Вітаю, пане В'ячеслав ! Слава Україні ! З зацікавленістю послухав і подивився вашу розповідь. Дуже вдячний Вам. Скажу відверто, якщо все так ,як Ви розповіли, то з сумнівом згадую тепер усі розповіді профі - торгашів . Хоча , як кажуть, на базарі і налигач тільний.))) Ще раз дякую .
В мене грунт важкуватий, глина, але не прям жовтий. Саджаю на гіркий мигдаль. У перший рік , після пересадки бувають інколи випади, якщо дощовий рік. Але якщо пішло - результат відмінний, дуже швидко відновлюється, тягне навантаження навіть якщо забув прорідити. Але дуже сильнорослі дерева звісно...
Останні роки мають значно менше опадів. І це дає шанс добре розвитись кореневій системі, далі вона уже краще справляється з лишньою вологою. Років 6 тому у нас наприклад були часті зливи та підтоплення, персик виживав лише на аличі. Дуже багато ще залежить від погодних умов.
Передивлююсь періодично цей корисний відеоролик, дуже дякую вам за нього. В мене є кілька запитань по підщепі для груші. Як зберігаються плоди зимової груші, які вирощені на сіянці дички через вставку айви? Які результати дають плоди груш вирощені на підщепі сіянця груші дички в порівнянні з плодами вирощеними на клонованій сильнорослій груші (напр. лимонці)? Якщо у вас є подібний досвід, то поділіться, будь-ласка.
Доброго здоров'я! Якщо маєте вдосталь місця, то тільки дичка. Навіть схильні до хвороб сорти на висоті 5-10 метрів добре провітрюються і не хворіють. До того ж врожайнісь в рази вища.
Гарні поради. Найбільше боїться перезволоження підщепа для персика - це мигдаль. Манджурський персик нормально. Стосовно аличі для абрикоси. Обламуються всі дерева - чи деякі?
@@rozkish Приживляння є 99%. Для Львівської області жардель мабуть не підходе. Минулого року викорчував чотири трирічні абрикоси в садку в кінці весни. Випустили листочки і зів"яли... Інші садівники кажуть, що на аличі ростуть дерева нормально. Буду пробувати. Посадив свої саджанці.
Маю вишню на підщепі колт не урожайна взагалі , вишня висота 3,5-4м і в обємі не меньше, урожай з такого дерева до 5кг . Треба перепривити на всл2 або антипку.
Добрий день, бачив дички аличі з плодами: жовті дрібні, оранжеві дрібні, чорні дрібні, жовті крупні. Може Ви підкажете, які краще використовувати для підщепи персика і сливи та чому?
Доброго дня! Немає різниці які у аличі плоди. Підходить уся. Як я розповідав, для важких ґрунтів це найкраща підщепа. Якщо появляється поросль з коріння - це перша ознака що дерево персика заражене клястероспоріозом.
Дякую! Я щеплю на горобину гібридну, її ще називають фінською. Серед інших горобин вона сама сильно-росла, витримує засуху та підтоплення. Урожайність на такій підщепі вища в рази.
@@rozkish А на такие мичуринские сорта рябин, как Гранатная, Бурка, Ликерная, Десертная Мичурина не пробовали прививать иргу? Или важным условием является чтобы рябина была сильнорослой?
Доброго дня. Протягом десяти років порівнюю яблуні на М9 та пародизка Будаговского. Сила росту одинакова. Коренева система пародизки міцніща , не лягає. Пародизки дають більше кореневої порослі, але в травні місяці вона легко обривається. А якщо залишити, маємо безкоштовно підщепу. Як можете охарактеризувати пародизку? Ще маю підщепу 62-396, яку ще не випробував. Також цікавить про неї інформація.
Доброго дня, дякую! Пробував, ріст менший, яблука більші. Але люди не розуміли коли бачили такі саджанці то казали: "Ви вже такі старенькі, що не можете щепити нижче, найміть когось"...
А якщо заглиблювати персик на аличі при посадці, чи не випріє він взимку та навесні при відлигах та стоянні талої води, адже персик, на відміну від аличі, дуже погано переносить такі умови?
Доброго дня пане В'ячеславе. В цьому році зробив окуліровку горіха ідеалу і корчеженка на гілки місцевих сіянці. В надіі що слабкорослий ідеал прищеплений у крону сильнорослого трехрічного волоського горіха можна буде втримати в чотирьох метрах крони. Чи мали ви такий досвід і який результат?
Доброго дня. Досвід маю, яка б підщепа не була б в "ідеалу" на виході завжди карлик. Малий зріст не результат генетики, це результат щорічної загруженності горіхами. Пообривайте кілька років молоду зав'язь і побачите як махане карлик в гору...
По груші там чудові результати. Що стосується черешні то вставки не пробував. Пробував перевертати кору і це давало фантастичні результати з пониженням сили росту та зменшення розмірів дерева. Правда спрацьовувало на три роки - далі повторював. (Ранньою весною, під час активного сокоруху - пробудження бруньок. Я вибирав рівну ділянку стовбура довжиною 20-25 см. Гострим ножем обрізав по колу в верху та низу, потім поздовж. Легко знімав кору повністю та перевертав вверх ногами. Примотував щільно бинтом та замащував глиною з вапном).
І ще одне є питання. Дерево груші на підщепі айва s1. Минулого роко, як йому було 2 роки, активно росло, прирости були до 1 м., плодоношення небуло. Цього року приростів зовсім нема, плодоношення також, але закламо величезну кількість плодових бруньок. У чому причина відсутності приростів?
Дякую! Різниця є, на сіянцях завжди кращий вихід щеплених саджанців. У кореневої порослі надзвичайно багато сплячих генеративних бруньок і це ускладнює зрощення підщепи з прищепою. Це те що стосується щеплення. Сіянці не завжди повторюють материнські ознаки. Кореневу поросль можна використовувати для розмноження тих сортів, які не були щеплені і мають гарні товарні показники врожаю. Це стосується вишень та слив.
Добрий день. Чи можете щось сказати про підщепу Б7-35? Говорять, що дуже хороша карликова підщепа для яблунь, стійка до морозів та не потребує підпори.
Вячеслав, підскажіть чи буде себе гарно почувати черешня на сіянцях вишні, дуже є чудова десь 2.5 м. куляста гарна форма, міцна, родить завжди як з переляку), вона збереже свої властивості, хочу як ріст так і крону. Дякую. Я початківець якщо що.
Черешню на вишню щепити можна. Дерево буде нище за розміром, але довговічність до 15 років. Потім черешня значно переростає в стовбурі вишню. Може зламатись від вітру, або їй не вистачить "комунікацій".
Доброго дня, В'ячеслав!На вашому сайті не можливо знайти контакти,та не вказані ціни на рослини.Він працює взагалі?Та як можна з Вами зв'язатися? Дякую!
Підщепа ВСЛ дає на собі прижитись лише здоровому матеріалові. В іншому випадку прищеплений живець гине. Цей самий живець на дичці би прижився та заразив вірусом і корінь. Тому щеплені черешні та вишні на ВСЛ можна сміло купляти і бути впевненим що дерева здорові.
Доброго дня! Допоможіть розібратися в наступному: У мене вже як 3 роки ростуть дегува груші, сорту ноябирська, на підщепу айва s1. Помітив, що на зрізі дворічних гілок у них серцевина чорна, діаметром до 1 мм. На зрізі однорічних гілок почорніння немає. Виявлене мною почорніння це якась хвороба?
Ці підщепи добре підходять для мушмули германської. Для груш також, але як я і казав, надіятись виростити на них груші щоб довго зберігались не реально. Літні, осінні сорти чудово.
Вітання. Відносно заглиблення на 10см. персика на аличі- не зрозумів відносно чого відстань брати, а також , як бути з кореневою шийкою? Буду щиро вдячний за відповідь. По 54-118 дійсно така історія присутня. Маю декілька дерев на ній, не міг зрозуміти, чому плоди в перші роки були суттєво більшими. Я годую ті дерева аж забагато, а результату нема. А воно ,мабуть, зарито в тому недоліку підщепи, про який розповідаєте. Одна людина з міліонів тих ютуберів славних, аж дивно.
Дякую Вам за добре слово, і за те що підтверджуєте мої спостереження! Дуже багато усякого непотребу пропонують нам кожного року різні розсадники. Але Розсадництво та Садівництво уже давно розвиваються в різних напрямках - навіть не паралельних, на жаль. Розсадники заробляють завжди краще за садівників, їхня справа розмножити та продати... А на садівника додається ще крім погодних, агротехнічних викликів - випробовування того чи іншого л@йна. По персику - я вирощую лише персик на аличі і заглиблюю місце щеплення на 10 сантиметрів плюс (іноді навіть до 20 см). Це добре працює на важких ґрунтах.
@@rozkish Дякую. Згідний з вами, головне продати, а людям з того одне розчарування. Ще вернуся до кореневої шийки , адже це важливий нюанс для всіх дерев, чи яка ваша думка? У вашому варіанті з аличою вона опиняється на глибині 20-30см, це ж погано для дерева? Я так акцентую, бо осінню посадив 50ть окулірованих персиків на аличі і шийку розмістив на переході грунт-повітря. Вчора ви мені попались, інтуїтивно хочеться вам довіряти бо ви практик з досвідом, в одному ролику стільки важливого почув, що за 7-8 років як організовую собі сад, нігде не чув і не читав. У нас щей важкі грунти. То що скажете на ту думку з кор. шийкою?
Це стосується лише персика на аличі. І це не моє ноу-хау. Я не лише спостерігаю, але й багато читаю. Саме про це було описано Симиренко Левом Платоновичем в одній з їхніх помологій. Місце щеплення заглиблюється до 20 см. @@тарасшевченко-с9р
Використовував більшу половину свого життя. В цьому випадку з різного насіння сіянці мають різний вплив на прищепу. Можуть появлятись різні клони сортів. Це дуже цікаво, але єдиний мінус - брак місця.
@@rozkish зустрічав інформацію, що персик на аличовій підщепі схильний до швидкого старіння і живе не більше восьми років, вашим досвідом це не підтверджується ? А з якої причини персик на жерделі передчасно гине ?
Мені 65 і я пару раз слухав щоб щось не пропустити. Щиро Вам вдячний.
Вдячність та вподобайка неодмінно, Ваша праця заслуговує подяки.
Разом до перемоги
Слава нашим захисникам!!!
Слава Україні!!!
Навіки Слава неньці Україні!!!
Слава ЗСУ, нашим захисникам.
Перемога неодмінно буде за нами!!!
З великою вдячністю дивлюсь Ваші відео. Навчайте нас і надалі. Ваші лекції безцінні. Дякую.
Дякую! Мені дуже важлива така підтримка.
Щиро дякую! Безцінний досвід!
Дякую за інформацію . Це колосальна праця і знання з вашої сторони .
Дякую!
Дякую, дуже важлива інформація - на вагу золота.
Дякую!
Ясно. ЩІРО ДЯКУЮ ДАЙ БОГ ВАМ ЗДОРОВЬЯ УДАЧИ С БОГОМ.
Дякую! Дай Боже здоров'я і Вашій родині!!!
Яка цікава рубрика... Можна життя прожити і не набутись досвіду... Дякую, Вячеславе, що ділитесь знаннями і досвідом
Дякую
Дякую! Добре слово також багато важить.
З великим задоволенням подивився - 100👍. Дякую!💙💛
Спасибо за полезную информацию.
Доброго вечора! Слава Україні! Приємно знову Вас спостерігати. Потихеньку збираю врожай з ваших яблунь. Міцного здоров'я!
Дякую! І Вам здоров'ячка! Слава Героям!
Дуже корисно !!! Велика Вам подяка!!!
Дякую!
Дякую за відео.
Чудово! Дякую!
Дякую, за змістовне відео.
Дякую!
Вітаю, пане В'ячеслав !
Слава Україні !
З зацікавленістю послухав і подивився вашу розповідь.
Дуже вдячний Вам.
Скажу відверто, якщо все так ,як Ви розповіли, то з сумнівом згадую тепер усі розповіді профі - торгашів . Хоча , як кажуть, на базарі і налигач тільний.)))
Ще раз дякую .
Героям Слава!!!
Дякую!
Дякую!💙💛
Дякую, дуже інформативне відео.
Дякую за інфоормацію!в мене абрикос щеплений на аличі методом покращеної копуліровки,облом моло ймовірний напевно.
Дякую! Час покаже.
Для яблони Р-59, Р-60, Р-22, 62-396. СК-4, СК-2У. Д-1904. Для персика сливы и абрикоса. Низал. Бест-1, Бест-3, Вавит. Весеннее пламя. Кубань-86. Для грушы айва Elin, ИС 2-10, S-1, ВА-29, UP-R-6. Для черешни ВСЛ-2.
Я можу продовжити цей список далі, але навіщо, про найкраще я розповів.
Де ж Ви були чотири роки назад! :)
Чотири роки тому я все це саме розповідав кожному по телефону...
Дякую!
Все по полицях розклали...
Дякую!
Спасибо большое.
Очень ценная информация.
Дякую!
В мене грунт важкуватий, глина, але не прям жовтий. Саджаю на гіркий мигдаль. У перший рік , після пересадки бувають інколи випади, якщо дощовий рік. Але якщо пішло - результат відмінний, дуже швидко відновлюється, тягне навантаження навіть якщо забув прорідити. Але дуже сильнорослі дерева звісно...
Останні роки мають значно менше опадів. І це дає шанс добре розвитись кореневій системі, далі вона уже краще справляється з лишньою вологою. Років 6 тому у нас наприклад були часті зливи та підтоплення, персик виживав лише на аличі. Дуже багато ще залежить від погодних умов.
Цікавий досвід. Треба буде спробувати на мигдалі. В якому регіоні проживаєте?
Чудове відео !
Дякую!
Доброго здоров'я.
Як завжди багато цікавої інформації для роздумів. Горіхи пропустили(чорний горіх, ведмежий горіх, як підщепа). Що ви думаєте про це?
Дякую, і вам здоров'я! Дійсно пропустив цікаву тему. Скоро доповню.
Доброго вечора. Дякую за навчальну інформацію. Дай Боже Вам і близьким здоров'я.
Дякую! Дай Боже здоров'я та миру усім українцям!!!
Дякую
Передивлююсь періодично цей корисний відеоролик, дуже дякую вам за нього. В мене є кілька запитань по підщепі для груші. Як зберігаються плоди зимової груші, які вирощені на сіянці дички через вставку айви? Які результати дають плоди груш вирощені на підщепі сіянця груші дички в порівнянні з плодами вирощеними на клонованій сильнорослій груші (напр. лимонці)? Якщо у вас є подібний досвід, то поділіться, будь-ласка.
Дякую! Маю досвід на вставці, на жаль результати лежкості гірші ніж без вставки. Лимонку вирощував, але не додумався спробувати...
Завжди щеплюю на дичці.
Якщо є вдосталь місця то так. Більшу половину свого життя так щепив.
Доброго здоров'я)
Що думаєте , про щеплення яблунь на сіянцях дички або її кореневій порослі?
Доброго здоров'я! Якщо маєте вдосталь місця, то тільки дичка. Навіть схильні до хвороб сорти на висоті 5-10 метрів добре провітрюються і не хворіють. До того ж врожайнісь в рази вища.
Гарні поради.
Найбільше боїться перезволоження підщепа для персика - це мигдаль. Манджурський персик нормально.
Стосовно аличі для абрикоси. Обламуються всі дерева - чи деякі?
Дякую! Аличу для абрикоса не раджу. Мало того що погане зростання. При перших ознаках моніліозу коренева поросль стартує зі страшною силою...
@@rozkish Приживляння є 99%. Для Львівської області жардель мабуть не підходе. Минулого року викорчував чотири трирічні абрикоси в садку в кінці весни. Випустили листочки і зів"яли...
Інші садівники кажуть, що на аличі ростуть дерева нормально. Буду пробувати. Посадив свої саджанці.
Маю вишню на підщепі колт не урожайна взагалі , вишня висота 3,5-4м і в обємі не меньше, урожай з такого дерева до 5кг . Треба перепривити на всл2 або антипку.
Цвіте як? Може нема запилювата
Я теж таке помічав на колті. Спробуйте антипку.
Скажите пожалуйста как влияет подвой сеянца и айвы на вкус , размеры и урожайность груши ?
На смак практично не впливає. Урожайність підвищується. Саме гірше - сильно скорочує лежкість при зберіганні.
Добрий день, бачив дички аличі з плодами:
жовті дрібні,
оранжеві дрібні,
чорні дрібні,
жовті крупні.
Може Ви підкажете, які краще використовувати для підщепи персика і сливи та чому?
Доброго дня! Немає різниці які у аличі плоди. Підходить уся. Як я розповідав, для важких ґрунтів це найкраща підщепа. Якщо появляється поросль з коріння - це перша ознака що дерево персика заражене клястероспоріозом.
Дякую за науку! В'ячеславе підкажіть будь ласка на чому найкраще привити іргу?
Дякую! Я щеплю на горобину гібридну, її ще називають фінською. Серед інших горобин вона сама сильно-росла, витримує засуху та підтоплення. Урожайність на такій підщепі вища в рази.
@@rozkish А на такие мичуринские сорта рябин, как Гранатная, Бурка, Ликерная, Десертная Мичурина не пробовали прививать иргу? Или важным условием является чтобы рябина была сильнорослой?
@@rozkish Меня тоже интересует прививка ирги на рябину. Скажите на какой высоте лучше делать прививку?
Доброго дня. Протягом десяти років порівнюю яблуні на М9 та пародизка Будаговского. Сила росту одинакова. Коренева система пародизки міцніща , не лягає. Пародизки дають більше кореневої порослі, але в травні місяці вона легко обривається. А якщо залишити, маємо безкоштовно підщепу. Як можете охарактеризувати пародизку? Ще маю підщепу 62-396, яку ще не випробував. Також цікавить про неї інформація.
Доброго дня! На жаль не все маю можливість та час пипробовувати...
А що скажете про використання як підщепи для яблуні горобини, а для груші ірги та глоду. Дякую.
Пробував різні комбінації... Різні сорти по різному зростаються, або ж повна несумісність...
Доброго дня. Гарне відео.
Чув думку, що прищеплення на висоті 50-60 см 54-118 получається карликове дерево, не було практики?
Доброго дня, дякую! Пробував, ріст менший, яблука більші. Але люди не розуміли коли бачили такі саджанці то казали: "Ви вже такі старенькі, що не можете щепити нижче, найміть когось"...
А якщо заглиблювати персик на аличі при посадці, чи не випріє він взимку та навесні при відлигах та стоянні талої води, адже персик, на відміну від аличі, дуже погано переносить такі умови?
У мене не було випадків випрівання.
Доброго дня пане В'ячеславе. В цьому році зробив окуліровку горіха ідеалу і корчеженка на гілки місцевих сіянці. В надіі що слабкорослий ідеал прищеплений у крону сильнорослого трехрічного волоського горіха можна буде втримати в чотирьох метрах крони. Чи мали ви такий досвід і який результат?
Доброго дня. Досвід маю, яка б підщепа не була б в "ідеалу" на виході завжди карлик. Малий зріст не результат генетики, це результат щорічної загруженності горіхами. Пообривайте кілька років молоду зав'язь і побачите як махане карлик в гору...
@@rozkish дякую, буду реголювати ріст навантаженням.
Про клястер послухавби!!!!!
Доьрий день . Як поводить себе абрикос щеплений на жердель на важких грунтах?
Добрий день, суперово!
А ви не практикували сіянець черешні +вставка дюку Зустріч +культурний сорт черешні? Чи сіянець груші+вставка Пірогном+культурний сорт груші?
По груші там чудові результати. Що стосується черешні то вставки не пробував. Пробував перевертати кору і це давало фантастичні результати з пониженням сили росту та зменшення розмірів дерева. Правда спрацьовувало на три роки - далі повторював. (Ранньою весною, під час активного сокоруху - пробудження бруньок. Я вибирав рівну ділянку стовбура довжиною 20-25 см. Гострим ножем обрізав по колу в верху та низу, потім поздовж. Легко знімав кору повністю та перевертав вверх ногами. Примотував щільно бинтом та замащував глиною з вапном).
І ще одне є питання. Дерево груші на підщепі айва s1. Минулого роко, як йому було 2 роки, активно росло, прирости були до 1 м., плодоношення небуло. Цього року приростів зовсім нема, плодоношення також, але закламо величезну кількість плодових бруньок. У чому причина відсутності приростів?
Вся енергія пішла на закладання плодових бруньок. На айві це нормально. Надалі прирости можуть з'явитись лише після сильної обрізки.
@@rozkish Дякую. А щодо почорніння серцевини у дворічних гілок, це нормально? На однорічних приростах почорніння відсутнє
Дякую, дуже корисно. А чи не мали Ви справу з клоновими підщепами для кісточкових Евріка-99 та Бест-3? Яка з них краща?
Так, і я чула хороші відгуки про Еврику 99 як для власників малих садів на важких грунтах. Було б цікаво почути Вашу думку!
Дякую! Не мав з ними справи.
Прищепив грушу на дикій яблуні. Прививка дала гарний приріст. Чи буде жити?
Є випадки що сумісність дуже добра, є на жаль і часті відторгнення. Як повезе...
Підписався!!! Вподобайка!!! Якщо можна пане В*ячеслав, маленьке запитаня до ВАС, Чи е різниця між сіянцем кісточкових дичок і кореневою порослю?
Дякую! Різниця є, на сіянцях завжди кращий вихід щеплених саджанців. У кореневої порослі надзвичайно багато сплячих генеративних бруньок і це ускладнює зрощення підщепи з прищепою. Це те що стосується щеплення. Сіянці не завжди повторюють материнські ознаки. Кореневу поросль можна використовувати для розмноження тих сортів, які не були щеплені і мають гарні товарні показники врожаю. Це стосується вишень та слив.
дякую за відповідь
@@rozkish
Таких людей торгаші дискримінують і винищують як правило
Правди не люблять навіть самі покупці всі хочуть слухати гарні речі і взірець на фотографії
Добрий день. Чи можете щось сказати про підщепу Б7-35? Говорять, що дуже хороша карликова підщепа для яблунь, стійка до морозів та не потребує підпори.
Добрий день! Ця підщепа не відповідає своєму опису.
Для яблунь м9 і 106 пока саме краща, я правильно зрозумів? Всього доброго вам, все буде Україна 🇺🇦 Огляд 👍👍👍
62-396
@@Vasiltus Спс.
Не пробував цю підщепу.
Вячеслав, підскажіть чи буде себе гарно почувати черешня на сіянцях вишні, дуже є чудова десь 2.5 м. куляста гарна форма, міцна, родить завжди як з переляку), вона збереже свої властивості, хочу як ріст так і крону. Дякую. Я початківець якщо що.
Черешню на вишню щепити можна. Дерево буде нище за розміром, але довговічність до 15 років. Потім черешня значно переростає в стовбурі вишню. Може зламатись від вітру, або їй не вистачить "комунікацій".
@@rozkish дякую за відповідь та пораду.
Пане Вячеслав бьчив ваше відео обліпихи чи можна нащепити якись сорт на простий і як .Буду вам вдячний якщо ви проце розкажете і де взяти прищепи.
Щепити можна, але проблема з порослю, дуже забиває прищепу. Найкраще щепити на вириті корінці.
Доброго дня, В'ячеслав!На вашому сайті не можливо знайти контакти,та не вказані ціни на рослини.Він працює взагалі?Та як можна з Вами зв'язатися? Дякую!
Доброго дня! 0673810785
Доброго дня!
Хочу дізнатися вашу думку про підщепу Айва Сідо
Доброго дня! Для літніх та осінніх сортів підійде. Зимові - тільки дичка.
Дякую
Доброго дня! А що таке безвірусний посадковий матеріал? І як його виростити та визначити?
Підщепа ВСЛ дає на собі прижитись лише здоровому матеріалові. В іншому випадку прищеплений живець гине. Цей самий живець на дичці би прижився та заразив вірусом і корінь. Тому щеплені черешні та вишні на ВСЛ можна сміло купляти і бути впевненим що дерева здорові.
Доброго дня!
Допоможіть розібратися в наступному: У мене вже як 3 роки ростуть дегува груші, сорту ноябирська, на підщепу айва s1. Помітив, що на зрізі дворічних гілок у них серцевина чорна, діаметром до 1 мм. На зрізі однорічних гілок почорніння немає. Виявлене мною почорніння це якась хвороба?
Доброго дня! Добре б було побачити. То не завжди хвороба.
Чи мали ви справу з підщепою Б7-35 ?
Мав, нічого спільного з карликовістю ця підщепа немає. За силою росту вона переганяє 106.
Доброго дня! Ви не пiдскажете як пiдiбрати пiдщепу для свого регiону?
Доброго дня! Підщепу підбирають не по регіону, а по ґрунті.
@@rozkish не пiдскажите, що можно почитать/подивиться щоб розiбратись з цим питанням?
Доброго дня,я щіплював яблуні на сіянцях викопаних в полі,після перегляду вашого відео думаю чи вірно я зробив
Доброго дня! Якщо маєте більше місця то Ваш вибір вірний. Яблуня на сіянцях високоросла. А це добре провітрювання та значно менше хвороб та поливання.
Добрий день. Якщо на підщепу 54 118 зробити інтеркалярну вставку 30 см м9 , потім сорт, результат якості плодів буде як на м 9 ? Чи це марна справа.
Добрий день. Я не пробував, але думаю могло б щось і получитись...
Дякую за відповідь. Буду пробувати.
@@СергійКоломоєць-я7б Для порівняння поруч посадіть на підщепі 62-396.
А персик на мигдаль також добре чи ні???
Краще підходить для легких та піщаних ґрунтів.
Чи мали справу з підщепами айви ІС, такими як ІС-2-10, 4-12, 4-15?
Ці підщепи добре підходять для мушмули германської. Для груш також, але як я і казав, надіятись виростити на них груші щоб довго зберігались не реально. Літні, осінні сорти чудово.
Доброго дня.а як на Вашу думку підщепа м 26?
Доброго дня. Ця підщепа мені не сподобалась. Без опори в дощову погоду дерева лягають на землю під вагою урожаю.
Вітання. Відносно заглиблення на 10см. персика на аличі- не зрозумів відносно чого відстань брати, а також , як бути з кореневою шийкою? Буду щиро вдячний за відповідь. По 54-118 дійсно така історія присутня. Маю декілька дерев на ній, не міг зрозуміти, чому плоди в перші роки були суттєво більшими. Я годую ті дерева аж забагато, а результату нема. А воно ,мабуть, зарито в тому недоліку підщепи, про який розповідаєте. Одна людина з міліонів тих ютуберів славних, аж дивно.
Дякую Вам за добре слово, і за те що підтверджуєте мої спостереження! Дуже багато усякого непотребу пропонують нам кожного року різні розсадники. Але Розсадництво та Садівництво уже давно розвиваються в різних напрямках - навіть не паралельних, на жаль. Розсадники заробляють завжди краще за садівників, їхня справа розмножити та продати... А на садівника додається ще крім погодних, агротехнічних викликів - випробовування того чи іншого л@йна.
По персику - я вирощую лише персик на аличі і заглиблюю місце щеплення на 10 сантиметрів плюс (іноді навіть до 20 см). Це добре працює на важких ґрунтах.
@@rozkish Дякую. Згідний з вами, головне продати, а людям з того одне розчарування. Ще вернуся до кореневої шийки , адже це важливий нюанс для всіх дерев, чи яка ваша думка? У вашому варіанті з аличою вона опиняється на глибині 20-30см, це ж погано для дерева? Я так акцентую, бо осінню посадив 50ть окулірованих персиків на аличі і шийку розмістив на переході грунт-повітря. Вчора ви мені попались, інтуїтивно хочеться вам довіряти бо ви практик з досвідом, в одному ролику стільки важливого почув, що за 7-8 років як організовую собі сад, нігде не чув і не читав. У нас щей важкі грунти. То що скажете на ту думку з кор. шийкою?
Це стосується лише персика на аличі. І це не моє ноу-хау. Я не лише спостерігаю, але й багато читаю. Саме про це було описано Симиренко Левом Платоновичем в одній з їхніх помологій. Місце щеплення заглиблюється до 20 см. @@тарасшевченко-с9р
Зрозуміло, щиро дякую. Будете у Дашаві (Стрий-щина), забігайте на каву і ще щось такого😊
Дякую, неодмінно!!! @@тарасшевченко-с9р
"..Срок зберiгання також залежить вiд пiдщепи".
Маеться на увазi срок зберiгання плодiв пiсля зняття ïх з дерева? Тобто скiльки вини полЕжать?
Саме так.
Для мене садоводство стало розчаруванням, ізза підщеп дрищів здохляк. Думав внукам сад залишу, а не можу залишити навіть собі на старість.
Розчарувань багато, тому і доводиться все вирощувати самому.
Я перший. Салют
Продовжуємо підтримувати україномовний, та ще дуже корисний та інформативний канал.
Слава нашим захисникам.
Смерть окупантам!
Насіннєву підщепу для яблунь не використовуєте?
Дякую за цінну інформацію.
Використовував більшу половину свого життя. В цьому випадку з різного насіння сіянці мають різний вплив на прищепу. Можуть появлятись різні клони сортів. Це дуже цікаво, але єдиний мінус - брак місця.
@@rozkish Дякую.
На 21 хвилини вы кажете -потрибно заглиблювати прищепу? на 10 см...!!!😮😮😮😮😮
Саме так, завжди так роблю на персик/алича.
Дуже цікаве відео, дякую. Чи підхидить жердель в якості підщепи для персика ?
Дуже підходяща підщепа за показниками, але на жаль не довговічна.
@@rozkish зустрічав інформацію, що персик на аличовій підщепі схильний до швидкого старіння і живе не більше восьми років, вашим досвідом це не підтверджується ? А з якої причини персик на жерделі передчасно гине ?
@@vitaliysavenets9176 Якщо не глинистий грунт - гіркий мигдаль. Може й до 40 років жити. Але при правильному догляді й обрізці
В когось є яблуні на підщепі Надія?
Ця підщепа далі інституту так і не пішла... на жаль...
@@rozkishчому? По опису хороша підщепа. Чи у неї якісь недоліки виявили?
Чи є у вас живці ківі?
Прайс на живці давно висить на сайті.
А чи можна на абрикос сіянець чіпляти персик?. Бо я, як любитель зробив так.
Це дуже гарна комбінація. Корінь абрикосу чи не найсильніший серед всіх кісточкових. Але я такого не робив. Поділитесь як буде щепа почуватись далі.
@@rozkish вже є парочка з окуліровки минулого року. Приблизно 1.4-1.5м .
@@000armagedon у мене те саме
Не почув про д-10-71
Останнім часом появилось досить багато нового. Але попередній досвід довів, що кращого за ММ106 з середньорослої підщепи, довго ще не придумають.
Цікава і корисна інформація.Правда хотілось щоб інформація ви говорили трошки швидше не завжди є час щоб слухати, вибачте якщо обідив.
Дякую, я і сам розумію що повільно розповідаю. Я просто думаю що кажу. Не завадив би суфлер :-)
Я збільшую швидкість відтворення і виходить якраз добре. Зате у пана В'ячеслава немає нав'язливої музики.
Підщепи у вас є для яблоні?
Ні, підщепи не вирощую.