Новий рівень унікальної лабораторії електронної мікроскопії

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 бер 2024
  • Лабораторія електронної мікроскопії Запорізького медико - фармацевтичного університету є гордістю науковців закладу вищої медичної освіти. Далеко не кожен університет може похвалитися таким надбанням. Тут виконуються ультраструктурні дослідження клітин, позаклітинного матриксу, мікросудин та інших компонентів тканин і органів експериментальних тварин та хворих людей, а також здійснюється морфометричний аналіз клітинних ультраструктур. З моменту її відкриття тут почав працювати проректор з наукової роботи, доктор медичних наук, професор Валерій Туманський.
    «Наступного року наша лабораторія буде ювіляркою, їй виповниться 60 років, - розповів Валерій Олексійович. - Відкрита в 1965 році, вона на той час увійшла в трійку перших відкритих і працюючих лабораторій в Україні. Сьогодні електронний мікроскоп, представлений тут, уже четвертого покоління. Це унікальна лабораторія, яка дозволяє поглибитися на субклітинний рівень нашого організму. В кожній клітині є свої біоелектростанції, є свої «фабрики», де синтезуються і виробляються тисячі речовин для власного самооновлення, а також в «промисловому» масштабі - для клітин інших органів організму, є свої комунікаційні шляхи і спеціалізовані системи утилізації відпрацьованих відходів. І тільки електронний мікроскоп дозволяє їх побачити
    Упродовж діяльності лабораторії тут працювала ціла плеяда наших науковців - декілька десятків професорів, докторантів, аспірантів. Тут виконувались унікальні дослідження з патології головного мозку, серця, легень, печінки, імунної системи, нирок при найрізноманітніших захворюваннях у пацієнтів, а також при експериментальному відтворенні захворювань людини у лабораторних тварин. Такі дослідження дають поштовх до нових ідей, нових уявлень про механізми розвитку захворювань і новітніх способів їх лікування.
    Зараз наша лабораторія мікроскопії переживає новий етап - ми починаємо досліджувати рослини, а саме лікарську фітосировину, яка використовуватиметься при виготовленні фітопрепаратів. Це надзвичайно широке та цікаве поле досліджень, результати яких можуть стати проривом в фармації».
    mphu.edu.ua/
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ •