Atmos - DC 25 GS čištění zadní komory

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 тра 2022
  • Toto čištění provádím jednou za rok a vždy to stačilo.
    Omlouvám se za výraz, když jsem shodil kameru:)
    Více na www.vypestujsiles.cz
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 3

  • @davidpernicky6317
    @davidpernicky6317 2 роки тому +1

    Jednou za rok no nevím...Taky jsem to praktikoval stejně v minulosti, zanešení podobné. Když jsem pak na kouřovod dodělal spalinoměr, tak jsem záhy poněkolika týdnech od vymetení výměníku zjistil, jak teplota spalin postupně stoupá až o 50-60°C a tím pádem klesá účinnost kotle. Takže teď kotel vymetám pravidelně každý měsíc, práce na 10-15 minut. Ne nadarmo výrobci uvádějí v návodech čistění kotle v pravidelných intervalech, obykle 1-2 týdny. :)

  • @petrhanzal3910
    @petrhanzal3910 Рік тому +2

    Máme doma 12 let Atrmos DC18SPL, topíme pouze smrkem (jiné dřevo v lese nemáme) a nikdy mně nenapadlo nechat kotel celou zimu nevyčištěný. Čistím ho podle intenzity topení, vzadu jednou za dva až tři týdny, spalovací (ne zplynovací) komoru čistím škrabkou při každém vybírání popela po jednom až dvou týdnech. Ono se to nezdá, ale jak píše pode mnou David, i slabá vrstva sazí a popílku má vliv na účinnost kotle.
    Plastová matice se mi letos také rozpadla, tak sem koupil novou, stála 81Kč.

    • @davidpernicky6317
      @davidpernicky6317 6 місяців тому

      Kotel už vymetám podle teploty spalin, jakmile vystoupají max o 20-30°C. Dle intenzity topení co 2-3 týdny. Je to hodně znát, kotel rychleji ohřeje dům a AN. Lehce jsem si spočítal, že kdybych výměník čistil párkrát za zimu ne-li vůbec, spotřeba paliva by byla o 15-20% vyšší, což není málo. Takže ta pravidelná údržba s minimem úsilí má smysl.