie prosta sprawa ale warto zobaczyć i porównać.

    • @vvoiciech8772
      @vvoiciech8772 9 місяців тому

      Tak z ciekawości, udało się wygrać? ;D

  • @BananaShark111
    @BananaShark111 8 місяців тому +3

    Czesc wszystkim
    Aktualizacja z mojej strony nie trzeba juz podawac danych z paszportu 😀

    • @Draniula
      @Draniula 7 місяців тому

      Cześć. Która strona jest aktualna do wypełnienia wniosku w tym roku i do kiedy trzeba wypełnić wiesz może? Dziękuję.

    • @BananaShark111
      @BananaShark111 7 місяців тому

      @@Draniula ta co zawsze, strona ambasady

  • @poldek17
    @poldek17 2 роки тому +1

    Dzięki za przypomnienie, w ubiegłym roku zapomniałem

  • @jaja-nw2ft
    @jaja-nw2ft 2 роки тому

    Hej Marcin - w starszym filmie na temat GC podawales taka aplikacje do samodzielnego wykonania zdjecia wizowego dla zielonej kart. Czy mozesz podac jeszcze raz jak sie nazywa ta aplikacja i czy nadal mozna z niej skorzystac?

  • @blazejopona
    @blazejopona 2 роки тому

    Z Tarnowa widze jesteś po kodzie pocztowym :)

  • @nicolamiraculous
    @nicolamiraculous 2 роки тому +2

    Sama mam w planach USA wraz z przyjaciółką zdecydowałyśmy się spróbować już pewnie na loterię wizową DV2024 liczymy się że nie będą nasze numery wylosowane, ale będziemy próbować do skutku. Stany to nasze marzenia a najbardziej Floryda trzeba liczyć na ten łut szczęścia czy się uda a jak nie próbować dalej na obecny czas (styczeń 2022) czekamy do października na kolejne losowanie i zgłaszamy swoje wnioski warto spróbować zawalczyć o marzenia.

    • @patrycjaaaricia5768
      @patrycjaaaricia5768 2 роки тому +2

      Ja tak samo marzę o Florydzie😻 i tylko raz próbowałam,ale od tego roku będę próbować co rok,może kiedyś się spotkamy na Florydzie! Życzę nam tego z całego serca 🥳🐱🤗

  • @Tomek_MVP
    @Tomek_MVP 2 роки тому

    Dzięki za rady, wypełniłem, mam nadzieję że wylosuję 😌

  • @ArkadiuszLmx
    @ArkadiuszLmx 2 роки тому

    Dzięki za ten filmik i poinformowanie o aktywnej loterii. Rok temu przeoczyłem o 2 tyg. Teraz napewno wysle :)

  • @fenEddl
    @fenEddl 2 роки тому

    Super 😀

  • @karolgajewski2625
    @karolgajewski2625 Рік тому +1

    Właśnie dzis wyplnialem wniosek DV2024 czy kojarzysz może dlaczego na nim nie było pytania o paszport? W punkcie 7 w nowym wniosku jest pytanie o zdjęcie,a dalej nie ma ani jednego pytania o paszport czy może wiesz o co chodzi czemu tak jest?

  • @aga__xxa
    @aga__xxa 2 роки тому

    Dzięki Marcin 😁 Wniosek wypełniony. Mam nadzieję że się uda.

  • @tomkaz15
    @tomkaz15 2 роки тому

    Marcin Ossowski USA swiadectwo maturalne nie jest swiadectwem ukonczenia szkoly sredniej. Wymogiem loterii jest ukonczone 12 lat nauki. Jezeli sie myle popraw mnie prosze. Pozdrawiam i czekam na wiecej materialow z florydy

  • @adamwest7953
    @adamwest7953 Рік тому

    Dzisiaj wniosek wypełniony, no i cóż, trzeba czekać na wyniki losowania w maju 2023r.

  • @pablito6st720
    @pablito6st720 Рік тому

    Planuję wystartować w tym roku ale również wybieram się do USA w kwietniu na trzy miesiące. Czy mogę mieć problemy na granicy w związku z tym?

  • @ViVaVerse1
    @ViVaVerse1 2 роки тому

    Marcin, czy Canada zalicza sie do tych krajów?? Jak to mogę sprawdzić ??

  • @leoniaczek5713
    @leoniaczek5713 2 роки тому

    Czy wszystkie osoby z rodziny na czas składania wniosku muszą mieć aktualny paszport? Czy w momencie składania jedynie osoba pierwsza.

  • @zdrowotek
    @zdrowotek 2 роки тому

    Super filmik, czekam ma więcej takich. A jak sprawa wygląda z adresem e-mail czy musi być tam nazwisko tak jak przy zakładaniu wizy turystyczne? Pozdrawiam

  • @kamiltv60
    @kamiltv60 2 роки тому

    To jeszcze nie mój czas , ale za 2-3 lata będę wypełniał taki wniosek .POZDRO

  • @Perrak9
    @Perrak9 2 роки тому +1

    Cześć, super filmik. Zastanawiam się jakie ty miałeś przypuszczenia po wypełnieniu wniosku, czułeś wewnątrz, ze zostaniesz wylosowany czy zrobiłeś to tak jak z graniem w lotto ;)
    Pozdrawiam

    • @kseju
      @kseju Рік тому

      lepiej sie nie nastawiać ze sie wygra . Jak odrzucą to nie będzie aż takiego rozczarowania

  • @poldek9775
    @poldek9775 2 роки тому

    Czyli jeśli jestem w technikum i nie chcę pisać matury to nie mam nawet co próbować brać udziału w loterii?

  • @AokiComment
    @AokiComment Рік тому +1

    A jaki jest minimalny wiek?

  • @gosiawpodrozy7704
    @gosiawpodrozy7704 2 роки тому +1

    Super filmik dzieki Marcin.
    A jak ktoś ma skończona zawodówkę i zawód to co musi zaznaczyć????

    • @ewafilipek1054
      @ewafilipek1054 2 роки тому +1

      Zapytałam o to samo dla męża:D

    • @MarcinOssowskiUSA
      @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому +2

      sama zawodówka się nie kwalifikuje , żeby być głównym aplikantem...
      należy w takim przypadku mieć conajmniej dwuletnie doświadczenie w kwalifikujacym się zawodzie, ale moja wiedza na ten temat jest zerowa, więc polecam się zorientować

    • @ewafilipek1054
      @ewafilipek1054 2 роки тому +2

      @@MarcinOssowskiUSA a liceum bez matury to jest high school no degree?

    • @tomkaz15
      @tomkaz15 2 роки тому +1

      @@ewafilipek1054 zdania sa podzielone. Najczesciej youtuberzy mowia ze no degree ale ten wybor przekresla twoj wniosek. wymog jest 12 lat szkoly ukonczone wiec swiadectwo ukonczenia szkoly sie liczy (nie mylic ze swiadectwem maturalnym). Na jakims forum czytalem ze wybor no degree oznacza mniej niz 12 lat nauki wiec z automatu przekresla to aplikacje.

    • @ewafilipek1054
      @ewafilipek1054 2 роки тому

      @@tomkaz15 dziekuje za odp :) ja sie kwalifikuje bo mam tytul technika I mature ale maz ma skonczona zawodowke a potem liceum sobie zrobil ale bez matury

  • @Farmingtoon
    @Farmingtoon 2 роки тому

    Może jakiś filmik pogadankowy jak ci się żyje w Ameryce? Czy zauważyłeś jakieś zmiany na gorsze? Coraz częściej się słyszy, że w Ameryce zaczyna się dziać coraz gorzej, tu np. filmik Cejrowskiego ua-cam.com/video/DTkgiGD-xPs/v-deo.html (nie wiem na ile jest wiarygodne to co mówi).

    • @alllivesmatter7698
      @alllivesmatter7698 2 роки тому +1

      Do władzy doszło lewactwo z Partii Demokratycznej. I w przeciągu kilku miesięcy ich rządów cena paliwa wzrosła o 50%!!! A inflacja utrzymuje się na wysokim poziomie, jak na USA powyżej 5%. Tak wyglądają w praktyce rządy socjalistów od Bideta.

  • @TheMrJurand2
    @TheMrJurand2 Рік тому

    Czy ktos wie czy w tym roku loteria będzie bez przeszkod?

  • @motysia4740
    @motysia4740 2 роки тому

    A co jeśli się pracuje w Polsce?

  • @user-lz8ml8iz5n
    @user-lz8ml8iz5n 2 роки тому +1

    Czy dane z paszportu też przepisujemy z literówkami typu ąę czy bez literówek dotyczy to całego formularza?

    • @MahikoNY
      @MahikoNY Рік тому

      na istotne pytania raczej zwykle nie ma odpowiedzi

  • @georgegeorge4589
    @georgegeorge4589 2 роки тому +2

    Witam. Czy to prawda że jeśli załóżmy wygra się zieloną kartę, ale nie wyjedzie się przez 6 miesięcy od wygrania karty do stanów to ona przepada?

  • @TheNicoHDTV
    @TheNicoHDTV 2 роки тому

    Widzimy się w Miami :) oby się udało.

  • @goral_sebastian3565
    @goral_sebastian3565 2 роки тому

    No iiii... nie udało się niestety

  • @Bartezo96
    @Bartezo96 2 роки тому

    Losowanie wygląda w teorii a w praktyce większą szansę mają osoby z wyższym wykształceniem, te formularze są sprawdzane przez ludzi i oni decydują o statusie.

    • @MarcinOssowskiUSA
      @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому +2

      Nie wiem skąd masz takie informacje, brzmi trochę jak teoria spiskowa. Nikt poza garstką ludzi nie wie jak jest naprawdę

  • @polvenger3090
    @polvenger3090 2 роки тому

    Pytanko high school degree dotyczy świadectwa ukończenia szkoły czy zdaną maturę?

  • @aniwoj7272
    @aniwoj7272 2 роки тому

    Niech mi ktoś powie czy gdybym wygrała loterię w maju i z jakiegoś powodu nie wyjechała do tych stanów to czy mogę po raz kolejny zgosić się np za 3 lata czy jakoś to jest że jestem już w bazie i nie ma opcji wygrania tego po raz kolejny ?

    • @konradnowakowski1692
      @konradnowakowski1692 2 роки тому

      nie jestem tego w 100% pewny, ale kiedys czytalem, ze normalnie sie mozesz potem jeszcze raz zglosic

  • @mateusztyszczuk1002
    @mateusztyszczuk1002 2 роки тому

    Kto dostał wizę?

  • @Matanjah5
    @Matanjah5 2 роки тому +2

    Skończyłem technikum czteroletnie ale nie zdałem matury . kwalifikuję się do loterii ?

  • @Foninowa
    @Foninowa 2 роки тому

    Jedno pytabko (wiem że nie jesteś specjalistą w tym temacie ale może Ty lub ktoś inny rozwieje moje wątpliwości): Jeśli moje miasto urodzenia zapisuje się z polskimi znakami to czy w formularzu wstawić z nimi czy bez (Poznań czy Poznan)?

  • @micham3028
    @micham3028 2 роки тому

    A Ty w jakim miesiącu dostałeś maila ze masz iść na badania ???

  • @sawek2240
    @sawek2240 2 роки тому +2

    czy paszport jest potrzebny przy wypełnianiu wniosku? czy dopiero na rozmowie w ambasadzie?

    • @nalani_hayles
      @nalani_hayles 2 роки тому

      Jest konieczny wręcz bo przy składaniu wniosku musisz podać jego numer jak i miejsce wydania dokumentu.

  • @jacekszczechowiak2190
    @jacekszczechowiak2190 2 роки тому +1

    A co zrobić jak się nie ma zdjęcia dziecka?

    • @nalani_hayles
      @nalani_hayles 2 роки тому

      Zrobić dziecku zdjęcie do wizy USA one mają inne wymiary. Wszystko jest na stronie wniosku, polecam poczytać.

  • @ewafilipek1054
    @ewafilipek1054 2 роки тому

    Powiedz mi czy masz jakiś filmik ile pieniędzy potrzebowałeś na wylot i ile kosztowało Ci wypełnienie wszystkich dokumentów po wygraniu wizy?

    • @MarcinOssowskiUSA
      @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому +1

      Na kanale jest sporo moich bardzo starych filmów jak sobie poradziłem na początku. Ja miałem około $3500, ale szczerze to rekomendowałbym znacznie większą kwotę, conajmniej 5-6k USD na osobę , żeby na spokojnie się tu zadomowić i znaleźć pracę. Sama wiza po wylosowaniu $330 + $250 + jakieś grosze na badania + wycieczka dwukrotnie do Wawy , tak w przybliżeniu bo te kwoty się zmieniają

  • @konradchomiuk650
    @konradchomiuk650 2 роки тому

    Hey a mam pytanie, jezeli w miejscu na address line napisalem ul. #### a nie poprostu #### to cos sie stalo?

  • @maciejjaskola
    @maciejjaskola 2 роки тому

    Po raz kolejny wniosek wypełniony, może tym razem się uda.

    • @kamiltv60
      @kamiltv60 2 роки тому

      Tak z ciekawości zapytam ile razy już wypełniałeś?

    • @maciejjaskola
      @maciejjaskola 2 роки тому

      @@kamiltv60 To będzie mój trzeci raz jak wysłałem zgłoszenie, jak mówią - do trzech razy sztuka ;)

    • @kamiltv60
      @kamiltv60 2 роки тому

      @@maciejjaskola Dzięki za odpowiedz.Powodzenia

    • @requpg1813
      @requpg1813 Рік тому

      i jak?

  • @pilotoskar8703
    @pilotoskar8703 2 роки тому

    Czy mając 17 lat i będąc w 3 klasie technikum mogę aplikować ?

    • @pawesomerfeld6124
      @pawesomerfeld6124 2 роки тому +2

      Nie, bo nie skończysz go do chwili rozmowy z konsulem ;)

    • @pilotoskar8703
      @pilotoskar8703 2 роки тому

      @@pawesomerfeld6124 Ok dzięki za odpowiedź

  • @golfr83011
    @golfr83011 2 роки тому +1

    A co z polskimi znakami? Pani w ambasadzie powiedziała, że nie może mi udzielić żadnych informacji o wniosku poza tym co na stronie xD Wypełniłem bez polskich znaków ostatecznie

    • @nalani_hayles
      @nalani_hayles 2 роки тому

      Wszystkie informacje muszą być takie same jak w paszporcie.

  • @lechmaster5078
    @lechmaster5078 2 роки тому +1

    Po technikum (z maturą) również High School Degree?

    • @nalani_hayles
      @nalani_hayles 2 роки тому +1

      High School degree to 12 lat nauki z maturą. Jeżeli tyle masz to kwalifikujesz się.

  • @Vaams
    @Vaams 2 роки тому

    Składając wniosek warto już mieć odłożone pieniądze na wyjazd albo jakąś cześć kwoty?

    • @MarcinOssowskiUSA
      @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому +2

      absolutnie nie, wyniki dopiero w maju, a wyjazd najwcześniej za około rok - dwa po ewentualnej wygranej

  • @bartek.mp3
    @bartek.mp3 2 роки тому

    A czy paszport tymczasowy przejdzie, czy musi być 10 letni?

    • @MarcinOssowskiUSA
      @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому

      Myśle, że możesz wpisać dane z paszportu tymaczasowego do wniosku, potem po ewentualnej wygranej w DS260 mozesz wpisać już normalny paszport, a tymczasowy też wziąć na rozmowę , żeby nie było problemów. Ale jeśli jesteś w stanie przed 9 listopada wyrobić normalny, rekomendowałbym takie rozwiązanie

  • @ewafilipek1054
    @ewafilipek1054 2 роки тому

    Marcin mam pytanie czy ktoś kto ukończył zawodówkę x dyplomem a potem ukończył liceum ale beż matury ma liczyć high shool degree?

  • @marekk0767
    @marekk0767 Рік тому

    A ja po zawodówce i się nie zalapie🤣

    • @radekkowal9534
      @radekkowal9534 Рік тому

      A jak szkoła zawodowa to co zaznaczyłeś?

    • @marekk0767
      @marekk0767 Рік тому

      @@radekkowal9534 z tego co pamiętam to zaznaczyłem zawód jakiego się uczyłem i na jakich stanowiskach pracowałem/pracuję

  • @mg_studio_jaroslaw
    @mg_studio_jaroslaw 2 роки тому

    Bez sensu z tym zdjęciem, skoro ja od kilku lat wyglądam tak samo i muszę tylko robić to samo foto

    • @dream674
      @dream674 2 роки тому +2

      Chłopie, jak wyglądasz ciągle tak samo, to nowe zdjęcie będzie traktowane przez system jak stare zdjęcie. Musisz ogolić się na łyso i wtedy zrobić zdjęcie.

    • @mg_studio_jaroslaw
      @mg_studio_jaroslaw 2 роки тому

      @@dream674 tak zrobię 😅

    • @MarcinOssowskiUSA
      @MarcinOssowskiUSA  2 роки тому

      i to się nazywa cenna porada :D

  • @landofhappyhardcore
    @landofhappyhardcore 2 роки тому +6

    Nie bierzcie bezmyślnie udziału w losowaniu, jeśli wiecie że i tak nie wyjedziecie... Zabieracie wtedy innym marzenia :)

    • @kaedwo
      @kaedwo 2 роки тому

      Nie do końca. Losowanych jest więcej wiz niż trzeba. Jeśli ci na początku listy nie spełnią warunków pod uwagę brani są ci z końca listy.

  • @MonkeyClub
    @MonkeyClub 2 роки тому

    A do czego nam ta zielona karta w dzisiejszych czasach potrzebna ?

  • @_kilcio_8160
    @_kilcio_8160 2 роки тому

    Pierwszy