Як працювати без добрив!?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 лют 2020
  • У відео я наводжу приклад того, що рослина в процесі своєї вегетації та розкладання рештків не виносить з ґрунту поживних речовин, а навпаки, збільшує родючість але щоб цього досягти потрібно правильно його обробляти.
    З повагою Дмитрук Олександр Миколайович
    097-890-43-93
    dmytruk.prom.ua/
    Житомирська обл. Черняхівський р-н с. Клітище

КОМЕНТАРІ • 121

  • @dmtruk6341
    @dmtruk6341  4 роки тому +27

    Як би разом із урожаєм відбувався винос поживних речовин, то ми жили б в пустелі, або ж взагалі не жили.

    • @user-ri5ed3wt2b
      @user-ri5ed3wt2b 4 роки тому

      Частково згоден, злакова трава в лісопосадках завжди зелена і без хвороб, бере азот з повітря. Виникає питання, чому генетика не може вивести сорти зернових, які зможуть самостійно фіксувати азот?

    • @Ratsional
      @Ratsional 4 роки тому +1

      Нажаль, скоро ми будемо жити в смітниковій пустелі, де все - і повітря, і вода, і грунти отравлені...

  • @Ratsional
    @Ratsional 4 роки тому +32

    Якщо не вносити в землю нічого, то рано чи пізно навіть самий кращий грунт обідніє настільки, що обробіток його стане нерентабельним. За рахунок вирощування бобових, зокрема сої, і азотфіксації симбіотичними бактеріями можна якийсь час виснажувати землю. Адже, найбільше бракує в грунті саме азоту. Але з часом і запаси всіх інших елементів вичерпаються. А того, що випадає з дощами та приноситься з комахами і з вітром, дуже мало. Можна використовувати різні мікроорганізми, що здатні переводити важкодуступні елементи грунту в легкодоступні рослинам. Але й це тільки відкладе, відтермінує, повну деградацію грунту. Така безглузда капіталістична система, що хочеш чи не хочеш, а мусиш вносити добрива, які заодно забруднюють землю важкими металами та мікропластиком. А уникнути цього можна тільки шляхом повної відмови від існування міст і рівномірного розселення людей. Щоб кожен сам собі вирощував їду і щоб таким чином всі 100% хімічних елементів поверталися назад на ділянку. А не закопувалися на смітниках і не спускалися із каналізаційних стоками в ріки, а далі - в моря. Але, нажаль, люди готові жити в радіації, дихати діоксином та іншою гидотою, що утворюється при спалюванні вуглеводнів, їсти забруднені пестицидами та важкими металами продукти, пити таку ж воду і в результаті постійно хворіти заради того, щоб насолоджуватися якимись умовними зручностями та викревленим способом задовільняти свої естетичні та духовні потреби. Тож при нині діючій системі, коли більшість населення живе в містах, альтернативи хімічним добривам, нажаль, не існує...

    • @myVipSvet
      @myVipSvet 2 роки тому +1

      Шановний, а ви хоч би відео подивилися, а то якось зовсім не в тему написали свій коментар)))

    • @Ratsional
      @Ratsional 2 роки тому

      @@myVipSvet, чому не в тему? І з чого Ви взяли, що я не дивився відео? Звичайно, то було рік назад, тож я не впевнений в тому, що дивився його, але не маю звички писати коментар, не подивившись відео.

    • @myVipSvet
      @myVipSvet 2 роки тому

      @@Ratsional
      Саме тому, що Олександр на папері дав всі розрахунки, як саме природа постійно збільшує родючість за рахунок перетворення ВОДИ, ГАЗІВ і СОНЯЧНОЇ енергії і це 95% всієї маси рослини, а лише 5% за рахунок органічної маси грунту. Рослини - це "діти сонця" і тому вони накопичують і акумулюють сонячну енергію для тваринного світу, до якого ми з вами належимо))) Якщо уважно переглянете відео, то зрозумієте, що жодна рослина не виснажує грунт, а навпаки збагачує!!!
      А ви знову за своє, що рослини виносять поживу з грунту, то чому в лісах така висока родючість, де сотні років не було ані плуга, ані добрив?

    • @Ratsional
      @Ratsional 2 роки тому

      @@myVipSvet, по-перше, дерева за рахунок свого великого об'єму вловлюють частки грунту, які здуваються з оброблюваного поля під час різних обробітків, включно з культивацією, яку неоднократно проводить Олександр. При чому найбільше цих частинок вловлюють дерева, що ростуть на окраїні лісу. По-друге, дерева дістають поживні речовини з великої глибини. По-третє, в лісі значно більш розвинена мікориза, яка переводить важко доступні речовини в більш доступні.
      До того ж, з лісу виноситься значно менше поживних речовин, аніж з оброблюваного поля.
      Та й не такі вже й багаті землі в лісі. Принаймні, в моїй місцевості, де ліси залишилися виключно на гірших глинистих грунтах, якість цих грунтів зовсім не вражає. Зверху максимум кілька сантиметрів гумусвмістного шару, а далі бідна глина...
      Для того, щоб в лісі була гарна земля, потрібно дати йому можливість незалежного розвитку, без будь-якого втручання людини. Але в реальності його нещадно експлуатують, постійно виносячи з нього поживні речовини. З кожним зібраним грибом, з кожною вивезеною гілкою, з кожним вивезеним бальком земля збіднюється. А того пилу, що дерева вловлюють, малувато для компенсації забраного...
      Чому, по-Вашому, пасовища такі бідні? Чому там сама глина, якщо тільки воно не розміщене у видолинку, куди під час сильних дощів намиває грунту з вище розташованих ділянок і надуває зимою з ріллі? Ще й при тому, що худоба там частково вгноює. А тому, що більше половини спашеного корова приносить додому і залишає там у вигляді гною та молока. Тобто, на пасовище повертається менше половини того, що корова спасла. І з кожним роком грунт на пасовищі все збіднюється і збіднюється.... Всі ділянки землі, які експлуатує людина, з кожним роком збіднюється на корисні елементи і натомість забруднюються шкідливими...

  • @artem.lavryk
    @artem.lavryk 4 роки тому +15

    Героям Слава🙂

  • @user-um1hk3nm3y
    @user-um1hk3nm3y 4 роки тому +16

    Саша ,шоб робити зараз такі висновки про доцільність внесення добрив ,на мою думку ,треба зробити аналіз грунту по ділянках,і декілька років поспіль моніторити зміни основних макро елементів в грунті і тенденції врожайності.Бо може бути таке що у ваших грунтах наразі є певний баланс NPK Mg S і кислотність 6+. який дозволяє формувати і 10років поспіль врожаю 2-3т сої,а в когось є диспропорція яку треба вирівнювати мін добривами.?!

  • @denangel7974
    @denangel7974 4 роки тому +6

    В моєму розумінні все дуже правильно і зрозуміло!

  • @SergiyPaliy
    @SergiyPaliy 4 роки тому +1

    Дякую за відео.

  • @user-mu3re2mc4n
    @user-mu3re2mc4n 4 роки тому +15

    Пане Одександре, не оправдовуйтеся за свою совість і свою любов до своєї батьківщини. Кому не подобається ваше привітання, той нехай котиться шаром звідси!

  • @UA_Amator
    @UA_Amator 4 роки тому +4

    Героям Слава . Дуже цікаво. Тепер голова пухне як примінити це до вирощування гарбуза.😁

  • @user-bq7gk9yk3l
    @user-bq7gk9yk3l 4 роки тому +17

    я думаю ця теорія для 25-30ц.г на сьогодні це неактуально бо всі хочуть 50 і вище для цього накачують пшеничку всіма способами кому який по кишені

    • @user-ut7ns2pn1c
      @user-ut7ns2pn1c 3 роки тому

      накачування приводить до знищення нащадків

  • @vseprovseukraine1006
    @vseprovseukraine1006 4 роки тому +3

    Вірно сказано, підтримую! Хто робить, той зробить!

  • @user-mq1sc4du3b
    @user-mq1sc4du3b 4 роки тому +7

    Як боротись із бур'янами по вашій технологій?

  • @user-ks5te1qz4q
    @user-ks5te1qz4q 4 роки тому +10

    Героям Слава !!! М о л о д е ц ь !!!

  • @no-till4784
    @no-till4784 4 роки тому +8

    Героям слава! Ваші висновки заслуговують на повагу. Але Ви самі розумієте всю складність процесів грунтоутворення. Постійний мілкий обробіток призводить до руйнування структури грунту, яка утворюється в анаеробних умовах, тобто глибше 5 см. Це в перспективі призводить до зниження швидкості водопроникнення і під час інтесивних злив до ерозії. Що стосується добрив, то Ваші тверження дуже спірні.

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому +14

      Впевнений, що ні Ви із предметними знаннями, ні я із своїми примітивними в цій сфері, не розуміємо й 10 % що під ногами в нас відбувається. Але є ті що точно знають, це рослина, яка там росте і всі організми, які там живуть. І якщо вони розвиваються краще як будь де, значить все чудово. "час він мудрий, фікцію скасує" - Ліна Костенко.

  • @agronom.
    @agronom. 3 роки тому +5

    Я противник застосування "хімії", і по добривах приведу приклад з життя так сказати. Яка дитина виросте кріпша на материнському молоці чи на сумішах? Отож, мін.добрива - то суміш, а грунтова біота готує "материнське молоко" для рослин перероблюючи органіку в грунті!!!

  • @yurockp
    @yurockp 4 роки тому +1

    Героям Слава! Думаю, що добрива обов'язково потрібно використовувати, без них ніяк!

  • @user-pe9qo3zv1t
    @user-pe9qo3zv1t 4 роки тому +6

    Александр у Вас есть примеры применения ваших сеялок по технологии Овсинского в засушливых регионах юго-востока Украины,интересно бы увидеть их результаты, это бы было самым лучшим подтверждением ваших убеждений

  • @user-pt1kh2oq4x
    @user-pt1kh2oq4x 4 роки тому +3

    В розразунках ви не праві, тому що ми повертаємо 75% від 25 загальних, а це 18,75 від 25 но ні як не в три рази більше, бо якби так було то добрива давно втратили актуальність і грунт не біднішав, скільки б води в ньому не було. А взагалі сонце(тепло) і повітря(неможна так порівнювати) це стала яка не змінна, її завжди вистачає і на урожайність вона не впливає ніяк, а от щоб отримати максимальний врожай потрібно брати окремо воду і поживні речови(п.р.), між ними потрібен баланс, бо як буде вода но не буде п.р. Або навпаки то нічого не буде, тому про воду підтримую, це те над чим потрібно працювати, зберігаим накопичувати, і від цього фактора буде збільшуватись врожайність, а п.р ми завжди можемо проконтролювати!

  • @siromanez9702
    @siromanez9702 4 роки тому

    Героям Слава! Дякую вам за ваші відео!

  • @user-ou7zo3hh5f
    @user-ou7zo3hh5f 3 роки тому

    Дякую Олександре за вашу працю!Скажіть будь-ласка чим гірше дискування на глибину 5 см.від вашої сівалки?адже глибина таж сама.Дякую.

  • @user-yy8fp8yw2k
    @user-yy8fp8yw2k 4 роки тому

    👏👍

  • @user-xt7dc8gy5q
    @user-xt7dc8gy5q 3 роки тому

    Молодчинка супер

  • @user-qv1pj6rr2i
    @user-qv1pj6rr2i 3 роки тому

    Молодець Класний Ви чоловік!

  • @user-ht9oe5hh7p
    @user-ht9oe5hh7p 4 роки тому +2

    Героям Слава!!!!

  • @user-wh3vd2zg1f
    @user-wh3vd2zg1f 4 роки тому

    Добрый вечер. Вопрос . Что делать с плужной поверхностью?

  • @yanmar4664
    @yanmar4664 4 роки тому

    Молодець

  • @user-ud6gt5pr1b
    @user-ud6gt5pr1b 4 роки тому

    Цікаво цікаво Саша дай мені номер телефону Одесітів що розпочали працювати твоїми сівалками хотів би поспілкуватися з ними та з тобою на тему цієї технології!

  • @user-pq6qs8kp8z
    @user-pq6qs8kp8z Рік тому +1

    Героям слава! Овсинського на всі терени України!!!!

  • @user-tt8tv9dr3d
    @user-tt8tv9dr3d 4 роки тому +3

    Подписка+✋ Одесская обл сев пшеницы 15 сентября осадки критически мало по факту внесение удобрений может стать конкурентом за влагу!!!

  • @sergeikerkez4250
    @sergeikerkez4250 4 роки тому +1

    відео добре! Лайк! Хіба пожнивні рештки за один рік розложаться? як на мене решткам потрібно 2-4 роки щоб стати назад землею, а можливо і більше!

  • @user-cr1qh9lz8x
    @user-cr1qh9lz8x 4 роки тому +1

    Добрый день, какая у вас средняя урожайность пшеницы без удобрений?

    • @Vavis-ui8dr
      @Vavis-ui8dr 4 роки тому +1

      Хто ж вам скаже правду, сівалки то треба продавати......

    • @Ratsional
      @Ratsional 4 роки тому +4

      @@Vavis-ui8dr, скоріше за все, скаже правду. Річ у тому, що пан Дмитрук сам вірить в те, що говорить. А в силу своєї доброти обманювати не стане. Та й не дуже рентабельне його виробництво сівалок, через що немає змісту особливо рекламувати їх. Він справді вірить в чудо-технологію без добрив і хоче поділитися нею з іншими. Не розуміє, що якщо не вносити в землю нічого, то рано чи пізно навіть самий кращий грунт обідніє настільки, що обробіток його стане нерентабельним. За рахунок вирощування бобових, зокрема сої, і азотфіксації симбіотичними бактеріями можна якийсь час виснажувати землю. Адже, найбільше бракує в грунті саме азоту. Але з часом і запаси всіх інших елементів вичерпаються. А того, що випадає з дощами, дуже мало. Можна використовувати різні мікроорганізми, що здатні переводити важкодуступні елементи грунту в легкодоступні рослинам. Але й це тільки відкладе, відтермінує, повну деградацію грунту. В цілому світі панує така безглузда капіталістична система, що хочеш чи не хочеш, а мусиш вносити добрива, які заодно забруднюють землю важкими металами та мікропластиком. А уникнути цього можна тільки шляхом повної відмови від існування міст і рівномірного розселення людей. Щоб кожен сам собі вирощував їду і щоб таким чином всі 100% хімічних елементів поверталися назад на ділянку. А не закопувалися на смітниках і не спускалися із каналізаційних стоками в ріки, а далі - в моря. Але, нажаль, люди готові жити в радіації, дихати діоксином та іншою гидотою, що утворюється при спалюванні вуглеводнів, їсти забруднені пестицидами та важкими металами продукти, пити таку ж воду і в результаті постійно хворіти заради того, щоб насолоджуватися якимись умовними досягненнями нинішньої цивілізації, зручностями та викревленим способом задовільняти свої естетичні та духовні потреби...

    • @Ratsional
      @Ratsional 4 роки тому +1

      @@Vavis-ui8dr, хіба я написав щось, що суперечить тому, що пишете Ви? Навпаки, я ж казав, що ринок диктує свої умови і для успішного землеробства обов'язково треба вносити добрива, нехтуючи їх негативним впливом на довкілля.
      Щодо орендної плати, то так, через неї використання добрив стає ще необхіднішим. І 5000 грн/га, нажаль, не межа. Оренда стає все дорожчою і дорожчою.

    • @Ratsional
      @Ratsional 4 роки тому +3

      @@Vavis-ui8dr, щодо врожайності в 30...40 цт/га, то без використання добрив і її добитися буде нереально вже років десь через 7 після відмови від добрив. Окрім випадку, коли обробляється ділянка із товстим шаром чорнозему, де є значний запас поживних речовин.

  • @user-xt2gw2nd1j
    @user-xt2gw2nd1j 4 роки тому +4

    Героям слава! Давно дивлюся ваші відео подобаїться мені ваша технологія. Але сам ненаважуся. Класне відео. А скажіть ви робите сівалки під МТЗ 80 .

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому +2

      Дякую. Всі Алігатор 2.5 для мтз-80

    • @user-xt2gw2nd1j
      @user-xt2gw2nd1j 4 роки тому

      @@dmtruk6341 а яка ціна 2.5 напишіть на вайбер 0997899792

  • @user-rn9iy5wq8q
    @user-rn9iy5wq8q 4 роки тому +6

    Взагалі не розумію, щ у вислові "Слава Україні" поганого, що за нього виправдовуватись. А що ми маємо Нову Зеландію славити? Так там є свої мешканці.

    • @aleksandrkherson
      @aleksandrkherson 4 роки тому +11

      Просто ви з цього "Слава Україні" зробили вже хуй його шо! Ліпите і куди треба і куди не треба. Наче їбонуті якісь. Як есесовці.. Чи не можна сказати "Дорого дня" чи "Доброго здоров'я"? Заєбали вже просто в корінь! Патріоти нев'їбенні! Хоть одного поляка, німця, чи американця бачили, що так здоровкаються? Ні? Я теж! Це ж одні украінці такі унікальні!

    • @napetsnapets8827
      @napetsnapets8827 4 роки тому

      @@aleksandrkherson чому росіяни можуть бути патріотами навіть в інших країнах,а ми в дома ні?Лікуйся.

    • @user-ou6nf5lr6w
      @user-ou6nf5lr6w 3 роки тому

      Ми люди маємо славити цілий Божий Світ , а не окремо країну . Що то за радість , коли твоя країна , живе добре , а сусіда , чи дальній країні горе . Україна це не окрема планета. Ми перш за все маємо бути людьми , а не фанатичним парІотом , зацикленним на своєму клаптику землі. Шанувати ПРИРОДУ та один одного , потрібно в любому куточку ПЛАНЕТИ!!!! ВСІМ ДОБРА!!!!!!

  • @user-zw4ke2gi8s
    @user-zw4ke2gi8s 4 роки тому +3

    І які в вас врожай пшениці, сої?

  • @user-pb5ol1re8f
    @user-pb5ol1re8f 3 роки тому +2

    Героям Слава!Слава нації!

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  3 роки тому

      Смерть ворогам!

  • @user-ti9wh3ss7e
    @user-ti9wh3ss7e 2 роки тому

    Дякую повеселив😂😂😂!👍👍👍 Взнай який рн сілі!! Та на приклад фосфорної кислоти!!! Одне щелочне,друге кисле!!! До речі,кислота потрібна для розчиненя рештків!!! Тому для мініралізації дають селітру!!! Бактерії візьмуть азот з грунту,без твого дозволу,що побачиш на старому листі пшениці,у виді пожовтіня!!!😂😂😂 Не придумуй ровер,він був придуманий до тебе!!!😂😂😂 Та не забувай,усі шкідники живуть під шубою!!!☝️☝️☝️

  • @user-ef9ro9vg4v
    @user-ef9ro9vg4v 4 роки тому

    молодець слава

  • @user-pv8lb5tl9u
    @user-pv8lb5tl9u 4 роки тому +1

    Героям Слава.

  • @agronom.
    @agronom. 3 роки тому +1

    Слава Україні! Підкажіть будь-ласка при вирощуванні картоплі за технологією Овсінського, треба її окучувати?!

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  3 роки тому +1

      Героям слава! Я не осипаю. І взагалі, вважаю, що даний прийом безглуздий і його використовують тільки для того, щоб бачити рядки перед вибиранням.

  • @user-yn6kg5rt5k
    @user-yn6kg5rt5k 4 роки тому +1

    Можете продати мелкосемянну вставку 9 штук на сзс 2.1

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому

      так можу. телефон у описі до відео

  • @user-qv1fp7dc2e
    @user-qv1fp7dc2e 4 роки тому

    ГЕРОЯМ СЛАВА !!!!

  • @ua8366
    @ua8366 4 роки тому +5

    Напевно Ви хочете продовольчої кризи в Україні?

  • @Agro-mex
    @Agro-mex 4 роки тому

    Як цю теорію примінити на практиці, вирощюючи овочі?
    Де вносити добрив потрібно втртчі більше ніж на зернових?

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому

      почитайте Овсінського там все написано

  • @user-ii8qo2on2c
    @user-ii8qo2on2c 4 роки тому +1

    Героям слава

  • @user-py1ig3dw6v
    @user-py1ig3dw6v 4 роки тому +1

    Якщо грунт накритий рештками він нагрівається до якої температури? А до якої температури нагріється чорна земля? Які там бактерії будуть працювати навіть якщо земля перемішана з рештками? Якщо воно всьо нагріється на 30-40 градусів більше ніж під покривом.

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому

      Ви путаєте фокуси із практикою. Коли весною і на самому початку літа нагріється - це дуже добре. А пізніше рослина сама закриває землю. Якщо це період після збору зернових в середині літа - це гірше, але нагріється тільки верхній, перемішаний з рештками шар грунту і який краще збереже вологу й перешкодить перегріванню нижнього шару. В зоні контакту цих двох шарів утворюється точка роси. І скільки б не було дощу, нижній шар буде завжди вологіший за ту ділянку, яка необроблена. Не так, звичайно, що з неї ллється вода, а так що візуально видно за темнішим кольором. І в минулому році це підтвердив володимир з Білгород-Дністровського, Одеської обл.

    • @user-py1ig3dw6v
      @user-py1ig3dw6v 4 роки тому +5

      @@dmtruk6341 я вам розкажу свій приклад. Минулого року я робив прямий посів сої. Івано-франківська обл. поле років 5 не оброблялось,але було рівне. Трава була в пояс
      Я зайшов з гліфосатом, висушив оту траву і посіяв сою. Утворився кожух 2-3 см з трави на поверхні. Весна була дуже дощова, на полях які були після оранки повимивало борозни 20-30 см., а тут на цьому полі земля залишилась і далі під покривом. Потім пішла дуже сильна засуха як для нас. В кінці серпня поля з соєю почали в'янути і тріщини були в землі такі що рука влазила. Я прийшов на поле про яке розказую, зайшов у сою порозсував траву і прямо під травою була волога земля. Ні один сантиметр землі не висохнув.

    • @user-wl9lw4sf9s
      @user-wl9lw4sf9s 4 роки тому

      @@user-py1ig3dw6v потом съешь эту отраву которую ты туда вылил

    • @user-py1ig3dw6v
      @user-py1ig3dw6v 4 роки тому +1

      @@user-wl9lw4sf9s бактерії вже давно її з'їли)

    • @rubinfarm2619
      @rubinfarm2619 4 роки тому +3

      Семён Семёныч Горбунков ти б краще запитав, а чи то соя була гмо раундапостійка, адже боятись треба саме залишків гліфосату в насінні сої, яку по листю обробляли гліфосатом.

  • @user-dy5ig5yt3g
    @user-dy5ig5yt3g 2 роки тому

    Героям слава !
    Вирощую кукурудзу як моно культуру .
    Скажіть чи можна працювати вашим обладнанням та технологією ?

  • @user-vr1pe6ve7p
    @user-vr1pe6ve7p 4 роки тому +3

    Добрий день. Якщо використовувати замiть оранки глибоке рихлення(щоб позбутыся плужноi пiдошви ), та рпацювати за методом Овсинського, пiдпушувати 5-6 см землi. Що Ви про це думаэте?

  • @user-fg4yi9yg2f
    @user-fg4yi9yg2f 3 роки тому

    Привет с кривого озера👍👍👍

  • @workingmoments2645
    @workingmoments2645 4 роки тому +3

    Внаш час це хайп чи що? без добрив урожайність на 25 % відрізняется!

  • @vadimspitsyn6193
    @vadimspitsyn6193 4 роки тому +1

    Есть понятие - естественное плодородие ! Вот такой будет и урожай ! Другими словами - какая почва , сколько гумуса , какой мех состав - определит ваш урожай ! Делить на 4 части - думаю не справедливо , тем паче на равные части !Эти факторы все влияют на урожай , но все по своему !Влага- ключевой фактор , там где её не хватает , а где избыток , уже сдвигается равновесие ! РН почвы - как не крути -без гипсования или известкования не поменять! Так , что ваша теория разваливайся, что то в ней не так !Это только малая часть сказанного ! Хотим большой урожай - примиряем Удобрение , просто ждём погоды - получаем в разы меньше ! Все эти факторы изучены и расписанные для каждой зоны учеными из сельхоз институтов , не надо бредить и изобретать велосипед ! Человеку свойственно искать - философский камень !

  • @sergeikerkez4250
    @sergeikerkez4250 4 роки тому

    Олександре хочу сказати що з технологією Овсінського знайомий! Овсінський вносив перепрівший навоз та використовувам неглибокі плужки!

  • @Sasha-nu1zn
    @Sasha-nu1zn 4 роки тому

    Проблема в тому, що відсутні опади, посіяв пшеницю на городі 12 вересня, до сьогодні город чорний, дощів практично немає. Без аналізу грунту жодну технологію розпочинати ризиковано.

  • @user-mk9ly8bq7x
    @user-mk9ly8bq7x 4 роки тому +5

    Олександр , стовпчики гніють не від вологи , а від того , що їх зїдають гриби , які знаходяться на межі ґрунту і повітря . А ноутилл починається з накопичення пожнивних решток на поверхні ґрунту і коли вони там є , то нічого там не випаровується . Одні ноутільщики говорять , що їх важко накопити , другі говорять що не накопичуються , бо в них уже гарна почва , тобто добре працюють мікроорганізми . Я думаю можно все накопити ,коли знаєш як це зробити .

  • @user-fv9zf6ct2k
    @user-fv9zf6ct2k 4 роки тому +7

    Слава Нації!!!

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому +7

      Смерть ворогам!!!

  • @oleh725
    @oleh725 4 роки тому

    Наскільки я зрозумів,ви обробляєте лише верхній шар грунту на глибину 5 см і все?

  • @user-py1ig3dw6v
    @user-py1ig3dw6v 4 роки тому +3

    От не розумію Вас, поясню. На приклад фосфор, є у рослині і в насінні. Ми її з фосфором забираєм з соля. Значить на поле треба повернути то, що ми забрали. І ні з повітря, води чи сонця фосфор не візьметься у грунті.

    • @rubinfarm2619
      @rubinfarm2619 4 роки тому

      Назар Дутчак якщо фосфора дуже високий рівень вмісту, мова про рухомий, то можна і не вносити до того моменту, поки він не знизиться до якось критичного рівня для конкретної культури. Саме за цим принципом розраховують норму добрив всі лабораторії. Про калій те ж саме. Але, що робити, коли рівень вмісту елементів живлення дуже низький?

    • @user-py1ig3dw6v
      @user-py1ig3dw6v 4 роки тому

      @@rubinfarm2619 вносити, або доставити з глибших шарів.

    • @rubinfarm2619
      @rubinfarm2619 4 роки тому +4

      @@user-py1ig3dw6v поки ми його дістанемо, то рак свисне 😁 І ринок землі нас накриє

  • @user-ji1qb1ui7s
    @user-ji1qb1ui7s 4 роки тому

    ХЛІБОРОБАМ СЛАВА!!! При цій технології працює природня родючість грунту ,а при нестачі вологи ,що дуже відчутно в останні роки (ПД.СХ. Вінниччина) може бути "фініш". Для кожного регігону свої ГРУНТОВО -КЛІМАТИЧНІ умови. А основним мірилом врожайності МАЮТЬ БУТИ - ГРОШІ ЯКІ ОТРИМАНІ з ГЕКТАРА ПОСІВУ виражені ЧИСТИМ ДОХОДОМ!!!; РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ!

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому

      Трохи не так, технологія найкраще проявляє себе за браку вологи, тому що розпущений верхній шар довший період буде розпушений. Рентабельність не може бути мірилом успішності у рослинництві. Всі решта показників - так, рентабельність - ні. А у всьому іншому підтримую.

  • @user-if8oh8bl7d
    @user-if8oh8bl7d 4 роки тому

    морально-психологічна основа хлібороба - чудова! глибокі агрономічні знання - в наявності! багато спірних тверджень - факт! але слухати корисно.вигідно .і приємно.дякую за мову!

  • @user-le1ph3iv5x
    @user-le1ph3iv5x 4 роки тому +2

    Це той мастер у якого все ломаеться?

  • @user-vi4wq2vy2h
    @user-vi4wq2vy2h 2 роки тому

    Ваші думки цікаві , але на мою думку головне не зберегти вологу, а саме накопичити . Я чув таке твердження, і впринципі згоден з ним, що під час мілкого обробітку ґрунту , цей верхній шар який ми обробляємо, розпадається на агрегати різного розміру, я назву це деструкцією грунту . І от ці самі малі за розміром агрегати, мають властивість закупорювати пори, канали, ходи живих організмів, по яким рухається вода, це ще називають " замулюваням" . Така моя суб'єктивна думка.

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  2 роки тому +1

      Дуже просто нас розсудить. Для накопичення вологи потрібно, щоб за кожний дощ випадало від 15 мм опадів із яких 10 випариться за 1-2 дні, а решта залишиться в ПРИРОДНОМУ (це важливо) ґрунті. Скільки таких опадів (від 15 мм) у Вас в регіоні? У нас 3-5 разів за рік. Цієї весни один 15мм. Всі інші опади випадають із меншою кількістю, як правило до 5мм,що вважається взагалі непродуктивними, до того ж продуктивні випадають не в період вегетації.
      Тепер потрібно знати цифру скільки випаровується вологи через ґрунт і скільки споживає рослина за вегетацію? У відповіді на ці питання цифра в межах 100 тисяч тонн на га і я думаю, що це по мінімуму. В моїй місцевості випадає дощем максимум 3 тис. тонн на га., це 300мм. Тому, співставивши цифри, дійшов висновку - опади із дощем важливі, але значно важливіше зберегти вологу. Тоді опади - це додатковий бонус.

  • @user-rn9iy5wq8q
    @user-rn9iy5wq8q 4 роки тому +2

    Оцій жар- птиці ( Україні), тут не жить, обпатрають ті патріоти.

  • @oleg_volodimirovich
    @oleg_volodimirovich 4 роки тому

    Все воно добре. ..а як ж бути з кукурудзою???ростиме вона на такій технології (без добрив)???

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  4 роки тому

      Цьогоріч побачимо.

    • @victors3932
      @victors3932 4 роки тому

      Росте. Головне вибрати гібрид на якому заявлено виробником (для технології мінімального обробітку грунту) 80 без добрив не отримав а 40-50 для харківщини добре.

    • @yriikornienko1008
      @yriikornienko1008 4 роки тому

      @@victors3932 у вас тоже есть аллигатор?

    • @oleg_volodimirovich
      @oleg_volodimirovich 4 роки тому

      @@dmtruk6341 буде дуже цікаво за цим спостерігати!

  • @cobrafix11
    @cobrafix11 4 роки тому +3

    Не посыпеш не напосыш было есть и будет У вас просто осадки нормальные выпадает а если с дождями туго и ещё без удобрений давно уже обанкротился бы

    • @Vavis-ui8dr
      @Vavis-ui8dr 4 роки тому +2

      Якби не свиноферма і так давно б обанкротився...

    • @cobrafix11
      @cobrafix11 4 роки тому +1

      @@Vavis-ui8dr а в мене нема свинофермы надо вносить добрыва и все гуд

  • @pro100fermer4
    @pro100fermer4 4 роки тому +6

    Слава Украине - Героям Слава!
    Украина - понад Усе!
    Слава Нации - Смерть РФ.

  • @oleynik-koleynik3565
    @oleynik-koleynik3565 2 роки тому

    Працювати без добрив можна,а який отримаеш урожай це питаня

  • @user-xo9lb8ow4i
    @user-xo9lb8ow4i 4 роки тому +3

    Бред СИВОЙ КОБЫЛЫ , ролик улыбнул.

  • @user-zp9qi7jd4h
    @user-zp9qi7jd4h 4 роки тому +3

    Просто ты садиш сою а там много азота , а попробуй только пшеница и 🌻 подсолнечник

    • @Viktor_Luashko
      @Viktor_Luashko 4 роки тому +1

      Про сівозміну чули? Якщо ні ,то в інтернеті інформації достатньо.

    • @openbox800
      @openbox800 4 роки тому

      @@Viktor_Luashko про нет осадков,слышали? вот поэтому интенсивная технология

    • @Viktor_Luashko
      @Viktor_Luashko 4 роки тому

      @@openbox800 в цьому році опадів мало в усіх, тому максимально треба зберегти її. Але сівозміну ніхто не відміняв, хоть з опадами хоть без.

    • @openbox800
      @openbox800 4 роки тому +2

      @@Viktor_Luashko три года подряд по 50-60 с га пшеницы.подкормка,фунгециды обработка семян и т.д.затрат меньше чем на подсолнух и рапс.с севооборотом согласен. у кого гектар так под 500 и более.

  • @user-py1ig3dw6v
    @user-py1ig3dw6v 4 роки тому +1

    На горбистій місцевості тих 5 см змиє перший хороший дощ

    • @Viktor_Luashko
      @Viktor_Luashko 4 роки тому +1

      Тут послухав розумного дядька ua-cam.com/video/qsOZe9_ygmo/v-deo.html&app=desktop розповідає про пожнивні рештки. І про водну ерозію говорить, що каплі води коли падають з висоти на голу землю роблять невеликі кратери, цим провокуючи змивання землі. Побільше решток потрібно залишити, не така ерозія буде.

  • @user-vj8xq2qz7x
    @user-vj8xq2qz7x 4 роки тому

    Толково " розжував " .

  • @user-nj4is8rh2j
    @user-nj4is8rh2j 4 роки тому

    добрый день подари мне хоть одного подписчика или пару гривен очень благодарен

  • @user-oz1eo8iu4t
    @user-oz1eo8iu4t 4 роки тому

    героям слава це офіційне привітання не оправдовуйся

  • @user-ul9dt4mj4y
    @user-ul9dt4mj4y 4 роки тому +4

    бред капец

  • @user-cd2ee1nl4n
    @user-cd2ee1nl4n 3 роки тому

    Мммдаааа.... А ви дивак.... Вам варто читати більше якісної агрономічної літератури.

    • @dmtruk6341
      @dmtruk6341  3 роки тому +1

      саме "якісна агрономічна література" уводить від істини, а вона, на мою думку, дуже проста.

  • @user-se8hx1hj1m
    @user-se8hx1hj1m 4 роки тому +1

    Ботаника и биллогия 7 класс.Зачем тратить на это свое время и время тех,кто может начать этот бред слушать

  • @user-fm1kp3fi1q
    @user-fm1kp3fi1q 4 роки тому +8

    Героям Слава!!!

  • @user-xw2wb4vv4p
    @user-xw2wb4vv4p 4 роки тому

    Героям слава !!!

  • @IHORKIY
    @IHORKIY 4 роки тому

    Героям Слава!!!!